Vantaa Triathlon 2020

Osallistujalista

15.8.2020

15.08.Lasten Joukkueviestit
15.08.Kuntosarja Miehet
15.08.Miehet joukkueviesti Lyhyt
15.08.Kuntosarja Naiset
15.08.Naiset joukkueviesti Lyhyt
15.08.Peesivapaa Miehet, SM Sprintti Yleinen
15.08.Peesivapaa Miehet, SM Sprintti 23 v
15.08.Peesivapaa Miehet, SM Sprintti 19 v
15.08.Peesivapaa Miehet, SM Sprintti 17 v
15.08.Peesivapaa Naiset, SM Sprintti Yleinen
15.08.Peesivapaa Naiset, SM Sprintti 23 v
15.08.Peesivapaa Naiset, SM Sprintti 19 v
15.08.Peesivapaa Naiset, SM Sprintti 17v
15.08.SM-Sprintti miehet ikäsarjat 18-44v
15.08.SM-Sprintti miehet ikäsarjat 45v-..
15.08.SM-Sprintti naiset ikäsarjat
15.08.Kilpakunto Miehet
15.08.Kilpakunto Naiset
15.08.SM-joukkueviesti Masters
15.08.SM-joukkueviesti Yleinen
15.08.SM-joukkueviesti Nuorten sarja

16.8.2020

16.08.SM Special Triathlon
16.08.Pojat 9 v
16.08.Tytöt 9 v
16.08.Tytöt 11 v
16.08.Pojat 11 v
16.08.Tytöt 13 v
16.08.Pojat 13 v
16.08.Lapsi & Aikuinen
16.08.Duathlon
16.08.Aquathlon
16.08.Pojat 15 v
16.08.Tytöt 15v
16.08.Kokeile Triathlonia Miehet
16.08.Kokeile Triathlonia Naiset
16.08.Perusmatka Miehet, Yleinen Lähtö 1
16.08.Perusmatka Miehet, Yleinen Lähtö 2
16.08.Naiset Joukkueviesti pitkä
16.08.Perusmatka Naiset
16.08.Perusmatka M50,60,70
16.08.Perusmatka M40
16.08.Miehet Joukkueviesti pitkä


Lähtöryhmä:
15.08. 9:25 Lasten Joukkueviestit
(10)
matkat:
200m - 7km - 2,5km (10)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1 Ada Kivijärvi, Wilma Salahetdin, Frida Blomfelt ESBO T13
2 Miika Toivonen, Aukusti Malinen, Onni Kohvakka Pumpulipojat P13
3 Siiri Attola, Elina Malinen, Kaisa Alastalo Riihimäen Kisko T11
4 Veera Knuutila, Emilie Sjösten, Saga Räikkönen Aurajoen Uinti T13
5 Viljami Vuosku, Anton Rejström, Patrik Johansson Vantaa P11
6 Eevi Hirsi, Emilia Holmila, Linnea Mickelsson Triathlon Vantaa T15
7
8
9
10

Lähtöryhmä:
15.08. 9:30 Kuntosarja Miehet
(54)
matkat:
500m - 20km - 5km (54)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
11 Henri Eskelinen Miehet Yleinen
12 Lauri Heiskanen ULVILA Miehet Yleinen
13 Miro Honkanen Espoo Miehet Yleinen
14 Janne Inberg PORI Miehet Yleinen
15 Tommi Kananoja Helsinki Miehet Yleinen
16 Mikko Kaunisvaara HELSINKI Miehet Yleinen
17 Antti Koskela HELSINKI Miehet Yleinen
18 Eetu Lahdenperä Bruno's Physique Club Miehet Yleinen
20 Mikael Lindberg ESPOO Miehet Yleinen
21 Kristian Markkanen Miehet Yleinen
22 Olli Mäki Miehet Yleinen
23 Timo Mämmi Miehet Yleinen
24 Marko Nurmi VANTAA Miehet Yleinen
25 Mikko Nurmi Vantaa Miehet Yleinen
26 Pete Parkkonen Miehet Yleinen
27 Samuli Peura Miehet Yleinen
28 Lauri Suokas Helsinki Miehet Yleinen
29 Jari Säntti Vantaa Miehet Yleinen
30 Matti Varjokallio Miehet Yleinen
31 Elmeri Vuorio Miehet Yleinen
32 Mikko Välimäki TAMPERE Miehet Yleinen
33 Joni Åke Miehet Yleinen
34 Janne Aarniovuori Helsinki Miehet 40 v
35 Panu Hiekkataipale HELSINKI Miehet 40 v
36 Hannu Hiltula Nousiainen Miehet 40 v
37 Aapo Häkkinen HELSINKI Miehet 40 v
38 Tatu Ikonen Vantaa Miehet 40 v
39 Viacheslav Ilchenko Espoo Miehet 40 v
40 Lincoyan Kekki Miehet 40 v
41 Karlos Kotkas Miehet 40 v
42 Teemu Kämäräinen Pyöräjengi Miehet 40 v
43 Sergei Lemetti Miehet 40 v
44 Johan Lind Espoo Miehet 40 v
45 Kauko Metsähovi HELSINKI Miehet 40 v
46 Jussi Paasonen Fåfäng Idrottsgubben Miehet 40 v
47
48 Olli Saarinen HELSINKI Miehet 40 v
49 Jaakko Sippola Miehet 40 v
50 Markku Szymczak TriathlonSuomi ry Miehet 40 v
51 Teemu Kunttu ePassi Miehet 50 v
52 Leho Liidres Steel Athletic MTÜ Miehet 50 v
53
54 Pekka Korpela Helsinki Miehet 60 v
55 Markku Mölsä Helsinki Miehet 60 v
56 Jukka Sjösten Miehet 50 v
57 Mikko Kosonen Finntriathlon Masters ry Miehet 60 v
58 Jari Peltola Miehet 40 v
59 Jesse Ahokas Miehet Yleinen
60 Tuomas Hannuksela Miehet Yleinen
61 Jari Pellikka Miehet 50 v
62 Jari Väyrynen Vantaa Miehet 50 v
63 Miika Soronen Sorcolor Triathlon Club Miehet Yleinen
64
65

Lähtöryhmä:
15.08. 9:30 Miehet joukkueviesti Lyhyt
(5)
matkat:
500m - 20km - 5km (5)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
66 Henri Silventoinen, Ari Jurvanen, Miika Lehtoviita TDT Triathlon Club Miehet
67 Jaakko Eskelinen, Tomi Sinisaari, Laura Eskelinen Team Eskelistuna Miehet
68 Paavo Selänne, Jari Salojärvi, Sauli Lehtinen Miehet
69
70

Lähtöryhmä:
15.08. 9:35 Kuntosarja Naiset
(64)
matkat:
500m - 20km - 5km (64)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
71 Annica Aherto ESPOO Naiset Yleinen
72 Neelia Ahlskog Kottaraiset Naiset Yleinen
73 Nina Berndtson HELSINKI Naiset Yleinen
74 Tanja Björksten VANTAA Naiset Yleinen
75 Carolina Byman ESPOO Naiset Yleinen
76 Viivi Heikkilä Vantaa Naiset Yleinen
77 Siiri Helotie Vantaa Naiset Yleinen
78 Matilda Jylhä EPH Naiset Yleinen
79 Elina Knaapi Naiset Yleinen
80 Tiia Kunelius Helsinki Naiset Yleinen
81 Lotta Lanamäki HELSINKI Naiset Yleinen
82 Eeva-Kaisa Lehtosaari HELSINKI Naiset Yleinen
83 Reetta Monni Naiset Yleinen
84
85 Anu Pekki VANTAA Naiset Yleinen
86 Anna Polvenlahti Helsinki Naiset Yleinen
87 Emma Puosi Naiset Yleinen
88 Tiina Ruohonen ESPOO Naiset Yleinen
89 Anna-Julia Soronen HELSINKI Naiset Yleinen
90 Johanna Suoniemi RAUMA Naiset Yleinen
91 Heidi Tolonen Kottaraiset Naiset Yleinen
92 Elisabeth Tramm HELSINKI Naiset Yleinen
93
94 Annaleena Väkeväinen Vantaa Naiset Yleinen
95 Katja Lappalainen Nilsiä Naiset Yleinen
96 Kirsi Naumanen ESPOO Naiset Yleinen
97 Kaisa-Leena Rekilä OP PoGo Naiset Yleinen
98 Sissi Silván TURKU Naiset Yleinen
99 Heljä Franssila Katiska Ensemble Naiset 40 v
100
101 Heidi Heinisaari Mikkeli Naiset 40 v
102 Petra Herola HELSINKI Naiset 40 v
103 Maria Hirn Sipoo Naiset 40 v
104 Liisa Holopainen Naiset 40 v
105 Anna Ketomäki Espoo Naiset 40 v
106 Katrin Klärding Naiset 40 v
107 Kirsi Lindeqvist Helsinki Naiset 40 v
108 Adeline Maijala Naiset 40 v
109 Emma Mikkola Espoo Naiset 40 v
110 Sari Rautio HELSINKI Naiset 40 v
111 Noora Ronkanen Siilinjärvi Naiset 40 v
112 Kiti Sallinen Naiset 40 v
113 Karita Soukko KIRKKONUMMI Naiset 40 v
114 Emilia Varhimo Naiset 40 v
116 Tarja Hammarberg Kerava Naiset 50 v
117 Hanna-Mari Mustonen ASKAINEN Naiset 50 v
118 Sari Mäkelä Aquila Triathlon Naiset 50 v
119 Marjo Nuolivirta OP Naiset 50 v
120 Tuula Paataja Naiset 50 v
121 Tarja Patrikainen TARJABIRGITTA Naiset 50 v
122 Niina Roth HELSINKI Naiset 50 v
123 Satu Teittinen Helsinki Naiset 50 v
124 Mari Tervonen HELSINKI Naiset 50 v
125 Annariitta Ståhlberg ESPOO Naiset 60 v
126 Johanna Tuomivaara Naiset 40 v
127 Kirsi Ringbom-Mäkelä Naiset Yleinen
128 Noora Sjösten Kaarina Naiset 40 v
129 Marjut Leskinen Naiset 50 v
130 Sanna Rantonen Naiset Yleinen
131
132
133
134
135

Lähtöryhmä:
15.08. 9:35 Naiset joukkueviesti Lyhyt
(4)
matkat:
500m - 20km - 5km (4)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
136 Olivia Hellsten, Agneta Kallas, Pinja Peippo simmis wanda Naiset
137 Emma Virkkunen, Henna Virkkunen, Vilma Virkkunen SporttiVirkkuset Naiset
138 Kaisa Selänne, Sanna Lehtinen, Jaana Vaulamo Hyvinkään Pyöräilijät ry Naiset
139

Lähtöryhmä:
15.08. 10:45 Peesivapaa Miehet,SM Sprintti Yleinen
(11)
matkat:
750m - 20km - 5km (11)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
140 Henrik Goesch Turun Urheiluliitto ry Miehet Yleinen
144 Tero Setola SKB Racing Triathlon Team ry Miehet Yleinen
145 Toni Pystö Nastola Triathlon ry Miehet Yleinen
147 Ilkka Utriainen Turun Urheiluliitto ry Miehet Yleinen
150 Juha-Matti Halonen TriathlonSuomi ry Miehet Yleinen
151
152 Mikko Karppinen Turun Urheiluliitto ry Miehet Yleinen
153 Otto Loukkalahti Turun Urheiluliitto ry Miehet Yleinen
155 Kai Söderdahl Aqua Plus Triathlon ry Miehet Yleinen
156 Joona Tuikka TriathlonSuomi ry Miehet Yleinen
157 Antti Uusitupa Turun Urheiluliitto ry Miehet Yleinen

Lähtöryhmä:
15.08. 10:45 Peesivapaa Miehet, SM Sprintti 23 v
(9)
matkat:
750m - 20km - 5km (9)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
141 Timi Malinen TriathlonSuomi ry Miehet 23 v
146 Eetu Ovaska Triathlon Vantaa ry Miehet 23 v
148 Mikko Purhonen Triathlon Vantaa ry Miehet 23 v
154
158 Jere Helminen Turun Urheiluliitto ry Miehet 23 v
159 Leevi Hietanen Turun Urheiluliitto ry Miehet 23 v
160 Lassi Okka triVATeam ry Miehet 23 v
161 Hermanni Taimisto Wasa Watt Warriors Miehet 23 v
162 Viljami Valli Turun Urheiluliitto ry Miehet 23 v

Lähtöryhmä:
15.08. 10:45 Peesivapaa Miehet, SM Sprintti 19 v
(10)
matkat:
750m - 20km - 5km (10)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
142 Veikka Sarén Someron Esa ry Miehet 19 v
143 Ville-Valtteri Salonen Aqua Plus Triathlon ry Miehet 19 v
149 Kalle Turunen Oulu Triathlon & Cycling ry Miehet 19 v
163 Ossi Hurmansalo Aqua Plus Triathlon ry Miehet 19 v
164 Onni Järvinen Triathlon Vantaa ry Miehet 19 v
165 Joona Lehtonen Aqua Plus Triathlon ry Miehet 19 v
166 Jesper Lietzén Turun Urheiluliitto ry Miehet 19 v
167 Teppo Malinen TriathlonSuomi ry Miehet 19 v
168 Markus Myllymäki TriathlonTeam 226 ry Miehet 19 v
169 Vilho Mäntyvaara Teisko Triathlon ry Miehet 19 v

Lähtöryhmä:
15.08. 10:45 Peesivapaa Miehet, SM Sprintti 17 v
(15)
matkat:
750m - 20km - 5km (15)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
170
171
172 Johan Fredriksson Turun Urheiluliitto ry Miehet 17 v
173 Juuso Honkanen Nastola Triathlon ry Miehet 17 v
174 Hiski Kaila Nastola Triathlon ry Miehet 17 v
175
176 Ville Laakso Turun Urheiluliitto ry Miehet 17 v
177
178 Esa Ovaska Triathlon Vantaa ry Miehet 17 v
179 Pyry Paloviita TriathlonTeam 226 ry Miehet 17 v
180 Eetu Palvanen Nastola Triathlon ry Miehet 17 v
181 Konsta Pekkala Simmis Wanda Triathlon Miehet 17 v
182
183 Oliver Stubb SKB Racing Triathlon Team ry Miehet 17 v
184 Max Walther Triathlon Vantaa ry Miehet 17 v

Lähtöryhmä:
15.08. 11:35 Peesivapaa Naiset, SM Sprintti Yleinen
(8)
matkat:
750m - 20km - 5km (8)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
188 Tytti Åberg TriathlonSuomi ry Naiset Yleinen
189 Janina Saarnio Turun Urheiluliitto ry Naiset Yleinen
190 Heini Hartikainen SKB Racing Triathlon Team ry Naiset Yleinen
191 Jenni Korpi Turun Urheiluliitto ry Naiset Yleinen
192 Enni Kukkasniemi TriathlonSuomi ry Naiset Yleinen
193 Noora Luokkala TriathlonSuomi ry Naiset Yleinen
194 Hilla Läärä Turun Urheiluliitto ry Naiset Yleinen
195 Tiina Pohjalainen TriathlonSuomi ry Naiset Yleinen

Lähtöryhmä:
15.08. 11:35 Peesivapaa Naiset, SM Sprintti 23 v
(11)
matkat:
750m - 20km - 5km (11)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
185 Astrid Snäll Turun Urheiluliitto ry Naiset 23 v
187 Julia Kekkonen Triathlon Vantaa ry Naiset 23 v
196 Pinja Kauppila X-tri Lahti Naiset 23 v
197 Aino Kuljukka X-tri Lahti Naiset 23 v
198 Anni Matilainen X-tri Lahti Naiset 23 v
199 Aino Mäenpää Aqua Plus Triathlon ry Naiset 23 v
200 Nella Paronen Karhulan Katajaiset ry Naiset 23 v
201 Erika Pulkkinen triVATeam ry Naiset 23 v
202 Terhi Soukka TriathlonSuomi ry Naiset 23 v
203 Ida Strengell Turun Urheiluliitto ry Naiset 23 v
204 Julia Välikangas Turun Urheiluliitto ry Naiset 23 v

Lähtöryhmä:
15.08. 11:35 Peesivapaa Naiset, SM Sprintti 19 v
(6)
matkat:
750m - 20km - 5km (6)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
205 Ada Holm Oulu Triathlon & Cycling ry Naiset 19 v
206 Aino Huhtanen Stamina Triathlon Club ry Naiset 19 v
207 Jutta Puranen Järvenpään Pyöräilijät ry Naiset 19 v
209 Vuokko Suomäki Turun Urheiluliitto ry Naiset 19 v
210 Ida Wikman Keski-Pohjanmaan Triathlon ry Naiset 19 v
211 Miisa Mäkelä Triathlon Vantaa ry Naiset 19 v

Lähtöryhmä:
15.08. 11:35 Peesivapaa Naiset, SM Sprintti 17v
(10)
matkat:
750m - 20km - 5km (10)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
212 Roosa Juntunen Lapland Triathlon Levi ry Naiset 17 v
213 Saana Karttunen KUTU Triathlon Naiset 17 v
214 Aliina Karvonen Simmis Wanda Triathlon Naiset 17 v
215 Ida Kontkanen TriathlonTeam 226 ry Naiset 17 v
216 Sanni Korhonen TriathlonSuomi ry Naiset 17 v
217 Siiri Lehto TriathlonTeam 226 ry Naiset 17 v
218 Rosa Niittyviita Nastola Triathlon ry Naiset 17 v
219 Kerttu Nupponen Triathlon Vantaa ry Naiset 17 v
220 Annika Toivari Aqua Plus Triathlon ry Naiset 17 v
221 Julia Vänttinen Triathlon Vantaa ry Naiset 17 v

Lähtöryhmä:
15.08. 12:30 SM-Sprintti miehet ikäsarjat 18-44v
(55)
matkat:
750m - 20km - 5km (55)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
224 Joona Puhakka TriathlonSuomi ry Miehet 35-39 v
225 Eero Ovaska Triathlon Vantaa ry Miehet 18-29 v
226
227 Timo Eronen TDT Triathlon Club Ry Miehet 18-29 v
228 Mitja Kylliäinen IBD Triathlon Miehet 18-29 v
229 Simo Laiho Turun Urheiluliitto ry Miehet 18-29 v
230 Jake Lastujoki IBD Triathlon Miehet 18-29 v
231 Juuso Manninen TriathlonSuomi ry Miehet 18-29 v
232 Aleksi Sillanpää TriathlonTeam 226 ry Miehet 18-29 v
233 Daniel Af Hällström Triathlon Vantaa ry Miehet 30-34 v
234 Pasi Heiskanen Team Optima Miehet 30-34 v
235 Raul Korolainen Stamina Triathlon Club ry Miehet 30-34 v
236 Mika Korvenranta X-tri Lahti Miehet 30-34 v
237 Tommi Litmanen Nastola Triathlon ry Miehet 30-34 v
238 Johannes Mutta TriathlonSuomi ry Miehet 30-34 v
239 Ville Nikkinen Pro Victoria ry Miehet 30-34 v
240 Sami Tuomi TriathlonSuomi ry Miehet 30-34 v
241 Arttu Aaltonen Aqua Plus Triathlon ry Miehet 35-39 v
242 Mico Brotkin TDT Triathlon Club Ry Miehet 35-39 v
243 Pasi Huhtala TriathlonSuomi ry Miehet 35-39 v
244 Juho Kallio X-tri Lahti Miehet 35-39 v
245 Janne Lehtovaara Finntriathlon Miehet 35-39 v
246 Jukka Luoma-Halkola Helsinki Triathlon ry Miehet 35-39 v
247 Gustav Långbacka Teisko Triathlon ry Miehet 35-39 v
248 Vili Mustalampi Tri Coaching Finland Miehet 35-39 v
249 Jaakko Rantala 4speed Triathlon Team ry. Miehet 35-39 v
250 Pekka Ruuska Helsinki Triathlon ry Miehet 35-39 v
251 Tommi Simola TriathlonSuomi ry Miehet 35-39 v
252 Pontus Sjöström Porvoon Uimarit - Borgå Simmare ry Miehet 35-39 v
253 Lauri Tonteri TriathlonSuomi ry Miehet 35-39 v
254 Niklas Andersson TriathlonSuomi ry Miehet 40-44 v
255 Pasi Anttila Aqua Plus Triathlon ry Miehet 40-44 v
256 Erwin Borremans Hyvinkää Triathlon ry Miehet 40-44 v
257 Iiro Christensen TriathlonSuomi ry Miehet 40-44 v
258 Matti Helén Turun Urheiluliitto ry Miehet 40-44 v
259 Ilkka Hurmansalo Aqua Plus Triathlon ry Miehet 40-44 v
260
262 Tero Jormanainen Helsinki Triathlon ry Miehet 40-44 v
263 Jari Järvinen Stamina Triathlon Club ry Miehet 40-44 v
264 Timo Kanninen KUTU Triathlon Miehet 40-44 v
265 Jani Karell Helsinki Triathlon ry Miehet 40-44 v
266 Jari Kellokoski Finntriathlon Miehet 40-44 v
267 Vesa Koskinen SKB Racing Triathlon Team ry Miehet 40-44 v
268 Pekka Lehtinen SKB Racing Triathlon Team ry Miehet 40-44 v
269 Marcus Lindqvist IBD Triathlon Miehet 40-44 v
270 Heikki Mäihäniemi Aqua Plus Triathlon ry Miehet 40-44 v
271 Aki Nyyssönen Joroisten Urheilijat ry Miehet 40-44 v
273 Antti Rajala Tri Coaching Finland Miehet 40-44 v
274 Juha Kauppinen Kajaanin Uimaseura ry Miehet 30-34 v
275 Tomer Shahar SKB Racing Triathlon Team ry Miehet 40-44 v
276 Mika Sulkava Helsinki Triathlon ry Miehet 40-44 v
277 Antti Tikkanen Stamina Triathlon Club ry Miehet 40-44 v
278 Tuomas Tikkanen Helsinki Triathlon ry Miehet 40-44 v
280 Pekka Tykkä Helsinki Triathlon ry Miehet 40-44 v
281 Matias Warsta Järvenpään Pyöräilijät ry Miehet 40-44 v

Lähtöryhmä:
15.08. 13:15 SM-Sprintti miehet ikäsarjat 45v-..
(70)
matkat:
750m - 20km - 5km (70)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
282 Jari Alenius TriathlonSuomi ry Miehet 45-49 v
283 Jarno Eerikäinen 4speed Triathlon Team ry. Miehet 45-49 v
284 Sauli Haahtela SKB Racing Miehet 45-49 v
285 Magnus Hellström Gladius Kirkkonummi ry Miehet 45-49 v
286 Petri Hyvärinen Reckless Race Miehet 45-49 v
287 Terho Into Velo Salo ry Miehet 45-49 v
288 Jussi Kallioniemi Helsinki Triathlon ry Miehet 45-49 v
289
290 Ami Laamo Turun Urheiluliitto ry Miehet 45-49 v
291 Markus Mutikainen TriathlonSuomi ry Miehet 45-49 v
292 Janne Mäki X-tri Lahti Miehet 45-49 v
293 Sami Nikkilä Stormin Teräs ry. Miehet 45-49 v
294 Esa Ollikainen Helsinki Triathlon ry Miehet 45-49 v
295 Toni Paasiluoto Helsinki Triathlon ry Miehet 45-49 v
296 Markku Poikolainen Helsinki Triathlon ry Miehet 45-49 v
297 Niko Rantala Stamina Triathlon Club ry Miehet 45-49 v
298 Timo Ristolainen Porvoon Uimarit - Borgå Simmare ry Miehet 45-49 v
299 Antti Skarp Hypy Triathlon Miehet 45-49 v
300 Timo Ustinov SKB Racing Triathlon Team ry Miehet 45-49 v
301 Henri Vähä-Ypyä TriathlonTeam 226 ry Miehet 45-49 v
302 Sami Ylisaari Järvenpään Pyöräilijät ry Miehet 45-49 v
303 Petteri Aaltolainen Triathlon Vantaa ry Miehet 50-54 v
304 Marko Andersson Järvenpään Pyöräilijät ry Miehet 50-54 v
305 Juha Auvinen TDT Triathlon Club Ry Miehet 50-54 v
306 Alex Bodson 4speed Triathlon Team ry. Miehet 50-54 v
307 Jussi Isokoski Keski-Pohjanmaan Triathlon ry Miehet 50-54 v
308 Jari Kainulainen Triathlon Vantaa ry Miehet 50-54 v
309
310 Antti Koski Kajo Triathlon Miehet 50-54 v
311 Marko Lehtinen 4speed Triathlon Team ry. Miehet 50-54 v
312 Marko Luomansuu TriathlonSuomi ry Miehet 50-54 v
313 Tapio Malkki Joroisten Sporttiklubi Miehet 50-54 v
314 Mika Pihkoluoma Rauman Seudun Pyöräilijät ry Miehet 50-54 v
315 Kjell Sjölund Keski-Pohjanmaan Triathlon ry Miehet 50-54 v
316 Alexander Stubb SKB Racing Triathlon Team ry Miehet 50-54 v
317 Pasi Syyli Järvenpään Pyöräilijät ry Miehet 50-54 v
318 Pekka Tauriainen Triathlon Vantaa ry Miehet 50-54 v
319 Jarkko Vesikansa Helsinki Triathlon ry Miehet 50-54 v
320 Kimmo Vilen Aqua Plus Triathlon ry Miehet 50-54 v
321 Hubertus Von Frenckell Åland Triathlon Club Miehet 50-54 v
322 Pekka Aijasaho Stamina Triathlon Club ry Miehet 55-59 v
323
324 Petri Forma Wasa Triathlon Miehet 55-59 v
325 Juha-Pekka Halmeenmäki TriathlonSuomi ry Miehet 55-59 v
326 Esa Heinonen XTri Lahti Miehet 55-59 v
327 Matti Hurula Triathlonteam AquaTerra Miehet 55-59 v
328 Jarmo Karjala Uudenmaan pyöräilijät Miehet 55-59 v
329 Tero Laulajainen Helsinki Triathlon ry Miehet 55-59 v
330 Jukka Majander Tawast Cycling Club ry Miehet 55-59 v
331 Ari Nikki TriathlonSuomi ry Miehet 55-59 v
332 Uula Nordell Turun Urheiluliitto ry Miehet 55-59 v
333 Olli Ohrankämmen Gladius Kirkkonummi ry Miehet 55-59 v
334 Sampsa Puttonen Järvenpään Pyöräilijät ry Miehet 55-59 v
335 Petri Sivunen Aqua Plus Triathlon ry Miehet 55-59 v
336 Timo Soukka TriathlonSuomi ry Miehet 55-59 v
337 Harri Westerlund Hyvinkään Pyöräilijät ry Miehet 55-59 v
338
339 Steve Kåla TriathlonSuomi ry Miehet 60-64 v
340 Kimmo Madekivi Triathlon Club Heinola ry Miehet 60-64 v
341 Reijo Mylläri Helsinki Triathlon ry Miehet 60-64 v
342 Pasi Salmela Keski-Pohjanmaan Triathlon ry Miehet 60-64 v
343 Leo Ukkonen TriathlonTeam 226 ry Miehet 60-64 v
344 Hannu Kaikkonen Triathlon Club Heinola ry Miehet 65-69 v
345 Antti Ojala Tampereen Triathlon Klubi ry Miehet 65-69 v
346
347 Kuisma Suopela Arctic Triathlon Ry Miehet 65-69 v
348 Sakke Ahlfors Hyvinkään Pyöräilijät ry Miehet 70-74 v
349 Teuvo Juutilainen TriathlonSuomi ry Miehet 70-74 v
350 Yrjö Qvarnberg Stamina Triathlon Club ry Miehet 75+ v
351 Asko Saarinen Vihti Triathlon ry Miehet 75+ v

Lähtöryhmä:
15.08. 14:00 SM-Sprintti naiset ikäsarjat
(78)
matkat:
750m - 20km - 5km (78)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
352 Essi Hyle Porin Tarmo ry Naiset 18-29 v
353 Sofia Heinonen Triathlon Vantaa ry Naiset 18-29 v
354 Anna Huostila Hyvinkään Pyöräilijät ry Naiset 18-29 v
355 Henna Junnila Keski-Pohjanmaan Triathlon ry Naiset 18-29 v
356 Elina Niemelä Wasa Triathlon Naiset 18-29 v
357
358 Idamari Björkskog Keski-Pohjanmaan Triathlon ry Naiset 30-34 v
359 Marjut Hirvonen TriathlonSuomi ry Naiset 30-34 v
360 Emely Häger Keski-Pohjanmaan Triathlon ry Naiset 30-34 v
361 Ulla-Liisa Lahdensivu TriathlonTeam 226 ry Naiset 30-34 v
362 Johanna Lahikainen Stamina Triathlon Club ry Naiset 30-34 v
363 Outi Laitinen Team Manyone Naiset 30-34 v
364 Heidi Nousiainen TriathlonSuomi ry Naiset 30-34 v
365 Niina Tuovinen TDT Triathlon Club Ry Naiset 30-34 v
366 Tuula Vesalainen Turun Urheiluliitto ry Naiset 30-34 v
367 Maarit Viljakainen Helsinki Triathlon ry Naiset 30-34 v
368 Henrika Backlund Gladius Kirkkonummi ry Naiset 35-39 v
369 Sari Berggren X-tri Lahti Naiset 35-39 v
370 Saara-Maija Falk X-tri Lahti Naiset 35-39 v
371 Elina Honkavuori Tawast Cycling Club ry Naiset 35-39 v
372 Maija Kallio X-tri Lahti Naiset 35-39 v
373 Jonna-Carita Kanninen Joroisten Urheilijat ry Naiset 35-39 v
374 Essi Laine X-tri Lahti Naiset 35-39 v
376 Kaisa Lällä Stamina Triathlon Club ry Naiset 35-39 v
377 Anna Mattila TriathlonSuomi ry Naiset 35-39 v
378 Maria Mäihäniemi Aqua Plus Triathlon ry Naiset 35-39 v
379 Sanna Paavilainen SKB Racing Triathlon Team ry Naiset 35-39 v
380 Liisa Rantatulkkila Haukiputaan Heitto Naiset 35-39 v
381 Laura Sokka HyPy Naiset 35-39 v
382 Nuppu Zeitlin Tampereen Triathlon Klubi ry Naiset 35-39 v
384 Anu Junnila Oulu Triathlon & Cycling ry Naiset 40-44 v
385 Kristiina Kekäläinen Helsinki Triathlon ry Naiset 40-44 v
386 Susanna Kokki Joroisten Urheilijat ry Naiset 40-44 v
387 Liisi Koskelainen X-tri Lahti Naiset 40-44 v
388 Satu Långström TriathlonSuomi ry Naiset 40-44 v
389 Niina Mäenpää Aqua Plus Triathlon ry Naiset 40-44 v
390 Marja Pursiainen Stamina Triathlon Club ry Naiset 40-44 v
391 Katja Rinne X-tri Lahti Naiset 40-44 v
392 Kirsi Roine Triathlon Vantaa ry Naiset 40-44 v
393 Taru Schroderus X-tri Lahti Naiset 40-44 v
394 Johanna Virtanen Aqua Plus Triathlon ry Naiset 40-44 v
395 Pirta Hotulainen TriathlonSuomi ry Naiset 45-49 v
396 Tuija Jantunen Tawast Cycling Club ry Naiset 45-49 v
397 Katja Kallioinen X-tri Lahti Naiset 45-49 v
398 Riitta Kilpeläinen Järvenpään Pyöräilijät ry Naiset 45-49 v
399 Katariina Korniloff Stamina Triathlon Club ry Naiset 45-49 v
400 Minna Lintulahti Oulu Triathlon & Cycling ry Naiset 45-49 v
401 Hanne Malkki Helsinki Triathlon ry Naiset 45-49 v
402 Minna Nurvo Triathlon Vantaa ry Naiset 45-49 v
403 Essi Olivès Helsinki Triathlon ry Naiset 45-49 v
404 Eija Pasanen TriathlonSuomi ry Naiset 45-49 v
405 Inka Puumalainen TriathlonSuomi ry Naiset 45-49 v
406 Maria Söderström Helsinki Triathlon ry Naiset 45-49 v
407 Tiina Toivonen Järvenpään Pyöräilijät ry Naiset 45-49 v
408 Lissu Vanninen Triathlon Vantaa ry Naiset 45-49 v
409 Ulla Yrjölä Stamina Triathlon Club ry Naiset 45-49 v
410 Ursula Helenius TriathlonTeam 226 ry Naiset 50-54 v
411
412 Janka Holma Helsinki Triathlon ry Naiset 50-54 v
413 Imke Höfling KUTU Triathlon Naiset 50-54 v
414 Suzanne Innes-Stubb SKB Racing Triathlon Team ry Naiset 50-54 v
415 Janita Kallioinen KUTU Triathlon Naiset 50-54 v
416 Mia Koskinen Aqua Plus Triathlon ry Naiset 50-54 v
417 Matleena Livson Helsinki Triathlon ry Naiset 50-54 v
418
419 Sirkku Sahlberg Rauman Seudun Pyöräilijät ry Naiset 50-54 v
420 Pirjo Tenhu Triathlon Club Heinola ry Naiset 50-54 v
421 Mari Tirkkonen TriathlonSuomi ry Naiset 50-54 v
423 Lotta Ekebom Turun Urheiluliitto ry Naiset 55-59 v
424 Tuula Majander Tawast Cycling Club ry Naiset 55-59 v
425 Riitta Niemelä Wasa Triathlon Naiset 55-59 v
426 Tuula Perkiö Triathlon Vantaa ry Naiset 55-59 v
427 Arja Puttonen Järvenpään Pyöräilijät ry Naiset 55-59 v
428 Inger Ruotanen Helsinki Triathlon ry Naiset 55-59 v
430
432 Anne Elo-Kinnunen Turun Urheiluliitto ry Naiset 60-64 v
433 Michaela Gräsbeck Porvoon Uimarit - Borgå Simmare ry Naiset 60-64 v
434 Päivi Paloviita-Wendt Järvenpään Pyöräilijät ry Naiset 65-69 v

Lähtöryhmä:
15.08. 14:50 Kilpakunto Miehet
(95)
matkat:
750m - 20km - 5km (95)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
436 Henrik Aalto Miehet Yleinen
437 Jyrki Airola Miehet Yleinen
438 Anssi Almgren Viikin Nousu Miehet Yleinen
439 Ville Annala Miehet Yleinen
440 Veli-Pekka Anttonen VSW Triathlon Miehet Yleinen
441 Henri Erlund HTU Miehet Yleinen
442 Aleksi Eskelinen Miehet Yleinen
443 Rami Faraj VANTAA Miehet Yleinen
444 Taavi Havre HELSINKI Miehet Yleinen
445 Jouni Heinonen ESPOO Miehet Yleinen
446 Jukka-Henrik Hoppendorff LONTOO Miehet Yleinen
447 Ilkka Hyvönen Sogeti Miehet Yleinen
448 Sebastian Hägglund Helsinki Triathlon ry Miehet Yleinen
449 Pekka Ikonen FC MÖPA Miehet Yleinen
450 Johan Jern Miehet Yleinen
451 Linus Jern Miehet Yleinen
452 Atso Juntunen Aquila Triathlon Miehet Yleinen
454 Markus Koivunen KOKKOLA Miehet Yleinen
455 Iiro Laakkonen Espoo Miehet Yleinen
456 Leonard Ma Miehet Yleinen
457 Lauri Marjamaa Salo Miehet Yleinen
458 Jaakko Mikkonen Hyvinkää Triathlon Miehet Yleinen
459 Vesa Nikkanen VSW Triathlon Miehet Yleinen
460 Lauri Nissilä TriathlonSuomi Miehet Yleinen
461 Ville Nummelin Miehet Yleinen
462 Mikko Posti HELSINKI Miehet Yleinen
463 Rivo Reinsalu HELSINKI Miehet Yleinen
464 Rickard Sandell HELSINKI Miehet Yleinen
465 Philip Tidwell Miehet Yleinen
466 Juho Varjokallio Miehet Yleinen
467 Juhana Venäläinen Joensuu Miehet Yleinen
468 Timo Vuori GrowthSmith Oy Miehet Yleinen
469 Santeri Äijö VSW Triathlon Miehet Yleinen
470 Riku Keskisarja Miehet Yleinen
471 Timo Leinonen ESPOO Miehet Yleinen
472 Matteo Testa Helsinki Miehet Yleinen
473 Tomi Cederqvist Hyvinkää Miehet 40 v
474 Christian Ellinger HELTRI Miehet 40 v
475 Tuomas Hirsi HELSINKI Miehet 40 v
476 Antti Iso-Metsälä Helsinki Miehet 40 v
477 Jori Johansson Simmis Wanda Miehet 40 v
478 Jani Joki UL Miehet 40 v
479 Jussi Kangasharju HELSINKI Miehet 40 v
480 Matti Karttunen HELSINKI Miehet 40 v
481 Aki Keskinen Uinti Imatra ry Miehet 40 v
482 Tuomas Kinanen Hannuksen Ponnistus Miehet 40 v
483 Tero Kojo HELSINKI Miehet 40 v
484 Simo Korhonen huvikumpu Miehet 40 v
485 Miikka Köykkä TriathlonSuomi Miehet 40 v
486 Mikko Laukkanen Kerava Miehet 40 v
487 Panu Lonka ESPOO Miehet 40 v
488 Ari Mattila Helsinki Triathlon Miehet 40 v
489 Marko Mettenranta Helsinki triathlon Miehet 40 v
490 Veikko Niinikoski Jedan hirmuhauet & TriathlonSuomi Miehet 40 v
491 Tuomas Perälä WillTri Miehet 40 v
492 Antti Pulkki HC TANKKI Miehet 40 v
493 Veli Sinda HELSINKI Miehet 40 v
494 Tatu Suopajärvi Hyvän ilman triathlonistit Miehet 40 v
495 Tomi Tenhovuori Helsinki Miehet 40 v
496 Aleksi Tikkanen Imatran Urheilijat Miehet 40 v
497 Tero Toikka Triathlon Vantaa Miehet 40 v
498 Jarkko Tolvi Helsinki Triathlon Miehet 40 v
499 Jarkko Tonttila Järvenpää Miehet 40 v
500 Sebastian Wester Helsinki Triathlon Miehet 40 v
501 Tony Virolainen Hel Tri Miehet 40 v
502 Marko Väisänen Reckless Race Miehet 40 v
503 Matias Impivaara m50.fi Miehet 50 v
504 Asko Kiukas Espoo Miehet 50 v
505 Lauri Kölhi TriathlonSuomi Miehet 50 v
506 Pauli Lönnroth HELSINKI Miehet 50 v
507 Jarkko Makkonen Järvenpään pyöräilijät Miehet 50 v
508 Juha Marjamaa LOHJA Miehet 50 v
509 Thomas Metzner Åland Triathlon Club Miehet 50 v
510
511 Timo Suonsyrjä Hartelan Ryhti Miehet 50 v
512 Kyösti Väkeväinen Päiväkummun Pantterit Miehet 50 v
513
514 Jukka Nikonen OSLO Miehet 60 v
515 Mikko Uotila Akaa Miehet 60 v
516 Niklas Tallqvist Runners High Miehet 50 v
517 Markku Puumalainen Miehet 40 v
518 Tino Casagrande TriathlonSuomi Miehet Yleinen
519 Matti Mustakangas Samsung Miehet 40 v
520 Janne Kivimäki Helsinki Miehet Yleinen
521 Juhana Häkkinen Miehet 40 v
522 Pertti Karjalainen Finntriathlon Masters ry Miehet Yleinen
523 Juho Jurvelin TriathlonSuomi Miehet Yleinen
524 Tuomas Teuri EY Triathlon Club Miehet 40 v
525 Heikki Parisod Turun Urheiluliitto ry Miehet Yleinen
526 Ari Kärkkänen Miehet Yleinen
527 Stephen Sloan UC Berkeley Triathlon Miehet Yleinen
528 Leo Tenno Vantaa Triathlon Miehet Yleinen
529
530
531

Lähtöryhmä:
15.08. 15:30 Kilpakunto Naiset
(56)
matkat:
750m - 20km - 5km (56)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
532 Amanda Aalto VANTAA Naiset Yleinen
533 Maija Ruuth Naiset Yleinen
535 Anna Gagneur Helsinki Naiset Yleinen
536 Anna Haapanen HELSINKI Naiset Yleinen
537 Suvi-Tuuli Helin Naiset Yleinen
538 Kamila Itkonen HELSINKI Naiset Yleinen
539 Annamari Jääskeläinen Helsinki Naiset Yleinen
540 Amanda Kainulainen Länsi-Loimaan Ponnistus Naiset Yleinen
541 Päivi Kyllönen Turun Urheiluliitto Naiset Yleinen
542 Satu Lindvall Helsinki Triathlon Naiset Yleinen
543 Noora Manninen Helsinki Naiset Yleinen
544 Emma Metzner Åland Triathlon Naiset Yleinen
545 Taru Halla Naiset 40 v
546 Viivi Ollila Stamina Triathlon Club Naiset Yleinen
547 Aino Plattonen BC HORSMANKUKAT Naiset Yleinen
548 Inka Poikolainen Naiset Yleinen
549 Sandra Rauva TOLKKINEN Naiset Yleinen
550 Tea Telamo Triathlon Suomi Naiset 40 v
551 Mari Salo Heltri Naiset Yleinen
552 Lotta Saustila Naiset Yleinen
553 Natalie Storbacka KOKKOLA Naiset Yleinen
554 Minna Virtaneva OP Naiset Yleinen
555
556 Sonja Amadae CAMBRIDGE Naiset 40 v
557 Katja Graff Alloragubbarna Naiset 40 v
558 Hanna-Kaisa Javanainen Naiset 40 v
559 Jenna Johansson VANTAA Naiset 40 v
561 Hanna Kahila ESPOO Naiset 40 v
562 Annemari Kovalainen Helsinki Triathlon Naiset 40 v
563 Anu Könönen Helsinki Naiset 40 v
564 Leena Laine ESPOO Naiset 40 v
565 Minna Makkonen Järvenpään pyöräilijät Naiset 40 v
566 Hanna Mattila Helsinki Triathlon Naiset 40 v
567
568 Hayley Poutiainen VANTAA Naiset 40 v
569
570 Kati Teuri Espoo Naiset 40 v
571 Katri Tolonen HELSINKI Naiset 40 v
572 Johanna Ukkonen Willtri Naiset 40 v
573 Sirpa Uuspelto Triathlon Vantaa Naiset 40 v
574 Johanna Wiik HelTri Naiset 40 v
575 Pirjo Lauren Team Electrofit Naiset 50 v
576 Teija Lehtola Espoo Naiset 50 v
577 Heidi Leino VANTAA Naiset 50 v
578 Pauliina Melamies Triathlon Vantaa Naiset 50 v
579 Sanna Suur-Hamari Helsinki Naiset 50 v
580 Maritta Iso-Aho Naiset 50 v
581 Tiina Sandell TriVAteam Ry Naiset Yleinen
582 Iiris Nurmela Naiset Yleinen
583
584
585
586
587
588
589

Lähtöryhmä:
15.08. 17:00 SM-joukkueviesti Nuorten sarja
(7)
matkat:
200m - 5km - 1,5-2 km (7)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
590 Esa Ovaska, Kerttu Nupponen, Nico Kulju Triathlon Vantaa ry yhteisikä: 46 vuotta
591 Vilho Tikkanen, Aino Huhtanen, Olli Elo Stamina Triathlon Club ry yhteisikä: 52 vuotta
592 Hiski Kaila, Rosa Niittyviita, Juuso Honkanen Nastola Triathlon ry yhteisikä: 49 vuotta
593 Johan Fredriksson, Vuokko Suomäki, Jesper Lietzen Turun Urheiluliitto ry yhteisikä: 54 vuotta
594 Pyry Paloviita, Ida Kontkanen, Markus Myllymäki TriathlonTeam 226 ry yhteisikä: 53 vuotta
595 Otto Hurmansalo, Annika Toivari, Ossi Hurmansalo Aqua Plus Triathlon ry yhteisikä: 51 vuotta
596 Onni Järvinen, Julia Vänttinen, Max Walther Triathlon Vantaa ry yhteisikä: 51 vuotta

Lähtöryhmä:
15.08. 17:00 SM-joukkueviesti Yleinen
(12)
matkat:
200m - 5km - 1,5-2 km (12)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
597 Otto Loukkalahti, Astrid Snäll, Mikko Karppinen Turun Urheiluliitto ry yhteisikä: 77 vuotta
598 Leevi Hietanen, Janina Saarnio, Ville Korpi Turun Urheiluliitto ry yhteisikä: 73 vuotta
599 Antti Uusitupa, Hilla Läärä, Ville Laakso Turun Urheiluliitto ry yhteisikä: 65 vuotta
600 Tero Setola, Heini Hartikainen, Sauli Haahtela SKB Racing Triathlon Team ry yhteisikä: 121 vuotta
601 Niko Rantala, Johanna Lahikainen, Jari Järvinen Stamina Triathlon Club ry yhteisikä: 120 vuotta
602 Petteri Toivola, Terhi Martikainen, Tuukka Hietala Keski-Pohjanmaan Triathlon ry yhteisikä: 86 vuotta
603 Ville-Valtteri Salonen, Venla Koivula, Joona Lehtonen Aqua Plus Triathlon ry yhteisikä: 77 vuotta
604 Timi Malinen, Tiina Pohjalainen, Juha-Matti Halonen TriathlonSuomi ry yhteisikä: 86 vuotta
605 Joona Tuikka, Enni Kukkasniemi, Teppo Malinen TriathlonSuomi ry yhteisikä: 76 vuotta
606 Juuso Manninen, Maisa Tuliniemi, Tatu Koistinen TriathlonSuomi ry yhteisikä: 89 vuotta
607 Sami Tuomi, Mirka Vahtera, Pasi Huhtala TriathlonSuomi ry yhteisikä: 107 vuotta
608 Joel Af Hällström, Julia Kekkonen, Eetu Ovaska Triathlon Vantaa ry yhteisikä: 63 vuotta

Lähtöryhmä:
15.08. 17:00 SM-joukkueviesti Masters
(8)
matkat:
200m - 5km - 1,5-2 km (8)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
609 Juha-Pekka Halmeenmäki, Heidi Kuivamäki, Lauri Nissilä TriathlonSuomi ry yhteisikä: 132 vuotta
610 Magnus Hellström, Henrika Backlund, Olli Ohrankämmen Gladius Kirkkonummi ry yhteisikä: 141 vuotta
611 Toni Pystö, Virpi Timonen, Kimmo Kaila Nastola Triathlon ry yhteisikä: 131 vuotta
612 Jaakko Rantala, Laura Jalasto, Alex Bodson 4speed Triathlon Team ry. yhteisikä: 130 vuotta
613 Juha Lundberg, Sari Stenholm, Mika Luoto Turun Urheiluliitto ry yhteisikä: 143 vuotta
614 Kai Söderdahl, Mia Koskinen, Arttu Aaltonen Aqua Plus Triathlon ry yhteisikä: 141 vuotta
615 Vesa Uuspelto, Minna Nurvo, Pekka Tauriainen Triathlon Vantaa ry yhteisikä: 142 vuotta
616

Lähtöryhmä:
16.08. 9:15 SM Special Triathlon
(19)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (19)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
620 Jaakko Mikkonen HyTri Miehet Yleinen
621 Valtteri Ojala Miehet Yleinen
622 Elias Harja Miehet Yleinen
623 Ali Hossaini Miehet Yleinen
624 Atte Birling IBD Triathlon Miehet Yleinen
625 Emppu Hellgren Helsinki Miehet Yleinen
626 Dari Dejev Live Miehet Yleinen
627 Matti Raunio Miehet Yleinen
628 Ali Abdirahman Miehet Yleinen
629 Dari Dejev Miehet Yleinen
631 Teo Carlson Liveopisto Miehet Yleinen
632 Roope Kontkanen TTT226 Yleinen
633 Aden Suleman Miehet Yleinen
634 Ida Lindström Naiset Yleinen
635 Emmie Van Houtum live Naiset Yleinen
636
637
638
639

Lähtöryhmä:
16.08. 9:30 Tytöt 9 v
(7)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (7)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
640 Mette Borremans Hyvinkää triathlon Tytöt 9 v
641 Elma Huttunen Voimisteluseura Keski-Uusimaa Tytöt 9 v
642 Iida Korpi Turun Urheiluliitto Tytöt 9 v
643 Aino Uuspelto Triathlon Vantaa Tytöt 9 v
644 Viola Holopainen CCH Tytöt 9 v
645
646

Lähtöryhmä:
16.08. 9:30 Pojat 9 v
(7)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (7)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
647 Eemu Heikkinen Paloheinän Peikot Pojat 9 v
648 Oskari Orozco Helsinki Pojat 9 v
649 Luka Sistonen Triathlon Team TT226 Pojat 9 v
650 Miika Tukio VANTAA Pojat 9 v
651
652
653

Lähtöryhmä:
16.08. 9:32 Tytöt 11 v
(22)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (22)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
654 Emilia Friberg TriVAteam Tytöt 11 v
655 Emma Haka-Risku TriVA team, Nokia Tytöt 11 v
656 Viola Heikkilä TriVAteam Tytöt 11 v
657 Taru Huovinen Kuvansi Tytöt 11 v
658 Aino Hurmansalo Trivateam Tytöt 11 v
659 Susanna Ilmoniemi TriVA Team Tytöt 11 v
660 Elvira Kervinen Triathlon Vantaa Tytöt 11 v
661 Jonna Kolari Tytöt 11 v
662 Minni Liinalaakso TriVaTeam Tytöt 11 v
663 Josefiina Löllö Espoo Tytöt 11 v
664 Annabelle Maijala Tytöt 11 v
665 Hertta Pitkänen TeiskoTriathlon Tytöt 11 v
666 Helmi Rasilainen HELSINKI Tytöt 11 v
667 Ida Saarela Tytöt 11 v
668 Frida Tallberg Kyif Handboll Tytöt 11 v
669 Roosa Teho TriVAteam Tytöt 11 v
670 Frida Viinikainen Espoo Tytöt 11 v
671 Vilma Hautamäki TriVATeam Tytöt 11 v
672 Eerika Tiihonen VantaaTriathlon Tytöt 11 v
673
674
675

Lähtöryhmä:
16.08. 9:34 Pojat 11 v
(17)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (17)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
676 Elmeri Harila Helsinki Pojat 11 v
677 Havu Heikkinen Electro Warrior Pojat 11 v
678 Saku Johansson Vantaa Pojat 11 v
679 Ahti Kaunisto Itä-Hakkilan Kilpa Pojat 11 v
680 Otso Kaunisto Itä-Hakkilan Kilpa Pojat 11 v
681 Väinö Koivu Sastamala Pojat 11 v
682 Martin Kullberg Imatran Urheilijat Pojat 11 v
683 Karlo Lehtiö HIFK -09 Pojat 11 v
685 Sisu Perälä Lum Pojat 11 v
686 Niilo Salmela Helsinki Pojat 11 v
687 Eric Stenius ESPOO Pojat 11 v
688 Joona Tukio VANTAA Pojat 11 v
689 Unto Vapaaoksa Heltri Pojat 11 v
690
691
692
693

Lähtöryhmä:
16.08. 9:40 Tytöt 13 v
(25)
matkat:
200m - 5km - 1km (25)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
694 Anna-Maria Alen TrivaTeam Tytöt 13 v
695 Rebecka Backholm Turin Urheiluliitto Tytöt 13 v
696 Lotte Borremans Hyvinkää triathlon Tytöt 13 v
697 Pihla Haltia Helsinki Tytöt 13 v
698 Iiris Heikkinen Kälviän Tarmo Tytöt 13 v
699 Eevi Hirsi Triathlon Vantaa Tytöt 13 v
700 Taija Huovinen Joroisten urheilijat Ry Tytöt 13 v
701 Sofia Hämäläinen TriVAteam Tytöt 13 v
702 Eedi Imppola Hyvinkään triathlon Tytöt 13 v
703 Ellen Kantonen Trivateam Tytöt 13 v
704 Katja Kettunen Helsinki Triathlon Tytöt 13 v
705 Vilma Koivula Nokia Tytöt 13 v
706 Jenna Kolari Tytöt 13 v
707 Minttu Meskanen TriVAteam Tytöt 13 v
708 Vilja Nuoranne Turun Urheiluliitto Tytöt 13 v
709 Inkeri Ojala TriVAteam Tytöt 13 v
710 Emilie Olives ESPOO Tytöt 13 v
711 Misella Suvitie Kajo Triathlon Tytöt 13 v
712 Vieno Tikkanen Stamina Tc Tytöt 13 v
713 Janni Vänttinen Triathlon Vantaa Tytöt 13 v
714 Anna Kerko Vantaan hiihtoseura Tytöt 13 v
715
716
717
718

Lähtöryhmä:
16.08. 9:43 Pojat 13 v
(21)
matkat:
200m - 5km - 1km (21)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
720 Axel Busset Tri Coaching Finland Pojat 13 v
721 Eemil Dietrich Vantaa triathlon Pojat 13 v
722 Lauri Kairikko Nurmijärvi Pojat 13 v
723 Aapeli Karislahti TriathlonTeam 226 Pojat 13 v
724 Leo Kervinen Triathlon Vantaa Pojat 13 v
725 Toivo Koivu Sastamala Pojat 13 v
726 Aaro Kovalainen Vantaa Pojat 13 v
727 Henri Källström Triathlon Vantaa Pojat 13 v
728 Tuomas Lilja Helsinki Triathlon Pojat 13 v
729 Daniel Mosko Hyvinkään Uimaseura Pojat 13 v
730 Roope Palsio Triathlon Vantaa Pojat 13 v
731 Leevi Rautajuuri Espoo Pojat 13 v
732 Karlos Tauriainen Triathlon Vantaa Pojat 13 v
733 Antti Turunen Oulu Pojat 13 v
734 Eemil Westman GrIFK Alpine Pojat 13 v
735 Robert Virjo Pojat 13 v
736 Antero Tiihonen Vantaa Triathlon Pojat 13 v
737
738
739
740

Lähtöryhmä:
16.08. 9:50 Lapsi & Aikuinen
(59)
matkat:
50-100m - 3,5km - 1km (59)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
741 Roosa Aivelo Jarkko Aivelo
742 Tovemarie Andersson Niklas Andersson TriathlonSuomi ry
743 Jeko Andreev Katja Andreev Vantaa
744 Elsi Arimo Emmi Arimo Helsinki
745 Sofia Bergius Susanne Bergius KissaPupuTiikerit
746 Arseni Borouhhin Mihhail Borouhhin HELSINKI
747 Estelle Dalez Tina Dalez HELSINKI
748 Vanessa Dalez Patrick Dalez HELSINKI
749 Eero Felt Tiina Teräs Höpönassut
750 Eine Färkkilä Anniina Färkkilä ESPOO
751 Tiia Halla Taru Halla HELSINKI
752 Jasper Heinonen Jouni Heinonen ESPOO
753 Alvar Krogius Roi Ruuskanen Pikku-Veskun Samoojat
754 Aamos Henriksson Markus Henriksson ESPOO
755 Lenni Holmberg Ville Holmberg
756 Otto Horko Hannu Horko Espoo
757 Ilkka Hyytinen Satu Yliherne TT226
758 Arttu Häggqvist Mari Häggqvist
759 Felix Impivaara Matias Impivaara Pohjoisranta Super Duty
760 Topias Javanainen Timo Javanainen
761 Tuuli Javanainen Hanna-Kaisa Javanainen
762 Heta Kankainen Aleksi Kankainen Kaukaa Haettu
763 Emilia Kautto Tero Kautto HelTri
764 Santeri Kettunen Antti Kettunen Helsinki
765 Onni Koikkalainen Aki Koikkalainen Urporontit
766 Mimmi Koivisto Petri Koivisto MimPet
767 Teo Lehtonen Jaakko Lehtonen VANTAA
768 Iiro Leinonen Maarit Leinonen Team Lentävät kävyt
769 Benjamin Lind Johan Lind Espoo
770 Eeva Lindholm Maria Kulomäki Helsinki
771 Noel Lindholm Sakari Lindholm Helsinki
772 Vilja Lüthje Kati Lüthje HELSINKI
773 Lukas Manu Helimanu
774 Kai Mattlin Mikael Mattlin
775 Viljami Mauno Anna Piironen MPJ (maailman paras joukkue)
776 Minna Niinikoski Veikko Niinikoski Jedan hirmuhauet
777 Hilla Alatalo Hanne Nystedt
778 Lila Pieri Paivi Talonen
779 Alex Ranta Katja Graff Alloragubbarna
780 Finja Saarela Katrin Klärding
781 Alex Sauhke Anu Sauhke Espoo
782 Aurelia Siirilä Jani Siirilä HELSINKI
783 Oscar Stenius Maria Stenius
784 Taisto Tenhiälä Aino Tenhiälä
785 Siiri Toiviainen Ilkka Toiviainen ESPOO
786 Jesse Toivonen Jussi Toivonen HELSINKI
787 Teemu Tokola Jussi Tokola Team Tahto
788 Carla Tolkki Ville Tolkki Pitkäjärven nuoret hirvet
789 Venny Tuunanen Juhana Tuunanen Munkkisaari
790 Ahti Verho Meri Verho HELSINKI
791 Otto Vesikansa Aino Vesikansa HELSINKI
792 Moona Oja Outi Oja Kissalaakson tiimi
793 Sasu Auromaa Mikko Auromaa Helsinki Triathlon
794 Daniel Jormanainen Tero Jormanainen
795 Alisa Leino Elisabeth Leino Päivänkehrän koulu
796 Anton Jaskiewicz Daniel Jaskiewicz
797
798 Sofia Turunen Karri Turunen TriathlonSuomi
799 Hilla Kapiainen Simo Kapiainen

Lähtöryhmä:
16.08. 9:55 Duathlon
(16)
matkat:
2.5km - 20km - 5km (16)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
800 Aki Honkasalo Triathlon Vantaa Miehet Yleinen
801 Kati Itkonen Naiset Yleinen
802 Riina Juntti RAUMA Naiset Yleinen
803 Tomi Kavander Vantaa Miehet Yleinen
804 Keijo Keränen Aspo Oyj Miehet 40 v
805 Tuomo Lempiäinen HELSINKI Miehet Yleinen
806 Marko Martikainen Vantaa Miehet 40 v
807 Akseli Marttila Järvenpään Pyöräilijät Miehet Yleinen
808 Teija Rantanen Kerava Naiset Yleinen
809 Jarmo Rissanen Koiviston Isku Miehet Yleinen
810 Timo Tapio Vantaan Hiihtoseura Miehet Yleinen
811 Anna-Kaisa Arvo Rauma Naiset Yleinen
812 Paula Kujansivu Naiset 40 v
813
814
815

Lähtöryhmä:
16.08. 9:55 Aquathlon
(5)
matkat:
2.5km - 500m - 5km (5)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
816 Aleksi Oksanen ESPOO Miehet Yleinen
817 Tuomas Oksanen ESPOO Miehet 50 v
818 Mikko Purhonen Triathlon Vantaa ry Miehet Yleinen
819 Anniina Annikainen Naiset Yleinen
820 Onni Järvinen Triathlon Vantaa Miehet Yleinen

Lähtöryhmä:
16.08. 10:30 Pojat 15 v
(14)
matkat:
300m - 7km - 2.5km (14)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
821 Joni Ahokas HyTri Pojat 15 v
822 Niilo Aivelo Triathlon Vantaa Pojat 15 v
823 Aaro Imppola Hyvinkään triathlon Pojat 15 v
824 Veikka Lassila Helsinki Pojat 15 v
825 Niklas Palsio Triathlon Vantaa Pojat 15 v
826 Riku Rissanen Kuopio Pojat 15 v
827 Vilho Tikkanen Stamina tc Pojat 15 v
828 Onni Venäläinen Stamina TC Pojat 15 v
829 Leevi Westman GrIFK Alpine Pojat 15 v
830 René Vuorio Turun Urheiluliitto Pojat 15 v
831 Kasper Borremans Hyvinkää Triathlon ry Pojat 15 v
832 Akseli Pitkänen Teisko Triathlon ry Pojat 15 v
833
834 Eero Kukkula Triathlon Vantaa ry Pojat 15 v

Lähtöryhmä:
16.08. 10:40 Tytöt 15v
(14)
matkat:
300m - 7km - 2.5km (14)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
835 Veera Alihaanperä Turun Urheiluliitto ry Tytöt 15 v
836 Tuulia Halla HELSINKI Tytöt 15 v
837 Emilia Holmila Triathlon Vantaa Tytöt 15 v
838 Mandi Hämäläinen Turun Urheiluliitto Tytöt 15 v
839 Minea Kankkonen TT Aquaterra Tytöt 15 v
840 Maria Karvonen Simmis Wanda Tytöt 15 v
841 Filippa Kokki Joroisten Urheilijat ry Tytöt 15 v
842 Anna Kullberg Imatran Uinti Tytöt 15 v
843 Liina Nuoranne Turun Urheiluliitto Tytöt 15 v
844 Elina Turunen Oulu Tytöt 15 v
845 Sohvi Vapaaoksa Heltri Tytöt 15 v
847 Ella Jokioinen Turun Urheiluliitto ry Tytöt 15 v
848 Annika Rantanen Team Manyone Tytöt 15 v
849 Linnea Mickelsson Triathlon Vantaa Tytöt 15 v

Lähtöryhmä:
16.08. 11:00 Kokeile Triathlonia Miehet
(20)
matkat:
200m - 14km - 2,5km (20)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
850 Niko Kyynäräinen Miehet 40 v
851 Janne Andtsjö Espoo Miehet Yleinen
852 Ilari Haikarainen Vantaan Sanomat Miehet Yleinen
853 Jarno Katajisto HELSINKI Miehet Yleinen
854 Jouni Määttä HELSINKI Miehet Yleinen
855 Lauri Vainio HELSINKI Miehet Yleinen
856 Osku Theman Vantaa Miehet Yleinen
857 Tom Björklund Espoo Miehet 40 v
858 Heikki Mattila Kirkkonummi Miehet 40 v
859 Markus Kopperoinen Vantaan Sanomat Miehet 50 v
860 Vesa Kukkonen Taipalsaari Miehet 50 v
861 Jukka Vähäsarja Helsinki Miehet 50 v
862
863 Hans Grönholm VANTAANSANOMAT VANTAATRI Miehet 60 v
864 Jussi Patana Miehet Yleinen
865 Dmitry Molchin Miehet Yleinen
866 Mihail Papazoglou Miehet Yleinen
867 Antti Tanskanen Miehet Yleinen
868 Lauri Tanskanen Miehet Yleinen
869 Arne Sairanen Pikku-Veskun Samoojat Miehet Yleinen

Lähtöryhmä:
16.08. 11:10 Kokeile Triathlonia Naiset
(39)
matkat:
200m - 14km - 2,5km (39)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
870 Tiia Aitavaara VANTAA Naiset Yleinen
871 Riina Autio Naiset Yleinen
872 Marjaana Emra PoGo Naiset Yleinen
873 Emilia Helisevä Triathlon Vantaa Naiset Yleinen
874 Tia Huttula Jyväskylä Naiset Yleinen
875 Heidi Kaunisto Naiset Yleinen
876 Outi Kettunen Naiset Yleinen
877 Janiina Kiira TUUSULA Naiset Yleinen
878 Anni Kinnunen KERAVA Naiset Yleinen
879 Elina Koivisto Naiset Yleinen
880 Helena Kykkänen HELSINKI Naiset Yleinen
881 Niina Känkänen Vantaa Naiset Yleinen
883 Evgenia Molchina Espoo Naiset Yleinen
884 Venla Paajanen HOLLOLA Naiset Yleinen
886 Tiia-Maria Ripatti Naiset Yleinen
887 Silja Soukka Ylöjärvi Naiset Yleinen
888 Hanna Suhonen Vantaan Sanomat Naiset Yleinen
889 Milja Uusitalo Naiset Yleinen
891
892 Katja Sjölund VANTAA Naiset Yleinen
893 Johanna Vehniäinen VANTAA Naiset Yleinen
894 Johanna Liuhanen Kauniainen Naiset 40 v
895 Heidi Metsola TUUSULA Naiset 40 v
896 Katja Saarela ESPOO Naiset 40 v
897 Jaana Sievänen VANTAA Naiset 40 v
898
899 Pauliina Karinkanta NURMIJÄRVI Naiset 50 v
900 Susanne Mulbah Naiset 50 v
901 Kirsi-Marja Söder Espoo Naiset 50 v
902 Seija Wrang Vantaan Sanomat Naiset 50 v
903 Päivi Lucander Naiset 60 v
904 Sophia Buss Naiset Yleinen
905 Laura Räty Naiset 40 v
906 Kristiina Rämö Ylä-Tikkrulan kipinä Naiset 50 v
907 Mari Heikkilä TriVAteam Naiset 40 v
908 Tiina Soronen Naiset Yleinen
909 Maija Toikkanen Naiset Yleinen
910 Lauren Hallaselkä Triathlon Vantaa Naiset Yleinen
911

Lähtöryhmä:
16.08. 12:00 Perusmatka Miehet, Yleinen Lähtö 1
(80)
matkat:
1500m - 40km - 10km (80)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
912 Anton Ahonen Vantaan kaupunki Yleinen
913 Jesse Alho Yleinen
914 Marko Andersson Kerava Yleinen
915 Teemu Blomqvist TriathlonSuomi Yleinen
916 Iikka Borgström 4Speed Triathlon Team Yleinen
917 Jon Duran Team Koraxan Yleinen
918 Niilo Elomaa SKB Racing Triathlon Team Yleinen
919 Victor Fagerlund Helsinki Triathlon Yleinen
920 Miika Hannula Secto Automotive Oy Yleinen
921 Juuso Hell HELSINKI Yleinen
922 Tapio Hietanen HELSINKI Yleinen
923 Antti Hämmäinen VANTAA Yleinen
924 Miika Hätinen Helsinki Yleinen
925
926 Klaus Julin Helsinki Yleinen
927 Johannes Junes Triathlon Vantaa Yleinen
928 Olli-Joonas Juuso ESPOO Yleinen
929 Antero Kaavi Yleinen
930 Risto Kankaanpää Helsinki triathlon Yleinen
931 Tero Karislahti Pirkkala Yleinen
932 Tero Kauppinen Helsinki Yleinen
933 Olli Kaure IBD Triathlon Yleinen
934 Tuomas Ketola Triathlon Suomi Yleinen
935 Tapani Koivisto HELSINKI Yleinen
936 Ville Korpi Turun Urheiluliitto Yleinen
938 Mikko Kotamies Reaktor Yleinen
939 Anselmi Kukkonen Helsinki Triathlon Yleinen
940 Jaakko Laaksonen TURKU Yleinen
941 Teo Laiho Yleinen
942 Olli Lampila Helsinki Yleinen
943 Tuure Laurinolli Helsinki Triathlon Yleinen
944 Matti Lehtinen Yleinen
945 Oskari Lehtovaara Yleinen
946 Ossi Leinonen Kaupin kanuunat Yleinen
947 Tuomas Leppänen TURKU Yleinen
948 Emil Lindroos TriathlonSuomi Yleinen
949 Santtu Loimusalo Renta Runners Yleinen
950 Jani Lukkarinen Kuopio Yleinen
951 Simo Manninen Happyfellow Yleinen
952 Taavi Mattila TriathlonSuomi Yleinen
954 Jarno Musikka Yleinen
956 Mikael Myllymäki Espoo Yleinen
957 Mikko Mäkelä Fennopoint Oy Yleinen
959 Tõnis Nimmerfeldt VANTAA Yleinen
960 Esa Nurmi Kauniainen Yleinen
961 Luis Orozco Helsinki Yleinen
962 Maltte Ovaska TriathlonSuomi Yleinen
963 Teemu Paatela SKB Racing Triathlon Team Yleinen
964 Arto Pajunen Reckless Race Yleinen
965
966 Jere Peltonen Vantaa Yleinen
967 John Pettersson Helsinki Triathlon Yleinen
968 Henri Pohjalainen Road to Ilosaari Yleinen
969 Tero Ramstedt IBD Triathlon Yleinen
970 Teemu Rautiainen TriathlonSuomi Yleinen
971 Tero Ronkainen Yleinen
972 Miika Ruismäki TriathlonSuomi Yleinen
973 Markus Kaarto HelTri Yleinen
974 Atte Sahla Vantaan Vesikot Yleinen
975 Joonas Salokoski Helsinki Yleinen
976 Tomer Shahar SKB Racing Triathlon Team Yleinen
977 Alexey Shelepaev VANTAA Yleinen
978 Mikko Siukkola Helsinki Triathlon Yleinen
979 Juha Soralahti Team Tankkaa Tykimmin Yleinen
981 Tuomas Talola Turun Urheiluliitto Yleinen
982 Sakari Teljomaa Korson kettu Yleinen
983 Ilan Tokazier Espoo Yleinen
984 Timo Tuovinen TDT Triathlon Club Yleinen
985 Pekka Turtola Vantaa Yleinen
986 Teemu Törmälä Vantaa Yleinen
987 Niko Ustinov SKB Racing Yleinen
988 Ville Vahtola Vantaa Yleinen
989 Aleksi Vinberg Espoo Yleinen
990 Juho Värtö Yleinen
991 Juuso Manninen Triathlonsuomi Team Cervelo Yleinen
992 Manu Paajanen Espoo Yleinen
993 Daniel Kivilohkare TuUL Yleinen
994 Tino Casagrande TriathlonSuomi Yleinen
995 Jonatan Tolkki Yleinen
996 Mikko Seppänen Finska Kompaniet Yleinen

Lähtöryhmä:
16.08. 13:00 Perusmatka Miehet, Yleinen Lähtö 2
(74)
matkat:
1500m - 40km - 10km (74)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
997 Jalo-Aatos Alastalo Vantaa Yleinen
998 Avnish Chandel Triathlon Corner Yleinen
999 Pietro Della Della Briotta Parolo Espoo Yleinen
1000 Tommi Ellonen Finnish Triathlon Academy Yleinen
1001 Ville Halkosaari Helsinki Yleinen
1002 Marek Haller triathlon vantaa Yleinen
1003 Lassi Heinilä Kivunsiirtofirma Yleinen
1004 Toni Heiniö ESPOO Yleinen
1005 Tuomo Hippi SSU-Triathlon Yleinen
1006 Hannu Horko Espoo Yleinen
1007 Tapio Hyvönen Yleinen
1008 Santeri Hämäläinen Helsinki Yleinen
1009 Marko Ilvonen Yleinen
1010 Simo Jämsén Helsinki Yleinen
1011 Heikki Jämsä Vantaa Yleinen
1012
1013 Juha-Matti Koljonen Hitaat isät Yleinen
1014 Olli Korhonen Ylöjärvi Yleinen
1015 Hemmo Kuusisto Forever Turku Yleinen
1016 Ola Laaksonen HELSINKI Yleinen
1017 Mikael Lahtonen ESPOO Yleinen
1018 Ilkka Laurell Yleinen
1019
1020 Andy Matias Vincit Triathlon Club Yleinen
1021 Mikael Mölsä Yleinen
1022 Mathieu Negrerie Étron Yleinen
1023 Matias Niemelä Helsinki Yleinen
1024 Riku Niiranen Yleinen
1025 Antti Oksalahti HOLLOLA Yleinen
1026
1027
1028 Ville Perkiö Yleinen
1029 Aaro Pohjalainen Ojakkala Yleinen
1030 Marko Pynnönen Caverion RoadRunners Yleinen
1031 Karri Safo HelTri Yleinen
1032 Samuel Sahlberg Porin Tarmo Yleinen
1033 Juho Salila HelTri Yleinen
1034
1035 Juhani Sinkkonen X-Tri Lahti Yleinen
1036 Petteri Siponen Finnish Triathlon Academy Yleinen
1037 Carlos Sirkiä Oulu Yleinen
1038 Viktors Sobolevs Yleinen
1040 Lauri Tonteri TEAM TONTERI Yleinen
1041 Louis Quan Tran Minh Yleinen
1042 Miika Tuokko SB Oil Pelicans Yleinen
1043
1044 Vesa Tuutti Diablos Rojos Yleinen
1045 Andrea Vianello Yleinen
1046 Jari Vimpeli Kangasalan Triathlonseura Yleinen
1047 Mikko Välimäki TAMPERE Yleinen
1048 Sami Viholainen Caverion RoadRunners Yleinen
1049 Jukka Tonteri X-tri Lahti Yleinen
1050 Simo Kapiainen Helsinki Yleinen
1051 Samuel Soronen Sorcolor Triathlon Club Yleinen
1052 Andreas Brink Pacius Yleinen
1053 Antti Pesonen Espoonlahden srk. Yleinen
1054 Pekka Ylitalo SKB Raising Triathlon Yleinen
1055
1056
1057
1058
1059
1060
1061
1062
1063
1064
1065
1066
1067
1068
1069
1070
1071

Lähtöryhmä:
16.08. 14:00 Perusmatka Naiset
(112)
matkat:
1500m - 40km - 10km (112)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1072 Jenni Berglund Vantaa Naiset Yleinen
1073 Aleksia Halonen Triing Finns Naiset Yleinen
1074 Jenni Hammarberg TriathlonSuomi Naiset Yleinen
1075
1076 Niina Häkkinen HELSINKI Naiset Yleinen
1077 Enni Isojoki Helsinki Naiset Yleinen
1078 Veera Jämsén BC HORSMANKUKAT Naiset Yleinen
1079 Sanna Järvinen Lahti Naiset Yleinen
1080 Marjaana Kangas VANTAA Naiset Yleinen
1081 Anne Kangasniemi Helsinki Triathlon Naiset Yleinen
1082 Annika Kuhakoski Naiset Yleinen
1083 Jonna Kärkkäinen Espoo Naiset Yleinen
1084 Helmi Köykkä Triathlon Vantaa Naiset Yleinen
1085 Nina Lahtonen ESPOO Naiset Yleinen
1086 Karoliina Lappalainen Naiset Yleinen
1087 Katja Lillsunde Helsinki Naiset Yleinen
1088 Aira-Maarit Mantsinen TriathlonSuomi ry Naiset Yleinen
1090 Oona Pentala-Nikulainen VANTAA Naiset Yleinen
1092 Merilyn Rikkinen KONE Naiset Yleinen
1093 Caroline Rinne HELSINKI Naiset Yleinen
1094 Seita Romppanen UltraSisu Naiset Yleinen
1095 Mari Salo Helsinki Naiset Yleinen
1096 Tytti Saloniemi Tri Coaching Finland Naiset Yleinen
1097 Assi Steurs TT226 Naiset Yleinen
1098 Maija Tahvanainen VANTAA Naiset Yleinen
1099 Henriikka Timonen HELSINKI Naiset Yleinen
1100 Johanna Tokola Team Tahto Naiset Yleinen
1101 Tiina-Mari Tulimaa Triathlon Vantaa Naiset Yleinen
1102 Katri Turunen HelTri Naiset Yleinen
1103 Mirka Vahtera TriathlonSuomi Naiset Yleinen
1104 Hanna Valkeinen HelTri Naiset Yleinen
1105 Laura Vanamo SB Oil Pelicans Naiset Yleinen
1107 Ida Viitala Turku Naiset Yleinen
1108 Helena Virtanen HELSINKI Naiset Yleinen
1109 Iina Vänttinen Simmis Wanda Naiset Yleinen
1110 Saija Paavola Naiset Yleinen
1111
1112 Maria Söderström Helsinki Naiset Yleinen
1113 Catherine Raikka HELSINKI Naiset Yleinen
1114 Sandra Saulo Orca Naiset Yleinen
1115 Anu Ahde Naiset 40 v
1116 Katja Andreev Triathlon Vantaa Naiset 40 v
1117 Johanna Aronniemi HelTri Naiset 40 v
1118
1119 Anniina Färkkilä Helsinki Triathlo Ry Naiset 40 v
1120 Marja Hagström HelTri Naiset 40 v
1121 Katja Harja ESPOO Naiset 40 v
1122 Hanna Heikkilä SKB Racing Triathlon Team Naiset 40 v
1123
1124 Miia Hämäläinen Vantaa Naiset 40 v
1125 Pinja-Liina Jalkanen Helsinki Triathlon Naiset 40 v
1126 Line Johannesen Vantaa Naiset 40 v
1127 Milla Johansson Vantaa Naiset 40 v
1128 Piia Kankare espoo Naiset 40 v
1129
1130 Suvi Kaunisto TriathlonSuomi Naiset 40 v
1131 Taru Koivisto Helsinki Triathlon Naiset 40 v
1132 Evi Kärpijoki Naiset 40 v
1133 Katja Leiho-Lintula Helsinki Triathlon Naiset 40 v
1134 Saija Lindfors Heltri Naiset 40 v
1135 Terhi Nyberg Espoo Naiset 40 v
1136 Nina Olin ESPOO Naiset 40 v
1137 Taru Paasiluoto Triathlon Vantaa Naiset 40 v
1138 Päivi Peltokumpu TriathlonSuomi Naiset 40 v
1139 Riikka Pietilä VANTAA Naiset 40 v
1140
1142 Janita Bergström Naiset Yleinen
1143 Aino Soro-Paavonen Hki Naiset 40 v
1144 Sanja Sädevirta TriathlonSuomi Naiset 40 v
1146 Miia Toivola Naiset 40 v
1147
1148 Birte Van Berkel ESPOO Naiset 40 v
1149 Meri Verho TriathlonSuomi Naiset 40 v
1150 Marja Vesikko Helsinki Naiset 40 v
1151 Miia Heliö TriathlonSuomi Naiset 50 v
1153 Imke Höfling KUTU Triathlon Naiset 50 v
1154 Marja-Liisa Kanigan TriathlonSuomi Naiset 50 v
1155 Laura Seppänen Triathlon Suomi Naiset Yleinen
1156 Marjo Kekki Hel Tri Naiset 50 v
1157 Karoliina Leskinen Fysioterapia Karolìina Leskinen tmi Naiset 50 v
1158 Kati Levoranta ESPOO Naiset 50 v
1159 Maija Mandart HelTri Naiset 50 v
1160 Maarit Mettälä Wäggärä Naiset 50 v
1161 Satu Pippola TuUl Naiset 50 v
1162 Arja Puttonen Järvenpään pyöräilijät Naiset 50 v
1163 Riikka Rask Aqua Plus Triathlon Naiset 50 v
1164 Helene Salmela Wasa triathlon Naiset 50 v
1166 Armi Sutinen TriathlonSuomi Naiset 50 v
1167 Katri Vuori Keravan Uimarit Naiset 50 v
1168 Michaela Gräsbeck BS-PU Naiset 60 v
1170 Taina Vuorela Lahti Naiset 60 v
1171 Sonja Klaus Naiset 50 v
1172 Minna Koskinen Naiset 40 v
1173 Anna Uimonen TriathlonSuomi Naiset 50 v
1174 Heli Vienonen Naiset 40 v
1175 Anmari Brink Pacius HELSINKI Naiset Yleinen
1176 Elina Lappi Helsinki Naiset Yleinen
1177 Minna Lahtinen Triathlon Suomi Naiset 50 v
1178
1179
1180
1181
1182
1183
1184
1185
1186
1187
1188
1189
1190
1191

Lähtöryhmä:
16.08. 14:00 Naiset Joukkueviesti pitkä
(8)
matkat:
1500m - 40km - 10km (8)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1192
1193
1194
1195
1196 Pauliina Penttilä, Kirsi Juntunen, Nina Sjöblom Triwandaalit Naiset
1197
1198
1199

Lähtöryhmä:
16.08. 15:00 Perusmatka M50,60,70
(50)
matkat:
1500m - 40km - 10km (50)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1200 Mika Ala-Koukkari Friskis Svettis Helsinki Miehet 50 v
1201 Linus Almqvist Vasa Miehet 50 v
1202 Thomas Andreae Tri Coaching Finland Miehet 50 v
1203 Matti Borg Tampereen Maratonklubi Miehet 50 v
1204 Carl-Magnus Cedercreutz HELSINKI Miehet 50 v
1205 Kaj Genas Roden Triathlon Club Miehet 50 v
1206 Michael Hardy Tri Coaching Finland Miehet 50 v
1207 Robin Harms Miehet 50 v
1208
1209 Heikki Hemmi Espoo Miehet 50 v
1210
1211 Jari Jukarainen Aquila Triatlon Miehet 50 v
1212 Marko Keskikukko Triathlon Suomi Miehet 50 v
1213 Julle Kuhakoski Kone hissit Miehet 50 v
1214 Sampsa Laakso Miehet 50 v
1215 Tapani Lamberg Veho Oy Ab Miehet 50 v
1216 Janne Lampinen Järvenpää Miehet 50 v
1217 Mikael Lindgren Espoo Miehet 50 v
1218 Raul Mero Helsinki Triathlon Miehet 50 v
1219 Olli-Pekka Mutanen TriathlonSuomi Miehet 50 v
1220 Jouni Mäkelä Triathlonsuomi Miehet 50 v
1222 Fredrik Nars Kauniainen Miehet 50 v
1223 Jean-Luc Olives TCF Miehet 50 v
1224 Tommi Pastinen Kantvik Miehet 50 v
1225 Dean Pattrick Puoli Kuusi Miehet 50 v
1226 Sampsa Puttonen Järvenpään pyöräilijät Miehet 50 v
1227 Kimmo Rantanen Helsinki Miehet 50 v
1228
1229 Pekka Sahlberg RSP Miehet 50 v
1230 Tomi Savolainen Pori Miehet 50 v
1231 Marko Sjöman 3StepIT Miehet 50 v
1232 Lasse Sohlberg BOX Miehet 50 v
1233 Petri Sollman HelTri Miehet 50 v
1234 Vilhelm Sundström Roden Tri Club Miehet 50 v
1235 Paavo Taipale Nukari Miehet 50 v
1236 Kimmo Valtanen Tri4Fun Miehet 50 v
1237 Tero Vauraste HelTri Miehet 50 v
1238 Anton Westermarck Kyrkslätt Miehet 50 v
1239 Harri Vierimaa Helsinki Miehet 50 v
1240 Lars Vilhunen VANTAA Miehet 50 v
1241 Philipp Fuss Triathlon Vantaa Miehet 60 v
1242 Jussi Lepistö Triathlon Club Heinola Miehet 60 v
1243 Jorma Niemi Ku-58 Miehet 60 v
1244 Heikki Nummelin TuUL Tri Miehet 60 v
1245 Tapani Ojalainen X-tri LAHTI Miehet 60 v
1246 Markku Björn Helsinki Triathlon Miehet 60 v
1247 Jon Unnerus Käringen Tri-Rockers Miehet 50 v
1248 Panu Jalas Lahti Miehet 50 v
1249 Jari Routsi Miehet 50 v
1250

Lähtöryhmä:
16.08. 15:10 Perusmatka M40
(114)
matkat:
1500m - 40 km - 10 km (114)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1251 Jussi Ahtikari Triathlon Vantaa Miehet 40 v
1252 Ville Alopaeus Espoo Miehet 40 v
1253 Juha Ammalainen Paniaqua Racing Miehet 40 v
1254 Mihhail Borouhhin Helsinki Miehet 40 v
1255 Matti Punkari HyPy Tri Miehet 40 v
1256 Yan Busset Tri Coaching Finland Miehet 40 v
1257 Niklas Bärlund Espoo Miehet 40 v
1258 Jan Deska HELSINKI Miehet 40 v
1259 Christian Ellinger HELTRI Miehet 40 v
1260 Tommi Elomaa SKB Racing Triathlon team Miehet 40 v
1261 Jarno Friman VANTAA Miehet 40 v
1262 Kari Fuss Lohja Miehet 40 v
1263 Kai Gabelli Hitaat isät Miehet 40 v
1264 Rami Gagneur Helsinki Miehet 40 v
1265 Juha Kasslin HelTri Miehet 40 v
1266 Petri Haakana HelTri Miehet 40 v
1267 Kristian Halonen www.hilla.it Miehet 40 v
1268 Jaakko Husari Porin Tarmo Miehet 40 v
1269 Jukka Heinonen Espoo Miehet 40 v
1270 Jarkko Hietala Reckless Race Miehet 40 v
1271 Ville Holmberg HELSINKI Miehet 40 v
1272 Kimmo Holmström Team SBR Finland Miehet 40 v
1273 Jussi Huuskonen Tri Coaching Finland Miehet 40 v
1274 Kalle Hyvönen Helsinki Miehet 40 v
1275 Juhana Häkkinen Miehet 40 v
1276 Juha Hämäläinen Turun Urheiluliitto Miehet 40 v
1277 Toni Joutjärvi Helsingin juoksijat Miehet 40 v
1278 Ari Jurvanen TDT Triathlon Club Miehet 40 v
1280 Ilkka Kankare espoo Miehet 40 v
1281 Antti Karessuo ESPOO Miehet 40 v
1282 Sten Karlsson ESPOO Miehet 40 v
1283 Juho Kaski KIRKKONUMMI Miehet 40 v
1284 Teemu Keränen Miehet 40 v
1285 Jussi Kiiskilä Comets Miehet 40 v
1286 Sami Kokki TDT Triathlon Club Miehet 40 v
1288 Tero Korhonen HelTri Miehet 40 v
1289 Jussi Kyllönen ESPOO Miehet 40 v
1290 Jauri Laakkonen Miehet 40 v
1291 Petteri Lahti HelTri Miehet 40 v
1292 Aki Laine Linkki2000 Miehet 40 v
1293 Peero Lakanen Tampereen Triathlon Klubi Miehet 40 v
1294 Markku Laukka Miehet 40 v
1295 Heimo Laukkanen Helsinki Triathlon Miehet 40 v
1296 Mikko Lehmuskoski Helsinki Triathlon Miehet 40 v
1297 Pekka Lehtinen SKB Racing Triathlon Club Miehet 40 v
1298 Teppo Lehtinen Keravan Uimarit Miehet 40 v
1299 Tero Leikas SÖDERKULLA Miehet 40 v
1300 Dmytro Lesnyak Sanoma Miehet 40 v
1301 Rene Lindell EY Triathlon Club Miehet 40 v
1302 Marcus Lindqvist IBD Triathlon Miehet 40 v
1303 Pekka Litmanen HelTri Miehet 40 v
1304 Sami Masalin TriathlonSuomi Miehet 40 v
1305 Karol Mattila TriathlonSuomi Miehet 40 v
1306 Mikael Mattlin Helsinki Triathlon Miehet 40 v
1307 Petteri Miettinen Vantaa Miehet 40 v
1308 Mikko Missi Helsinki Miehet 40 v
1309 Antti Myllys Linkki2000 Miehet 40 v
1310
1311 Arto Nikkarinen Heltri Miehet 40 v
1312 Teemu Nyholm Team Fellow Finance Miehet 40 v
1313 Veka Ohtamaa HelTri Miehet 40 v
1314 Jyrki Oinaanoja Helsinki Triathlon Miehet 40 v
1315 Petri Paavilainen Helsinki Triathlon Miehet 40 v
1316 Arto Palsio Sipoo Miehet 40 v
1317 Kimmo Pihkala Espoo Miehet 40 v
1319 Petri Puromäki - Miehet 40 v
1320 Jussi Ranta Tri Coaching Finland Miehet 40 v
1321 Jukka Rautajuuri Espoo Miehet 40 v
1322 Matt Redford MASALA Miehet 40 v
1323 Marko Romppanen Ultra Sisu Miehet 40 v
1324 Timo Röyskö Helsiki Triathlon Miehet 40 v
1325 Antti Salakka Helsinki Miehet 40 v
1326 Antti Salmela Tri Coaching Finland Miehet 40 v
1327 Erkki Salo 00420 Miehet 40 v
1328 Marko Simonen Espoo Miehet 40 v
1329 Peter Tietz Triathlon Vantaa Miehet 40 v
1330 Mika Toivanen TuUL Triathlon Miehet 40 v
1333 Jarkko Tolvi Helsinki Triathlon Miehet 40 v
1334 Tomi Tyysteri Tri Coaching Finland Miehet 40 v
1335 Anssi Törmä Helsinki Miehet 40 v
1336 Vesa Uuspelto Triathlon Vantaa Miehet 40 v
1337 Erik Vahtola Miehet 40 v
1338 Kalle Varesmaa Stamina Triathlon Club Miehet 40 v
1339 Jone Viitanen TriathlonSuomi Miehet 40 v
1340 Paul Vikman TuUL Miehet 40 v
1341 Mikko Virtanen ESPOO Miehet 40 v
1342 Sami Visti Espoo Miehet 40 v
1343 Antti Vuorikoski SKB Racing Triathlon Team Miehet 40 v
1344 Olli Ylä-Jarkko HYVINKÄÄ Miehet 40 v
1345 Norman Zielke Helsinki Miehet 40 v
1346 Patrick Östermark Tri Coaching Finland Miehet 40 v
1347 Jani Auvinen Miehet 40 v
1348
1349
1350
1351
1352
1353
1354
1355
1356
1357
1358
1359
1360
1361
1362
1363
1364
1365
1366
1367
1368
1369

Lähtöryhmä:
16.08. 15:10 Miehet Joukkueviesti pitkä
(9)
matkat:
1500m - 40km - 10km (9)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1370 Reijo Niemi, Mikko Heikkinen, Teemu Leskinen HAUKIPUDAS Miehet
1371 Tino Kaukonen, Onni Järvinen, Max Walther Vantaa Triathlon Miehet
1372 Tero Rastas, Harri Ahola, Janne Vähälä Fortuna95 Miehet
1373 Emmi Mustakoski, Anssi Lassila, Samu Saarela Miehet
1374 Fanny Teijonsalo, Jussi Teijonsalo, Fia Teijonsalo Team Teijo Miehet
1375 Johanna Väisänen, Joni Mikkonen, Ilona Ikonen Miehet
1376 Titta Kaartinen, Marko Järvenpää, Riitta Järvenpää Ryhmä Rämä Miehet
1377 Katariina Leskinen, Jonna Heikkinen, Jaakko Niemi Miehet
1378

Ultimate Sport Service   |   Langelandsvej 38   |   5800 Nyborg   |   Denmark