Vantaa Triathlon 2022

Lähtölista

11.6.2022

21.08. Live Special Triathlon
11.6. Pojat 9 v
11.6. Tytöt 9 v
11.6. Tytöt 11 v
11.6. Pojat 11 v
11.6. Tytöt 13 v
11.6. Pojat 13 v
11.6. Lapsi & Aikuinen
11.6. Kokeile Triathlonia Miehet
11.6. Kokeile Triathlonia Naiset
11.6. Pojat 15 v
11.6. Tytöt 15v
11.6. Peesivapaa Miehet, SM Sprintti Yleinen
11.6. Peesivapaa Miehet, SM Sprintti 23 v
11.6. Peesivapaa Miehet, SM Sprintti 19 v
11.6. Peesivapaa Miehet, SM Sprintti 17 v
11.6. Peesivapaa Naiset, SM Sprintti Yleinen
11.6. Peesivapaa Naiset, SM Sprintti 23 v
11.6. Peesivapaa Naiset, SM Sprintti 19 v
11.6. Peesivapaa Naiset, SM Sprintti 17v
11.6. SM-Sprintti miehet ikäsarjat 18-44v
11.6. SM-Sprintti miehet ikäsarjat 45v-..
11.6. SM-Sprintti naiset ikäsarjat
11.6. Lasten Joukkueviestit
11.6. Kilpakunto Miehet
11.6. Kilpakunto Naiset
11.6. Miehet joukkueviesti Lyhyt
11.6. Naiset joukkueviesti Lyhyt

12.6.2022

12.6. Kuntosarja Miehet
12.6. Kuntosarja Naiset
12.6. Perusmatka Miehet, Yleinen
12.6. Naiset Joukkueviesti pitkä
12.6. Miehet Joukkueviesti pitkä
12.6. Perusmatka Naiset
12.6. Perusmatka Miehet, Ikäsarjat
12.6. Puolimatka Miehet
12.6. Puolimatka Naiset

Avovesiuinti
12.6. 250m
12.6. 750m
12.6. 1500m

Kuusijärvijuoksu
12.6. 10 km
12.6. 5 km

Lähtöryhmä:
11.06. 9:00 SM Special Triathlon
(20)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (20)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1 Anni Aalto Tampereen Triathlon klubi Naiset Yleinen
2 Atte Birling IBD Triathlon Miehet Yleinen
3 Teo Carlson Miehet Yleinen
4 Elias Harja Miehet Yleinen
5 Emppu Hellgren Lyhty ry Miehet Yleinen
6
7 Roope Kontkanen Tampereen Triathlon Klubi Miehet Yleinen
8 Ida Lindström Naiset Yleinen
9 Valtteri Ojala HELSINKI Miehet Yleinen
10 Saimi Oksa JUUPAJOKI Naiset Yleinen
11 Matti Rainio Espoo Miehet Yleinen
12 Leo Rawstorne HELSINKI Miehet Yleinen
13
14
15
16
17
18
19
20

Lähtöryhmä:
11.06. 9:15 Pojat 9 v
(14)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (14)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
21 Arseni Borouhhin Helsinki Uimaseuraa Pojat 9 v
22 Väinö Holopainen Triathlon Vantaa Pojat 9 v
23 Henri Kaila NasTri Pojat 9 v
24 Edvin Kervinen Triathlon Vantaa Pojat 9 v
25 Eero Ojanen Espoo Pojat 9 v
26 Mauri Ronkanen OTC Pojat 9 v
27 Antti Seppälä Vihti Triathlon Pojat 9 v
28 Heikki Seppälä Vihti Triathlon Pojat 9 v
29 Anton Uusilehto Turku Pojat 9 v
30
31
32
33
34

Lähtöryhmä:
11.06. 9:15 Tytöt 9 v
(7)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (7)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
35 Mimmi Koivisto KaTa Tytöt 9 v
36 Kaisla Lehtiö HIFK FRIIDROTT Tytöt 9 v
37 Julia Selezneva TriVAteam Tytöt 9 v
38 Anni Uuspelto Triathlon Vantaa Tytöt 9 v
39
40
41

Lähtöryhmä:
11.06. 9:20 Pojat 11 v
(9)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (9)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
42 Eemu Heikkinen Hattupäät Pojat 11 v
43 Onni Koikkalainen Triathlon Vantaa Pojat 11 v
44 Sebastin Mattila-Jokinen VANTAA Pojat 11 v
45 Eemeli Siivonen VANTAA Pojat 11 v
46 Elmo Sivonen Pojat 11 v
47 Kain Tarkkonen VANTAA Pojat 11 v
48 Max Busset Tri Coaching Triathlon Pojat 11 v
49
50

Lähtöryhmä:
11.06. 9:20 Tytöt 11 v
(8)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (8)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
51 Mette Borremans HYVINKÄÄ Tytöt 11 v
52 Viola Holopainen Triathlon Vantaa Tytöt 11 v
53 Emmi Hämäläinen TriVAteam Tytöt 11 v
54
55 Aino Uuspelto Triathlon Vantaa Tytöt 11 v
56
57
58

Lähtöryhmä:
11.06. 9:30 Lapsi & Aikuinen
(90)
matkat:
50-100m - 3,5km - 1km (90)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1251 Aatu Aarikka Mari Aarikka Pori
1252 Martta Aarikka Tiia Syrjälä Porin seudun diabeetikot
1253 Arttu Ahtikari Jussi Ahtikari Tapanila
1254 Sebastian Allan Suvi Allan HELSINKI
1255 Iiro Arimo Emmi Arimo
1256 Sasu Auromaa Mikko Auromaa
1257 Anthea Blomster Jenni Blomster
1258 Eero Felt Mikko Puusniekka Helsinki
1259 Hilla Kapiainen Simo Kapiainen HELSINKI
1260 Jaakko Hattunen Misa Hattunen Etana
1261 Riina Heikkilä Kaisa Toivonen Heebo Peebot
1262 Tiitus Hemminki Sami Hemminki Team Hemminki
1263 Nella Hokkanen Hannu Hokkanen Team Hokkanen
1264 Otto Horko Hannu Horko Espoo
1265 Fanni Ijäs Jaana Helin VANTAA
1266 Frans Imppola Anssi Imppola Hyvinkää
1267 Jade Jalasvirta Elina Piirainen Helsinki Triathlon
1268 Jere Jalasvirta Jussi Kallioniemi Helsinki Triathlon
1269 Aava Juopperi Toni Juopperi Aavadventures
1270 Aada Koljonen Juha-Matti Koljonen Vantaa
1271 Eetu Kostiainen Ville Kostiainen
1272 Iiro Leinonen Maarit Leinonen
1273 Emma Leppäniemi Heidi Leppäniemi
1274 Daniel Jormanainen Tero Jormanainen Espoon Hiihtoseura
1275 Lila Pieri Andrea VANTAA
1276 Vinnie Päivinen Linda Päivinen HELSINKI
1277 Alex Ranta Katja Graff Lucky Triathles
1278 Teemu Tokola Jussi Tokola Team Tahto
1279 Carla Tolkki Ville Tolkki Muncan triathlon klubi
1280 Stella Tuominen Noora-Maria Tuominen Vauhtiperhoset
1281 Hilma Ukkonen Hanna Ukkonen Riihimäki
1282 Fabian Uunila Johan Uunila SKB Racing Triathlon
1283 Niklas Wahlberg Sanna Wahlberg TUUSULA
1284 Lauri Vainio Simo Vainio Korpilahti
1285 Linnea Vehviläinen Sirpa Suikkanen KITEE
1286 Otto Vesikansa Aino Vesikansa HELSINKI
1287 Olivia Vuori Timo Vuori
1288 Aleksi Forss Mikko Forss Puistola Sport
1289 Amanda Forss Matilda Kattilakoski Puistola Sport
1290 Aada Hannula Miika Hannula
1291 Minea Oikarinen Viivi Porthén
1292
1293
1294
1295
1296
1297
1298
1299
1300
1301
1302
1303
1304
1305
1306
1307
1308
1309
1310
1311
1312
1313
1314
1315
1316
1317
1318
1319
1320
1321
1322
1323
1324
1325
1326
1327
1328
1329
1330
1331
1332
1333
1334
1335
1336
1337
1338
1339
1340

Lähtöryhmä:
11.06. 9:50 Pojat 13 v
(13)
matkat:
200m - 5km - 1,5km (13)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
59 Tuomas Alanko Reinot Pojat 13 v
60 Riku Frilander Stamina triathlon Pojat 13 v
61 Ahti Kaunisto Itä-Hakkilan Kilpa Pojat 13 v
62 Otso Kaunisto Itä-Hakkilan Kilpa Pojat 13 v
63 Karlo Lehtiö HIFK Pojat 13 v
64 Oiva Mandelin HELSINKI Pojat 13 v
65 Nestori Oikarinen Reinot Pojat 13 v
66 Santeri Palvanen Nas Tri Pojat 13 v
67 Aaro Sipilä Espoo Pojat 13 v
68
69 Väinö Koivu Stormin Teräs Pojat 13 v
70 Toivo Koivu Stormin Teräs Pojat 13 v
71

Lähtöryhmä:
11.06. 9:55 Tytöt 13 v
(19)
matkat:
200m - 5km - 1,5km (19)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
72 Elsi Arimo Tytöt 13 v
73 Emma Haka-Risku NOKIA Tytöt 13 v
74 Vilma Hautamäki TriVATeam Tytöt 13 v
75 Aino Hurmansalo TriVAteam Tytöt 13 v
76 Isa Hänninen Stamina TC Tytöt 13 v
77 Amanda Junttonen Triathlon Vantaa Tytöt 13 v
78 Elvira Kervinen Triathlon Vantaa Tytöt 13 v
79 Emilia Mäntyharju Tampere Triathlon Tytöt 13 v
80 Hilla Pietikäinen Cetus Espoo Tytöt 13 v
81 Nelli Päivinen Triathlon Vantaa Ry Tytöt 13 v
82 Nilla Schula Vantaa Tytöt 13 v
83 Katariina Strömsholm Team Strömsholm Tytöt 13 v
84 Stella Suuronen Oulu Triathlon & Cycling ry Tytöt 13 v
85 Eerika Tiihonen Triathlon Vantaa Ry Tytöt 13 v
86 Janna Turunen TDT Triathlon Club Ry Tytöt 13 v
87 Iiris Karttunen Tytöt 13 v
88 Minni Liinalaakso TrivaTeam Tytöt 13 v
89
90

Lähtöryhmä:
11.06. 10:10 Kokeile Triathlonia Miehet
(22)
matkat:
200m - 14km - 2,5km (22)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
144
145 Janne Andtsjö Espoo Miehet Yleinen
146 Tom Björklund Miehet 50 v
147 Tommi Heikkilä KIRKKONUMMI Miehet Yleinen
148 Timo Koskela Miehet 40 v
149 Lenni Laukkanen ESPOO Miehet 40 v
150 Tommi Likonen Malmin Palloseura Miehet Yleinen
151 Jonne Liukkonen Live-säätiö Miehet Yleinen
152 Adrian Magda ESPOO Miehet Yleinen
153 Petri Myllylä Miehet Yleinen
154 Timo Nätynki HELSINKI Miehet Yleinen
155 Pasi Pajari Vantaa Miehet Yleinen
156 Matti Pitkänen Vantaa Miehet Yleinen
157 Mikael Pursi HELSINKI Miehet Yleinen
158 Juho Sihvola Miehet Yleinen
159 Jukka Tuohino VANTAA Miehet 40 v
160 Panu Vilkki Livesäätiö Miehet Yleinen
161 Niko Kyynaräinen HELSINKI Miehet 40 v
162 Emil Anila HELSINKI Miehet Yleinen
163
164
165

Lähtöryhmä:
11.06. 10:15 Kokeile Triathlonia Naiset
(53)
matkat:
200m - 14km - 2,5km (53)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
91 Hanna Aholaakko TriathlonSuomi Naiset 40 v
92
93 Sari Björklund Siuntio Naiset 40 v
94 Mimosa Björn HELSINKI Naiset Yleinen
95 Tuulia Halla Helsingin luistelijat Naiset Yleinen
96 Mari Hartikainen Live-Säätiö Naiset Yleinen
97 Anni Heikkinen TriathlonSuomi Naiset Yleinen
98 Anna Hietaharju Naiset Yleinen
99 Noora Hopia - Naiset Yleinen
100 Inna Kivinen Ammattiopisto Live Naiset Yleinen
101 Tuulia Kokko Naiset Yleinen
102 Jenni Laine Porvoo Naiset 40 v
103 Anu Lind ESPOO Naiset Yleinen
104 Miia Lukin Hollola Naiset Yleinen
105 Helinä Minkkinen Espoo Naiset Yleinen
106 Kaisu Nousiainen Naiset 50 v
107 Katariina Nuoranne Turun Urheiluliitto Naiset 40 v
108 Mia Nurmi Tuusula Naiset Yleinen
109 Eliisa Nyyssölä VANTAA Naiset Yleinen
110 Suvi Perälä Aquila, Kotka Naiset Yleinen
111 Tanja Peuranpää Hyvinkää Naiset 40 v
112
113 Piia Raidén Helsinki Naiset Yleinen
114 Jonna Renman VANTAA Naiset Yleinen
115 Inger Ruotanen Helsinki Triathlon Naiset 50 v
116 Kristiina Rämö Ylä-Tikkurilan Kipinä Naiset 60 v
117 Mari Salminen KIRKKONUMMI Naiset Yleinen
118 Janni Salo Naiset Yleinen
119 Linda Sandholm Naiset 40 v
120 Sophie Schnepf HELSINKI Naiset Yleinen
121 Anniina Sepponen ESPOO Naiset Yleinen
122 Niina Seppänen Naiset Yleinen
123 Jenni Serjala Triathlon Suomi Naiset 40 v
124 Sheeru Sharma-Lehtinen Espoo Naiset Yleinen
125 Anna Skytten Hyvinkää Naiset Yleinen
126 Amanda Säilä Ylä-Tikkurilan Kipinä Naiset Yleinen
127 Satu Säärelä HELSINKIHELSINKI Naiset Yleinen
128 Sara Tanner HELSINKI Naiset Yleinen
129 Kristiina Thessman Vantaan Sanomat Naiset 40 v
130 Minna Tuikka VANTAA Naiset Yleinen
131 Satumaria Vaattovaara VANTAA Naiset 40 v
132 Jenni Vehviläinen HELSINKI Naiset Yleinen
133 Matleena Virtanen VANTAA Naiset Yleinen
134 Anu Ylämurto Gladius Kirkkonummi ry Naiset Yleinen
135 Taru Halla Raatamo Naiset 40 v
136
137
138
139
140
141
142
143

Lähtöryhmä:
11.06. 11:00 Pojat 15 v
(10)
matkat:
300m - 7km - 2.5km (10)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
166 Juuso Järvinen Stamina Triathlon Club ry Pojat 15 v
167 Leo Kervinen Triathlon Vantaa Pojat 15 v
168 Henri Källström Triathlon Vantaa Pojat 15 v
169 Tuomas Lilja Helsinki Triathlon Pojat 15 v
170 Kai Mattlin Helsinki Triathlon Pojat 15 v
171 Johannes Strömsholm Team Strömsholm Pojat 15 v
172 Antero Tiihonen Triathlon Vantaa Ry Pojat 15 v
173 Aarre Tuikkala Villähde Pojat 15 v
174
175

Lähtöryhmä:
11.06. 11:10 Tytöt 15v
(15)
matkat:
300m - 7km - 2.5km (15)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
176 Rebecka Backholm Turun Urheiluliitto ry Tytöt 15 v
177 Lotte Borremans HYVINKÄÄ Tytöt 15 v
178 Vanessa Dalez Triathlon France Tytöt 15 v
179 Ellen Fröjdö Turun Urheiluliitto Tytöt 15 v
180 Eevi Hirsi Trivantaa Tytöt 15 v
181 Sofia Hämäläinen triVAteam Tytöt 15 v
182 Eedi Imppola Hyvinkää Triathlon Tytöt 15 v
183 Kaisa Keränen Oulu Triathlon & Cycling Club ry OTC Tytöt 15 v
184 Vilma Koivula triVAteam Tytöt 15 v
185 Minttu Meskanen TriVAteam Tytöt 15 v
186 Inkeri Ojala TriVAteam Tytöt 15 v
187 Misella Suvitie Kajo Triathlon Tytöt 15 v
188 Viola Turunen Endurance club joroinen Tytöt 15 v
189
190

Lähtöryhmä:
11.06. 11:45 Peesivapaa Miehet, SM Sprintti Yleinen
(15)
matkat:
750m - 20km - 5km (15)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
191 Johannes Sikk Miehet Yleinen
193 Armin Angerjärv Miehet Yleinen
195 Mikko Karppinen Turun Urheiluliitto ry Miehet Yleinen
201
202 Otto Loukkalahti Turun Urheiluliitto ry Miehet Yleinen
203
204 Joona Tuikka TriathlonSuomi ry Miehet Yleinen
205 Ilkka Utriainen Turun Urheiluliitto ry Miehet Yleinen
206 Antti Uusitupa Turun Urheiluliitto ry Miehet Yleinen
207 Erwin Borremans Hyvinkää Triathlon ry Miehet Yleinen
208 Arto Sorvoja TriathlonSuomi ry Miehet Yleinen
209 Leevi Hietanen Turun Urheiluliitto ry Miehet Yleinen
210 Tero Setola SKB Racing Triathlon Team ry Miehet Yleinen
211 Juuso Manninen TriathlonSuomi ry Miehet Yleinen
231 Juha-Matti Halonen TriathlonSuomi ry Miehet Yleinen

Lähtöryhmä:
11.06. 11:45 Peesivapaa Miehet, SM Sprintti 23 v
(8)
matkat:
750m - 20km - 5km (8)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
192 Veikka Saren Someron Esa ry Miehet 23 v
197 Ville-Valtteri Salonen Aqua Plus Triathlon ry Miehet 23 v
199 Joona Lehtonen Aqua Plus Triathlon ry Miehet 23 v
212 Jere Helminen Turun Urheiluliitto ry Miehet 23 v
213 Atte Somero NT Urheilu Miehet 23 v
214 Rinel Pius TR1HARDS Miehet 23 v
215 Harald Åström Helsinki Triathlon ry Miehet 23 v
216 Lassi Okka triVATeam ry Miehet 23 v

Lähtöryhmä:
11.06. 11:45 Peesivapaa Miehet, SM Sprintti 19 v
(7)
matkat:
750m - 20km - 5km (7)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
194 Johan Fredriksson Triathlon Vantaa ry Miehet 19 v
196 Max Walther Triathlon Vantaa ry Miehet 19 v
198 Pyry Paloviita TriathlonTeam 226 ry Miehet 19 v
217 Juuso Honkanen NT Urheilu Miehet 19 v
218 Otto Hurmansalo Aqua Plus Triathlon ry Miehet 19 v
219 Jimi Mujunen X-tri Lahti Miehet 19 v
220 Onni Kaapu Valkeakosken Maastopyöräseura Miehet 19 v

Lähtöryhmä:
11.06. 11:45 Peesivapaa Miehet, SM Sprintti 17 v
(20)
matkat:
750m - 20km - 5km (20)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
200 Gregor Rasva Tr1Hards ESTONIATEAM Miehet 17 v
221 Rene Vuorio Turun Urheiluliitto ry Miehet 17 v
222 Tuomas Suikki Turun Urheiluliitto ry Miehet 17 v
223 Kasper Borremans Hyvinkää Triathlon ry Miehet 17 v
224 Saku Aro TriathlonTeam 226 ry Miehet 17 v
225 Aaro Imppola Hyvinkää Triathlon ry Miehet 17 v
226 Veikka Lassila Triathlon Vantaa ry Miehet 17 v
227 Niilo Aivelo Triathlon Vantaa ry Miehet 17 v
228 Onni Venäläinen Stamina Triathlon Club ry Miehet 17 v
229 Iiro Asplund X-tri Lahti Miehet 17 v
230
232
233
234
235
236
237
238
239
240

Lähtöryhmä:
11.06. 12:30 Peesivapaa Naiset, SM Sprintti Yleinen
(9)
matkat:
750m - 20km - 5km (9)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
242 Venla Koivula Aqua Plus Triathlon ry Naiset Yleinen
245 Tytti Åberg Helsinki Triathlon ry Naiset Yleinen
246 Janina Saarnio Turun Urheiluliitto ry Naiset Yleinen
247 Minna Koistinen TriathlonSuomi ry Naiset Yleinen
248 Tiina Pohjalainen TriathlonSuomi ry Naiset Yleinen
249 Minttu Hukka TriathlonSuomi ry Naiset Yleinen
251 Maria Lehto Stamina Triathlon Club ry Naiset Yleinen
252 Henrika Parviainen Aqua Plus Triathlon ry Naiset Yleinen
280 Kiia Kaunisto Turun Urheiluliitto ry Naiset Yleinen

Lähtöryhmä:
11.06. 12:30 Peesivapaa Naiset, SM Sprintti 23 v
(11)
matkat:
750m - 20km - 5km (11)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
241 Julia Kekkonen TriathlonSuomi ry Naiset 23 v
243 Iida Reini Turun Urheiluliitto ry Naiset 23 v
244 Aino Kuljukka X-tri Lahti Naiset 23 v
253 Erika Pulkkinen Tampereen Triathlon Klubi ry Naiset 23 v
254 Ada Holm Oulu Triathlon & Cycling ry Naiset 23 v
255 Vuokko Suomäki Turun Urheiluliitto ry Naiset 23 v
256 Ida Wikman Keski-Pohjanmaan Triathlon ry Naiset 23 v
257 Nella Paronen TriathlonSuomi ry Naiset 23 v
258 Miisa Mäkelä TriathlonSuomi ry Naiset 23 v
259 Jutta Puranen Järvenpään Pyöräilijät ry Naiset 23 v
279 Astrid Snäll Turun Urheiluliitto ry Naiset Yleinen

Lähtöryhmä:
11.06. 12:30 Peesivapaa Naiset, SM Sprintti 19 v
(7)
matkat:
750m - 20km - 5km (7)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
260 Hanne Grete Hanvere 21.CC Tr1Hards Naiset 19 v
261 Siiri Lehto TriathlonTeam 226 ry Naiset 19 v
262 Sanni Korhonen Stamina Triathlon Club ry Naiset 19 v
263 Vilma Puttonen Oulu Triathlon & Cycling ry Naiset 19 v
264 Emma Rainio Stamina Triathlon Club ry Naiset 19 v
265 Ida Kontkanen Tampereen Triathlon Klubi ry Naiset 19 v
266 Kiia Paavola Stamina Triathlon Club ry Naiset 19 v

Lähtöryhmä:
11.06. 12:30 Peesivapaa Naiset, SM Sprintti 17v
(16)
matkat:
750m - 20km - 5km (16)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
250 Elina Turunen Oulu Triathlon & Cycling ry Naiset 17 v
267 Mandi Hämäläinen Turun Urheiluliitto ry Naiset 17 v
268 Liis Kapten Tr1hards/21cc Naiset 17 v
269 Filippa Kokki TDT Triathlon Club Ry Naiset 17 v
270 Iina Vänttinen Triathlon Vantaa ry Naiset 17 v
271 Sohvi Vapaaoksa Helsinki Triathlon ry Naiset 17 v
272 Liina Nuoranne Turun Urheiluliitto ry Naiset 17 v
273 Emilia Holmila Triathlon Vantaa ry Naiset 17 v
274 Eerika Lapinkero Stamina Triathlon Club ry Naiset 17 v
275 Oosa Harjamäki Triathlon Vantaa ry Naiset 17 v
276 Ellen Soininen Turun Urheiluliitto ry Naiset 17 v
277 Julianna Hannus TriathlonTeam 226 ry Naiset 17 v
278 Veera Alihaanperä Turun Urheiluliitto ry Naiset 17 v
281
282
283

Lähtöryhmä:
11.06. 13:20 SM-Sprintti Miehet ikäsarjat 18-44v
(46)
matkat:
750m - 20km - 5km (46)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
284 Arttu Aaltonen Aqua Plus Triathlon ry Miehet 40-44 v
285 Daniel Af Hällström Triathlon Vantaa ry Miehet 30-34 v
286 Mico Brotkin TDT Triathlon Club Ry Miehet 35-39 v
287 Iiro Christensen TriathlonSuomi ry Miehet 40-44 v
288 Timo Eronen TDT Triathlon Club Ry Miehet 30-34 v
289 Pasi Heiskanen Tampereen Triathlon Klubi ry Miehet 30-34 v
290 Tero Hottinen Vihti Triathlon ry Miehet 40-44 v
291 Tero Jormanainen Helsinki Triathlon ry Miehet 40-44 v
292 Jari Järvinen Stamina Triathlon Club ry Miehet 40-44 v
293 Juho Kallio X-tri Lahti Miehet 35-39 v
294 Timo Kanninen TDT Triathlon Club Ry Miehet 40-44 v
295 Lauri Kiilholma X-tri Lahti Miehet 30-34 v
296 Ville Korpi Turun Urheiluliitto ry Miehet 35-39 v
297 Tuomas Korva Ride Etelä-Pohjanmaa ry Miehet 30-34 v
298 Mika Korvenranta X-tri Lahti Miehet 30-34 v
299 Vesa Koskinen SKB Racing Triathlon Team ry Miehet 40-44 v
300 Lauri Krapf Helsinki Triathlon ry Miehet 18-29 v
301 Oskari Kulmala Turun Urheiluliitto ry Miehet 35-39 v
302 Mitja Kylliäinen IBD Triathlon Miehet 30-34 v
303 Oskari Lehtovaara 4speed Triathlon Team ry. Miehet 30-34 v
305 Mika Lievonen Karjalan Uimarit Triathlon Miehet 40-44 v
306 Sami Länsimaa Stamina Triathlon Club ry Miehet 35-39 v
307 Mika Marjeta Pro Victoria ry Miehet 40-44 v
308 Riku Marquis Porvoon Uimarit - Borgå Simmare ry Miehet 18-29 v
309 Arto Muikku WillTri ry Miehet 35-39 v
310 Mikael Mård Triathlon Vantaa ry Miehet 40-44 v
311 Otto Niemelä Tampereen Triathlon Klubi ry Miehet 18-29 v
312 Tuomas Niemi Lapland Triathlon Levi ry Miehet 35-39 v
313 Niko Niklander Downtown 65 Endurance Ry Miehet 40-44 v
314 Arto Pajunen Triathlon Team Reckless Race ry Miehet 40-44 v
315 Markus Rajamäki Kajo Triathlon Miehet 30-34 v
316 Jaakko Rantala 4speed Triathlon Team ry. Miehet 35-39 v
317 Timo Ruokonen TriathlonSuomi ry Miehet 40-44 v
318 Heikki Sanelma Teisko Triathlon ry Miehet 35-39 v
319 Aleksi Seppänen TDT Triathlon Club Ry Miehet 40-44 v
320 Aleksi Sillanpää Tampereen Triathlon Klubi ry Miehet 18-29 v
321 Harri Sivonen 4speed Triathlon Team ry. Miehet 40-44 v
322
323
324 Sami Tuomi TriathlonSuomi ry Miehet 35-39 v
325 Eetu Uotinen TriathlonSuomi ry Miehet 40-44 v
326 Antti Uusilehto Turun Urheiluliitto ry Miehet 35-39 v
327 Petri Tuomainen IBD Triathlon Miehet 35-39 v
328 Ossi Raita Miehet 30-34 v
329 Heikki Parisod Turun Urheiluliitto ry Miehet 40-44 v
330

Lähtöryhmä:
11.06. 13:55 SM-Sprintti Miehet ikäsarjat 45v -
(79)
matkat:
750m - 20km - 5km (79)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
331 Petteri Aaltolainen Triathlon Vantaa ry Miehet 55-59 v
332 Sakari Ahlfors Hyvinkään Pyöräilijät ry Miehet 75-79 v
333 Juhani Airo X-tri Lahti Miehet 70-74 v
334 Harri Alanen Turun Urheiluliitto ry Miehet 55-59 v
335 Mikko Alivuotila Tampereen Triathlon Klubi ry Miehet 45-49 v
336 Jarno Eerikäinen 4speed Triathlon Team ry. Miehet 45-49 v
337 Petri Forma Wasa Triathlon Miehet 60-64 v
338 Sauli Haahtela SKB Racing Triathlon Team ry Miehet 45-49 v
339 Juha-Pekka Halmeenmäki TriathlonSuomi ry Miehet 55-59 v
340 Jari Heino Hyvinkään Pyöräilijät ry Miehet 55-59 v
341 Magnus Hellström Gladius Kirkkonummi ry Miehet 45-49 v
342 Juho Himanen Velo Saimaa ry. Miehet 45-49 v
343 Tuomo Hirvonen SSU-Triathlon Miehet 70-74 v
344 Janne Hyryläinen Helsinki Triathlon ry Miehet 50-54 v
345 Terho Into Velo Salo ry Miehet 50-54 v
346 Jussi Isokoski Keski-Pohjanmaan Triathlon ry Miehet 50-54 v
347 Ari Jurvanen TDT Triathlon Club Ry Miehet 50-54 v
348 Teuvo Juutilainen Endurance Club Joroinen ry Miehet 70-74 v
349 Jarkko Jäppinen Triathlon Club Heinola ry Miehet 55-59 v
350 Hannu Kaikkonen Triathlon Club Heinola ry Miehet 65-69 v
351 Arto Kainulainen Endurance Club Joroinen ry Miehet 60-64 v
352 Pertti Karjalainen Finntriathlon Miehet 50-54 v
353 Lauri Karppinen Lane 4 Swimming Triathlon Club Ry Miehet 45-49 v
354 Jari Kellokoski Stamina Triathlon Club ry Miehet 45-49 v
355 Teemu Tolvanen Triathlon Team Reckless Race ry Miehet 45-49 v
356 Tero Korhonen Helsinki Triathlon ry Miehet 50-54 v
357 Mikko Kosonen Finntriathlon Miehet 65-69 v
358 Jari Käpylä Vihti Triathlon ry Miehet 45-49 v
359 Petteri Lahti Helsinki Triathlon ry Miehet 50-54 v
360 Jan Landén Stamina Triathlon Club ry Miehet 45-49 v
361 Pekka Lehtinen SKB Racing Triathlon Team ry Miehet 45-49 v
362 Robert Liljequist TriathlonSuomi ry Miehet 50-54 v
363 Marcus Lindqvist Reckless Race Miehet 45-49 v
364
365 Matti Mustakangas Vihti Triathlon ry Miehet 45-49 v
366 Reijo Mylläri Helsinki Triathlon ry Miehet 60-64 v
367 Ari Nikki TriathlonSuomi ry Miehet 60-64 v
368 Sami Nikkilä Huittisten triathlon ja uimaseura Miehet 45-49 v
369 Janne Nurmi Downtown 65 Endurance Ry Miehet 45-49 v
370 Matti Nurvo Triathlon Vantaa ry Miehet 55-59 v
371 Veka Ohtamaa Helsinki Triathlon ry Miehet 50-54 v
372
373 Esa Ollikainen Helsinki Triathlon ry Miehet 45-49 v
374 Jani Oravamäki Oulu Triathlon & Cycling ry Miehet 50-54 v
375 Toni Paasiluoto Helsinki Triathlon ry Miehet 45-49 v
376 Tom Perttala Velo Salo ry Miehet 45-49 v
377 Toni Pilsari Järvenpään Pyöräilijät ry Miehet 45-49 v
378 Raine Pulkkinen X-tri Lahti Miehet 45-49 v
379 Matti Punkari Hyvinkään Pyöräilijät ry Miehet 50-54 v
380 Mika Puskala Pyörä-68 Turku ry Miehet 45-49 v
381 Yrjö Qvarnberg Stamina Triathlon Club ry Miehet 75-79 v
382 Niko Rantala Stamina Triathlon Club ry Miehet 45-49 v
383 Asko Saarinen Vihti Triathlon ry Miehet 80 + v
384 Pekka Sahlberg Rauman Seudun Pyöräilijät ry Miehet 55-59 v
385 Tomer Shahar SKB Racing Triathlon Team ry Miehet 45-49 v
386 Mikko Sillanpää Finntriathlon Miehet 50-54 v
387 Mika Somppi X-tri Lahti Miehet 55-59 v
388 Timo Soukka TriathlonSuomi ry Miehet 55-59 v
389 Alexander Stubb SKB Racing Triathlon Team ry Miehet 50-54 v
390 Seppo Suárez Katainen TriathlonSuomi ry Miehet 50-54 v
391 Pasi Syyli Triathlon Team Reckless Race ry Miehet 55-59 v
392 Pekka Tauriainen Triathlon Vantaa ry Miehet 55-59 v
393 Antti Tikkanen Stamina Triathlon Club ry Miehet 45-49 v
394 Antti Tiri Team Manyone Miehet 45-49 v
395 Timo Turpeinen Karjalan Uimarit Triathlon Miehet 60-64 v
396 Pekka Töytäri TriathlonSuomi ry Miehet 60-64 v
397 Leo Ukkonen TriathlonTeam 226 ry Miehet 65-69 v
398 Timo Ustinov SKB Racing Triathlon Team ry Miehet 45-49 v
399
400 Jarkko Vesikansa Helsinki Triathlon ry Miehet 50-54 v
401 Harri Westerlund Hyvinkään Pyöräilijät ry Miehet 55-59 v
402 Jari Virtanen Järvenpään Pyöräilijät ry Miehet 55-59 v
403 Henri Vähä-Ypyä TriathlonTeam 226 ry Miehet 45-49 v
404 Sami Ylisaari Järvenpään Pyöräilijät ry Miehet 45-49 v
405
406
407
408
409

Lähtöryhmä:
11.06. 14:35 SM-Sprintti Naiset ikäsarjat 18v -
(86)
matkat:
750m - 20km - 5km (86)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
410 Emma Aho X-tri Lahti Naiset 18-29 v
411 Satu Alavalkama Helsinki Triathlon ry Naiset 60-64 v
412 Sanna Anttila IBD Triathlon Naiset 40-44 v
413 Elsa Aronniemi Helsinki Triathlon ry Naiset 18-29 v
414 Anne-Eeni Avell Finntriathlon Naiset 55-59 v
415 Sari Berggren X-tri Lahti Naiset 40-44 v
416 Lotta Ekebom Turun Urheiluliitto ry Naiset 55-59 v
417 Anne Elo-Kinnunen Turun Urheiluliitto ry Naiset 65-69 v
418 Riikka Friman Team Manyone Naiset 35-39 v
419 Michaela Gräsbeck Porvoon Uimarit - Borgå Simmare ry Naiset 60-64 v
420 Minna Haikonen TriathlonTeam 226 ry Naiset 50-54 v
421 Anna Havas Kajo Triathlon Naiset 35-39 v
422 Maria Heikkinen Karjalan Uimarit Triathlon Naiset 35-39 v
423 Sofia Heinonen Triathlon Vantaa ry Naiset 18-29 v
424 Maria Hernandez Helsinki Triathlon ry Naiset 35-39 v
425 Kaisa Honkaniemi Stamina Triathlon Club ry Naiset 30-34 v
426 Elina Honkavuori Tawast Cycling Club ry Naiset 35-39 v
427 Pirta Hotulainen TriathlonSuomi ry Naiset 45-49 v
428 Sari Hurmansalo Aqua Plus Triathlon ry Naiset 50-54 v
429 Emely Häger Triathlon For Fun rf. Naiset 30-34 v
430
431
432 Henna Junnila TDT Triathlon Club Ry Naiset 30-34 v
433 Katja Kallioinen X-tri Lahti Naiset 45-49 v
434 Jonna Kanninen TDT Triathlon Club Ry Naiset 35-39 v
435 Pinja Kauppila X-tri Lahti Naiset 18-29 v
436 Riitta Kilpeläinen Järvenpään Pyöräilijät ry Naiset 50-54 v
437 Tiina-Tuulia Kukkalahti Tawast Cycling Club ry Naiset 50-54 v
438 Enni Kukkasniemi TriathlonSuomi ry Naiset 18-29 v
439 Iida Kulman TriathlonSuomi ry Naiset 18-29 v
440 Riina Kuuselo TriathlonSuomi ry Naiset 40-44 v
441 Sini Kössi Turun Urheiluliitto ry Naiset 35-39 v
442 Minna Lahtinen TriathlonSuomi ry Naiset 55-59 v
443 Anu Lammi Turun Urheiluliitto ry Naiset 35-39 v
444 Marika Langenoja-Suvitie Kajo Triathlon Naiset 40-44 v
445 Satu-Maija Länsimaa X-tri Lahti Naiset 30-34 v
446 Harriet Lönnqvist Turun Urheiluliitto ry Naiset 30-34 v
447 Niina Maisniemi SKB Racing Triathlon Team ry Naiset 50-54 v
448
449 Satu Pippola Turun Urheiluliitto ry Naiset 50-54 v
450 Tiina Mätäsjärvi Tampereen Triathlon Klubi ry Naiset 40-44 v
451
452 Elina Niemelä Wasa Triathlon Naiset 30-34 v
453 Riitta Niemelä Wasa Triathlon Naiset 60-64 v
454 Taru Niemi Triathlon Club Heinola ry Naiset 30-34 v
455 Minna Nurvo Triathlon Vantaa ry Naiset 50-54 v
456 Nina Olin Helsinki Triathlon ry Naiset 45-49 v
457 Essi Olivès Helsinki Triathlon ry Naiset 45-49 v
458 Henna Ovaska Oulu Triathlon & Cycling ry Naiset 35-39 v
459 Juulia Paavonen Helsinki Triathlon ry Naiset 50-54 v
460 Outi Pakkala IBD Triathlon Naiset 40-44 v
461 Päivi Paloviita-Wendt Järvenpään Pyöräilijät ry Naiset 65-69 v
462 Tuula Perkiö Triathlon Vantaa ry Naiset 55-59 v
463 Rauha Pesonen Aqua Plus Triathlon ry Naiset 18-29 v
464 Pia Piirainen TriathlonSuomi ry Naiset 50-54 v
465
466 Iina Puskala Pyörä-68 Turku ry Naiset 45-49 v
467 Johanna Puukilainen Karjalan Uimarit Triathlon Naiset 40-44 v
468 Taina Puumalainen Helsinki Triathlon ry Naiset 18-29 v
469 Hanna Pyymäki Joroisten Urheilijat ry Naiset 35-39 v
470 Marika Rantanen X-tri Lahti Naiset 60-64 v
471 Liisa Rantatulkkila Haukiputaan Heitto ry Naiset 40-44 v
472 Kirsi Roine Triathlon Vantaa ry Naiset 40-44 v
473 Kiti Ruissalo Team Manyone Naiset 35-39 v
474 Sirkku Sahlberg Rauman Seudun Pyöräilijät ry Naiset 55-59 v
475 Anne Sankari Aqua Plus Triathlon ry Naiset 55-59 v
476 Taru Schroderus X-tri Lahti Naiset 45-49 v
477 Minna Siponen Pro Victoria ry Naiset 18-29 v
478
479 Emilia Soinisalo Vehkalahden Veikot ry Naiset 40-44 v
480 Laura Sokka Hyvinkään Pyöräilijät ry Naiset 35-39 v
481 Terhi Ranta-Ojala Tampereen Triathlon Klubi ry Naiset 45-49 v
482 Annika Suvela TriBabes Finland ry Naiset 45-49 v
483 Pirjo Tenhu Triathlon Club Heinola ry Naiset 55-59 v
484 Minna Truhponen Saarijärven Pullistus Naiset 30-34 v
485 Aino-Ilona Uusinoka Aqua Plus Triathlon ry Naiset 40-44 v
486 Tuula Vesalainen Turun Urheiluliitto ry Naiset 30-34 v
487 Marja Vesikko Finntriathlon Naiset 45-49 v
488 Katri Vuori Keravan Uimarit ry Naiset 50-54 v
489 Laura Vuoristo Turun Urheiluliitto ry Naiset 18-29 v
490 Maija Kallio X-tri Lahti Naiset 40-44 v
491 Maria Söderström TriathlonSuomi ry Naiset 45-49 v
492 Marjut Vainio Gladius Kirkkonummi ry Naiset 60-64 v
493 Henna Koskiniemi Helsinki Triathlon ry Naiset 45-49 v
494 Laura Jalasto 4speed Triathlon Team ry. Naiset 40-44 v
495

Lähtöryhmä:
11.06. 15:25 Kilpakunto Miehet
(69)
matkat:
750m - 20km - 5km (69)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
496 Veli-Pekka Anttonen VSW Triathlon Miehet Yleinen
497 Aki Arvo Eurajoki Miehet 50 v
498 Mika Benson Miehet Yleinen
499 Jari Elg Triathlon Suomi Miehet 50 v
500 Henri Erlund HTU Miehet Yleinen
501 Marko Harapainen LastManStanding SC Miehet 40 v
502 Paavo Heinonen Miehet Yleinen
503 Jonas Holm ESPOO Miehet Yleinen
504 Ilkka Hyvönen Triathlon Vantaa Miehet Yleinen
505 Matias Impivaara Helsinki Triathlon Miehet 50 v
506 Jari Kainulainen Triathlon Vantaa Miehet 50 v
507 Heikki Karttunen HELSINKI Miehet 60 v
508 Mikko Kaunisvaara Helsinki Miehet Yleinen
509 Vladimir Kekez VANTAA Miehet 40 v
510 Tero Kojo Helsingin Luistelijat Miehet 40 v
511 Jyri Kukkola Let's Go Center Miehet 40 v
512 Vallo Kärbo Katman Oy Miehet 40 v
513 Lauri Kölhi TriathlonSuomi Miehet 50 v
514 Iiro Laakkonen Miehet Yleinen
515 Bernd Mom Helsinki Triathlon Miehet Yleinen
516 Timo Laukkanen Miehet 40 v
517 Roberto Llop Cardenal Espoo Miehet Yleinen
518 Kimmo Loponen Miehet Yleinen
519 Jani Lukkarinen HELSINKI Miehet Yleinen
520 Pauli Lönnroth Helsinki Miehet 50 v
521 Jukka Majander Tawast Cycling Club Miehet 50 v
522 Juha Marjamaa LOHJA Miehet 50 v
523 Marko Martikainen Vantaa Miehet 40 v
524 Pellervo Matilainen Athletico Border Hill Miehet 40 v
525 Thomas Metzner TAMMISAARI Miehet 50 v
526 Jaakko Mikkonen HyTri Miehet Yleinen
527 Tommi Nick Ristinummen Makkarasäätiö Miehet Yleinen
528 Vesa Nikkanen Triathlon Vantaa Miehet Yleinen
529 Henri Nordstrom Espoo Miehet Yleinen
530 Henri Nyroos HELSINKI Miehet Yleinen
531 Veli-Matti Partanen Tampere Miehet Yleinen
532 Ari Pitkänen Miehet 50 v
533 Antti Pulkki Vantaa Miehet Yleinen
534 Eerik Pulkkinen TURKU Miehet Yleinen
535 Ari Purhonen Why So Serious? Miehet 50 v
536 Niko Pyhtilä Raahe Cycling Club Miehet Yleinen
537 Tuomo Saarinen Helsinki Triathlon Miehet 40 v
538 Veikko Sajaniemi HELSINKI Miehet Yleinen
539 Leevi Salmi Special olympics triehtlon Miehet Yleinen
540 Joona Saurén KIRKKONUMMI Miehet Yleinen
541 Vesa Linden Pori Miehet 50 v
542 Andrea Stocco Miehet Yleinen
543 Markku Szymczak TriathlonSuomi Miehet 40 v
544 Hindrek Tamm Miehet 40 v
545 Aleksi Tikkanen Uinti Imatra Miehet 40 v
546 Matteo Vacca Miehet Yleinen
547 Marko Vesanto Ketjunpyörittäjät Miehet 50 v
548 Lauri Toivonen Miehet Yleinen
549 Jukka Viljanen JÄRVENPÄÄ Miehet 50 v
550 Jukka Vähäsarja Triathlon Suomi ry Miehet 50 v
551 Santeri Äijö VSW Triathlon Miehet Yleinen
552 Markus Laurell X-Tri Lahti Miehet 40 v
553 Mark Lockitt KOTKA Miehet 50 v
554 Aki Luntamo Team SBR Finland Miehet 50 v
555 Jarmo Koskela HELSINKI Miehet 50 v
556 Fredrik Åkerlund HELSINKI Miehet Yleinen
1341 Tuomas Kinanen Hanpo Miehet 40 v
1391 Nikolaos Georgiadis HelTri Miehet 40 v
1392 Roi Ruuskanen Pikku-Veskun Samooja Miehet 40 v
1393 Marko Luomansuu Miehet 50 v
1394 Janne Koistinen Kinahmon Karhut Miehet 40 v
1395 Teemu Moisala Miehet 40 v
1396 Peter Starck Xtri-Lahti Miehet 40 v
1397 Tero Kauppinen TriathlonSuomi Miehet Yleinen

Lähtöryhmä:
11.06. 15:25 Miehet Joukkueviesti Lyhyt
(2)
matkat:
750m - 20km - 5km (2)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
557 Leevi Hietala, Kai Hietala, Veeti Hietala Team Hietala Miehet
558 Sampo Rissanen, Antti Kinnunen, Antti Jokiranta Leskisen bingo Miehet

Lähtöryhmä:
11.06. 15:30 Lasten Joukkueviestit
(9)
matkat:
200m - 7km - 2,5km (9)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
559 Eedi Imppola, Lotte Borremans, Sofia Hämäläinen Golden Trio T15
560 Juuso Järvinen, Isa Hänninen, Riku Frilander Stamina Triathlon Club P15
561 Anni Uuspelto, Väinö Holopainen, Edvin Kervinen Triathlon Vantaa ry P11
562 Aino Uuspelto, Viola Holopainen, Onni Koikkalainen Triathlon Vantaa ry P11
563 Amanda Junttonen, Eerika Tiihonen, Elvira Kervinen Triathlon Vantaa ry T13
564 Leo Kervinen, Antero Tiihonen, Henri Källström Triathlon Vantaa ry P15
565
566
567

Lähtöryhmä:
11.06. 15:35 Kilpakunto Naiset
(56)
matkat:
750m - 20km - 5km (56)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
568 Sanni Nevala TriathlonSuomi ry Naiset Yleinen
569 Anni Aalto TAMPERE Naiset Yleinen
570 Milla Aaltonen TriathlonSuomi Naiset Yleinen
571 Alexandra Abzalova Naiset Yleinen
572 Emmi Arimo Naiset 40 v
573 Piia Aro-Pulliainen Turku Naiset 40 v
574 Mari Berglund Naiset 60 v
575 Janita Bergström Helsinki Naiset Yleinen
576 Jenna Bovellan Pori Naiset Yleinen
577 Tina Dalez TriathlonSuomi Naiset 40 v
578 Katja Graff Helsinki Naiset Yleinen
579 Taru Halla Raatamo Naiset 40 v
580 Sanni Hietamäki Tampereen Triathlon Klubi Naiset Yleinen
581 Anitta Iline Triathlon Suomi Naiset 40 v
582 Maritta Iso-Aho Espoo Naiset 50 v
583 Enni Isojoki TriathlonSuomi Naiset Yleinen
584 Aino Kari Naiset Yleinen
585 Johanna Keski-Nikkola Helsinki Naiset Yleinen
586
587 Meri Langström Jäpy Naiset 40 v
588 Enni Leinikka Heltri Naiset Yleinen
589 Silja Leväinen Naiset Yleinen
590 Päivi Kyllönen Naiset Yleinen
591 Jatta Lunden Veikkoinkorven Vahvat Naiset Yleinen
592 Carita Marttunen Naiset 40 v
593 Pauliina Melamies Triathlon Vantaa Naiset 50 v
594 Eleri Morgen Triatloniklubi UP43 Naiset 40 v
595 Tiia Myllymäki VANTAA Naiset Yleinen
596 Meiju Myllynen Klubbensport Naiset 50 v
597 Maret Nurm Naiset 50 v
598 Teea Paasi Naiset Yleinen
599 Minna Pajala Naiset 40 v
600 Petra Paloniemi KIRKKONUMMI Naiset Yleinen
601 Sanna Passi Helsinki Triathlon Naiset 50 v
602 Riitta Peitsala HELSINKI Naiset 40 v
603 Arja Peltonen Vantaa Naiset 40 v
604 Pauliina Pietilä Järvenpään Pyöräilijät ry Naiset 40 v
605 Saija Pouru Helsinki Naiset Yleinen
606 Hanna Putkuri triVAteam Naiset 40 v
607 Leena Rahko Haukiputaan Heitto Naiset Yleinen
608 Henna Leivo helsinki Naiset Yleinen
609 Tuuli Salovuori TriathlonSuomi Naiset Yleinen
610 Irina Shelepaeva Positive Team Naiset Yleinen
611 Pia Sjögren Naiset 50 v
612 Mari Tervonen Triathlon Vantaa Naiset 50 v
613 Sanna Tonteri Vantaa Naiset 40 v
614 Tuula Majander Tawast Cycling Club ry Naiset 60 v
615 Eleonoora Wihuri HELSINKI Naiset Yleinen
616 Helen Partti Helsinki Naiset 60 v
617 Suvi Pipatti X-tri Lahti Naiset 40 v
618 Mandi Petrell Helsinki Naiset Yleinen
619 Maria Hari Triathlon Vantaa Naiset 40 v
620 Laura Räty IBD Triathlon Naiset 40 v
1398
1399
1400

Lähtöryhmä:
11.06. 15:35 Naiset joukkueviesti Lyhyt
(3)
matkat:
750m - 20km - 5km (3)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
621 Minna Lehtonen, Minna Westersund, Sini Piiroinen Tawast Cycling Club ry Naiset
622
623

Lähtöryhmä:
11.06. 17:00 SM-joukkueviesti Yleinen
(20)
matkat:
200m - 5km - 1,5-2 km (20)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1351 Mikko Purhonen, Lissu Vanninen, Johannes Junes Triathlon Vantaa ry yhteisikä: 115 vuotta
1352 Timi Malinen, Julia Kekkonen, Juha-Matti Halonen TriathlonSuomi ry yhteisikä: 81 vuotta
1353 Atte Somero, Tarja Masalin, Juuso Honkanen NT Urheilu yhteisikä: 82 vuotta
1354 Sami Tuomi, Miisa Mäkelä, Jerry Piipponen TriathlonSuomi ry yhteisikä: 89 vuotta
1355 Aleksi Sillanpää, Ida Kontkanen, Pasi Heiskanen Tampereen Triathlon Klubi ry yhteisikä: 81 vuotta
1356 Samu Hanhela, Minna Siponen, Mika Marjeta Pro Victoria ry yhteisikä: 94 vuotta
1357 Pyry Paloviita, Sivi Juvakka, Joel Jokinen TriathlonTeam 226 ry yhteisikä: 70 vuotta
1358 Mikko Karppinen, Vuokko Suomäki, Otto Loukkalahti Turun Urheiluliitto ry yhteisikä: 81 vuotta
1359 Leevi Hietanen, Astrid Snäll, Antti Uusitupa Turun Urheiluliitto ry yhteisikä: 74 vuotta
1360 Juuso Manninen, Tiina Pohjalainen, Joona Tuikka TriathlonSuomi ry yhteisikä: 89 vuotta
1361 Tatu Koistinen, Minttu Hukka, Taavi Mattila TriathlonSuomi ry yhteisikä: 100 vuotta
1362 Lassi Okka, Katri Tanni, Kimmo Kiprianoff triVATeam ry yhteisikä: 109 vuotta
1363 Jere Helminen, Janina Saarnio, Ilkka Utriainen Turun Urheiluliitto ry yhteisikä: 90 vuotta
1364 Johanne Sikk, Liis Kapten, Armin Angerjärv Tr1hards yhteisikä: 62 vuotta
1365 Sauli Haahtela, Heini Hartikainen, Tero Setola SKB Racing Triathlon Team ry yhteisikä: 127 vuotta
1366 Gregor Rasva, Hanne Grete Hanvere, Rinel Pius Tr1hards yhteisikä: 59 vuotta
1367 Sanna Maasilta, Laura Sulkava, Mika Sulkava Helsinki Triathlon ry yhteisikä: 115 vuotta
1368 Lehtonen Joona, Parviainen Henrika, Salonen Ville-Valtteri Aqua Plus Triathlon ry yhteisikä: 66 vuotta
1369
1370

Lähtöryhmä:
11.06. 17:00 SM-joukkueviesti Nuorten sarja
(7)
matkat:
200m - 5km - 1,5-2 km (7)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1371 Rene Vuorio, Mandi Hämäläinen, Tuomas Suikki Turun Urheiluliitto ry yhteisikä: 48 vuotta
1372 Ellen Soininen, Veera Alipäänperä, Rebecka Backholm Turun Urheiluliitto ry yhteisikä: 48 vuotta
1373 Max Walther, Emilia Holmila, Leo Kervinen Triathlon Vantaa ry yhteisikä: 50 vuotta
1374 Vilho Tikkanen, Emma Rainio, Onni Venäläinen Stamina Triathlon Club ry yhteisikä: 52 vuotta
1375 Sanni Korhonen, Eerika Lapinkero, Kiia Paavola Stamina Triathlon Club ry yhteisikä: 53 vuotta
1376 Henri Källström, Iina Vänttinen, Veikka Lassila Triathlon Vantaa ry yhteisikä: 46 vuotta
1377

Lähtöryhmä:
11.06. 17:00 SM-joukkueviesti Masters
(13)
matkat:
200m - 5km - 1,5-2 km (13)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1378 Eric Roos, Henrika Backlund, Magnus Hellström Gladius Kirkkonummi ry yhteisikä: 133 vuotta
1379 Robert Liljequist, Minna Lahtinen, Juha-Pekka Halmeenmäki TriathlonSuomi ry yhteisikä: 164 vuotta
1380 Mika Luoto, Maria Kasurinen, Harri Alanen Turun Urheiluliitto ry yhteisikä: 140 vuotta
1381 Pekka Lehtinen, Niina Maisniemi, Antti Vuorikoski SKB Racing Triathlon Team ry yhteisikä: 147 vuotta
1382 Daniel Af Hällström, Kirsi Roine, Pekka Tauriainen Triathlon Vantaa ry yhteisikä: 134 vuotta
1383 Jari Järvinen, Maria Lehto, Niko Rantala Stamina Triathlon Club ry yhteisikä: 132 vuotta
1384 Mikko Alivuotila, Tiina Mätäsjärvi, Tuomo Vuorenmaa Tampereen Triathlon Klubi ry yhteisikä: 135 vuotta
1385
1386
1387
1388
1389
1390

Lähtöryhmä:
12.06. 9:00 Kuntosarja Miehet
(49)
matkat:
500m - 20km - 5km (49)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
624 Miika Aulakoski Miehet Yleinen
625 Adam Eldridge HELSINKI Miehet Yleinen
626 Juha Enberg Järvenpää Miehet Yleinen
627 Niklas Forsman Miehet 50 v
628 Olivier Guenec Miehet 50 v
629 Sami Hagelberg Helsinki Miehet 50 v
630 Tommi Heikkinen Miehet Yleinen
631 Panu Hiekkataipale Helsinki Miehet 40 v
632 Mikko Hietaranta MK Racing Miehet 40 v
633 Aapo Häkkinen HELSINKI Miehet 40 v
634 Matti Ihalainen MK Racing Miehet 40 v
635 Tatu Ikonen VANTAA Miehet 40 v
636 Larri Juurikka MK Racing Miehet 40 v
637 Jorma Järvinen KERAVA Miehet 70 v
638 Mika Kaarto Orkla Care Oy Miehet 50 v
639 Tommi Kajander ESPOO Miehet 40 v
640 Marko Karppinen Triathlon Vantaa Miehet 50 v
641 Risto Kautia MK Racing Miehet 40 v
642
643 Sergei Lemetti Miehet 40 v
644 Mikael Lindberg Espoo Miehet Yleinen
645 Anatoly Lvov VANTAA Miehet Yleinen
646 Mika Meller Tilun Kunto Miehet 50 v
647
648 Toni Mustonen HELSINKI Miehet Yleinen
649 Markku Mölsä Helsinki Miehet 60 v
650 Pasi Nenonen Tmi fysioterapia Nenonen Miehet 50 v
651 Jonathan Nyberg GV IF Miehet 40 v
652 Mihail Papazoglou HELSINKI Miehet Yleinen
653 Olli Saarinen Helsinki Miehet 50 v
654 Patrik Salminen HELSINKI Miehet Yleinen
655 Peter Sandberg HELSINKI Miehet 40 v
656 Arto Saviranta Salo Miehet Yleinen
657 Pertti Saviranta Vantaa Miehet 60 v
658 Valtteri Seraste VANTAA Miehet Yleinen
659 Jaakko Sippola HELSINKI Miehet 40 v
660 Pasi Sulkanen Töölön Vesa Miehet 50 v
661 Mika Teikari MK Racing Miehet 40 v
662 Antti Vierola Helsinki Miehet Yleinen
663 Karo Virtanen Lohja Miehet 40 v
664 Petri Väänänen Isännöinti P. Väänänen Miehet 60 v
665 Joni Åke Miehet Yleinen
666
667 Samuel Soronen Miehet Yleinen
668 Mikael Mård Triathlon Vantaa Miehet 40 v
669
670
671
672

Lähtöryhmä:
12.06. 9:05 Kuntosarja Naiset
(40)
matkat:
500m - 20km - 5km (40)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
673 Pauliina Alanen HELSINKI Naiset Yleinen
674 Carolina Byman ESPOO Naiset Yleinen
675 Krista Glans Hyvinkää Naiset Yleinen
676 Sanna-Kaisa Hakala - Naiset Yleinen
677 Elise Halonen KUOPIO Naiset Yleinen
678
679 Jonna Heinonen JOENSUU Naiset Yleinen
680 Nea Hellman Naiset Yleinen
681 Christel Henriksson Helsinki Naiset Yleinen
682 Minna Hovila-Myllylä Tammela Naiset 40 v
683 Paula Juntti Naiset Yleinen
684 Annamari Jääskeläinen Naiset Yleinen
685 Tiia Karoliina Konttinen HELSINKI Naiset Yleinen
686 Mirja Korpas Kotka Naiset 50 v
687
688 Matilda Lassila HELSINKI Naiset Yleinen
689 Hanna Louhivuori Helsinki Naiset Yleinen
690 Jenny Lindqvist ESPOO Naiset 40 v
691 Reetta Monni Naiset Yleinen
692 Katja Myllys Heltri Naiset 50 v
693 Kaisa Mäkilä Tammela Naiset 40 v
694 Riitta Vuotila Naiset 50 v
695 Sanna Peltomäki HELSINKI Naiset Yleinen
696 Hanna Rantasalo Tampereen triathlon klubi Naiset Yleinen
697 Hanne-Mari Rautio Helsinki Naiset 50 v
698 Ulla Saarikko-Piirainen Naiset 50 v
699 Soila Sariola-Lehtinen 4Speed Triathlon Team Naiset 40 v
700 Neea Seppänen JYVÄSKYLÄ Naiset Yleinen
701 Kirsi-Marja Söder Espoo Naiset 60 v
702 Oona Tenhunen Lapinjärvi Naiset Yleinen
703
704 Liisa Tiussa HELSINKI Naiset 40 v
705 Elisabeth Tramm TriathlonSuomi Naiset Yleinen
706 Emilia Varhimo Naiset 40 v
707
708
709
710
711
712

Lähtöryhmä:
12.06. 9:20 Perusmatka Miehet, Yleinen
(120)
matkat:
1500m - 40km - 10km (120)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
713 Panu Ahola TT226 Yleinen
714 Jaakko Ala-Rämi Kylmäkosken Ninjakerho Yleinen
715 Matti Anunti Team Sata Yleinen
716 Luka Balac Yleinen
717 Kim Björkman Yleinen
718
719 Kevin Conley Yleinen
720 Henri Eskelinen Pakilan Paroni Yleinen
721 Kirill Filianin HELSINKI Yleinen
722 Tuomas Grönman LAHTI Yleinen
723 Janne Hamari TCC Yleinen
724 Misa Hattunen Rajan urheilijat Yleinen
725 Tapio Heikinheimo Helsinki Yleinen
726 Paavo Heinonen LAHTILAHTI Yleinen
727 Ilmari Helen Espoo Yleinen
728 Christian Herold Yleinen
729 Tarik Hossain Musta Neliö Yleinen
730 Toni Hotti reto Yleinen
731 Tommi Hulkkonen HELSINKI Yleinen
732 Joni Hyvärinen Yleinen
733 Ronnie Hyvärinen SNAPPERTUNA Yleinen
734 Tapio Hyvönen Yleinen
735 Miika Hätinen Helsinki Yleinen
736 Marko Ilvonen Yleinen
737 Veiko Innos Helsinki triathlon. Yleinen
738 Aleksi Jeskanen Helsinki Yleinen
739 Joel Jokivuori Yleinen
740 Ville Junttila Yleinen
741 Juho Jurvelin TriathlonSuomi Yleinen
742 Olli Mattila uWatts Helsinki Yleinen
743 Joni Karjalainen Night RIders Yleinen
744 Tuomo Karjalainen Team Sata Yleinen
745 Juho Kaski KIRKKONUMM Yleinen
746 Miikka Kataja HELSINKI Yleinen
747 Kalle Kinnunen VANTAA Yleinen
748 Aaro Kivelä Tawast Cycling Club Yleinen
749 Pekka Kiviahde Siuntio Yleinen
750 Tatu Koistinen TriathlonSuomi - Team Cervelo Yleinen
751
752 Olli Koponen HELSINKI Yleinen
753 Tuomas Korva RIDEEP Yleinen
754 Hemmo Kuusisto Raisio Yleinen
755 Jaakko Laaksonen Yleinen
756 Ola Laaksonen Reilan Uimajuoksijat - ReilU Yleinen
757 Aleksi Lager Turun Urheiluliitto Yleinen
758 Mikael Lahtonen Espoo Yleinen
759 Olli Lampila HELSINKI Yleinen
760 Otso Lappalainen Sikapantteri Yleinen
761 Paavo Lappalainen HELSINKI Yleinen
762 Jari Lehtola Vo2Magnum Yleinen
763 Taneli Leiskamo Yleinen
764 Julius Lind Helsinki Yleinen
765 Olli Lindroos TriathlonSuomi Yleinen
766 Olli Lipponen ESPOO Yleinen
767
768
769 Tuukka Löytynoja IBD Triathlon Yleinen
770 Juuso Manninen TriathlonSuomi Team Cervelo Yleinen
771 Kristian Markkanen Yleinen
772 Taavi Mattila TriathlonSuomi Yleinen
773 Arto Merivaara HELSINKI Yleinen
774 Tomi Miettinen HELSINKI Yleinen
775 Dmitry Molchin Yleinen
776 Mikael Myllymäki Heltri Yleinen
777 Antti Mäkinen HELSINKI Yleinen
778 Mikko Mäkinen Yleinen
779 Tõnis Nimmerfeldt VANTAA Yleinen
780 Arttu Niskakangas Triathlon Vantaa Yleinen
781 Aaron Meriläinen HELSINKI Yleinen
782 Antti Nyyssönen Hämeenlinna Yleinen
783 Umut Onur Helsinki Yleinen
784 Otto Paaso TriathlonSuomi Yleinen
785 Antti Peltokorpi Turun Urheiluliitto Yleinen
786 Jarno Piik TriathlonSuomi - Team Cervélo Yleinen
787 Jerry Piipponen TriathlonSuomi Yleinen
788 Henri Pohjalainen uWatts Helsinki Yleinen
789
790 Daniel Pryjma Mix3 Triathlon Yleinen
791 Ville Päivinen Triathlon Vantaa ry Yleinen
792 Konsta Rauhala HELSINKI Yleinen
793 Juuso Raukola Viafin GAS Oy Yleinen
794 Matti Ronkanen OTC Yleinen
795 Pekko Rosenberg Chasin´ Bacon Yleinen
796 Miika Ruismäki TriathlonSuomi Yleinen
797 Matti Ruskokivi ESPOO Yleinen
798 Veikko Röyskö Urho Konsultointi Oy Yleinen
799 Samuel Sahlberg Porin Tarmo Yleinen
800 Lauri Sainio Naantali Yleinen
801 Jesse Salmi LEPSÄMÄ Yleinen
802
803 Ilkka Seppälä X-tri Lahti Yleinen
804 Alexey Shelepaev Positive Team Yleinen
805 Viktors Sobolevs Polar Yleinen
806 Miika Soronen Miika Soronen Oy Triathlonistikerho Yleinen
807 Antti Johannes Ström TAMPERE Yleinen
808 Asla Suutari-Jääskö Oulu Triathlon & Cycling Yleinen
809 Jari Takalo TriathlonSuomi Yleinen
810 Mikko Tauriainen Yleinen
811 Juho Tilli Helsinki Yleinen
812 Joona Tuikka TriathlonSuomi - Team Cervélo Yleinen
813 Ville Tulkki Willtri Yleinen
814 Eetu Uotinen Team Savuo Yleinen
815 Vili Vainio Espoo Yleinen
816 Konsta Varonen Yleinen
817 Aleksi Vinberg Yleinen
818 Tuomas Virta Helsinki Yleinen
819 Timo Vuori Yleinen
820 Santeri Vänttinen KØBENHAVN SV Yleinen
821 Eero Kahranaho HELSINKI Yleinen
822 Teemu Siitonen uWatts Helsinki ry Yleinen
823 Taneli Hirvola PoRa Yleinen
824 Simo Kapiainen HELSINKI Yleinen
825 Tuomo Salonen Runner's High Yleinen
826 Toni Heiniö ESPOO Yleinen
827 Johannes Tervo IBD Yleinen
829 Jukka Luoma-Halkola Yleinen
830
831
832
833

Lähtöryhmä:
12.06. 9:45 Perusmatka Naiset
(124)
matkat:
1500m - 40km - 10km (124)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
834 Sanna Aalto Lappeenranta Naiset 40 v
835 Tiia Aitavaara Naiset Yleinen
836 Paula Akkanen Triathlon Suomi Naiset 40 v
837 Johanna Aronniemi Helsinki Triathlon Naiset 40 v
838 Anna-Kaisa Arvo HELSINKI Naiset Yleinen
839
840 Anne-Eeni Avell HELSINKI Naiset 50 v
841
842 Sara Erka Lahti Naiset Yleinen
843 Raisa Friberg HelTri Naiset 40 v
844 Michaela Gräsbeck PorvoonUimarit Borgå Simmare Naiset 60 v
845 Suvi Haapasalo-Toppari Triathlon Team Reckless Race ry Naiset Yleinen
846
847 Anni Hakola Helsinki Triathlon Naiset Yleinen
848 Marianne Halonen Turun urheiluliitto Naiset Yleinen
849 Heidi Hellsten Helsinki Triathlon Naiset 40 v
850 Janka Holma HelTri Naiset 50 v
851 Ulla Hopponen Järvenpää Naiset 50 v
852 Heli Hurskainen Mäntsälän Urheilijat Naiset 50 v
853 Emilia Härmä TriathlonSuomi Naiset Yleinen
854
855 Sirkku Juhola 4 Speed Triathlon Team Naiset 40 v
856 Janni Jänis Kuopio Naiset Yleinen
857 Heidi Karjalainen Lahti Naiset Yleinen
858 Heidi Kaunisto Triathlon Suomi Naiset Yleinen
859 Suvi Kaunisto TriathlonSuomi Naiset 40 v
860 Pinja Keinänen EY Naiset Yleinen
861 Roosa Kellokumpu Arctic Triathlon Naiset Yleinen
862 Jane Kikojan TALLINN Naiset Yleinen
863 Anna Kiljunen Espoo Naiset Yleinen
864 Venla Koivula NOKIA Naiset Yleinen
865 Noora Kollanus JÄRVENPÄÄ Naiset Yleinen
866 Annamari Kotka Espoo Naiset Yleinen
867 Suvi Kouki Heltri Naiset Yleinen
868 Paula Kujansivu Helsinki Naiset 40 v
869 Ilona Kunnas LAHTI Naiset Yleinen
870 Eeva Kuusela Vantaa Naiset Yleinen
871 Iiris Lahti Helsinki Triathlon Naiset Yleinen
872 Minna Lahtinen TriathlonSuomi ry Naiset 50 v
873 Tanja Laine TCC Triathlon Naiset Yleinen
874 Pippa Laukka Helsinki Naiset 50 v
875 Niina Lehmusvirta Järvenpään pyöräilijät Naiset Yleinen
876 Sanna Lehtinen Hypy Triathlon Naiset 40 v
877 Heini Lehtoniemi OTC Naiset Yleinen
878 Jenni Lehtosaari HELSINKI Naiset Yleinen
879 Heidi Leino Triathlon Vantaa Naiset 50 v
880 Karoliina Leskinen Fysioterapia Karoliina Leskinen tmi Naiset 50 v
881 Laura Liikanen Team Trilho Naiset Yleinen
882 Minna Lintulahti OTC Naiset 50 v
883 Salla-Mari Makkonen X-Tri Lahti Naiset Yleinen
884 Johanna Manner TKU Endurance Naiset Yleinen
885 Aira-Maarit Mantsinen 4speed Triathlon Team Naiset Yleinen
886 Noora Markkanen Triathlon Suomi Naiset Yleinen
887 Nora Mårtensson Lucky Triathletes Naiset Yleinen
888 Tarja Masalin NasTri / NT Urheilu Naiset Yleinen
889 Tiina Muona HAMINA Naiset 40 v
890 Kaisa Mäkinen triVAteam Naiset Yleinen
891 Satu Norhomaa VANTAA Naiset 40 v
892 Signe Nynäs ÅBO Naiset Yleinen
893 Johanna Osmala Lucky Triathletes Naiset 40 v
894
895 Taru Paasiluoto Triathlon team Reckless Race Naiset 40 v
896 Mari Lepistö Naiset 40 v
897 Eija Marita Pasanen TriathlonSuomi Naiset 50 v
898 Heidi Pehkonen TriathlonSuomi Naiset 40 v
899 Päivi Peltokumpu TriathlonSuomi Naiset 40 v
900 Tuula Perkiö VANTAA Naiset 50 v
901 Annika Eurola Triathlon Suomi Naiset Yleinen
902
903 Mari Puhakka Naiset 50 v
904 Sari Pulkkinen HelTri Naiset 50 v
905 Johanna Puukka Tampereen triathlonklubi Naiset Yleinen
906 Kirsi Päiväniemi Tri4Friends Naiset 40 v
907 Hanna Pätiälä Triathlon Suomi Naiset 40 v
908 Riikka Rask AquaPlus Triathlon Naiset 50 v
909 Hennevi Rautiola TriathlonSuomi Naiset Yleinen
910 Merilyn Rikkinen KONE Naiset Yleinen
911 Anu Roininen Järvenpään Pyöräilijät Naiset 50 v
912 Hanna Rosti KeUi Triathlon Naiset 40 v
913 Sirkku Sahlberg Rauman Seudun Pyöräilijät Naiset 50 v
914 Leena Sakko Oulu Triathlon & Cycling Naiset Yleinen
915 Mona Saurén Helsinki Triathlon ry Naiset Yleinen
916 Jonna Selroos Helsinki Triathlon Naiset Yleinen
917 Kaisa Selänne Hypy Triathlon Naiset 40 v
918 Minna Stenberg Stamina Naiset 40 v
919 Sanna Suur-Hamari KeUi Triathlon Naiset 50 v
920 Triin Söber Triatloniklubi UP43 Naiset 40 v
921 Tuula Tenkanen Naiset Yleinen
922 Kati Teuri Espoo Naiset 50 v
923 Tiina Tukiainen Mäntsälä Naiset 40 v
924 Tiina-Mari Tulimaa Triathon Vantaa Naiset Yleinen
925 Reetta Tuomala Järvenpään pyöräilijät Naiset 40 v
926 Noora-Maria Tuominen Helsinki Triathlon Naiset 40 v
927 Hanna Ukkonen RIIHIMÄKI Naiset Yleinen
928 Sini V Vo2magnum Naiset Yleinen
929 Emilia Vainio PVS Triathlon Naiset Yleinen
930 Birte Van Berkel Naiset 40 v
931 Lissu Vanninen Triathlon Vantaa Naiset 50 v
932 Maarit Vasse Triathlonsuomi Naiset Yleinen
933 Jaana Vaulamo HyPy Triathlon Naiset 50 v
934 Meri Verho TriathlonSuomi Naiset 40 v
935 Marja Vesikko HELSINKI Naiset 40 v
936 Vilma Vesterinen Stamina Triathlon Club ry Naiset 40 v
937 Ida Viitala TURKU Naiset Yleinen
938 Piia Viitanen TriathlonSuomi Naiset 50 v
939 Erica Winqvist Naiset 50 v
940 Taina Vuorela Tiirismaan latu Naiset 60 v
941 Suvi-Tuuli Vuori Naiset Yleinen
942 Paula Luokola TriathlonSuomi Naiset 40 v
943 Taina Linnakylä Helsinki Naiset Yleinen
944
945
946
947
948
949
950
951
952
953
954
955
956
957

Lähtöryhmä:
12.06. 9:45 Naiset Joukkueviesti pitkä
(6)
matkat:
1500m - 40km - 10km (6)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
958 Johanna Väisänen, Laura Lätti, Saija Jaatinen Naiset
959 Jenni Johansson, Reija Helmi-Johansson, Jenni Johansson Naiset
960 Päivi Kuikka, Paula Kuikka, Mona Kyynäräinen Team Kuikka Naiset
961
962
963

Lähtöryhmä:
12.06. 10:05 Perusmatka Miehet Ikäsarjat 40v -
(140)
matkat:
1500m - 40km - 10km (140)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
828 Jere Teutari 4Speed Triathlon Team Miehet 50 v
964 Timo Aalto TriathlonSuomi Miehet 50 v
965 Janne Aarniovuori Helsinki Miehet 40 v
966 Ossi Ahto Ahto Advisory Miehet 40 v
967 Jere Alanko Miehet 50 v
968 Ville Alopaeus Miehet 50 v
969 Ismo Aro Espoo Miehet 40 v
970 Olli Brummer Miehet 40 v
971 Petri Burman JOENSUU Miehet 40 v
972 Philipp Fuss Vantaa Triathlon Miehet 60 v
973 Rami Gagneur TriathlonSuomi Miehet 40 v
974 Leonid Snegirev ESPOO Miehet 50 v
975 Peter Grönholm Helsinki Triathlon Miehet 70 v
976 Henrik Grönqvist Vanhakylä Miehet 40 v
977 Esa Gustafsson SUNDSBERG Miehet 50 v
978 Klaus Halén Espoo Miehet 50 v
979 Sampsa Hautaniemi ESPOO Miehet 40 v
980 Petri Haakana Helsinki Triathlon Miehet 40 v
981 Markus Heikkilä Veikkaus Miehet 40 v
982 Antti Heino HelTri Miehet 50 v
983 Matti Helén TuuL Miehet 40 v
984 Tapani Koivisto Miehet 40 v
985 Seppo Hietaoja Turun Urheiluliitto / Triathlon Miehet 40 v
986 Lasse Hydén Triathlon Vantaa Miehet 50 v
987 Joni Jantunen Helsinki Triathlon Miehet 40 v
988 Johannes Junes Triathlon Vantaa Miehet 40 v
989 Tomi Junkkila Ruotsalo Miehet 40 v
990 Mikko Järventausta Miehet 50 v
991 Janne Kallio Suunto Elite Team Miehet 40 v
992 Jussi Kallioniemi Heltri Miehet 50 v
993 Marko Kangasmäki Teemu Manyone Miehet 40 v
994 Antti Karessuo TriathlonSuomi Miehet 40 v
995 Jarkko Karjalainen VANTAA Miehet 50 v
996 Markus Kemetter HelTri Miehet 50 v
997 Marko Keskikukko Triathlon Suomi Miehet 50 v
998 Aki Keskinen WillTri Miehet 40 v
999 Fred Keus Triathlon Vantaa Miehet 50 v
1000 Juha Jokinen TuUL Triathlon Miehet 50 v
1001 Paul Vikman Turun Urheiluliitto Miehet 40 v
1002 Jarkko Koivunen Miehet 40 v
1003 Pasi Kontkanen ESPOO Miehet 50 v
1004 Miika Kumpulainen Pori Miehet 40 v
1005 Ville Kyytsönen Espoo Miehet 40 v
1006 Jauri Laakkonen Miehet 40 v
1007 Sampsa Laakso Miehet 50 v
1008 Timo Lahdelma Sanomain Kerho Miehet 60 v
1009 Tapani Lamberg Veho Oy Ab Miehet 50 v
1010 Tuomo Lappalainen Stamina triathlon club Miehet 50 v
1011 Markku Laukka Helsinki Miehet 40 v
1012 Kari Lehtinen triathlon suomi Miehet 50 v
1013 Pekka Lehtinen SKB Racing Triathlon Miehet 40 v
1014 Lauri Lehtiö Espoo Miehet 60 v
1015 Toni Leinikka Helsinki Triathlon Miehet 40 v
1016 Sami Leinonen Nightriders Miehet 50 v
1017 Dmytro Lesnyak Helsinki Miehet 40 v
1018 Rene Lindell Espoo Miehet 40 v
1019 Hans Lindqvist Espoo Miehet 40 v
1020 Marcus Lindqvist Helsinki Miehet 40 v
1021 Lars Lindroos HELSINKI Miehet 40 v
1022 Jukka Liukkonen TKU Endurance Miehet 40 v
1023 Panu Lonka ESPOO Miehet 50 v
1024 Kalle-Ville Luokola Downtown 65 Miehet 40 v
1025 Jukka Markkanen Downtown 65 Endurance Miehet 40 v
1026 Raul Mero Helsinki Triathlon Miehet 50 v
1027 Olli-Pekka Mutanen TriathlonSuomi Miehet 50 v
1028 Jaakko Myllymäki HELSINKI Miehet 50 v
1029 Marko Myllynen Klubbensport Miehet 50 v
1030 Marco Mäkinen Finntriathlon Masters Miehet 50 v
1031 Pasi Määttä Keravan urheilijat Miehet 50 v
1032 Fredrik Nars HelTri Miehet 50 v
1033 Tarik Nasretdin Järvenpään Pyöräilijät Miehet 40 v
1034 Marko Nevalainen VANTAA Miehet 40 v
1035 Paavo Niemelä Triathlon Vantaa Miehet 40 v
1036 Jorma Niemi Vantaa Miehet 60 v
1037 Rami Nyström VANTAA Miehet 40 v
1038 Markus Oksanen Racing Team O.K. Miehet 40 v
1039 Juha Ollikainen RAISIO Miehet 50 v
1040 Dean Pattrick Fanny Jackets Miehet 50 v
1041 Max Pekkala Helsinki Miehet 50 v
1042 Arto Pennanen Miehet 50 v
1043 Andrea Pieri Vantaa Miehet 50 v
1044 Kimmo Pihkala Miehet 40 v
1045 Juho Poutiainen Farmers Miehet 40 v
1046 Petri Puromäki Miehet 40 v
1047 Mika Pyy Metsämaan Merenkävijät Miehet 50 v
1048
1049 Teemu Harju Espoo Miehet 40 v
1050 Reijo Roininen Järvenpään pyöräilijät Miehet 40 v
1051 Karri Safo Helsinki Triathlon Miehet 40 v
1052 Pekka Sahlberg Rauman Seudun Pyöräilijät Miehet 50 v
1053 Jukka Salminen HELSINKI Miehet 50 v
1054 Aleksi Seppänen TDT Triathlon Club Miehet 40 v
1055 Pentti Silta-Aho Team SBR Finland Miehet 50 v
1056 Matti Simola Provictoria Miehet 50 v
1057 Marko Simonen Helsinki Miehet 40 v
1058 Marko Siro TriathlonVantaa Miehet 40 v
1059 Marko Sjöman 3STEPIT Miehet 50 v
1060 Jarno Sourio Veikkaus Oy Miehet 40 v
1061 Henrik Stürmer Tuusula Miehet 40 v
1062 Peter Tietz Triathlon Vantaa Miehet 50 v
1063
1064 Tomi Tyysteri Reckless Race Miehet 50 v
1065 Johan Uunila SKB Racing Triathlon Miehet 40 v
1066 Teemu Valkonen Alppikanuunat Miehet 40 v
1067 Ville Walta Miehet 40 v
1068 Kimmo Valtanen Tri4Friends Miehet 50 v
1069 Aleksi Varinen Kangasalan triathlonseura Miehet 40 v
1070 Sampsa Varonen Gladius Kirkkonummi Miehet 50 v
1071 Micke Weissman KingsWay Cyclingteam Miehet 50 v
1072 Teemu Vesala NorthCode Miehet 40 v
1073 Sebastian Wester Helsinki Triathlon Miehet 40 v
1074 Harri Vierimaa HelTri Miehet 50 v
1075 Mikko Virtanen TriathlonSuomi Miehet 40 v
1076 Sami Visti Helsinki Triathlon Miehet 40 v
1077 Konsta Wjuga Hökkäilijät Miehet 40 v
1078 Tuomo Vuorinen Miehet 40 v
1079 Vesa Vuoti Chasin´ Bacon Miehet 40 v
1080 Mikko Väkiparta Miehet 40 v
1081 Tom Vänttinen VANTAA Miehet 40 v
1082 Olli Ylä-Jarkko HYVINKÄÄ Miehet 40 v
1083 Jyrki Ruohomäki Helsinki Triathlon Miehet 40 v
1084 Märt Loonurme HELSINKi Miehet 40 v
1085 Kimmo Rantanen HELSINKI Miehet 50 v
1086 Teemu Kunttu HELSINKI Miehet 50 v
1087 Harri Lähti Miehet 40 v
1088 Aarne Kiviniemi Aa & Aa Consulting Miehet 40 v
1089 Risto Sinkko ESPOO Miehet 40 v
1090 Kai Suokko Triathlon Coaching Finland Miehet 60 v
1091 Toni Kilpinen Kieri Miehet 40 v
1092 Aarne Luukko EY Triathlon Club Miehet 50 v
1093 Miika Hannula Miehet 40 v
1094 Tuomo Roine IBD Triathlon Miehet 40 v
1095
1096
1097
1098
1099
1100
1101
1102

Lähtöryhmä:
12.06. 10:05 Miehet Joukkueviesti pitkä
(4)
matkat:
1500m - 40km - 10km (4)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1103 Matias Tervala, Juho Handolin, Ida-Maaria Tervala HELSINKI Miehet
1104 Sakari Lehtinen, Kimmo Ojasto, Timo Hantula Miehet
1105
1106

Lähtöryhmä:
12.06. 11:30 Puolimatka Miehet
(63)
matkat:
1,9km - 90km - 21km (63)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1107 Henri Ahokangas Miehet Yleinen
1108 Mika Ala-Koukkari Friskis Svettis Helsinki Miehet 50 v
1109 Eero Anhava Miehet 40 v
1110 Petri Hyvärinen Reckless Race Miehet 50 v
1111 Janne Blomqvist Suomen Kustavin sauna- & hiihtoseurue Miehet 50 v
1112 Tuur Depoortere HELSINKI Miehet Yleinen
1113 Osku Eskelinen Miehet Yleinen
1114 Kari Fuss Miehet 40 v
1115 Jukka Hakuni Suomen kustavin sauna- ja hiihtoseurue Miehet 50 v
1116 Marek Haller Triathlon Vantaa Miehet 40 v
1117 Antti Harjunpää Triathlonteam 226 Miehet 40 v
1118 Anttu Harlin TriathlonSuomi Miehet 40 v
1119 Jukka Heinonen REYKJAVÍK Miehet 40 v
1120 Juuso Honkonen Helsingin kielilukio Miehet Yleinen
1121 Juhana Häkkinen Hiki Hki Miehet 40 v
1122 Juha Hämäläinen Turun Urheiluliitto Miehet 50 v
1123 Kim Jaatinen Gladius Kirkkonummi Miehet 40 v
1124 Eric Jansson Miehet Yleinen
1125 Janne Juhala Downtown 65 Miehet 40 v
1126 Arttu Juselius Miehet 50 v
1127 Pekka Kanerva TriathlonSuomi Miehet 50 v
1128 Henrik Kettunen Suur-Töölön Pyöräkerho Miehet Yleinen
1129
1130 Evgenii Kolmakov Tri Coaching Finland Miehet Yleinen
1131 Tommy Korin Peräkylän Ponnistus Miehet 40 v
1132 Mikko Lahti Miehet 50 v
1133 Peero Lakanen Tampereen Triathlon Klubi Miehet 50 v
1134 Petri Lassi Lane4 Miehet 40 v
1135 Markku Linnoskivi HelTri Miehet 40 v
1136 Mikko Missi HELSINKI Miehet 40 v
1137 Jouni Mäkelä Triathlonsuomi Miehet 50 v
1138 Jean-Luc Olives Tri Coaching Finland Miehet 50 v
1139 Jens Palomäki TAMPERE Miehet Yleinen
1140 Lauri Parkkila Ratamestarit Miehet Yleinen
1141 Tommi Pastinen KANTVIK Miehet 50 v
1142 Ville Paunonen Velosaimaa Miehet Yleinen
1143
1144 Veikko Reiniö Hämeen ammattikorkeakoulu Miehet Yleinen
1145 Reeti Saarinen Miehet Yleinen
1146 Heikki Sanelma Teisko Triathlon Ry / Fysio Heikki Miehet Yleinen
1147 Leroy Sanford Aquila Triathlon Miehet 40 v
1148 Tomer Shahar SKC Racing Triathlon Team Miehet 40 v
1149 Janne Siltanen TriathlonSuomi Miehet 40 v
1150 Kasper Sjöholm VEIKKOLA Miehet 40 v
1151 Pontus Sjöström BS-PU Triathlon Miehet 40 v
1152
1153 Jani Stenius HELSINKI Miehet 40 v
1154 Tomi Suomi Turun Urheiluliito Miehet 40 v
1155 Tomi Tikkanen TriathlonSuomi Miehet 40 v
1156 Ilan Tokazier Heltri Miehet 40 v
1157 Tatu Turunen Miehet Yleinen
1158 Anssi Törmä Miehet 40 v
1159 Ville Viitanen HelTri Miehet 50 v
1160 Jani Viljakainen VANTAA Miehet 40 v
1161 Toni Virtanen Tampereen Triathlon Klubi Miehet 40 v
1162 Paavo Väänänen LUP-82 Miehet 40 v
1163 Norman Zielke TriathlonSuomi Miehet 40 v
1164 Tatu Suopajärvi Hyvän ilman triathlonistit Miehet 40 v
1165 Tuomas Ketola Miehet Yleinen
1166
1167
1168
1169

Lähtöryhmä:
12.06. 11:32 Puolimatka Naiset
(18)
matkat:
1,9km - 90km - 21km (18)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1170 Laura Airaksinen Tawast cycling club Naiset Yleinen
1171 Katja Andreev Triathlon Vantaa Naiset 50 v
1172 Yvonne Aspelin PARAINEN Naiset 40 v
1173 Karin Biese-Liesaho Naiset Yleinen
1174 Jenni Hammarberg TriathlonSuomi Naiset Yleinen
1175 Jonna Heinonen ESPOO Naiset Yleinen
1176 Mari Kanerva TriathlonSuomi Naiset 50 v
1177 Sonja Klaus Recklessrace Naiset 50 v
1178 Emilia Lajunen Triathlon Vantaa Naiset 40 v
1179 Maria Lindman Porvoon Flikat Ry Naiset Yleinen
1180
1181 Satu Lundberg GRÖNAN TRIALHTONTEAM HANKO Naiset 40 v
1182 Tiina Reivonen Team SBR Finland Naiset 40 v
1183 Linda Uljas VANTAA Naiset Yleinen
1184 Maiju Welling TriathlonSuomi Naiset Yleinen
1185 Terhi Nyberg Triathlon Suomi Naiset 40 v
1186
1187

Lähtöryhmä:
12.06. 12:15 Avovesiuinti 250m
(4)
matkat:
250 m (4)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1188
1189
1190
1191

Lähtöryhmä:
12.06. 12:15 Avovesiuinti 750m
(6)
matkat:
750 m (6)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1192 Maria Honkavuori RIIHIMÄKI Naiset Yleinen
1193 Inger Ruotanen Högnabba UF Naiset Yleinen
1194 Vesa Kyckling LANE4 Miehet Yleinen
1195 Jussi Nykänen TriathlonSuomi Miehet Yleinen
1196
1197

Lähtöryhmä:
12.06. 12:15 Avovesiuinti 1500m
(26)
matkat:
1500 m (26)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1198 Anni Aalto TAMPERE Naiset Yleinen
1199 Athanasía Aarniosuo VANTAA Naiset Yleinen
1200 Taina Avo ESPOO Naiset Yleinen
1201 Henri Erlund HTU Miehet Yleinen
1202 Juha-Pekka Halmeenmäki Triathlonsuomi Miehet Yleinen
1203 Marjut Hyvönen Keravan Uimarit ry Naiset Yleinen
1204 Aaro Imppola Hyvinkään uimaseura Miehet Yleinen
1205 Johanna Kara Espoon Kilpauinti Naiset Yleinen
1206 Pinja Kasvio Espoon Kilpauinti Naiset Yleinen
1207 Olli Kaure IBD-triathlon Miehet Yleinen
1208 Aki Koikkalainen ESPOO Miehet Yleinen
1209 Vallo Kärbo Katman Oy Miehet Yleinen
1210 Tomi Leinonen Helsingin palomiesurheilijat Miehet Yleinen
1211 Annika Malmberg KIRKKONUMMI Naiset Yleinen
1212 Claudia Mariottini HäUS Naiset Yleinen
1213 Essi Olivès Helsinki Triathlon Naiset Yleinen
1214 Outi Pakkala IBD Triathlon Naiset Yleinen
1215 Markus Salmela Simmis Wanda Miehet Yleinen
1216 Reeta Talka Espoon Kilpauinti Naiset Yleinen
1217 Mari Tervonen HELSINKI Naiset Yleinen
1218 Jaakko Lyytinen Helsingin Uimarit Miehet Yleinen
1219 Jari Järvinen Stamina Triathlon Club Miehet Yleinen
1220
1221
1222
1223

Lähtöryhmä:
12.06. 13:00 Kuusijärvijuoksu 10 km
(17)
matkat:
10 km (17)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
304 Tuomas Nupponen KU-58 Miehet Yleinen
1224 Jasmin Kallio Naiset Yleinen
1225 Sofia Karjalainen Suomen Saneeraustalo Oy Naiset Yleinen
1226 Akseli Lahti Miehet Yleinen
1227 Tanja Manninen KU-58 Naiset Yleinen
1228 Lauri Palva KU-58 Miehet Yleinen
1229 Charlotte Rautio RT Hyvinvointipalvelut Naiset Yleinen
1230 Matti Ruotanen Rubles Miehet Yleinen
1231 Eetu Salokari Helsinki Miehet Yleinen
1232 Marina Weckström Hangon Hyrskyt Naiset Yleinen
1233 Tiina Vuorio TURKU Naiset Yleinen
1234
1235
1236
1237
1238
1243 Minna Lahtinen TriathlonSuomi Naiset Yleinen

Lähtöryhmä:
12.06. 13:00 Kuusijärvijuoksu 5 km
(4)
matkat:
5 km (4)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1239 Riina Autio VANTAA Naiset Yleinen
1240 Inger Ruotanen Högnabba UF Naiset Yleinen
1241
1242


Ultimate Sport Service   |   Langelandsvej 38   |   5800 Nyborg   |   Denmark