Silkeborg Triathlon - Sprint

Deltagerliste

Klasse: Sprint (350/17/5): Piger 13 - 17 år (4)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
17 Emilie Egerup SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
65 Sandra Aarslev HERNING ISK Triatlon DEN
47 Maria Kornum DRONNINGLUND DEN
5 Laura Havgaard RISSKOV Århus 1900 Triathlon DEN



Klasse: Sprint (350/17/5): Kvinder 24 - 39 år (4)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
41 Kirstine Skou Hansen SILKEBORG DEN
46 Mai-Britt Olesen GRINDSTED DEN
23 Ida Bach FREDERIKSBERG DEN
66 Signe Damgaard KOLDING DEN


Klasse: Sprint (350/17/5): Kvinder 40 - 44 år (3)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
16 Dorte Veje Høeg TRANBJERG J Team MOE DEN
71 Tanja Børger FJENNESLEV DEN
77 Karin Ravn SILKEBORG SMT DEN


Klasse: Sprint (350/17/5): Kvinder 45 - 49 år (5)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
6 Else Knudsen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
11 Betina Mortensen HERNING Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
29 Jarka Oberthon SILKEBORG SVK
69 Susan Rosenberg SILKEBORG DEN
43 Lone Vestergaard SILKEBORG DEN


Klasse: Sprint (350/17/5): Kvinder 50 - 54 år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
21 Hanne Margrethe Jørgensen VIBORG DEN


Klasse: Sprint (350/17/5): Kvinder 55 - 59 år (2)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
70 Susanne Falko SILKEBORG DEN
19 Ghita Vemmelund SILKEBORG DEN


Klasse: Sprint (350/17/5): Kvinder 60+ år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
22 Hanne-Marie Sieg Sørensen SKIVE Skive AM Triathlon DEN


Klasse: Sprint (350/17/5): Drenge 13 - 17 år (6)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
75 Villads Skovsted HOLSTEBRO DEN
4 Nicolai Holm IKAST ISK Triatlon DEN
76 Wilfred Hove Lasthein RISSKOV DEN
10 August Munkholm ÅRHUS N Team Munkholm DEN
51 Mikkel Cardon SILKEBORG DEN
20 Gustav Fuglsang SILKEBORG Team Fuglsang DEN

Klasse: Sprint (350/17/5): Mænd 18 - 23 år (3)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
14 Christian Mikkelsen ÅRHUS C DEN
2 Bastian Peitersen AALBORG Aalborg Triathlon Klub DEN
100 Andreas Rasmussen HORSENS Horsens svømmeklub DEN


Klasse: Sprint (350/17/5): Mænd 24 - 39 år (21)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
9 Aske Skovsted SILKEBORG DEN
15 Dennis Capion HORSENS Atletica Tri Horsens DEN
48 Michael Svendsen TJELE Randers Freja Triathlon DEN
55 Nikolaj Bundgaard TJELE DEN
53 Morten Damgaard HOLSTEBRO DEN
3 David Adelskov SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
27 Jan Sangill SKIBBILD DEN
38 Kenneth Sangill VILDBJERG DEN
31 Jens Aslak ÅRHUS N Team MOE DEN
72 Thomas Jørgensen SILKEBORG Team MOE DEN
49 Michael Veng HARLEV J Team MOE DEN
73 Thomas Toft SILKEBORG DEN
50 Mikael Kriegbaum RY Tri8660 DEN
35 Jess Jacobsen AALBORG Aalborg Triathlon Klub DEN
68 Simon Larsen RISSKOV DEN
8 Andreas Klærke HOLSTEBRO 1988 DEN
7 Morten Fogtmann Kristiansen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
45 Magni Jóhansson Hansen FUGLAFJØRÐUR Føroya Triathlon Felag FRO
62 Rasmus Gjørret HERNING JN Data DEN
67 Simon Damgaard VEJLE DEN
24 Jacob Møgeltoft KOLDING DEN


Klasse: Sprint (350/17/5): Mænd 40 - 44 år (8)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
25 Jan Gravgaard RØDDING Rødding Triathlon Klub DEN
33 Jesper Munknholm ÅRHUS N Team Munkholm DEN
13 Brian Tindbæk STØVRING Støvring Tri DEN
64 René Rimer Sørensen SILKEBORG Team Rimer DEN
34 Jesper Gjesager Thusgaard SKANDERBORG JN Data DEN
63 René Langberg Pedersen HAMMEL JN Data DEN
44 Mads Damgaard VAMDRUP DEN
18 Esben Astrup Kristensen THEM DEN


Klasse: Sprint (350/17/5): Mænd 45 - 49 år (5)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
57 Per Gravgaard SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
56 Ole Gravgaard NYKØBING M DEN
37 Kenneth Astorp SILKEBORG Stimax DEN
30 Jens Ansø SPORUP DEN
26 Jan Grønning SILKEBORG DEN


Klasse: Sprint (350/17/5): Mænd 50 - 54 år (6)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
54 Niels Christian Egsgaard TARM DEN
12 Bo Pedersen HJORTSHØJ Team MOE DEN
36 Kenneth Andersen RANUM DEN
60 Peter John Jensen TRANBJERG J PJ Multisport DEN
42 Leif Gramstrup Højriis SILKEBORG JN Data DEN
74 Tommy Bomand Larsen SILKEBORG JN Data DEN


Klasse: Sprint (350/17/5): Mænd 55 - 59 år (4)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
32 Jens Rasmussen HASSELAGER DEN
28 Jan Henning Hansen SILKEBORG DEN
39 Kim Hansen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
40 Kim Primdahl Larsen TRANBJERG J JN Data DEN


Klasse: Sprint (350/17/5): Mænd 60+ år (3)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
58 Per Holm HOLSTEBRO DEN
61 Preben Vemmelund SILKEBORG DEN
59 Peter Skovsted HOLSTEBRO DEN


Ultimate Sport Service   |   Langelandsvej 38   |   5800 Nyborg   |   Danmark