Silkeborg Triathlon - Klassikeren

Deltagerliste

Klasse: 1/2 Ironman: Kvinder 24 - 39 år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
402 Lea Bang BJERT Rødding Triathlon Klub DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Kvinder 45 - 49 år (3)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
399 Marlies Van Amstel DRONTEN NED
400 Trine Møller JUELSMINDE DEN
401 Mette Andresen TOFTLUND Rødekro Tri & Motion DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Kvinder 50 - 54 år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
403 Lotte Hermann ODENSE NV Odense Triathlon Klub DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Mænd 18 - 23 år (12)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
488 Martin Grønning SILKEBORG DEN
432 Victor Skaanning RANDERS DEN
455 Casper Busk Jensen RANDERS NV DEN
459 Tobias Vinther HERNING Team Triathlon Herning DEN
433 Rasmus Valsgaard Lassen GRENAA DEN
439 Emil Rasmussen ÅRHUS C DEN
469 Sophus Møller ÅBYHØJ DEN
486 Rasmus Darling Wegener SLAGELSE DEN
461 Carl Bastian Hauskov Nielsen ODENSE SV DEN
411 Oliver Frandsen RISSKOV DEN
391 Mathias Lyngsø Petersen ODENSE M ISK Triatlon DEN
421 Lars Emil Frandsen KØBENHAVN NV DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Mænd 24 - 39 år (42)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
398 Martin Larsen SILKEBORG SMT-Silkeborg DEN
454 Jeppe Welling Hansen ÅRHUS C DEN
397 Lasse Bach SILKEBORG SMT-Silkeborg DEN
463 Kasper Christensen Nielsen RISSKOV DEN
406 Søren Munk Holm KJELLERUP Viborg PI DEN
493 Rasmus Rafn RANDERS Randers Freja Triathlon DEN
481 Casper Andersen SILKEBORG FK73 TRI DEN
418 Kasper Højbjerg AALBORG SV DEN
447 Lars Vestmark Jensen AALBORG SV DEN
485 Mikkel Møller Andersen AALBORG DEN
430 Gotfred Witthøft Skjødeberg KØBENHAVN Ø DEN
407 Kasper Larsen NÆSTVED HG Atletik, Triathlon og Motion DEN
470 Jonas Antin Jørgensen ÅRHUS C DEN
409 Søren Futtrup Korsholm ODENSE NV DEN
457 Jacob Gundestrup Møller ODENSE S DEN
456 Brian Guldborg Bærentsen AABYBRO DEN
427 Danny Christensen HERNING Team Triathlon Herning DEN
498 Jesper Egelund Knudsen IKAST ISK Triatlon DEN
423 Michael Persson IKAST ISK Triatlon DEN
420 Mads Stokkendal AALBORG SØ Aalborg Triathlon Klub DEN
396 Poul-Erik Lejsgaard SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
474 Thomas Larsen HJØRRING Hjørring Triatlon Klub DEN
412 Nikolaj B Thomsen VIBORG DEN
468 Mads Larsen AALBORG Aalborg Triathlon Klub DEN
471 Martin Damgren Christensen KØBENHAVN K DEN
448 Kristian Obel Kokholm-Jensen HERNING Team Triathlon Herning DEN
419 Kasper Dalgas Rasmussen ODENSE C DEN
491 Søren Friis Larsen KØBENHAVN K Copenhagen Mermates - Pan Idræt, foreningen Pan Id DEN
442 Rasmus Gammelholm Pedersen LØGSTØR /tri club denmark DEN
431 Adrian Bøgelund VEJLE ØST Vejle IF Triathlon DEN
494 Kim Møller Nielsen AARS Aars svømmeklub DEN
462 Jakob Rask Bentzen GISTRUP DEN
436 Niels Peter Sørensen SKIVE Skive AM Triathlon DEN
467 Christian Nørgaard Nielsen AALBORG DEN
445 Patrick Joachim Stiebinger FREDERIKSBERG KTK 86 GER
490 Lasse Hvistendal KIBÆK ISK Triatlon DEN
393 Nicholas Ward Muñoz KOLDING Odense Triathlon Klub DEN
482 Martin Steen Thomsen ODDER Odder Triathlon Club DEN
392 Kristian Munk Nielsen ODENSE M Ganløse Tri-Center DEN
499 Chris Fischer TJELE Viborg Atletik og Motion DEN
502 Jens Petersen-Bach KØBENHAVN V KTK 86 DEN
504 Stefan Fugl Hansen HADERSLEV Haderslev TRI 2000 DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Mænd 40 - 44 år (14)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
473 Michael Rasmussen TØLLØSE Holbæk Tri DEN
424 Rasmus Wåsek Hansen RANDERS DEN
435 Edmund Hodder YEOVIL Somerset RC Tri GBR
405 Michael Nordam SILKEBORG SMT DEN
496 Steffen Hansen SILKEBORG DEN
426 Kenneth Kragelund AARS DEN
484 Caspar Valdgren Madsen AARS Farsø Tri og Trim DEN
489 Jacob Rasmussen FARSØ Farsø Tri og Trim DEN
444 Bjarne Jakobsen VIBORG Team JVS DEN
477 Martin Tolstrup RISSKOV DEN
453 Niels Andersen HORSENS DEN
413 Mikael Johnsen TARM DEN
476 Brian Moesgaard KJELLERUP Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
497 Michael Krogh Sørensen VIBORG Farsø Tri og Trim DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Mænd 45 - 49 år (17)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
465 Christian Kittler MEDOW friends of A3K GER
451 Jørn Zielke RY DEN
410 Jan Kyndi Petersen HVIDE SANDE DEN
440 Marcel Van Amstel DRONTEN NED
425 Ole Lassen HARLEV J Harlev løb og motion DEN
464 Kim Bendi Frandsen ULSTRUP frandsen DEN
415 Thomas Thorsen HALS DEN
434 Jacob Elhøj Nielsen VEJLE Vejle IF Triathlon DEN
414 Elon Thor Laursen TRANBJERG J Tranbjerg Løber DEN
466 Klaus Visti Nielsen RANDERS SV Dansk Fitness Randers DEN
449 Morten Kallestrup NYBORG Nyborg Triathlon Klub DEN
416 Olav Dam Kanstrup TØRRING TIF Triathlon DEN
429 Lars Batman Simonsen SKIVE Skive AM Triathlon DEN
483 Jan Jensen FREDERICIA Fredericia Triathlon Team DEN
394 Niels-Otto Silkjær VIBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
452 Bo Normander SØBORG Screamteam DEN
472 Michael Nielsen ÅRHUS C Århus 1900 Triathlon DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Mænd 50 - 54 år (15)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
478 Søren Toftegaard Olsen BØRKOP Fredericia Triathlon Team DEN
417 Roger Nielsen SKIVE Skive AM Triathlon DEN
458 Henrik Bay KONGENS LYNGBY Hareskovens Triathlon Klub DEN
441 Peter Knudsen THEM DEN
443 Johnny Jensen HJØRRING Hjørring Triatlon Klub DEN
395 Lars Brix SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
446 Anders Holmsberg ODENSE M 7 x :-) DEN
408 Henrik Dyg JELLING TIF Triathlon DEN
422 Byrial Stagsted FARSØ Farsø Tri og Trim DEN
438 Ejgil Troelsen AARS Farsø Tri og Trim DEN
428 Casper Lund BEDER DEN
437 Kim Hansen RINGKØBING Team Triathlon Herning DEN
495 Anders Ulrichsen GRENAA Randers Freja Triathlon DEN
501 Henrik Tiedemann MÅRSLET Århus 1900 Triathlon DEN
505 Henning Kierkegaard BOGENSE Bogense DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Mænd 55 - 59 år (6)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
492 Kurt Bjerregård STRUER Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
479 Thomas Kjærgaard Larsen ODENSE M Kirurgisk Klinik Syddanmark DEN
404 John Hermansen RANDBØL Billund Triatlon Klub DEN
480 Per Kristjansen LEMMING Lemming IF DEN
460 Ib Therkelsen HORSENS Atletica Tri Horsens DEN
503 Knud Erik Knudsen JUELSMINDE Triathlon Horsens DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Mænd 60+ år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
475 Henning Vobbe Larsen GLAMSBJERG Glamsbjerg Motion DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Piger 14 - 17 år (4)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
73 Ellen Thora Jakobsen MÅLØV DEN
143 Matilde Mai Skousen NØRRE AABY OK-Melfar DEN
12 Mathilde Langbak SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
379 Daniella Watson Pedersen TØRRING TIF Triathlon DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Kvinder 18 - 23 år (9)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
48 Julie Storm ODENSE C Odense Triathlon Klub DEN
134 Jillie Knorborg SILKEBORG DEN
136 Amanda Nørtoft SILKEBORG DEN
170 Signe Thomsen TRANBJERG J Århus 1900 Triathlon DEN
6 Emma Christensen SUNDS Team Triathlon Herning DEN
7 Laura Sandgaard HERNING Team Triathlon Herning DEN
232 Karina Sørensen Gosvig ÅRHUS C Århus 1900 Triathlon DEN
237 Emma Sejr GALTEN DEN
1 Nicoline Vilholm Jensen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Kvinder 24 - 39 år (29)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
41 Susanne Knudsen SILKEBORG DEN
82 Tabita Cramers HOVEDGÅRD BKI foods DEN
106 Nanna Hansen SILKEBORG DEN
111 Karina Kobæk ERSLEV DEN
127 Anne Loftager VIBORG Viborg Atletik og Motion DEN
131 Nana Fogh Lavrsen RANDERS Randers Freja Triathlon DEN
150 Kia Jensen SØBORG DEN
151 Trine Saaby Jensen KALUNDBORG DEN
154 Nanna Andersen ÅRHUS C DEN
157 Cecilie Astrup ÅRHUS C DEN
160 Signe Kildehave ODENSE C DEN
162 Marianne Ahrenkiel Søgaard SILKEBORG PGT - PlayGroundTriathlon DEN
190 Susanne Kolstrup RANDERS Randers Freja Triathlon DEN
194 Rikke Larsen HJØRRING DEN
200 Louise Lehmann NÆSTVED HG Atletik, Triathlon og Motion DEN
206 Malene Søgaard BRANDE Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
224 Jane Hejlesen ÅRHUS C DEN
231 Mathilde Egsgaard SILKEBORG DEN
241 Sofie Pilgaard Wriedt KØBENHAVN S /tri club denmark DEN
249 Marianne Byg SILKEBORG DEN
264 Sabine Steen-Andersen ÅRHUS C Århus 1900 Triathlon DEN
276 Vibeke Madsen BEDER DEN
299 Karina Nielsen RANDERS Power4you DEN
306 Malene Sindal Olsen SILKEBORG DEN
323 Lene Nyhus Andreasen RISSKOV Århus 1900 Triathlon DEN
324 Tina Flaskager Adelskov SILKEBORG DEN
325 Louise Vejen TARM DEN
348 Sara Lorentsen VIBY J DEN
349 Carina Jessen LEJRE Roskilde Triathlon Klub DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Kvinder 40 - 44 år (12)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
34 Mette Reinbach Skov Hansen HERLUFMAGLE HG Atletik, Triathlon og Motion DEN
5 Janni Ammitzbøll SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
59 Anne Visholm SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
67 Mona Andersen NØRRE SNEDE DEN
148 Anja Skjødt HORSENS DEN
158 Lani Marie Sørensen EGÅ PGT - PlayGroundTriathlon DEN
214 Linda Stage Hansen NØRRE NEBEL DEN
246 Henriette Schmidt SILKEBORG Smt DEN
302 Tanja Hjortshøj HORSENS Århus 1900 Triathlon DEN
311 Rikke Staun Madsen HORSENS Triathlon Horsens DEN
340 Susan Reimer KASTRUP DEN
366 Tina Allerslev VIBORG Team Allerslev DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Kvinder 45 - 49 år (15)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
22 Lene Holst SILKEBORG SMT DEN
35 Ann Dorthe Dinesen HOLSTEBRO Holstebro Triathlon Klub DEN
61 Britta Haulrik Mortensen AALESTRUP DEN
68 Trine Skjoldan Kallesøe SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
123 Pernille Buskov Nielsen HERNING DEN
144 Marianne Skousen NØRRE AABY OK-Melfar DEN
166 Karina Walhovd LEJRE DEN
177 Jane Leicht Kjær HJORTSHØJ Hjortshøj Tri DEN
184 Sookie Frandsen Ingstrup BRABRAND DEN
213 Gitte Spanglev Eriksen VEJLE Vejle IF Triathlon DEN
233 Christina Bradley RANDERS NV Randers Freja Triathlon DEN
305 Lene Svendsen SKIVE Skive AM Triathlon DEN
316 Lisbeth Løntoft Baun HERNING Team Triathlon Herning DEN
2 Betina Schmidt VIBORG Viborg Atletik og Motion DEN
345 Karina Tilsted AARS Farsø tri og trim DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Kvinder 50 - 54 år (10)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
70 Jane Møller Mortensen MÅLØV DEN
88 Pia Kløjgård Jensen SILKEBORG DEN
99 Helle Gjøske Petersen IKAST DEN
210 Tina Godsk ODDER Odder Fitnesscenter DEN
244 Lone Hansen FARUM Ninjas.dk DEN
245 Anne Carlsson FARUM Ninjas.dk DEN
265 Annemette Steen-Andersen GRINDSTED DEN
314 Helle Birkholm HERNING Team Triathlon Herning DEN
330 Ellen Larsen MALLING DEN
3 Tina Thomsen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Kvinder 55 - 59 år (5)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
4 Kirsten Mørch SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
205 Karen Olsen ÅRHUS C DEN
217 Pia Jørup HJORTSHØJ DEN
270 Lone Kjær HINNERUP Hinnerup DEN
280 Lisbeth Hertel GLOSTRUP Glostrup Triathlon Klub DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Kvinder 60+ år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
103 Berit Christoffersen VORDINGBORG Vordingborg Triathlon DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Drenge 14 - 17 år (7)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
72 Mikael Møller Jakobsen MÅLØV DEN
196 Andreas Hovard Hansen VILDBJERG Væddemålet DEN
350 Jamie Reimer Michaelsen KOLDING DEN
378 Mikkel Rasmussen ULDUM TIF Triathlon DEN
382 Rasmus Andersen TØRRING TIF Triathlon DEN
385 Johannes Christensen RASK MØLLE TIF Triathlon DEN
386 Markus Christensen RASK MØLLE TIF Triathlon DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Mænd 18 - 23 år (23)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
71 Kasper Borup Jakobsen MÅLØV DEN
87 Frederik Bendix ÅRHUS C B Cool A/S DEN
159 Jonathan Dagnæs SILKEBORG Jonathans Lektiehjælp A/S DEN
192 Frederik Nedergaard SILKEBORG DEN
252 Asbjørn Karlsmose HØJBJERG Århus 1900 Triathlon DEN
259 Anders Buur RISSKOV DEN
260 Laurits Krebs Hessellund RISSKOV DEN
262 Alexander Pryds AABENRAA Rødekro Tri & Motion DEN
266 Mikkel Steen-Andersen GRINDSTED DEN
271 Jannik Daudt Pust STENDERUP DEN
272 Benjamin Hansen GEDVED DEN
278 Christian Lund Thomsen GIVE DEN
285 Kalle Holm Sørensen FARSØ Farsø Tri og Trim DEN
286 Martin Holm Sørensen FARSØ Farsø Tri og Trim DEN
287 Carl-Emil Ployart Wetche FARSØ Farsø Tri og Trim DEN
304 Jacob Nyrup Nielsen FARSØ DEN
322 Simon Lundgaard VILDBJERG DEN
342 William Mikkelsen VEJLE DEN
344 Benjamin Andersen AALBORG Aalborg Triathlon Klub DEN
354 Jacob Overby AARHUS V Århus 1900 Triathlon DEN
356 Frederik Juhl Leiszner HORSENS Triathlon Horsens DEN
371 Jordan Thomas Adams WEST SUSSEX GBR
8 Oliver Mølgaard SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Mænd 24 - 39 år (74)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
13 Steffen Johansen HOLSTEBRO DEN
20 Rasmus Olesen ÅRHUS V DEN
30 Martin Sørensen BRÆDSTRUP DEN
31 Poul Friis AULUM Photoshoppen DEN
39 Frederik Bruun VILDBJERG DEN
43 Jerry Brown VEJLE DEN
44 Mads Nyby KOLDING klub kinky fætter DEN
50 Jesper Søby Danielsen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
54 Christian Kühn Bjerre KASTRUP kaastrup | andersen DEN
60 Henrik Clausen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
90 Morten Bundgaard TILST DEN
93 Michael Bertelsen BRABRAND DEN
97 Martin Brinkmann Poulsen BRABRAND PGT - PlayGroundTriathlon DEN
102 Stig Nielsen TILST DEN
110 Kristian Larsen ERSLEV DEN
115 Morten Lindholt Mikkelsen SILKEBORG SMT DEN
122 Dennis Langthjem TØRRING DEN
130 Aske Jørgensen SILKEBORG DEN
137 Martin Arbjerg Egsgaard KJELLERUP TeamEgsgaard DEN
138 Morten Arbjerg Egsgaard FREDERIKSBERG TeamEgsgaard DEN
142 Jonas Lavrsen ENGESVANG DEN
145 Per Pasgaard TØRRING Tørring If DEN
146 Loui Johansen HERNING Team Triathlon Herning DEN
155 Michael Helbo Nygaard VIBORG Grundfos Hobby & Sport DEN
174 Anders Rye SILKEBORG DEN
175 Jonas Lunen KØBENHAVN S DEN
179 Martin Rosenlund ÅRHUS C Dansk Supermarked Group DEN
180 Casper Alling-Dam ÅRHUS C DEN
189 Mathias Kosack ÅRHUS C DEN
201 Søren Bach Sørensen SILKEBORG DEN
202 Søren Pedersen RANDERS DEN
203 Jesper Pedersen RANDERS DEN
208 Asger Søvsø KØBENHAVN V DEN
209 Jonas Bak KØBENHAVN V DEN
212 Peter Fryland SILKEBORG DEN
216 Nicklas Thorup ODENSE C DEN
220 Michael Holz STØVRING DEN
223 Jeppe Westendorp ÅRHUS C DEN
227 Jesper Herstal LÅSBY DEN
236 Per Carlson ENGESVANG ISK Triatlon DEN
238 Brian Korfitz IKAST ISK Triatlon DEN
239 Dennis Vile ÅRHUS N FFD Kralupy Tri DEN
242 Kasper Neidel Jørgensen KØBENHAVN S /tri club denmark DEN
257 Morten Skov AALBORG SV DEN
277 Christian Ørgaard Bjørnholdt Hansen BEDER bevægeakademiet.dk DEN
289 Alexander Knudsen ÅRHUS C DEN
290 Jacob Svensen KØBENHAVN S DEN
294 Troels Sølvsten Kristensen BRANDE DEN
296 Casper Skovgaard FREDERIKSBERG DEN
303 Søren Klejnstrup ÅRHUS C DEN
307 Mikkel Buur SILKEBORG DEN
309 Jakob Hansen EJSTRUPHOLM ISK Triatlon DEN
318 Jess Eiby NIBE DEN
327 Flemming Laursen HERNING Team Triathlon Herning DEN
338 Lasse Genz THEM SMT-Silkeborg DEN
341 Mathias Øùleé GALTEN Tri8660 DEN
343 Andreas Knudsen ÅRHUS C DEN
390 Mikkel Pedersen KØBENHAVN SV PGT - PlayGroundTriathlon DEN
355 Martin Simonsen SKANDERBORG DEN
357 Nikolaj Læsøe KØBENHAVN S DEN
364 Nicolai Lyng Wium KØGE Køge Tri Team 2000 DEN
365 Paw Hickman ODENSE N DEN
368 Michael Nass Nielsen VANLØSE DEN
9 Mikkel Rosendal Larsen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
370 Jens-Peter Lücke ESBJERG Ø Multiatleterne DEN
374 Anders Galsgaard VEMB DEN
380 Jeppe Lihn ÅRHUS C Århus 1900 Triathlon DEN
383 Maximilian Wittrup ODDER DEN
387 Heine Korsgaard SILKEBORG Vinterbadeklubben hvalrossen DEN
14 Jonas Kaarfast Vandet Poulsen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
108 Simon Fredensborg SILKEBORG DEN
178 Nicolas Chernobilsky VEJLE Vejle IF Triathlon DEN
75 Asger Hess-Olesen LYSTRUP FFD Kralupy Tri DEN
389 David Kastberg Dufke SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Mænd 40 - 44 år (45)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
16 Peter Bagger Ekerts THEM Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
18 Martin Skov HAMMEL DEN
19 Tobias Bruun THEM DEN
51 Lars Villadsen KOLDING team kinky fætter DEN
56 Mads Seeberg VEJLE DEN
89 Esben Blicher MIDDELFART Kolding PI DEN
91 Mikkel Laust Broe MIDDELFART Klub MUH DEN
92 Peter Rasmussen ÅRHUS V DEN
109 Stefan Simonsen TRANBJERG J DEN
117 Kristian Storm VIBORG DEN
124 Ronni Thomsen RINGKØBING DEN
128 Gunnar Fischer-Kjellman HORNSLET DEN
133 Kenneth Guldborg NYBORG Nyborg Triathlon Klub DEN
140 Kristian S. Troelsen HINNERUP DEN
141 Mikkel S. Erichsen ÅRHUS V DEN
156 Morten S. Madsen SILKEBORG DEN
161 Jakob Kildehave ODENSE C DEN
165 Nicolai Mortensen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
10 Chris Knights-Branch MARKET HARBOROUGH GBR
197 Robert Jakobsen TOFTLUND Rødekro Tri & Motion DEN
11 Søren Binderup KØBENHAVN S KTK 86 DEN
228 Frank Duly RY Ry Roklub GBR
230 Jan Nielsen KØBENHAVN N PI Aarhus DEN
235 Anders Næsby VEJLE ØST DEN
240 Carsten Jensen ÅRHUS C PI Aarhus DEN
251 Rune Rubak SILKEBORG DEN
253 Peter Rago VIBORG Viborg Atletik og Motion DEN
254 Brian Schneider HJØRRING Hjørring Triatlon Klub DEN
256 Michael Sørensen MIDDELFART Fam. Sørensen DEN
261 Nikolaj Lentz Rudyk HØRSHOLM Turner Foreningen DK DEN
267 Claus Tange HERNING Team TT DEN
274 Daniel Villà Henriksen TØRRING TIF Triathlon DEN
283 Jimmy Bonde HARLEV J Harlev Road Cycling DEN
293 Morten Korshøj VILDBJERG Holstebro Triathlon Klub DEN
298 Henrik Leiberg VIBORG Viborg Pedalklub DEN
300 Michael Poulsen RANDERS SØ Randers Freja Triathlon DEN
310 Søren Poulsen LÅSBY DEN
313 Henrik Mørk Emtekjær HOLSTEBRO Holstebro Triathlon Klub DEN
315 Bjarne Plauborg HERNING DEN
362 Carsten Allerslev TARM Familien Allerslev DEN
363 René Nielsen SKIVE Skive AM Triathlon DEN
367 Søren Ferre Nielsen VIBORG Team Brunsviger DEN
373 Arne Vestergaard HØJBJERG DEN
376 Morten Lysdal Damgaard SILKEBORG SMT-Silkeborg DEN
83 Bo Rasmussen AARS Farsø Tri og Trim DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Mænd 45 - 49 år (60)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
40 Jacob Markowski AULUM Photoshoppen DEN
42 Jesper Nysten HERNING DEN
47 Peter Dinesen HOLSTEBRO Holstebro Triathlon Klub DEN
53 Allan Kristensen HERNING Team Triathlon Herning DEN
58 Rene Laursen IKAST ISK Triatlon DEN
62 Ole Bjerg HERNING Team Triathlon Herning DEN
63 Tom Wested Larsen SILKEBORG Masters DEN
65 Frank Lund Nielsen KASTRUP KVIK Tri-Team DEN
76 Carsten Meyer-Zeuthen SILKEBORG Vakad Aps DEN
77 Thomas Plum SKANDERBORG Tri8660 DEN
78 Erik Janum Davidsen SILKEBORG Vinterbadeklubben Hvalrossen DEN
79 Klaus Jørgensen HERNING Team Triathlon Herning DEN
101 Henrik Petersen HERNING DEN
113 Claus Dalsager HIRTSHALS Hjørring Triatlon Klub DEN
116 Kenneth Damkjær MÅRSLET Odder Triathlon Club DEN
118 Claus Bach HERNING Team Triathlon Herning DEN
121 Martin Nørgård Nielsen HERNING DEN
125 Stig Olesen AULUM Photoshoppen DEN
132 Ole Mikkelsen KERTEMINDE Sønderborg Cykle Klub DEN
139 Brian Mikkelsen HERNING DEN
147 Morten Poulsen-Hansen FREDERIKSBERG Morten Poulsen-Hansen DEN
149 Mikkel Hartvig Haaning KJELLERUP SMT-Silkeborg DEN
163 Morten Rømer SOLRØD STRAND DEN
167 Jens Peter Hedegård SKANDERBORG Tri8660 DEN
169 Benny Knudsen VIBORG Viborg Atletik og Motion DEN
171 Dan Ellegaard RY Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
173 Niels Ole Nørholm NIBE Himmerland DEN
182 Bent Stage Hansen NØRRE NEBEL Bluemountain-mtb DEN
195 Lars Hansen VILDBJERG Væddemålet DEN
199 Mike Wachsmuth HADERUP Skive Garnison ISG DEN
207 Lars Norup STORVORDE Aalborg Triathlon Klub DEN
218 Dan Rohde SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
221 Morten Sell Sørensen MIDDELFART DEN
226 Christophe Cardon SILKEBORG FRA
229 Jens Palm RY Klub 100 Marathon Danmark DEN
234 Carsten S. Jepsen ESBJERG V DEN
243 Henrik Bruun Axelsen VIBORGVIBORG Viborg Atletik og Motion DEN
248 John Levring LYSTRUP DEN
255 Jesper Bach Dall HADERSLEV Haderslev TRI 2000 DEN
258 Kim Berk Damsgaard VEJLE DEN
269 Morten Jensen SILKEBORG DEN
279 Alan Kristensen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
282 Ole Bjørn ENGESVANG DEN
288 Bo Lindholm RØDOVRE Islev Triathlon Klub DEN
291 Michael Rothmann HORNSLET Randers Freja Triathlon DEN
292 Ole Christiansen VIBORG Viborg Atletik og Motion DEN
301 Allan Petersen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
312 Jesper Imhof Rosendahl LÅSBYLÅSBY DEN
317 Henrik Lauridsen HINNERUP Randers Freja Triathlon DEN
321 Søren Brink VEJLE DEN
328 Danny Skov Nielsen GISTRUP Aalborg Triathlon Klub DEN
329 Lars Norup STORVORDE Aalborg Triathlon Klub DEN
331 Jørgen Wisborg RANDERS NØ Randers Freja Triathlon DEN
333 Brian Nørgaard Granhøj VEJLE DEN
339 Jesper Jørgensen KASTRUP DEN
347 Peter Timmermann RANDERS SØ Randers Freja Triathlon DEN
352 Jakob Stoltze TRANBJERG J Tri8660 DEN
360 Henrik Uth KØBENHAVN S Team Brungsviger DEN
369 Jimmi Johansen ESBJERG Multiatleterne DEN
372 Lars Nielsen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Mænd 50 - 54 år (51)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
15 Brian Johansen AALBORG ØST Himmerland DEN
25 Niels Haulrik Kristiansen HOBRO DEN
27 Jens Lindholm Mortensen SILKEBORG DEN
28 Søren Jørgensen HERNING Team Triathlon Herning DEN
36 Hugo Sørensen AULUM Photoshoppen DEN
37 Claus Nielsen SILKEBORG SMT DEN
46 Jørgen Storm ODENSE N Odense Triathlon Klub DEN
55 Tore Håkonsson IKAST Flying Hirsch DEN
57 Kenneth Lind Madsen HERNING DEN
64 Leon Eggertsen HERNING Team Triathlon Herning DEN
69 Jan Borup Jakobsen MÅLØV DEN
74 Bent H. Christensen SILKEBORG DEN
80 Kim Richardt SILKEBORG Ninjas.dk DEN
81 Niels Erik Petersen SILKEBORG DEN
84 Palle Bendix EBELTOFT B COOL A/S DEN
85 Jens Juel Christiansen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
86 Jan Nikolajsen HERNING Team Triathlon Herning DEN
94 Claus Munk HERNING DEN
96 Peter Fosmark SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
112 Tommy Hald IKAST ISK Triatlon DEN
114 Claus Johansen TRANBJERG J DEN
119 Klaus Nielsen ODENSE C Odense Triathlon Klub DEN
120 Keld Kornbech BØRKOP DEN
129 Poul Skovgaard HERNING gjellerup oldboys Tri DEN
135 Per Knorborg SILKEBORG DEN
153 Jesper Kelsen SILKEBORG FK73 TRI DEN
172 Thomas Bløcher HOLSTED Vejen Tri og Motion DEN
183 Renè Broe Luplau FYLLINGSDALEN DEN
185 Lars Monsrud BRABRAND DEN
187 Gert Laugesen VAMDRUP Vamdrup Mandehørm DEN
188 Lars-Erik Krebs NØRRE NEBEL Bluemoutain DEN
191 Søren Nedergaard SILKEBORG DEN
198 Carsten Haugaard-Christensen SKANDERBORG Tri8660 DEN
211 Michael Christensen AABENRAA Smt DEN
219 Hans Keeris GEMERT NED
225 Dennis Egrose SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
247 Per Sørensen LEMVIG Holstebro Triathlon Klub DEN
268 Lars Ziska Jørgensen ESPERGÆRDE DEN
275 Allan Krog Pedersen JORDRUP DEN
281 Morten Klint GLOSTRUP Glostrup Triathlon Klub DEN
297 Sten Nørhede HERNING Team Triathlon Herning DEN
308 Jørn Andersen SILKEBORG FK73 TRI DEN
319 Morten Juhler VEJLE Vejle IF Triathlon DEN
332 Per Larsen RANDERS SØ Randers Freja Triathlon DEN
334 Jan Valentin SVENSTRUP J Aalborg Triathlon Klub DEN
335 Christian Hansen AALBORG SV DEN
336 Mikael Bergholz Knudsen ÅRHUS C Århus 1900 Triathlon DEN
346 Søren Sillesen HORSENS Triathlon Horsens DEN
353 Peter Hjortshøj RY Rycc DEN
377 John Groth ÅBYHØJ DEN
284 Hans Hansen GREDSTEDBRO Rødekro Tri & Motion DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Mænd 55 - 59 år (22)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
17 Steen Hansen HOLBÆK Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
23 Johan Kjær-Hansen WATERLOO Team Grisling DEN
26 Peter Kristensen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
29 Feridoon Jalili GISTRUP Himmerland DEN
45 Arnt Danielsen HERNING Team Triathlon Herning DEN
49 Svend Andreasen HORSENS DEN
98 Leif Thomsen SILKEBORG DEN
100 Kurt Hvid Olsen HERNING DEN
104 Tommy Ottesen SILKEBORG Hvalrossen DEN
107 Jan Larsen HIRTSHALS DEN
152 Henrik Meldgaard SILKEBORG SMT DEN
186 Mogens Leth Nielsen RY Rycc DEN
193 Søren Nøhr Bak SILKEBORG DEN
215 Søren Povlsen CHRISTIANSFELD DEN
222 Gerrit Westendorp SILKEBORG smt NED
250 Søren Digebjerg ODENSE C Odense Triathlon Klub DEN
263 Lars Haldborg RANDERS NV Randers Freja Triathlon DEN
295 Dannie Andersen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
320 Mogens Zinck VEJLE Vejle IF Triathlon DEN
358 Søren Damsgaard Andersen THEM Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
359 Henrik Kølle SILKEBORG SMT-Silkeborg DEN
361 Dierk Naumann FLENSBURG TriAs Flensburg GER

Klasse: 1/4 Ironman: Mænd 60+ år (15)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
33 Flemming Melgaard BJERRINGBRO Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
21 Jan Andersen BRANDE Haderslev TRI 2000 DEN
24 Sven Erik Kristoffersen HORSENS Horsens DEN
52 Emil Nielsen TILST DEN
66 Karl Andersen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
105 Henrik Felding SILKEBORG DEN
32 Svend Erik Andersen IKAST ISK Triatlon DEN
168 Niels Jørgen Rasmussen SILKEBORG DEN
176 Jens Ole Lunen SILKEBORG DEN
204 Lars Bollerup ÅRHUS C Ninjas.dk DEN
273 Erik Preetzmann BEDER RSF4 DEN
337 Rex Anderson PHOENIX Band of Cousins USA
351 Kenn Reimer KOLDING Taulov Motion DEN
381 Karl Bogh BRÆDSTRUP Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
384 Lars-Ole Kopp KARUP J IFK DEN

Klasse: Stafet - 1/4 Ironman: Stafet (9)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
901 Claus Vølund SKANDERBORG Team Vølund DEN
902 Mia Søderlund LILLE SKENSVED DEN
903 Michael Hartmann BRØRUP Team Tre-I-En DEN
904 Kim Dunker Bruun SILKEBORG Team Far til 2 DEN
905 Louise Knudsen HERNING Knudsen DEN
906 Christian Weyergang VIDEBÆK Troldtekt DEN
907 Klaus Christensen ÅRHUS V HumanTrust - tillidsfuld rekruttering DEN
908 Karina Sandahl JORDRUP DEN
909 Merete Overby SILKEBORG Karinas familie DEN

Klasse: Ironkid: Piger 10 år (5)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
1031 Caroline Nikoline Jensen FREDERIKSHAVN DEN
1026 Sisse Fogde SILKEBORG DEN
1025 Sofie Valeur SILKEBORG DEN
1023 Stine Bro Noe AULUM DEN
1030 Silje Stoltz Rosenberg SILKEBORG DEN

Klasse: Ironkid: Piger 11 år (3)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
1010 Marie Juul SILKEBORG Team Juul DEN
1007 Stine Valeur SILKEBORG DEN
1005 Agnethe Friis AULUM Photoshoppen - Prospect DEN

Klasse: Ironkid: Piger 12 år (4)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
1014 Cecilie Nikoline Jensen FREDERIKSHAVN DEN
1019 Andrea Holm IKAST Isk tri DEN
1013 Sophie Nørskov Schultz VIBORG DEN
1018 Dagmar Munkholm ÅRHUS N Team Munkholm DEN

Klasse: Ironkid: Piger 13 år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
1021 Matilde Herskind SILKEBORG SAK 77 DEN

Klasse: Ironkid: Drenge 10 år (7)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
1034 Mads Nor Kristensen RY DEN
1029 Ibai Elvar Villà Páramo TØRRING TIF Tørring DEN
1027 William Næsby VEJLE ØST DEN
1032 Noah Mikkelsen SILKEBORG DEN
1028 Magnus Thøgersen SILKEBORG DEN
1024 Anton Vilstrup Jensen SILKEBORG DEN
1033 William Bertelsen HØRNING Team Rønne Coaching DEN

Klasse: Ironkid: Drenge 11 år (8)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
1009 Theodor Nørgaard Johansen SILKEBORG DEN
1008 Anton Blas Kvorning SILKEBORG DEN
1003 Niklas Aratz Villà Páramo TØRRING TIF Tørring DEN
1004 Emil Næsby VEJLE ØST DEN
1002 Emil Askov Møller Petersen SKANDERBORG DEN
1006 Simon Markowski AULUM Photoshoppen DEN
1001 Jacob Brunsbjerg Christensen RY DEN
1011 Daniel Christensen FARSØ DEN

Klasse: Ironkid: Drenge 12 år (5)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
1016 Frederik Fogde SILKEBORG DEN
1012 Malthe Buhl Bjerregaard SILKEBORG DEN
1015 Alexander Broe Luplau SILKEBORG DEN
1017 Frederik Emil Broe Luplau SILKEBORG DEN
1020 Simme Mortensen 7160 tørring triathlon DEN

Klasse: Ironkid: Drenge 13 år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
1022 Mikkel Dahl Hansen IKAST Isk Tri DEN

Ultimate Sport Service   |   Langelandsvej 38   |   5800 Nyborg   |   Danmark