Silkeborg Triathlon - Klassikeren

Deltagerliste

Klasse: 1/2 Ironman: Kvinder 24 - 39 år (3)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Lisbeth Gad Knudsen RISSKOV DEN
Michelle Munkholm ÅRHUS C DEN
Anne Bojsen ODENSE M Odense Triathlon Klub DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Kvinder 45 - 49 år (2)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Marlies Van Amstel DRONTEN NED
Trine Møller JUELSMINDE DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Mænd 18 - 23 år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Martin Grønning SILKEBORG DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Mænd 24 - 39 år (15)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Martin Larsen SILKEBORG DEN
Jeppe Welling Hansen ÅRHUS C DEN
Lasse Bach SILKEBORG DEN
Mark Holt RANDERS Randers Freja Triathlon DEN
Kasper Christensen Nielsen RISSKOV DEN
Kristian Larsen ERSLEV DEN
Søren Munk Holm KJELLERUP Viborg PI DEN
Rasmus Rafn RANDERS Randers Freja Triathlon DEN
Mads Damgaard AALBORG Aalborg Triathlon Klub DEN
Jonas Lavrsen ENGESVANG DEN
Kasper Højbjerg AALBORG SV DEN
Lars Vestmark Jensen AALBORG SV DEN
Gotfred Witthøft Skjødeberg KØBENHAVN Ø DEN
Kasper Larsen NÆSTVED HG Atletik, Triathlon og Motion DEN
Jonas Antin Jørgensen ÅRHUS C DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Mænd 40 - 44 år (5)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Michael Rasmussen TØLLØSE Holbæk Tri DEN
Rasmus Wåsek Hansen RANDERS DEN
Edmund Hodder YEOVIL Somerset RC Tri GBR
Ole Mølgaard KLARUP Aalborg Triathlon Klub DEN
Michael Nordam SILKEBORG SMT DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Mænd 45 - 49 år (10)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Christian Kittler MEDOW friends of A3K GER
Jørn Zielke RY DEN
Jan Kyndi Petersen HVIDE SANDE DEN
Marcel Van Amstel DRONTEN NED
Ole Lassen HARLEV J Harlev løb og motion DEN
Kim Bendi Frandsen ULSTRUP frandsen DEN
Thomas Thorsen HALS DEN
Jacob Elhøj Nielsen VEJLE Vejle IF Triathlon DEN
Elon Thor Laursen TRANBJERG J Tranbjerg Løber DEN
Klaus Visti Nielsen RANDERS SV Dansk Fitness Randers DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Mænd 50 - 54 år (7)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Mikael Knudsen ÅRHUS C Triumf DEN
Søren Toftegaard Olsen BØRKOP Fredericia Triathlon Team DEN
Roger Nielsen SKIVE Skive AM Triathlon DEN
Henrik Bay KONGENS LYNGBY Hareskovens Triathlon Klub DEN
Peter Knudsen THEM DEN
Johnny Jensen HJØRRING Hjørring Triatlon Klub DEN
Anders Holmsberg ODENSE M 7 x :-) DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Mænd 60+ år (2)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Søren Peter Kunø SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Henning Vobbe Larsen GLAMSBJERG Glamsbjerg Motion DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Piger 14 - 17 år (3)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Ellen Thora Jakobsen MÅLØV DEN
Matilde Mai Skousen NØRRE AABY OK-Melfar DEN
Mathilde Langbak SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Kvinder 18 - 23 år (6)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Julie Storm ODENSE C Odense Triathlon Klub DEN
Jillie Knorborg SILKEBORG DEN
Amanda Nørtoft SILKEBORG DEN
Signe Thomsen TRANBJERG J Århus 1900 Triathlon DEN
Emma Christensen SUNDS Team Triathlon Herning DEN
Laura Sandgaard HERNING Team Triathlon Herning DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Kvinder 24 - 39 år (22)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Kristine Storm ODENSE C Odense Triathlon Klub DEN
Susanne Knudsen SILKEBORG DEN
Pia Bay Foldager SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Tabita Cramers HOVEDGÅRD BKI foods DEN
Dorthe Mathiesen ÅRHUS C BKI Foods DEN
Anne Søderlind Have SILKEBORG Smt DEN
Nanna Hansen SILKEBORG DEN
Liv Dræby Avnbo IKAST ISK Triatlon DEN
Karina Kobæk ERSLEV DEN
Anne Loftager VIBORG Viborg Atletik og Motion DEN
Nana Fogh Lavrsen RANDERS Randers Freja Triathlon DEN
Kia Jensen SØBORG DEN
Trine Saaby Jensen KALUNDBORG DEN
Nanna Andersen ÅRHUS C DEN
Cecilie Astrup ÅRHUS C DEN
Signe Kildehave ODENSE C DEN
Marianne Ahrenkiel Søgaard SILKEBORG PGT - PlayGroundTriathlon DEN
Susanne Kolstrup RANDERS Randers Freja Triathlon DEN
Rikke Larsen HJØRRING DEN
Louise Lehmann NÆSTVED HG Atletik, Triathlon og Motion DEN
Malene Søgaard BRANDE Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Britt Pedersen IKAST ISK Triatlon DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Kvinder 40 - 44 år (9)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Mette Reinbach Skov Hansen HERLUFMAGLE HG Atletik, Triathlon og Motion DEN
Janni Ammitzbøll SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Anne Visholm SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Mona Andersen NØRRE SNEDE DEN
Tanja Børger FJENNESLEV DEN
Rikke Larsen SPORUP B Cool A/S DEN
Anja Skjødt HORSENS DEN
Lani Marie Sørensen EGÅ PGT - PlayGroundTriathlon DEN
Linda Stage Hansen NØRRE NEBEL DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Kvinder 45 - 49 år (13)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Lene Holst SILKEBORG SMT DEN
Ann Dorthe Dinesen HOLSTEBRO Holstebro Triathlon Klub DEN
Britta Haulrik Mortensen AALESTRUP DEN
Trine Skjoldan Kallesøe SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Pia Lund IKAST ISK Triatlon DEN
Pernille Buskov Nielsen HERNING DEN
Lisbeth Skafte Andersen AALBORG SV Aalborg Triathlon Klub DEN
Dorte Lorentsen Pagh HERNING DEN
Marianne Skousen NØRRE AABY OK-Melfar DEN
Karina Walhovd LEJRE DEN
Jane Leicht Kjær HJORTSHØJ Hjortshøj Tri DEN
Sookie Frandsen Ingstrup BRABRAND DEN
Gitte Spanglev Eriksen VEJLE Vejle IF Triathlon DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Kvinder 50 - 54 år (4)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Jane Møller Mortensen MÅLØV DEN
Pia Kløjgård Jensen SILKEBORG DEN
Helle Gjøske Petersen IKAST DEN
Tina Godsk ODDER Odder Fitnesscenter DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Kvinder 55 - 59 år (3)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Kirsten Mørch SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Birgitte Holt Andersen WATERLOO Team Grisling DEN
Karen Olsen ÅRHUS C DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Kvinder 60+ år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Berit Christoffersen VORDINGBORG Vordingborg Triathlon DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Drenge 14 - 17 år (2)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Mikael Møller Jakobsen MÅLØV DEN
Andreas Hovard Hansen VILDBJERG Væddemålet DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Mænd 18 - 23 år (5)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Kasper Borup Jakobsen MÅLØV DEN
Mikkel Meyer-Zeeuthen SILKEBORG Vakad Aps DEN
Frederik Bendix ÅRHUS C B Cool A/S DEN
Jonathan Dagnæs SILKEBORG Jonathans Lektiehjælp A/S DEN
Frederik Nedergaard SILKEBORG DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Mænd 24 - 39 år (38)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Rasmus Olesen ÅRHUS V DEN
Martin Sørensen BRÆDSTRUP DEN
Poul Friis AULUM Photoshoppen DEN
Frederik Bruun VILDBJERG DEN
Jerry Brown VEJLE DEN
Mads Nyby KOLDING klub kinky fætter DEN
Jesper Søby Danielsen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Christian Kühn Bjerre KASTRUP kaastrup | andersen DEN
Henrik Clausen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Morten Bundgaard TILST DEN
Michael Bertelsen BRABRAND DEN
Martin Brinkmann Poulsen BRABRAND PGT - PlayGroundTriathlon DEN
Stig Nielsen TILST DEN
Kasper Vestergaard RY Team GRIF DEN
Morten Lindholt Mikkelsen SILKEBORG SMT DEN
Dennis Langthjem TØRRING DEN
Aske Jørgensen SILKEBORG DEN
Martin Arbjerg Egsgaard KJELLERUP TeamEgsgaard DEN
Morten Arbjerg Egsgaard FREDERIKSBERG TeamEgsgaard DEN
Per Pasgaard TØRRING Tørring If DEN
Loui Johansen HERNING Team Triathlon Herning DEN
Casper Andersen SILKEBORG FK73 TRI DEN
Michael Helbo Nygaard VIBORG Grundfos Hobby & Sport DEN
Christian Sparre SILKEBORG MTBK-Silkeborg DEN
Anders Rye SILKEBORG DEN
Jonas Lunen KØBENHAVN S DEN
Mads Hedegaard ÅRHUS C DEN
Martin Rosenlund ÅRHUS C Dansk Supermarked Group DEN
Casper Alling-Dam ÅRHUS C DEN
Mikkel Møller Andersen AALBORG DEN
Mathias Kosack ÅRHUS C DEN
Søren Bach Sørensen SILKEBORG DEN
Søren Pedersen RANDERS DEN
Jesper Pedersen RANDERS DEN
Asger Søvsø KØBENHAVN V DEN
Jonas Bak KØBENHAVN V DEN
Peter Fryland SILKEBORG DEN
Nicklas Thorup ODENSE C DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Mænd 40 - 44 år (24)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Peter Bagger Ekerts THEM Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Martin Skov HAMMEL DEN
Tobias Bruun THEM DEN
Lars Villadsen KOLDING team kinky fætter DEN
Kim Bay Foldager SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Mads Seeberg VEJLE DEN
René Rimer Sørensen SILKEBORG Team Rimer DEN
Esben Blicher MIDDELFART Kolding PI DEN
Mikkel Laust Broe MIDDELFART Klub MUH DEN
Peter Rasmussen ÅRHUS V DEN
Stefan Simonsen TRANBJERG J DEN
Kristian Storm VIBORG DEN
Ronni Thomsen RINGKØBINGRINGKØBING DEN
Gunnar Fischer-Kjellman HORNSLET DEN
Kenneth Guldborg NYBORG Nyborg Triathlon Klub DEN
Kristian S. Troelsen HINNERUP DEN
Mikkel S. Erichsen ÅRHUS V DEN
Morten S. Madsen SILKEBORG DEN
Jakob Kildehave ODENSE C DEN
Nicolai Mortensen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Chris Knights-Branch MARKET HARBOROUGH GBR
Klaus Tangsgaard TAASTRUP DEN
Robert Jakobsen TOFTLUND Rødekro Tri & Motion DEN
Søren Binderup KØBENHAVN S KTK 86 DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Mænd 45 - 49 år (40)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Henrik Rossen SILKEBORG SMT SIlkeborg DEN
Jacob Markowski AULUM Photoshoppen DEN
Jesper Nysten HERNING DEN
Lars Bo Sørensen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Peter Dinesen HOLSTEBRO Holstebro Triathlon Klub DEN
Allan Kristensen HERNING Team Triathlon Herning DEN
Rene Laursen IKAST ISK Triatlon DEN
Ole Bjerg HERNING Team Triathlon Herning DEN
Tom Wested Larsen SILKEBORG Masters DEN
Frank Lund Nielsen KASTRUP KVIK Tri-Team DEN
Ole Tscherning Rasmussen IKAST DEN
Carsten Meyer-Zeuthen SILKEBORG Vakad Aps DEN
Thomas Plum SKANDERBORG Tri8660 DEN
Erik Janum Davidsen SILKEBORG Vinterbadeklubben Hvalrossen DEN
Klaus Jørgensen HERNING Team Triathlon Herning DEN
Claus Bak SILKEBORG DEN
Martin Egeskov Pedersen RANDBØL Vejle IF Triathlon DEN
Henrik Petersen HERNING DEN
Anders Stampe HERNING DEN
Claus Dalsager HIRTSHALS Hjørring Triatlon Klub DEN
Kenneth Damkjær MÅRSLET Odder Triathlon Club DEN
Claus Bach HERNING Team Triathlon Herning DEN
Martin Nørgård Nielsen HERNING DEN
Stig Olesen AULUM Photoshoppen DEN
Lars Skafte Andersen AALBORG SV Aalborg Triathlon Klub DEN
Ole Mikkelsen KERTEMINDE Sønderborg Cykle Klub DEN
Brian Mikkelsen HERNING DEN
Morten Poulsen-Hansen FREDERIKSBERG Morten Poulsen-Hansen DEN
Mikkel Hartvig Haaning KJELLERUP Kjellerup Cykelklub DEN
Nils Erikstad SILKEBORG DEN
Morten Rømer SOLRØD STRAND DEN
Jens Peter Hedegård SKANDERBORG Tri8660 DEN
Benny Knudsen VIBORG Viborg Atletik og Motion DEN
Dan Ellegaard RY Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Niels Ole Nørholm NIBE Himmerland DEN
Thomas Knudsen SILKEBORG DEN
Bent Stage Hansen NØRRE NEBEL Bluemountain-mtb DEN
Lars Hansen VILDBJERG Væddemålet DEN
Mike Wachsmuth HADERUP Skive Garnison ISG DEN
Lars Norup STORVORDE Aalborg Triathlon Klub DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Mænd 50 - 54 år (40)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Brian Johansen AALBORG ØST Himmerland DEN
Niels Haulrik Kristiansen HOBRO DEN
Jens Lindholm Mortensen SILKEBORG DEN
Søren Jørgensen HERNING Team Triathlon Herning DEN
Hugo Sørensen AULUM Photoshoppen DEN
Claus Nielsen SILKEBORG SMT DEN
Jørgen Storm ODENSE N Odense Triathlon Klub DEN
Tore Håkonsson IKAST Flying Hirsch DEN
Kenneth Lind Madsen HERNING DEN
Flemming Mogensen SILKEBORG SMT DEN
Leon Eggertsen HERNING Team Triathlon Herning DEN
Jan Borup Jakobsen MÅLØV DEN
Bent H. Christensen SILKEBORG DEN
Kim Richardt SILKEBORG Ninjas.dk DEN
Niels Erik Petersen SILKEBORG DEN
Palle Bendix EBELTOFT B COOL A/S DEN
Jens Juel Christiansen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Jan Nikolajsen HERNING Team Triathlon Herning DEN
Claus Munk HERNING DEN
Peter Fosmark SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Peter John Jensen TRANBJERG J Pj multisport DEN
Tommy Hald IKAST ISK Triatlon DEN
Claus Johansen TRANBJERG J DEN
Klaus Nielsen ODENSE C Odense Triathlon Klub DEN
Keld Kornbech BØRKOP DEN
Poul Skovgaard HERNING gjellerup oldboys Tri DEN
Per Knorborg SILKEBORG DEN
Niels Hareskov Jensen HERNING DEN
Jesper Kelsen SILKEBORG FK73 TRI DEN
Thomas Bløcher HOLSTED Vejen Tri og Motion DEN
Michael Seindal SILKEBORG SMT DEN
Renè Broe Luplau FYLLINGSDALEN DEN
Lars Monsrud BRABRAND DEN
Gert Laugesen VAMDRUP Vamdrup Mandehørm DEN
Lars-Erik Krebs NØRRE NEBEL Bluemoutain DEN
Kurt Madsen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Søren Nedergaard SILKEBORG DEN
Carsten Haugaard-Christensen SKANDERBORG Tri8660 DEN
Lars Brix SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Michael Christensen AABENRAA Smt DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Mænd 55 - 59 år (18)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Flemming Stenholt SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Steen Hansen HOLBÆK Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Johan Kjær-Hansen WATERLOO Team Grisling DEN
Peter Kristensen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Feridoon Jalili GISTRUP Himmerland DEN
Arnt Danielsen HERNING Team Triathlon Herning DEN
Svend Andreasen HORSENS DEN
Leif Thomsen SILKEBORG DEN
Kurt Hvid Olsen HERNING DEN
Tommy Ottesen SILKEBORG Hvalrossen DEN
Jan Larsen HIRTSHALS DEN
Maxi Corengia MALMÖ SWE
Kim Trend Nissen SILKEBORG SMT - Silkeborg DEN
Henrik Meldgaard SILKEBORG SMT DEN
Mogens Leth Nielsen RY Rycc DEN
Søren Nøhr Bak SILKEBORG DEN
Jan Pedersen HØJBJERG Århus 1900 Triathlon DEN
Søren Povlsen CHRISTIANSFELD DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Mænd 60+ år (22)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
V-I-P K1 Spnsorship SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
V-I-P K2 Spnsorship SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
V-I-P K3 Spnsorship SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
V-I-P K4 Spnsorship SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
V-I-P K5 Spnsorship SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
V-I-P K6 Spnsorship SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
V-I-P K7 Spnsorship SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
V-I-P K8 Spnsorship SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
V-I-P K9 Spnsorship SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
V-I-P K10 Spnsorship SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Jan Andersen BRANDE Haderslev TRI 2000 DEN
Sven Erik Kristoffersen HORSENS Horsens DEN
Emil Nielsen TILST DEN
Karl Andersen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Magnus Jensen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
John Normann Pedersen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Henrik Felding SILKEBORG DEN
Torben Therkildsen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Svend Erik Andersen IKAST ISK Triatlon DEN
Niels Jørgen Rasmussen SILKEBORG DEN
Jens Ole Lunen SILKEBORG DEN
Lars Bollerup ÅRHUS C Ninjas.dk DEN

Klasse: Stafet - 1/4 Ironman: Stafet (4)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Claus Vølund SKANDERBORG Team Vølund DEN
David Adelskov SILKEBORG SMT / Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Mia Søderlund LILLE SKENSVED DEN
Michael Hartmann BRØRUP Team Tre-I-En DEN

Klasse: Ironkid: Piger 10 år (2)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Caroline Nikoline Jensen FREDERIKSHAVN DEN
Sisse Fogde SILKEBORG DEN

Klasse: Ironkid: Piger 11 år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Marie Juul SILKEBORG Team Juul DEN

Klasse: Ironkid: Piger 12 år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Cecilie Nikoline Jensen FREDERIKSHAVN DEN

Klasse: Ironkid: Drenge 10 år (2)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Mads Nor Kristensen RY DEN
Ibai Elvar Villà Páramo TØRRING TIF Tørring DEN

Klasse: Ironkid: Drenge 11 år (3)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Theodor Nørgaard Johansen SILKEBORG DEN
Anton Blas Kvorning SILKEBORG DEN
Niklas Aratz Villà Páramo TØRRING TIF Tørring DEN

Klasse: Ironkid: Drenge 12 år (4)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Frederik Fogde SILKEBORG DEN
Malthe Buhl Bjerregaard SILKEBORG DEN
Alexander Broe Luplau SILKEBORG DEN
Frederik Emil Broe Luplau SILKEBORG DEN

Ultimate Sport Service   |   Langelandsvej 38   |   5800 Nyborg   |   Danmark