Helsinki City Triathlon



Osallistujalista

Lähtöryhmä: 9:20 T9v (s. 2009 ja nuoremmat) (25) matkat:
U 100m - P 4.5km - J 1.5km (25)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1 Lene Linnea Berg Sipoonlahden koulu Tytöt 9 v
2
3 Emma Haka-Risku TriVAteam Nokia Tytöt 9 v
4 Vilma Hautamäki TrivaTeam Nokia Tytöt 9 v
5 Viola Heikkilä Triva Team Nokia Tytöt 9 v
6 Peppi Hertz HELSINKI Tytöt 9 v
7 Justiina Junes Tytöt 9 v
8 Elvira Kervinen Triathlon Vantaa Tytöt 9 v
9 Josefiina Löllö VJS Tytöt 9 v
10 Elina Malinen Riihimäen Uimaseura ry Tytöt 9 v
11 Ella Nevalainen VJS Tytöt 9 v
12 Teresa Paljakka HelTri Tytöt 9 v
13 Hertta Pitkänen TeiskoTriathlon Tytöt 9 v
14 Vilma Päivärinta Cetus Tytöt 9 v
15 Milja Rask TriVAteam Tytöt 9 v
16 Sofia Rask TriVAteam Tytöt 9 v
17 Julia Shroff HELSINKI Tytöt 9 v
18 Katariina Strömsholm Team Strömsholm Tytöt 9 v
19 Iris Vainionpää Helsinki Tytöt 9 v
20 Frida Viinikainen ESPOO Tytöt 9 v
21 Nelli Päivinen Helsinki Tytöt 9 v
22
23
24
25

Lähtöryhmä: 9:20 P9v (s. 2009 ja nuoremmat) (16) matkat:
U 100m - P 4.5km - J 1.5km (16)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
26 Elmeri Harila Helsinki Pojat 9 v
27 Eemu Heikkinen Paloheinän Peikot Pojat 9 v
28 Havu Heikkinen Paloheinän Peikot Pojat 9 v
29 Lukas Hotanen ESPOO Pojat 9 v
30 Väinö Inkinen VANTAA Pojat 9 v
31 Ilari Jääskeläinen Vantaa Ilola Pojat 9 v
32 Paavo Koskivuori Pojat 9 v
33 Eero Lähteenmäki Puistopolun peruskoulu Pojat 9 v
34 Oula Männistö KERAVA Pojat 9 v
35 Aarni Ohtamaa HelTri junnut Pojat 9 v
36 Julius Salakka Helsinki Pojat 9 v
37 Kasper Salmi EHS Pojat 9 v
38 Nooa Smith Kaisaniemen ala-aste Pojat 9 v
39 Ilmari Usva Forssa Pojat 9 v
40 Ilmari Karhu Helsinki Pojat 9 v
41

Lähtöryhmä: 9:25 T11v (s. 2007-2008) (38) matkat:
U 100m - P 4.5km - J 1.5km (38)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
42 Anna-Maria Alén TriVa Team Tytöt 11 v
43 Lotte Borremans Hytri Tytöt 11 v
44 Laura Hakkarainen Helsinki Tytöt 11 v
45 Krista Harju TriVAteam Tytöt 11 v
46 Mia Hassinen Helsinki Tytöt 11 v
47 Emily Heikkilä triVAteam Tytöt 11 v
48 Linnea Heikkilä Simmis Grani Tytöt 11 v
49 Ronja Heikkinen ESPOO Tytöt 11 v
50 Taika Henttonen HKV Tytöt 11 v
51 Eevi Hirsi triVantaa Tytöt 11 v
52 Vilja Hujanen LeKi Hiihto Tytöt 11 v
53 Alina Hult Espoo Tytöt 11 v
54 Sofia Hämäläinen TriVateam Tytöt 11 v
55 Ellen Kantonen TriVAteam Tytöt 11 v
56 Sora Kenttä Espoo Tytöt 11 v
57 Anna Kerko HELSINKI Tytöt 11 v
58 Kaisa Keränen Oulun Lohet Tytöt 11 v
59 Vilma Koivula triVAteam Tytöt 11 v
60 Amélie Langenskiöld Tytöt 11 v
61 Stella Laukkanen TeiskoTriathlon Tytöt 11 v
62 Milla Levä TriVAteam Tytöt 11 v
63 Feifei Li ESPOO Tytöt 11 v
64 Emily Mattila Espoo Tytöt 11 v
65 Minttu Meskanen TriVAteam Tytöt 11 v
66
67 Inkeri Ojala TriVAteam Tytöt 11 v
68 Emilie Olives Helsinki Triathlon Tytöt 11 v
69 Alisa Salakka Helsinki Tytöt 11 v
70 Peppi Sammalkorpi HELSINKI Tytöt 11 v
71 Erica Tallberg Kyrkslätt Tytöt 11 v
72 Nelli Väliaho Helsinki Tytöt 11 v
73 Janni Vänttinen Triathlon Vantaa Tytöt 11 v
74 Isla Laitinen Tytöt 11 v
75 Helene Erlund IF Sibbo-Vargarna Tytöt 11 v
76 Veronica Lindberg IF Sibbo Vargarna Tytöt 11 v
77 Iiris Tomula Helsinki Tytöt 11 v
78 Matilda Willo HELSINKI Tytöt 11 v
79 Mikaela Wulff HJK Tytöt 11 v

Lähtöryhmä: 9:30 P11v (s. 2007-2008) (36) matkat:
U 100m - P 4.5km - J 1.5km (36)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
80 Eetu Autio Triathlon Vantaa Pojat 11 v
81 Casper Berg SKB Racing Triathlon Team Pojat 11 v
82 Benjamin Dahlström Team RnB Pojat 11 v
83 Eelis Eyraud HRSK Pojat 11 v
84 Joel Hiekkataipale Pojat 11 v
85 Iisakki Hillner Järvenpää Pojat 11 v
86 Jimi Härkönen Hämeenlinna Pojat 11 v
87 Samuel Kantola Helsinki Pojat 11 v
88 Aapeli Karislahti TriathlonTeam 226 Pojat 11 v
89 Luukas Karttunen KUTU triathlon Pojat 11 v
90 Leo Kervinen Triathlon Vantaa Pojat 11 v
91 Timo Korkeala HELSINKI Pojat 11 v
92 Aapo Kujala Hiidenkiertäjät Pojat 11 v
93 Henri Källström Triathlon Vantaa Pojat 11 v
94 Hannes Laiho Helsinki Pojat 11 v
95 Sebastian Liesirova Triathlon Vantaa Pojat 11 v
96 Aukusti Malinen Riihimäen Uimaseura ry Pojat 11 v
97 Kaapo Malmström Rajamäen Rykmentti Pojat 11 v
98 Kalle Mehtonen HELSINKI Pojat 11 v
99 Tor Nousiainen Sibbo Vargarna Pojat 11 v
100 Roope Palsio Triathlon Vantaa Pojat 11 v
101 Aatos Palvanen HELSINKI Pojat 11 v
102 Eemil Roschier Vantaa Pojat 11 v
103 Daniel Ruiz Martinez Pojat 11 v
104 Johannes Strömsholm Team Strömsholm Pojat 11 v
105 Aaro Tammi Järvenpää Pojat 11 v
106 Karlos Tauriainen Triathlon Vantaa Pojat 11 v
107 Antti Turunen Oulu Pojat 11 v
108 Robin Van Der Meer Helsinki Pojat 11 v
109 Verneri Virtanen Lähderannan koulu Pojat 11 v
110 Ariel Barraza HELSINKI Pojat 11 v
111 Luka Sorvoja Espoo Pojat 11 v
112 Kaius Valtanen Helsinki Pojat 11 v
113 Eemil Dietrich Espoo Pojat 11 v
114 Evert Anttalainen X-tri Lahti Pojat 11 v
115 Jerome Lajunen Sibbo Vargarna Pojat 11 v

Lähtöryhmä: 9:35 Special Aquathlon lähtö (20) matkat:
U 100m - J 1.5km (20)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1551 Jaakko Mikkonen
1552 Ali Hossain
1553 Leo Ollila
1554 Valtteri Ojala
1555 Emppu Helgren
1556 Henry Bergman
1557 Roope Kontkanen TT226
1558 Atte Birling
1559 Mikko Jokinen
1560 Elias Harja
1561 Enna Pyykkönen
1562 Valtteri Hakala
1563 Rosa Haikarainen Keskuspuiston ammattiopisto
1564 Elle Tiihonen Triathlon Vantaa
1565
1566
1567
1568
1569
1570

Lähtöryhmä: 9:45 T13v (s. 2005-2006) (50) matkat:
U 100m - P 4.5km - J 1.5km (50)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
116 Amélie Björkstén GrIFK Alpine Tytöt 13 v
117 Amanda Cankar Tytöt 13 v
118 Meilinn Dominguez Helsinki Tytöt 13 v
119 Jenniina Eronen Espoon Tapiot Tytöt 13 v
120 Ellen Grönberg Kirkkonummen Hiihtoseura Tytöt 13 v
121 Steffi Hassinen Helsinki Tytöt 13 v
122 Rauha Heikkinen Helsingin Uimarit Tytöt 13 v
123 Helmi Hujanen LeKi Hiihto Tytöt 13 v
124 Silja Järvilehto ESPOO Tytöt 13 v
125 Jessika Kontsas Helsinki Tytöt 13 v
126 Anna-Eerika Korniloff Stamina TC Tytöt 13 v
127 Aino Koskela JäPy Tytöt 13 v
128 Eerika Kurunmäki JäPy Tytöt 13 v
129 Julia Varhe HELSINKI Tytöt 13 v
130 Elle Lampinen Hyvinkää Tytöt 13 v
131
132 Sea Laukontaus Helsinki Tytöt 13 v
133 Anna Lehmusvaara Simmis Wanda Tytöt 13 v
134 Anna Leppälä Espoo Tytöt 13 v
135 Nella Mielikäinen Helsinki Tytöt 13 v
136 Tilda Mursula HELSINKI Tytöt 13 v
137 Noora Niininen Helsinki Tytöt 13 v
138 Lumi Nokso Aquila Tytöt 13 v
139 Elle Oja Tapanilan Erä Tytöt 13 v
140 Léa Olivès Helsinki Triathlon Tytöt 13 v
141 Saana Paananen Triathlonteam 226 Tytöt 13 v
142 Julia Parkkali Heltri Tytöt 13 v
143 Aava Parpola HTU Stadi Tytöt 13 v
144 Siiri Pekkala Simmis Wanda Tytöt 13 v
145 Tuuli Pippuri Cetus Tytöt 13 v
146 Siiri Päivärinta Cetus Espoo Tytöt 13 v
147 Helvi Rajamäki Helsinki Tytöt 13 v
148 Ronja Ristevirta Cetus Tytöt 13 v
149 Siiri Roschier Vantaa Tytöt 13 v
150 Liina Saario HELSINKI Tytöt 13 v
151 Päivä-Kaisla Seppänen Lappeenranta Tytöt 13 v
152 Manta Socada Helsinki Tytöt 13 v
153 Waula Taimela Gladius Kirkkonummi Tytöt 13 v
154 Weera Taimela Gladius Kirkkonummi Tytöt 13 v
155 Aava Tammilehto HELSINKI Tytöt 13 v
156 Laura Tanskanen RiVoLi Tytöt 13 v
157
158 Aurora Usva FORSSA Tytöt 13 v
159 Elsa Viikari Turun Urheiluliitto Tytöt 13 v
160 Melissa Myllymäki TT226 Tytöt 13 v
161 Pauliina Rinta-Jouppi ESPOO Tytöt 13 v
162 Vieno Virtanen Simmis Tytöt 13 v
163
164
165

Lähtöryhmä: 9:55 P13v (s. 2005-2006) (44) matkat:
U 100m - P 4.5km - J 1.5km (44)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
166 Niilo Aivelo Triathlon Vantaa Pojat 13 v
167 Aarni Ala-Risku Helsinki Pojat 13 v
168 Johannes Alarotu TeiskoTriathlon Pojat 13 v
169 Niko Antman Gladius Pojat 13 v
170 Kasper Borremans Hytri Pojat 13 v
171 Joni Friman HELSINKI Pojat 13 v
172 Juho Herva HYVINKÄÄ Pojat 13 v
173 Elmeri Hirsi HPS Pojat 13 v
174 Kalle Hydén VSH Pojat 13 v
175 Erik Ingström MPS 05 Pojat 13 v
176 Oliver Isotalus PPJ Eira 06 Pojat 13 v
177 Joona Jakoaho HYVINKÄÄ Pojat 13 v
178 Aatos Karttunen KUTU triathlon Pojat 13 v
179 Juuso Kauhanen Uudenmaan pyöräilijät Pojat 13 v
180 Veikka Lassila Triathlon Vantaa Pojat 13 v
181 Onni Luomaniemi Helsinki Pojat 13 v
182 Anton Lüthje HelTri Pojat 13 v
183 Karlo Mercier PPJ 06 Pojat 13 v
184 Erik Metzner ÖSK Pojat 13 v
185 Eino Miikki Tainionkosken Tähti, Imatra Pojat 13 v
186 Tuomas Myllylä HELSINKI Pojat 13 v
187 Turo Mäkinen Triathlon Team 226 Pojat 13 v
188 Niklas Palsio Triathlon Vantaa Pojat 13 v
189 Matti Penttinen Vihti Pojat 13 v
190 Nikolas Pietilä Cetus Pojat 13 v
191 Akseli Pitkänen TeiskoTriathlon Pojat 13 v
192 Hugo Riehunkangas HELSINKI Pojat 13 v
193 Pablo Ruiz Martinez Pojat 13 v
194 Ville Saarinen Tampere Pojat 13 v
195 Ilmari Sarasmaa Espoon Tapiot Pojat 13 v
196 Samuli Seger LOHJA Pojat 13 v
197 Sisu Sorri Jyväskylä Pojat 13 v
198 Arttu Stammeier Helsinki Pojat 13 v
199 Vilho Tikkanen Stamina TC Pojat 13 v
200 Alvar Vainionpää PPJ Eira 06 Pojat 13 v
201 Cesar Westerholm If Raseborg Pojat 13 v
202 Leevi Westman GrIFK Alpine Pojat 13 v
203 Georg Latomäki Hausjärvi Pojat 13 v
204 Olavi Saarinen HELSINKI Pojat 13 v
205 Hugo Nylund Veikkola Pojat 13 v
206 Onni Anttila Karkkilan pojat Pojat 13 v
207
208
209

Lähtöryhmä: 10:05 T15v (s. 2003-2004) (30) matkat:
U 200m - P 4.5km - J 1.5km (30)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
210 Netta Alanen Veikkolan koulu Tytöt 15 v
211 Beatriz Coloma Vanhala Helsinki Tytöt 15 v
212 Aurora Henelius KEMIÖ Tytöt 15 v
213 Emma Hietaranta WillTri Tytöt 15 v
214 Liinu Kanerva Harjavallan Uimaseura Tytöt 15 v
215 Saana Karttunen KUTU triathlon Tytöt 15 v
216
217 Ida Kontkanen TT226 Tytöt 15 v
218 Emma Kotiranta X-tri Lahti Tytöt 15 v
219 Helmi Köykkä Triathlon Vantaa Tytöt 15 v
220 Jessica Mäkinen tt226 Tytöt 15 v
221 Kerttu Nupponen Triathlon Vantaa Tytöt 15 v
222 Alisa Nyman Tytöt 15 v
223 Ellen Paatela Helsinki Tytöt 15 v
224 Liisa Penttinen Vihti Triathlon Tytöt 15 v
225 Anni Seppälä Helsinki Tytöt 15 v
226 Fanny Sjögren Aquila Triathlon Tytöt 15 v
227 Sara Sorri Jyväskylä Tytöt 15 v
228 Viivi Sorri Gladius Kirkkonummi Tytöt 15 v
229 Emilia Tanskanen LAUNONEN Tytöt 15 v
230 Julia Tuura Hyvinkää Triathlon Tytöt 15 v
231 Tuuli Vallinoja Ruskeasuon Raiku Tytöt 15 v
232
233 Julia Vänttinen Triathlon Vantaa Tytöt 15 v
234 Ella-Lotta Anttalainen X-tri Lahti Tytöt 15 v
235
236
237
238
239

Lähtöryhmä: 10:15 P15v (s. 2003-2004) (30) matkat:
U 200m - P 4.5km - J 1.5km (30)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
240 Rick Albers Helsinki Pojat 15 v
241 Axel Andersson Helsinki Pojat 15 v
242
243 Johan Fredriksson Triathlon Vantaa Pojat 15 v
244 Joel Helin HELSINKI Pojat 15 v
245 Oskari Hiedanpää Helsinki Triathlon Pojat 15 v
246 Niilo Hiltunen Espoo Pojat 15 v
247 Juuso Honkanen NAsTri Pojat 15 v
248 Eetu Huhtamäki Helsinki Pojat 15 v
249 Iiro Jääskeläinen Vantaa Ilola Pojat 15 v
250 Hiski Kaila NasTri Pojat 15 v
251 Olli Leino Kerava Pojat 15 v
252 Klaus Onniselkä HelTri Pojat 15 v
253 Esa Ovaska Triathon Vantaa Pojat 15 v
254 Aaro Paappanen Kerava Pojat 15 v
255 Pyry Paloviita TT226 Pojat 15 v
256 Eetu Palvanen NasTri Pojat 15 v
257 Konsta Pekkala Simmis Wanda Pojat 15 v
258 Niklas Raappana Sibbo Vargarna Pojat 15 v
259 Samuel Salli Espoo Pojat 15 v
260 Leo Tenno Triathlon Vantaa Pojat 15 v
261 Max Walther HTU Stadi Pojat 15 v
262 Adrian Van Der Meer Taekwondourheilijat 2011 Pojat 15 v
263 Veeti Viilo VANTAA Pojat 15 v
264 Juho Rinta-Jouppi Cetus Pojat 15 v
265 Onni Dietrich Espoo Pojat 15 v
266 Arttu Saarelainen Triathlon club Heinola
267
268
269

Lähtöryhmä: 10:25 P17v (s. 2001-2002) (22) matkat:
U 300m - P 9km - J 3km (22)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
270 Benjamin Fransman Uf Kamraterna Miehet 17v
271 Eetu Häkkinen Järvenpää Miehet 17v
272 Jesse Hälvä Lohja Miehet 17v
273
274
275 Joona Lehtonen Aqua Plus Triathlon Miehet 17v
276 Teppo Malinen Helsinki Triathlon Miehet 17v
277 Eetu Miikkulainen Espoo Miehet 17v
278 Vilho Mäntyvaara TeiskoTriathlon Miehet 17v
279 Pekko Nordström Espoo Miehet 17v
280 Reko Ojalainen Kouvolan uimarit Miehet 17v
281 Eero Ovaska Triathlon Vantaa Miehet 17v
282 Ville-Valtteri Salonen Aqua Plus Triathlon Miehet 17v
283 Veikka Sarén Someron Esa Miehet 17v
284 Aleksi Seger LOHJALOHJA Miehet 17v
285 Kalle Turunen Oulu Miehet 17v
286 Johan Van Der Meer Taekwondourheilijat 2011 Miehet 17v
287 Perttu Somero NasTri Miehet 17v
288 Markus Myllymäki TT226 Miehet 17v
289
290
291

Lähtöryhmä: 10:25 P19v (s. 1999-2000) (8) matkat:
U 300m - P 9km - J 3km (8)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
292 Micke Jyrkinen Triathlon Team 226 Miehet 19 v
293 Samu Laakso Tapanilan Erä Miehet 19 v
294 Timi Malinen Helsinki Triathlon Miehet 19 v
295 Eetu Ovaska Triathlon Vantaa Miehet 19 v
296 Hermanni Taimisto Vaasan Uimaseura Miehet 19 v
297
298
299

Lähtöryhmä: 10:25 Pojat 23v (s. 1995-1998) (8) matkat:
(8)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
300 Joel Af Hällström Triathlon Vantaa
301 Leevi Hietanen Turun Urheiluliitto
302 Mikko Purhonen Triathlon Vantaa
303 Antti Uusitupa Turun Urheiluliitto
304 Matias Van Houtum HELSINKI
305
306
307

Lähtöryhmä: 10:35 T17v (s. 2001-2002) (13) matkat:
U 300m - P 9km - J 3km (13)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
308 Tuuli Janhunen Stamina tc Naiset 17
309 Amanda Mankinen Turku Naiset 17
310 Siiri Pirkkalainen Hollola Naiset 17
311 Jenni Rantanen HTU Stadi Naiset 17
312 Elna Rikkinen X-tri Lahti Naiset 17
313 Annika Tietz HTU Stadi Naiset 17
314 Sara Tiihonen Triathlon Vantaa Naiset 17
315 Aino Vepsä Hollola Naiset 17
316 Jessica Vänttinen Triathlon Vantaa Naiset 17
317 Jenny Nyman KERAVA Naiset 17
318
319
320

Lähtöryhmä: 10:35 T19v (s. 1999-2000) (14) matkat:
U 300m - P 9km - J 3km (14)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
321
322 Silvia Grigore Etelä-Tapiolan lukio Naiset 19 v
323 Frida Johansson Gladius Naiset 19 v
324 Julia Kekkonen Triathlon Vantaa Naiset 19 v
325 Henni Känkänen TriathlonSuomi- Racing team Naiset 19 v
326 Emma Metzner One Way Pro Team Naiset 19 v
327 Riia Ojalainen Triahlon kajo Naiset 19 v
328 Riina Perkiö Triathlon Vantaa Naiset 19 v
329 Erika Pulkkinen TriVAteam Naiset 19 v
330 Astrid Snäll Turun urheiluliitto Naiset 19 v
331
332
333
334

Lähtöryhmä: 10:35 Tytöt 23v (s. 1995-1998) (15) matkat:
(15)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
335 Camilla Karlsson Helsinki
336 Sonja Koivisto HELSINKI
337 Amanda Laakkonen VANTAA
338 Erika Parviainen Team Tinyspeed Triathlon
339 Veera Peltokorpi KUOPIO
340 Saana Pöyhtäri
341 Larissa Risku HELSINKI
342 Oona Tenhunen Puharin tytöt
343 Maisa Tuliniemi Triathlon Suomi - Racing Team
344 Pihla-Ottilia Wala
345 Rebekka Vesa
346
347
348
349

Lähtöryhmä: 10:50 Lähtö 1a (Naiset Ei-kilpapyörä) aika yli 65 min (40) matkat:
U 300m - P 9km - J 3km (40)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
400 Anniina Ajo-Geertsma HELSINKI Naiset Yleinen
401 Anne Auramo N40-49 v
402 Veera Auramo Naiset Yleinen
403 Helena Bogdan HELSINKI Naiset Yleinen
404 Hanna Eerola VANTAA Naiset Yleinen
405 Tiina Ehn HELSINKI N40-49 v
406 Satu Huuhtanen JÄRVENPÄÄ N40-49 v
407 Marja Jaronen Tampere N50-59 v
408 Seija Juselius HAUTJÄRVI N50-59 v
409 Viktoria Juuti TOLKKINEN Naiset Yleinen
410 Tuire Kontsas Helsinki N40-49 v
411 Anna Koponen VANTAA N40-49 v
412
413 Piritta Kuusela HELSINKI Naiset Yleinen
414 Aino Kärjä KUOPIO Naiset Yleinen
415 Nora Lehtimäki Naiset Yleinen
416 Mari Lehtinen TUUSULA N50-59 v
417 Päivi Lucander HELSINKI N50-59 v
418 Meri Mathlin HELSINKI Naiset Yleinen
419 Hanna Mattila ESPOO N40-49 v
420 Raija Marjatta Mäkinen Helsinki N70-79 v
421 Kirsi Naumanen ESPOO N40-49 v
422 Mirva Niskasaari ESPOO Naiset Yleinen
423 Säde Nissinen Takomo Training Running Academy N40-49 v
424 Tua Nybäck HELSINKI N50-59 v
425
426 Anneli Poutiainen HYVINKÄÄ N50-59 v
427 Mirva Rantanen - N40-49 v
428 Mari Reinivuo-Kenttä Espoo N40-49 v
429 Alexandra Sahala TOLKKINEN Naiset Yleinen
430 Sissi Silván N60-69 v
431 Saija Sipeläinen HYVINKÄÄ N40-49 v
432
433 Jenna Sunila Naiset Yleinen
434
435 Aulikki Viljakka N50-59 v
436 Jenni Viljakka Naiset Yleinen
437
438
439

Lähtöryhmä: 11:02 Lähtö 1b (Naiset Ei-kilpapyörä) aika yli 65 min (40) matkat:
U 300m - P 9km - J 3km (40)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
440 Meeri Akkila INKEROINEN Naiset Yleinen
441 Outi Auvinen ESPOO Naiset Yleinen
442 Minna Eloranta HELSINKI N40-49 v
443 Josefina Engberg ESPOO Naiset Yleinen
444 Hannele Halmeranta Helsinki Naiset Yleinen
445 Sini Haukilehto helsinki N40-49 v
446 Anita Höttönen Helsinki N50-59 v
447 Annariiina Jyvälahti ESPOO N50-59 v
448
449 Sanna Kaltokari KIRKKONUMMI N40-49 v
450 Sari Kauppila TURKU N50-59 v
451 Hanna Kilpeläinen N40-49 v
452 Ulla Kittilä HELSINKI N50-59 v
453 Marja Koivusalo TURKU M50-59 v
454 Hanna Komulainen Helsinki Naiset Yleinen
455
456 Liisa Kovanen Helsinki Naiset Yleinen
457 Hanna-Kaisa Kujansuu KERAVA N40-49 v
458 Mlnna Kumén HELSINKIHELSINKI N50-59 v
459 Tiina Lahtinen-Suopanki HELSINKI N60-69 v
460 Ritva Laitinen Vaellussiskot N60-69 v
461 Viivi Leiviskä ESPOO Naiset Yleinen
462 Saija Lindfors S-Pankki N40-49 v
463 Malena Lindqvist Naiset Yleinen
464 Niina Mikkonen JOENSUU Naiset Yleinen
465 Tanja Muhli Kuusankoski Naiset Yleinen
466 Kristina Månsson Vaellussiskot N50-59 v
467 Kaisu Nousiainen Espoo N50-59 v
468 Kaisa Pennanen HELSINKI Naiset Yleinen
469 Teija Petterberg Hanko N50-59 v
470 Hanna Rouvinen N40-49 v
471 Laura Sarkola ESPOO N40-49 v
472 Mirva Toivonen HELSINKI Naiset Yleinen
473 Taru Toivonen HELSINKI Naiset Yleinen
474 Anna Vikholm Naiset Yleinen
475
476 Liesl Yamaguchi HELSINKI Naiset Yleinen
477 Mirjam Österholm Espoo Naiset Yleinen
478 Paula Vuorinen Tremk Naiset Yleinen
479 Ulla Järvinen Vantaa N60-69 v

Lähtöryhmä: 11:14 Lähtö 1c (Naiset Ei-kilpapyörä) aika yli 65 min (40) matkat:
U 300m - P 9km - J 3km (40)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
480 Tatiana Dolganenko ESPOO N40-49 v
481 Marja Hagström Helsinki N40-49 v
482 Mari Huttunen N40-49 v
483 Saija Hämäläinen HELSINKI N40-49 v
484 Zaida Illana HELSINKI Naiset Yleinen
485 Anna-Maija Josefsson Helsinki N40-49 v
486 Noora Jussila Naiset Yleinen
487 Elina Jääoja-Virtanen ESPOO Naiset Yleinen
488 Piia Kaikkonen ESPOO N40-49 v
489 Satu Kaure VANTAA Naiset Yleinen
490 Linda Koivunen ESPOO Naiset Yleinen
491 Maria Koskinen N40-49 v
492 Teija Kuusikoski TAMPERE N50-59 v
493 Pirita Leppänen SaPu Triathlon N40-49 v
494 Helen Melander ESPOO Naiset Yleinen
495 Riikka Nikkanen TAMPERE N40-49 v
496 Meri Nissilä UTTI Naiset Yleinen
497 Hanne Nystedt HELSINKI Naiset Yleinen
498
499 Merja Rasi Ummeljoki N40-49 v
500 Sanni Sipola Naiset Yleinen
501 Pipa Thiel N40-49 v
502 Janka Tiihonen Vantaa N40-49 v
503 Laura Tyyskä Espoo Naiset Yleinen
504 Sanna Varhe HELSINKI Naiset Yleinen
505 Pirjo Westerberg KPK 24/7 Naiset Yleinen
506 Milla Viikari TURKU N40-49 v
507 Lisa Winkler HELSINKI N50-59 v
508 Emilia Vuorenheimo HELSINKI Naiset Yleinen
509 Petra Simojoki Helsinki Naiset Yleinen
510 Maarit Liukolampi Järvenpää N40-49 v
511
512
513
514
515
516
517
518
519

Lähtöryhmä: 11:26 Lähtö 2a (Naiset Ei-kilpapyörä) aika 55min - 65min (40) matkat:
U 300m - P 9km - J 3km (40)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
520 Erja Adler KERAVA N50-59 v
521 Tiina Ahlstedt Urheiluhallit Oy, Helsinki N50-59 v
522 Maiju Haanpää S-Pankki Naiset Yleinen
523
524 Petra Herola HELSINKI N40-49 v
525 Kati Hursti HELSINKI N40-49 v
526 Ilona Huttunen HTU Silakkasiskot N40-49 v
527 Pinja-Liina Jalkanen HELSINKI Naiset Yleinen
528 Laura Jokinen Ice Power team N40-49 v
529 Anna Junes VANTAA Naiset Yleinen
530 Anne Kangasniemi Naiset Yleinen
531 Ulla Keränen Hyvinkää N60-69 v
532 Anna Ketomäki ESPOO N40-49 v
533 Elina Kirvelä Kaukametsän Paholaiset Naiset Yleinen
534
535 Saga Koski Naiset Yleinen
536 Susanna Kämäräinen Helsinki N40-49 v
537 Tiina Käpylä JÄRVENPÄÄ Naiset Yleinen
538 Elina Lempinen Naiset Yleinen
539 Liisa Leppävirta Kaukametsän Paholaiset Naiset Yleinen
540
541 Satu Långström N40-49 v
542 Jenni Mielikäinen HTU Silakkasiskot N40-49 v
543 Satu Miikkulainen Espoo N40-49 v
544 Marika Mykkänen Naiset Yleinen
545 Liisa Nerg HELSINKI Naiset Yleinen
546 Sari Nieminen HSY N50-59 v
547 Minna Nissilä ESPOO N50-59 v
548 Nina Norjama HTU Silakkasiskot N40-49 v
549
550 Taru Paasiluoto Helsingin kaupunki/ Liikuntapalvelut N40-49 v
551 Fredrika Pihl S-Pankki Naiset Yleinen
552 Piia Säteri VANTAA N40-49 v
553 Tarja Tuomi Kiljava N50-59 v
554 Iira Ullgren HTU Silakkasiskot N40-49 v
555 Helena Wahala HELSINKI N50-59 v
556 Milja Vepsäläinen HTU Silakkasiskot N40-49 v
557 Heini Väisänen HELSINKI Naiset Yleinen
558 Anne Arponen HELSINKI Naiset Yleinen
559 Paula Leinonen VANTAA Naiset Yleinen

Lähtöryhmä: 11:38 Lähtö 2b (Naiset Ei-kilpapyörä) aika 55min - 65min (40) matkat:
U 300m - P 9km - J 3km (40)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
560 Neelia Ahlskog Kottaraiset Naiset Yleinen
561
562 Anni Hämäläinen Jäpy Naiset Yleinen
563 Annukka Erkheikki VANTAA Naiset Yleinen
564 Juuli Kenkkilä HELSINKI Naiset Yleinen
565 Hannele Komi-Pelkonen Valkealan Kajo N50-59 v
566 Titta Kotilainen N40-49 v
567 Pauliina Kuikka HELSINKI Naiset Yleinen
568 Tiina Lankinen Kouvola Naiset Yleinen
569 Minnami Lindfors Naiset Yleinen
570 Jenni Lybeck Team Jemma N40-49 v
571
572 Peppi Pentikäinen VANHALINNA Naiset Yleinen
573 Maaria Pieviläinen Rukatunturi N40-49 v
574 Tuula Rahikainen HELSINKI N50-59 v
575 Taina Renkonen Naiset Yleinen
576 Anu Reponen Jäpy N40-49 v
577 Päivi Ritatörmä ESPOO Naiset Yleinen
578 Saara Saksanen Helsinki Naiset Yleinen
579 Suvi Sillanpää HELSINKI Naiset Yleinen
580 Juuli Suominen ESPOO Naiset Yleinen
581 Leena Tanner N60-69 v
582 Heidi Tolonen Kottaraiset Naiset Yleinen
583 Katriina Turkki Sipoo N50-59 v
584 Katriina Uusitalo HelTri N40-49 v
585 Noora Sjösten Kaarina N40-49 v
586 Minna-Maija Sillanpää Espoo Naiset Yleinen
587
588
589
590
591
592
593
594
595
596
597
598
599

Lähtöryhmä: 11:50 Lähtö 3 (Naiset Ei-kilpapyörä) aika alle 55min (39) matkat:
U 300m - P 9km - J 3km (39)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
600 Karin Granholm Terjärv N50-59 v
601 Anneli Hakakoski HELSINKI N50-59 v
602 Petra Honkala HELSINKI Naiset Yleinen
603 Tytti Leino Kerava N40-49 v
604 Anne Nieminen Järvenpää N40-49 v
605 Anna Niskanen HELSINKI Naiset Yleinen
606 Mia Nokso KOTKA N40-49 v
607 Riitta Peitsala HELSINKI Naiset Yleinen
608 Jenni Ruohoniemi Naiset Yleinen
609 Inger Ruotanen Högnabba UF N50-59 v
610 Alisa Saarikangas Naiset Yleinen
611 Birgit Simell HELSINKI N40-49 v
612 Tiia Toivola HELSINKI Naiset Yleinen
613 Georgina Townsend-Antila Trimble N40-49 v
614 Anna Valtonen HELSINKI N40-49 v
615 Cilla Voit HELSINKI Naiset Yleinen
616 Sini Ylänne HELSINKI Naiset Yleinen
617 Maria Sokka N40-49 v
619 Lilian Snäll JYVÄSKYLÄYVÄAKYLÄ Naiset Yleinen
620
621
622
623
624
625
626
627
628
629
630
631
632
633
634
635
636
637
638
639

Lähtöryhmä: 12:04 Lähtö 1a (Miehet Ei-kilpapyörä) aika yli 60min (40) matkat:
U 300m - P 9km - J 3km (40)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
640 Yrjö Alanko M60-69 v
641 Juha Antman M40-49 v
642 Anatoli Bogdan M60-69 v
643 Niko Cankar M40-49 v
644 Otto Eerola KOTKA M Yleinen
645 Juha Eskelinen Itämaan Tietäjät M50-59 v
646 Aleksi Gustafsson M Yleinen
647 Anselmi Henttonen M Yleinen
648 Joonas Henttonen M Yleinen
649 Josse Hyrkkänen VANTAA M Yleinen
650 Janne Hämäläinen HELSINKI M Yleinen
651 Lasse Ingström HELSINKI M40-49 v
652 Teo Juurinen M Yleinen
653 Timo Juurinen Rudy Project M50-59 v
654 Samu Juuti TOLKKINEN M40-49 v
655 Tommi Kananoja Helsinki M Yleinen
656 Iikka Keskitalo HELSINKI M70-79 v
657 Matti Kuusela Vuosaaren vanhat ketut M Yleinen
658 Jani Laamanen M Yleinen
659 Jani Laiho HELSINKI M Yleinen
660 Anssi Lehtonen ABB M Yleinen
661 Jali Maukonen M Yleinen
662 Heikki Pajunen ESPOO M40-49 v
663 Juha Pakkanen Filohuurut M50-59 v
664 Petri Penttinen Vihti M50-59 v
665 Petro Pesonen HELSINKI M50-59 v
666 Ari Pohjanmaa Espoo M40-49 v
667 Vesa Puisto M Yleinen
668 Sami Ronkola Jokerit SB, Helsinki M Yleinen
669 Martin Ruiss ESPOO M Yleinen
670 Jimmy Ruokolainen ESPOO M40-49 v
671 Pauli Salonen HELSINKI M Yleinen
672 Antti Siukonen HELSINKI M Yleinen
673 Mikko Siukonen M Yleinen
674 Viktor Stenmark HELSINKI M Yleinen
675 Jussi Terho HELSINKI M40-49 v
676 Eetu Vento 2018OPTJUURINENHCT M Yleinen
677 Pekka Vento M Yleinen
678 Timo Vento M Yleinen
679 Max Ådahl Hydra RnC M Yleinen

Lähtöryhmä: 12:16 Lähtö 2a (Miehet Ei-kilpapyörä) aika 50-60min (41) matkat:
U 300m - P 9km - J 3km (41)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
680 Ville Alanen Secto Automotive Oy M40-49 v
681 Turo Auvinen M Yleinen
682 Agustin Cabo PORVOO M40-49 v
683 Atte Haapsaari Secto Automotive M Yleinen
684 Ilari Haataja M Yleinen
685 Petri Hämäläinen Pihkaniskat M40-49 v
686 Henri Jaatinen KAUTTUA M Yleinen
687 Toni Jokivirta Kerava M40-49 v
688 Kimmo Juvonen VANTAA M40-49 v
689 Jussi Kangasharju HELSINKI M40-49 v
690 Eero Karola M Yleinen
691 Juho Kaski ESPOO M Yleinen
692 Teemu Kokkonen M40-49 v
693 Leo Koskenvuo Asianajotoimisto AKG Oy M40-49 v
694 Kim Kujala HELSINKI M Yleinen
695 Tenho Lauri Helsinki M70-79 v
696 Jarmo Lehtinen HELSINKI M50-59 v
697 Olli Lehtisalo Norlandia Päiväkodit M40-49 v
698 Taneli Leiskamo Fingrid M Yleinen
699 David Mauffret HELSINKI M40-49 v
700 Lauri Mäki Asianajotoimisto AKG Oy M Yleinen
701 Patrick Nyberg M Yleinen
702 Jerry Pasanen HELSINKI M Yleinen
703 Pasi Pasivirta HELSINKI M50-59 v
704 Cris Puchner JÄRVENPÄÄ M40-49 v
705 Eric Puchner JÄRVENPÄÄ M Yleinen
706 Heikki Rannikko Nurmijärvi M40-49 v
707 Janne Riilas Team Nöykkiö M50-59 v
708 Pekka Ripatti Energiavirasto M50-59 v
709 Marko Somero HELSINKIHELSINKI M40-49 v
710 Olli Saarinen M40-49 v
711 Perttu Salli Solita M40-49 v
712 Jukka Suhonen ESPOO M Yleinen
713 Vesa Suopanki HELSINKI M50-59 v
714 Risto Säntti Still Running Team M60-69 v
715 Joni Tuomi ABB M Yleinen
716 Antti-Pekka Tuovinen Helsingin yliopisto M50-59 v
717 Raimo Viitanen HELSINKI M60-69 v
718 Mihhail Dolinski Amper M40-49 v
719 Juhana Tarvainen Helsinki M Yleinen
720 Perttu Tarvainen Vantaa M Yleinen

Lähtöryhmä: 12:16 Lähtö 2b (Miehet Ei-kilpapyörä) aika 50-60min (1) matkat:
U 300m - P 9km - J 3km (1)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
618 Mika Parkkali HSY M50-59 v

Lähtöryhmä: 12:28 Lähtö 3 (Miehet Ei-kilpapyörä) aika alle 50min (40) matkat:
U 300m - P 9km - J 3km (40)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
725 Jere Alanko M40-49 v
726 Tuomas Blom Capgemini Finland M40-49 v
727 Mickael Chaveroche Tri Coaching Finland M Yleinen
728 Rikhard Dahlström Team RnB M Yleinen
729 Henri Heikkinen Caverion RoadRunners M40-49 v
730 Olli Hietamies ESPOO M Yleinen
731 Atso Iivanainen NAT M Yleinen
732 Jacob Jungell ESPOO M Yleinen
733 Janne Juntunen Ice Power Team M Yleinen
734 Jukka Kanerva Espoo M Yleinen
735 Sami Kuosa Caverion RoadRunners M50-59 v
736
737 Jyri Malmström Kilpakonnat M Yleinen
738 Marko Pynnönen Caverion RoadRunners M40-49 v
739 Anssi Rantanen Ice Power Team M Yleinen
740 Jarno Ritakorpi Caverion Suomi Oy M40-49 v
741 Jaakko Simell LoHi ry M40-49 v
742 Toni Sjöblom HELSINKI M Yleinen
743 Mika Soininen Haapalan Karhut M50-59 v
744 Markus Tanskanen Lopen Samoojat M40-49 v
745 Lyorinn Tondeur HELSINKI M Yleinen
746 Sami Viholainen Caverion RoadRunners M40-49 v
747 Mark Voit HELSINKI M40-49 v
748 Pekka Ylihurula S-Pankki M40-49 v
749 Pekka Paunonen Rantasalmi M Yleinen
750 Mika Hirvonen M40-49 v
751 Petteri Immonen espoon ketterät M50-59 v
752 Herman Widbom
753 Matti Ristimäki
754
755
756
757
758
759
760
761
762
763
764

Lähtöryhmä: 12:50 Lasten joukkueviesti 11v (7) matkat:
U 200m - P 4.5km - J 1.5km (7)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
770 Eetu Autio
Antti Turunen
Evert Anttalainen
Team KoOuLa
771 Laura Oksanen
Jennica Björksten
Venla Vasara
Soccer Girls
772 Lauri Rinta-Jouppi
Veikko Massinen
Anniina Rinta-Jouppi
Lepuskin Kovat Menijät
773
774
775
776

Lähtöryhmä: 12:50 Lasten joukkueviesti 13v (7) matkat:
U 200m - P 4.5km - J 1.5km (7)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
777 Juuso Haara
Roope Palsio
Niklas Palsio
778 André Salmi
Joona Soininen
Jere Soininen
EHS
779 Siiri Timonen
Anni Tapionlinna
Emma Crittenden
ESPOO
780 Vilho Tikkanen
Veikka Lassila
Kasper Borremans
ViVeKa
781
782
783

Lähtöryhmä: 12:50 Lasten joukkueviesti 15v (7) matkat:
U 200m - P 4.5km - J 1.5km (7)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
784 Joanna Mattila
Milja Ahonen
Tuuli Keskinen
Espoo
785 Enni Silvennoinen
Julia Tuura
Ronja Hellberg
RiUS
786 Paulina Tammisto
Olivia Vauhkonen
Aava Utriainen
Espoo
787 Amelie Raphanel
Sandra Jensen
Vanessa Lindberg
Sipoo
788
789
790

Lähtöryhmä: 12:50 Lasten joukkueviesti 17v (7) matkat:
U 200m - P 4.5km - J 1.5km (7)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
791 Pippi Nordström
Essi Helle
Pekko Nordström
Helsingin Uimarit
792 Sara Sorri
Siiri Pirkkalainen
Aino Vepsä
Sorrin sulottaret
793
794
795
796
797

Lähtöryhmä: 13:00 Lähtö 1 (Aikuinen + Lapsi) (28) matkat:
U 100m - P 4.5km - J 1.5km (28)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
840 Frank Ahlgren & Heidi Ahlgren HELSINKI
841 Jeko Andreev & Katja Andreev VANTAA
842 Melissa Arponen & Heidi Arponen Crazy Penguins
843 Eero Holmberg & Jani Holmberg Team Jaro
844 Saara Holmberg & Tiina Holmberg Team Tiira
845 Viola Holopainen & Karri Holopainen Pikkuhuopalahden Pamaus
846 Joona Häkkinen & Niina Häkkinen Hiki Hki
847 Viljo Häkkinen & Juhana Häkkinen Hiki Hki
848 Maija Hämäläinen & Pasi Hämäläinen Järvenpään Pyöräilijät
849 Joonatan Junes & Johannes Junes
850 Lidia Karislahti & Tero Karislahti Team Taituri
851 Eero Lastikka & Anna-Leena Lastikka Crazy penguins
852 Lauri Lastikka & Ilmari Lastikka Crazy Penguins
853 Mikael Lehtiniemi & Mikko Lehtiniemi Team PerheSport
854 Lotta Londen & Mikko Londen Team Londen
855 Oskar Löytönen & Atte Löytönen
856 Maisa Mursula & Anuriitta Mursula TeamMursu
857 Eetu Nieminen & Teemu Nieminen Team Nieminen 07
858 Hilma Pallaskallio & Kaisu Pallaskallio Team HooKoo
859 Jesse Pehkonen & Anne Lehtokangas Team Blixten
860 Patrik Pehkonen & Heidi Pehkonen Team Hurja
861 Alisa Pirhonen & Heikki Pirhonen Hieros
862 Solina Rosti & Jussi Rosti VANTAA
863 Saana Aula & Hanna-Mari Aula Team Lux
864 Enni Söderholm & Jarmo Söderholm Team Söderholm -09
865 Leo Uljas & Mikko Uljas Team Uljas
866 Emilia Winqvist & Mikael Winqvist
867 Jermu Niemi & Marko Niemi PORVOO

Lähtöryhmä: 13:10 Lähtö 2 (Aikuinen + Lapsi) (28) matkat:
U 100m - P 4.5km - J 1.5km (28)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
868 Flip Albers & Piiparinen Helsinki
869 Ella Arvela & Marianna Arvela HYVINKÄÄ
870 Jesper Arvela & Olli Ylä-Jarkko HYVINKÄÄ
871 Lenni Brandt & Jani Brandt Downtown 65
872 Timi Hakala & Elina Hakala VANTAA
873 Emma Heikkonen & Tommi Heikkonen Team Perunat.
874 Alicia Hildén & Max Hildén
875 Leonie Hildén & Natasha Rubanin-Hildén
876 Eero Jääskeläinen & Laura Jääskeläinen Järvenpää
877 Noora Jääskeläinen & Elina Suhonen Järvenpää
878 Kaisla Lakoma & Kari Lakoma ESPOO
879 Emil Lammela & Miikka Lammela
880 Tuomo Lammi & Uki Lammi Pakila Poursuivants
881 Saiga Laukontaus & Petri Laukontaus Helsinki
882 Kata Lillberg & Petri Lillberg
883 Patrik Lindeman & Petter Lindeman EVS
884 Simo Olmos & Pablo Olmos Martinez
885 Joèl Puhakka & Joona Puhakka Team JooJo
886 Selma Salahetdin & Riku Salahetdin ESPOO
887 Wilma Salahetdin & Sofia Salahetdin ESPOO
888 Emilie Sjösten & Jukka Sjösten Aurajoen-uinti
889 Sara Sundqvist & Katariina Sundqvist ESPOO
890 Susanna Sundqvist & Marko Sundqvist ESPOO
891 Anni Tahvanainen & Heidi Tahvanainen LAPPEENRANTA
892 Saara Tahvanainen & Toni Tahvanainen LAPPEENRANTA
893 Aku Uljas & Tuuli Uljas Team Uljas Uppsala
894 Veera Väinölä & Pekka Väinölä Helsinki
895 Eeva Ranta-Aho & Heli Ranta-Aho

Lähtöryhmä: 13:20 Lähtö 3 (Aikuinen + Lapsi) (28) matkat:
U 100m - P 4.5km - J 1.5km (28)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
896 Sonja Aho & Jarmo Havula ESPOO
897 Vera Sorvoja & Arto Sorvoja
898 Sara Hintsala & Päivi Hintsala OULUNSALO
899 Niilo Hyry & Kimmo Hyry
900 Ville Id & Mikko Id Puolarniityn Visa
901 Lotta Kinanen & Tuomas Kinanen Hannuksen Ponnistus
902 Aapo Kittelä & Pia Kittelä Järvenpää
903 Ada Kivijärvi & Ari Kivijärvi ESPOO
904 Leevi Koskimaa & Riikka Koskimaa X-tri Lahti
905 Elvis Lehtinen & Pekka Lehtinen Green Room / Clif Bar
906 Iiris Lehtonen & Mikko Lehtonen Helsinki
907 Erika Lindroos & Kalle Lindroos Team Lindroos
908 Kristina Lindroos & Annamari Lindroos Team Lindroos
909 Ainoa Louvrier & Jonna Louvrier HELSINKI
910 Milo Minkkinen & Jaana Nyyssönen PORVOO
911 Daniel Mosko & Dinis Mosko Mäntsälä
912 Väinö Niiranen & Tom Niiranen Varkaus
913 Äiti Osaka & Aarne Osaka
914 Jesse Pihlajaniemi & Kari Pihlajaniemi Lövkulla Sport Team
915 Lumi Puumalainen & Inka Puumalainen HELSINKI
916 Rasmus Rönnberg & Nina Immonen Team Degerö
917 Eemeli Sipari & Elias Sipari Aqua King
918 Juho Taimi & Anna Uimonen Lehtolan triatleetit
919 Iina Taiminen & Pia Taiminen Vantaa
920 Mikael Taiminen & Toni Taiminen Vantaa
921 Frida Tallberg & Christian Tallberg Kyrkslätt
922 Iita Ulmanen & Mari Ulmanen NASTOLA
923 Venna Vartio & Sanna Vartio ESPOO

Lähtöryhmä: 13:30 Lähtö 4 (Aikuinen + Lapsi) (28) matkat:
U 100m - P 4.5km - J 1.5km (28)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
924 Anna-Maria Becker & Maria Viitasaari HELSINKI
925 Aleksi Elg & Tero Elg Korven urheilijat
926 Viljami Elg & Pia Elg Korven urheilijat
927 Ilmari Haanpalo & Hannu Haanpalo Korven urheilijat
928 Olavi Haanpalo & Salla Haanpalo Korven urheilijat
929 Eemeli Halonen & Kati Karhula Vantaan Hiihtoseura
930 Milo Heikkilä & Mikko Heikkilä The Gamers
931 Toivo-Olavi Heiskanen & Teemu Heiskanen Myllymäen Pyllistys
932 Ina Hänninen & Henna Wirman Myrskylän Myrsky
933 Casper Kettunen & Vesa Siitari Espoo
934 Miska Korkalainen & Laura Korkalainen Voikkaan Viesti
935 Vilma Korkalainen & Mika Korkalainen Voikkaan Viesti
936 Aku Laakso & Taru Laakso Lippajärven läpsyttelijät
937 Eetu Lankila & Mika Lankila Sundsberg Triathlon
938 Samuel Lüthje & Kai Lüthje Helsinki
939 Vilja Lüthje & Kati Lüthje Kuutit
940 Ellen Löfqvist & Carita Löfqvist Myrskylän Myrsky
941 Julia Rosnell & Jan Rosnell Kisakanit
942 Nella Pursiainen & Elena Pursiainen Korven urheilijat
943 Mette Borremans & Hyvinkää triathlon
944 Lilia Sanford & Leroy Sanford KOTKA
945 Laura Sillanpää & Karri Sillanpää Korven urheilijat
946 Linda Sillanpää & Maria Sillanpää Korven urheilijat
947 Melissa Simula & Irina Simula VANTAA
948 Emil Tikkala & Sami Tikkala
949 Viktoria Tuominen & Olga Tuominen HELSINKI
950 Nelma Vuorre & Nina Vuorre HELSINKI
951 Joona Kanerva & Juhani Kanerva Harjavallan Uimaseura

Lähtöryhmä: 13:40 Lähtö 5 (Aikuinen + Lapsi) (28) matkat:
U 100m - P 4.5km - J 1.5km (28)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
952 Roosa Aivelo & Jarkko Aivelo Tuusula
953 Elsi Arimo & Emmi Arimo HELSINKI
954 Alexander Cankar & Niko Cankar
955 Albin Fransman & Nicola Martin Uf Kamraterna
956 Jackson Grantham & Ann-Sofi Grantham Degerby koulu
957 Aino Uuspelto & Vesa Uuspelto Tridiet conquer
958 Nea Hellsten & Tuomas Hellsten HELSINKI
959 Sara Höckert & Tiina Höckert
960 Onerva Honén & Minna Honén Maunulan kisaveikot
961 Martta Keskisarja & Riku Jussi Keskisarja Vantaa
962 Aava Litmanen & Pekka Litmanen Nikinmäen Tähti
963 Teemu Loikkanen & Aaro Loikkanen Aittiksen Kingit
964 Helmi Oksa & Petri Nyman Snigel Speed
965 Olga Niemi & Saara Kauppinen HELSINKI
966 Anton Nousiainen & Marko Nousiainen JÄRVENPÄÄ
967 Sara Pynnönen & Anna Koponen VANTAA
968 Siiri Pynnönen & Sheila Lozano Garcia VANTAA
969 Eetu Rautajuuri & Anna-Leena Rautajuuri ESPOO
970 Naomi Salo & Gina Bulgamin-Salo HELSINKI
971 Aurelia Siirilä & Sanna Siirilä Helsinki
972 Riku Siren & Rami Siren Team Lempee rysty
973 Eric Stenius & Maria Stenius ESPOO
974 Neela Tåg & Carl-Mikael Tåg LAHELA
975 Bernilla Ulenius & Pekka Riikonen
976 Robert Ulenius & Katja Jokela-Ulenius
977 Christopher Wildtgrube & Tina Wildtgrube ESPOO
978 Emil Väänänen & Paavo Väänänen LUP-82
979 Oskar Söderlund & Henna Granström Tapanilan torpedot-11

Lähtöryhmä: 14:00 Lähtö 1 (Sekasarja: perheet ja pariskunnat) (41) matkat:
U 300m - P 9km - J 3km (41)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
980 Aleksi Aaltonen M Yleinen
981 Susanne Arlitt Lyhdyn lyhytaikaisurheilijat Naiset Yleinen
982 Heini Ertolahti Ponnettomat Naiset Yleinen
983 Toni Ertolahti Ponnettomat M Yleinen
984 Ira Havulehto Korven urheilijat Naiset Yleinen
985 Jani Havulehto KorVu M40-49 v
986 Markus Havulehto Korven urheilijat M Yleinen
987 Tiia Havulehto KorVu Naiset Yleinen
988 Juho Jalava TAMMELA M Yleinen
989 Salla Jarkkola Lyhdyn lyhytaikaisurheilijat Naiset Yleinen
990 Tomi Javanainen Tuike M40-49 v
991 Outi Jouppi STR Naiset Yleinen
992 Juha Kauppi Ponnettomat M Yleinen
993 Vesa Kauppi Ponnettomat M Yleinen
994 Lassi Hakola Lyhdyn lyhytaikaisurheilijat M Yleinen
995 Pinja Kivistö STR Naiset Yleinen
996 Joanna Lindroos Lyhdyn lyhytaikaisurheilijat Naiset Yleinen
997 Niina Markkula Helsinki Naiset Yleinen
998 Pekka Markkula ESPOO M60-69 v
999 Riina Melanen Lyhdyn lyhytaikaisurheilijat Naiset Yleinen
1000 Tatu Märkälä Lyhdyn lyhytaikaisurheilijat M Yleinen
1001 Mia Nurmi TUUSULA Naiset Yleinen
1002 Aleksi Nurvo VANTAA M Yleinen
1003 Anni Nykänen HELSINKI Naiset Yleinen
1004 Anne Oksala Naiset Yleinen
1005 Emma Ollila The Flying Cute Braids Naiset Yleinen
1006 Sebastián Peña Helsinki M Yleinen
1007 Elisa Rusama The Flying Cute Braids Naiset Yleinen
1008 Anne Tapanainen KLAUKKALA N50-59 v
1009 Tiia Vartiainen Lyhdyn lyhytaikaisurheilujat Naiset Yleinen
1010 Arto Yli-Pentti KLAUKKALA M50-59 v
1011 Pauliina Yrjölä ESPOO Naiset Yleinen
1012 Kati Setälä Punavuoren Puuhevonen Oy N40-49 v
1013 Ville Teppo Punavuoren Puuhevonen Oy M Yleinen
1014 Sakari Paananen Punavuoren Puuhevonen Oy M50-59 v
1015 Kalle Laurikainen Pyörä-68 Turku M Yleinen
1016
1017
1018
1019
1426 Esa Laurikainen Pyörä-68 Turku M60-69 v

Lähtöryhmä: 14:12 Lähtö 2 (Sekasarja: perheet ja pariskunnat) (40) matkat:
U 300m - P 9km - J 3km (40)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1020 Jani Ahonalal Bölen Ponnistus M40-49 v
1021 Tuomas Alatalo Helsinki M40-49 v
1022 Venla Alatalo Helsinki Naiset Yleinen
1023 Ben Cobb M Yleinen
1024 Joanne Cobb N40-49 v
1025 Matt Cobb M40-49 v
1026 Sam Cobb M Yleinen
1027 Karolina Eroma Bölen ponnistus Naiset Yleinen
1028 Vlad Grigore ESPOO M50-59 v
1029 Charlotte Guillou Bölen Ponnistus N40-49 v
1030
1031 Erkki Hakkarainen M40-49 v
1032 Jenni Hakkarainen Naiset Yleinen
1033 Teemu Islander Espoo M Yleinen
1034 Jari Järvelä Digia M50-59 v
1035 Kaj Karhu HelTri M Yleinen
1036 Mirva Koivisto Kilpakonnat N40-49 v
1037 Aki Kotakorpi Bölen Ponnistus M40-49 v
1038 Mia Kotakorpi Bölen Ponnistus N40-49 v
1039 Ari Kurunmäki Bölen Ponnistus M40-49 v
1040 Otto Laitinen KUVA M Yleinen
1041 Elina Lappi HELSINKI Naiset Yleinen
1042 Pirjo Laurèn Electrofit N50-59 v
1043 Jouni Lemmetti Triathlon Suomi M50-59 v
1044 Marjukka Lemmetti Triathlon Suomi N50-59 v
1045 Mika Lindholm G44 M Yleinen
1046 Harri Lintala Digia M50-59 v
1047 Heli Niesniemi Espoo Naiset Yleinen
1048 Touko Niinimäki M Yleinen
1049
1050 Tuomas Oksanen Espoo M50-59 v
1051 Riku Olkkonen VANTAA M50-59 v
1052 Samuli Peurasaari HELSINKI M Yleinen
1053 Antti Rantapuu BC club M40-49 v
1054 Daniel Settipani M Yleinen
1055 Anu Uuttu Bölen Ponnistus Naiset Yleinen
1056 Saila Ylisirniö Naiset Yleinen
1057
1058
1059

Lähtöryhmä: 14:30 Lähtö 6 (Aikuinen + Lapsi) (30) matkat:
U 100m - P 4.5km - J 1.5km (30)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1080 Santeri Alanko & Jere Alanko
1081 Ville Alanko & Marko Pynnönen
1082 Sara Fuss & Kari Fuss LOHJA
1083 Pihla Haltia & Ulla-Maija Haltia HELSINKI
1084 Siiri Ikäheimo & Jorma Ikäheimo Tammipirtin Voittajat
1085 Fiona Immonen & Jukka Immonen Team F&J
1086 Rasmus Kauppinen & Jyri Kauppinen SÖDERKULLA
1087 Daniel Kjellman & Ilona Kajander Helsinki
1088 Silja Lehtisalo & Olli Lehtisalo Norlandia Päiväkodit
1089 Matias Liinavirta & Jukka Liinavirta
1090 Joona Linja & Juha Linja Team JJ
1091 Inka Louhi & Katja-Riikka Louhi Helsinki
1092 Elias Löytönen & Atte Löytönen
1093 Emmi Amanda Orava & Tiina Orava VANTAA
1094 Linnea Kangaslahti & Hanna Hiilamo-Kangaslahti Paloheinän Pamaus
1095
1096 Eemil Pietilä & Pauliina Pietilä Mountain Masters
1097
1098 Niilo Salmela & Antti Salmela Team Kuutti
1099 Alex Sauhke & Anu Sauhke Crossfit Kehä
1100 Kaspar Socada & Lumikukka Socada Team Super S
1101 Laura Kangaslahti & Lauri Kangaslahti Paloheinän Pamaus
1102 Daniel Stenholm & Pekka Stenholm Turku
1103 Kasper Storbacka & Sebastian Storbacka
1104 Max Tåg & Päivi Tåg LAHELA
1105 Bettina Ulenius & Kimmo Ulenius
1106 Olivia Vuori & Timo Vuori ESPOOESPOO
1107 Aarni Östermark & Patrick Östermark 00520
1108 Aleksandra Lopatina & Vladimir Pöyhönen Pähkinärinteen koulu
1197 Aaron Rusama & Heikki Rusama The Flying Cute Braids

Lähtöryhmä: 14:40 Lähtö 7 (Aikuinen + Lapsi) (29) matkat:
U 100m - P 4.5km - J 1.5km (29)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1109 Ronja Aho & Marko Aho HELSINKI
1110 Erkka Aukia & Timo Aukia Tampere
1111 Samu Auromaa & Mikko Auromaa Team Auromaa
1112 Elmo Haakana & Petri Haakana TeamKana
1113 Johanna Hakanen & Päivi Hakanen Espoo
1114 Maija Hakanen & Reetta Hakanen Espoo
1115 Otso Haltia & Olli Haltia HELSINKI
1116 Peppilotta Hees & Päivi Matilainen SuperGirls
1117 Bella Ingström & Lasse Ingström HELSINKI
1118 Livia Ingström & Minna HELSINKIHELSINKI
1119 Stella Kaitosaari & Reeta Kaitosaari TähtiTeam
1120 Otto Kekäläinen & Kristiina Kekäläinen
1121 Onni Koikkalainen & Aki Koikkalainen Creepers
1122 Ronja Koikkalainen & Ville Koikkalainen HELSINKI
1123 Lassi Lehtonen & Timo Lehtonen
1124 Sanni Nevalainen & Teemu Nevalainen Nauravat Nakit
1125 Vilho Niemelä & Perttu Niemelä ESPOO
1126 Arttu Puuskari & Mikko Puuskari
1127 Riko Salutskij & Tedy Salutskij ESPOO
1128 Joel Tammivuori & Antti Tammivuori Team OakMountain
1129 Sara Toijala & Outi Tpijala
1130 William Jr. Topelius & William Topelius Otavan koulu
1131 Väinö Varonen & Sampsa Varonen Team Safari
1132 Ilmari Venho & Tuomas Venho Team Inkkarit
1133 Alma Westerholm & Jarno Westerholm
1134 Onni Viikari & Pekka Viikari Vauhti-Viikarit
1135 Julius Välipakka & Sirpa Suomalainen Helsinki
1136 Ida Tourunen & Marika Tourunen Team Marida
1137 Ava Tourunen & Jussi Tourunen

Lähtöryhmä: 14:50 Lähtö 8 (Aikuinen + Lapsi) (29) matkat:
U 100m - P 4.5km - J 1.5km (29)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1138 Akseli Aalto & Jyri Aalto Drive
1139 Saimi Pallaskallio & Kaisu Pallaskallio Team Salamat
1140 Aamos Henriksson & Henriksson Espoo
1141 Lukas Henriksson & Henriksson Espoo
1142 Ilkka Hyytinen & Satu Yliherne GallupKärki
1143 Sylvi Jalkanen & Joni Jalkanen Popcornit
1144 Aamos Jussila & Liisa Jussila Espoo
1145 Amelie Järveläinen & Jarmo Rautiainen Deporte Finland
1146 Amanda Kallio & Tommi Kallio Vihti
1147 Tilda Pallaskallio & Kimmo Pallaskallio Ryhmä Rämä
1148 Armi Kiviranta & Jani Kiviranta
1149 Aura Kiviranta & Suvi Rein
1150 Eeva Lindgren & Mikael Lindgren Jupperi
1151 Viljami Manninen & Petri-Juhani Manninen Nikinmäen Nousu
1152 Kai Mattlin & Mikael Mattlin
1153 Aukusti Oinonen & Aarni Oinonen Hyvinkää
1154 Jaakko Peltoniemi & Tuomas Peltoniemi AURA
1155 Martta Peltoniemi & Hanna Peltoniemi AURA
1156
1157 Elsa Ratia & Laura Majoinen HELSINKI
1158 Iida Ropponen & Mikko Hämäläinen Hyvinkää
1159 Eemil Saastamoinen & Kati Peltonen Napajengi
1160 Vertti Saastamoinen & Taru Saastamoinen Rinkelit
1161 Seela Sjögren & Heidi Sjögren Aquila Triathlon
1162 Roosa Teho & Valle Teho Helsinki
1163 Sofia Turunen & Marjo Pulkkinen Vantaa
1164 Julius Wiik & Johanna Wiik HelTri
1165 Aake Alatalo & Ilkka Alatalo
1166 Joonas Kuosa & Maria Kuosa Jaimot

Lähtöryhmä: 15:00 Lähtö 9 (Aikuinen + Lapsi) (29) matkat:
U 100m - P 4.5km - J 1.5km (29)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1167 Amanda Aänismaa & Anne-Mari Alen Suutarilan ala-koulu
1168 Vertti Hakamäki & Rauli Hakamäki Espoo
1169 Oona Hakola & Tomi Hakola -
1170 Wilma Halkola & Jyri Halkola HAMINA
1171 Niilo Halonen & Antti Halonen Helsinki
1172 Valentin Hees & Rodrigo Quinones SuperBoys
1173 Teemu Heinzmann & Arndt Heinzmann VANTAA
1174 Daniel Helin & Markus Helin Helsinki
1175 Elma Huttunen & Juha Huttunen
1176 Iina Jääskeläinen & Mika Jääskeläinen Vantaa Ilola
1177 Olavi Kananen & Tuukka Ilomäki HELSINKI
1178 Viola Karlsson & Jaakko Rantala Järvenpää
1179 Anna Keränen & Niina Keränen Tuusula
1180 Moona Kettunen & Antti Kettunen Helsinki
1181 Ella Kostiainen & Ville Kostiainen Pyhtään Yritys
1182 Seela Kuula & Ella Näsi Takahuhdin Teho
1183 Loviisa Lehtinen & Petteri Lehtinen HELSINKI
1184 Ameline Logtmeijer & Chrystele Tissier ESPOO
1185 Peetu Malmström & Jyri Malmström Harjulan hurjat
1186 Filip Mercier & Michel Mercier Tehtaankadun ala-aste
1187 Sanni Mäkelä & Jari Mäkelä SJ Team
1188 Emma Pajala & Taija Pajala Helsinki
1189 Ukko Riehunkangas & Mikko Riehunkangas Helsinki
1190 Maya Rimón & Arje Rimón US Makkabi
1191 Antti Ristanen & Kari Ristanen Loimaa
1192 Artur Salonen & Kalle Salonen Team Salonen - Gäda
1193 Olavi Vieruaho & Teemu Vieruaho Helsinki
1194 Siiri Söderlund & Rickhard Ekman Salamat Siiri&Ricke
1195 Otto Viilo & Mikko Viilo VANTAA

Lähtöryhmä: 15:10 Lähtö 10 (Aikuinen+Lapsi) (29) matkat:
U 100m - P 4.5km - J 1.5km (29)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
767 Ada Björklund & Tom Björklund Helsingin Uutiset
1196 Alec Backman & Patrik Backman HooGee
1198 Mio Haapsaari & Lauri Haapsaari Lohja
1199 Lenni Halkola & Pilvi Serola HAMINA
1200 Iivari Hirsi & Tuomas Hirsi Helsinki
1201 Lenni Holmberg & Ville Holmberg HELSINKI
1202 Vilja Holmberg & Johanna Nuorteva HELSINKI
1203 Lila Puumalainen & Inka Puumalainen HELSINKI
1204 Urho Kanto & Tomi Kanto Cycle center
1205 Alexandra Kellokoski & Sonja Hammarén
1206 Elias Kivistö & Mikko Kivistö Espoon Tapiot
1207 Leila Lintula & Petri Lintula HELSINKI
1208 Max Muuronen & Barbara Radaelli-Muuronen Helsingin Uutiset
1209 Ida Mäntynen & Kimmo Mäntynen
1210 Ea Paajanen & Ari Paajanen Vantaa
1211 Linnea Paatela & Hanna Paatela Helsinki
1212 Sofia Paatela & Teemu Paatela Helsinki
1213 Aino Ropponen & Anne Ropponen Hyvinkää
1214 Anni Ropponen & Esa Ropponen Hyvinkää
1215 Leevi Salmijärvi & Sami Jaatinen Luigi & Padre
1216 Emma Soffer & Yariv Soffer HTU stadi
1217 Maya Soffer & Hannu Takala IL-FIN
1218 Helmi Summa & Akseli Summa
1219 Liina Summa & Aino Summa
1220 Karo Suuronen & Mervi Suuronen ESPOO
1221 Aron Häyrynen & Janne Häyrynen Puroniitynmäen miehet
1222 Oliver Virta & Mari Virta Lahti
1223 Oodi Sinkkonen & Wera Sinkkonen Vitträskin Vipeltäjät
1224 Heli Luoto & Riia Luoto HELSINKI


Lähtöryhmä: 15:45 SM joukkueviesti Yleinen (20) matkat:
U 200m - P 4.5km - J 1.6km (20)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1500 Lauri Marekwia
Erika Parviainen
Kim Harju
TINYSPEED TRIATHLON 1. JOUKKUE
1501 Joona Lehtonen
Maiju Mäenpää
Ville Salonen
Aqua Plus Triathlon
1502 Sanni Karhu
Pia Bryggare
Tiia Puurtinen
WillTri
1503 Noora Luokkala
Maisa Tuliniemi
Enni Kukkasniemi
TriathlonSuomi 3
1504 Sami Tuomi
Camilla Långsjö
Sanna Saksala
TriathlonSuomi 4
1505 Juuso Manninen
Aino Luoma
Joona Tuikka
TriathlonSuomi 1
1506 Pasi Huhtala
Mirka Vahtera
Tatu Koistinen
TriathlonSuomi 2
1507 Leevi Hietanen
Janina Saarnio
Darby Thomas
Turun Urheiluliitto 1. joukkue
1508 Ilkka Utriainen
Matleena Kolu
Pekka Viikari
Turun Urheiluliitto 2. joukkue
1509 Valtteri Repo
Anni Antikainen
Matti Moisio
Manyone
1510 Juha Seppälä
Suvi Törönen
Pekka Väisänen
Vihti Triathlon
1511 Perttu Somero
Tarja Masalin
Aku Joentausta
NasTri
1512 Arttu Hirsi
Julia Kekkonen
Joel Af Hällström
Triathlon Vantaa 1 joukkue
1513
1514 Kaisa Mäkinen
Tiina Sandell
Marko Peuraniemi
TriVA team
1515
1516
1517
1518
1519

Lähtöryhmä: 15:50 SM-joukkueviesti Masters (yhteisikä väh 130 v.) (15) matkat:
U 200m - P 4.5km - J 1.6km (15)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1520 Pekka Tauriainen
Maria Hari
Toni Kivinen
Triathlon Vantaa masters 1 137 v
1521 Jani Puhakka
Katja Kallioinen
Esa Heinonen
XTri Lahti 133 v
1522 Meri Verho
Taina Teileri
Mari Tirkkonen
TriathlonSuomi 3 141 v
1523 Anna Uimonen
Marjo Ruippo
Heidi Harjanne
TriathlonSuomi 4 149 v
1524 Matti Harjuoja
Heidi Kuivamäki
Juha-Pekka Halmeenmäki
TriathlonSuomi 1 136 v
1525 Anniina Hakkarainen
Marja-Liisa Kanigan
Pirta Hotulainen
TriathlonSuomi 2 132 v
1526 Mika Myllö
Essi Olivès
Alex Bodson
Helsinki Triathlon 1 144 v
1527 Mika Luoto
Sari Stenholm
Pekka Stenholm
Turun Urheiluliitto 131 v
1528 Jari Turtiainen
Marika Langenoja-Suvitie
Janne Sallila
Kajo Triathlon 130 v
1529 Juha Huttunen
Tuula Majander
Karri Glasin
Triathlon Vantaa Masters 2 138 v
1530
1531
1532
1533
1534

Lähtöryhmä: 15:50 SM Joukkueviesti - Nuortensarja (1999 ja jälkeen) (10) matkat:
U 200m - P 4.5km - J 1.6km (10)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1535 Eetu Ovaska
Riina Perkiö
Esa Ovaska
Triathlon Vantaa Nuoret 1
1536 Elias Kuusisto
Astrid Snäll
Viljami Valli
Turun Urheiluliitto nuoret
1537 Eetu Palvanen
Ronja Kakkonen
Atte Somero
NasTri
1538 Onni Järvinen
Julia Vänttinen
Eero Ovaska
Triathlon Vantaa Nuoret 2
1539 Markus Myllymäki
Jessica Mäkinen
Pyry Paloviita
Triathlonteam 226
1540
1541
1542
1543
1544

Lähtöryhmä: 16:46 Firmalähtö 1 Ilmarinen (20) matkat:
U 300m - P 9km - J 3km (20)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1240 Ara Haikarainen M40
1241 Christer Hede Viini&Juusto M40
1242 Kari Hintikka M50
1243 Petteri Kakkola M50
1244 Vesa Karttunen M
1245 Veijo Kekkonen M60
1246 Sami Kiiski M40
1247 Mikko Käkelä M40
1248 Ville Laurila Viini&Juusto M50
1249 Mikko Leisti M50
1250 Ville Mannila M
1251 Aleksi Niemeläinen M
1252 Kaj Oksanen M50
1253 Marko Pirhonen M40
1254 Juha-Pekka Smolander M40
1255 Osmo Sonninen M50
1256
1257
1258
1259

Lähtöryhmä: 16:58 Firmalähtö 2 3StepIT (30) matkat:
U 300m - P 9km - J 3km (30)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1260 Elina Oksanen
Jari Lemmilä
Marisanna Savolainen
Wonder Women
1261 Alma Backman
Susanna Hirvonen
Marianna Wallin
Tehotytöt
1262
1263 Jaan Aaremäe 3 Step IT M
1264 Varpu Ahvenainen 3 Step IT M
1265 Päivi Arbelius 3 Step IT M
1266
1267 Johan Grönroos 3 Step IT M
1268 Milla Joki-Huuki 3 Step IT M
1269 Tuisku Järvinen 3 Step IT M40
1270 Jonne Koskinen 3 Step IT M
1271 Nora Lahtinen 3 Step IT M
1272 Katariina Lausto 3 Step IT M
1273 Matias Majamäki 3 Step IT M
1274 Harri Malinen 3 Step IT M40
1275 Henna Merikallio 3 Step IT M
1276 Laura Niemi 3 Step IT M
1277 Kai Pasonen 3 Step IT M40
1278 Janne Silvonen 3 Step IT M
1279 Marko Sjöman 3 Step IT M50
1280 Lauri Tiili 3 Step IT M
1281 Toni Vahevaara 3 Step IT M
1282 Jarkko Veijalainen 3 Step IT M50
1283 Tapio Kaunisto 3 Step IT
1284 Petteri Heiman 3 Step IT
1285 Oula Maijala 3 Step IT
1286 Petri Kiikka 3 Step IT
1287
1288
1289

Lähtöryhmä: 17:10 Firmalähtö 3 GE Healthcare (40) matkat:
U 300m - P 9km - J 3km (40)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1290 Noora Linnanvirta
Jutta Liukkonen
Tuula Jokela
Kutosen Kimulit
1291

Joukkue6
1292 Juhani Kilpeläinen
Helvi Nikkilä
Juhani Kilpeläinen
Ankini
1293
1294 Ali Neissi
Esa Malo
Kari Kymäläinen
HW Team
1295 Pia Kotiranta
Mika Nikander
Sofia Heikkilä
Helsinki
1296 Jonas Heinola
Henna Järvi
Maria Holopainen
720 Degrees
1297 Jussi Nenonen
Teemu Lilleberg
Heikki Kuvaja
Pulliaiset
1298 Janne Pitkänen
Radim Musalek
Aapo Koivusalo
Adducere
1299

Joukkue1
1300

Joukkue2
1301

Joukkue3
1302

Joukkue4
1303

Joukkue5
1304 EiKilpapyörä1 M
1305 EiKilpapyörä2 M
1306 EiKilpapyörä3 M
1307 EiKilpapyörä4 M
1308 EiKilpapyörä5 M
1309 EiKilpapyörä6 M
1310 EiKilpapyörä7 M
1311 EiKilpapyörä8 M
1312 Kilpapyörä1 MK
1313 Juho Korhonen GE Healthcare M
1314 Toni Kärki GE Healthcare M
1315 Ilkka Lehmusvirta Vyaire M
1316 Sakari Palojärvi GE Healthcare M
1317 Tomi Pekkarinen GE Healthcare M40
1318 Tomas Villikka GE Healthcare M
1319 EiKilpapyöräN1 N
1320 EiKilpapyöräN2 N
1321 EiKilpapyöräN3 N
1322 EiKilpapyöräN4 N
1323 EiKilpapyöräN5 N
1324 EiKilpapyöräN6 N
1325 KilpapyöräN1 NK
1326 Riina Kärki N
1327 Niina Lehmusvirta GE Healthcare NK
1328 Erika Niemelä GE Healthcare N
1329 Katja Urpalainen GE Healthcare N

Lähtöryhmä: 17:22 Firmalähtö 4 Normet Group (15) matkat:
U 300m - P 9km - J 3km (15)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1330 Jouko Aumasalo Normet M
1331 Mikko Immonen Normet M
1332 Alberto Llana Normet M
1333 Lasse Mod Normet M
1334 Isto Nuorkivi Normet M
1335 Petri Rintala Normet M
1336 Creig Walker Normet M
1337 Markku Verkama Normet M
1338 Niina Rintala Normet Group Oy N
1339
1340
1341
1342
1343
1344

Lähtöryhmä: 17:40 Naisten joukkueviesti (15) matkat:
U 300m - P 9km - J 3km (15)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1345 Anna C. Kaipainen
Paula Niemi
Riikka Karhu
Nörttitytöt
1346
1347 Claudia Ollas
Anne Koskinen
Anja Lutze
Helsinki Diplomats Ladies
1348 Sari Kopra
Tiina Kopra
Sanna Haronoja
Herkut serkut
1349 Joanna Nyman
Suvi Simola
Sanna Backman
Espoo
1350 Tua Iivanainen
Nani Pajunen
Piuni Iivanainen
NAT
1351 Wilma Walther
Jenni Rantanen
Julia Kekkonen
Artun Enkelit
1352 Päivi Roihu
Paula Torenius
Marja Ojander
Korven urheilijat
1353 Minna Saukko
Kaisa Nieminen
Laura Anttolainen
Kilpakonnat
1354 Sarri Sipilä
Annika Lahtinen
Katja Lahtinen
Jyväskylä
1355
1356
1357
1358
1359

Lähtöryhmä: 17:50 Miesten joukkueviesti (25) matkat:
U 300m - P 9km - J 3km (25)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1360 Eero Halmari
Rami Vaittinen
Sanna Manderbacka
Tarttila Style
1361 Atso Iivanainen
Tuomas Iivanainen
Arttu Iivanainen
NAT
1362 Andreas Ioannidis
Katri Ioannidis
Mari Rauhala
1363 Hannu Kivinen
Toni Kivinen
Rasmus Kivinen
3rd GENERATION
1364 Tapio Annala
Juha Kotamies
Sonja Annala
Helsinki
1365 Teemu Annala
Klaus Julin
Mikko Kotamies
1366 Nina Tanner
Jukka Leskelä
Samuli Oinonen
Pyöräliike Lundberg
1367 Juha Pakkanen
Reijo Sahlman
Pekka Ajanto
Ciclicmo Offlex&Johdin
1368 Katri Frigård
Matti Hämäläinen
Veera Pöntinen
1369 Jared Gregory
Hanne Ronkainen
Jenina Jäntti
1370 Ulla Pöntinen
Matti Paavilainen
Satu Andersson
1371 Katja Rantala
Teemu Mikkelä
Mikko Kotonen
UMMELJOKI
1372 Toni Rissanen
Joni Laakkonen
Ville Vallinkoski
VANTAA
1373 Diana Holmström
Jukka Sjösten
Magnus Hellström
Jukkas 50´s AAA
1374 Timo Sjösten
Mika Nieminen
Calle Wasström
Jukkas 50s AA
1375 Niklas Huhtinen
Kirsi Söder
Antti Kontinen
Espoo
1376 Alberto Grande
Luis Torres
Andres Ferrandiz
ESPOO
1377 Allu Montin
Lauri Pihlajaniemi
Pekka Maksimainen
One Pint Pub Athletes
1378 Mikko Ryynänen
Niko Luoma
Greta Oinonen
One Pint Pub Athletes
1379 Lauri Pietarinen
Mikko Sihvonen
Salla Siukonen
One Pint Pub Athletes
1380 Tytti Tavi
Pauli Laakso
Olli Maksimainen
One Pint Pub Athletes
1381 Timo Ryynänen
Tuomas Pystynen
Markku Raveala
One Pint Pub Athletes
1382 Humpo Rissanen
Seppo Kilpelänaho
Antti Jokiranta
One Pint Pub Athletes
1383 Raija Liukkunen
Martin Bach
Tanja Knittler
Helsinki Diplomats Together
1384

Lähtöryhmä: 18:00 Naiset Kilpapyörä (30) matkat:
U 300m - P 9km - J 3km (30)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1385 Orvokki Helinko Espoo Naiset Yleinen
1386 Minna Karonen Rauma Naiset Yleinen
1387 Mirja Korpas Kotka N50-59 v
1388 Meri Maijala HELSINKI Naiset Yleinen
1389 Salla-Mari Maisila HELSINKI Naiset Yleinen
1390 Anne-Mari Marttunen Kauhajoki Naiset Yleinen
1391
1392 Pia Naakka HAMINA N40-49 v
1393 Mia Numminen Espoo Naiset Yleinen
1394 Eeva Pulli Naiset Yleinen
1395 Pirkko Puranen Mikkeli N60-69 v
1396 Merilyn Rikkinen Vantaa Naiset Yleinen
1397 Saara Rimpelä Helsinki N40-49 v
1398 Noel Rosbäck HELSINKI Naiset Yleinen
1399 Tuuli Salovuori HELSINKI Naiset Yleinen
1400 Kirsi Sasi VANTAA N40-49 v
1401 Kaisa Toivonen NAC Arkkitehdit Naiset Yleinen
1402 Salla Valtari Helsingfors Simsällskap (HSS) Naiset Yleinen
1403 Anniina Wanhatalo Poni-Haan Ratsastajat N50-59 v
1404 Sirpa Salmi Kellokoski Naiset Yleinen
1405 Imke Höfling KUTU Triathlon Kuopio N40-49 v
1406 Anni Mattila Naiset Yleinen
1407 Maria Paatero
1408 Sofia Heinonen Triathlon Vantaa
1409
1410
1411
1412
1413
1414

Lähtöryhmä: 18:10 Miehet Kilpapyörä yli 45 min (39) matkat:
U 300m - P 9km - J 3km (39)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1415 Robert Engroos HELSINKI M Yleinen
1416 Sebastian Engroos M Yleinen
1417 Igor Gottmann HSY M Yleinen
1418 Kari Hiilosmaa Vantaa M50-59 v
1419 Juuso Hämäläinen Finnlines M Yleinen
1420 Santeri Järvelä HELSINKI M Yleinen
1421 Markus Kaarto Helsinki M40-49 v
1422 Olli Kaure VANTAA M Yleinen
1423 Joonas Kivilaakso Lahti M Yleinen
1424 Ari Kuokkanen Hyvinkää M Yleinen
1425 Timo Laatio HELSINKI M Yleinen
1427 Sampsa Luomaniemi HELSINKI M Yleinen
1428 Pauli Lönnroth HELSINKI M40-49 v
1429 Aleksi Mannerkivi Lahti M Yleinen
1430 Thomas Metzner Österby Sportklubb M50-59 v
1431 Anssi Niinimäki KKH M40-49 v
1432
1433 Ari Purhonen Triathlon Vantaa M50-59 v
1434 Tuomo Roine HelTri M40-49 v
1435 Reijo Salovaara ESPOO M60-69 v
1436 Tuomas Taimiaho HelTri M40-49 v
1437 Philip Tidwell HELSINKI M Yleinen
1438 Tuukka Vuorinen Lappeenranta M Yleinen
1439 Mikko Yrjölä KKH M40-49 v
1440 Janne Rönn TERVAKOSKI M Yleinen
1441
1442 Marco Mäkinen Finntriathlon Masters M50-59 v
1443 Heimo Ketola HELSINKI M50-59 v
1444
1445
1446
1447
1448
1449
1450
1451
1452
1453
1454

Lähtöryhmä: 18:20 Miehet Kilpapyörä alle 45 min (30) matkat:
U 300m - P 9km - J 3km (30)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1455 Daniel Af Hällström Simmis Masters M Yleinen
1456 Tuomo Göös HELSINKI M Yleinen
1457 Miika Hannula Secto Automotive M Yleinen
1458 Markku Hintsala OULUNSALO M40-49 v
1459 Lassi Jalava KAUNIAINEN M50-59 v
1460 Ville Karhu JäPy M40-49 v
1461
1462 Veikko Kymäläinen Espoo M Yleinen
1463 Tero Leppänen I am Iron Man M40-49 v
1464 Aarni Oinonen Hyvinkää M40-49 v
1465 Matti Peura Dr.Peura Oy M Yleinen
1466 Till Sawala Helsingin Yliopisto M Yleinen
1467 Petri Tuomainen VANTAA M Yleinen
1468 Pekka Turpeinen Finnish Low Speed Racers yr 1990 M50-59 v
1469
1470 Samuli Laulumaa PyöräRinki M40-49 v
1471
1472
1473
1474
1475
1476
1477
1478
1479
1480
1481
1482
1483
1484

















GREAT ATHLETES GET GREAT RESULTS WITH ULTIMATE SPORT SERVICE !
Ultimate Sport Service   |   Langelandsvej 38   |   5800 Nyborg   |   Denmark