BotniaVasan



Anmälda

Söka i fält
Sök efter

665 deltagar(e) hittades i sökningen, visar 1 - 500
<- StartNr -> <- Navn -> <- Klub/Hold -> <- Land -> <- By -> <- Distance -> <- Kategori -> <- veteran -> <- sjukhusSM ->
2011 Joacim Bertlin FIN VASA 52 km H
6001 Aarne Vartiainen Simpeleen Urheilijat FIN SIMPELE 52 km H M60
154 Dan Liljeqvist AZ Grit Team FIN LILLBY 52 km H
3009 Henry Byskata IF Femman FIN VASA 52 km H
5051 Heidi Korpela-Kamila Jurvan Urheilijat FIN SARVIJOKI 52 km D N50 N50
6002 Jorma Kuronen Kainuun Hiihtoseura FIN KAJAANI 52 km H M60
5001 Timo Liinamaa Härmänseudun Hiihtäjät FIN YLIHÄRMÄ 52 km H M50
2073 Hannu Lallukka Häjyt Seinäjoki FIN SEINÄJOKI 52 km H
148 Ilkka Korhonen Sala-Gym Lehtikangas FIN HELSINGFORS 52 km H
8328 Satu-Maria Peltola Wasa Trail Runners FIN VAASA 52 km D
129 Anthony Hannus Hannus Media FIN KRISTINESTAD 52 km H
126 Fredrik Grannas Vörå IF FIN VÖRÅ 52 km H
5002 Lennart Holmström IF Åland FIN JOMALA 52 km H M50
137 Isac Holmström Ski Team Mäenpää FIN JOMALA 52 km H
9001 Maria Nyström Korsholm FIN KORSHOLM 25 km D
4001 Frank Thölix skiteam 156 FIN SULVA 52 km H M40
179 Mikael Sandzelius Älvdalens IF SWE JYVÄSKYLÄ 52 km H
2125 Kaj Westerback Oy Simons Element Ab FIN VÖYRI 52 km H
5003 Svante Olofsson Pargas IF FIN PARAINEN 52 km H M50
3063 Leif Rikberg Borgå Akilles FIN BORGÅ 52 km H
3037 Mikael Less Sibbo Vargarna FIN KALKKIRANTA 52 km H
3036 Erkki Kytönen FIN SEINÄJOKI 52 km H
2106 Mats Påhls Solf IK FIN TÖLBY 52 km H
9028 Julia Dahlkvist MG ski team FIN KOIVULAHTI 25 km D
117 Robin Damlin Norrvalla Ski Team FIN VAASA 52 km H
8204 Inger Damlin Team Rynkeby FIN VÖYRI 52 km D
3010 Stefan Damlin Norrvalla Ski Team FIN VÖYRI 52 km H
3014 Patrik Engström BASF FIN JAKKULA 52 km H
8318 Lena Lassas FIN NÄRPIÖ 52 km D
8216 Barbro Molander IF Brahe Jakobstad/MamIS FIN JAKOBSTAD 52 km D
3057 Jan-Erik Pada FIN HELSINGBY 52 km H
8330 Linda Ravals Vasa centralsjukhus FIN HELSINGBY 52 km D N40
9082 Katarina Myntti Vörå If FIN VÖYRI 25 km D
2039 Risto Haverinen FIN MARINKAINEN 52 km H
4002 Vesa Hakala Forssan Salama FIN FORSSA 52 km H M40
2031 Kim Granholm Kvevlax idrottsvänner FIN KOIVULAHTI 52 km H
2094 Jens Nyby Malax IF FIN MAALAHTI 52 km H
2051 Mats Jakobsson FIN VAASA 52 km H
2032 Lars Granlund Kraft skidor FIN KALAX 52 km H
8209 Annika Långgård FIN MAALAHTI 52 km D
9037 Markus Leppikorpi FIN MUSTASAARI 25 km H
9056 Kerstin Storm TRGM Vasa 2019 FIN JUNGSUND 25 km D
139 Valtteri Härkönen Continental-Focus FIN LAPPEENRANTA 52 km H
9018 Annika Ohlis Vörå kommun FIN VÖYRI 25 km D
9115 Susanne Granfors Vörå kommun FIN VÖRÅ 25 km D
5004 Stefan Grannas vörå if/jtk-power FIN VÖYRI 52 km H M50
2084 Jan Malmberg IF Åland FIN ENKLINGE 52 km H
170 Jonas Pått Ingå IF FIN INKOO 52 km H
2005 Kim Backlund Vörå if FIN MAXMO 52 km H
2048 Boris Häggman vörå if FIN VÖYRIVÖRÅ 52 km H
8336 Tina Söderbacka Team Helga FIN VAASA 52 km D
5005 Christer Finne Solf IK FIN SOLF 52 km H M50
9080 Mikael Nygård Vasa Skidklubb FIN VASA 25 km H
5006 Mikael Ramstedt Pargas IF FIN PARGAS 52 km H M50
171 Jarmo Rissanen Koiviston Isku Bioracer FIN KUOPIO 52 km H
2082 Johan Löfbacka ELHO FIN PURMO 52 km H
9089 Anne Bäck Vasa centralsjukhus FIN VEIKKAALA 25 km D N50
127 Johan Gädda Vasa centralsjukhus FIN VAASA 52 km H H
8325 Johanna Nelimarkka Antibioottivapaat FIN ALAJÄRVI 52 km D
3049 Tuomo Nelimarkka Antibioottivapaat FIN ALAJÄRVI 52 km H
5007 Jari Mikko Sikkilä Sievin Sisu FIN SIEVI 52 km H M50
3026 Bertil Holmström Oravais IF FIN KOMOSSA 52 km H
2049 Kurt Häggman Vörå if FIN KAITSOR 52 km H
2118 Kenneth Sundman IK Hellas FIN VASA 52 km H
6003 Peter Klemets IF Femman FIN MAXMO 52 km H M60
169 Pasi Ponsiluoma Metalli os28 FIN VÄHÄKYRÖ 52 km H
5008 Lars Losvik If Minken FIN UUSIKAARLEPYY 52 km H M50
9111 Tilde Finskas IF Femman FIN MUSTASAARI 25 km D
9126 Alwa Kinnunen Malax IF FIN MAALAHTI 25 km D
3086 Ari Ylihärsilä Alahärmän kisa FIN VOLTTI 52 km H
6004 Stig Orre IF Åland FIN MARIEHAMN 52 km H M60
168 Johan Orre IF Åland FIN MARIEHAMN 52 km H
5052 Kaija Korhonen Sotkamon Jymy FIN HYRYNSALMI 52 km D N50
8205 Julia Järveläinen IF Femman FIN KORSHOLM 52 km D
3030 Henrik Järveläinen IF Femman FIN KORSHOLM 52 km H
3045 Jouni Maunuksela Isokyrö FIN ORISMALA 52 km H
8322 Outi Maunuksela Isokyrö FIN ORISMALA 52 km D
2071 Hans Källström Kraft Skidor FIN NÄRPES 52 km H
2110 Christer Rönnlund vörå if FIN BERTBY 52 km H
2124 Kjell Utfolk tjöck ik FIN TJÖCK 52 km H
2075 Harry Lillandt tjöck ik FIN TJÖCK 52 km H
2008 Bo Bergfelt Born to have Fun FIN SUNDOM 52 km H
6005 Bjarne Östman If Minken/Bogohata FIN NYKARLEBY 52 km H M60
3055 Mikko Ollikainen Vörå kommun FIN ÖVERMALAX 52 km H
2072 Tommy Lahti Skatila IK FIN VEIKKAALA 52 km H
2066 Tom Knipström Team Logset FIN KOIVULAHTI 52 km H
2014 Petri Blomqvist Team Logset FIN KOIVULAHTI 52 km H
2127 Christian Westeråker Team Logset FIN KOIVULAHTI 52 km H
2027 Jan Furunäs Team Logset FIN KOIVULAHTI 52 km H
3048 Erno Mäntynen Team Logset FIN KUNI 52 km H
2100 Simon Näsman Team Logset FIN KOIVULAHTI 52 km H
2040 Johan Heikfolk KWH Group FIN VAASA 52 km H
2091 Mikael Norrbo FIN JAKOBSTAD 52 km H
3062 Andreas Remahl FIN VEIKKAALA 52 km H
3023 Stig Hellqvist Oravais IF FIN ORAVAIS FABRIK 52 km H
2129 Robert Örn FIN VAASA 52 km H
2016 Karl-Georg Båsk FIN PETALAX 52 km H
2121 Martin Svenlin FIN BOSUND 52 km H
2076 Bengt Lillsjö Malax IF FIN VASA 52 km H
8201 Cecilia Back Jeppo FIN JEPUA 52 km D
3047 Thomas Mård MG Ski Team FIN KOIVULAHTI 52 km H
173 Markku Ritanotko Turku FIN TURKU 52 km H
3027 Kim Håkans FIN ISKMO 52 km H
8208 Annika Lundström-Nygård Vörå IF FIN ORAVAINEN 52 km D
111 Stig Boström Oravais If FIN VÖRÅ 52 km H
4003 Keijo Vehkakoski Jämsänkosken Ilves FIN JÄMSÄNKOSKI 52 km H M40
9009 Arttu Vehkakoski Jämsänkosken ilves FIN JÄMSÄNKOSKI 25 km H
161 Thomas Malmsten Österby Sportklubb FIN TAMMISAARI 52 km H
8210 Emma Malmsten Kanotklubben Wågen FIN TAMMISAARI 52 km D
8320 Maria Malmsten Österby Sportklubb FIN TAMMISAARI 52 km D
2115 Bengt-Olav Sten Malax IF FIN ÖVERMALAX 52 km H
5009 Juha Juhanoja Paimion Urheilijat FIN KAARINA 52 km H M50
144 Lassi Juhanoja Paimion Urheilijat FIN KAARINA 52 km H
3074 Robert Stoor Sandvikens Skidklubb FIN VAASA 52 km H
3084 Anders Vestergård FIN KORSHOLM 52 km H
2064 Andreas Knip Andreas Knips Hembageri FIN KVEVLAX 52 km H
2081 Mattias Lång Andreas Knips Hembageri FIN KVEVLAX 52 km H
8212 Lisa Niemistö Andreas Knips Hembageri FIN VASA 52 km D
2065 Kristian Knip Andreas Knips Hembageri FIN KVEVLAX 52 km H
2098 Jan Nykvist Andreas Knips Hembageri FIN KVEVLAX 52 km H
9032 Kristian Lähdes Andreas Knips Hembageri FIN KVEVLAX 25 km H
8207 Ulrika Lundegård Vasa Centralsjukhus FIN MAALAHTI 52 km D N40
136 Vicktor Hjulfors Pedersöre FIN KOLPPI 52 km H
150 Christian Kronberg IF Minken FIN VAASA 52 km H
151 Patrick Kronberg IF Minken FIN VAASA 52 km H
2078 Classe Lindström If femman SWE SÖDERUDDEN 52 km H
187 Anders Wallin Skiteam156 FIN KOIVULAHTI 52 km H
9099 Johanna Sippus FIN VÖYRIVÖRÅ 25 km D
9144 Gun Sippus FIN VÖYRI 25 km D
4051 Ann-Sofi Pitkänen Borgå Akilles FIN JACKARBY 52 km D N40
9106 Leif Åkers FIN MUSTASAARI 25 km H
2096 Kenneth Nygård FIN MUSTASAARI 52 km H
9059 Juhani Leppikorpi FIN VAASA 25 km H
5010 Patrik Still If Brahe FIN JAKOBSTAD 52 km H M50
3044 Tobias Martin Uf Kamraterna FIN SÖDERKULLA 52 km H
3043 Patrik Martin Uf Kamraterna FIN HELSINKI 52 km H
2019 Patrik Ehnström Vasa Centralsjukhus FIN VASA 52 km H M40
2012 Daniel Björkhem FIN PORVOO 52 km H
2007 Bo Beijar BK PlayBoys FIN VASSOR 52 km H
3017 Stefan Grankulla Eugmo FIN EUGMO 52 km H
2006 Owe Backman Bakhalt IF FIN TENALA 52 km H
4052 Karita Jungar IF Brahe FIN JAKOBSTAD 52 km D N40
120 Johnny Engström Vörå IF FIN VASA 52 km H
178 Kari Salo Rauma FIN RAUMA 52 km H
8310 Erica Grönberg FIN VAASA 52 km D
3066 Harri Salovaara Vaasa FIN VAASA 52 km H
2029 Tomas Glasberg Malax IF FIN SOLF 52 km H
2018 Niklas Donner Wärtsilä FIN SUNDOM 52 km H
4004 Mikael Eklund Vörå IF/Simons Element FIN VÖYRI 52 km H M40
2120 Fjalar Suni FIN VAASA 52 km H
2093 Björn Nybacka Team Nybacka / IK Falken FIN KÅLLBY 52 km H
5053 Mirva Pynnönen Joutsan Pommi FIN LAUKAA 52 km D N50
2105 Kenneth Påhls SkiTeam 156 FIN VÖRÅ 52 km H
9150 Mikael Nordman Korsholm FIN KORSHOLM 25 km H
3022 Tom Heinonen IF Minken FIN HIRVLAX 52 km H
8311 Ann-Charlotte Heinonen IF Minken FIN HIRVLAX 52 km D
3068 Kimmo Sikanen Ammattiosasto 28 FIN VAASA 52 km H
6006 Kai Lappalainen Pyhäjärven pohti FIN KEMPELE 52 km H M60
2002 Dan Andersson FIN PORVOO 52 km H
2068 Mats Krooks FIN VÖRÅ 52 km H
8317 Isabella Krooks FIN VÖRÅ 52 km D
3071 Jim Snickars Närpes Kraft Skidförening FIN ÖVERMARK 52 km H
9095 Louise Majabacka Maxmo Sportklubb FIN MAKSAMAA 25 km D
3061 Seppo Rantapuska PetPe FIN PETÄJÄVESI 52 km H
2077 Petri Lindholm Team Velo Cycling FIN SALO 52 km H
2030 Johnny Granholm SkiTeam 156 FIN MAKSAMAA 52 km H
5011 Petteri Genas Vaasan Hiihtäjät FIN VAASA 52 km H M50
9073 Petrus Genas Vaasan Hiihtäjät FIN VAASA 25 km H
3040 Jonas Löv Fagerbacka FIN PURMO 52 km H
8319 Hanna Löv Fagerbacka FIN PURMO 52 km D
180 Stefan Sandås ESF FIN ESBO 52 km H
3075 Bengt Storthors Närpes kraft skidförening FIN ÖVERMARK 52 km H
6041 Sauli Honkala Pietarsaaren Hiihtäjät FIN PIETARSAARI 52 km H M70
4053 Linda Forth Vörå IF FIN PIETARSAARI 52 km D N40
5012 Jari Paavola Liedon Luja FIN TURKU 52 km H M50
115 Robin Carp VÖRÅ IF FIN VAASA 52 km H
5013 Timo Markkula Lempäälän Kisa FIN LEMPÄÄLÄ 52 km H M50
6042 Veikko Ahonen Keuruun Kisailijat FIN KEURUU 52 km H M70
6043 Bror-Erik Kronqvist IF MINKEN FIN UUSIKAARLEPYY 52 km H M70
9085 Jonas Hautanen Vörå Kommun FIN KVEVLAX 25 km H
2026 Göran Furunäs Andreas Knips Hembageri FIN KVEVLAX 52 km H
3035 Thomas Kurki FIN BORGÅ 52 km H
3001 Andreas Ahlnäs Skogsund Racing Team FIN SÖDERKULLA 52 km H
8305 Anna-Lena Bengs Vörå FIN VÖYRI 52 km D
3004 Magnus Bengs Vörå FIN VÖYRI 52 km H
5014 Christer Lindberg Sibbo-Vargarna classic team FIN BOX 52 km H M50
2079 Juha Liukkonen FIN HELSINKI 52 km H
4005 Santeri Ryhänen Vantaan Hiihtoseura FIN HELSINKI 52 km H M40
8306 Marianne Bergman Oravais if FIN KOMOSSA 52 km D
6007 Pehr-Olof Kalander Oravais IF FIN MAXMO 52 km H M60
2122 Rolf Söderlund FIN HELSINGBY 52 km H
2041 Anders Helsing Vörå IF FIN VANTAA 52 km H
2090 Keijo Nordström TVC FIN SALO 52 km H
3016 Christoffer Fredriksson IIK FIN HELSINKI 52 km H
2108 Lasse Reinikka FIN MUSTASAARI 52 km H
9077 Andreas Kjellman Spurs Ski Stars FIN VASA 25 km H
2097 Peter Nygård IF Femman FIN VASA 52 km H
2042 Christian Holm Skatila IK FIN VEIKKAALA 52 km H
9050 Anne-Maj Holm FIN VEIKKAALA 25 km D
8331 Helene Salmela FIN KIMO 52 km D
3087 Arto Ylihärsilä FIN HÄRMÄ 52 km H
9068 Anne Kuusela Seinäjoen keskussairaala FIN SEINÄJOKI 25 km D N50
9084 Voitto Majasaari Seinäjoen keskussairaala FIN POJANLUOMA 25 km H M60
9024 Erkki Nygård Seinäjoen keskussairaala FIN SEINÄJOKI 25 km H M60
9040 Pauli Pulli Seinäjoen keskussairaala FIN SEINÄJOKI 25 km H M60
3058 Antti Palomäki Hellanmaa FIN HELLANMAA 52 km H
5015 Antti Kämi Vaasan Hiihtäjät FIN VAASA 52 km H M50
9063 William Holmström Oravais IF FIN KOMOSSA 25 km H
9130 Aron Holmström Oravais IF FIN KOMOSSA 25 km H
9027 Malin Holmström Oravais IF FIN KOMOSSA 25 km D
9090 Magnus Holmström Oravais IF FIN KOMOSSA 25 km H
8206 Barbro Lindberg Borgå Akilles FIN PORVOO 52 km D
163 Johan Mattfolk Kraft Skidor FIN NÄRPES 52 km H
8211 Terhi Martikainen IF Åsarna FIN KOKKOLA 52 km D
2028 Jukka Gardemeister FIN KUUSANKOSKI 52 km H
9075 Heikki Ruohomäki Seinäjoen keskussairaala FIN KURIKKA 25 km H M60
4006 Björn Wahlsberg IF Åland FIN MARIEHAMN 52 km H M40
4007 Mika Jaakkola Liedon Luja FIN LIETO 52 km H M40
6008 Jan Erik Fogde Malax IF FIN ÖVERMALAX 52 km H M60
2025 Christian Friman Duveds If FIN DUVED 52 km H
5016 Jari Sjöström IF Brahe FIN ÖJA 52 km H M50
2046 Victor Hydén SkiTeam156 FIN VAASA 52 km H
165 Tuomas Myllykoski Jämin Jänne FIN SEINÄJOKI 52 km H
3076 Mathias Strand FFG FIN BÖLE 52 km H
2111 Yngve Sandström IF Brahe FIN JAKOBSTAD 52 km H
3083 Kari Vanhala FIN VÄHÄKYRÖ 52 km H
9025 Heikki Pajuranta Seinäjoen keskussairaala FIN TUOMIKYLÄ 25 km H M60
2010 Sebastian Berglund FIN LAPVÄÄRTTI 52 km H
4008 Jarkko Jauho Joutsenon Kullervo FIN JOUTSENO 52 km H M40
9002 Ida Nordkvist Sundom If FIN VAASA 25 km D
9060 Kim Nordkvist Vasa FIN VAASA 25 km H
146 Anders Kanckos FIN VASA 52 km H
2017 Alfons Dahl If Femman FIN SINGSBY 52 km H
3019 Harri Hautala ABB Oy FIN VAASA 52 km H
5017 Stefan Storvall IF Åsarna FIN KRUUNUPYY 52 km H M50
2050 Stefan Ingves Tomato team FIN SKAFTUNG 52 km H
4009 Tero Viik Äänekosken Huima ry FIN ÄÄNEKOSKI 52 km H M40
8309 Rebecca Ek If Minken FIN MUNSALA 52 km D
2117 Martin Strand Team Rynkeby FIN VASA 52 km H
8107 Anni Ruostekoski Vaasan Hiihtäjät FIN VAASA 52 km D
2003 Mikael Asp Malax IF FIN SVARVAR 52 km H
9049 Helena Snickars FIN ÖVERMALAX 25 km D
8203 Cecilia Borgman IF Sibbo Vargarna FIN HELSINKI 52 km D
109 Daniel Blomster IF Sibbo Vargarna FIN HELSINKI 52 km H
2083 Johan Löv Purmo FBK FIN PURMO 52 km H
3002 Björn Ahlnäs Skogsund Racing Team FIN KERKKOO 52 km H
3015 Tom Fors FIN TEERIJÄRVI 52 km H
9051 Lars-Erik Hanner Waasa Numerica Oy Ab FIN VASA 25 km H
6044 Kauko Salonen Laukaan Urheilijat FIN LAUKAA 52 km H M70
174 Björn Rosenqvist Scandic Trans FIN ÖVERMALAX 52 km H
2109 Lauri Ruberg IK Falken EST ÄHTÄVÄ 52 km H
9140 Gunilla Sand Hankmo IF FIN KORSHOLM 25 km D
3067 Antti Seppä FIN JYVÄSKYLÄ 52 km H
5018 Juha Nikkinen Kälviän Tarmo FIN RUOTSALO 52 km H M50
103 Pasi Auvinen Si-Su FIN PIETARSAARI 52 km H
3085 Teijo Virtanen Corrida del Norte FIN ESPOO 52 km H
3046 Pentti Mylläri Adios FIN ESPOO 52 km H
3003 Sebastian Ahlnäs Skogsund Racing Team FIN BOX 52 km H
8304 Marika Backman FIN TENALA 52 km D
3092 Johan Östman FIN SUNDOM 52 km H
9133 Leif Björk FIN JUNGSUND 25 km H
118 Otto Domars Kvevlax FIN KVEVLAX 52 km H
2103 Heikki Perkiö Vähäkyrö FIN VÄHÄKYRÖ 52 km H
2116 Jonas Storås FIN LAPPFJÄRD 52 km H
125 Kennet Granlund FIN KOKKOLA 52 km H
9113 Päivi Hakala Häjyt/Vähäkyrö FIN VÄHÄKYRÖ 25 km D
9030 Seppo Hakala Häjyt/Vähäkyrö FIN VÄHÄKYRÖ 25 km H
2123 Sune Träskelin Solf IK FIN SOLF 52 km H
167 Erkki Mäkinen Kauhavan Wisa FIN KAUHAVA 52 km H
2067 Tommy Kroksjö ik falken FIN NEDERLAPPFORS 52 km H
3070 Mats Smeds Oravais IF FIN KOMOSSA 52 km H
9127 Oscar Smeds Oravais If FIN KOMOSSA 25 km H
9023 Maria Smeds Oravais If FIN KOMOSSA 25 km D
6009 Juhani Kumpusalo Nivalan Urheilijat FIN NIVALA 52 km H M60
6051 Eija Uusi-Esko Luvian Veto FIN LUVIA 52 km D N60
9010 Juha Vento FIN LUVIA 25 km H
2034 Stefan Gros FIN KAITSOR 52 km H
2114 Göran Småros Kraft skidor FIN NÄRPIÖ 52 km H
5019 Ari Orava Seinäjoen Hiihtoseura FIN SEINÄJOKI 52 km H M50
102 Daniel Andersson Pargas If FIN PARAINEN 52 km H
2080 Anders Lundberg SkiTeam 156 FIN KORSHOLM 52 km H
5020 Jari Kuhno Saarijärvenpullistus FIN SAARIJÄRVI 52 km H M50
4054 Maria Björkman IFBrahe FIN PIETARSAARI 52 km D N40
177 Jyrki Saksa Teuvan rivakka FIN TEUVA 52 km H
5021 Jarkko Kauppinen Ski Jyväskylä FIN TIKKAKOSKI 52 km H M50
9117 Annika Fors FIN TERJÄRV 25 km D
3081 Juha Uusitalo Suomussalmen Rasti FIN JYVÄSKYLÄ 52 km H
4010 Heikki Karjaluoto Ski Jyväskylä FIN JYVÄSKYLÄ 52 km H M40
4055 Suvi Karjaluoto Ski Jyväskylä FIN JYVÄSKYLÄ 52 km D N40
9038 Linda Backlund Oravais if FIN KAITSOR 25 km D
9054 Fanny Långs Oravais if FIN KAITSOR 25 km D
6010 Sven-Erik Libäck IF Åsarna FIN KRUUNUPYY 52 km H M60
8324 Arja Mäkitalo-Moss FIN VAASA 52 km D
3025 Magnus Holmqvist FIN KAUNIAINEN 52 km H
4011 Jussi Mökkönen Sievin Sisu FIN SIEVI 52 km H M40
131 Pertti Heinikangas NOT OK PKS SK FIN PORI 52 km H
8329 Laura Portin FIN PARAINEN 52 km D
5022 Jan Alden Borgå Akilles FIN PORVOO 52 km H M50
6045 Bertel Berglund Vörå Granit FIN VÖYRI 52 km H
9107 Jacob Holm Sas Skiklubb.dk DEN ROSKILDE 25 km H
9118 Margit Palibrk Sas Skiklubb.dk DEN ROSKILDE 25 km D
9066 Ann-Maj Hagberg Sas Skiklubb.dk FIN FREDERIKSBERG 25 km D
3031 Tapani Karinkanta FIN MERIKAARTO 52 km H
128 Jari Hannula Hybo AIK FIN JURVA 52 km H
4012 Marko Leppämäki Ylöjärven urheilijat FIN YLÖJÄRVI 52 km H M40
2036 Timo Hanhikoski FIN RINTALA 52 km H
5023 Kimmo Vehkakoski vaasan hiihtäjät FIN VAASA 52 km H M50
2044 Jonas Holmkvist SkiTeam156 FIN KAITSOR 52 km H
9094 Matilda Hermans Oravais IF FIN ORAVAINEN 25 km D
6011 Markku Luhtajärvi Vaasan Hiihtäjät FIN VAASA 52 km H M60
9046 Christian Kantola Sundom IF FIN SUNDOM 25 km H M40
2020 Thomas Pitkänen Borgå FIN BOX 52 km H
186 Olli Tyrväinen Ski Jyväskylä FIN JYVÄSKYLÄ 52 km H
9047 Tindra Jansson Vörå IF FIN VÖRÅ 25 km D
2060 Jonny Karlsson FIN HELSINKI 52 km H
188 Jesper West SkiTeam 156 FIN BERGÖ 52 km H
4013 Kauko Heinikoski Iin Hiihtoseura FIN OULU 52 km H M40
8108 Sonja Saloranta Lammin Säkiä FIN LAMMI 52 km D
8315 Maria Ingerström If Brahe FIN JAKOBSTAD 52 km D
141 Andreas Ingerström If Brahe FIN JAKOBSTAD 52 km H
3082 Casper Wallén FIN HELSINKI 52 km H
2126 Viktor Westerholm Pargas IF FIN VAASA 52 km H
8327 Alejandra Parra Sepúlveda COL VAASA 52 km D
6012 Mikael Brännkärr IF Åsarna FIN NEDERVETIL 52 km H M60
9069 Henriina Hermansson FIN VAASA 25 km D
134 Jukka Hiipakka Lapua FIN LAPUA 52 km H
147 Alexander Kansa IF Femman FIN ÖVERMALAX 52 km H
5024 Kari Ollila Rovaniemen Maratonhiihtäjät FIN ROVANIEMI 52 km H M50
6013 Kari Panula Vörå IF FIN VAASA 52 km H M60 M60
5025 Juha Alm Rovaniemen maratonhiihtäjät/LKS FIN ROVANIEMI 52 km H M50 M50
6046 Peter Höglund Vasa Skidklubb FIN VAASA 52 km H M70
8326 Catarina Nylund IF Minken FIN VAASA 52 km D
2074 Erkki Laukkanen Kangasala SK FIN TAMPERE 52 km H
9055 Juhani Lehtinen FIN KAUHAJOKI 25 km H
9148 Anne Lehtinen FIN KAUHAJOKI 25 km D
2038 Janne Hautala FIN VAASA 52 km H
119 Daniel Englund AZ Grit Team FIN PIETARSAARI 52 km H
116 Håkan Dahlin vörå if FIN VÖRÅ IF 52 km H
6014 Jouni Palojärvi Kemijärven urheilijat FIN KEMIJÄRVI 52 km H M60
3042 Olle Martin UF Kamraterna FIN VÄSTERSKOG 52 km H
9146 Mauri Hautala Seinäjoen Hiihtoseura FIN SEINÄJOKI 25 km H
2092 Christer Norrgård Maxmo Sportklubb FIN MAXMO 52 km H
9116 Kaj-Erik Grandell Vasa FIN VASA 25 km H
3008 Simon Burman FIN NORRA VALLGRUND 52 km H
2085 Rolf Mannil VÖRÅ IF FIN VÖRÅ 52 km H
5026 Arto Kytölä Alajärven Ankkurit FIN ALAJÄRVI 52 km H M50
9003 Aarni Ronkainen Jämsänkosken Ilves FIN JÄMSÄNKOSKI 25 km H
2113 Peter Sjöblom Tjöck Ik FIN TJÖCK 52 km H
4014 Erik Holm Si-su FIN NEDERLAPPFORS 52 km H M40
190 Rasmus Vikström Larsmo If FIN PIETARSAARI 52 km H
8337 Anne Teir-Siltanen FIN MUSTASAARI 52 km D
2099 Sakari Närvä FIN KAUHAJOKI 52 km H
4015 Matti Sipilä IF Sibbo Vargarna FIN VÄSTERSKOG 52 km H M40
9070 Carl Nykvist FIN ÖSTERHANKMO 25 km H
9129 Björn Eriksson IF Femman FIN KORSHOLM 25 km H
9029 Elias Eriksson IF Femman FIN KORSHOLM 25 km H
110 Bernt Borgmästars Team Sjömans FIN ESSE 52 km H
3090 Simon Äppel FIN TJÖCK 52 km H
3078 Johan Syring ABB Power Generation FIN VAASA 52 km H
4056 Imke Höfling Kymin Koskenpojat FIN KOTKA 52 km D N40 N40
6015 Ilari Seppälä Vikby FIN VIKBY 52 km H M60
3079 Harald Södergård Vörå IF FIN KAURAJÄRVI 52 km H
9109 Joel Östman Oravais IF FIN VÖYRI 25 km H
9132 Jimi Östman Oravais IF FIN VÖYRI 25 km H
9072 Jenny Östman Oravais IF FIN VÖYRI 25 km D
8341 Johanna Östman Oravais IF FIN VÖYRI 52 km D
3039 Petter Lundström FIN LUVIA 52 km H
8316 Siv Jantunen FIN LUVIA 52 km D
132 Tero Heinikangas Ruosniemen luupäät FIN EURAJOKI 52 km H
4016 Vesa Moilanen Ylivieskan Kuula FIN YLIVIESKA 52 km H M40
9058 Nilserik Backlund Oif FIN KIMO 25 km H
9119 Eva Backlund Oif FIN KIMO 25 km D
5027 Mikael Åkerlund Närpes Kraft Skidförening FIN FOLLAFOSS 52 km H M50
9042 Johan Dunderfelt FIN VASA 25 km H
8340 Inga-Lill Åberg IF Sibbo-Vargarna FIN KÄRRBY 52 km D
9152 Jaana Pietilä Keski-Suomen shp Kunto ry FIN KANGASNIEMI 25 km D N50 N50
9100 Britta Strand Vasa FIN VASA 25 km D
149 Markus Korpi Vaasan Hiihtäjät FIN VAASA 52 km H
3080 Stefan Talus Vasa Idrottssällskap FIN VASA 52 km H
5028 Matti Lehtinen Himangan Roima FIN HIMANKA 52 km H M50
4017 Sam Fransman If Sibbo Vargarna FIN KALKKIRANTA 52 km H M40
9033 Patrik Långs Vörå Kommun FIN KAITSOR 25 km H
5029 Jukka-Pekka Ojala Finlandia hiihto team FIN YLIVIESKA 52 km H M50
3052 Markus Nylund ELHO FIN BENNÄS 52 km H
3011 Bo-Erik Ek Oravais FIN ORAVAIS 52 km H
6016 Jorma Honkanen Maaningan Mahti FIN SIILINJÄRVI 52 km H M60
5030 Antti Pöyhönen Maaningan Mahti FIN SIILINJÄRVI 52 km H M50
121 Kjell Forsgård IF Minken FIN JEPPO 52 km H
5031 Samuli Pigg Ski Jyväskylä FIN JYVÄSKYLÄ 52 km H M50
140 Bo-Johan Höglund FIN PORVOO 52 km H
9052 Iza Hartvik Oravais IF FIN MAKSAMAA 25 km D
156 Lukas Lindberg Sibbo- Vargarna classic team FIN BOX 52 km H
9006 Hugo Back Vörå IF FIN BERTBY 25 km H
9061 Kajsa Back Vörå IF FIN BERTBY 25 km D
9120 Linus Back Vörå IF FIN BERTBY 25 km H
9022 Göran Hällmark FIN JEPUA 25 km H
3089 Bo-Magnus Äppel Tjöck FIN TIUKKA 52 km H
172 Toni Ristiluoma FIN KURIKKA 52 km H
183 Björn Stenback SkiTeam 156 FIN VAASA 52 km H
2047 Leif Hyöty Malax If FIN LÅNGÅMINNE 52 km H
8312 Marina Hyöty FIN LÅNGÅMINNE 52 km D
105 Peter Back Vörå if FIN BERTBY 52 km H
9091 Linn Österberg Oravais IF FIN ORAVAIS 25 km D
3091 Mathias Östergård FIN VAASA 52 km H
8308 Michaela Bäckman KIV FIN KVEVLAX 52 km D
2001 Torolf Ahlnäs SiSu FIN KAITSOR 52 km H
8301 Susanne Ahlnäs Vörå IF FIN KAITSOR 52 km D
158 Johnny Lönnroth IF Sibbo Vargarna FIN MÅRTENSBY 52 km H M40
3072 Jukka Soininen FIN HELSINKI 52 km H
8338 Ulla Urjanheimo-Soininen FIN HELSINKI 52 km D
9096 Johan Kaustinen Mirka Ski Team FIN VÖYRI 25 km H
9026 Johanna Hermans Mirka Ski Team FIN ORAVAINEN 25 km D
9044 Patrik Fleen Mirka Ski Team FIN MUNSALA 25 km H
2095 Anders Nygård Mirka Ski Team FIN KOIVULAHTI 52 km H
8103 Johanna Back Mirka Ski Team FIN JEPUA 52 km D
2035 Jan Grön Mirka Ski Team FIN VÖYRI 52 km H
8334 Patricia Strandin Mirka Ski Team FIN VAASA 52 km D
9021 Veli-Matti Hietamäki FIN PERNAA 25 km H M40
4018 Thomas Granholm Vörå if FIN MAKSAMAA 52 km H M40
4019 Janne Salonpää Lapuan Virkiä FIN LAPUA 52 km H M40
9008 Ulla-Britt Thölix VÖRÅ IF FIN VÖYRI 25 km D
6052 Marianne Niemi Kuusamon Eräveikot FIN KUUSAMO 52 km D N60
3024 Alf Holm VIS-syckel FIN KARPERÖ 52 km H
2063 Alfred Kjellman IF Brahe FIN PIETARSAARI 52 km H
2054 Harry Jåfs IF Brahe FIN JAKOBSTAD 52 km H
8111 Lotta Tuominen Seinäjoen Hiihtoseura FIN JYVÄSKYLÄ 52 km D
8302 Nora Alldén FIN PORVOO 52 km D
5032 Jarmo Kananoja Virtain Urheilijat FIN NOPANKYLÄ 52 km H M50
6017 Rainer Hakamäki Virtain Urheiljat FIN ISOJOKI 52 km H M60
4020 Janne Salonen Sievin Sisu FIN SIEVI 52 km H M40
2055 Simon Jåfs IF Brahe FIN VAASA 52 km H
3013 Martin Ekman Maxmo Sk FIN MAXMO 52 km H
8101 Jennifer Antell IF Femman FIN VÄSTERHANKMO 52 km D
3033 Timo Ketola Häjyt FIN VAASA 52 km H
9020 Jesper Bergström Vörå if FIN VÖRÅ 25 km H
123 Tommy From IF Åsarna FIN TERJÄRV 52 km H
6018 Kent Westerholm Pargas IF FIN PARAINEN 52 km H M60
3069 Anders Sjöberg FIN PJELAX 52 km H
155 Jesper Lindahl Akilles/PJJ Team FIN JYVÄSKYLÄ 52 km H
2013 Johnny Blomqvist Larsmo IF/Frejs game FIN LARSMO 52 km H
8109 Mia Smeds Pohjanmaan poliisilaitos FIN VAASA 52 km D
189 Tomas West Pohjanmaan poliisilaitos FIN VAASA 52 km H
185 Mats Tuomela Pohjanmaan poliisilaitos FIN VAASA 52 km H
130 Ossi Hautanen Pohjanmaan poliisilaitos FIN VAASA 52 km H
113 Fredrik Byman Pohjanmaan poliislaitos FIN VAASA 52 km H
2053 Mika Jylhä Wasa Triathlon FIN VAASA 52 km H
3059 Ari Pirneskoski FIN MERIKAARTO 52 km H
9088 Jakob Ehrs FIN VÖRÅ 25 km H
8314 Mariann Högnäs FIN KRONOBY 52 km D
107 Jimmy Bexar IS-Söderby FIN KRUUNUPYY 52 km H
2058 Markku Järvi FIN KOKKOLA 52 km H
108 Patrik Björk Vörå If FIN BERTBY 52 km H
2043 Viktor Holm FIN ÖJA 52 km H
9112 Sebastian Ahlbäck FIN VASA 25 km H
9014 Kerstin Spets ik kronan FIN KRUUNUPYYKRONOBY 25 km D
9074 Markku Antila Team Rynkeby FIN YLISTARO 25 km H
6019 Pentti Mikkonen Riihimäen Kiista-Veikot FIN OITTI 52 km H M60
8104 Anna-Kajsa Lall IF Femman FIN VEIKKAALA 52 km D
3020 Mikael Hautanen Vörå If FIN VÖYRI 52 km H
8321 Karolina Mannil FIN VÖRÅ 52 km D
9012 Camilla Lönngren Vörå kommun FIN VÖYRI 25 km D
9110 Hannes Wägar IF Femman FIN KVEVLAX 25 km H
9131 Mats Wägar IF Femman FIN KVEVLAX 25 km H
6020 Bengt Beijar IF Femman FIN KORSHOLM 52 km H M60
4021 Jani Hiltunen Riihimäen Kiista-Veikot FIN RIIHIMÄKI 52 km H M40
9138 Heidi Österåker FIN VÖYRI 25 km D
112 Andreas Byfält IF Åsarna FIN KRUUNUPYY 52 km H
2062 Stefan Kastus FIN VÖYRI 52 km H
9123 Hannah Kastus FIN VÖYRI 25 km D
9067 Ida Kastus FIN VÖYRI 25 km D
9087 Joel Kastus FIN VÖYRI 25 km H
5033 Hannu Sippola ylistaron kilpaveljet FIN YLISTARO 52 km H M50
9081 Johan Nylund IK Falken FIN KOLPPI 25 km H M40
9098 Emelie Nordgren VCS FIN ÖSTERHANKMO 25 km D
2022 Boris Forsman IK Falken FIN PURMO 52 km H
2088 Martti Mäkelä Lapua FIN LAPUA 52 km H
2052 Jens Jern IF Femman FIN HELSINGBY 52 km H
6021 Kari Rintaluoma Teuvan Rivakka FIN ÄYSTÖ 52 km H M60
5034 Jan-Erik Nordstedt Vörå IF FIN VÖYRI 52 km H M50
9136 Juha Hiipakka FIN LAPUA 25 km H
3054 Kaj-Stefan Nyström FIN NÄRPES 52 km H
9102 Ellen Jäntti Vestria Ab Oy FIN KOIVULAHTI 25 km D
8102 Gun Back Vestria Ab Oy FIN KOIVULAHTI 52 km D
2056 Leif Jäntti Vestria Ab Oy FIN KOIVULAHTI 52 km H
2023 Patric Forsström IF Kraft FIN NÄRPES 52 km H
3051 Mika Nukala FIN HÄRMÄ 52 km H
4022 Mats Nordin Skiteam 156 FIN BÖLE 52 km H M40
9083 Kenneth Helsing FIN UUSIKAARLEPYY 25 km H
8333 Ulrika Spik IK KRONAN FIN KRONOBY 52 km D
3056 Teemu Paalanen Alahärmän Kisa FIN HÄRMÄ 52 km H
5035 Ari Ala-Riihimäki ilmajoki FIN ILMAJOKI 52 km H
8202 Disa Backfält FIN VASA 52 km D
9065 Mikael Österberg Oravais If FIN KIMO 25 km H
9086 Emilia Österberg Oravais If FIN KIMO 25 km D
9034 Alexander Österberg Oravais If FIN KIMO 25 km H
3053 Mikael Nylund Vasa Skidklubb FIN VAASA 52 km H
8106 Niina Perälä Vaasan keskussairaala FIN VAASA 52 km D N40
2104 Sauli Perälä Vaasan hiihtäjät FIN VAASA 52 km H
9078 Gunilla Widberg FIN MUNSALA 25 km D
2037 Matias Hannuksela Rantakadun Reipas FIN VAASA 52 km H



Sider: 1 | 2



GREAT ATHLETES GET GREAT RESULTS WITH ULTIMATE SPORT SERVICE !
Ultimate Sport Service   |   Langelandsvej 38   |   5800 Nyborg   |   Denmark