Finland Ice Marathon



Osallistujalista


Matka: Nastapyöräily 100 km (17)
Nimi Seura/Joukkue Kansallisuus Matka sarja
Mikko Granström FIN Nastapyöräily 100 km Miehet
Jouko Hakala Kirkkonummi FIN Nastapyöräily 100 km Miehet
Nina Honka Cycling El Burro On Ice FIN Nastapyöräily 100 km Naiset
Jani Huovinen Kuopio FIN Nastapyöräily 100 km Miehet
Vili Jaakola Kuopio FIN Nastapyöräily 100 km Miehet
Mikko Järvinen CC Ilves FIN Nastapyöräily 100 km Miehet
Ari Kinnunen Karjalan lennosto FIN Nastapyöräily 100 km Miehet
Antti Lyytikäinen KuoPys / Karjalan lennosto FIN Nastapyöräily 100 km Miehet
Timo Massinen Cycling El Burro FIN Nastapyöräily 100 km Miehet
Jaakko Mursu KuoPys FIN Nastapyöräily 100 km Miehet
Pekka Määttänen Cycling El Burro on Ice FIN Nastapyöräily 100 km Miehet
Petrus Nuotio FIN Nastapyöräily 100 km Miehet
Antti Pesonen Team Sandels Racing FIN Nastapyöräily 100 km Miehet
Antti-Jussi Pitkälä Kuopion Pyöräilyseura / KuoPys FIN Nastapyöräily 100 km Miehet
Valtteri Rantanen FIN Nastapyöräily 100 km Miehet
Toni Tähti Augment Sports/JyPS FIN Nastapyöräily 100 km Miehet
Pekka Vesanen Team Sandels Racing FIN Nastapyöräily 100 km Miehet

Matka: Nastapyöräily 50 km (12)
Nimi Seura/Joukkue Kansallisuus Matka sarja
Esko Kaikkonen Mikkelin Latu FIN Nastapyöräily 50 km Miehet
Janne Kainulainen KuoPys FIN Nastapyöräily 50 km Miehet
Aki Korkalainen Toivala FIN Nastapyöräily 50 km Miehet
Anssi Köykkä Vammalan retkeilijät FIN Nastapyöräily 50 km Miehet
Antti Lehtonen Mahti Finland FIN Nastapyöräily 50 km Miehet
Mika Lustig SjRu FIN Nastapyöräily 50 km Miehet
Markku Mustonen Vapaudenristin Veljeskunta FIN Nastapyöräily 50 km Miehet
Juha Rajahalme Kuopion Pyöräilyseura FIN Nastapyöräily 50 km Miehet
Janne Savolainen KuoPys FIN Nastapyöräily 50 km Miehet
Pasi Savolainen KuoPys FIN Nastapyöräily 50 km Miehet
Juhani Tamminen MUTA FIN Nastapyöräily 50 km Miehet
Ulla Tervo Kajaani FIN Nastapyöräily 50 km Naiset

Matka: Luistelu 200 km (16)
Nimi Seura/Joukkue Kansallisuus Matka sarja
Jan Aalbers Stokvisdennen NED Luistelu 200 km Miehet
Jeroen De Grijs Team Jongeneel NED Luistelu 200 km Miehet
Henk Hendrix RSNL NED Luistelu 200 km Miehet
Timo Herranen KARLSTO/KULS FIN Luistelu 200 km Miehet
Chris Koeleman Chris&Rob NED Luistelu 200 km Miehet
Antero Kotijärvi Kuopion Luisteluseura FIN Luistelu 200 km Miehet
Kirill Kovalko RUS Luistelu 200 km Miehet
Oiva Lipsonen Kensu FIN Luistelu 200 km Miehet
Rob Niele FIN Luistelu 200 km Miehet
Jouni Nurminen Lohja FIN Luistelu 200 km Miehet
Joseph Patrolia USA Luistelu 200 km Miehet
Yoeri Takken M.Bredero Pro Skate Team NED Luistelu 200 km Miehet
Edwin Ten Pas M.Bredero Pro Skate Team NED Luistelu 200 km Miehet
Bert Van Der Stoep Vadesto Outdoor Adventure Hattem NED Luistelu 200 km Miehet
Lucia Van Schie Team Jongeneel NED Luistelu 200 km Naiset
Hotre Zandstra Team Jongeneel NED Luistelu 200 km Miehet

Matka: Luistelu 100 km (42)
Nimi Seura/Joukkue Kansallisuus Matka sarja
Douglas Andersen Rheon Warriors GBR Luistelu 100 km Miehet
Jukka Balk KuLS FIN Luistelu 100 km Miehet
Ruben Doyle Rheon Warriors GBR Luistelu 100 km Miehet
Berend Dunnewind NED Luistelu 100 km Miehet
Kari Haapalainen KuLS FIN Luistelu 100 km Miehet
Tero Haiko Kamiza ry Lappeenranta FIN Luistelu 100 km Miehet
Petteri Hannula HLK FIN Luistelu 100 km Miehet
Heikki Hartikainen Corrida del Norte FIN Luistelu 100 km Miehet
Alexander Holland Rheon Warriors GBR Luistelu 100 km Miehet
Jan Holste Inline Holleustedt GER Luistelu 100 km Miehet
Joni Hyvärinen FIN Luistelu 100 km Miehet
Ari Ilola Helsingin Työväen Luistelijat FIN Luistelu 100 km Miehet
Ebbing Kiestra NED Luistelu 100 km Miehet
Sjouke Kiestra NED Luistelu 100 km Miehet
Evgenii Kolpakov RUS Luistelu 100 km Miehet
Marko Korhonen Kensu Jyväskylä FIN Luistelu 100 km Miehet
Kirsi Korpijärvi KENSU FIN Luistelu 100 km Naiset
Kari Kuhmonen Mikkelin Luistelijat FIN Luistelu 100 km Miehet
Söderström Markku KuLS FIN Luistelu 100 km Miehet
Jaap Martinus NED Luistelu 100 km Miehet
Michel Martinus NED Luistelu 100 km Miehet
Matt Mitchell CAN Luistelu 100 km Miehet
Jaakko Muhos KuLS FIN Luistelu 100 km Miehet
Maarit Mäntysaari FIN Luistelu 100 km Naiset
Oliver Negus Rheon Warriors GBR Luistelu 100 km Miehet
Elma Palsila FIN Luistelu 100 km Naiset
Pirkko Pennala Joensuu FIN Luistelu 100 km Naiset
Matti Pitkäaho FIN Luistelu 100 km Miehet
Stanislav Pokorny Inline Hollenstedt CZE Luistelu 100 km Miehet
Sascha Saga GER Luistelu 100 km Miehet
Timo Seppänen HLK FIN Luistelu 100 km Miehet
Kirsti Siikamäki Espoo Kunto FIN Luistelu 100 km Naiset
Ossi Sippu Kuopion Luisteluseura FIN Luistelu 100 km Miehet
Olli Tala Telemark Team Örn FIN Luistelu 100 km Miehet
Boris Telpov RUS Luistelu 100 km Miehet
Dlek Van Der Flier H.Bredero Pro Skate team NED Luistelu 100 km Miehet
Kari Vartiainen Kuopion Luisteluseura FIN Luistelu 100 km Miehet
Pekka Vesanen FIN Luistelu 100 km Miehet
Veli-Matti Vesanen Selänpään Jäykät FIN Luistelu 100 km Miehet
Henk Westervelt NED Luistelu 100 km Miehet
Aimo Väisänen KENSU/Jyväskylä FIN Luistelu 100 km Miehet
Susanna Ylinen FIN Luistelu 100 km Naiset

Matka: Potkukelkkailu 50 km (7)
Nimi Seura/Joukkue Kansallisuus Matka sarja
Timo Haikarainen Nou FIN Potkukelkkailu 50 km Miehet
Kaj Järveläinen Joroisten Palomiehet ry FIN Potkukelkkailu 50 km Miehet
Sanna Kylliäinen FIN Potkukelkkailu 50 km Naiset
Markku Levänen Savon Dynamo, Varkaus FIN Potkukelkkailu 50 km Miehet
Matti Pesälä Kory FIN Potkukelkkailu 50 km Miehet
Miia Salinto Joroisten Sporttiklubi FIN Potkukelkkailu 50 km Naiset
Warren Simmons JerseyCI Kicksled Club GBR Potkukelkkailu 50 km Miehet

Matka: Luistelu 50 km (137)
Nimi Seura/Joukkue Kansallisuus Matka sarja
Heidi Aho Skating Worm Kupittaa FIN Luistelu 50 km Naiset
Stephen Broadbent European Winter games FIN Luistelu 50 km Miehet
Henry De Winton Imperial GBR Luistelu 50 km Miehet
Erik Edelmann FIN Luistelu 50 km Miehet
Jukka-Pekka Friman JYPS FIN Luistelu 50 km Miehet
Aron Gimesi Budapest HUN Luistelu 50 km Miehet
Zoltan Gimesi Budapest HUN Luistelu 50 km Miehet
Juha Haapakoski SaPu Pyöräily FIN Luistelu 50 km Miehet
Seija Herukka AkkaPakka On Ice FIN Luistelu 50 km Naiset
Eija Herukka-Korkala AkkaPakka On Ice FIN Luistelu 50 km Naiset
Ari Hiltunen Seinäjoen Urheilijat FIN Luistelu 50 km Miehet
Markku Hiltunen FIN Luistelu 50 km Miehet
Robin Hood Sherwood Forest SUI Luistelu 50 km Miehet
Zoe Rachel Hudson GBR Luistelu 50 km Naiset
Jeremias Hurtig European Winter games FIN Luistelu 50 km Miehet
Matti Huttunen FIN Luistelu 50 km Miehet
Tomi Huttunen KuLS FIN Luistelu 50 km Miehet
Ilkka Huuskonen VIAKRA FIN Luistelu 50 km Miehet
Jukka Huutonen Team HuH FIN Luistelu 50 km Miehet
Juha Hyttinen Kuopio-Varpaisjärvi FIN Luistelu 50 km Miehet
Antti Hytönen FIN Luistelu 50 km Miehet
Joni Hyvärinen European Winter games FIN Luistelu 50 km Miehet
Jukka Hänninen Imatra FIN Luistelu 50 km Miehet
Janne Immonen Laulurinteen kiitoluisteluseura FIN Luistelu 50 km Miehet
Hannele Isohanni Akkapakka On Ice FIN Luistelu 50 km Naiset
Jussi Jaroma KUTU Triathlon FIN Luistelu 50 km Miehet
Kirsi Jokinen FIN Luistelu 50 km Naiset
Lauri Kaartokallio Gentlemen's club FIN Luistelu 50 km Miehet
Timo Kankkunen FIN Luistelu 50 km Miehet
Etti Kantola FIN Luistelu 50 km Naiset
Antti Karppinen Himmeet Hummerit FIN Luistelu 50 km Miehet
Hannu Kekki FIN Luistelu 50 km Miehet
Mervi Kilpeläinen FIN Luistelu 50 km Naiset
Richard Koch USA Luistelu 50 km Miehet
Antti Kohonen FIN Luistelu 50 km Miehet
Lauri Kojola DuoKojola FIN Luistelu 50 km Miehet
Neea Kojola DuoKojola FIN Luistelu 50 km Naiset
Matti Kolkka Jäähovi FIN Luistelu 50 km Miehet
Mirkka Koponen Rauhalahti Road Runners FIN Luistelu 50 km Naiset
Kuido Koppel EST Luistelu 50 km Miehet
Ville Korhonen FIN Luistelu 50 km Miehet
Markus Kurkinen Aallon vauhti (c) FIN Luistelu 50 km Miehet
Tapio Laakso Suomen Retkiluistelijat ry. FIN Luistelu 50 km Miehet
Anssi Lahti FIN Luistelu 50 km Miehet
Eve Lahti Palokan urheilijat FIN Luistelu 50 km Naiset
Jukka Laukkanen Kalakukkospurtti FIN Luistelu 50 km Miehet
Pentti Launonen Warustamo Oy FIN Luistelu 50 km Miehet
Leo Lehtimäki FIN Luistelu 50 km Miehet
Heli Lehto AkkaPakka on Ice FIN Luistelu 50 km Naiset
Eeva Lehtonen Laulurinteen kiitoluisteluseura FIN Luistelu 50 km Naiset
Jarmo Leinonen HLK FIN Luistelu 50 km Miehet
Lieke Lim Team Jongeneel NED Luistelu 50 km Naiset
Mika Lustig SjRu FIN Luistelu 50 km Miehet
Antti Majuri MajuriMove FIN Luistelu 50 km Miehet
Anu Majuri FIN Luistelu 50 km Naiset
Timo Makkonen FIN Luistelu 50 km Miehet
Juha Markkanen Kalakukkospurtti FIN Luistelu 50 km Miehet
Andreas Mathlin FIN Luistelu 50 km Miehet
Teijo Mathlin Espoo FIN Luistelu 50 km Miehet
Lauri Mauno Kuopio FIN Luistelu 50 km Miehet
Maxim Medvedev RUS Luistelu 50 km Miehet
Daniel Meier TV Wimmis SUI Luistelu 50 km Miehet
Christian Mellin FIN Luistelu 50 km Miehet
Eeva-Liisa Metsäkylä FIN Luistelu 50 km Naiset
Maria Miettinen KuLS FIN Luistelu 50 km Naiset
Tommi Miettinen European Winter Games FIN Luistelu 50 km Miehet
Tapio Mikkonen FIN Luistelu 50 km Miehet
Vesa Mursu FIN Luistelu 50 km Miehet
Eetu Mönkkönen FIN Luistelu 50 km Miehet
Iiro Naamanka 3D-talon atleettinen klubi FIN Luistelu 50 km Miehet
Valtteri Niutanen Aallon Vauhti FIN Luistelu 50 km Miehet
Ari Ojala FIN Luistelu 50 km Miehet
Christopher Olijslager NED Luistelu 50 km Miehet
Elsa Ollikainen FIN Luistelu 50 km Naiset
Mika Orjala Sherwood Forest FIN Luistelu 50 km Miehet
Ilja Ostsepkov EST Luistelu 50 km Miehet
Gabriel Paco MOZ Luistelu 50 km Miehet
Attila Pajor Ferencvárosi Torna Club HUN Luistelu 50 km Miehet
Balázs Pajor HIFK HUN Luistelu 50 km Miehet
Kimmo Pakarinen FIN Luistelu 50 km Miehet
Juha Paldanius FIN Luistelu 50 km Miehet
Meeri Paldanius FIN Luistelu 50 km Naiset
Henri Palmroth Tuusulajärven Urheilijat FIN Luistelu 50 km Miehet
Annakaisa Panula FIN Luistelu 50 km Naiset
Matti-Juhani Pekkanen 3D-talon atleettinen klubi FIN Luistelu 50 km Miehet
Tytti Pelkonen Kunto-Pirkat FIN Luistelu 50 km Naiset
Raimo Piiroinen FIN Luistelu 50 km Miehet
Tuovi Pirskanen FIN Luistelu 50 km Naiset
Antti Poikonen FIN Luistelu 50 km Miehet
Arttu Rahkonen Gentlemen?s club FIN Luistelu 50 km Miehet
Vesa Raitanen FIN Luistelu 50 km Miehet
Tommi Rajamäki Kullervot FIN Luistelu 50 km Miehet
Janne Rautavuori FIN Luistelu 50 km Miehet
Ville Reijonen Aallon Vauhti FIN Luistelu 50 km Miehet
Risto Reipas Jäähovi Dream Team FIN Luistelu 50 km Miehet
Natalia Reshetova Lyzhemysh RUS Luistelu 50 km Naiset
Maria Rinta-Paavola FIN Luistelu 50 km Naiset
Tobias Ronneberg Imperial NOR Luistelu 50 km Miehet
Toivo Rätte EST Luistelu 50 km Miehet
Sampsa Räty Aallon vauhti (A) FIN Luistelu 50 km Miehet
Mauri Saarinen Riihimäen Suunnistajat FIN Luistelu 50 km Miehet
Jens Salumäe team Untamon Urheilu/Kuopio FIN Luistelu 50 km Miehet
Lauri Samiola Aallon Vauhti FIN Luistelu 50 km Miehet
Kosti Sauremaa Kominkulkijat FIN Luistelu 50 km Miehet
Manfred Schmid Käsespezialitäten Schmid Adelboden SUI Luistelu 50 km Miehet
Ruedi Schmid Team Obwalden SUI Luistelu 50 km Miehet
Jorma Selroos CCH FIN Luistelu 50 km Miehet
Tommi Selroos Puutteenkulman pikaluistelijat FIN Luistelu 50 km Miehet
Pirkko Siikamäki Kuopio FIN Luistelu 50 km Naiset
Tero Smedberg FIN Luistelu 50 km Miehet
Timo Smedberg FIN Luistelu 50 km Miehet
Pauli Sonninen Kalakukkospurtti / RRR FIN Luistelu 50 km Miehet
Jari Stockus FIN Luistelu 50 km Miehet
Jarkko Suominen FIN Luistelu 50 km Miehet
Arto Sutinen FIN Luistelu 50 km Miehet
Vesa Takaoja Olavin Rasti FIN Luistelu 50 km Miehet
Toomas Tammjärv Tallinn EST Luistelu 50 km Miehet
Jari Tarvus European Winter games FIN Luistelu 50 km Miehet
Esa Tommila FIN Luistelu 50 km Miehet
Tarmo Toomingas KULS / Tarmon Autohuolto FIN Luistelu 50 km Miehet
Jari Torkki FIN Luistelu 50 km Miehet
Anne Tuomisto European Winter Games FIN Luistelu 50 km Naiset
Marko Turunen Uusikaupunki FIN Luistelu 50 km Miehet
Riikka Tuuliainen FIN Luistelu 50 km Naiset
Mirka Törhönen European Winter Games FIN Luistelu 50 km Miehet
Mikko Utriainen 50 juhlavuosi FIN Luistelu 50 km Miehet
Tamas Vahl HUN Luistelu 50 km Miehet
Sophie Van Doesburg Team Jongeneel NED Luistelu 50 km Naiset
Tuomo Vauhkonen Laulurinteen Pikaluisteluseura LAPS FIN Luistelu 50 km Miehet
Vincent Weeda NED Luistelu 50 km Miehet
Jarkko Vellonen Hc Kullervot FIN Luistelu 50 km Miehet
Leila Viitanen FIN Luistelu 50 km Naiset
Eero Virolainen FIN Luistelu 50 km Miehet
Mikko Virtanen FIN Luistelu 50 km Miehet
Hendrik Vlaanderen Ränkiset NED Luistelu 50 km Miehet
Aarne Von Wright FIN Luistelu 50 km Miehet
Bowen Xuan Kiinan Luisteluliitto FIN Luistelu 50 km Miehet

Matka: Luistelu 25 km (80)
Nimi Seura/Joukkue Kansallisuus Matka sarja
Helmi Ahava Etelä Vantaan Taitoluistelijat FIN Luistelu 25 km Naiset
Thibaud Allegret FRA Luistelu 25 km Miehet
Tim Bowmer IRL Luistelu 25 km Miehet
Marcus Bredero M.Bredero Pro Skate Team NED Luistelu 25 km Miehet
Chuang Chen Kiinan Luisteluliitto CHN Luistelu 25 km Miehet
Michel De Ruyter M. Bredero Pro Skate Team NED Luistelu 25 km Miehet
Niko Elfvengren FIN Luistelu 25 km Miehet
Alfiia Eryzhenskaia RUS Luistelu 25 km Naiset
Matias Eskelinen FIN Luistelu 25 km Miehet
Chenxi Gao Kiinan Luisteluliitto FIN Luistelu 25 km Naiset
Timo Haapio HC Ludwig FIN Luistelu 25 km Miehet
Anni Hartikainen Kalakukkospurtti, Kuopio FIN Luistelu 25 km Naiset
Gerard Heemskerk M.Bredero Pro Skate Team NED Luistelu 25 km Miehet
Markku Holopainen FIN Luistelu 25 km Miehet
Terhi Huovinen FIN Luistelu 25 km Naiset
Timo Hynynen toivala FIN Luistelu 25 km Miehet
Reijo Hyvärinen FIN Luistelu 25 km Miehet
Marko Härkönen - SWE Luistelu 25 km Miehet
Hans Jongeneel Team Jongeneel NED Luistelu 25 km Miehet
Kim Kankkunen Ränkiset, Helsinki FIN Luistelu 25 km Miehet
Paula Kankkunen Ränkiset, Helsinki FIN Luistelu 25 km Naiset
Mikhail Kargapolov Kuopion luisteluseura RUS Luistelu 25 km Miehet
Markus Karttunen APP Audit Oy FIN Luistelu 25 km Miehet
Hannu Kiiskinen Raahe FIN Luistelu 25 km Miehet
Henna Koivisto Linnanpellon Dynamo FIN Luistelu 25 km Naiset
Lauri Koivula Heinolan Hurjat FIN Luistelu 25 km Miehet
Juha Korkiakoski Ränkiset, Helsinki FIN Luistelu 25 km Miehet
Samuli Koskelo Tervajärvi Skating FIN Luistelu 25 km Miehet
Ismo Kotijärvi Kalakukko spurtti / Mestar FIN Luistelu 25 km Miehet
Henri Kuikka FIN Luistelu 25 km Miehet
Heli Kukkonen Savon Media FIN Luistelu 25 km Naiset
Leo Kytövaara KuLS/Leon Luistinpalvelu FIN Luistelu 25 km Miehet
Enni Laaksonen FIN Luistelu 25 km Naiset
Mari Lahnalampi FIN Luistelu 25 km Naiset
Sanna Lappalainen Savon Media FIN Luistelu 25 km Naiset
Marko Laurila RRR FIN Luistelu 25 km Miehet
Sakari Leino Heinolan Hurjat FIN Luistelu 25 km Miehet
Tapani Lintula Kärsämäen Kataja FIN Luistelu 25 km Miehet
Kaija Lipponen FIN Luistelu 25 km Naiset
Heidi Litja FIN Luistelu 25 km Naiset
Maisa Litja FIN Luistelu 25 km Naiset
Katri Mattelmäki FIN Luistelu 25 km Naiset
Hannu Miettinen ViCuLi FIN Luistelu 25 km Miehet
Jyrki Miettinen Haapaniemen Wauhtiveikot FIN Luistelu 25 km Miehet
Jari Moilanen Kensu FIN Luistelu 25 km Miehet
Markus Moilanen Zugepuge FIN Luistelu 25 km Miehet
Pierre Moreau FRA Luistelu 25 km Miehet
Maiju Muhos FIN Luistelu 25 km Naiset
Matti Myller FIN Luistelu 25 km Miehet
Aleksi Niemelä Jyväskylä FIN Luistelu 25 km Miehet
Minna Niittykoski FIN Luistelu 25 km Naiset
Claudia Olivieri HL Jääprinsessat ITA Luistelu 25 km Naiset
Vappu Palmu Kalakukkospurtti FIN Luistelu 25 km Naiset
Luca Pappinen TuUL FIN Luistelu 25 km Miehet
Jesse Peltonäki FIN Luistelu 25 km Miehet
Tiina Pursiainen FIN Luistelu 25 km Naiset
Heikki Puurtinen Savonlinnan Jyry FIN Luistelu 25 km Miehet
Andrei Reshetov Leo RUS Luistelu 25 km Miehet
Timo Riikonen Ränkiset FIN Luistelu 25 km Miehet
Laura Rinne Espoo FIN Luistelu 25 km Naiset
Timo Rinne Espoo FIN Luistelu 25 km Miehet
Orianna Rubin USA Luistelu 25 km Naiset
Eino Runtti Oulu FIN Luistelu 25 km Miehet
Arto Räsänen Mikkelin luistelijat ry FIN Luistelu 25 km Miehet
Hannu Räsänen KuLS FIN Luistelu 25 km Miehet
Anssi Saarelainen HitMix Kuopio FIN Luistelu 25 km Miehet
Ville Saarinen FIN Luistelu 25 km Miehet
Edgar Santamaria Carrasco C.P. Cobra El Prat ARG Luistelu 25 km Miehet
Kauko Savolainen Kuls FIN Luistelu 25 km Miehet
Marjo Siira FIN Luistelu 25 km Naiset
Pentti Soininen Retro FIN Luistelu 25 km Miehet
Jaakko Stenius FIN Luistelu 25 km Miehet
Vesa Toivanen Kalakukkospurtti FIN Luistelu 25 km Miehet
Juha Tolvanen FIN Luistelu 25 km Miehet
Aapo Tuomela FIN Luistelu 25 km Miehet
Cok Van Stoyn Team Jongeneel NED Luistelu 25 km Miehet
Timo Vauhkonen Carlson FIN Luistelu 25 km Miehet
Mika Voutilainen FIN Luistelu 25 km Miehet
Reino Väisänen Äänekoski FIN Luistelu 25 km Miehet
Binyu Yang Kiinan Luisteluliitto FIN Luistelu 25 km Naiset

Matka: 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) (52)
Nimi Seura/Joukkue Kansallisuus Matka sarja
Agnès Brosset FRA 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Naiset
Antti Elomaa Sitowise FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Tiina Haapasalo FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Naiset
Risto Hakala FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Tiina Heikkinen FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Naiset
Elli Holappa FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Naiset
Salla Huovinen FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Naiset
Ella Huupponen Sitowise FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Naiset
Henna Ihalainen FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Naiset
Lasse Joutsen HTL FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Seppo Julkunen LepU FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Anne Järveläinen FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Naiset
Jenna Järveläinen FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Naiset
Ari Kajaan KUOPIO FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Reijo Kaverinen Kontiolahti FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Pentti Kemppainen Franks FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Juha Kinnunen Terässiilit Ry FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Nea Kinnunen SiiPo FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Naiset
Kyösti Kokki Nöykkiön Nököt FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Martti Kokoi Sitowise FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Jussi Kortelainen FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Santeri Kortelainen FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Takeo Kumai JPN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Markus Laakso FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Arttu Laine Kallaveen Laineet FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Jani Laine Kallaveen Laineet FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Maiju Laine Kallaveen Laineet FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Naiset
Mikko Laukkanen Refresco FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Joke Lev-Horst NED 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Naiset
Aulis Mustonen Franks FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Joonas Mäkinen FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Hannu Pakarinen Suonenjoen Vasama FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Laura Pehkonen Sitowise FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Naiset
Seppo Piipponen Sotkamo FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Arja Pirskanen FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Naiset
Petri Polojärvi FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Tomi Puustinen Sitowise FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Päivi Rauma Vetelin Urheilijat FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Naiset
Ari Reinikainen Puijon Hiihtoseura ry FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Helena Ruhanen FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Naiset
Jani Rytkönen FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Kristiina Sand - FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Naiset
Risto Solaranta FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Jarmo Strandman FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Kor Tas NED 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Paula Tiikkainen Refresco FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Naiset
Annu Tirkkonen FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Juha Tuunainen Sitowise FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Miehet
Hannele Vakkuri FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Naiset
Vilma Vatka FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Naiset
Leena-Mari Vehmas Saksalan Urhot FIN 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Naiset
Sara Zuffa Kalakukkospurtti ITA 12,5 km Luistelu (ilman sauvoja) Naiset

Matka: 12,5 km apu- ja toimintavälinein (2)
Nimi Seura/Joukkue Kansallisuus Matka sarja
Merja Husi-Maahu FIN 12,5 km apu- ja toimintavälinein Naiset
Pekka Mankinen FIN 12,5 km apu- ja toimintavälinein Miehet

Matka: 25 km Sauvaluistelu (57)
Nimi Seura/Joukkue Kansallisuus Matka sarja
Anne Ahonen FIN 25 km Sauvaluistelu Naiset
Teija Antikainen Niemen Soutajat Varkaus FIN 25 km Sauvaluistelu Naiset
Veera Antikainen FIN 25 km Sauvaluistelu Naiset
Kari Autio Wanhat Pierut, Nivala FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Mika Eskelinen Kurkimäki FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Antti Haaranen Savon ammattiopisto FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Jukka Heinähattu Kyyttö Unlimited FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Kari Hietanen KUOPIO GRE 25 km Sauvaluistelu Miehet
Veera Hietanen FIN 25 km Sauvaluistelu Naiset
Ville Hietanen GUM 25 km Sauvaluistelu Miehet
Saska Hovi Kuopio FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Kaija Huusko FIN 25 km Sauvaluistelu Naiset
Juhani Hyytiä FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Anna Jaakkola TAMPERE FIN 25 km Sauvaluistelu Naiset
Juhani Jauhiainen FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Tuija Johansson Espoo FIN 25 km Sauvaluistelu Naiset
Pekka Järvelä FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Antti-Jussi Järvinen FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Juhani Karjomaa FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Miika Karjomaa FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Jorma Kastegren Varkaus FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Joni Kettunen FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Tiia Laitinen Suonenjoki FIN 25 km Sauvaluistelu Naiset
Jenni Lautso Sitowise FIN 25 km Sauvaluistelu Naiset
Jouni Liukkonen FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Tuula Loukio FIN 25 km Sauvaluistelu Naiset
Taina Lyly FIN 25 km Sauvaluistelu Naiset
Pekka Lähteinen FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Maija Manninen Viitasaaren Viesti FIN 25 km Sauvaluistelu Naiset
Petri Manninen FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Jukka Maukonen Huuhan Pallo FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Timo Meskanen Puijon Latu FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Aki Miettinen Vipuvaikutus Consulting Ky FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Katja Nuutinen FIN 25 km Sauvaluistelu Naiset
Pia Paunonen FIN 25 km Sauvaluistelu Naiset
Tuomo Pukkila FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Pirkko Puranen Fimea FIN 25 km Sauvaluistelu Naiset
Henry Purhonen FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Riikka Purhonen FIN 25 km Sauvaluistelu Naiset
Laura Pöllänen Sitowise FIN 25 km Sauvaluistelu Naiset
Tarja Pöyhönen Suonenjoen Vasama FIN 25 km Sauvaluistelu Naiset
Kaija Raisio FIN 25 km Sauvaluistelu Naiset
Pirkko Raninen Naantali FIN 25 km Sauvaluistelu Naiset
Ismo Reponen FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Sami Räsänen Rautu FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Joonas Saaranen FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Antti Sarvela FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Seppo Sirén Helsinki FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Ossi Suomela FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Teemu Tikkanen FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Tani Torvinen FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Sakari Turunen FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Oona Vainio Kyrönsalmen Ketterä FIN 25 km Sauvaluistelu Naiset
Jukka Waris FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Matti Vehmas FIN 25 km Sauvaluistelu Miehet
Päivi Virtanen FIN 25 km Sauvaluistelu Naiset
Elina Välikangas FIN 25 km Sauvaluistelu Naiset

Matka: 50 km Sauvaluistelu (95)
Nimi Seura/Joukkue Kansallisuus Matka sarja
Jouni Aaltonen FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Mika Aho Tampere FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Markus Ahtiainen FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Aatos Alamäki FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Esa Antikainen Niemen Soutajat Varkaus FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Jouko Asikainen Puijon Latu ry FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Romnan Burnashev RUS 50 km Sauvaluistelu Miehet
Virpi Haavanlammi FIN 50 km Sauvaluistelu Naiset
Jani Hakkarainen FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Heidi Helminen FIN 50 km Sauvaluistelu Naiset
Mikko Hippeläinen Oma Koti FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Petteri Huovinen Sitowise FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Simo Hytönen FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Petteri Hämäläinen Kuopion Elo FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Harri Ilomäki Ilomäen Virkiät FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Leena Ilomäki Ilomäen Virkiät FIN 50 km Sauvaluistelu Naiset
Maarit Jaakkola FIN 50 km Sauvaluistelu Naiset
Seppo Jauhiainen Kalakukkospurtti FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Ari Jokela Kuopio FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Petri Jousa Korsogym oy FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Mika Jumpponen Team Korson menninkäiset FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Raimo Juvonen Kaukisgurut Helsinki FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Ville Jäkälä SPymS FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Marjo Kaipainen FIN 50 km Sauvaluistelu Naiset
Jari Kamaja FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Risto Kananen Team Korson menninkäiset FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Mika Kauppinen Viitasaari FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Jyrki Ketola Valkeakoski FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Eero Kilpeläinen Puolimatkassa FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Petra Kivinen FIN 50 km Sauvaluistelu Naiset
Satu Koivumaa Koijumaan Kova FIN 50 km Sauvaluistelu Naiset
Arto Kojo Ikiviikarit Ry FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Olli Kokki FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Jukka Kyllönen FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Maarit Kärki FIN 50 km Sauvaluistelu Naiset
Leena Kärnä Hierontasolmu FIN 50 km Sauvaluistelu Naiset
Ari Lehtinen Rauman Frisbee FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Mika Lehtola FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Sanna Lehtola FIN 50 km Sauvaluistelu Naiset
Sari Lepo Savonlinna FIN 50 km Sauvaluistelu Naiset
Harri Leppälä Kyyttö Unlimited FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Elina Leskinen Karjalan lennosto FIN 50 km Sauvaluistelu Naiset
Marko Lukkari FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Vesa Mikkonen kuopio FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Jarmo Mäentausta Kinetic Espoo FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Ari Nevalainen FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Anna Niemistö NNN FIN 50 km Sauvaluistelu Naiset
Ari Niemistö NNN FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Marko Nihtinen Hämeenlinna FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Mirva Niininen Petäjäveden Hieronta Relax FIN 50 km Sauvaluistelu Naiset
Matti Norja KuLS FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Pekka Nykänen - FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Ari Nyyssönen FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Timo Ojala FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Matti Paasolainen Team Korson menninkäiset FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Sanna Paasonen Betonijalat FIN 50 km Sauvaluistelu Naiset
Pentti Pajala Finnlamelli Oy FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Eero Palevaara FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Erja Paltamaa Petäjäveden Hieronta Relax FIN 50 km Sauvaluistelu Naiset
Jukka Peräsalmi FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Jarkko Pitkänen Melojantien Kuntoilijat FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Jukka Pitkänen Ikiviikarit Ry FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Erkki Poikolainen Vihtavuoren Pamaus FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Teppo Raininko Kyyttö Unlimited FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Jarkko Rantala FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Tarja Rautukoski Turku FIN 50 km Sauvaluistelu Naiset
Outi Repo SRL FIN 50 km Sauvaluistelu Naiset
Kimmo Rintala FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Janne Roponen Ristiina FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Tanja Roponen FIN 50 km Sauvaluistelu Naiset
Mari Ruokonen Vihtavuoren Pamaus FIN 50 km Sauvaluistelu Naiset
Jari Ruusunen FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Tarja Rytkönen FIN 50 km Sauvaluistelu Naiset
Marko Räsänen Kuopio FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Marko Saarinen Team Korson menninkäiset FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Eine Sainio FIN 50 km Sauvaluistelu Naiset
Esa Sainio FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Mikko Salo Rauma FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Reijo Salovaara Suomen Retkiluistelijat FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Antti Savinainen Melojantien Kuntoilijat FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Niina Selkee FIN 50 km Sauvaluistelu Naiset
Pekka Sihvola FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Riikka Sinikallio Betonijalat FIN 50 km Sauvaluistelu Naiset
Tarutuulia Sormunen FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Esa Suomalainen A-insinöörit FIN 50 km Sauvaluistelu Naiset
Timo Toivonen Vaasa FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Jarkko Tuominen FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Sami Tuominen FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Katja Turpeinen FIN 50 km Sauvaluistelu Naiset
Mika Turunen Kuopio FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Samuli Tyyskä Espoo FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Tiina Wallenius Tampere FIN 50 km Sauvaluistelu Naiset
Seppo Voutilainen FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet
Hanna Väätäinen KuoSu FIN 50 km Sauvaluistelu Naiset
Risto Yli-Tainio SRL FIN 50 km Sauvaluistelu Miehet

Matka: Nastapyöräily 25 km (6)
Nimi Seura/Joukkue Kansallisuus Matka sarja
Jussi Haakana KuoPys FIN Nastapyöräily 25 km Miehet
Ari Hiltunen Seinäjoen Urheilijat FIN Nastapyöräily 25 km Miehet
Miika Juuti KuoPys FIN Nastapyöräily 25 km Miehet
Ari Martikainen KUOPYS FIN Nastapyöräily 25 km Miehet
Timo Tervo Kajaani FIN Nastapyöräily 25 km Miehet
Sanna Tohka KUOPIO FIN Nastapyöräily 25 km Naiset

Matka: Lasten Minimarathon 2 km (10)
Nimi Seura/Joukkue Kansallisuus Matka sarja
Laura Heiskanen Bluerings FIN Lasten Minimarathon 2 km
Elmeri Kilpeläinen KuPs FIN Lasten Minimarathon 2 km M
Eeti Lahti Palokan urheilijat FIN Lasten Minimarathon 2 km M
Emma Lång KuoSu FIN Lasten Minimarathon 2 km W
Jaan Miettinen FIN Lasten Minimarathon 2 km
Nicole Ogun FIN Lasten Minimarathon 2 km
Miitta Pakarinen KuLS FIN Lasten Minimarathon 2 km
Amanda Palmu FIN Lasten Minimarathon 2 km W
Nuppu Rissanen FIN Lasten Minimarathon 2 km
Anton Sulismaa FIN Lasten Minimarathon 2 km

Matka: Luistelu 12,5 km alle 15v (4)
Nimi Seura/Joukkue Kansallisuus Matka sarja
Aatos Hakala FIN Luistelu 12,5 km alle 15v Miehet
Veikka Rantala FIN Luistelu 12,5 km alle 15v Miehet
Niklas Rytkönen FIN Luistelu 12,5 km alle 15v Miehet
Venla Tirkkonen PTL FIN Luistelu 12,5 km alle 15v Naiset




GREAT ATHLETES GET GREAT RESULTS WITH ULTIMATE SPORT SERVICE !
Ultimate Sport Service   |   Langelandsvej 38   |   5800 Nyborg   |   Denmark