Silkeborg Triathlon - Sprint

Deltagerliste

Klasse: Sprint (350/17/5): Piger 13 - 17 år (1)
Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Clara Kempel SILKEBORG DEN

Klasse: Sprint (350/17/5): Kvinder 24 - 39 år (6)
Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Nanna Ebbensgaard RISSKOV DEN
Laura Mathiesen SILKEBORG SMT-Silkeborg GBR
Jannie Abildtrup ÅBYHØJ Silkeborg Spildevand DEN
Mette Munkholm Madsen HOLSTEBRO DEN
Malene Halling ROSKILDE Danishbike.dk DEN
Julie Lind HOLSTEBRO DEN


Klasse: Sprint (350/17/5): Kvinder 40 - 44 år (4)
Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Grethe Overby GISTRUP DEN
Karin Ravn SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Afke Verberne Frederiksen SILKEBORG NED
Bettina Lindholt HOLSTEBRO DEN


Klasse: Sprint (350/17/5): Kvinder 45 - 49 år (4)
Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Mette N.s. Poulsen RY DEN
Lykke Østergaard Møller HJORTSHØJ DEN
Dorte Qvortrup SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Jarka Oberthon SILKEBORG SVK


Klasse: Sprint (350/17/5): Kvinder 50 - 54 år (1)
Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Rikke Asmussen SILKEBORG JN Data DEN


Klasse: Sprint (350/17/5): Kvinder 60+ år (1)
Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Hanne-Marie Sieg Sørensen SKIVE Skive AM Triathlon DEN


Klasse: Sprint (350/17/5): Drenge 13 - 17 år (3)
Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Bastian Milton RANDERS NV DEN
Nicolai Holm IKAST ISK Triatlon DEN
Frederik Johansen AALBORG Aalborg Triathlon Klub DEN

Klasse: Sprint (350/17/5): Mænd 18 - 23 år (2)
Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Mathias Gramstrup ÅRHUS V JN Data DEN
Christian Messell THORSØ DEN


Klasse: Sprint (350/17/5): Mænd 24 - 39 år (17)
Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Johannes Møller RISSKOV DEN
Troels Hosbjerg SILKEBORG Silkeborg Spildevand DEN
Marc Christensen OUTRUP DEN
Rasmus Gjørret HERNING JN Data DEN
Jonas Druedahl SKANDERBORG JN Data DEN
Jesper Ditlev Poulsen HINNERUP DEN
Rasmus Olesen Vaaben KØBENHAVN S Italian Stallion DEN
Kasper Bach Olesen SILKEBORG DEN
Mathias Bøgelund AALBORG Aalborg Atletik & Motion DEN
Thomas Gundlund Henriksen SILKEBORG Team GRIF DEN
Kristian Sondrup SILKEBORG Team GRIF DEN
Ole Hemme Hansen ÅRHUS C Aahus 1900 Triatlon DEN
Mathias Pilgaard Wriedt VEJLE Wriedt DEN
Bergtór Thomsen LEIRVÍK Eysturoyar pagna felag FRO
Magni Hansen FUGLAFJØRÐUR Fuglafjarða Svimjifelag FRO
Klaus Risager VIBORG DEN
Rune Dalgas Jakobsen VIBORG DEN


Klasse: Sprint (350/17/5): Mænd 40 - 44 år (16)
Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Kristian Tofting Kristensen OUTRUP DEN
René Pedersen HAMMEL JN Data DEN
Jakob Stensgaard VIBY J QuPro DEN
Søren Simonsen SILKEBORG QuPro DEN
Casper Agerbo MÅRSLET Mårslet Tri DEN
Jesper Beck Blæsbjerg HOLSTEBRO Team Mejrup DEN
Poul Pasgaard HOLSTEBRO Team Mejrup DEN
Rasmus Bøge Meyhoff SILKEBORG DEN
Jacob Matthiesen SILKEBORG DEN
Thomas Sigurdsson FREDERICIA Fredericia Triathlon Team DEN
Jannik Veiding Sørensen FREDERICIA Fredericia Triathlon Team DEN
Lars Peter Ilsø Larsen GALTEN DEN
Frantz Andersen HORSENS Fit & Sund Horsens DEN
Lars Johansen AALBORG Aalborg Triathlon Klub DEN
Per Løcke MELBY The Optimists DEN
Jens Tønnesen HINNERUP JTDarkarts DEN


Klasse: Sprint (350/17/5): Mænd 45 - 49 år (9)
Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Jesper Thusgaard SKANDERBORG JN Data DEN
Niels Winther Pontoppidan HADSTEN JN Data DEN
Christophe Cardon SILKEBORG JN Data DEN
Henning Juel Møller HJORTSHØJ Hjortshøj Tri DEN
Kenneth Søgaard SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Peter Høj Larsen ESBJERG V Esbjerg Tri & Multisport DEN
Benni Andersen VARDE Esbjerg Tri & Multisport DEN
Torben Johan Mortensen SVENDBORG Angst er ok. DEN
Aksel Nielsen SVENSTRUP Aalborg Triathlon Klub DEN


Klasse: Sprint (350/17/5): Mænd 50 - 54 år (5)
Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Bent H. Christensen SILKEBORG DEN
Leif Højriis SILKEBORG JN Data DEN
Tommy Bomand Larsen SILKEBORG JN Data DEN
Henrik Messell THORSØ DEN
Bo Pedersen HJORTSHØJ DEN

Klasse: Sprint Stafethold: Mænd 50 - 54 år (1)
Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Henrik Fredsbo SKANDERBORG Tri8660 DEN

Klasse: Sprint (350/17/5): Mænd 55 - 59 år (3)
Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Villy Holten IKAST DEN
Jan Henning Hansen SILKEBORG DEN
Kim Jimmy Røssner Hansen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN


Klasse: Sprint (350/17/5): Mænd 60+ år (2)
Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Jan Bach Jensen SILKEBORG Italian Stallion DEN
Per Holm HOLSTEBRO DEN


Ultimate Sport Service   |   Langelandsvej 38   |   5800 Nyborg   |   Danmark