Silkeborg Triathlon - Sprint og Cross

Deltagerliste

Klasse: Sprint (350/17/5): Piger 13 - 17 år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
18 Clara Kempel SILKEBORG DEN



Klasse: Sprint (350/17/5): Kvinder 18 - 23 år (3)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
72 Julie Gaumitz Storm ODENSE C Odense Triathlon Klub DEN
74 Laura Krogh SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
76 Natascha Agerholm FREDERICIA Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN




Klasse: Sprint (350/17/5): Kvinder 24 - 39 år (6)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
51 Nanna Ebbensgaard RISSKOV DEN
4 Laura Mathiesen SILKEBORG SMT-Silkeborg GBR
29 Jannie Abildtrup ÅBYHØJ Silkeborg Spildevand DEN
28 Janna Egholm Hansen HERNING DEN
14 Camilla Riis HERNING Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
56 Nina Højris ÅRHUS C Aahus 1900 Triatlon DEN


Klasse: Medium - 350m svømning - 15k MTB - 5k trail løb: Kvinder 24 - 39 år (4)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
380 Mette Munkholm Madsen HOLSTEBRO DEN
372 Julie Lind HOLSTEBRO DEN
395 Tine Sørensen STRUER DEN
78 Kristina Bøge Meyhoff SILKEBORG DEN

Klasse: X-Large - 700m svømning - 30k MTB (2 x 15k) - 10k trailløb (2 x 5k): Kvinder 24 - 39 år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
379 Malene Halling ROSKILDE Danishbike.dk DEN

Klasse: Sprint (350/17/5): Kvinder 40 - 44 år (4)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
19 Grethe Overby GISTRUP DEN
3 Karin Ravn SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
5 Afke Verberne Frederiksen SILKEBORG NED
11 Bettina Lindholt HOLSTEBRO DEN


Klasse: Medium - 350m svømning - 15k MTB - 5k trail løb: Kvinder 40 - 44 år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
392 Tabita Cramers SKANDERBORG DEN


Klasse: Sprint (350/17/5): Kvinder 45 - 49 år (3)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
49 Mette N.s. Poulsen RY DEN
41 Lykke Østergaard Møller HJORTSHØJ DEN
30 Jarka Oberthon SILKEBORG SVK




Klasse: Sprint (350/17/5): Kvinder 50 - 54 år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
64 Rikke Asmussen SILKEBORG JN Data DEN



Klasse: X-Large - 700m svømning - 30k MTB (2 x 15k) - 10k trailløb (2 x 5k): Kvinder 50 - 54 år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
365 Inger K. Larsen KERTEMINDE Kerteminde Tri Klub DEN




Klasse: X-Large - 700m svømning - 30k MTB (2 x 15k) - 10k trailløb (2 x 5k): Kvinder 55 - 59 år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
407 Carol Rasmussen KARLSLUNDE Brøndby Triathlon Club DEN

Klasse: Sprint (350/17/5): Kvinder 60+ år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
20 Hanne-Marie Sieg Sørensen SKIVE Skive AM Triathlon DEN




Klasse: Sprint (350/17/5): Drenge 13 - 17 år (3)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
8 Bastian Milton RANDERS NV DEN
52 Nicolai Holm IKAST ISK Triatlon DEN
65 Simon Kuntz KOLDING DEN

Klasse: Medium - 350m svømning - 15k MTB - 5k trail løb: Drenge 13 - 17 år (2)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
363 Frederik Johansen AALBORG Aalborg Triathlon Klub DEN
371 Jesper Vølcker SILKEBORG DEN


Klasse: Sprint (350/17/5): Mænd 18 - 23 år (6)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
48 Mathias Gramstrup ÅRHUS V JN Data DEN
16 Christian Messell THORSØ DEN
53 Nicolaj Sørensen RINGKØBING DEN
7 Aske Tang Hansen RINGKØBING DEN
73 Thomas Nielsen ESBJERG V Esbjerg Tri & Multisport DEN
75 Tobias Fibiger SILKEBORG DEN


Klasse: Medium - 350m svømning - 15k MTB - 5k trail løb: Mænd 18 - 23 år (3)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
387 Peter Vølcker SILKEBORG DEN
98 Morten Mikkelstrup AALBORG DEN
367 Jacob T. Kajhøj Sørensen SVENDBORG Odense Triathlon Klub DEN


Klasse: Sprint (350/17/5): Mænd 24 - 39 år (15)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
34 Johannes Møller RISSKOV DEN
70 Troels Hosbjerg SILKEBORG Silkeborg Spildevand DEN
44 Marc Christensen OUTRUP DEN
61 Rasmus Gjørret HERNING JN Data DEN
35 Jonas Druedahl SKANDERBORG JN Data DEN
33 Jesper Ditlev Poulsen HINNERUP DEN
62 Rasmus Olesen Vaaben KØBENHAVN S Italian Stallion DEN
36 Kasper Bach Olesen SILKEBORG DEN
47 Mathias Bøgelund AALBORG Aalborg Atletik & Motion DEN
10 Bergtór Thomsen LEIRVÍK Eysturoyar pagna felag FRO
42 Magni Hansen FUGLAFJØRÐUR Fuglafjarða Svimjifelag FRO
55 Nikolaj Holm Andersen ÅRHUS C Ingen DEN
43 Malthe Hartmann HADERSLEV Haderslev Idræts Forening DEN
45 Martin Eriksen SILKEBORG DEN
46 Martin Sauer Jensen VEJLE DEN


Klasse: Medium - 350m svømning - 15k MTB - 5k trail løb: Mænd 24 - 39 år (9)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
391 Rune Dalgas Jakobsen VIBORG DEN
383 Ole Hedegaard VIBORG Specialized DEN
366 Jacob Sonne-Schmidt IKAST DEN
370 Jeppe Præstgaard Andersen LØGSTRUP DEN
398 Klaus Risager VIBORG DEN
399 Steen Bang HERNING DEN
401 Hans Chr. Andersen IKASTIKAST DEN
79 Morten Tillitz SILKEBORG DEN
410 Frederik Just SILKEBORG Quantico DEN

Klasse: X-Large - 700m svømning - 30k MTB (2 x 15k) - 10k trailløb (2 x 5k): Mænd 24 - 39 år (5)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
394 Thomas Gundlund Henriksen SILKEBORG Team GRIF DEN
375 Kristian Sondrup SILKEBORG Team GRIF DEN
384 Ole Hemme Hansen ÅRHUS C Aahus 1900 Triatlon DEN
381 Morten Gravesen VARDE Multiatleterne DEN
406 Thomas Hjort SILKEBORG eliteSIlkeborg DEN

Klasse: Sprint (350/17/5): Mænd 40 - 44 år (11)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
38 Kristian Tofting Kristensen OUTRUP DEN
63 René Pedersen HAMMEL JN Data DEN
24 Jakob Stensgaard VIBY J QuPro DEN
66 Søren Simonsen SILKEBORG QuPro DEN
15 Casper Agerbo MÅRSLET Mårslet Tri DEN
32 Jesper Beck Blæsbjerg HOLSTEBRO Team Mejrup DEN
59 Poul Pasgaard HOLSTEBRO Team Mejrup DEN
60 Rasmus Bøge Meyhoff SILKEBORG DEN
23 Jacob Matthiesen SILKEBORG DEN
50 Michael Lindholt HOLSTEBRO Holstebro Triathlon Klub DEN
13 Bruno Bjerre SILKEBORG DEN


Klasse: Medium - 350m svømning - 15k MTB - 5k trail løb: Mænd 40 - 44 år (4)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
393 Thomas Sigurdsson FREDERICIA Fredericia Triathlon Team DEN
368 Jannik Veiding Sørensen FREDERICIA Fredericia Triathlon Team DEN
377 Lars Peter Ilsø Larsen GALTEN DEN
369 Jens Tønnesen HINNERUP JTDarkarts DEN

Klasse: X-Large - 700m svømning - 30k MTB (2 x 15k) - 10k trailløb (2 x 5k): Mænd 40 - 44 år (7)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
362 Frantz Andersen HORSENS Fit & Sund Horsens DEN
376 Lars Johansen AALBORG Aalborg Triathlon Klub DEN
386 Per Løcke MELBY The Optimists DEN
374 Knud Winther VIBY J DEN
390 Rolf Sloth RY DEN
405 Jesper Skjødt VIDEBÆK CADOVIUS DEN
408 Jonny Højdam KOLDING Mindthemedia.com DEN

Klasse: Sprint (350/17/5): Mænd 45 - 49 år (8)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
31 Jesper Thusgaard SKANDERBORG JN Data DEN
54 Niels Winther Pontoppidan HADSTEN JN Data DEN
17 Christophe Cardon SILKEBORG JN Data DEN
21 Henning Juel Møller HJORTSHØJ Hjortshøj Tri DEN
69 Torben Johan Mortensen SVENDBORG Angst er ok. DEN
6 Aksel Nielsen SVENSTRUP Aalborg Triathlon Klub DEN
1 Olav Storm Kjestrup SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
67 Thomas Sørensen HØJBJERG DEN


Klasse: Medium - 350m svømning - 15k MTB - 5k trail løb: Mænd 45 - 49 år (3)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
378 Magnus Nordgård SILKEBORG Lesjaskog Idrettslag NOR
397 Troels Kjærskov SILKEBORG DEN
402 Preben Kjærsgaard IKAST ISK Triatlon DEN

Klasse: X-Large - 700m svømning - 30k MTB (2 x 15k) - 10k trailløb (2 x 5k): Mænd 45 - 49 år (6)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
373 Kenneth Søgaard SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
388 Peter Høj Larsen ESBJERG V Esbjerg Tri & Multisport DEN
361 Benni Andersen VARDE Esbjerg Tri & Multisport DEN
396 Tommy Torpedo Nielsen VIBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
404 Kristoffer Henriksen SVENDBORG Svendborg Triathlon Klub DEN
409 Michael Hermann HOLSTEBRO Fysio-mobil-Klinikken Holstebro DEN

Klasse: Sprint (350/17/5): Mænd 50 - 54 år (8)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
9 Bent H. Christensen SILKEBORG DEN
40 Leif Højriis SILKEBORG JN Data DEN
68 Tommy Bomand Larsen SILKEBORG JN Data DEN
22 Henrik Messell THORSØ DEN
12 Bo Pedersen HJORTSHØJ DEN
57 Paolo Villani SILKEBORG DEN
25 Jan Thomsen LÅSBY DEN
77 Franz Müller RANDERS Randers Freja Triathlon DEN


Klasse: Medium - 350m svømning - 15k MTB - 5k trail løb: Mænd 50 - 54 år (4)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
389 René Vølcker SILKEBORG DEN
385 Ove Pedersen SILKEBORG DEN
400 Per Møller Hansen SILKEBORG SMT Silkeborg DEN
403 Peter Bystrup SKØRPING Rold Skov Skiklub DEN

Klasse: X-Large - 700m svømning - 30k MTB (2 x 15k) - 10k trailløb (2 x 5k): Mænd 50 - 54 år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
364 Henrik Gravesen NØRRE NEBEL Multiatleterne DEN

Klasse: Sprint (350/17/5): Mænd 55 - 59 år (3)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
71 Villy Holten IKAST DEN
27 Jan Henning Hansen SILKEBORG DEN
2 Kim Jimmy Røssner Hansen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN




Klasse: Sprint (350/17/5): Mænd 60+ år (3)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
26 Jan Bach Jensen SILKEBORG Italian Stallion DEN
58 Per Holm HOLSTEBRO DEN
39 Leif Hartman HADERSLEV Haderslev TRI 2000 DEN


Klasse: Medium - 350m svømning - 15k MTB - 5k trail løb: Mænd 60+ år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
80 Finn Gudmundsson FREDERICIA Fredericia Triathlon Team DEN


Ultimate Sport Service   |   Langelandsvej 38   |   5800 Nyborg   |   Danmark