Silkeborg Triathlon - Klassikeren

Deltagerliste

Klasse: 1/2 Ironman: Kvinder 18 - 23 år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Rikke Jørgensen HJORTSHØJ Randers Freja Triathlon DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Kvinder 24 - 39 år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Katrine Leth Teisen NØRRESUNDBY SMT EPM-kontingent DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Kvinder 50 - 54 år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Lotte Hermann ODENSE NV Odense Triathlon Klub DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Mænd 18 - 23 år (9)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Anders Buur RISSKOV SMT EPM-kontingent DEN
Frederik Holgersen ÅRHUS N SMT EPM-kontingent DEN
Jeppe Toft Johansen TRANBJERG J SMT EPM-kontingent DEN
Frederik Rokkedal Jensen HASSELAGER SMT EPM-kontingent DEN
Victor Skaanning AARHUS Århus 1900 Triathlon DEN
Rasmus Andersen TØRRING TIF Triathlon DEN
Johan Tepas VEJLE SMT EPM-kontingent DEN
William Mikkelsen VEJLE SMT EPM-kontingent DEN
Gustav Wrisberg Kristensen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Mænd 24 - 39 år (12)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Martin Sauer Jensen VEJLE SMT EPM-kontingent DEN
Niels Normann Sørensen KONGENS LYNGBY TripleNorth DEN
Anders Reuter HERNING SMT EPM-kontingent DEN
Anders Pallesen Jensen VEJLE ØST SMT EPM-kontingent DEN
Jesper Pedersen GRENAA SMT EPM-kontingent DEN
Emil Fitzner KØBENHAVN NV TRI4 DEN
Michael Henriksen MÅRSLET Tri8660 DEN
Jonas Hessellund ODENSE C SMT EPM-kontingent DEN
Patrick Jørgensen ÅLBORG SMT EPM-kontingent DEN
Anders Knudsen ÅRHUS N SMT EPM-kontingent DEN
Nick Sørensen HEDENSTED SMT EPM-kontingent DEN
Søren Lund Pedersen RANDERS SMT EPM-kontingent DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Mænd 40 - 44 år (7)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Ole Mølgaard KLARUP Aalborg Triathlon Klub DEN
Rasmus Wåsek Silich RANDERS NV SMT EPM-kontingent DEN
Mikael Frølund HJALLERUP SMT EPM-kontingent DEN
Daniel Bundgaard NÆSTVED HG Atletik, Triathlon og Motion DEN
Rolf Asmund FARUM /tri club denmark DEN
Caspar Valdgren Madsen AARS Farsø Tri og Trim DEN
Kenneth Kragelund AARS SMT EPM-kontingent DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Mænd 45 - 49 år (5)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
John Boes ODDER SMT EPM-kontingent DEN
Torben Johan Mortensen SVENDBORG SMT EPM-kontingent DEN
Jan Ø. Jensen FREDERICIA Fredericia Triathlon Team DEN
Jesper Lykke SKIVE Skive AM Triathlon DEN
John Levring LYSTRUP SMT EPM-kontingent DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Mænd 50 - 54 år (2)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Peter Knudsen THEM SMT EPM-kontingent DEN
Ivan Watson Pedersen TØRRING TIF Triathlon DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Mænd 55 - 59 år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Keld Agerbo BRÆDSTRUP Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Piger 14 - 17 år (3)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Kristine Rohde THEM SMT EPM-kontingent DEN
Matilde Mai Skousen NØRRE AABY SMT EPM-kontingent DEN
Flora-Anne Jørgensen SØNDERBORG Sønderborg Triathlon Klub 1990 DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Kvinder 18 - 23 år (3)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Jillie Knorborg SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
Laura Sandgaard HERNING Team Triathlon Herning DEN
Rikke Lauritzen SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Kvinder 24 - 39 år (13)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Marianne Bang VILDBJERG SMT EPM-kontingent DEN
Anette Boye Stougaard VILDBJERG SMT EPM-kontingent DEN
Ida Hull Larsen SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
Iben Graakjær SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Tina Flaskager Adelskov SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Lea Graakjær AALBORG SMT EPM-kontingent DEN
Dorte Olesen HOLSTEBRO Holstebro Triathlon Klub DEN
Adriana Marcel ODENSE C SMT EPM-kontingent DEN
Kristina Schjødt SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
Nadia Mansour ÅRHUS V SMT EPM-kontingent DEN
Gitte Pilgaard Johansson SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
Kathrine Sommer VODSKOV SMT EPM-kontingent DEN
Tina Engkær Martin Holm RØNDE SMT EPM-kontingent DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Kvinder 40 - 44 år (8)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Anne Visholm SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Anja Skjødt HORSENS SMT EPM-kontingent DEN
Anne Loftager VIBORG Viborg Atletik og Motion DEN
Kimberly Soerensen HAMMEL Team Gummiben USA
Henriette Storbjerg Larsen SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
Maria Kremmer KERTEMINDE Kerteminde Tri Klub DEN
Signe Kildehave ODENSE C SMT EPM-kontingent DEN
Linda Stage Hansen NØRRE NEBEL SMT EPM-kontingent DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Kvinder 45 - 49 år (8)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Mette Jørgensen HJORTSHØJ Randers Freja Triathlon DEN
Kirstin Anderson Hansen KERTEMINDE Kerteminde Tri Klub DEN
Heidi Fischer Nielsen KERTEMINDE Kerteminde Tri Klub DEN
Susanne Højgaard Andreasen VEJLE Vejle IF Triathlon DEN
Marianne Skousen NØRRE AABY SMT EPM-kontingent DEN
Karina Kallesøe ALMIND SMT EPM-kontingent DEN
Britta Svanholm HOBRO Mariagerfjord Triathlonklub DEN
Ditte Rønn ÅRHUS C SMT EPM-kontingent DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Kvinder 50 - 54 år (6)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Bodil Højland JELLING SMT EPM-kontingent DEN
Dorte Ølgaard BRØNSHØJ SMT EPM-kontingent DEN
Trine Skjoldan Kallesøe SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Tina Godsk ODDER SMT EPM-kontingent DEN
Lisbeth Lildballe MUNKEBO Kerteminde Tri Klub DEN
Pia Graagaard HOLSTEBRO Holstebro Triathlon Klub DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Kvinder 55 - 59 år (4)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Lone Thestrup ENGESVANG SMT EPM-kontingent DEN
Berit Gunnarsen SKÆLSKØR SMT EPM-kontingent DEN
Karin Jørgensen VIBY J Århus 1900 Triathlon DEN
Birgit Hessellund ODENSE N SMT EPM-kontingent DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Kvinder 60+ år (2)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Kirsten Mørch SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Inge Gillesberg GRÅSTEN Sønderborg Triathlon Klub 1990 DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Drenge 14 - 17 år (2)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Jeppe Storbjerg Larsen SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
Casper Brinch Sørensen BØRKOP SMT EPM-kontingent DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Mænd 18 - 23 år (10)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Martin Grønning HOLSTEBRO SMT EPM-kontingent DEN
Mads Harder Thingholm TOMMERUP SMT EPM-kontingent DEN
Jacob Laursen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Jesper Bjerre Sørensen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Bastian Peitersen AALBORG Aalborg Triathlon Klub DEN
Emil Jalili Pedersen GISTRUP SMT EPM-kontingent DEN
Nicolaj Kampmann VARDE SMT EPM-kontingent DEN
Frederik Gohr Kallesøe ALMIND Kolding Triathlon Klub DEN
Victor Borella Jessen RØDEKRO Rødekro Tri & Motion DEN
Sylvester Rønn Andersen ÅRHUS C SMT EPM-kontingent DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Mænd 24 - 39 år (27)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Christian Kühn Bjerre KASTRUP SMT EPM-kontingent DEN
Timmi Gaye SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
Thomas Toft SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
Andreas Hilbert Madsen HORSENS SMT EPM-kontingent DEN
Stig Hagelskjær Nielsen TILST SMT EPM-kontingent DEN
Kenneth Haug BØRKOP SMT EPM-kontingent DEN
Matthew Harrison VALBY GBR
Jakob Hedegaard VIBORG Viborg Atletik og Motion DEN
Thomas Poulsen AALBORG SMT EPM-kontingent DEN
Jesper Nielsen FREDERICIA Fredericia Triathlon Team DEN
Thomas Rønhoff RY Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Lasse Kampmann SOLBJERG SMT EPM-kontingent DEN
Christian Kampmann SOLBJERG SMT EPM-kontingent DEN
Martin Dyrmose Sørensen SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
Marc Pedersen VIBORG Viborg Atletik og Motion DEN
Rasmus Hjortøj Jensen HORSENS SMT EPM-kontingent DEN
Søren Pedersen BRABRAND SMT EPM-kontingent DEN
Mads Larsen AALBORG Aalborg Triathlon Klub DEN
Kasper Boamah THISTED Thy Triathlon Team DEN
Michael Kværnø HERNING SMT EPM-kontingent DEN
Bjarke Bruun NØRRE NEBEL SMT EPM-kontingent DEN
Kristian Tholstrup LYSTRUP SMT EPM-kontingent DEN
Martin Beiskjær Jensen ODENSE S Odense Triathlon Klub DEN
Jakob Skov Nielsen ESBJERG Esbjerg Tri og Multisport DEN
Lasse Gråbæk ESBJERG Esbjerg Tri og Multisport DEN
Michael Jepsen ESBJERG Esbjerg Tri og Multisport DEN
Thomas Schultz ÅRHUS C SMT EPM-kontingent DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Mænd 40 - 44 år (13)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Robert Jakobsen TOFTLUND Rødekro Tri & Motion DEN
Mikkel Laust Broe MIDDELFART SMT EPM-kontingent DEN
Thomas Pedersen HJORTSHØJ Randers Freja Triathlon DEN
Gustav Friberg BAGSVÆRDBAGSVÆRD SMT EPM-kontingent DEN
Kenneth Guldborg NYBORG Nyborg Triathlon Klub DEN
Rasmus Boserup RY SMT EPM-kontingent DEN
Thomas Ørnfeldt Jensen BILLUND Billund Triatlon Klub DEN
Thomas Klinge MØLDRUP /tri club denmark DEN
Allan Kristensen HORSENS SMT EPM-kontingent DEN
Steffen Hansen SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
Brian Vesterbæk THISTED Thy Triathlon Team DEN
Morten Pagh Langhoff ODENSE C SMT EPM-kontingent DEN
Kennet Wedel VODSKOV SMT EPM-kontingent DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Mænd 45 - 49 år (18)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Søren Pedersen JELLING Vejle IF Triathlon DEN
Esben Blicher MIDDELFART SMT EPM-kontingent DEN
Morten Poulsen-Hansen FREDERIKSBERG SMT EPM-kontingent DEN
Frank Lund Nielsen KASTRUP SMT EPM-kontingent DEN
Ole Mikkelsen KERTEMINDE SMT EPM-kontingent DEN
Mogens Kildsgaard Larsen SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
Rune Rubak SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
Mikkel Hartvig Haaning KJELLERUP Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Erik Weiglin-Chrone SVENDBORG Kerteminde Tri Klub DEN
Mike Wachsmuth HADERUP SMT EPM-kontingent DEN
Martin Egeskov Pedersen RANDBØL Billund Triatlon Klub DEN
Niels Munksgaard HARLEV J SMT EPM-kontingent DEN
Per Gravgaard SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
Claus Dalsager HIRTSHALS Hjørring Triatlon Klub DEN
Jens Axel Fyner MADRID SMT EPM-kontingent DEN
Jakob Kildehave ODENSE C SMT EPM-kontingent DEN
Anders Lorentz Andersen ÅRHUS C SMT EPM-kontingent DEN
Michael Brinch Sørensen BØRKOP SMT EPM-kontingent DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Mænd 50 - 54 år (16)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Michael Christensen AABENRAA Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Christian Buur RISSKOV SMT EPM-kontingent DEN
Henrik L. M. Nielsen HOLBÆK Holbæk Tri DEN
Preben Egeskov VEJLE ØST SMT EPM-kontingent DEN
Thomas Jørgensen HJORTSHØJ Randers Freja Triathlon DEN
Christian Treullé BØRKOP SMT EPM-kontingent DEN
Jesper Plesner Jakobsen GALTEN Århus 1900 Triathlon DEN
Per Knorborg SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
Brian Andreas Johansen AALBORG ØST SMT EPM-kontingent DEN
Niels Ole Nørholm NIBE SMT EPM-kontingent DEN
Carsten Meyer-Zeuthen SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
Jens Mortensen SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
Henrik Holst FREDERIKSBERG C SMT EPM-kontingent DEN
Rene Laursen IKAST ISK Triatlon DEN
Jens Peter Hedegård SKANDERBORG Tri8660 DEN
Jan Nissen MIDDELFART Fredericia Triathlon Team DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Mænd 55 - 59 år (14)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Søren Povlsen CHRISTIANSFELD SMT EPM-kontingent DEN
Svend Andreasen HORSENS SMT EPM-kontingent DEN
Maxi Corengia MALMÖ SWE
Karsten Jørgensen SKAGEN SMT EPM-kontingent DEN
Tore Håkonsson IKAST ISK Triatlon DEN
Karsten Jensen JELLING SMT EPM-kontingent DEN
Feridoon Jalili GISTRUP SMT EPM-kontingent DEN
Henrik Kølle SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
Lars Bjerre Jakobsen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Tommy Hald IKAST Team Triathlon Herning DEN
Jan Amtoft SKANDERBORG SMT EPM-kontingent DEN
Tonny Frederiksen VEJLE SMT EPM-kontingent DEN
Claus Nygaard Larsen HADSUND Mariagerfjord Triathlonklub DEN
Mogens Leth Nielsen RY SMT EPM-kontingent DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Mænd 60+ år (11)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Sven Erik Kristoffersen HORSENS SMT EPM-kontingent DEN
Axel Christensen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Karl Andersen SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
Emil Nielsen TILST SMT EPM-kontingent DEN
Kim Trend Nissen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
Svend Erik Andersen IKAST ISK Triatlon DEN
Steen Seierup GRÅSTEN Sønderborg Triathlon Klub 1990 DEN
Henrik Felding SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
Niels Jørgen Rasmussen SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
Søren Wedel AABYBRO SMT EPM-kontingent DEN
Flemming Melgaard BJERRINGBRO SMT EPM-kontingent DEN

Klasse: Stafet - 1/4 Ironman: Stafet (9)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
Mona Bisgaard SØBORG Team MT DEN
Christian Weyergang VIDEBÆK Team Troldtekt 1 DEN
Christian Weyergang VIDEBÆK Team Troldtekt 2 DEN
Michael Hartmann BRØRUP Team Tre-I-En DEN
Brian Fammè Hansen FREDERICIA Fredericia Triathlon Team DEN
Henrik Gustafsen SILKEBORG Aarhus 1900 Oldboys DEN
Morten Holst Hansen HERNING DK COMPANY JAM DEN
Agata Pawlowska HERNING Team Triathlon Herning DEN
Mads Lundgreen SILKEBORG DEN

Ultimate Sport Service   |   Langelandsvej 38   |   5800 Nyborg   |   Danmark