Silkeborg Triathlon - Klassikeren

Deltagerliste

Klasse: 1/2 Ironman: Kvinder 18 - 23 år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
369 Rikke Jørgensen HJORTSHØJ Randers Freja Triathlon DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Kvinder 24 - 39 år (3)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
380 Katrine Leth Teisen NØRRESUNDBY SMT EPM-kontingent DEN
363 Line Brandt Pedersen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
446 Martine Hoaas ALTA Nordlysbyen Svømme-og Triathlonklubb NOR

Klasse: 1/2 Ironman: Kvinder 40 - 44 år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
365 Maria Buchvoll SULSTED Aalborg Triathlon Klub DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Kvinder 45 - 49 år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
416 Mette Svarrer VEJSTRUP Svendborg Triathlon Klub DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Kvinder 50 - 54 år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
398 Lotte Hermann ODENSE NV Odense Triathlon Klub DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Mænd 18 - 23 år (12)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
366 Anders Buur RISSKOV SMT EPM-kontingent DEN
371 Jeppe Toft Johansen TRANBJERG J SMT EPM-kontingent DEN
378 Frederik Rokkedal Jensen HASSELAGER SMT EPM-kontingent DEN
384 Victor Skaanning AARHUS Århus 1900 Triathlon DEN
385 Rasmus Andersen TØRRING TIF Triathlon DEN
391 Johan Tepas VEJLE SMT EPM-kontingent DEN
392 William Mikkelsen VEJLE SMT EPM-kontingent DEN
395 Gustav Wrisberg Kristensen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
409 Gustav Von Tangen Sivertsen NYBORG SMT EPM-kontingent DEN
421 Casper Jensen RANDERS SMT EPM-kontingent DEN
424 Johan Chur ODENSE M Odense Triathlon Klub DEN
431 Magnus Elbæk Ditlev VIRUM KTK 86 DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Mænd 24 - 39 år (30)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
370 Martin Sauer Jensen VEJLE SMT EPM-kontingent DEN
372 Niels Normann Sørensen KONGENS LYNGBY TripleNorth DEN
375 Anders Reuter HERNING SMT EPM-kontingent DEN
377 Anders Pallesen Jensen VEJLE ØST SMT EPM-kontingent DEN
381 Jesper Pedersen GRENAA SMT EPM-kontingent DEN
382 Emil Fitzner KØBENHAVN NV TRI4 DEN
388 Michael Henriksen MÅRSLET Tri8660 DEN
389 Jonas Hessellund ODENSE C SMT EPM-kontingent DEN
394 Patrick Jørgensen ÅLBORG SMT EPM-kontingent DEN
397 Anders Knudsen ÅRHUS N SMT EPM-kontingent DEN
399 Nick Sørensen HEDENSTED SMT EPM-kontingent DEN
400 Søren Lund Pedersen RANDERS SMT EPM-kontingent DEN
401 Lars Emil Wahlgreen VIBY J SMT EPM-kontingent DEN
402 Jesper Løkke VIBORG Viborg Atletik og Motion DEN
404 Martin Damgren Christensen KØBENHAVN K SMT EPM-kontingent DEN
405 Christian Holmer KOLDING Kolding Triathlon Klub DEN
411 Poul-Erik Lejsgaard SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
412 Patrick Klippert SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
414 Lasse Vogelius KØBENHAVN Ø SMT EPM-kontingent DEN
418 Jesper Jensen VIBY J Aahus 1900 Triatlon DEN
419 Anders Toft Rosenlund HERNING Team Triathlon Herning DEN
420 Nicolai Thorsø Lauridsen HERNING Team Triathlon Herning DEN
422 Christoffer Munkholm ØLSTYKKE SMT EPM-kontingent DEN
364 Benjamin Mark Andersen AALBORG Aalborg Triathlon Klub DEN
434 Lasse Høj Christensen AALBORG Aalborg Triathlon Klub DEN
361 Chris Fischer TJELE Viborg AM DEN
442 Rasmus Iversen VAMDRUP SMT EPM-kontingent DEN
447 Christian Jensen VEJLE Vejle IF Triatlon DEN
448 Nicholas Ward Muñoz KOLDING Odense Triathlon Klub DEN
452 Niels Peter Sørensen SKIVE Skive AM Triathlon DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Mænd 40 - 44 år (12)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
367 Ole Mølgaard KLARUP Aalborg Triathlon Klub DEN
373 Thomas Ørnfeldt Jensen BILLUND Billund Triatlon Klub DEN
376 Mikael Frølund HJALLERUP SMT EPM-kontingent DEN
386 Rolf Asmund FARUM /tri club denmark DEN
415 Mogens Jessen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
362 Karsten Dahl HINNERUP Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
430 Richard Løgstrup RANDERS SØ SMT EPM-kontingent DEN
433 Jesper Holm SNEDSTED SMT EPM-kontingent DEN
436 Brian Østergaard KERTEMINDE Kerteminde Tri Klub DEN
439 David Christiansen VIBORG SMT EPM-kontingent DEN
444 Jacob Brøndum RANDERS NV Randers Freja Triathlon DEN
449 René Nielsen ODENSE C Odense Triathlon Klub DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Mænd 45 - 49 år (16)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
368 John Boes ODDER SMT EPM-kontingent DEN
383 Jan Ø. Jensen FREDERICIA Fredericia Triathlon Team DEN
387 Jesper Lykke SKIVE Skive AM Triathlon DEN
406 Kjetil Dørum HAFRSFJORD Equinor BiL NOR
407 Christian Kittler MEDOW friends of A3K Berlin GER
408 Lasse Pawelczyk FREDERICIA Fredericia Triathlon Team DEN
413 Thomas Irming LANGESKOV Nyborg Triathlon Klub DEN
417 Sune Zoffmann ODENSE M Odense Triathlon Klub DEN
423 Niels-Otto Silkjær VIBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
426 Peter Johannessen KØGE SMT EPM-kontingent DEN
427 Thomas Baweren Antonsen BORDING SMT EPM-kontingent DEN
432 Morten Kallestrup NYBORG Nyborg Triathlon Klub DEN
437 Steen Godske Svendsen NAKSKOV SMT EPM-kontingent DEN
438 Carl Henrik Nielsen FREDERICIA Fredericia Triathlon Team DEN
443 Olav Dam Kanstrup TØRRING Tørring Idræts Forening DEN
450 Homer Simpson - DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Mænd 50 - 54 år (4)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
374 Peter Knudsen THEM SMT EPM-kontingent DEN
396 Ivan Watson Pedersen TØRRING TIF Triathlon DEN
440 Niels Ploug KORSØR Slagelse Triatlon Klub DEN
445 Cay Forthmann Petersen HERNING Team Triathlon Herning DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Mænd 55 - 59 år (5)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
393 Keld Agerbo BRÆDSTRUP Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
410 Kim Berg Hansen BILLUND Billund Triatlon Klub DEN
425 Simon Weisbrod VORDINGBORG 2tri DEN
435 Ib Therkelsen HORSENS Triathlon Horsens DEN
451 Knud Erik Knudsen JUELSMINDE Triathlon Horsens DEN

Klasse: 1/2 Ironman: Mænd 60+ år (2)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
428 Kim Bonde SKÆLSKØR SMT EPM-kontingent DEN
429 Arne Hviid ESBJERG Esbjerg Tri & Multisport DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Piger 14 - 17 år (3)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
86 Kristine Rohde THEM SMT EPM-kontingent DEN
119 Matilde Mai Skousen NØRRE AABY SMT EPM-kontingent DEN
139 Flora-Anne Jørgensen SØNDERBORG Sønderborg Triathlon Klub 1990 DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Kvinder 18 - 23 år (4)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
54 Jillie Knorborg SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
150 Rikke Lauritzen SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
248 Frederikke Asfeldt HERNING SMT EPM-kontingent DEN
293 Nanette Nikolajsen ESBJERG V Multiatleterne DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Kvinder 24 - 39 år (27)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
10 Marianne Bang VILDBJERG SMT EPM-kontingent DEN
11 Anette Boye Stougaard VILDBJERG SMT EPM-kontingent DEN
25 Iben Graakjær SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
80 Lea Graakjær AALBORG SMT EPM-kontingent DEN
83 Dorte Olesen HOLSTEBRO Holstebro Triathlon Klub DEN
101 Adriana Marcel ODENSE C SMT EPM-kontingent DEN
113 Kristina Schjødt SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
122 Nadia Mansour ÅRHUS V SMT EPM-kontingent DEN
123 Gitte Pilgaard Johansson SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
149 Kathrine Sommer VODSKOV SMT EPM-kontingent DEN
152 Berit Tolstrup VIBY J SMT EPM-kontingent DEN
161 Pernille Linde Jellestad KØBENHAVN NV Thy Triathlon Team DEN
188 Emma Kirstine Kjaer Karlsson ÅRHUS Aahus 1900 Triatlon DEN
195 Steffanie Jansen ÅRHUS C SMT EPM-kontingent DEN
205 Camilla Høilund Markersen BILLUND SMT EPM-kontingent DEN
207 Iben Stougaard MIDDELFART Fredericia Triathlon Team DEN
212 Joan Jakobsen HORSENS SMT EPM-kontingent DEN
218 Nena Skov HORSENS SMT EPM-kontingent DEN
219 Mathilde Pugholm Hvid ÅRHUS V Aahus 1900 Triatlon DEN
222 Trine Elvira Henriksen FANØ Esbjerg Tri & Multisport DEN
229 Mette Noll Nielsen KONGENS LYNGBY Hareskovens Triathlon Klub DEN
230 Sara Janner Olesen AARHUS C Aahus 1900 Triatlon DEN
263 Louise Gråbæk ESBJERG SMT EPM-kontingent DEN
277 Francesca Emilia Alesci ÅRHUS C SMT EPM-kontingent DEN
278 Katrine Jensen ODENSE C SMT EPM-kontingent DEN
284 Katrine Korsgaard Nielsen ÅRHUS V SMT EPM-kontingent DEN
307 Silja Hansen ÅRHUS C Aarhus 1900 TRI GER

Klasse: 1/4 Ironman: Kvinder 40 - 44 år (12)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
39 Anne Visholm SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
41 Anja Skjødt HORSENS SMT EPM-kontingent DEN
61 Anne Loftager VIBORG Viborg Atletik og Motion DEN
62 Kimberly Soerensen HAMMEL Team Gummiben USA
65 Henriette Storbjerg Larsen SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
33 Maria Kremmer KERTEMINDE Kerteminde Tri Klub DEN
106 Signe Kildehave ODENSE C SMT EPM-kontingent DEN
138 Linda Stage Hansen NØRRE NEBEL SMT EPM-kontingent DEN
160 Janni Ammitzbøll SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
209 Maria-Louise Stamp HOLSTEBRO Holstebro Triathlon Klub DEN
289 Charlotte Nikolajsen ESBJERG V Multiatleterne DEN
297 Jannie Trier KERTEMINDE Kerteminde Tri Klub DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Kvinder 45 - 49 år (14)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
34 Mette Jørgensen HJORTSHØJ Randers Freja Triathlon DEN
31 Heidi Fischer Nielsen KERTEMINDE Kerteminde Tri Klub DEN
93 Susanne Højgaard Andreasen VEJLE Vejle IF Triathlon DEN
118 Marianne Skousen NØRRE AABY SMT EPM-kontingent DEN
120 Karina Kallesøe ALMIND SMT EPM-kontingent DEN
125 Britta Svanholm HOBRO Mariagerfjord Triathlonklub DEN
134 Ditte Rønn ÅRHUS C SMT EPM-kontingent DEN
174 Lise Rahbek Laursen IKAST ISK Triatlon DEN
181 Lene Holst SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
228 Christina Teller BRØNSHØJ SMT EPM-kontingent DEN
231 Janne Frimodt HADERSLEV Haderslev TRI 2000 DEN
246 Karin Hansen HORSENS SMT EPM-kontingent DEN
7 Charlotte Bjørlig LYNGE SIGMATRI DEN
288 Bianca Nørgaard Ohlsen HJORTSHØJ Aahus 1900 Triatlon DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Kvinder 50 - 54 år (11)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
27 Bodil Højland JELLING SMT EPM-kontingent DEN
36 Dorte Ølgaard BRØNSHØJ SMT EPM-kontingent DEN
46 Trine Skjoldan Kallesøe SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
52 Tina Godsk ODDER SMT EPM-kontingent DEN
30 Lisbeth Lildballe MUNKEBO Kerteminde Tri Klub DEN
84 Pia Graagaard HOLSTEBRO Holstebro Triathlon Klub DEN
159 Helle Birkholm HERNING Team Triathlon Herning DEN
180 Ellen Larsen MALLING SMT EPM-kontingent DEN
247 Tine Jannerup VORDINGBORG 2tri DEN
262 Charlotte Sass Larsen LANGÅ Randers Freja Triathlon DEN
299 Tina Thomsen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Kvinder 55 - 59 år (7)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
35 Lone Thestrup ENGESVANG SMT EPM-kontingent DEN
37 Berit Gunnarsen SKÆLSKØR SMT EPM-kontingent DEN
47 Karin Jørgensen VIBY J Århus 1900 Triathlon DEN
108 Birgit Hessellund ODENSE N SMT EPM-kontingent DEN
182 Lotte Halling ROSKILDE Roskilde Triathlon Klub DEN
200 Vivi Hansen ODDER SMT EPM-kontingent DEN
273 Susanne Holtet Wølck SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Kvinder 60+ år (4)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
4 Kirsten Mørch SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
94 Inge Gillesberg GRÅSTEN Sønderborg Triathlon Klub 1990 DEN
194 Gitte Rahbek BILLUND Vejle IF Triatlon DEN
295 Grethe Nielsen ÅRHUS C Aahus 1900 Triatlon DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Drenge 14 - 17 år (1)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
64 Jeppe Storbjerg Larsen SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Mænd 18 - 23 år (18)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
66 Martin Grønning HOLSTEBRO SMT EPM-kontingent DEN
73 Mads Harder Thingholm TOMMERUP SMT EPM-kontingent DEN
89 Jacob Laursen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
91 Jesper Bjerre Sørensen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
100 Bastian Peitersen AALBORG Aalborg Triathlon Klub DEN
104 Emil Jalili Pedersen GISTRUP SMT EPM-kontingent DEN
116 Nicolaj Kampmann VARDE SMT EPM-kontingent DEN
121 Frederik Gohr Kallesøe ALMIND Kolding Triathlon Klub DEN
127 Victor Borella Jessen RØDEKRO Rødekro Tri & Motion DEN
136 Sylvester Rønn Andersen ÅRHUS C SMT EPM-kontingent DEN
158 Victor Bjerrum LYSTRUP SMT EPM-kontingent DEN
196 Peter Levin HORSENS Triathlon Horsens DEN
215 Silas Mansig GEDVED SMT EPM-kontingent DEN
235 Mathias Christensen ENGESVANG SMT EPM-kontingent DEN
265 Rasmus Werge VEJLE SMT EPM-kontingent DEN
270 Danni Langberg SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
6 Thor Bendix Madsen KØBENHAVN Ø KTK 86 DEN
290 Mathias Amtoft Brødsgaard FREDERICIA Fredericia Triathlon Team DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Mænd 24 - 39 år (67)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
13 Christian Kühn Bjerre KASTRUP SMT EPM-kontingent DEN
19 Timmi Gaye SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
22 Thomas Toft SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
24 Andreas Hilbert Madsen HORSENS SMT EPM-kontingent DEN
42 Mads Friis Rosendal SOLBJERG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
48 Stig Hagelskjær Nielsen TILST SMT EPM-kontingent DEN
51 Kenneth Haug BØRKOP SMT EPM-kontingent DEN
68 Matthew Harrison VALBY GBR
72 Jakob Hedegaard VIBORG Viborg Atletik og Motion DEN
79 Thomas Poulsen AALBORG SMT EPM-kontingent DEN
88 Jesper Nielsen FREDERICIA Fredericia Triathlon Team DEN
97 Thomas Rønhoff RY Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
98 Lasse Kampmann SOLBJERG SMT EPM-kontingent DEN
99 Christian Kampmann SOLBJERG SMT EPM-kontingent DEN
102 Martin Dyrmose Sørensen SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
109 Rasmus Hjortøj Jensen HORSENS SMT EPM-kontingent DEN
112 Søren Pedersen BRABRAND SMT EPM-kontingent DEN
115 Mads Larsen AALBORG Aalborg Triathlon Klub DEN
128 Kasper Boamah THISTED Thy Triathlon Team DEN
131 Michael Kværnø HERNING SMT EPM-kontingent DEN
137 Bjarke Bruun NØRRE NEBEL SMT EPM-kontingent DEN
143 Kristian Tholstrup LYSTRUP SMT EPM-kontingent DEN
145 Martin Beiskjær Jensen ODENSE S Odense Triathlon Klub DEN
146 Jakob Skov Nielsen ESBJERG Esbjerg Tri og Multisport DEN
147 Lasse Gråbæk ESBJERG Esbjerg Tri og Multisport DEN
151 Thomas Schultz ÅRHUS C SMT EPM-kontingent DEN
155 Christian Thomsen HVIDE SANDE SMT EPM-kontingent DEN
156 Christian Ravn VEJLE TRI4 DEN
166 Daniel Thyge Rasmussen SUNDS SMT EPM-kontingent DEN
167 François Guillôme VIBY J Grundfos A/S FRA
170 Kasper Mortensen SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
171 Mathias H. Kosack ÅRHUS C Aahus 1900 Triatlon DEN
172 Rasmus Lund AALBORG SMT EPM-kontingent DEN
173 Thomas Hedebo Hansen ÅRHUS C SMT EPM-kontingent DEN
175 René Sørensen ESBJERG SMT EPM-kontingent DEN
177 Rasmus Bisgaard Hansen KOLIND PGT - PlayGroundTriathlon DEN
179 Kasper Kirkegaard ÅRHUS C SMT EPM-kontingent DEN
184 Lasse Hvistendal KIBÆK ISK Triatlon DEN
187 Jesper Esman BRABRAND SMT EPM-kontingent DEN
193 Jeppe Westendorp SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
206 Lars Høilund Markersen BILLUND SMT EPM-kontingent DEN
210 Christian Toft HORSENS SMT EPM-kontingent DEN
214 Jesper Søby Danielsen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
2 Mikkel Rosendal Larsen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
3 Lars Lomholt VEJLE Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
224 Kasper Ingerslev Thomsen AALBORG SMT EPM-kontingent DEN
225 Mathias Arden Kristensen AALBORG SMT EPM-kontingent DEN
227 Thomas Simoni Mortensen AALBORG SMT EPM-kontingent DEN
233 Mike Jensen SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
238 Mikael Møller ÅRHUS C Aahus 1900 Triatlon DEN
240 Frederik Holbech Andersen AALBORG Odder Triathlon Club DEN
241 Bergtór Thomsen LEIRVÍK Føroyar Triathlon Fegla FRO
242 Magni Hansen FUGLAFJØRÐUR Føroya Triathlonfelag FRO
243 Marton Kopfer JELLING HUN
253 Anton Christensen KØBENHAVN S Amager Triatlon Klub DEN
255 Anders Helledi SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
256 Rune Christensen SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
258 Michael Benjamin Hviid Svendsen TJELE Randers Freja Triathlon DEN
272 Sander Gloggengichser THEM Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
275 Troels Skytte Kaspersen THEM Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
5 Kristoffer Visti Graae KONGENS LYNGBY KTK 86 DEN
280 Martin Simonsen SKANDERBORG SMT EPM-kontingent DEN
287 Anders Christensen AALBORG Aalborg Triathlon Klub DEN
296 Simon Langvad SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
303 Robert Kleiven BODØ SMT EPM-kontingent DEN
305 Allan Honnens RØDEKRO Rødekro Tri & Motion DEN
306 Tommy Hansen IKAST SMT EPM-kontingent DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Mænd 40 - 44 år (26)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
9 Robert Jakobsen TOFTLUND Rødekro Tri & Motion DEN
21 Mikkel Laust Broe MIDDELFART SMT EPM-kontingent DEN
28 Thomas Pedersen HJORTSHØJ Randers Freja Triathlon DEN
55 Gustav Friberg BAGSVÆRD SMT EPM-kontingent DEN
56 Kenneth Guldborg NYBORG Nyborg Triathlon Klub DEN
76 Thomas Klinge MØLDRUP /tri club denmark DEN
330 Daniel Bundgaard NÆSTVED HG Atletik, Triathlon og Motion DEN
110 Allan Kristensen HORSENS SMT EPM-kontingent DEN
117 Steffen Hansen SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
129 Brian Vesterbæk THISTED Thy Triathlon Team DEN
130 Morten Pagh Langhoff ODENSE C SMT EPM-kontingent DEN
148 Kennet Wedel VODSKOV SMT EPM-kontingent DEN
164 Jesper Herstal LÅSBY TRI8660 DEN
168 Bjørn Damstedt Rasmussen VIBY J SMT EPM-kontingent DEN
169 Havard Vatnhamar SØRVAD Holstebro Triathlon Klub DEN
178 Bjarne Plauborg HERNING SMT EPM-kontingent DEN
185 Kristoffer Led Jensen HERNING Team Triathlon Herning DEN
186 Jens Ole Leth Staunstrup HERNING Team Triathlon Herning DEN
189 Mikael Kriegbaum RY TRI8660 DEN
191 Ronni Friis Amnitzbøll HADSTEN Randers Freja Triathlon DEN
204 Peter Rago VIBORG Viborg AM DEN
213 Henrik Mørk Emtekjær HOLSTEBRO Holstebro Triathlon Klub DEN
232 Søren Odgaard Christensen THISTED Thy Triathlon Team DEN
257 Paw Boel Nielsen SPENTRUP SMT EPM-kontingent DEN
259 Rami Edrees SKØDSTRUP Aarhus 1900 Triathlon EGY
267 Anders Rask Hansen ROSKILDE SMT EPM-kontingent DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Mænd 45 - 49 år (38)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
14 Søren Pedersen JELLING Vejle IF Triathlon DEN
20 Esben Blicher MIDDELFART SMT EPM-kontingent DEN
38 Morten Poulsen-Hansen FREDERIKSBERG SMT EPM-kontingent DEN
43 Frank Lund Nielsen KASTRUP SMT EPM-kontingent DEN
57 Ole Mikkelsen KERTEMINDE SMT EPM-kontingent DEN
63 Mogens Kildsgaard Larsen SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
69 Rune Rubak SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
70 Mikkel Hartvig Haaning KJELLERUP Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
74 Erik Weiglin-Chrone SVENDBORG Kerteminde Tri Klub DEN
81 Mike Wachsmuth HADERUP SMT EPM-kontingent DEN
82 Martin Egeskov Pedersen RANDBØL Billund Triatlon Klub DEN
85 Per Gravgaard SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
90 Claus Dalsager HIRTSHALS Hjørring Triatlon Klub DEN
105 Jens Axel Fyner MADRID SMT EPM-kontingent DEN
107 Jakob Kildehave ODENSE C SMT EPM-kontingent DEN
135 Anders Lorentz Andersen ÅRHUS C SMT EPM-kontingent DEN
141 Michael Brinch Sørensen BØRKOP SMT EPM-kontingent DEN
154 John Levring LYSTRUP SMT EPM-kontingent DEN
176 Jesper Bach Dall HADERSLEV Haderslev TRI 2000 DEN
183 Johan Palmfeldt HJORTSHØJ SMT EPM-kontingent DEN
217 Morten Vilhelm BILLUND Vejle IF Triatlon DEN
221 Søren Zacho Brink VEJLE Vejle IF Triatlon DEN
223 Jesper Hansen GRINDSTED SMT EPM-kontingent DEN
226 Jens Hansen GRINDSTED SMT EPM-kontingent DEN
237 Michael Vadgaard Jørgensen ÅRHUS C Aahus 1900 Triatlon DEN
244 Morten Rysz Jensen RANDERS NØ Randers Freja Triathlon DEN
250 Dennis Jehs Løh HOLSTEBRO Holstebro Triathlon Klub DEN
254 Dennis Boje Nissen TØNDER SMT EPM-kontingent DEN
260 André Katers RANDERS NV NED
261 Karsten Jensen RANDERS SMT EPM-kontingent DEN
264 Jacob Kjær LÅSBY SMT EPM-kontingent DEN
32 Jan Gedde Sejdelin KERTEMINDE Kerteminde Tri Klub DEN
274 Carsten Grundahl IKAST SMT EPM-kontingent DEN
276 Ole Eriksen SPJALD SMT EPM-kontingent DEN
279 Torben Klogborg MIDDELFART Fredericia Triathlon Team DEN
291 Lars Lundgaard Nielsen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
294 Morten Stokholm SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
301 Ole Bjerg HERNING Team Triathlon Herning DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Mænd 50 - 54 år (28)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
15 Christian Buur RISSKOV SMT EPM-kontingent DEN
18 Henrik L. M. Nielsen HOLBÆK Holbæk Tri DEN
23 Preben Egeskov VEJLE ØST SMT EPM-kontingent DEN
29 Thomas Jørgensen HJORTSHØJ Randers Freja Triathlon DEN
50 Christian Treullé BØRKOP SMT EPM-kontingent DEN
53 Per Knorborg SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
58 Brian Andreas Johansen AALBORG ØST SMT EPM-kontingent DEN
60 Niels Ole Nørholm NIBE SMT EPM-kontingent DEN
67 Carsten Meyer-Zeuthen SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
75 Jens Mortensen SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
78 Henrik Holst FREDERIKSBERG C SMT EPM-kontingent DEN
103 Rene Laursen IKAST ISK Triatlon DEN
124 Jens Peter Hedegård SKANDERBORG Tri8660 DEN
132 Jan Nissen MIDDELFART Fredericia Triathlon Team DEN
165 Lars Bo Christiansen HOLSTEBRO Farsø Tri og Trim DEN
197 Truls Engstrom HAFRSFJORD Madla Svømmeklubb SWE
201 Torben Jensen VEJLE ØST SMT EPM-kontingent DEN
216 Peter Fosmark SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
236 Jesper Schouw ROSKILDE Langgarverne DEN
239 Peter Holbech Andersen ODDER Odder Triathlon Club DEN
249 Jan Nikolajsen HERNING Team Triathlon Herning DEN
251 Arne Callsen WEESBY TSV Ladelund GER
268 Erik Ingstrup BRABRAND Aahus 1900 Triatlon DEN
269 Jørgen Peter Svendsen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
283 Michael Seindal SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
286 Frank Jensen AALBORG Aalborg Triathlon Klub DEN
298 Niels Bak RYSLINGE Ringe Svømme-Klub DEN
304 Lars Enemark VOJENS Haderslev TRI 2000 DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Mænd 55 - 59 år (26)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
8 Søren Povlsen CHRISTIANSFELD SMT EPM-kontingent DEN
16 Svend Andreasen HORSENS SMT EPM-kontingent DEN
17 Maxi Corengia MALMÖ SWE
40 Karsten Jørgensen SKAGEN SMT EPM-kontingent DEN
44 Tore Håkonsson IKAST ISK Triatlon DEN
49 Karsten Jensen JELLING SMT EPM-kontingent DEN
59 Feridoon Jalili GISTRUP SMT EPM-kontingent DEN
71 Henrik Kølle SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
77 Lars Bjerre Jakobsen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
87 Tommy Hald IKAST Team Triathlon Herning DEN
111 Jan Amtoft SKANDERBORG SMT EPM-kontingent DEN
114 Tonny Frederiksen VEJLE SMT EPM-kontingent DEN
126 Claus Nygaard Larsen HADSUND Mariagerfjord Triathlonklub DEN
144 Mogens Leth Nielsen RY SMT EPM-kontingent DEN
162 Boris Bjulver FREDERICIA Fredericia Triathlon Team DEN
192 Gerrit Westendorp SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
199 Jens Peter Hansen ODDER SMT EPM-kontingent DEN
202 Mogens Rahbek VEJLE Vejle IF Triatlon DEN
211 John Hansen AABENRAA Rødekro Tri & Motion DEN
220 Svend Erik Knudsen Jensen VEJLEVEJLE Vejle IF Triatlon DEN
271 John Hermansen RANDBØL Billund Triatlon Klub DEN
281 Dennis Jørgensen ODENSE C Odense Triathlon Klub DEN
285 Kurt Madsen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
292 Henning Kierkegaard BOGENSE SMT EPM-kontingent DEN
300 Carsten Kindt VARDE Multiatleterne DEN
302 Tore Hulgaard VIRUM TRI4 DEN

Klasse: 1/4 Ironman: Mænd 60+ år (17)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
12 Sven Erik Kristoffersen HORSENS SMT EPM-kontingent DEN
26 Axel Christensen SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
45 Emil Nielsen TILST SMT EPM-kontingent DEN
92 Svend Erik Andersen IKAST ISK Triatlon DEN
95 Steen Seierup GRÅSTEN Sønderborg Triathlon Klub 1990 DEN
96 Henrik Felding SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
133 Niels Jørgen Rasmussen SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
140 Søren Wedel AABYBRO SMT EPM-kontingent DEN
153 Flemming Melgaard BJERRINGBRO SMT EPM-kontingent DEN
163 Michael Thoring Flagstad STRANDBY Vendsyssel Triatlon DEN
203 Torben Hansen FREDERICIA Fredericia Triathlon Team DEN
208 Torben Thøgersen SILKEBORG SMT EPM-kontingent DEN
234 Bjarne Hansen IKAST SMT EPM-kontingent DEN
245 Karl Bogh BRÆDSTRUP Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN
252 Jørgen Aaby Nielsen SORØ Sorø Triathlon Klub DEN
266 Flemming G. Jensen FREDENSBORG Trinord DEN
282 Knud Erik Kjærsgaard SILKEBORG Silkeborg Motion/Tri-Klub DEN

Klasse: Stafet - 1/4 Ironman: Stafet (10)
Startnr Navn By Klub/Hold/Sponsor Land
901 Mona Bisgaard SØBORG Team MT DEN
902 Christian Weyergang VIDEBÆK Team Troldtekt 1 DEN
903 Christian Weyergang VIDEBÆK Team Troldtekt 2 DEN
904 Michael Hartmann BRØRUP Team Tre-I-En DEN
905 Brian Fammè Hansen FREDERICIA Fredericia Triathlon Team DEN
906 Henrik Gustafsen SILKEBORG Aarhus 1900 Oldboys DEN
907 Morten Holst Hansen HERNING DK COMPANY JAM DEN
908 Agata Pawlowska HERNING Team Triathlon Herning DEN
909 Mads Lundgreen SILKEBORG DEN
910 Heidi Mikkelsen HERNING Forældre med fart på DEN

Ultimate Sport Service   |   Langelandsvej 38   |   5800 Nyborg   |   Danmark