Raatteen Maraton / Raate Marathon


Finnish English

Osallistujalista

Matka: Maraton 42,195 km (63)
Nimi Seura/Joukkue Kansallisuus Paikkakunta Matka Ikäsarja
Antti Väisänen Mestarimaalaus Seppänen & Toikka Oy FIN SOTKAMO Maraton 42,195 km Miehet 40 v
Olli Laukkanen FIN KUOPIO Maraton 42,195 km Miehet yleinen
Jaana Kauppinen Suomussalmen Rasti FIN SUOMUSSALMI Maraton 42,195 km Naiset 60 v
Emilia Pätsi FIN KEMINMAA Maraton 42,195 km Naiset Yleinen
Kim Johansson TekU Kajaani FIN KAJAANI Maraton 42,195 km Miehet 60 v
Jorma Kinnunen SUOMUSSALMI FIN SUOMUSSALMI Maraton 42,195 km Miehet 60 v
Pekka Yrjänä Judoseura Yanagi Heinävesi FIN HEINÄVESI Maraton 42,195 km Miehet 50 v
Laurance Robinson IMN OULU Maraton 42,195 km Miehet yleinen
Mikhail Goloulnikov FIN ESPOO Maraton 42,195 km Miehet yleinen
Jarmo Vanninen FIN HELSINKI Maraton 42,195 km Miehet yleinen
Paavo Taipale FIN KUOPIO Maraton 42,195 km Miehet yleinen
Sami Ratia FIN OULU Maraton 42,195 km Miehet yleinen
Tiina Ratia FIN OULU Maraton 42,195 km Naiset 40 v
Markku Markku Riihiaho Kangasniemi FIN KANGASNIEMI Maraton 42,195 km Miehet 60 v
Tuomo Kauhaniemi Vilppulan Veikot FIN VILPPULA Maraton 42,195 km Miehet 60 v
Eeva Romppainen Kajaanin urheilijat FIN SUOMUSSALMI Maraton 42,195 km Naiset 50 v
Juha Marjala Suomussalmen apteekki FIN SUOMUSSALMI Maraton 42,195 km Miehet yleinen
Juha Koskiniemi XMOTION FIN KIHNIÖ Maraton 42,195 km Miehet 40 v
Vesa Vuorenmaa XMOTION FIN ESPOO Maraton 42,195 km Miehet 40 v
Tapio Seppänen FIN JOENSUU Maraton 42,195 km Miehet 40 v
Minna Haapakoski XMOTION FIN JYVÄSKYLÄ Maraton 42,195 km Naiset Yleinen
Marja-Leena Keränen Oulun Lohi FIN OULU Maraton 42,195 km Naiset 50 v
Heikki Keränen Oulun Lohi FIN OULU Maraton 42,195 km Miehet 50 v
Petra Pyykkönen Suomussalmi FIN TAKALO Maraton 42,195 km Naiset 40 v
Jukka Kananen Kajaanin Urheilijat FIN Maraton 42,195 km Miehet 50 v
Kaj Raute Kajaanin Urheilijat FIN KAJAANI Maraton 42,195 km Miehet 40 v
Esther Takaluoma Hillers Trail Running Club FIN OULU Maraton 42,195 km Naiset Yleinen
Mitro Pulkki DG SataIT FIN 53600 Maraton 42,195 km Miehet yleinen
Ari Sirviö TekU Kajaani FIN PALTANIEMI Maraton 42,195 km Miehet 40 v
Suvi-Marjaana Kärkkäinen Team Käpälämäki FIN KAJAANI Maraton 42,195 km Naiset 40 v
Jarkko Kärkkäinen Team Käpälämäki FIN KAJAANI Maraton 42,195 km Miehet yleinen
Armida Kauhanen FIN TURKU Maraton 42,195 km Naiset Yleinen
Kristiina Järvelä Tampere FIN TAMPERE Maraton 42,195 km Naiset 50 v
Petri Koivunen Pori FIN PORI Maraton 42,195 km Miehet 40 v
Evgeny Trofimov run2gether RUS MOSCOW Maraton 42,195 km Miehet 50 v
Kirsi Kallio Pyhtää FIN PYHTÄÄ Maraton 42,195 km Naiset 40 v
Markku Virta Loimaan Leisku FIN LOIMAA Maraton 42,195 km Miehet 60 v
Pekka Leppänen Mellilä FIN MELLILÄ Maraton 42,195 km Miehet 60 v
Pekka Kauppi Ruotsalo FIN RUOTSALO Maraton 42,195 km Miehet yleinen
Tuomo Seppänen Hyvinkään Juoksijat FIN VANTAA Maraton 42,195 km Miehet 40 v
Juha Kähkönen Hillers Trail Running Club FIN KAJAANI Maraton 42,195 km Miehet 40 v
Juha Korhonen OP Kymenlaakso FIN HAMINA Maraton 42,195 km Miehet 50 v
Anne Pyykkönen FIN SUOMUSSALMI KK Maraton 42,195 km Naiset Yleinen
Anu Siltala Hillers trail running club FIN KAJAANI Maraton 42,195 km Naiset 40 v
Mervi Seppänen Suomussalmi FIN SUOMUSSALMI Maraton 42,195 km Naiset Yleinen
Pentti Laamanen FIN OULU Maraton 42,195 km Miehet 60 v
Tiia Väisänen KUUSAMO FIN KUUSAMO Maraton 42,195 km Naiset Yleinen
Mikko Keränen Lost in Kainuu FIN KAJAANI Maraton 42,195 km Miehet 40 v
Liisa Kemppainen Kuivasjärven Aura FIN OULU Maraton 42,195 km Naiset 50 v
Väinö Lappalainen Iisalmen Visa FIN IISALMI Maraton 42,195 km Miehet 60 v
Ville Raunio FIN ROVANIEMI Maraton 42,195 km Miehet yleinen
Katja Kantanen Northern Trail Runners FIN TAIVALKOSKI Maraton 42,195 km Naiset 40 v
Tuomas Aho Limingan Niittomiehet FIN Maraton 42,195 km Miehet yleinen
Joona Holappa Limingan Niitomiehet FIN Maraton 42,195 km Miehet yleinen
Miia Hannunen Tornio FIN TORNIO Maraton 42,195 km Naiset 40 v
Aku Pyykkönen Kajaanin Urheilijat FIN Maraton 42,195 km Miehet 60 v
Otto Tornberg AC Akkujussit FIN ROVANIEMI Maraton 42,195 km Miehet yleinen
Juha Oksanen Järvenpää FIN JÄRVENPÄÄ Maraton 42,195 km Miehet 50 v
Jukka Rusanen Korholanmäki FIN Maraton 42,195 km Miehet 50 v
Chris Lönnroth FIN HAMINA Maraton 42,195 km Miehet yleinen
Lev Budnik Northern lights RUS APATITY Maraton 42,195 km Miehet 40 v
Tarmo Ruotsalainen Nordic Semiconductor FIN HAUKIPUDAS Maraton 42,195 km Miehet 50 v
Heidi Kemppainen FIN KAJAANI Maraton 42,195 km Naiset Yleinen

Matka: Puolimaraton 21,0975 km (50)
Nimi Seura/Joukkue Kansallisuus Paikkakunta Matka Ikäsarja
Sari Rautiainen FIN SUOMUSSALMI Puolimaraton 21,0975 km Naiset 40 v
Paula Moilanen FIN SUOMUSSALMI Puolimaraton 21,0975 km Naiset 40 v
Keijo Hytönen FIN OULU Puolimaraton 21,0975 km Miehet yleinen
Terttu Härkönen Puolangan Ryhti FIN PUOLANKA Puolimaraton 21,0975 km Naiset 60 v
Heikki Jauhiainen Kuluntalahti FIN KULUNTALAHTI Puolimaraton 21,0975 km Miehet 50 v
Matti Ahonen Kuhi FIN KUOPIO Puolimaraton 21,0975 km Miehet 50 v
Maarit Kemilä FIN UTAJÄRVI Puolimaraton 21,0975 km Naiset 40 v
Helena Moisanen FIN SOTKAMO Puolimaraton 21,0975 km Naiset Yleinen
Elisa Mäkäräinen-Uhlbäck FIN OULU Puolimaraton 21,0975 km Naiset Yleinen
Hilkka Mäkäräinen FIN RISTIJÄRVI Puolimaraton 21,0975 km Naiset 60 v
Titta Karvonen Suomussalmen Rasti FIN SUOMUSSALMI Puolimaraton 21,0975 km Naiset Yleinen
Sanna Päivärinta-Antikainen Oulu FIN OULU Puolimaraton 21,0975 km Naiset Yleinen
Mikko Riipinen FIN SUOMUSSALMI Puolimaraton 21,0975 km Miehet yleinen
Arttu Kinnunen Juurikkalahden Kiri FIN VUOKATTI Puolimaraton 21,0975 km Miehet yleinen
Johan Strann FIN ESPOO Puolimaraton 21,0975 km Miehet 40 v
Sami-Ville Jormanainen DG SataIT FIN KOTKA Puolimaraton 21,0975 km Miehet 40 v
Jukka Heino FIN LOHJA Puolimaraton 21,0975 km Miehet yleinen
Laura Heikkinen Suomussalmen Rasti FIN Puolimaraton 21,0975 km Naiset Yleinen
Jaana Huotari FIN SUOMUSSALMI Puolimaraton 21,0975 km Naiset 50 v
Outi Nissinen Hillers Trail Running Club FIN KAJAANI Puolimaraton 21,0975 km Naiset 40 v
Kaisa Lehto Lehon Kenneli FIN TORNIO Puolimaraton 21,0975 km Naiset Yleinen
Pekka Kujanpää FIN HUITTINEN Puolimaraton 21,0975 km Miehet 50 v
Sirpa Korhonen Suomussalmen Rasti FIN SUOMUSSALMISUOMUSSALMI Puolimaraton 21,0975 km Naiset 60 v
Krista Heikkinen ACA FIN ROVANIEMI Puolimaraton 21,0975 km Naiset Yleinen
Viia Kanniala ACA FIN OULU Puolimaraton 21,0975 km Naiset Yleinen
Petri Salonpää Lospetros FIN SOTKAMO Puolimaraton 21,0975 km Miehet yleinen
Matti Kähkönen FIN KAJAANI Puolimaraton 21,0975 km Miehet 50 v
Janne Väyrynen Taksi Janne Väyrynen, Kajaani FIN KAJAANI Puolimaraton 21,0975 km Miehet 40 v
Iiro Kemppainen FIN SUOMUSSALMI Puolimaraton 21,0975 km Miehet yleinen
Maarit Pätsi Lapin Keskussairaala FIN MUUROLA Puolimaraton 21,0975 km Naiset 50 v
Niina Hurri FIN OULU Puolimaraton 21,0975 km Naiset 50 v
Olli Siikaluoma FIN OULU Puolimaraton 21,0975 km Miehet 50 v
Jouko Pätsi Muurolan Kisaveikot FIN Puolimaraton 21,0975 km Miehet 60 v
Mevlane Dost OULUN DM-AUTO OY FIN KEMPELE Puolimaraton 21,0975 km Miehet 50 v
Antti-Jussi Vuokila FIN Puolimaraton 21,0975 km Miehet yleinen
Lasse Hintsala OULUN DM-AUTO OY FIN KEMPELE Puolimaraton 21,0975 km Miehet 40 v
Niklas Hintsala OULUN DM-AUTO OY FIN KEMPELE Puolimaraton 21,0975 km Miehet yleinen
Benjam Hintsala OULUN DM-AUTO OY FIN KEMPELE Puolimaraton 21,0975 km Miehet yleinen
Janne Siikaluoma Kuusamo FIN KUUSAMO Puolimaraton 21,0975 km Miehet 40 v
Jarkko Juvonen Toivala FIN TOIVALA Puolimaraton 21,0975 km Miehet 40 v
Tuomas Fabritius Oulu FIN OULU Puolimaraton 21,0975 km Miehet 40 v
Tommi Neitola Partakon Haka FIN ROVANIEMI Puolimaraton 21,0975 km Miehet yleinen
Ollimatti Heikkinen Ac akkujussit FIN SAARENKYLÄ Puolimaraton 21,0975 km Miehet yleinen
Niina Jämsén Kajaanin Suunnistajat FIN PALTANIEMI Puolimaraton 21,0975 km Naiset 40 v
Keijo Tikkanen Maaninka FIN MAANINKA Puolimaraton 21,0975 km Miehet 60 v
Hannu Tikkanen IFK Gråtmuren FIN KAJAANI Puolimaraton 21,0975 km Miehet 60 v
Jukka Kumpulainen Tampereen Maratonklubi FIN Puolimaraton 21,0975 km Miehet 50 v
Sami Kokkonen Lapinlahden Veto FIN LAPINLAHTI Puolimaraton 21,0975 km Miehet 40 v
Jussi Jyrkkä FIN NIVALA Puolimaraton 21,0975 km Miehet yleinen
Kari Raappana Op Ylä-Kainuu FIN SUOMUSSALMI Puolimaraton 21,0975 km Miehet 50 v

Matka: 10km (41)
Nimi Seura/Joukkue Kansallisuus Paikkakunta Matka Ikäsarja
Kaarlo Maaninka Kauhajoen Karhu FIN KAUHAJOKI 10km Miehet
Aaro Korhonen Suomussalmen Rasti FIN SUOMUSSALMI 10km Miehet
Ella Jauhiainen FIN KULUNTALAHTI 10km Tytöt 16
Arttu Jauhiainen FIN KULUNTALAHTI 10km Miehet
Salla Kasurinen Kasurinen Motorsport FIN KULUNTALAHTI 10km Naiset
Jenna Huovinen Kasurinen Motorsport FIN HELSINKI 10km Naiset
Jari Kinnunen Parla Floor FIN ANTTOLA 10km Miehet
Jonna Seppänen FIN RUHTINANSALMI 10km Naiset
Leena Mäkäräinen Kenttäurheilijat-58 FIN ESPOO 10km Naiset
Hilkka Lauronen FIN RUHTINANSALMI 10km Naiset
Marika Holappa Suomussalmen Rasti FIN PESIÖNKYLÄ 10km Naiset
Katja Laaksoviita Suomussalmen Rasti FIN SUOMUSSALMI 10km Naiset
Juha Ronkainen Pudasjärven urheilijat FIN SYÖTE 10km Miehet
Kalle Ryyti Suomussalmi FIN SUOMUSSALMI 10km Miehet
Jukka Palokangas FIN OULU 10km Miehet
Teppo Korhonen Custom Bikers Finland FIN KAJAANI 10km Miehet
Janne Kinnunen SuRa FIN SAKARA 10km Miehet
Anna-Elina Heikkinen JKU FIN KEMI 10km Naiset
Sami Dost OULUN DM-AUTO OY FIN KEMPELE 10km Miehet
Okko Vuokila FIN 10km Pojat 16
Aake Vuokila FIN 10km Pojat 16
Henrik Hintsala OULUN DM-AUTO OY FIN KEMPELE 10km Miehet
William Hintsala OULUN DM-AUTO OY FIN KEMPELE 10km Miehet
Elmer Hintsala OULUN DM-AUTO OY FIN KEMPELE 10km Pojat 16
Aaron Hintsala OULUN DM-AUTO OY FIN KEMPELE 10km Pojat 16
Lukas Fabritius Oulu FIN OULU 10km Pojat 16
Satu Kemppainen Suomussalmi FIN SUOMUSSALMI 10km Naiset
Johanna Keränen FIN 10km
Jani Juntunen Limingan Niittomiehet FIN SUOMUSSALMI 10km Miehet
Chapangwa Lubambo Kuusamon Erä-Veikot FIN KUUSAMO 10km Miehet
Timo Ylikoski OULU FIN OULU 10km Miehet
Heidi Juntunen FIN SUOMUSSALMI 10km Naiset
Keijo Mäkäräinen FIN RISTIJÄRVI 10km Miehet
Satu Pitkänen FIN ESPOO 10km Naiset
Seppo Pajuniva Kuusamon Erä-Veikot FIN KUUSAMO 10km Miehet
Rabbe Strann Esbo IF FIN ESPOO 10km Miehet
Leena Heikkinen FIN HYRYNSALMI 10km Naiset
Jorma Kyllönen FIN KUHMO 10km Miehet
Anne Ruha FIN TYRNÄVÄ 10km Naiset
Merja Oikarinen FIN SUOMUSSALMI 10km Naiset
Teija Säkkinen Administer Partner Oy FIN KAJAANI 10km Naiset

Matka: Lastenmaili (8)
Nimi Seura/Joukkue Kansallisuus Paikkakunta Matka Ikäsarja
Miro Reid FIN ROVANIEMI Lastenmaili
Kosma Reid FIN ROVANIEMI Lastenmaili
Eetu Anttonen Suomussalmen Rasti FIN SUOMUSSALMI Lastenmaili
Nella Pyykkönen FIN SUOMUSSALMI KK Lastenmaili
Pinja Pyykkönen FIN SUOMUSSALMI KK Lastenmaili
Wilma Kemppainen Suomussalmen rasti FIN SUOMUSSALMI Lastenmaili
Anni Juntunen Suomussalmen Rasti FIN SUOMUSSALMI Lastenmaili
Emma Juntunen Suomussalmen Rasti FIN SUOMUSSALMI Lastenmaili

Ultimate Sport Service   |   Langelandsvej 38   |   5800 Nyborg   |   Denmark