Vantaa Triathlon 2021

Osallistujalista

21.8.2021

21.08. Live Special Triathlon
21.8. Pojat 9 v
21.8. Tytöt 9 v
21.8. Tytöt 11 v
21.8. Pojat 11 v
21.8. Tytöt 13 v
21.8. Pojat 13 v
21.8. Lapsi & Aikuinen
21.8. Kokeile Triathlonia Miehet
21.8. Kokeile Triathlonia Naiset
21.8. Pojat 15 v
21.8. Tytöt 15v
21.8. Peesivapaa Miehet, SM Sprintti Yleinen
21.8. Peesivapaa Miehet, SM Sprintti 23 v
21.8. Peesivapaa Miehet, SM Sprintti 19 v
21.8. Peesivapaa Miehet, SM Sprintti 17 v
21.8. Peesivapaa Naiset, SM Sprintti Yleinen
21.8. Peesivapaa Naiset, SM Sprintti 23 v
21.8. Peesivapaa Naiset, SM Sprintti 19 v
21.8. Peesivapaa Naiset, SM Sprintti 17v
21.8. SM-Sprintti miehet ikäsarjat 18-44v
21.8. SM-Sprintti miehet ikäsarjat 45v-..
21.8. SM-Sprintti naiset ikäsarjat
21.8. Lasten Joukkueviestit
21.8. Kilpakunto Miehet
21.8. Kilpakunto Naiset
21.8. Miehet joukkueviesti Lyhyt
21.8. Naiset joukkueviesti Lyhyt

22.8.2021

22.8. Kuntosarja Miehet
22.8. Kuntosarja Naiset
22.8. Perusmatka Miehet, Yleinen Lähtö 1
22.8. Perusmatka Miehet, Yleinen Lähtö 2
22.8. Naiset Joukkueviesti pitkä
22.8. Miehet Joukkueviesti pitkä
22.8. Perusmatka Naiset
22.8. Perusmatka M50,60,70
22.8. Perusmatka M40
22.8. Puolimatka Miehet
22.8. Puolimatka Naiset

Lähtöryhmä:
15.08. 9:30 Kuntosarja Naiset Lähtö 2
(32)
matkat:
500m - 20km - 5km (32)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
763 Katja Saarela Naiset 40 v
764 Tiia Kunelius Naiset Yleinen
765 Annaleena Väkeväinen Espoo Naiset Yleinen
766
767 Pia Piirainen KLAUKKALA Naiset 50 v
768 Laura Riipinen Naiset Yleinen
769 Lotta Lanamäki NURMIJÄRVI Naiset Yleinen
770 Kirsi-Marja Söder Naiset 60 v
771 Kaarina Uosukainen Naiset 50 v
772 Mirja Uosukainen Naiset 50 v
773
774
775 Neelia Ahlskog VANTAA Naiset Yleinen
776 Teea Paasi ESPOO Naiset Yleinen
777 Johanna Liuhanen Kauniainen Naiset 40 v
778 Nina Norjama HTU Silakkasiskot Naiset 40 v
779 Laura Ferm Naiset Yleinen
780 Jenna Mustonen Lahti Naiset Yleinen
781 Johanna Lönnroth Naiset Yleinen
782 Hanna Fredrikson KAUNIAINEN Naiset 40 v
783 Paula Juntti VANTAA Naiset Yleinen
784 Sini Tervo Naiset Yleinen
785 Julia Puumalainen HELSINKI Naiset Yleinen
786 Katja Myllys VANTAA Naiset Yleinen
787 Maarit Vasse Triathlonsuomi Naiset Yleinen
788 Annamari Kotka ESPOO Naiset Yleinen
789 Emilia Karjalainen Naiset Yleinen
790 Eleonoora Wihuri Naiset Yleinen
791 Aino Antas HELSINKI Naiset Yleinen
792 Emma Teperi - Naiset Yleinen
793 Lotta Björn Naiset Yleinen
794 Milja Vepsäläinen HTU stadi Naiset 40 v

Lähtöryhmä:
15.08. 9:50 Lapsi & Aikuinen Lähtö 2
(22)
matkat:
50-100m - 3,5km - 1km (22)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
82 Onni Koikkalainen Aki Koikkalainen Team 42
83 Oscar Stenius Maria Stenius ESPOO
84 Väinö Vuorinne Jonna Vuorinne
85 Ava Arponen Suvi Lapinvuo Tri Athlon
86 Roope Takanen Mikael Korhonen VANTAA
87 Daniel Turunen Ville Turunen Joroisten Urheilijat
88 Ilkka Hyytinen Satu Yliherne TT226
89 Carla Tolkki Ville Tolkki Pitkäjärven nuoret hirvet
90 Siiri Toiviainen Ilkka Toiviainen Simmis Grani
91 Anni Uuspelto Vesa Uuspelto Triathlon Vantaa
92 Taisto Tenhiälä Aino Tenhiälä MADRID
93 Hilda Kotro Matti Kotro Kotro Triathlon
94 Mimmi Koivisto Petri Koivisto SuperTiimi
95 Sasu Auromaa Mikko Auromaa
96 Lukas Manu Topi Manu Vantaan voittajat
97 Aleksei Lesnyak Dmytro Lesnyak Helsinki
98 Liam Laine Martina Laine Pargas
99 Teemu Tokola Jussi Tokola Team Tahto
100 Topias Javanainen Timo Javanainen ESPOO
101 Tovemarie Andersson Niklas Andersson Triathlonsuomi
102 Taikatalvi Myllylä Sanna Myllylä Triathlon Vantaa
1191 Olivia Vuori Suvi-Tuuli Helin

Lähtöryhmä:
15.08. 10:00 Lapsi & Aikuinen Lähtö 3
(21)
matkat:
50-100m - 3,5km - 1km (21)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
103 Nuutti Saarinen Tuomo Saarinen Espoon Akilles
104 Anniina Kaila Noora Tuominen Ananas & Kookos
105 Aliisa Hietanen Tapio Hietanen Team Tylypahka
106 Jaakko Hattunen Misa Hattunen Nopeuden mestarit
107 Vilho Rajamäki Sami Rajamäki
108 Alina Tiittanen Janne Tiittanen Apinat
109 Emily Vuori Timo Vuori
110 Alisa Teho Valle Teho Oriveden Ponnistus
111 Robyn Gahmberg Maria Gahmbeg Drumsö
112 Lila Manu Heli Manu Kuninkaanmäen tytöt
113 Jasper Heinonen Jouni Heinonen X-Tri Lahti
114 Sanni Karjalainen Tuomo Karjalainen Team Sata
115 Elsa Mälkönen Jerinja Porkka
116 Aleksi Forss Mikko Forss
117 Ahti Verho Meri Verho Team Sade
118 Alex Ranta Katja Graff Helsinki
119 Arttu Ahtikari Jussi Ahtikari HELSINKI
120 Tuuli Javanainen Hanna-Kaisa Javanainen ESPOO
121 Jade Puhakka Joona Puhakka Team Pömpötit
122 Frans Imppola Anssi Imppola Hyvinkää
123 Jonas Pentikäinen Jagi Porkka

Lähtöryhmä:
15.08. 10:10 Lapsi & Aikuinen Lähtö 4
(22)
matkat:
50-100m - 3,5km - 1km (22)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
124 Emil Toivari Anne Andersson SÖDERKULLA
125 Luukas Martensson Nora Martensson Vantaa
126 Sebastian Mattila-Jokinen Saara Jokinen VANTAA
127 Eine Färkkilä Anniina Färkkilä ESPOO
128 Sini Tuominen Lari Tuominen Helsinki
129 Natalie Wester Sebastian Wester BS-PU
130 Otto Vesikansa Aino Vesikansa HELSINKI
131 Oliver Orozco Vilja Helkiö Helsinki
132 Lola Monte Tomas Monte Triathlon Pandat
133 Livia Kalliokoski Laura Puttonen
134 Urho Tenhiälä Antti Tenhiälä MADRID
135 Iiro Leinonen Maarit Leinonen
136 Iiro Arimo Emmi Arimo Roihuvuori
137 Joona Heinonen Jani Heinonen X-Tri Lahti
138 Linnea Kässi Tommi Kässo Vauhtiponit
139 Lenni Saari Hannu Hokkanen TEAM HaLe
140 Oskari Orozco Luis Orozco IBD Triathlon
141 Viljam Shor Vladislav Shor
142 Sampo Louhelainen Kirsi Louhelainen
143 Aaron Dos Reis Hanna Seikola/gui Reis Lane4
144 Taito Streng Saku Streng Helsinki
1192 Hertta Ruohoalho Timo Ruohoalho SKB Racing

Lähtöryhmä:
15.08. 11:10 Perusmatka Naiset Lähtö 2
(33)
matkat:
1500m - 40km - 10km (33)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
923 Sanja Sädevirta TriathlonSuomi Naiset 40 v
924 Reetta Tuomala Järvenpään Pyöräilijät Naiset 40 v
925 Marjaana Kangas Naiset Yleinen
926 Sella Lindqvist HELSINKI Naiset Yleinen
927 Sari Pulkkinen HelTri Naiset 50 v
928 Moona Krautsuk VANTAA Naiset Yleinen
929 Nina Wikman Vantaa Naiset Yleinen
930 Aino Plattonen BC Horsmankukat Naiset Yleinen
931 Maija Tahvanainen VANTAAVANTAA Naiset Yleinen
932 Cath Leinonen-Longmore HELSINKI Naiset Yleinen
933 Tarja Masalin NT Urheilu Naiset Yleinen
934 Mari Järvinen X-tri Naiset 50 v
935 Elisabeth Leino Espoo Naiset Yleinen
936 Taina Teileri TriathlonSuomi Naiset 50 v
937 Minna Lahtinen TriathlonSuomi Naiset 50 v
938 Anna Valtonen HelTri Naiset 40 v
939 Noora Tuominen Kirkkonummi Naiset 40 v
940 Jaana Riihimaa TriathlonSuomi Naiset Yleinen
941 Viivi Kettukangas JÄRVENPÄÄ Naiset Yleinen
942 Pinja Pihlajamäki Naiset Yleinen
943 Anna Gagneur HELSINKI Naiset Yleinen
944 Arja Peltonen Vantaa Naiset 40 v
945 Miia Toivola ESPOO Naiset 40 v
946 Meri Verho TriathlonSuomi Naiset 40 v
947 Johanna Torkkel Lahti Naiset Yleinen
948 Hanna Valkeinen Vantaan kaupunki Naiset 40 v
949 Vilma Vesterinen Stamina TC Naiset 40 v
950 Suvi Haapasalo Naiset Yleinen
951 Maria Söderström HelTri Naiset Yleinen
952 Liisa-Maija Huttunen Triathlon Vantaa Naiset 40 v
953 Minna Laitinen Mikkeli Naiset 50 v
954
955

Lähtöryhmä:
15.08. 12:35 Perusmatka Miehet 40-49v Lähtö 2
(34)
matkat:
(34)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1034
1035 Markus Heikkilä Veikkaus Miehet 40 v
1036
1037 Vexi Savijoki Solidabis oy Miehet 40 v
1038 Jussi Ruokolainen DDR Miehet 40 v
1039 Mikko Laukkanen Triahlon Vantaa Miehet 40 v
1040 Janne Haaksluoto Miehet 40 v
1041
1042
1043 Timo Ruokonen Triathlon Suomi Miehet 40 v
1044 Jani Haukinen Tri Coaching Finland Miehet 40 v
1045 Mikko Knuutila Turku Miehet 40 v
1046 Marko Kangasmäki Team Manyone Miehet 40 v
1047 Antti Hurtig Helsinki Triathlon Miehet 40 v
1048 Jussi Kiiskilä Triathlon Vantaa Miehet 40 v
1049 Riku Hartikainen UCC Miehet 40 v
1050 Martin Evers KAUNIAINEN Miehet 40 v
1051 Julien Bidault KONE Hyvinkää Miehet 40 v
1052 Mika Hämäläinen TriVAteam Miehet 40 v
1053 Jani Karell Team TriHombres Miehet 40 v
1054 Hans Lindqvist SKB Racing Triathlon Team Miehet 40 v
1055 Veiko Innos JÄRVENPÄÄ Miehet 40 v
1056
1057 Antti Vuorikoski SKB Racing Triathlon Team Miehet 40 v
1058 Tero Leikas HelTri Miehet 40 v
1059 Jari Virtanen Rajan Urheilijat Miehet 40 v
1060
1061 Kimmo Pihkala - Miehet 40 v
1062 Antti Saarnio Zippie Miehet 40 v
1063 Antti Pitkänen ESPOO Miehet 40 v
1064
1065
1066
1067

Lähtöryhmä:
15.08. 14:05 Puolimatka Miehet Lähtö 2
(47)
matkat:
1,9km - 90km - 21km (47)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1144 Janne Juhala Downtown 65 Endurance Miehet Yleinen
1145
1146 Johannes Mutta HELSINKI Miehet Yleinen
1147 Olli Kopakkala TriathlonSuomi Miehet Yleinen
1148 Mikko Seppänen Finska Kompaniet Miehet Yleinen
1149
1150 Pekka Litmanen HelTri Miehet 40 v
1151 Henri Pohjalainen uWatts Helsinki Miehet Yleinen
1152
1153 Tapio Hyvönen Miehet Yleinen
1154 Paavo Väänänen LUP-82 Miehet 40 v
1155 Jorma Niemi Vantaa Miehet 60 v
1156 Oskari Pölhö Rosy Clouds Filims Miehet Yleinen
1157 Juha-Matti Koljonen Integrata Miehet Yleinen
1158 Tuukka Pirttiniemi Miehet Yleinen
1159 Timo Wagner HELSINKI Miehet Yleinen
1160 Janne Pitkänen Mynterlän Triathlon klupi Miehet Yleinen
1161 Joonas Huttunen Miehet Yleinen
1162
1163 Iisak Nieminen ORIMATTILA Miehet Yleinen
1164 Kristian Lahtinen Jyväskylä Miehet Yleinen
1165 Arto Pajunen Reckless Race Miehet Yleinen
1166 Ville Poutiainen YLIVIESKA Miehet Yleinen
1167 Jouni Hatakka HELSINKI Miehet Yleinen
1168
1169 Ville Paunonen Velosaimaa Miehet Yleinen
1170 Vesa Nikkanen VSW Triathlon Miehet Yleinen
1171 Kim Björkman Espoo Miehet Yleinen
1172 Jesse Rantala Miehet Yleinen
1173 Miika Hannula Miehet Yleinen
1174 Arttu Niskakangas Triathlon Vantaa Miehet Yleinen
1175 Valtteri Niinimäki Pori Miehet Yleinen
1176 Matias Niinimäki Lempäälä Miehet Yleinen
1177 Ville Päivinen Triathlon Vantaa Miehet Yleinen
1178 Lauri Kiilholma Lahden Talot Oy Miehet Yleinen
1179 Niclas Tylli Hydra Platypus Miehet 40 v
1180 Evgenii Kolmakov Miehet Yleinen
1181 Niilo Terävä Miehet Yleinen
1182 Anton Ahonen Vantaan kaupunki Miehet Yleinen
1183 Jukka Tuomala AfterRide Finland Miehet Yleinen
1184 Petri Jukarainen HELSINKI Miehet Yleinen
1185 Henrik Kettunen HELSINKI Miehet Yleinen
1186 Antti Nissilä Miehet Yleinen
1187 Aki Kamppinen Miehet 40 v
1188
1189
1190

Lähtöryhmä:
15.08. 15:25 SM-Sprintti Miehet ikäsarjat 55v-
(34)
matkat:
750m - 20km - 5km (34)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
440 Mika Pihkoluoma Rauman Seudun Pyöräilijät ry Miehet 55-59 v
441 Juha Lundberg Turun Urheiluliitto ry Miehet 55-59 v
442 Petteri Aaltolainen Triathlon Vantaa ry Miehet 55-59 v
443 Pekka Tauriainen Triathlon Vantaa ry Miehet 55-59 v
444 Mika Somppi X-tri Lahti Miehet 55-59 v
445 Tapio Malkki Joroisten Sporttiklubi Miehet 55-59 v
446 Uula Nordell Turun Urheiluliitto ry Miehet 55-59 v
447 Jarmo Karjala Uudenmaan pyöräilijät Miehet 55-59 v
448 Harri Westerlund Hyvinkään Pyöräilijät ry Miehet 55-59 v
449 Esa Heinonen X-tri Lahti Miehet 55-59 v
450 Juha Välimäki Triing Finns ry Miehet 55-59 v
451 Petri Sivunen Aqua Plus Triathlon ry Miehet 55-59 v
452 Tero Laulajainen Helsinki Triathlon ry Miehet 55-59 v
453 Juha-Pekka Halmeenmäki TriathlonSuomi ry Miehet 55-59 v
454 Jari Heino Hyvinkään Pyöräilijät ry Miehet 55-59 v
455 Hannu Henriksson TriathlonTeam 226 ry Miehet 55-59 v
456 Sampsa Puttonen Järvenpään Pyöräilijät ry Miehet 55-59 v
457 Timo Rautamo Wasa Endurance ry Miehet 55-59 v
459 Steven Joyce Hyvinkää Triathlon ry Miehet 55-59 v
460 Matti Hurula Triathlonteam AquaTerra ry Miehet 60-64 v
461 Timo Turpeinen Karjalan Uimarit Triathlon Miehet 60-64 v
462 Reijo Mylläri Helsinki Triathlon ry Miehet 60-64 v
463 Kimmo Madekivi Triathlon Club Heinola ry Miehet 60-64 v
464 Steve Kåla TriathlonSuomi ry Miehet 60-64 v
466 Heikki Nummelin Turun Urheiluliitto ry Miehet 65-69 v
467 Leo Ukkonen TriathlonTeam 226 ry Miehet 65-69 v
468 Tapani Ojalainen X-tri Lahti Miehet 65-69 v
470 Hannu Kaikkonen Triathlon Club Heinola ry Miehet 65-69 v
471 Juhani Airo X-tri Lahti Miehet 70-74 v
472 Seppo Männikkö Joroisten Sporttiklubi Miehet 70-74 v
473 Teuvo Juutilainen Leppävirran Urheilijat ry Miehet 70-74 v
475 Yrjö Qvarnberg Stamina Triathlon Club ry Miehet 75-79
476 Asko Saarinen Vihti Triathlon ry Miehet 75-79
477 Pentti Keränen Triathlon Vantaa ry Miehet 80 +

Lähtöryhmä:
15.08. 16:20 SM-Sprintti Naiset ikäsarja 45v-
(23)
matkat:
750m - 20km - 5km (23)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
514 Annika Suvela Porin Tarmo ry Naiset 45-49 v
515 Pirta Hotulainen TriathlonSuomi ry Naiset 45-49 v
516 Mailis Orakoski TriathlonSuomi ry Naiset 45-49 v
517 Inka Puumalainen TriathlonSuomi ry Naiset 45-49 v
518 Essi Olivès Helsinki Triathlon ry Naiset 45-49 v
519 Minna Nurvo Triathlon Vantaa ry Naiset 45-49 v
521 Minna Makkonen Järvenpään Pyöräilijät ry Naiset 45-49 v
522 Riitta Kilpeläinen Järvenpään Pyöräilijät ry Naiset 50-54 v
523 Päivi Raittinen Aqua Plus Triathlon ry Naiset 50-54 v
525 Katri Vuori Triathlon Vantaa ry Naiset 50-54 v
527 Matleena Livson Helsinki Triathlon ry Naiset 50-54 v
528 Anneli Hakakoski Triathlon Vantaa ry Naiset 50-54 v
529 Minna Lahtinen TriathlonSuomi ry Naiset 50-54 v
530 Sirkku Sahlberg Rauman Seudun Pyöräilijät ry Naiset 50-54 v
531 Greta Malkki Joroisten Sporttiklubi Naiset 50-54 v
532 Pirjo Tenhu Triathlon Club Heinola ry Naiset 55-59 v
533 Inger Ruotanen Helsinki Triathlon ry Naiset 55-59 v
534 Lotta Ekebom Turun Urheiluliitto ry Naiset 55-59 v
535 Satu Alavalkama Helsinki Triathlon ry Naiset 55-59 v
537 Marika Rantanen X-tri Lahti Naiset 60-64 v
538 Michaela Gräsbeck Porvoon Uimarit - Borgå Simmare ry Naiset 60-64 v
539 Sari Busi Triathlon Club Heinola ry Naiset 65-69 v
540 Anne Elo-Kinnunen Turun Urheiluliitto ry Naiset 65-69 v

Lähtöryhmä:
15.08. 17:15 Kilpakunto Miehet lähtö 2
(31)
matkat:
750m - 20km - 5km (31)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
575 Jori Johansson Simmis Wanda Miehet 40 v
576 Mika Toivanen Turun Urheiluliitto Miehet 40 v
577 Heikki Karttunen HELSINKI Miehet 60 v
578
579 Tero Kojo Helsingin Luistelijat Miehet 40 v
580 Kalle Nordling Äänirasia Oy Miehet Yleinen
581 Niko Kyynäräinen HELSINKI Miehet 40 v
582 Jyri Joki HGK Miehet 50 v
583 Hindrek Tamm Miehet 40 v
584 Tuomas Avonius Helsinki Triathlon Miehet 50 v
585 Vallo Kärbo Katman Oy Miehet 40 v
586 Tommi Nick Ristinummen Makkarasäätiö Miehet Yleinen
587 Ville Junttila X-Tri Lahti Miehet Yleinen
588 Timo Tapio Vantaan Hiihtoseura Miehet 40 v
589 Timo Vuorikivi Helsinki Miehet Yleinen
590 Jari Virtanen Helsinki triathlon Miehet 50 v
591 Henri Erlund HTU Miehet Yleinen
592 Aleksi Tikkanen Miehet 40 v
593 Santeri Äijö VSW Triathlon Miehet Yleinen
594 Lauri Nissilä TriathlonSuomi Miehet Yleinen
595 Kimmo Mäntynen Miehet 40 v
596 Kimmo Loponen Miehet Yleinen
597 Veli Sinda HELSINKI Miehet 40 v
598 Slava Ilchenko Miehet 40 v
600 Veikko Ruuskanen Miehet 40 v
601 Johan Jern Miehet Yleinen
602 Tuomo Vuorenmaa Tampereen Triathlon club Miehet 40 v
603 Thomas Metzner Ekenäs Simsällskap Miehet 50 v
604 Antti Pesonen Vuosaaren srk. Miehet 40 v
605 Antti Johannes Ström Tampereen Triathlonklubi Miehet Yleinen
606 Mikko Tuovio Triingfinns Miehet 50 v

Lähtöryhmä:
15.08. 17:55 Kilpakunto Naiset Lähtö 2
(30)
matkat:
750m - 20km - 5km (30)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
652 Marja Varjonen Gladius Kirkkonummi Naiset 50 v
653 Hanna-Kaisa Javanainen ESPOO Naiset 40 v
654 Suvi-Tuuli Helin Adaptive Volcano Oy Naiset Yleinen
655
656 Riitta Sihvonen Sonkajärvi Naiset 50 v
657 Milla Aaltonen TriathlonSuomi Naiset Yleinen
658 Nea Heimo JÄRVENPÄÄ Naiset Yleinen
659 Heidi Heinisaari Riutta Endurance Naiset 40 v
660 Krista Blom VANTAA Naiset Yleinen
661 Anni Hakola HelTri Naiset Yleinen
662 Kiti Ruissalo Team Manyone Naiset Yleinen
663 Kati Huovinen Vaasa Naiset 50 v
664 Liisa Puolakka-Chauhan HelTri Naiset 40 v
665 Matilda Jylhä EPH Naiset Yleinen
666 Maritta Iso-Aho ESPOO Naiset 50 v
667 Harriet Lönnqvist Turun Urheiluliitto ry Naiset Yleinen
668 Pauliina Melamies Triathlon Vantaa Naiset 50 v
669 Aino Kari Porvoo Naiset Yleinen
670
671 Mari Neuvonen Helsingin triathlonistit Naiset 50 v
672 Lotta Latvala Naiset Yleinen
673 Mila Lamberg NUPPULINNA Naiset Yleinen
674 Hanna Rosti Keravan uimarit Naiset 40 v
675 Annukka Hämäläinen Triathlon Suomi Naiset Yleinen
676 Pirjo Lauren Team Electrofit Naiset 50 v
677 Elina Oksanen Naiset Yleinen
678 Anja Söderholm Triathlon Vantaa Naiset 40 v
679 Mia Nokso Aquila Triathlon Naiset 50 v
680
681

Lähtöryhmä:
21.08. 9:00 SM Special Triathlon
(17)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (17)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1 Leevi Salmi So finland Miehet Yleinen
2 Saimi Oksa Juupajoki Naiset Yleinen
3 Matti Rainio ESPOO Miehet Yleinen
4 Atte Birling IBD Triathlon Miehet Yleinen
5 Emmie Aura Maria Van Houtum Live Lassilan päivätoiminta Naiset Yleinen
6 Jaakko Mikkonen HyTri Miehet Yleinen
7 Valtteri Ojala HELSINKI Miehet Yleinen
8 Esa Peltonen HELSINKI Miehet Yleinen
9 Teo Carlson Miehet Yleinen
10 Roope Kontkanen PIRKKALA Miehet Yleinen
11 Emppu Hellgren Helsinki/ LIVE Miehet Yleinen
12 Eelis Karppi Viertolan koulu Miehet Yleinen
13 Leo Rawstorne Miehet Yleinen
14 Elias Harja Miehet Yleinen
15
16
17

Lähtöryhmä:
21.08. 9:15 Pojat 9 v
(7)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (7)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
18 Eero Ojanen ESPOO Pojat 9 v
19
20 Tuure Nick Ristinummen Makkarasäätiö Pojat 9 v
21 Elmeri Kallio Pojat 9 v
22 Niilas Pesonen Helsinki Pojat 9 v
23
24

Lähtöryhmä:
21.08. 9:15 Tytöt 9 v
(6)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (6)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
25 Jingxuan Han VANTAA Tytöt 9 v
26 Elma Huttunen Nurmijärven uinti Tytöt 9 v
27 Iida Korpi Turun Urheiluliitto Tytöt 9 v
28 Miisa Hautamäki TriVAteam Tytöt 9 v
29 Milja Häkli Tampereen Triathlon Klubi Tytöt 9 v
30

Lähtöryhmä:
21.08. 9:20 Pojat 11 v
(14)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (14)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
31 Ahti Kaunisto Itä-Hakkilan kilpa Pojat 11 v
32 Aaro Sipilä Espoo Pojat 11 v
33 Elmeri Harila HELSINKI Pojat 11 v
34 Luka Sistonen TT226 Pojat 11 v
35 Eemu Heikkinen Paloheinän Peikot Pojat 11 v
36 Iivari Hirsi HPS Pojat 11 v
37 Tuomas Korte HELSINKI Pojat 11 v
38 Samu Auromaa Pojat 11 v
39 Otto Vesikansa HELSINKI Pojat 11 v
40 Väinö Koivu Sastamala Pojat 11 v
41 Sulo Lahtinen Uudenmaan Pyöräilijät Pojat 11 v
42 Elias Kleemola Tampereen Triathlonklubi Pojat 11 v
43 Aleksi Mäntyharju Tampereen Ilves Pojat 11 v
44 Jere Tamminen Tampereen triathlon klubi Pojat 11 v

Lähtöryhmä:
21.08. 9:25 Tytöt 11 v
(16)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (16)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
45 Aamu Rekola Hyvinkään Triathlon Tytöt 11 v
46 Vilma Hautamäki TriVAteam Tytöt 11 v
47 Aino Uuspelto Triathlon Vantaa Tytöt 11 v
48 Taru Huovinen Joroiten Urheilijat Ry Tytöt 11 v
49 Janna Turunen Joroisten urheilijat Tytöt 11 v
50 Helmi Rasilainen HELSINKI Tytöt 11 v
51 Viola Holopainen Vantaa Triathlon Tytöt 11 v
52 Amanda Junttonen Triathlon Vantaa Tytöt 11 v
53 Nilla Schula Triva Tytöt 11 v
54 Roosa Teho Trivateam Tytöt 11 v
55 Maisa Liinalaakso Trivateam Tytöt 11 v
56 Frida Tallberg Gladius Kirkkonummi Tytöt 11 v
57 Maija Häkli Tampereen Triathlon Klubi Tytöt 11 v
58 Elvira Kervinen Triathlon Vantaa Tytöt 11 v
59 Katariina Strömsholm Tytöt 11 v
60

Lähtöryhmä:
21.08. 9:40 Lapsi & Aikuinen Lähtö 1
(21)
matkat:
50-100m - 3,5km - 1km (21)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
61 Mila Etholén Aleksi Etholén
62 Mona Etholén Aleksi Etholén
63 Otto Horko Hannu Horko EKS
64 Tiia Halla Taru Halla Helsinki
65 Hilla Kapiainen Simo Kapiainen Munkkiniemen ala-aste
66 Lila Pieri Päivi Talonen Vantaa
67 Vilja Lüthje Kati Lüthje Norpat
68 Eemeli Siivonen Sanna Tonteri Vantaa
69 Ella Rautiainen Suvi Rautiainen Suutarilan ala-aste
70 Klara Hannuksela Juha Hannuksela Espoo
71 Pinja Fomin Jari Fomin Pyöreät Mursut
72 Väinö Holopainen Karri Holopainen Vantaa Triathlon
73 Aarne Osaka Erika
74 Kaisla Lehtiö Neea Lehtiö HELSINKI
75 Anthea Blomster Jenni Blomster Pitskun Pipsat
76 Vera Monte Noora Monte Pokemonit
77 Santeri Kettunen Antti Kettunen Helsinki
78 Mia Joyce Steve Joyce Riihimaki
79 Vinnie Päivinen Linda Päivinen HELSINKI
80
81 Isak Laine Mikael Laine Pargas

Lähtöryhmä:
21.08. 10:25 Pojat 13 v
(18)
matkat:
200m - 5km - 1km (18)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
145 Henri Källström Triathlon Vantaa Pojat 13 v
146 Santeri Palvanen Nastola triathlon Pojat 13 v
147 Tuomas Lilja Helsinki Triathlon Pojat 13 v
148 Martin Kullberg Imatran Urheilijat/ PtR Pojat 13 v
149 Leo Kervinen Triathlon Vantaa Pojat 13 v
150 Karlo Lehtiö HIFK Pojat 13 v
151 Aarne Ryynänen Nurmijärven Yleisurheilu Pojat 13 v
152 Kai Mattlin Helsinki Pojat 13 v
153 Aarre Tuikkala NasTri Pojat 13 v
154 Saku Johansson I-HK Pojat 13 v
155 Olli Mattila #matinaktiivilomat Pojat 13 v
156 Matias Jääskeläinen Pojat 13 v
157 Oiva Mandelin Htu Stadi Pojat 13 v
158
159 Toivo Koivu Sastamala Pojat 13 v
160 Juuso Järvinen StaminaTC Pojat 13 v
161 Otso Kaunisto Itä-Hakkilan kilpa Pojat 13 v
162 Johannes Strömsholm Pojat 13 v

Lähtöryhmä:
21.08. 10:30 Tytöt 13 v
(18)
matkat:
200m - 5km - 1km (18)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
163 Lotte Borremans Hyvinkää triathlon Tytöt 13 v
164 Minttu Meskanen TriVAteam Tytöt 13 v
165 Elsi Arimo Roihuvuori Tytöt 13 v
166 Emma Haka-Risku TRIVA team Nokia Tytöt 13 v
167
168 Minni Liinalaakso TrivaTeam Nokia Tytöt 13 v
169 Eedi Imppola Hyvinkää Triathlon Tytöt 13 v
170 Sofia Hämäläinen triVAteam Tytöt 13 v
171 Varpu Nick Ristinummen Makkarasäätiö Tytöt 13 v
172 Stella Suuronen OTC Tytöt 13 v
173 Eerika Tiihonen Triathlon Vantaa Tytöt 13 v
174 Aino Hurmansalo TriVateam Tytöt 13 v
175 Vilma Koivula TriVAteam Tytöt 13 v
176 Frida Viinikainen ESPOO Tytöt 13 v
177 Veera Knuutila Aurajoen uinti Tytöt 13 v
178 Emilia Mäntyharju Tampere TriathlonKlubi Tytöt 13 v
179 Nelli Päivinen Triathlon Vantaa ry Tytöt 13 v
180

Lähtöryhmä:
21.08. 10:45 Kokeile Triathlonia Naiset
(49)
matkat:
200m - 14km - 2,5km (49)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
181 Suvi Perälä KOTKA Naiset Yleinen
182 Marina Nylund-Federley SIPOO Naiset Yleinen
183 Karoliina Laine Sipoo Naiset Yleinen
184 Marjaana Emra Naiset Yleinen
185
186 Marja Wallinmaa Naiset 50 v
187 Sanna Palomäki HELSINKI Naiset Yleinen
188 Janina Taimio Naiset Yleinen
189 Heidi Metsola Kehokulma Naiset 40 v
190 Laura Nokkala-Ikonen Naiset Yleinen
191 Kirsi Autio JÄRVENPÄÄ Naiset 40 v
192 Eeva Karjalainen Runner's High Naiset 40 v
193 Jaana Kivelä Vantaa Naiset 50 v
194 Mari Laakso Ammattiopisto Live Naiset Yleinen
195 Jasmin Al Kurdi Invalidisäätiö Naiset Yleinen
196 Laura Mäkinen HELSINKI Naiset Yleinen
197 Helinä Winton KyKy Valmennuspalvelut Naiset Yleinen
198 Miia-Maria Katalkin VANTAA Naiset Yleinen
199 Kristiina Rämö Ylä-Tikkurilan Kipinä Naiset 60 v
200 Inna Haataja HELSINKI Naiset Yleinen
201 Päivi Huttunen Vantaan Sanomat Naiset 60 v
202 Jenni Gyllenberg Naiset Yleinen
203 Sofia Lötjönen VANTAA Naiset Yleinen
204 Hannele Kuivamäki Naiset Yleinen
205 Miia Lukin HOLLOLA Naiset Yleinen
206 Hanna Niinimäki LEMPÄÄLÄ Naiset Yleinen
207 Mari Hartikainen VANTAA Naiset Yleinen
208 Hanna Putkuri triVAteam Naiset 40 v
209 Elina Luokkanen Naiset Yleinen
210 Christel Henriksson Helsinki Naiset Yleinen
211 Marja-Leena Keränen oulu Naiset 50 v
212 Maija Kaukoranta Naiset Yleinen
213 Kiara Federley Naiset Yleinen
214 Jenni Karhunen VANTAA Naiset Yleinen
215 Terhi Lilja Naiset Yleinen
216 Linda Sandholm - Naiset 40 v
217 Satu Miikkulainen Espoo Naiset 50 v
218 Annika Luokkanen VANTAA Naiset Yleinen
219 Eija Weck Vantaan Sanomat Naiset 40 v
220 Tytti Liinalaakso TrivaTeam Nokia Naiset Yleinen
221 Pia Törnwall Invalidisäätiö Naiset 50 v
222 Päivi Heinonen NURMO Naiset Yleinen
223 Nea Pakkasvirta VANTAA Naiset Yleinen
224 Maija Lingnell Naiset 60 v
225 Anna Böhm Vantaan Sanomien joukkue Naiset Yleinen
226 Liisa Tiussa Helsinki Naiset Yleinen
227 Kärt Kainulainen Naiset Yleinen
228 Helena Böhm Vantaan Sanomat Naiset Yleinen
229 Maija Lingnell Naiset 60 v

Lähtöryhmä:
21.08. 10:55 Kokeile Triathlonia Miehet
(26)
matkat:
200m - 14km - 2,5km (26)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
230 Arsim Emra Miehet Yleinen
231 Harri Emaus HC7 Miehet 40 v
232 Petri Väänänen Isännöinti P. Väänänen Miehet 60 v
233 Kristian Federley Miehet Yleinen
234 Alex Federley Miehet Yleinen
235 Esa Vähämartti PORLAMMI Miehet Yleinen
236 Panu Vilkki Ammattiopisto Live Miehet Yleinen
237 Esa-Pekka Virta Miehet Yleinen
238 Teemu Mäntyvaara Sampel Oy Miehet 40 v
239
240
241 Toomas Frey Sampel oy Miehet Yleinen
242 Sami Nikkilä Sampel Oy Miehet Yleinen
243
244 Sami Aalto Miehet Yleinen
245 Toni Pekkonen Sampel Oy Miehet 40 v
246 Tommi Heikkinen KLAUKKALA Miehet 40 v
247 Matias Mustakari Nurmijärvi Miehet Yleinen
248 Kevin Sandvik Sipoo Miehet Yleinen
249 Heikki Keränen Oulu Miehet 50 v
250 Joonas Pursiainen Vantaa Miehet Yleinen
251 Heikki Hackman Liveopisto Miehet Yleinen
252 Juha Enberg JÄRVENPÄÄ Miehet Yleinen
253 Tero Pajunen Vantaan Sanomat Miehet Yleinen
254 Markus Forsberg ArjenHetki Oy Miehet Yleinen
255 Mikko Malkamäki Miehet Yleinen

Lähtöryhmä:
21.08. 11:40 Pojat 15 v
(15)
matkat:
300m - 7km - 2.5km (15)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
256 Kasper Borremans Hyvinkää triathlon Pojat 15 v
257 Karlos Tauriainen Triathlon Vantaa Pojat 15 v
258 René Vuorio Turun Urheiluliitto Pojat 15 v
259 Niilo Aivelo Triathlon Vantaa Pojat 15 v
260 Tuomas Suikki Turun Urheiluliitto Pojat 15 v
261 Veikka Lassila Triathlon Vantaa Pojat 15 v
262 Aaro Imppola Hyvinkää Triathlon Pojat 15 v
263 Lauri Kairikko Hyvinkää triathlon Pojat 15 v
264 Onni Venäläinen Stamina TC Pojat 15 v
265 Antti Turunen Oulu Triathlon & cycling ry Pojat 15 v
266 Antero Tiihonen Triathlon Vantaa Pojat 15 v
267 Saku Aro Triathlon team 226 Nokia Pojat 15 v
268 Eetu Autio Triathlon Vantaa Pojat 15 v
269
270

Lähtöryhmä:
21.08. 11:55 Tytöt 15v
(19)
matkat:
300m - 7km - 2.5km (19)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
271 Tuulia Halla Helsingin Luistelijat Tytöt 15 v
272 Nenna Mäkinen X-tri Lahti Tytöt 15 v
273 Kaisla Seppänen Espoo Tytöt 15 v
274 Taija Huovinen Joroisten Urheilijat Ry Tytöt 15 v
275 Aino Alanne Kärkölä Tytöt 15 v
276 Mandi Hämäläinen Turun Urheiluliitto Tytöt 15 v
277 Minea Kankkonen TT Aquterra Tytöt 15 v
278 Maria Karvonen Åland Triathlon Club Tytöt 15 v
279 Rebecka Backholm Turun Urheiluliitto Tytöt 15 v
280 Eevi Hirsi Tri Vantaa Tytöt 15 v
281 Filippa Kokki TDT Triathlon Club Ry Tytöt 15 v
282 Kaisa Keränen OTC Tytöt 15 v
283 Iina Vänttinen Triathlon Vantaa Tytöt 15 v
284 Jenniina Eronen Espoo Tytöt 15 v
285 Anni Koskiniemi Wasa Triathlon Tytöt 15 v
286
287 Daniela Lietzén Turun Urheiluliitto ry Tytöt 15 v
288
289

Lähtöryhmä:
21.08. 12:40 Peesivapaa Miehet, SM Sprintti Yleinen
(7)
matkat:
750m - 20km - 5km (7)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
290 Mikko Karppinen Turun Urheiluliitto ry Miehet Yleinen
291 Otto Loukkalahti Turun Urheiluliitto ry Miehet Yleinen
292 Antti Uusitupa Turun Urheiluliitto ry Miehet Yleinen
293 Karl Mell Miehet Yleinen
294 Kim Harju Helsinki Triathlon ry Miehet Yleinen
295 Teemu Parviainen 4speed Triathlon Team ry. Miehet Yleinen
296 Leevi Hietanen Turun Urheiluliitto ry Miehet Yleinen

Lähtöryhmä:
21.08. 12:40 Peesivapaa Miehet, SM Sprintti 23 v
(11)
matkat:
750m - 20km - 5km (11)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
297 Viljami Valli Turun Urheiluliitto ry Miehet 23 v
298 Joona Lehtonen Aqua Plus Triathlon ry Miehet 23 v
299 Jere Helminen Turun Urheiluliitto ry Miehet 23 v
300 Eetu Ovaska Triathlon Vantaa ry Miehet 23 v
301 Lassi Okka triVATeam ry Miehet 23 v
302 Rinel Pius Tri1Hards/Viimsi Veeklubi Miehet 23 v
303 Armin Angerjärv Miehet 23 v
304 Johannes Sikk Miehet 23 v
305 Risto Holtsmeier Miehet 23 v
306 Timi Malinen TriathlonSuomi ry Miehet 23 v
307 Elias Kuusisto Turun Urheiluliitto ry Miehet 23 v

Lähtöryhmä:
21.08. 12:40 Peesivapaa Miehet, SM Sprintti 19 v
(9)
matkat:
750m - 20km - 5km (9)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
308 Pyry Paloviita TriathlonTeam 226 ry Miehet 19 v
309 Juuso Honkanen NT Urheilu Miehet 19 v
310 Max Walther Triathlon Vantaa ry Miehet 19 v
311 Veikka Saren Someron Esa ry Miehet 19 v
312 Jesper Lietzén Turun Urheiluliitto ry Miehet 19 v
313 Akseli Ylikoski Porin Tarmo ry Miehet 19 v
314 Ville-Valtteri Salonen Aqua Plus Triathlon ry Miehet 19 v
315 Teppo Malinen TriathlonSuomi ry Miehet 19 v
316 Johan Fredriksson Turun Urheiluliitto ry Miehet 19 v

Lähtöryhmä:
21.08. 12:40 Peesivapaa Miehet, SM Sprintti 17 v
(5)
matkat:
750m - 20km - 5km (5)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
317 Hiski Kaila Nastola Triathlon ry Miehet 17 v
318 Otto Hurmansalo Aqua Plus Triathlon ry Miehet 17 v
319 Vilho Tikkanen Stamina Triathlon Club ry Miehet 17 v
320 Oliver Stubb SKB Racing Triathlon Team ry Miehet 17 v
321 Gregor Rasva Tri1Hards Miehet 17 v

Lähtöryhmä:
21.08. 13:25 Peesivapaa Naiset, SM Sprintti Yleinen
(6)
matkat:
750m - 20km - 5km (6)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
324 Tytti Åberg TriathlonSuomi ry Naiset Yleinen
325 Hilla Läärä Turun Urheiluliitto ry Naiset Yleinen
326 Maisa Tuliniemi TriathlonSuomi ry Naiset Yleinen
327 Venla Koivula Aqua Plus Triathlon ry Naiset Yleinen
328 Maria Söderström Helsinki Triathlon ry Naiset Yleinen
329 Janina Saarnio Turun Urheiluliitto ry Naiset Yleinen

Lähtöryhmä:
21.08. 13:25 Peesivapaa Naiset, SM Sprintti 23 v
(11)
matkat:
750m - 20km - 5km (11)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
330 Julia Kekkonen TriathlonSuomi ry Naiset 23 v
331 Aino Kuljukka X-tri Lahti Naiset 23 v
332 Vuokko Suomäki Turun Urheiluliitto ry Naiset 23 v
333 Pinja Kauppila X-tri Lahti Naiset 23 v
334 Iida Reini Turun Urheiluliitto ry Naiset 23 v
335 Taina Puumalainen Helsinki Triathlon ry Naiset 23 v
336 Erika Pulkkinen triVATeam ry Naiset 23 v
337 Jutta Puranen Järvenpään Pyöräilijät ry Naiset 23 v
338 Nella Paronen Karhulan Katajaiset ry Naiset 23 v
339 Astrid Snäll Turun Urheiluliitto ry Naiset 23 v
340 Aino Mäenpää Aqua Plus Triathlon ry Naiset 23 v

Lähtöryhmä:
21.08. 13:25 Peesivapaa Naiset, SM Sprintti 19 v
(7)
matkat:
750m - 20km - 5km (7)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
341 Roosa Juntunen Lapland Triathlon Levi ry Naiset 19 v
342 Miisa Mäkelä Triathlon Vantaa ry Naiset 19 v
343 Siiri Lehto TriathlonTeam 226 ry Naiset 19 v
344 Emma Rainio Stamina Triathlon Club ry Naiset 19 v
345 Ida Wikman Keski-Pohjanmaan Triathlon ry Naiset 19 v
346 Helmi Köykkä Triathlon Vantaa ry Naiset 19 v
347 Hanne Grete Hanvere Tr1hards Naiset 19 v

Lähtöryhmä:
21.08. 13:25 Peesivapaa Naiset, SM Sprintti 17v
(11)
matkat:
750m - 20km - 5km (11)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
348 Elsa Aronniemi Helsinki Triathlon ry Naiset 17 v
349 Rosa Niittyviita Nastola Triathlon ry Naiset 17 v
350 Liina Nuoranne Turun Urheiluliitto ry Naiset 17 v
351 Linnea Mickelsson Triathlon Vantaa ry Naiset 17 v
352 Kiia Paavola Stamina Triathlon Club ry Naiset 17 v
353 Veera Alihaanperä Turun Urheiluliitto ry Naiset 17 v
354 Aliina Karvonen Åland Triathlon Club Naiset 17 v
355 Elina Turunen Oulu Triathlon & Cycling ry Naiset 17 v
356 Sanni Korhonen TriathlonSuomi ry Naiset 17 v
357 Emilia Holmila Triathlon Vantaa ry Naiset 17 v
358 Oosa Harjamäki Triathlon Vantaa ry Naiset 17 v

Lähtöryhmä:
21.08. 14:15 SM-Sprintti Miehet ikäsarjat 18-44v
(43)
matkat:
750m - 20km - 5km (43)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
360 Mico Brotkin TDT Triathlon Club Ry Miehet 35-39 v
361 Esa Ovaska Triathlon Vantaa ry Miehet 18-29 v
362 Eero Ovaska Triathlon Vantaa ry Miehet 18-29 v
363 Conny Arén TriathlonSuomi ry Miehet 18-29 v
364 Aleksi Sillanpää Tampereen Triathlon Klubi ry Miehet 18-29 v
365 Miro Honkanen TriathlonSuomi ry Miehet 18-29 v
366 Timo Eronen TDT Triathlon Club Ry Miehet 18-29 v
367 Oskari Lehtovaara TriathlonSuomi ry Miehet 30-34 v
368 Daniel Af Hällström Triathlon Vantaa ry Miehet 30-34 v
369 Mika Korvenranta X-tri Lahti Miehet 30-34 v
370 Daniel Kivilohkare Turun Urheiluliitto ry Miehet 35-39 v
371 Tomi Halme Helsinki Triathlon ry Miehet 35-39 v
372 Gustav Långbacka Teisko Triathlon ry Miehet 35-39 v
373
374 Ville Korpi Turun Urheiluliitto ry Miehet 35-39 v
375 Janne Lehtovaara TriathlonSuomi ry Miehet 35-39 v
376
377 Pasi Huhtala TriathlonSuomi ry Miehet 40-44 v
378 Daniel Mannström Wasa Endurance ry Miehet 40-44 v
379 Tuomas Talola Turun Urheiluliitto ry Miehet 40-44 v
380 Mikael Mård Triathlon Vantaa ry Miehet 40-44 v
381 Tuomas Tikkanen TriathlonSuomi ry Miehet 40-44 v
382 Matti Helén Turun Urheiluliitto ry Miehet 40-44 v
383 Heikki Parisod Turun Urheiluliitto ry Miehet 40-44 v
384 Heikki Mäihäniemi Aqua Plus Triathlon ry Miehet 40-44 v
385
386 Eemeli Hytönen VO2Magnum Miehet 40-44 v
387 Sami Kankkonen Triathlonteam AquaTerra ry Miehet 40-44 v
388
389 Vesa Koskinen SKB Racing Triathlon Team ry Miehet 40-44 v
390 Jukka Koskiniemi Wasa Triathlon Miehet 40-44 v
391 Pekka Autere TriathlonSuomi ry Miehet 40-44 v
392 Kimmo Holmström TKU Endurance Miehet 40-44 v
393 Timo Kanninen TDT Triathlon Club Ry Miehet 40-44 v
394 Aleksi Seppänen TDT Triathlon Club Ry Miehet 40-44 v
395 Niklas Andersson TriathlonSuomi ry Miehet 40-44 v
396 Timo Ruokonen TriathlonSuomi ry Miehet 40-44 v
397 Jari Järvinen Stamina Triathlon Club ry Miehet 40-44 v
398 Teemu Rytkönen triVATeam ry Miehet 40-44 v
399 Matti Mustakangas Vihti Triathlon ry Miehet 40-44 v
400 Jari Kellokoski Finntriathlon Miehet 40-44 v
401 Tommi Lindholm 4speed Triathlon Team ry. Miehet 40-44 v
402 Erwin Borremans Hyvinkää Triathlon ry Miehet 40-44 v


Lähtöryhmä:
21.08. 14:55 SM-Sprintti Miehet ikäsarjat 45-54v
(36)
matkat:
750m - 20km - 5km (36)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
403 Antti Tikkanen Stamina Triathlon Club ry Miehet 45-49 v
404 Marcus Lindqvist Tri Coaching Finland Miehet 45-49 v
405 Johan Uunila SKB Racing Triathlon Team ry Miehet 45-49 v
406 Aki Nyyssönen TDT Triathlon Club Ry Miehet 45-49 v
407 Ville Jussila Turun Urheiluliitto ry Miehet 45-49 v
408 Sauli Haahtela SKB Racing Triathlon Team ry Miehet 45-49 v
409 Sami Ylisaari Järvenpään Pyöräilijät ry Miehet 45-49 v
410 Jussi Nykänen TriathlonSuomi ry Miehet 45-49 v
411 Magnus Hellström Gladius Kirkkonummi ry Miehet 45-49 v
412 Toni Kivinen Triathlon Vantaa ry Miehet 45-49 v
413 Jarno Eerikäinen 4speed Triathlon Team ry. Miehet 45-49 v
414 Toni Virtanen Tampereen Triathlon Klubi ry Miehet 45-49 v
415 Henri Vähä-Ypyä TriathlonTeam 226 ry Miehet 45-49 v
416 Sami Nikkilä Stormin Teräs ry. Miehet 45-49 v
417 Toni Paasiluoto Helsinki Triathlon ry Miehet 45-49 v
418 Timo Ustinov SKB Racing Triathlon Team ry Miehet 45-49 v
419 Veka Ohtamaa Helsinki Triathlon ry Miehet 45-49 v
420 Terho Into Velo Salo ry Miehet 45-49 v
422 Petri Hyvärinen Triathlon Team Reckless Race ry Miehet 45-49 v
423 Robert Liljequist TriathlonSuomi ry Miehet 50-54 v
424 Tero Korhonen Helsinki Triathlon ry Miehet 50-54 v
425
426 Jyrki Oinaanoja Helsinki Triathlon ry Miehet 50-54 v
427 Matti Punkari Hyvinkään Pyöräilijät ry Miehet 50-54 v
428 Tommi Elomaa SKB Racing Triathlon Team ry Miehet 50-54 v
429 Jarkko Makkonen Järvenpään Pyöräilijät ry Miehet 50-54 v
430 Jarkko Vesikansa Helsinki Triathlon ry Miehet 50-54 v
431 Pertti Karjalainen Finntriathlon Masters ry Miehet 50-54 v
432 Mikko Sillanpää Finntriathlon Masters ry Miehet 50-54 v
433 Alexander Stubb SKB Racing Triathlon Team ry Miehet 50-54 v
434 Marko Andersson Järvenpään Pyöräilijät ry Miehet 50-54 v
435 Matti Nurvo Triathlon Vantaa ry Miehet 50-54 v
436 Janne Kyllönen Järvenpään Pyöräilijät ry Miehet 50-54 v
437 Pasi Syyli Järvenpään Pyöräilijät ry Miehet 50-54 v
438 Jarkko Jäppinen Triathlon Club Heinola ry Miehet 50-54 v
439 Jarmo Kärkkäinen Triathlon Club Heinola ry Miehet 50-54 v

Lähtöryhmä:
21.08. 16:10 SM-Sprintti Naiset ikäsarjat 18-44v
(34)
matkat:
750m - 20km - 5km (34)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
479 Suvi Laaksonen Velo Salo ry Naiset 40-44 v
480
481 Anni Matilainen X-tri Lahti Naiset 18-29 v
482 Iida Kulman TriathlonSuomi ry Naiset 18-29 v
483 Irène Tousignant Helsinki Triathlon ry Naiset 18-29 v
484
485 Suvi Tukkinen TriathlonSuomi ry Naiset 18-29 v
486 Anna Huostila TriathlonSuomi ry Naiset 18-29 v
487 Meri Savolainen TriathlonSuomi ry Naiset 30-34 v
488 Aira-Maarit Mantsinen 4speed Triathlon Team ry. Naiset 30-34 v
489 Outi Laitinen Team Manyone Naiset 30-34 v
490 Sanni Karhu TriathlonSuomi ry Naiset 30-34 v
491 Emely Häger Keski-Pohjanmaan Triathlon ry Naiset 30-34 v
492 Tanja Laine Tawast Cycling Club ry Naiset 35-39 v
493 Saana Mustaniemi TDT Triathlon Club Ry Naiset 35-39 v
494 Emma Niemeier Stamina Triathlon Club ry Naiset 35-39 v
495 Laura Sokka Hyvinkään Pyöräilijät ry Naiset 35-39 v
496 Anu Lammi Turun Urheiluliitto ry Naiset 35-39 v
497
498 Jonna-Carita Kanninen TDT Triathlon Club Ry Naiset 35-39 v
499 Maria Heikkinen Karjalan Uimarit Triathlon Naiset 35-39 v
500 Elina Honkavuori Tawast Cycling Club ry Naiset 35-39 v
501 Maija Kallio X-tri Lahti Naiset 35-39 v
502 Tarja Masalin NT Urheilu Naiset 35-39 v
503 Johanna Tokola Turun Urheiluliitto ry Naiset 35-39 v
504 Laura Vanamo Helsinki Triathlon ry Naiset 40-44 v
505 Satu Suuronen TriathlonSuomi ry Naiset 40-44 v
506 Milla Mustonen Triathlon Team Reckless Race ry Naiset 40-44 v
507 Sanna Anttila IBD Triathlon Naiset 40-44 v
508 Liisi Koskelainen X-tri Lahti Naiset 40-44 v
509 Pinja-Liina Jalkanen Helsinki Triathlon ry Naiset 40-44 v
510
511 Kaisa Männistö TriathlonTeam 226 ry Naiset 40-44 v
512 Susanna Kokki TDT Triathlon Club Ry Naiset 40-44 v

Lähtöryhmä:
21.08. 17:05 Kilpakunto Miehet Lähtö 1
(32)
matkat:
750m - 20km - 5km (32)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
543 Lauri Kölhi TriathlonSuomi Miehet 50 v
544 Veli-Pekka Anttonen VSW Triathlon Miehet Yleinen
545 Seppo Komulainen Miehet 50 v
546 Pauli Lönnroth HELSINKI Miehet 50 v
547 Jaakko Mikkonen HyTri Miehet Yleinen
548 Timo Vuori Adaptive Volcano Oy Miehet Yleinen
549 Jarkko Tonttila Miehet 40 v
550 Antti Pulkki Mustanaamiokerho Hki-Vant. Miehet 40 v
551 Timo Suonsyrjä Hartelan Ryhti Miehet 50 v
552 Juhana Venäläinen Miehet Yleinen
553 Markku Kuusinen Velo Salo Miehet 50 v
554 Osku Theman Miehet 40 v
555 Roope Korpiniitty Vihtijärven Uhka Miehet Yleinen
556
557 Tuomas Hannuksela Miehet Yleinen
558 Jari Elg Triathlon Suomi Miehet 50 v
559 Sami Hemminki HuPa Triathlon Miehet Yleinen
560 Tuomas Kinanen Hannuksen ponnistus Miehet 40 v
561 Vadim Ogloblin Miehet 50 v
562 Miikka Köykkä TriathlonSuomi Miehet 40 v
563 Felix Kuhlefelt HELSINKI Miehet Yleinen
564 Jukka Kumpulainen Tampereen Maratonklubi Miehet 50 v
565 Robin Gustafsson TUUSULA Miehet Yleinen
566 Tomi Cederqvist HYVINKÄÄ Miehet 40 v
567 Mikko Tuominen Miehet 40 v
568 Ari Purhonen Why So Serious? Miehet 50 v
569 Lauri Lehtiö ESPOO Miehet 60 v
570 Jari Pellikka Jabell Miehet 50 v
571 Artur Moberg Lestijärven Kiisto Miehet Yleinen
572 Otto Moberg Koka Oy Miehet Yleinen
573 Henrik Hahtovirta Miehet Yleinen
574 Juhana Häkkinen Miehet 40 v

Lähtöryhmä:
21.08. 17:15 Miehet Joukkueviesti Lyhyt
(6)
matkat:
750m - 20km - 5km (6)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
607 Tomi Leinonen, Kari Leinonen, Tuula Hälvä-Leinonen HELSINKI Miehet
608 Oona Svärd, Jere Santala, Johanna Soppela Siltamäen ala-asteen jumppakerho Miehet
609 Nora Akkanen, Juuso Niinimäki, Mari Laaksonen Mestari & Riippakivet Naiset
610 Jere Tolonen, Mikael Rintala, Tuukka Pirttiniemi Liiton miehet Miehet
611 Sampo Rissanen, Seppo Kilpelänaho, Antti Jokiranta Leskisen Bingo Miehet
612 Jukkka Sjösten, Mika Nieminen, Carl-Johan Wasström Gubbarna Miehet

Lähtöryhmä:
21.08. 17:20 Lasten Joukkueviestit
(9)
matkat:
200m - 7km - 2,5km (9)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
613 Anni Uuspelto, Ellen Huttunen, Edvin Kervinen Triathlon Vantaa P11
614 Aino Uuspelto, Viola Holopainen, Amanda Junttonen Triathlon Vantaa T11
615 Nilla Schula, Onni Koikkalainen, Niilo Huttunen Triathlon Vantaa P11
616 Nelli Päivinen, Eerika Tiihonen, Elvira Kervinen Triathlon Vantaa T13
617 Veikka Lassila, Henri Källström, Antero Tiihonen Triathlon Vantaa P15
618 Eevi Hirsi, Iina Vänttinen, Janni Vänttinen Triathlon Vantaa T15
619 Saara Holmberg, Kaija Ilomäki, Ebba Miettinen Espoon Hiihtoseura T13
620 Ilari Kyynäräinen, Okko Hokkanen, Fanni Räty Helsinki/Äijägang P13
621

Lähtöryhmä:
21.08. 17:45 Kilpakunto Naiset Lähtö 1
(30)
matkat:
750m - 20km - 5km (30)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
622 Emmi Arimo Roihuvuori Naiset 40 v
623 Hayley Poutiainen Naiset 40 v
624 Laura Räty HELSINKI Naiset 40 v
625 Katri Tolonen Naiset 40 v
626 Taru Halla Helsinki Naiset 40 v
627 Liisa Holopainen Naiset 40 v
628 Katja Graff Naiset Yleinen
629
630 Tanja Kaasinen HelTri Naiset 40 v
631 Anna Havas Kajo Triathlon Naiset Yleinen
632 Jenna Sikiö EPH Naiset Yleinen
633 Heidi Leino Triathlon Vantaa Naiset 50 v
634 Riitta Peitsala HELSINKI Naiset 40 v
635
636 Tuija Kanniainen Siilinjärvi Naiset Yleinen
637 Vilma Illi Trillit Naiset Yleinen
638 Birte Van Berkel ESPOO Naiset 40 v
639 Alexandra Berling MUNICH Naiset Yleinen
640 Kati Teuri Espoo Naiset 40 v
641 Heli Lahti SSU Triathlon / Seinäjoki Naiset Yleinen
642 Sanna Passi Helsinki Triathlon Naiset 40 v
643
644 Saara Suikkanen TriathlonSuomi Naiset Yleinen
645 Teija Lehtola Espoo Naiset 50 v
646 Sini Hartikainen Jyväskylä Naiset Yleinen
647 Sandra Saulo Naiset 40 v
648 Emma Metzner Åland Triathlon Club Naiset Yleinen
649 Minna Siponen Oulu Triathlon & Cycling ry Naiset Yleinen
650 Anne Sankari Aqua Plus Triathlon Naiset 50 v
651

Lähtöryhmä:
21.08. 17:55 Naiset joukkueviesti Lyhyt
(1)
matkat:
750m - 20km - 5km (1)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
682






Lähtöryhmä:
22.08. 9:00 Kuntosarja Miehet
(48)
matkat:
500m - 20km - 5km (48)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
683 Joni Åke Miehet Yleinen
684 Teemu Kunttu Miehet 50 v
685 Olli Saarinen Miehet 40 v
686 Jukka Vähäsarja Helsinki Miehet 50 v
687 Jaakko Sippola Miehet 40 v
688 Olli Mäki TURKU Miehet Yleinen
689 Tuomas Lahtinen Miehet Yleinen
690 Tomi Juhola Rusko Miehet Yleinen
691 Fredrik Åkerlund Miehet Yleinen
692 Waltteri Rautakorpi ESPOO Miehet Yleinen
693 Joonas Voutilainen Miehet Yleinen
694 Mihail Papazoglou Miehet Yleinen
695 Janne Aarniovuori Helsinki Miehet 40 v
696 Markku Mölsä Helsinki Miehet 60 v
697 Olivier Guenec Miehet 50 v
698 Kristian Lahtinen VAASA Miehet Yleinen
699
700 Mikko Kaunisvaara HELSINKI Miehet Yleinen
701 Markku Szymczak TriathlonSuomi Miehet 40 v
702 Adam Eldridge Miehet Yleinen
703 Aapo Häkkinen HELSINKI Miehet 40 v
704 Panu Hiekkataipale Helsinki Miehet 40 v
705 Tatu Ikonen Vantaa Miehet 40 v
706 Teemu Valminen Miehet Yleinen
707 Ari Suuronen Arin Reipas Miehet Yleinen
708 Iiro Christensen TriathlonSuomi ry Miehet 40 v
709 Karlos Kotkas Compton Cowboys Miehet 40 v
710
711 Dmytro Lesnyak Miehet 40 v
712 Anatoly Lvov VANTAA Miehet Yleinen
713 Juho Poutiainen HELSINKI Miehet 40 v
714 Dmitry Molchin Olonets Miehet Yleinen
715 Matti Määttänen Miehet Yleinen
716 Jonas Lindell ESPOO Miehet 40 v
717 Pekka Kiviahde Siuntio Miehet Yleinen
718 Aatos Messam Vantaa Miehet Yleinen
719 Tommi Laaksonen Helsinki Miehet Yleinen
720 Marko Vesanto Ketjunpyörittäjät Miehet 50 v
721 Elmo Saarelainen Miehet Yleinen
722 Aki Arvo EuVe Miehet 50 v
723 Juha-Pekka Vainikka Miehet 40 v
724
725 Terho Joensuu Miehet 60 v
726 Marko Mänttäri Espoo Miehet Yleinen
727 Vesa Jauhiainen Helsinki Miehet 50 v
728 Antti-Juhani Wihuri Helsinki Miehet 50 v
729 Olli Kauppinen Miehet Yleinen
730 Jari Peltola Miehet 40 v

Lähtöryhmä:
22.08. 9:15 Kuntosarja Naiset Lähtö 1
(32)
matkat:
500m - 20km - 5km (32)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
731 Niina Roth TeamRoth Naiset 50 v
732 Nina Ojanen ArjenHetki Oy Naiset Yleinen
733 Elisabeth Tramm Naiset Yleinen
734 Heidi Kaunisto Naiset Yleinen
735 Emma Puosi Willtri Naiset Yleinen
736 Emilia Varhimo Naiset 40 v
737 Tanja Alanen Naiset 40 v
738 Heidi Tolonen VANTAA Naiset Yleinen
739 Nina Berndtson HELSINKI Naiset 40 v
740 Katja Vainikka HELSINKI Naiset Yleinen
741 Tiina Käpylä JÄRVENPÄÄ Naiset Yleinen
742 Meri Holmberg Naiset Yleinen
743 Tiia Aitavaara VANTAA Naiset Yleinen
744 Emma Sundström ESPOO Naiset Yleinen
745 Nina Koskeva ESPOO Naiset Yleinen
746
747 Tarja Hammarberg KERAVA Naiset 50 v
748 Marjo Hirvonen Helsinki Naiset 50 v
749 Riina Lindell ESPOO Naiset Yleinen
750 Outi Lindfors Vantaa Naiset 40 v
751 Sanni Hietamäki TAMPERE Naiset Yleinen
752 Paula Toroi Vantaa Naiset 40 v
753 Sam Adams HELSINKI Naiset Yleinen
754 Janita Bergström HELSINKI Naiset Yleinen
755 Marja Parttimaa NUMMELA Naiset 50 v
756 Olga Rots-Härkönen HELSINKI Naiset Yleinen
757 Nella Korpio HELSINKI Naiset Yleinen
758 Tiina Tuomisto HELSINKI Naiset 60 v
759 Jenni Kaisto Vantaan kaupunki Naiset Yleinen
760 E L Raisio Naiset Yleinen
761 Janiina Koski Naiset Yleinen
762 Darja Toivanen Naiset 40 v

Lähtöryhmä:
22.08. 9:45 Perusmatka Miehet, Yleinen Lähtö 1
(45)
matkat:
1500m - 40km - 10km (45)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
795 Joni Hyvärinen Triathlon Vantaa Yleinen
796 Juhani Viitala Team Sata Yleinen
797 Andrew Gassmann Yleinen
798 Olli Nokso-Koivisto LeadDesk Yleinen
799 Jussi Ahokas ESPOO Yleinen
800 Mikko Sopanen Team Kessi Yleinen
801
802 Henri Paulamäki Nurmijärvi Yleinen
803 Markus Tiiro Vantaa Yleinen
804 Vladimir Kekez Renta Runners Yleinen
805 Mikko Mäkelä Fennopoint Oy Yleinen
806 Mika Salminen Helsinki Yleinen
807 Juho Värtö Yleinen
808 Matti Ruskokivi ESPOO Yleinen
809 Eric Jansson Yleinen
810 Toni Leinikka Helsinki triathlon Yleinen
811 Mikko Anunti Team Sata Yleinen
812 Olli Lampila Helsinki Yleinen
813 Antti Kaikkonen HELSINKI Yleinen
814 Torsti Tähtinen TriathlonSuomi Yleinen
815 Aapo Räntilä Helsinki Yleinen
816 Otto Koskinen Hartolan Voima Yleinen
817 Aleksi Eskelinen TriathlonSuomi Yleinen
818 Mikko Kotamies Reaktor Yleinen
819 Taavi Mattila TriathlonSuomi Yleinen
820 Pekko Rosenberg Chasing Bacon Yleinen
821
822
823 Matti Anunti Team Sata Yleinen
824 Joonas Vainio HELSINKI Yleinen
825 Atso Juntunen Aquila Triathlon Yleinen
826 Miikka Kataja HELSINKI Yleinen
827 Tuomo Karjalainen Team Sata Yleinen
828 Daniel Pryjma Mix3 Triathlon Yleinen
829 Tomi Halme Helsinki Triathlon Yleinen
830 Otto Paaso TriathlonSuomi Yleinen
831
832 Juho Kaski KIRKKONUMMI Yleinen
833 Janne Hujakka HELSINKI Yleinen
834 Jesse Alho HELSINKI Yleinen
835 Paavo Myllylä Stamina TC Yleinen
836 Riku Marquis BS PU Triathlon Yleinen
837 Jarkko Louhi Downtown 65 Yleinen
838
839 Richard Slater 4Speed Triathlon Team Yleinen

Lähtöryhmä:
22.08. 10:20 Perusmatka Miehet, Yleinen Lähtö 2
(47)
matkat:
1500m - 40km - 10km (47)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
840 Ola Laaksonen HELSINKI Yleinen
841 Miika Ruismäki TriathlonSuomi Yleinen
842 Timo Kumpulainen Vantaa Yleinen
843 Ville Tulkki WilTri ry Yleinen
844 Simo Kapiainen Munkan Triathlonklubi Yleinen
845 Henrikki Pirkola Espoo Yleinen
846 Samuel Sahlberg Porin Tarmo Yleinen
847 Alexey Shelepaev Yleinen
848 Lari Tuominen HelTri Yleinen
849 Jerry Lindholm Yleinen
850 Atte Soininen NUMMELA Yleinen
851
852 Umut Onur Gordothon Yleinen
853 Andrey Zhukov Gordoton Yleinen
854 Mikael Myllymäki Heltri Yleinen
855 Juuso Saaristo KORIA Yleinen
856 Tatu Tyrisevä HELSINKI Yleinen
857 Misa Hattunen Rajan Urheilijat Yleinen
858 Jerry Piipponen TriathlonSuomi Yleinen
859 Luka Balac Mamu running club Yleinen
860 Teemu Lappalainen Yleinen
861 Jussi Naapuri Swappie Yleinen
862 Klaus Julin HELSINKI Yleinen
863 Ilkka Laurell Yleinen
864 Pyry Laakso Helsinki Yleinen
865 Miika Soronen Miika Soronen Oy Triathlon Club ry Yleinen
866 Otto Kuusisto Helsinki Yleinen
867 Mikko Posti HELSINKI Yleinen
868 Aaro Pohjalainen Vaasa Yleinen
869 Jani Lukkarinen Kuopio Yleinen
870 Christoffer Tverin Mellavuo ESPOO Yleinen
871 Iiro Aarnikoivu HELSINKI Yleinen
872 Kasperi Kuusenmäki Sokerihammastunturin iloiset vauhtiveikot Yleinen
873 Eetu Ovaska Triathlon Vantaa Yleinen
874 Hannes Ylikoski Petäjävesi Yleinen
875 Joonas Inkilä HELSINKI Yleinen
876 Juha Kärnä Yleinen
877 Henri Tikkanen ESPOO Yleinen
878 Verneri Lehtovirta HELSINKI Yleinen
879 Janne Puolitaival II Yleinen
880 Oskari Aho ESPOO Yleinen
881 Niilo Elomaa Skb racing triathlon team Yleinen
882 Oskari Koivula Talin taivallus Yleinen
883
884 Taavi Dettenborn TriathlonSuomi Yleinen
885 Viktors Sobolevs Polar Yleinen
886 Jukka Luoma-Halkola HelTri Yleinen

Lähtöryhmä:
22.08. 11:00 Perusmatka Naiset Lähtö 1
(35)
matkat:
1500m - 40km - 10km (35)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
887
888 Barbro Lundström Östnylands HaBa Naiset Yleinen
889 Armi Sutinen TriathlonSuomi Naiset 50 v
890 Juulia Purho Naiset Yleinen
891 Marja Hagström Helsinki Triathlon Naiset 40 v
892 Pippa Laukka HELSINKI Naiset 50 v
893 Ilona Ikonen Naiset Yleinen
894 Johanna Aronniemi Helsinki Triathlon ry Naiset 40 v
895
896 Nora Taivassalo VANTAA Naiset Yleinen
897 Anna-Kaisa Arvo EuVe Naiset Yleinen
898
899 Liisa Sipilä VO2Magnum Naiset Yleinen
900 Kaisa Ilola Helsinki Triathlon Naiset 50 v
901 Heidi Mattila TriathlonSuomi Naiset 40 v
902 Susanne Bergius Espoo Naiset 40 v
903 Jonna Ijäs TriathlonSuomi Naiset Yleinen
904 Anne Oksala Naiset Yleinen
905 Saija Pouru LeadDesk Naiset Yleinen
906
907 Milla Johansson VANTAA Naiset 40 v
908 Sirkku Sahlberg RSP Naiset 50 v
909 Petra Karttunen TriathlonSuomi Naiset Yleinen
910 Nora Martensson VANTAA Naiset Yleinen
911 Meri Långström Helsinki Triathlon Naiset 40 v
912 Anne Arvola Naiset Yleinen
913 Emilia Soinisalo Finntriathlon Naiset Yleinen
914
915 Senna Lehtonen Naiset Yleinen
916 Sanna Suur-Hamari HELSINKI Naiset 50 v
917 Aino Leinonen-Longmore HELSINKI Naiset Yleinen
918 Mari Puhakka Naiset 50 v
919 Eija Pasanen TriathlonSuomi Naiset 50 v
920 Reetta Kangasmuukko Lappeenrannan pyöräilijät Naiset Yleinen
921 Juulia Paavonen Lane 4 Swimming Triathlon Club Ry Naiset 40 v

Lähtöryhmä:
22.08. 11:10 Naiset Joukkueviesti pitkä
(6)
matkat:
1500m - 40km - 10km (6)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
956 Johanna Väisänen, Paula Kuikka, Minna Koskela Veikkaus Oy Naiset
957 Marianne Palmu, Minna Avellan, Marianne Palmu Inderes Naiset
958 Mari Tervonen, Riikka Pietilä, Veera Sillanpää HELSINKI Naiset
959 Mari Kasvio, Miia Heliö, Jonna Hakala Soya Squad Naiset
960 Johanna Kara, Heidi Kuivamäki, Anne Majaniemi TriathlonSuomi Ladies Naiset
961

Lähtöryhmä:
22.08. 11:50 Perusmatka Miehet 50v-
(38)
matkat:
1500m - 40km - 10km (38)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
962 Patrick Östermark TCF Miehet 50 v
963 Panu Lonka Miehet 50 v
964 Timo Rihtniemi Lane4 Miehet 50 v
965 Andrea Pieri VANTAA Miehet 50 v
966 Marko Enberg Tri Coaching Finland Miehet 50 v
967 Markku Suomela Kangasala Miehet 50 v
968 Klaus Halén Miehet 50 v
969 Jere Alanko Miehet 50 v
970 Raul Mero HelTri Miehet 50 v
971 Jyri Heilimo HelTri Miehet 50 v
972 Juha Marjamaa Miehet 50 v
973 Vilhelm Sundström Crosslight Miehet 50 v
974 Sampsa Laakso Miehet 50 v
975 Lars Vilhunen Koivumäen halkojat Miehet 50 v
976 Jarkko Leskinen HELSINKI Miehet 50 v
977 Fredrik Nars GRANKULLA Miehet 50 v
978 Mika Ala-Koukkari HELSINKI Miehet 50 v
979 Tuomo Lappalainen Stamina TC Miehet 50 v
980
981 Kari Lehtinen SIUNTIO Miehet 50 v
982
983 Olli-Pekka Mutanen TriathlonSuomi Miehet 50 v
984 Sami Mäki-Petäys Heltri Miehet 50 v
985 Marko Sjöman 3StepIT Miehet 50 v
986 Paavo Taipale NUKARI Miehet 50 v
987 Pekka Sahlberg RSP Miehet 50 v
988 Tapani Lamberg Veho Oy Ab Miehet 50 v
989 Kimmo Rantanen HELSINKI Miehet 50 v
990 Pasi Kontkanen HelTri Miehet 50 v
991 Kai Suokko TCF Miehet 50 v
992 Timo Naukkarinen Helsinki Triathlon Miehet 60 v
993 Thomas Andreae Tri Coaching Finland Miehet 60 v
994 Ilpo Kivelä Turun Urheiluliitto Miehet 60 v
995 Markku Björn HELSINKI Miehet 60 v
996 Jari Routsi Miehet 50 v
997
998
999 Peter Grönholm Helsinki Triathlon Miehet 60 v

Lähtöryhmä:
22.08. 12:25 Perusmatka Miehet 40-49v Lähtö 1
(34)
matkat:
1500m - 40 km - 10 km (34)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1000 Marcus Lindqvist Tri Coaching Finland Miehet 40 v
1001
1002
1003
1004 Janne Lehtonen VANTAA Miehet 40 v
1005 Ville Kostiainen Aquila triathlon Miehet 40 v
1006 Marko Simonen Espoo Miehet 40 v
1007 Rami Gagneur Helsinki Triathlon Miehet 40 v
1008 Matti Rutanen IBD Triathlon Miehet 40 v
1009 Vladislav Shor Miehet 40 v
1010 Tuomo Saarinen HelTri Miehet 40 v
1011 Vesa Kyckling Lane4 Miehet 40 v
1012 Jarno Friman Team Nyt On Kaikkea Miehet 40 v
1013 Anssi Törmä Miehet 40 v
1014 Tomi Tikkanen TriathlonSuomi Miehet 40 v
1015 Sami Naatula Triva Miehet 40 v
1016 Norman Zielke TriathlonSuomi Miehet 40 v
1017 Juhani Toivonen JÄRVENPÄÄ Miehet 40 v
1018 Rene Lindell EY Triathlon Club Miehet 40 v
1019 Markku Laukka HELSINKI Miehet 40 v
1020 Andrew Cresswell HELSINKI Miehet 40 v
1021 Vesa Vuoti Chasin? Bacon Miehet 40 v
1022 Tatu Suopajärvi Hyvän ilman triathlonistit Miehet 40 v
1023
1024 Mikael Mattlin Helsinki Triathlon Miehet 40 v
1025 Harri Lammi Team Nyt On Kaikkea Miehet 40 v
1026 Sami Viholainen Caverion RoadRunners Miehet 40 v
1027 Janne Toivonen Triathlon Team Reckless Race Miehet 40 v
1028 Niklas Bärlund HelTri Miehet 40 v
1029 Arttu Juselius Miehet 40 v
1030 Mikko Pirinen Imatra Miehet 40 v
1031 Kari Partala Ylöjärvi Miehet 40 v
1032 Olli Hirn Triathlon Vantaa Miehet 40 v
1033 Ilkka Leskelä Ile Racing Miehet 40 v

Lähtöryhmä:
22.08. 12:35 Miehet Joukkueviesti pitkä
(4)
matkat:
1500m - 40km - 10km (4)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1068 Tero Rastas, Laura Lätti, Tuomas Lempiäinen Miehet
1069 Henri Erlund, Jukka Erlund, Mika Venho Full steam ahead Miehet
1070 Henri Heiermann, Minni Raitio, Eeva Vaittinen Munkinvuoksi Miehet
1193 Tino Kaukonen, Max Walter, Onni Järvinen Triathlon Vantaa Miehet Yleinen

Lähtöryhmä:
22.08. 13:45 Puolimatka Naiset
(26)
matkat:
1,9km - 90km - 21km (26)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1071 Nina Heräjärvi IBD Triathlon Naiset 50 v
1072 Marjo Kekki Hel Tri Naiset 50 v
1073 Kia Räihä ESPOO Naiset Yleinen
1074 Suvi Allan Naiset 40 v
1075 Noora Monte Heltri Naiset Yleinen
1076 Minna Lintulahti Oulu Triathlon & Cycling Naiset 40 v
1077 Terhi Nissilä Wasa triathlon Naiset 40 v
1078 Maria Lindman Porvoon Flikat Ry Naiset Yleinen
1079 Anja Miettinen Stamina TC Naiset 50 v
1080 Leena Sakko OTC Oulu Naiset Yleinen
1081 Katja Rinne X-tri Lahti Naiset 40 v
1082 Johanna Osmala Alloragubbarna Naiset Yleinen
1083
1084 Wera Sinkkonen Gladius Kirkkonummi Naiset 40 v
1085 Alessandra Boratino ESPOO Naiset Yleinen
1086 Heini Karvonen Naiset Yleinen
1087 Katja Andreev Triathlon Vantaa Naiset 40 v
1088 Henna Väänänen Triathlon Suomi Naiset Yleinen
1089 Silke Riihinen Rosy Clouds Films Naiset Yleinen
1090 Anne Kangasniemi IBD Triathlon (Tiinan mussukat) Naiset Yleinen
1091 Anniina Färkkilä HelTri Naiset 40 v
1092 Satu Lundberg GRÖNAN TRIATHLON TEAM Naiset 40 v
1093 Anu Korhonen Karjalan Uimarit Triathlon Naiset 40 v
1094
1095
1096

Lähtöryhmä:
22.08. 13:55 Puolimatka Miehet Lähtö 1
(47)
matkat:
1,9km - 90km - 21km (47)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1097 Arto Pennanen LAHTI Miehet 50 v
1098 Tommi Pastinen Gladius tri Miehet 50 v
1099 Markku Linnoskivi Miehet 40 v
1100 Peter Tietz Triathlon Vantaa Miehet 50 v
1101 Mikko Aleksi Saarinen HelTri Miehet 40 v
1102 Mark Mehtonen Puntinkankaan Ponnistus Miehet 40 v
1103 Mikko Juurikainen Tampere Miehet 40 v
1104 Sakari Teljomaa Korson Kettu Miehet 40 v
1105 Aki Laine Porvoon Uimarit - Borgå Simmare Miehet 40 v
1106 Kai Kuikkaniemi Nilsiä Miehet 40 v
1107 Peter Gerkman Helsinki Triathlon Miehet 50 v
1108 Matias Impivaara Helsinki Triathlon Miehet 50 v
1109 Teppo Jyrkkiö Espoo Miehet 60 v
1110 Saku Sinkkonen Gladius Kirkkonummi Miehet 40 v
1111 Christian Ellinger HELSINKI Miehet 40 v
1112 Olli Brummer Miehet 40 v
1113 Martti Huuskonen Petäjäveden Petäjäiset Miehet 40 v
1114 Jukka Koskiniemi Wasa Triathlon Miehet 40 v
1115 Marko Toivonen Eura Miehet 40 v
1116 Fred Keus Triathlon Vantaa Miehet 50 v
1117 Kasper Sjöholm VEIKKOLA Miehet 40 v
1118 Arto Nikkarinen Heltri Miehet 40 v
1119 Topi Sarpakunnas Helsinki Triathlon Miehet 40 v
1120 Janne Blomqvist Suomen Kustavin sauna- & hiihtoseurue Miehet 40 v
1121 Vesa Tuutti HELSINKI Miehet 40 v
1122
1123 Mikko Toivonen MANNILA Miehet 40 v
1124 Jauri Laakkonen Miehet 40 v
1125 Antti Seppä Aquila Triathlon Miehet 40 v
1126 Timo Suomalainen OTC Miehet 40 v
1127 Sami Westerholm KIHNIÖ Miehet 40 v
1128 Mikko Missi Helsinki Miehet 40 v
1129 Teemu Hankala Helsinki Triathlon Miehet 40 v
1130 Kalle Hyvönen Hel Tri Miehet 40 v
1131 Juha Hämäläinen Turun Urheiluliitto ry Miehet 40 v
1132 Matt Redford MASALA Miehet 40 v
1133 Tero Kautto Helsinki Triathlon Miehet 40 v
1134
1135 Juha Ammalainen HelTri Miehet 40 v
1136 Johannes Ahola Arctic Triathlon Miehet 40 v
1137 Janne Siltanen Triathlon Suomi Miehet 40 v
1138 Antti Rantatorikka Janakkalan Jana Miehet 40 v
1139
1140 Joonas Notkola Miehikkälän Vilkas Miehet Yleinen
1141 Joona Puhakka Korson Kettu Miehet Yleinen
1142 Mikko Mäkinen Team Manyone Miehet Yleinen
1143 Risto Sinkko Downtown 65 Miehet 40 v

Ultimate Sport Service   |   Langelandsvej 38   |   5800 Nyborg   |   Denmark