Vantaa Triathlon 2022

Osallistujalista

11.6.2022

21.08. Live Special Triathlon
11.6. Pojat 9 v
11.6. Tytöt 9 v
11.6. Tytöt 11 v
11.6. Pojat 11 v
11.6. Tytöt 13 v
11.6. Pojat 13 v
11.6. Lapsi & Aikuinen
11.6. Kokeile Triathlonia Miehet
11.6. Kokeile Triathlonia Naiset
11.6. Pojat 15 v
11.6. Tytöt 15v
11.6. Peesivapaa Miehet, SM Sprintti Yleinen
11.6. Peesivapaa Miehet, SM Sprintti 23 v
11.6. Peesivapaa Miehet, SM Sprintti 19 v
11.6. Peesivapaa Miehet, SM Sprintti 17 v
11.6. Peesivapaa Naiset, SM Sprintti Yleinen
11.6. Peesivapaa Naiset, SM Sprintti 23 v
11.6. Peesivapaa Naiset, SM Sprintti 19 v
11.6. Peesivapaa Naiset, SM Sprintti 17v
11.6. SM-Sprintti miehet ikäsarjat 18-44v
11.6. SM-Sprintti miehet ikäsarjat 45v-..
11.6. SM-Sprintti naiset ikäsarjat
11.6. Lasten Joukkueviestit
11.6. Kilpakunto Miehet
11.6. Kilpakunto Naiset
11.6. Miehet joukkueviesti Lyhyt
11.6. Naiset joukkueviesti Lyhyt

12.6.2022

12.6. Kuntosarja Miehet
12.6. Kuntosarja Naiset
12.6. Perusmatka Miehet, Yleinen Lähtö 1
12.6. Perusmatka Miehet, Yleinen Lähtö 2
12.6. Naiset Joukkueviesti pitkä
12.6. Miehet Joukkueviesti pitkä
12.6. Perusmatka Naiset
12.6. Perusmatka M50,60,70
12.6. Perusmatka M40
12.6. Puolimatka Miehet
12.6. Puolimatka Naiset

Lähtöryhmä:
15.08. SM-Sprintti Miehet ikäsarjat 55v-
(1)
matkat:
750m - 20km - 5km (1)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Mikko Kosonen Finntriathlon Miehet 65-69 v

Lähtöryhmä:
11.06. SM Special Triathlon
(8)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (8)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Eelis Karppi Viertolan koulu Miehet Yleinen
Matti Rainio Espoo Miehet Yleinen
Saimi Oksa JUUPAJOKI Naiset Yleinen
Teo Carlson Miehet Yleinen
Ida Lindström Naiset Yleinen
Roope Kontkanen Tampereen Triathlon Klubi Miehet Yleinen
Anni Aalto Tampereen Triathlon klubi Naiset Yleinen
Valtteri Ojala HELSINKI Miehet Yleinen

Lähtöryhmä:
11.06. Pojat 9 v
(7)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (7)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Heikki Seppälä Vihti Triathlon Pojat 9 v
Antti Seppälä Vihti Triathlon Pojat 9 v
Väinö Holopainen Triathlon Vantaa Pojat 9 v
Anton Uusilehto Turku Pojat 9 v
Arseni Borouhhin Helsinki Uimaseuraa Pojat 9 v
Henri Kaila NasTri Pojat 9 v
Mauri Ronkanen OTC Pojat 9 v

Lähtöryhmä:
11.06. Tytöt 9 v
(4)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (4)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Anni Uuspelto Triathlon Vantaa Tytöt 9 v
Kaisla Lehtiö HIFK FRIIDROTT Tytöt 9 v
Mimmi Koivisto KaTa Tytöt 9 v
Julia Selezneva TriVAteam Tytöt 9 v

Lähtöryhmä:
11.06. Pojat 11 v
(4)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (4)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Eemeli Siivonen VANTAA Pojat 11 v
Sebastin Mattila-Jokinen VANTAA Pojat 11 v
Elmo Sivonen Pojat 11 v
Eemu Heikkinen Hattupäät Pojat 11 v

Lähtöryhmä:
11.06. Tytöt 11 v
(4)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (4)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Viola Holopainen Triathlon Vantaa Tytöt 11 v
Mette Borremans HYVINKÄÄ Tytöt 11 v
Aino Uuspelto Triathlon Vantaa Tytöt 11 v
Siiri Toiviainen SGR Tytöt 11 v

Lähtöryhmä:
11.06. Lapsi & Aikuinen Lähtö 1
(31)
matkat:
50-100m - 3,5km - 1km (31)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Iiro Arimo Emmi Arimo
Tiia Halla Taru Halla Helsinki
Lila Pieri Andrea VANTAA
Eero Felt Mikko Puusniekka Helsinki
Sebastian Allan Suvi Allan HELSINKI
Minna Niinikoski Veikko Niinikoski Jedan hirmuhauet
Vinnie Päivinen Linda Päivinen HELSINKI
Carla Tolkki Ville Tolkki Muncan triathlon klubi
Otto Horko Hannu Horko Espoo
Iiro Leinonen Maarit Leinonen
Jaakko Hattunen Misa Hattunen Etana
Olivia Vuori Timo Vuori
Alex Ranta Katja Graff Lucky Triathles
Jade Jalasvirta Elina Piirainen Helsinki Triathlon
Jere Jalasvirta Jussi Kallioniemi Helsinki Triathlon
Frans Imppola Anssi Imppola Hyvinkää
Teemu Tokola Jussi Tokola Team Tahto
Nella Hokkanen Hannu Hokkanen Team Hokkanen
Martta Aarikka Tiia Syrjälä Porin seudun diabeetikot
Emma Leppäniemi Heidi Leppäniemi
Aatu Aarikka Mari Aarikka Pori
Riina Heikkilä Kaisa Toivonen Heebo Peebot
Fanni Ijäs Jaana Helin VANTAA
Sasu Auromaa Mikko Auromaa
Niklas Wahlberg Sanna Wahlberg RUSUTJÄRVI
Linnea Vehviläinen Sirpa Suikkanen KITEE
Anthea Blomster Jenni Blomster
Stella Tuominen Noora-Maria Tuominen KIRKKONUMMI
Aava Juopperi Toni Juopperi Aavadventures
Eetu Kostiainen Ville Kostiainen
Otto Vesikansa Aino Vesikansa HELSINKI

Lähtöryhmä:
11.06. Pojat 13 v
(7)
matkat:
200m - 5km - 1,5km (7)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Santeri Palvanen Nas Tri Pojat 13 v
Ahti Kaunisto Itä-Hakkilan Kilpa Pojat 13 v
Otso Kaunisto Itä-Hakkilan Kilpa Pojat 13 v
Aaro Sipilä Espoo Pojat 13 v
Eric Stenius ESBO Pojat 13 v
Oiva Mandelin HELSINKI Pojat 13 v
Karlo Lehtiö HIFK Pojat 13 v

Lähtöryhmä:
11.06. Tytöt 13 v
(12)
matkat:
200m - 5km - 1,5km (12)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Emma Haka-Risku NOKIA Tytöt 13 v
Elsi Arimo Tytöt 13 v
Vilma Hautamäki TriVATeam Tytöt 13 v
Isa Hänninen Stamina TC Tytöt 13 v
Nelli Päivinen Triathlon Vantaa Ry Tytöt 13 v
Janna Turunen TDT Triathlon Club Ry Tytöt 13 v
Stella Suuronen Oulu Triathlon & Cycling ry Tytöt 13 v
Emilia Mäntyharju Tampere Triathlon Tytöt 13 v
Katariina Strömsholm Team Strömsholm Tytöt 13 v
Eerika Tiihonen Triathlon Vantaa Ry Tytöt 13 v
Aino Hurmansalo TriVAteam Tytöt 13 v
Amanda Junttonen Triathlon Vantaa Tytöt 13 v

Lähtöryhmä:
11.06. Kokeile Triathlonia Naiset
(36)
matkat:
200m - 14km - 2,5km (36)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Kaisu Nousiainen Naiset 50 v
Tuulia Halla Helsingin luistelijat Naiset Yleinen
Anna Hietaharju Naiset Yleinen
Jenni Serjala Triathlon Suomi Naiset 40 v
Anne Andersson SÖDERKULLA Naiset 40 v
Mia Nurmi Tuusula Naiset Yleinen
Jenni Laine Porvoo Naiset 40 v
Linda Sandholm Naiset 40 v
Suvi Perälä Aquila, Kotka Naiset Yleinen
Sheeru Sharma-Lehtinen Espoo Naiset Yleinen
Mimosa Björn HELSINKI Naiset Yleinen
Anna Skytten Hyvinkää Naiset Yleinen
Tanja Peuranpää Hyvinkää Naiset 40 v
Niina Seppänen Naiset Yleinen
Tuulia Kokko Naiset Yleinen
Miia Lukin Hollola Naiset Yleinen
Satu Miikkulainen Espoo Naiset 50 v
Kristiina Thessman Vantaan Sanomat Naiset 40 v
Piia Raidén Helsinki Naiset Yleinen
Jonna Renman VANTAA Naiset Yleinen
Sari Björklund Siuntio Naiset 40 v
Viivi Porthén Naiset Yleinen
Satumaria Vaattovaara VANTAA Naiset 40 v
Anni Heikkinen TriathlonSuomi Naiset Yleinen
Helinä Minkkinen Espoo Naiset Yleinen
Noora Hopia - Naiset Yleinen
Janni Salo Naiset Yleinen
Sara Tanner HELSINKI Naiset Yleinen
Anu Lind ESPOO Naiset Yleinen
Anniina Sepponen ESPOO Naiset Yleinen
Mari Salminen KIRKKONUMMI Naiset Yleinen
Satu Säärelä HELSINKIHELSINKI Naiset Yleinen
Jenni Vehviläinen HELSINKI Naiset Yleinen
Eliisa Nyyssölä VANTAA Naiset Yleinen
Amanda Säilä VANTAA Naiset Yleinen
Katariina Nuoranne Turun Urheiluliitto Naiset 40 v

Lähtöryhmä:
11.06. Kokeile Triathlonia Miehet
(13)
matkat:
200m - 14km - 2,5km (13)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Timo Koskela Miehet 40 v
Janne Andtsjö Espoo Miehet Yleinen
Juho Sihvola Miehet Yleinen
Petri Myllylä Miehet Yleinen
Jukka Tuohino VANTAA Miehet 40 v
Matti Pitkänen Vantaa Miehet Yleinen
Tom Björklund Miehet 50 v
Axel Leo Andersson Helsinki Miehet Yleinen
Pasi Pajari Vantaa Miehet Yleinen
Timo Nätynki HELSINKI Miehet Yleinen
Adrian Magda ESPOO Miehet Yleinen
Tommi Heikkilä KIRKKONUMMI Miehet Yleinen
Lenni Laukkanen ESPOO Miehet 40 v

Lähtöryhmä:
11.06. Pojat 15 v
(6)
matkat:
300m - 7km - 2.5km (6)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Johannes Strömsholm Team Strömsholm Pojat 15 v
Henri Källström Triathlon Vantaa Pojat 15 v
Leo Kervinen Triathlon Vantaa Pojat 15 v
Antero Tiihonen Triathlon Vantaa Ry Pojat 15 v
Aarre Tuikkala Villähde Pojat 15 v
Kai Mattlin Helsinki Triathlon Pojat 15 v

Lähtöryhmä:
11.06. Tytöt 15v
(8)
matkat:
300m - 7km - 2.5km (8)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Minttu Meskanen TriVAteam Tytöt 15 v
Lotte Borremans HYVINKÄÄ Tytöt 15 v
Inkeri Ojala TriVAteam Tytöt 15 v
Eedi Imppola Hyvinkää Triathlon Tytöt 15 v
Sofia Hämäläinen triVAteam Tytöt 15 v
Kaisa Keränen Oulu Triathlon & Cycling Club ry OTC Tytöt 15 v
Rebecka Backholm Turun Urheiluliitto ry Tytöt 15 v
Ellen Fröjdö Turun Urheiluliitto Tytöt 15 v

Lähtöryhmä:
11.06. Peesivapaa Miehet, SM Sprintti Yleinen
(6)
matkat:
750m - 20km - 5km (6)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Mikko Karppinen Turun Urheiluliitto ry Miehet Yleinen
Petri Tuomainen IBD Triathlon Miehet Yleinen
Otto Loukkalahti Turun Urheiluliitto ry Miehet Yleinen
Johannes Sikk Miehet Yleinen
Armin Angerjärv Miehet Yleinen
Teemu Blomqvist TriathlonSuomi ry Miehet Yleinen

Lähtöryhmä:
11.06. Peesivapaa Miehet, SM Sprintti 23 v
(6)
matkat:
750m - 20km - 5km (6)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Jere Helminen Turun Urheiluliitto ry Miehet 23 v
Atte Somero NT Urheilu Miehet 23 v
Rinel Pius TR1HARDS Miehet 23 v
Joona Lehtonen Aqua Plus Triathlon ry Miehet 23 v
Harald Åström Helsinki Triathlon ry Miehet 23 v
Veikka Saren Someron Esa ry Miehet 23 v

Lähtöryhmä:
11.06. Peesivapaa Miehet, SM Sprintti 19 v
(5)
matkat:
750m - 20km - 5km (5)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Juuso Honkanen NT Urheilu Miehet 19 v
Pyry Paloviita TriathlonTeam 226 ry Miehet 19 v
Otto Hurmansalo Aqua Plus Triathlon ry Miehet 19 v
Max Walther Triathlon Vantaa ry Miehet 19 v
Jimi Mujunen X-tri Lahti Miehet 19 v

Lähtöryhmä:
11.06. Peesivapaa Miehet, SM Sprintti 17 v
(9)
matkat:
750m - 20km - 5km (9)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Rene Vuorio Turun Urheiluliitto ry Miehet 17 v
Tuomas Suikki Turun Urheiluliitto ry Miehet 17 v
Kasper Borremans Hyvinkää Triathlon ry Miehet 17 v
Gregor Rasva Tr1Hards ESTONIATEAM Miehet 17 v
Saku Aro TriathlonTeam 226 ry Miehet 17 v
Aaro Imppola Hyvinkää Triathlon ry Miehet 17 v
Veikka Lassila Triathlon Vantaa ry Miehet 17 v
Niilo Aivelo Triathlon Vantaa ry Miehet 17 v
Onni Venäläinen Stamina Triathlon Club ry Miehet 17 v

Lähtöryhmä:
11.06. Peesivapaa Naiset, SM Sprintti Yleinen
(4)
matkat:
750m - 20km - 5km (4)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Tytti Åberg Helsinki Triathlon ry Naiset Yleinen
Minttu Hukka TriathlonSuomi ry Naiset Yleinen
Maria Lehto Stamina Triathlon Club ry Naiset Yleinen
Minna Koistinen TriathlonSuomi ry Naiset Yleinen

Lähtöryhmä:
11.06. Peesivapaa Naiset, SM Sprintti 23 v
(6)
matkat:
750m - 20km - 5km (6)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Julia Kekkonen TriathlonSuomi ry Naiset 23 v
Erika Pulkkinen Tampereen Triathlon Klubi ry Naiset 23 v
Ada Holm Oulu Triathlon & Cycling ry Naiset 23 v
Iida Reini Turun Urheiluliitto ry Naiset 23 v
Vuokko Suomäki Turun Urheiluliitto ry Naiset 23 v
Ida Wikman Keski-Pohjanmaan Triathlon ry Naiset 23 v

Lähtöryhmä:
11.06. Peesivapaa Naiset, SM Sprintti 19 v
(6)
matkat:
750m - 20km - 5km (6)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Hanne Grete Hanvere 21.CC Tr1Hards Naiset 19 v
Siiri Lehto TriathlonTeam 226 ry Naiset 19 v
Sanni Korhonen Stamina Triathlon Club ry Naiset 19 v
Vilma Puttonen Oulu Triathlon & Cycling ry Naiset 19 v
Emma Rainio Stamina Triathlon Club ry Naiset 19 v
Ida Kontkanen Tampereen Triathlon Klubi ry Naiset 19 v

Lähtöryhmä:
11.06. Peesivapaa Naiset, SM Sprintti 17v
(9)
matkat:
750m - 20km - 5km (9)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Mandi Hämäläinen Turun Urheiluliitto ry Naiset 17 v
Enni Leinikka Helsinki Triathlon ry Naiset 17 v
Liis Kapten Tr1hards/21cc Naiset 17 v
Filippa Kokki TDT Triathlon Club Ry Naiset 17 v
Iina Vänttinen Triathlon Vantaa ry Naiset 17 v
Sohvi Vapaaoksa Helsinki Triathlon ry Naiset 17 v
Liina Nuoranne Turun Urheiluliitto ry Naiset 17 v
Emilia Holmila Triathlon Vantaa ry Naiset 17 v
Elina Turunen Oulu Triathlon & Cycling ry Naiset 17 v

Lähtöryhmä:
11.06. SM-Sprintti Miehet ikäsarjat 18-44v
(30)
matkat:
750m - 20km - 5km (30)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Arto Levonperä Järvenpään Pyöräilijät ry Miehet 30-34 v
Sami Tuomi TriathlonSuomi ry Miehet 35-39 v
Antti Uusilehto Turun Urheiluliitto ry Miehet 35-39 v
Pasi Heiskanen Tampereen Triathlon Klubi ry Miehet 30-34 v
Eetu Uotinen TriathlonSuomi ry Miehet 40-44 v
Lauri Krapf Helsinki Triathlon ry Miehet 18-29 v
Lauri Kiilholma X-tri Lahti Miehet 30-34 v
Peter Starck X-tri Lahti Miehet 40-44 v
Iiro Christensen TriathlonSuomi ry Miehet 40-44 v
Aleksi Sillanpää Tampereen Triathlon Klubi ry Miehet 18-29 v
Aleksi Seppänen TDT Triathlon Club Ry Miehet 40-44 v
Timo Eronen TDT Triathlon Club Ry Miehet 30-34 v
Tuomas Korva Ride Etelä-Pohjanmaa ry Miehet 30-34 v
Harri Sivonen 4speed Triathlon Team ry. Miehet 40-44 v
Juho Kallio X-tri Lahti Miehet 35-39 v
Mico Brotkin TDT Triathlon Club Ry Miehet 35-39 v
Arto Pajunen Triathlon Team Reckless Race ry Miehet 40-44 v
Sami Länsimaa Stamina Triathlon Club ry Miehet 35-39 v
Heikki Sanelma Teisko Triathlon ry Miehet 35-39 v
Mika Korvenranta X-tri Lahti Miehet 30-34 v
Ville Korpi Turun Urheiluliitto ry Miehet 35-39 v
Mika Marjeta Pro Victoria ry Miehet 40-44 v
Petteri Toivola Keski-Pohjanmaan Triathlon ry Miehet 35-39 v
Vesa Koskinen SKB Racing Triathlon Team ry Miehet 40-44 v
Oskari Kulmala Turun Urheiluliitto ry Miehet 35-39 v
Niko Niklander Downtown 65 Endurance Ry Miehet 40-44 v
Markus Rajamäki Kajo Triathlon Miehet 30-34 v
Tero Hottinen Vihti Triathlon ry Miehet 40-44 v
Timo Ruokonen TriathlonSuomi ry Miehet 40-44 v
Jaakko Rantala 4speed Triathlon Team ry. Miehet 35-39 v

Lähtöryhmä:
11.06. SM-Sprintti Miehet ikäsarjat 45-54v
(56)
matkat:
750m - 20km - 5km (56)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Lauri Karppinen Lane 4 Swimming Triathlon Club Ry Miehet 45-49 v
Magnus Hellström Gladius Kirkkonummi ry Miehet 45-49 v
Reijo Mylläri Helsinki Triathlon ry Miehet 60-64 v
Toni Pilsari Järvenpään Pyöräilijät ry Miehet 45-49 v
Timo Soukka TriathlonSuomi ry Miehet 55-59 v
Timo Ustinov SKB Racing Triathlon Team ry Miehet 45-49 v
Jussi Isokoski Keski-Pohjanmaan Triathlon ry Miehet 50-54 v
Harri Westerlund Hyvinkään Pyöräilijät ry Miehet 55-59 v
Jarkko Vesikansa Helsinki Triathlon ry Miehet 50-54 v
Esa Ollikainen Helsinki Triathlon ry Miehet 45-49 v
Matti Punkari Hyvinkään Pyöräilijät ry Miehet 50-54 v
Pekka Sahlberg Rauman Seudun Pyöräilijät ry Miehet 55-59 v
Antti Tiri Team Manyone Miehet 45-49 v
Jari Kellokoski Stamina Triathlon Club ry Miehet 45-49 v
Asko Saarinen Vihti Triathlon ry Miehet 80 +
Mark Lockitt Miehet 50-54 v
Petteri Lahti Helsinki Triathlon ry Miehet 50-54 v
Yrjö Qvarnberg Stamina Triathlon Club ry Miehet 75-79
Tapani Ojalainen X-tri Lahti Miehet 65-69 v
Veka Ohtamaa Helsinki Triathlon ry Miehet 50-54 v
Ari Nikki TriathlonSuomi ry Miehet 60-64 v
Janne Hyryläinen Helsinki Triathlon ry Miehet 50-54 v
Tom Perttala Velo Salo ry Miehet 45-49 v
Jarkko Jäppinen Triathlon Club Heinola ry Miehet 55-59 v
Mika Puskala Pyörä-68 Turku ry Miehet 45-49 v
Juha-Pekka Halmeenmäki TriathlonSuomi ry Miehet 55-59 v
Henri Vähä-Ypyä TriathlonTeam 226 ry Miehet 45-49 v
Jari Käpylä Vihti Triathlon ry Miehet 45-49 v
Timo Turpeinen Karjalan Uimarit Triathlon Miehet 60-64 v
Petteri Aaltolainen Triathlon Vantaa ry Miehet 55-59 v
Juho Himanen Velo Saimaa ry. Miehet 45-49 v
Ari Jurvanen TDT Triathlon Club Ry Miehet 50-54 v
Pertti Karjalainen Finntriathlon Miehet 50-54 v
Jarno Eerikäinen 4speed Triathlon Team ry. Miehet 45-49 v
Sami Ylisaari Järvenpään Pyöräilijät ry Miehet 45-49 v
Pasi Syyli Triathlon Team Reckless Race ry Miehet 55-59 v
Matti Mustakangas Vihti Triathlon ry Miehet 45-49 v
Leo Ukkonen TriathlonTeam 226 ry Miehet 65-69 v
Hannu Kaikkonen Triathlon Club Heinola ry Miehet 65-69 v
Mikko Sillanpää Finntriathlon Miehet 50-54 v
Marjut Vainio Gladius Kirkkonummi ry Miehet 60-64 v
Janne Nurmi Downtown 65 Endurance Ry Miehet 45-49 v
Petri Forma Wasa Triathlon Miehet 60-64 v
Juhani Airo X-tri Lahti Miehet 70-74 v
Pekka Töytäri TriathlonSuomi ry Miehet 60-64 v
Sauli Haahtela SKB Racing Triathlon Team ry Miehet 45-49 v
Harri Alanen Turun Urheiluliitto ry Miehet 55-59 v
Pekka Tauriainen Triathlon Vantaa ry Miehet 55-59 v
Tomer Shahar SKB Racing Triathlon Team ry Miehet 45-49 v
Jari Heino Hyvinkään Pyöräilijät ry Miehet 55-59 v
Seppo Suárez Katainen TriathlonSuomi ry Miehet 50-54 v
Pekka Lehtinen SKB Racing Triathlon Team ry Miehet 45-49 v
Jani Oravamäki Oulu Triathlon & Cycling ry Miehet 50-54 v
Teuvo Juutilainen Endurance Club Joroinen ry Miehet 70-74 v
Robert Liljequist TriathlonSuomi ry Miehet 50-54 v
Matti Nurvo Triathlon Vantaa ry Miehet 55-59 v

Lähtöryhmä:
11.06. SM-Sprintti Naiset ikäsarjat 18-44v
(60)
matkat:
750m - 20km - 5km (60)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Emilia Soinisalo Vehkalahden Veikot ry Naiset 40-44 v
Sari Busi Triathlon Club Heinola ry Naiset 65-69 v
Sanni Nevala TriathlonSuomi ry Naiset 30-34 v
Kirsi Roine Triathlon Vantaa ry Naiset 40-44 v
Satu Alavalkama Helsinki Triathlon ry Naiset 60-64 v
Kaisa Honkaniemi Stamina Triathlon Club ry Naiset 30-34 v
Anne Sankari Aqua Plus Triathlon ry Naiset 55-59 v
Emely Häger Triathlon For Fun rf. Naiset 30-34 v
Anni Matilainen X-tri Lahti Naiset 18-29 v
Minna Lahtinen TriathlonSuomi ry Naiset 55-59 v
Iida Kulman TriathlonSuomi ry Naiset 18-29 v
Sirkku Sahlberg Rauman Seudun Pyöräilijät ry Naiset 55-59 v
Minna Sivunen triVATeam ry Naiset 55-59 v
Laura Sokka Hyvinkään Pyöräilijät ry Naiset 35-39 v
Tuula Majander Tawast Cycling Club ry Naiset 60-64 v
Pia Jormanainen Finntriathlon Naiset 40-44 v
Anne Elo-Kinnunen Turun Urheiluliitto ry Naiset 65-69 v
Lotta Ekebom Turun Urheiluliitto ry Naiset 55-59 v
Sini Kössi Turun Urheiluliitto ry Naiset 35-39 v
Riikka Friman Team Manyone Naiset 35-39 v
Inger Ruotanen Helsinki Triathlon ry Naiset 55-59 v
Anu Lammi Turun Urheiluliitto ry Naiset 35-39 v
Katri Vuori Keravan Uimarit ry Naiset 50-54 v
Pirta Hotulainen TriathlonSuomi ry Naiset 45-49 v
Riina Kuuselo TriathlonSuomi ry Naiset 40-44 v
Minna Truhponen Saarijärven Pullistus Naiset 30-34 v
Maria Hernandez Helsinki Triathlon ry Naiset 35-39 v
Kiti Ruissalo Team Manyone Naiset 35-39 v
Nina Olin Helsinki Triathlon ry Naiset 45-49 v
Iina Puskala Pyörä-68 Turku ry Naiset 45-49 v
Essi Olivès Helsinki Triathlon ry Naiset 45-49 v
Marja Vesikko Finntriathlon Naiset 45-49 v
Enni Kukkasniemi TriathlonSuomi ry Naiset 18-29 v
Elina Honkavuori Tawast Cycling Club ry Naiset 35-39 v
Elsa Aronniemi Helsinki Triathlon ry Naiset 18-29 v
Anne-Eeni Avell Finntriathlon Naiset 55-59 v
Terhi Soukka TriathlonSuomi ry Naiset 18-29 v
Annika Suvela TriBabes Finland ry Naiset 45-49 v
Pirjo Tenhu Triathlon Club Heinola ry Naiset 55-59 v
Tuula Perkiö Triathlon Vantaa ry Naiset 55-59 v
Marja Pursiainen Stamina Triathlon Club ry Naiset 40-44 v
Sari Hurmansalo Aqua Plus Triathlon ry Naiset 50-54 v
Harriet Lönnqvist Turun Urheiluliitto ry Naiset 30-34 v
Maria Heikkinen Karjalan Uimarit Triathlon Naiset 35-39 v
Michaela Gräsbeck Porvoon Uimarit - Borgå Simmare ry Naiset 60-64 v
Rauha Pesonen Aqua Plus Triathlon ry Naiset 18-29 v
Aino-Ilona Uusinoka Aqua Plus Triathlon ry Naiset 40-44 v
Emma Aho X-tri Lahti Naiset 18-29 v
Outi Pakkala IBD Triathlon Naiset 40-44 v
Liisa Rantatulkkila Haukiputaan Heitto ry Naiset 40-44 v
Aila Jaako-Hallqvist Arctic Triathlon Ry Naiset 65-69 v
Minna Siponen Pro Victoria ry Naiset 18-29 v
Pinja Kauppila X-tri Lahti Naiset 18-29 v
Satu-Maija Länsimaa X-tri Lahti Naiset 30-34 v
Hanna Pyymäki Joroisten Urheilijat ry Naiset 35-39 v
Minna Nurvo Triathlon Vantaa ry Naiset 50-54 v
Sofia Heinonen Triathlon Vantaa ry Naiset 18-29 v
Juulia Paavonen Helsinki Triathlon ry Naiset 50-54 v
Minna Haikonen TriathlonTeam 226 ry Naiset 50-54 v
Anna Havas Kajo Triathlon Naiset 35-39 v

Lähtöryhmä:
11.06. Kilpakunto Miehet Lähtö 1
(47)
matkat:
750m - 20km - 5km (47)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Veikko Sajaniemi HELSINKI Miehet Yleinen
Joona Saurén KIRKKONUMMI Miehet Yleinen
Lauri Kölhi HELSINKI Miehet 50 v
Ari Pitkänen Miehet 50 v
Jari Elg Triathlon Suomi Miehet 50 v
Veli-Pekka Anttonen VSW Triathlon Miehet Yleinen
Pellervo Matilainen Athletico Border Hill Miehet 40 v
Antti-Juhani Wihuri TriathlonSuomi Miehet 50 v
Pauli Lönnroth Helsinki Miehet 50 v
Tero Kojo Helsinki Miehet 40 v
Jukka Viljanen JÄRVENPÄÄ Miehet 50 v
Jukka Vähäsarja Triathlon Suomi ry Miehet 50 v
Henri Nordstrom Espoo Miehet Yleinen
Marko Martikainen Vantaa Miehet 40 v
Kimmo Loponen Miehet Yleinen
Mika Benson Miehet Yleinen
Paavo Heinonen Miehet Yleinen
Marko Harapainen LastManStanding SC Miehet 40 v
Ilkka Hyvönen Triathlon Vantaa Miehet Yleinen
Tommi Nick Ristinummen Makkarasäätiö Miehet Yleinen
Niko Pyhtilä Raahe Cycling Club Miehet Yleinen
Hindrek Tamm Miehet 40 v
Antti Pulkki Vantaa Miehet Yleinen
Santeri Äijö VSW Triathlon Miehet Yleinen
Jaakko Mikkonen HyTri Miehet Yleinen
Leevi Salmi Special olympics triehtlon Miehet Yleinen
Marko Vesanto Vantaa Miehet 50 v
Markku Szymczak TriathlonSuomi Miehet 40 v
Mikko Kaunisvaara Helsinki Miehet Yleinen
Timo Sinivuori Miehet 50 v
Jukka Majander Tawast Cycling Club Miehet 50 v
Henri Nyroos HELSINKI Miehet Yleinen
Andrea Stocco Miehet Yleinen
Matteo Vacca Miehet Yleinen
Aleksi Tikkanen Uinti Imatra Miehet 40 v
Jyri Kukkola Let's Go Center Miehet 40 v
Eerik Pulkkinen TURKU Miehet Yleinen
Jan Lampenius ESPOOESPOO Miehet Yleinen
Henri Erlund HTU Miehet Yleinen
Thomas Metzner TAMMISAARI Miehet 50 v
Jari Kainulainen Triathlon Vantaa Miehet 50 v
Vallo Kärbo Katman Oy Miehet 40 v
Veli-Matti Partanen Tampere Miehet Yleinen
Sergei Lemetti SÖDERKULLA Miehet 40 v
Matias Impivaara Helsinki Triathlon Miehet 50 v
Vesa Nikkanen Triathlon Vantaa Miehet Yleinen
Iiro Laakkonen Miehet Yleinen

Lähtöryhmä:
11.06. Lasten Joukkueviestit
(1)
matkat:
200m - 7km - 2,5km (1)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Siiri Attola, Eedi Imppola, Elina Malinen Hyvinkään Hauet T15

Lähtöryhmä:
11.06. Kilpakunto Naiset Lähtö 1
(33)
matkat:
750m - 20km - 5km (33)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Petra Paloniemi KIRKKONUMMI Naiset Yleinen
Hanne Malkki Helsinki Triathlon ry Naiset 50 v
Eleonoora Wihuri HELSINKI Naiset Yleinen
Emmi Arimo Naiset 40 v
Taru Halla Helsinki Naiset 40 v
Johanna Keski-Nikkola Helsinki Naiset Yleinen
Milla Aaltonen TriathlonSuomi Naiset Yleinen
Irina Shelepaeva Positive Team Naiset Yleinen
Pia Sjögren Naiset 50 v
Jenna Bovellan Pori Naiset Yleinen
Pauliina Pietilä Järvenpään Pyöräilijät ry Naiset 40 v
Silja Leväinen Naiset Yleinen
Tuuli Salovuori TriathlonSuomi Naiset Yleinen
Teea Paasi Naiset Yleinen
Jatta Lunden Veikkoinkorven Vahvat Naiset Yleinen
Katja Graff Helsinki Naiset Yleinen
Carita Marttunen Naiset 40 v
Arja Peltonen Vantaa Naiset 40 v
Saija Pouru Helsinki Naiset Yleinen
Tiia-Maria Ripatti JÄRVENPÄÄ Naiset Yleinen
Anitta Iline Triathlon Suomi Naiset 40 v
Vivian Vapaavuori Electrofit Naiset Yleinen
Alexandra Abzalova Naiset Yleinen
Maritta Iso-Aho Espoo Naiset 50 v
Piia Aro-Pulliainen Turku Naiset 40 v
Johanna Liuhanen Helsinki Triathlon Naiset 40 v
Mari Tervonen Triathlon Vantaa Naiset 50 v
Sanni Hietamäki Tampereen Triathlon Klubi Naiset Yleinen
Meiju Myllynen Klubbensport Naiset 50 v
Janita Bergström Helsinki Naiset Yleinen
Tina Dalez TriathlonSuomi Naiset 40 v
Leena Rahko Haukiputaan Heitto Naiset Yleinen
Aino Kari Naiset Yleinen

Lähtöryhmä:
11.06. Naiset joukkueviesti Lyhyt
(1)
matkat:
750m - 20km - 5km (1)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Minna Lehtonen, Minna Westersund, Sini Piiroinen Tawast Cycling Club ry Naiset

Lähtöryhmä:
11.06. SM-joukkueviesti Nuorten sarja
(2)
matkat:
200m - 5km - 1,5-2 km (2)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Rene Vuorio, Mandi Hämäläinen, Tuomas Suikki Turun Urheiluliitto ry yhteisikä: 48 vuotta
Ellen Soininen, Veera Alipäänhaa, Rebecka Backholm Turun Urheiluliitto ry yhteisikä: 48 vuotta

Lähtöryhmä:
11.06. SM-joukkueviesti Yleinen
(12)
matkat:
200m - 5km - 1,5-2 km (12)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Johanne Sikk, Liis Kapten, Armin Angerjärv Tr1hards yhteisikä: 62 vuotta
Gregor Rasva, Hanne Grete Hanvere, Rinel Pius Tr1hards yhteisikä: 59 vuotta
Henrik Goesch, Iida Reini, Mikko Karppinen Turun Urheiluliitto ry yhteisikä: 82 vuotta
Viljami Valli, Astrid Snäll, Jere Helminen Turun Urheiluliitto ry yhteisikä: 69 vuotta
Elias Kuusisto, Vuokko Suomäki, Otto Loukkalahti Turun Urheiluliitto ry yhteisikä: 72 vuotta
Atte Somero, Tarja Masalin, Juuso Honkanen NT Urheilu yhteisikä: 82 vuotta
Timi Malinen, Julia Kekkonen, Juha-Matti Halonen TriathlonSuomi ry yhteisikä: 81 vuotta
Juuso Manninen, Tiina Pohjalainen, Joona Tuikka TriathlonSuomi ry yhteisikä: 89 vuotta
Teppo Malinen, Mirka Vahtera, Jarno Piik TriathlonSuomi ry yhteisikä: 68 vuotta
Samu Hanhela, Minna Siponen, Mika Marjeta Pro Victoria ry yhteisikä: 94 vuotta
Sami Tuomi, Maisa Tuliniemi, Tatu Koistinen TriathlonSuomi ry yhteisikä: 105 vuotta
Sanna Maasilta, Laura Sulkava, Mika Sulkava Helsinki Triathlon ry yhteisikä: 115 vuotta

Lähtöryhmä:
11.06. SM-joukkueviesti Masters
(3)
matkat:
200m - 5km - 1,5-2 km (3)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Eric Roos, Henrika Backlund, Magnus Hellström Gladius Kirkkonummi ry yhteisikä: 133 vuotta
Juha-Pekka Halmeenmäki, Minna Lahtinen, Robert Liljequist TriathlonSuomi ry yhteisikä: 164 vuotta
Mika Luoto, Maria Kasurinen, Juha Lundberg Turun Urheiluliitto ry yhteisikä: 139 vuotta

Lähtöryhmä:
12.06. Kuntosarja Miehet
(39)
matkat:
500m - 20km - 5km (39)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Joni Åke Miehet Yleinen
Toni Mustonen HELSINKI Miehet Yleinen
Tommi Heikkinen Miehet Yleinen
Olivier Guenec Miehet 50 v
Mika Teikari HELSINKI Miehet 40 v
Larri Juurikka HELSINKI Miehet 40 v
Peter Sandberg HELSINKI Miehet 40 v
Matti Ihalainen HELSINKI Miehet 40 v
Tommi Kajander ESPOO Miehet 40 v
Risto Kautia ESPOO Miehet 40 v
Niklas Forsman Miehet 50 v
Mika Kaarto Orkla Care Oy Miehet 50 v
Tatu Ikonen VANTAA Miehet 40 v
Olli Saarinen Helsinki Miehet 50 v
Petri Väänänen Isännöinti P. Väänänen Miehet 60 v
Karo Virtanen Lohja Miehet 40 v
Markku Mölsä Helsinki Miehet 60 v
Miika Aulakoski Miehet Yleinen
Jorma Järvinen KERAVA Miehet 70 v
Valtteri Seraste Miehet Yleinen
Fredrik Åkerlund Miehet Yleinen
Arto Saviranta Salo Miehet Yleinen
Pertti Saviranta Vantaa Miehet 60 v
Mikko Hietaranta HELSINKI Miehet 40 v
Mikael Lindberg Espoo Miehet Yleinen
Mihail Papazoglou HELSINKI Miehet Yleinen
Panu Hiekkataipale Helsinki Miehet 40 v
Aapo Häkkinen HELSINKI Miehet 40 v
Antti Vierola Helsinki Miehet Yleinen
Lauri Lilja Miehet Yleinen
Pasi Sulkanen Töölön Vesa Miehet 50 v
Marko Karppinen Miehet 50 v
Jaakko Sippola HELSINKI Miehet 40 v
Teemu Moisala Miehet 40 v
Adam Eldridge HELSINKI Miehet Yleinen
Jaakko Kiviahde TURKU Miehet Yleinen
Anatoly Lvov VANTAA Miehet Yleinen
Jonathan Nyberg GV IF Miehet 40 v
Sami Hagelberg Helsinki Miehet 50 v

Lähtöryhmä:
12.06. Kuntosarja Naiset Lähtö 1
(30)
matkat:
500m - 20km - 5km (30)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Nea Hellman Naiset Yleinen
Kirsi-Marja Söder Espoo Naiset 60 v
Emilia Varhimo Naiset 40 v
Lotta Lanamäki NURMIJÄRVI Naiset Yleinen
Pauliina Alanen HELSINKI Naiset Yleinen
Helen Partti Helsinki Naiset 60 v
Elisabeth Tramm TriathlonSuomi Naiset Yleinen
Mirka Tiihonen Naiset Yleinen
Reetta Monni Naiset Yleinen
Henna Leivo HELSINKI Naiset Yleinen
Oona Tenhunen Lapinjärvi Naiset Yleinen
Neea Seppänen JYVÄSKYLÄ Naiset Yleinen
Sanna-Kaisa Hakala - Naiset Yleinen
Hanne-Mari Rautio Helsinki Naiset 50 v
Annamari Jääskeläinen Naiset Yleinen
Carolina Byman ESPOO Naiset Yleinen
Sanna Peltomäki HELSINKI Naiset Yleinen
Liisa Tiussa HELSINKI Naiset 40 v
Jenny Lindqvist ESPOO Naiset 40 v
Mirja Korpas Kotka Naiset 50 v
Minna Hovila-Myllylä Tammela Naiset 40 v
Kaisa Mäkilä Tammela Naiset 40 v
Matilda Lassila HELSINKI Naiset Yleinen
Tiia Karoliina Konttinen HELSINKI Naiset Yleinen
Tarja Hammarberg KERAVA Naiset 50 v
Jonna Heinonen JOENSUU Naiset Yleinen
Christel Henriksson Helsinki Naiset Yleinen
Elise Halonen KUOPIO Naiset Yleinen
Krista Glans Hyvinkää Naiset Yleinen
Paula Juntti Naiset Yleinen

Lähtöryhmä:
12.06. Perusmatka Miehet, Yleinen Lähtö 1
(68)
matkat:
1500m - 40km - 10km (68)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Miika Ruismäki TriathlonSuomi Yleinen
Viktors Sobolevs Polar Yleinen
Panu Ahola TT226 Yleinen
Olli Lampila HELSINKI Yleinen
Tommi Hulkkonen HELSINKI Yleinen
Vili Vainio Espoo Yleinen
Jari Takalo TriathlonSuomi Yleinen
Alexey Shelepaev Positive Team Yleinen
Jerry Piipponen TriathlonSuomi Yleinen
Aaro Kivelä Tawast Cycling Club Yleinen
Luka Balac Yleinen
Ville Junttila Yleinen
Tõnis Nimmerfeldt VANTAA Yleinen
Taneli Leiskamo Yleinen
Julius Lind Helsinki Yleinen
Aleksi Vinberg Yleinen
Kristian Markkanen Yleinen
Otto Paaso TriathlonSuomi Yleinen
Paavo Heinonen LAHTILAHTI Yleinen
Kalle Kinnunen VANTAA Yleinen
Samuel Sahlberg Porin Tarmo Yleinen
Ronnie Hyvärinen SNAPPERTUNA Yleinen
Veli-Matti Päkkilä Yleinen
Eetu Uotinen Team Savuo Yleinen
Tuukka Löytynoja IBD Triathlon Yleinen
Harri Lähti Yleinen
Aapo Räntilä HELSINKI Yleinen
Lauri Sainio Naantali Yleinen
Daniel Kivilohkare TuUL Yleinen
Juuso Raukola Viafin GAS Oy Yleinen
Matti Ronkanen OTC Yleinen
Veiko Innos Helsinki triathlon. Yleinen
Jaakko Laaksonen Yleinen
Miika Soronen Miika Soronen Oy Triathlonistikerho Yleinen
Antti Nyyssönen Hämeenlinna Yleinen
Juho Kaski KIRKKONUMM Yleinen
Joni Hyvärinen Yleinen
Ville Päivinen Triathlon Vantaa ry Yleinen
Miika Hätinen Helsinki Yleinen
Timo Vuori Yleinen
Tomi Miettinen HELSINKI Yleinen
Kirill Filianin HELSINKI Yleinen
Tapio Hyvönen Yleinen
Matti Ruskokivi ESPOO Yleinen
Konsta Rauhala HELSINKI Yleinen
Tuomas Korva RIDEEP Yleinen
Veikko Röyskö Urho Konsultointi Oy Yleinen
Jaakko Ala-Rämi Kylmäkosken Ninjakerho Yleinen
Aleksi Jeskanen Helsinki Yleinen
Janne Hamari TCC Yleinen
Daniel Pryjma Mix3 Triathlon Yleinen
Pekka Kiviahde Siuntio Yleinen
Miikka Kataja HELSINKI Yleinen
Tapani Koivisto HELSINKI Yleinen
Paavo Lappalainen HELSINKI Yleinen
Dmitry Molchin Yleinen
Antti Johannes Ström TAMPERE Yleinen
Mikko Tauriainen Yleinen
Asla Suutari-Jääskö Oulu Triathlon & Cycling Yleinen
Pekko Rosenberg Chasin´ Bacon Yleinen
Olli Koponen HELSINKI Yleinen
Taavi Mattila TriathlonSuomi Yleinen
Teemu Blomqvist TriathlonSuomi Yleinen
Juho Jurvelin TriathlonSuomi Yleinen
Tatu Koistinen Espoo Yleinen
Kim Björkman Yleinen
Antti Mäkinen HELSINKI Yleinen
Arttu Niskakangas Triathlon Vantaa Yleinen

Lähtöryhmä:
12.06. Perusmatka Miehet, Yleinen Lähtö 2
(23)
matkat:
1500m - 40km - 10km (23)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Ville Tulkki Willtri Yleinen
Ola Laaksonen Reilan Uimajuoksijat - ReilU Yleinen
Joel Jokivuori Yleinen
Jani Lukkarinen Helsinki Yleinen
Mikko Posti Team Trilho Yleinen
Jussi Nokkala TriathlonSuomi Yleinen
Arto Merivaara HELSINKI Yleinen
Santeri Vänttinen KØBENHAVN SV Yleinen
Marko Ilvonen Yleinen
Janne Lundberg Pub Maret Running group Yleinen
Misa Hattunen Rajan urheilijat Yleinen
Mikael Lahtonen Espoo Yleinen
Ilkka Seppälä Lahti Yleinen
Olli Lindroos TriathlonSuomi Yleinen
Mikael Myllymäki Heltri Yleinen
Jari Lehtola Ahtiala, Lahti Yleinen
Ilkka Kaipainen Lahti Yleinen
Juho Tilli Helsinki Yleinen
Henri Eskelinen Pakilan Paroni Yleinen
Umut Onur Helsinki Yleinen
Matti Anunti Suomen Saneeraustalo Oy Yleinen
Tuomo Karjalainen Suomen Saneeraustalo Oy Yleinen
Tuomas Virta Helsinki Yleinen

Lähtöryhmä:
12.06. Perusmatka Naiset Lähtö 1
(100)
matkat:
1500m - 40km - 10km (100)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Heidi Leino Triathlon Vantaa Naiset 50 v
Sanna Suur-Hamari Keravan Uimarit Naiset 50 v
Janka Holma HelTri Naiset 50 v
Mona Saurén Helsinki Triathlon ry Naiset Yleinen
Pinja Keinänen EY Naiset Yleinen
Anni Hakola Helsinki Triathlon Naiset Yleinen
Maarit Vasse Triathlonsuomi Naiset Yleinen
Annamari Kotka Espoo Naiset Yleinen
Signe Nynäs ÅBO Naiset Yleinen
Tuula Tenkanen Naiset Yleinen
Heidi Pehkonen TriathlonSuomi Naiset 40 v
Raisa Friberg HelTri Naiset 40 v
Sanna Passi Helsinki Triathlon Naiset 50 v
Johanna Osmala Vantaa Naiset 40 v
Pia Piirainen klaukkala Naiset 50 v
Anu Roininen Järvenpään Pyöräilijät Naiset 50 v
Mandi Petrell Triathlon suomi Naiset Yleinen
Anna Kiljunen Espoo Naiset Yleinen
Minna Lahtinen TriathlonSuomi ry Naiset 50 v
Jannica Paananen ESPOO Naiset Yleinen
Heidi Kaunisto Triathlon Suomi Naiset Yleinen
Sirkku Sahlberg Rauman Seudun Pyöräilijät Naiset 50 v
Hennevi Rautiola TriathlonSuomi Naiset Yleinen
Iiris Lahti Helsinki Triathlon Naiset Yleinen
Suvi Kouki Heltri Naiset Yleinen
Sari Pulkkinen HelTri Naiset 50 v
Janni Jänis Kuopio Naiset Yleinen
Paula Akkanen Triathlon Suomi Naiset Yleinen
Nella Reinikainen Tampere, ei seuraa Naiset Yleinen
Laura Liikanen Team Trilho Naiset Yleinen
Erica Winqvist Naiset 50 v
Paula Kujansivu Helsinki Naiset 40 v
Suvi Kaunisto TriathlonSuomi Naiset 40 v
Heini Lehtoniemi OTC Naiset Yleinen
Päivi Peltokumpu TriathlonSuomi Naiset 40 v
Riikka Rask AquaPlus Triathlon Naiset 50 v
Meri Savolainen Triathlon Suomi Naiset Yleinen
Karoliina Leskinen Fysioterapia Karoliina Leskinen tmi Naiset 50 v
Mari Puhakka Naiset 50 v
Reetta Tuomala Järvenpään pyöräilijät Naiset 40 v
Nooramaria Parikka Helsinki Naiset Yleinen
Sanna Aalto Lappeenranta Naiset 40 v
Sofia Eskola Triathlon Suomi Naiset Yleinen
Emilia Härmä TriathlonSuomi Naiset Yleinen
Sini V Vo2magnum Naiset Yleinen
Marja Hagström IBD-triathlon Naiset 40 v
Birte Van Berkel Naiset 40 v
Jenni Lehtosaari HELSINKI Naiset Yleinen
Anne Arvola Naiset Yleinen
Hanna Rosti Keravan uimarit Naiset 40 v
Anna Polvenlahti Helsinki Naiset Yleinen
Hanna Ukkonen RIIHIMÄKI Naiset Yleinen
Suvi-Tuuli Vuori Naiset Yleinen
Johanna Aronniemi Helsinki Triathlon Naiset 40 v
Karoliina Hätälä Helsinki Naiset Yleinen
Anne-Eeni Avell HELSINKI Naiset 50 v
Eija Marita Pasanen Helsinki Naiset 50 v
Tarja Masalin NasTri / NT Urheilu Naiset Yleinen
Liisa-Maija Huttunen Triathlon Vantaa Naiset 40 v
Satu Norhomaa VANTAA Naiset 40 v
Ella Cummings Heltri Naiset Yleinen
Meri Verho TriathlonSuomi Naiset 40 v
Tiia Aitavaara Naiset Yleinen
Pippa Laukka Helsinki Naiset 50 v
Piia Viitanen TriathlonSuomi Naiset 50 v
Tiina Muona HAMINA Naiset 40 v
Tiina Tukiainen Mäntsälä Naiset 40 v
Heli Hurskainen Mäntsälän Urheilijat Naiset 50 v
Merilyn Rikkinen KONE Naiset Yleinen
Jane Kikojan TALLINN Naiset Yleinen
Ida Viitala TURKU Naiset Yleinen
Marianne Halonen Turun urheiluliitto Naiset Yleinen
Marjut Hämäläinen TDT triathlon club ry Naiset Yleinen
Kaisa Selänne Hypy Triathlon Naiset 40 v
Jaana Vaulamo HyPy Triathlon Naiset 50 v
Sanna Lehtinen Hypy Triathlon Naiset 40 v
Michaela Gräsbeck PorvoonUimarit Borgå Simmare Naiset 60 v
Tanja Laine TCC Triathlon Naiset Yleinen
Vilma Vesterinen Stamina Triathlon Club ry Naiset 40 v
Johanna Puukka Tampereen triathlonklubi Naiset Yleinen
Tiia Myllymäki Triathlon Suomi Naiset Yleinen
Noora Markkanen Triathlon Suomi Naiset Yleinen
Minna Lintulahti OTC Naiset 50 v
Ulla Hopponen Järvenpää Naiset 50 v
Niina Lehmusvirta Järvenpään pyöräilijät Naiset Yleinen
Sara Erka Häme Naiset Yleinen
Nora Martensson VANTAA Naiset Yleinen
Noora-Maria Tuominen Helsinki Triathlon Naiset 40 v
Sirkku Juhola 4 Speed Triathlon Naiset 40 v
Lissu Vanninen Triathlon Vantaa Naiset 50 v
Emilia Vainio PVS Triathlon Naiset Yleinen
Roosa Kellokumpu Arctic Triathlon Naiset Yleinen
Salla-Mari Makkonen X-Tri Lahti Naiset Yleinen
Marja Vesikko HELSINKI Naiset 40 v
Aira-Maarit Mantsinen 4speed Triathlon Team Naiset Yleinen
Tiina-Mari Tulimaa Triathon Vantaa Naiset Yleinen
Heidi Hellsten Helsinki Triathlon Naiset 40 v
Triin Söber Triatloniklubi UP43 Naiset 40 v
Kirsi Päiväniemi Tri4Friends Naiset 40 v
Johanna Manner TKU Endurance Naiset Yleinen

Lähtöryhmä:
12.06. Naiset Joukkueviesti pitkä
(4)
matkat:
1500m - 40km - 10km (4)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Johanna Väisänen, Laura Lätti, Minna Koskela Naiset
Jenni Johansson, Reija Helmi-Johansson, Jenni Johansson Naiset
Päivi Kuikka, Paula Kuikka, Mona Kyynäräinen Team Kuikka Naiset
Jutta Puranen, Riitta Kilpeläinen, Tiina Toivonen Järvenpään pyöräilijät ry Naiset

Lähtöryhmä:
12.06. Perusmatka Miehet 50v-
(47)
matkat:
1500m - 40km - 10km (47)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Jaakko Myllymäki HELSINKI Miehet 50 v
Tapani Lamberg Veho Oy Ab Miehet 50 v
Sampsa Laakso Miehet 50 v
Kari Lehtinen triathlon suomi Miehet 50 v
Pekka Sahlberg Rauman Seudun Pyöräilijät Miehet 50 v
Jussi Ranta Tri Coaching Finland Miehet 50 v
Andrea Pieri Vantaa Miehet 50 v
Philipp Fuss Vantaa Triathlon Miehet 60 v
Panu Lonka ESPOO Miehet 50 v
Jari Haverinen Espoo Miehet 50 v
Dean Pattrick Fanny Jackets Miehet 50 v
Max Pekkala Helsinki Miehet 50 v
Mikko Järventausta Miehet 50 v
Mika Pyy Metsämaan Merenkävijät Miehet 50 v
Jussi Kallioniemi Heltri Miehet 50 v
Tomi Tyysteri Reckless Race Miehet 50 v
Pasi Kontkanen ESPOO Miehet 50 v
Asko Kiukas Espoo Miehet 50 v
Marko Sjöman 3STEPIT Miehet 50 v
Jarkko Karjalainen VANTAA Miehet 50 v
Kimmo Valtanen Tri4Friends Miehet 50 v
Juha Ollikainen RAISIO Miehet 50 v
Marco Mäkinen Finntriathlon Masters Miehet 50 v
Klaus Halén Espoo Miehet 50 v
Sampsa Varonen Gladius Kirkkonummi Miehet 50 v
Timo Aalto TriathlonSuomi Miehet 50 v
Tuomo Lappalainen Stamina triathlon club Miehet 50 v
Marko Myllynen Klubbensport Miehet 50 v
Marko Keskikukko Triathlon Suomi Miehet 50 v
Arto Pennanen Miehet 50 v
Peter Tietz Triathlon Vantaa Miehet 50 v
Timo Lahdelma Sanomain Kerho Miehet 60 v
Fredrik Nars KAUNIAINEN Miehet 50 v
Jukka Salminen HELSINKI Miehet 50 v
Ville Alopaeus Miehet 50 v
Fred Keus Vantaa Miehet 50 v
Jorma Niemi Vantaa Miehet 60 v
Olli-Pekka Mutanen TriathlonSuomi Miehet 50 v
Sami Leinonen Nightriders Miehet 50 v
Jere Alanko Miehet 50 v
Pasi Määttä Keravan urheilijat Miehet 50 v
Antti Heino HelTri Miehet 50 v
Harri Vierimaa HelTri Miehet 50 v
Lauri Lehtiö Espoo Miehet 60 v
Esa Gustafsson SUNDSBERG Miehet 50 v
Raul Mero Helsinki Triathlon Miehet 50 v
Peter Grönholm Helsinki Triathlon Miehet 70 v

Lähtöryhmä:
12.06. Perusmatka Miehet 40-49v Lähtö 1
(59)
matkat:
1500m - 40 km - 10 km (59)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Juho Poutiainen Farmers Miehet 40 v
Marko Simonen Helsinki Miehet 40 v
Ville Walta Miehet 40 v
Kimmo Pihkala Miehet 40 v
Marko Siro Vantaa Miehet 40 v
Matti Helén TuuL Miehet 40 v
Reijo Roininen Järvenpään pyöräilijät Miehet 40 v
Jukka Liukkonen Tku Endurance Miehet 40 v
Dmytro Lesnyak Helsinki Miehet 40 v
Toni Leinikka Helsinki Triathlon Miehet 40 v
Tomi Junkkila Ruotsalo Miehet 40 v
Teemu Valkonen Alppikanuunat Miehet 40 v
Karri Safo HELSINKI Miehet 40 v
Marko Nevalainen VANTAA Miehet 40 v
Ismo Aro Espoo Miehet 40 v
Sami Visti Helsinki Triathlon Miehet 40 v
Christian Herold HELSINKI Miehet Yleinen
Nikolaos Georgiadis Espoo Miehet 40 v
Olli Ylä-Jarkko HYVINKÄÄ Miehet 40 v
Markus Heikkilä Veikkaus Miehet 40 v
Jarno Sourio Veikkaus Oy Miehet 40 v
Ossi Ahto Ahto Advisory Miehet 40 v
Hans Lindqvist Espoo Miehet 40 v
Konsta Wjuga Hökkäilijät Miehet 40 v
Olli Brummer Miehet 40 v
Aleksi Seppänen TDT Triathlon Club Miehet 40 v
Joni Jantunen Helsinki Triathlon Miehet 40 v
Miika Kumpulainen Pori Miehet 40 v
Jauri Laakkonen Miehet 40 v
Tom Vänttinen VANTAA Miehet 40 v
Markku Laukka Helsinki Miehet 40 v
Vesa Vuoti Chasin´ Bacon Miehet 40 v
Jarkko Koivunen Miehet 40 v
Teemu Vesala NorthCode Miehet 40 v
Sami Heikkinen Downtown Endurance 65 Miehet 40 v
Rene Lindell Espoo Miehet 40 v
Janne Aarniovuori Helsinki Miehet 40 v
Henrik Grönqvist Vanhakylä Miehet 40 v
Aleksi Varinen Kangasalan triathlonseura Miehet 40 v
Lars Lindroos HELSINKI Miehet 40 v
Petri Puromäki Miehet 40 v
Sami Kilpeläinen Vantaa Miehet 40 v
Marko Kangasmäki Teemu Manyone Miehet 40 v
Kevin Conley Miehet Yleinen
Rami Gagneur Helsinki Miehet 40 v
Mikko Väkiparta Miehet 40 v
Jarkko Tolvi Helsinki Triathlon Miehet 40 v
Tuomo Vuorinen Miehet 40 v
Jukka Markkanen Downtown 65 Endurance Miehet 40 v
Kalle-Ville Luokola Downtown 65 Miehet 40 v
Seppo Hietaoja Turun Urheiluliitto / Triathlon Miehet 40 v
Petri Burman JOENSUU Miehet 40 v
Ville Kyytsönen Espoo Miehet 40 v
Mikko Virtanen TriathlonSuomi Miehet 40 v
Pekka Lehtinen SKB Racing Triathlon Miehet 40 v
Paavo Niemelä Triathlon Vantaa Miehet 40 v
Johannes Junes Triathlon Vantaa Miehet 40 v
Rami Nyström VANTAA Miehet 40 v
Sampsa Hautaniemi ESPOO Miehet 40 v

Lähtöryhmä:
12.06. Miehet Joukkueviesti pitkä
(2)
matkat:
1500m - 40km - 10km (2)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Matias Tervala, Juho Handolin, Ida-Maaria Tervala HELSINKI Miehet
Sakari Lehtinen, Kimmo Ojasto, Timo Hantula Miehet

Lähtöryhmä:
12.06. Puolimatka Naiset
(15)
matkat:
1,9km - 90km - 21km (15)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Maria Lindman Porvoon Flikat Ry Naiset Yleinen
Emilia Lajunen Triathlon Vantaa Naiset 40 v
Katja Andreev Triathlon Vantaa Naiset 50 v
Jenni Hammarberg TriathlonSuomi Naiset Yleinen
Mari Lepistö TUOMIKYLÄ Naiset 40 v
Jonna Heinonen ESPOO Naiset Yleinen
Sari Virrankoski RAISIO Naiset 40 v
Yvonne Aspelin PARAINEN Naiset 40 v
Tiina Reivonen Team SBR Finland Naiset 40 v
Nette Willamo Tri4friends Naiset 50 v
Taina Linnakylä Raval Helsinki Oy Naiset Yleinen
Linda Uljas VANTAA Naiset Yleinen
Karin Biese-Liesaho Naiset Yleinen
Laura Airaksinen Tawast cycling club Naiset Yleinen
Mari Kanerva TriathlonSuomi Naiset 50 v

Lähtöryhmä:
12.06. Puolimatka Miehet Lähtö 1
(58)
matkat:
1,9km - 90km - 21km (58)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
Petri Lassi Helsinki Miehet 40 v
Anttu Harlin TriathlonSuomi Miehet 40 v
Anssi Törmä Miehet 40 v
Juha Hämäläinen Turun Urheiluliitto Miehet 50 v
Markku Linnoskivi Miehet 40 v
Peero Lakanen Tampereen Triathlon Klubi Miehet 50 v
Jouni Mäkelä Triathlonsuomi Miehet 50 v
Toni Virtanen Tampereen Triathlon Klubi Miehet 40 v
Antti Harjunpää Triathlonteam 226 Miehet 40 v
Mikko Missi HELSINKI Miehet 40 v
Nicolas Recorbet Helsinki Miehet 40 v
Jukka Heinonen REYKJAVÍK Miehet 40 v
Lauri Parkkila Ratamestarit Miehet Yleinen
Tuur Depoortere HELSINKI Miehet Yleinen
Jani Viljakainen Downtown 65 Endurance Miehet 40 v
Leroy Sanford Aquila Triathlon Miehet 40 v
Tommy Korin Peräkylän Ponnistus Miehet 40 v
Norman Zielke TriathlonSuomi Miehet 40 v
Paavo Väänänen LUP-82 Miehet 40 v
Eero Anhava Miehet 40 v
Ville Viitanen HelTri Miehet 50 v
Robin Aspelin Skräbböle Runners Miehet 40 v
Tomi Tikkanen TriathlonSuomi Miehet 40 v
Jani Stenius HELSINKI Miehet 40 v
Mika Ala-Koukkari Friskis Svettis Helsinki Miehet 50 v
Pontus Sjöström BS-PU Triathlon Miehet 40 v
Pekka Ruuska 4Speed Triathlon Team Miehet Yleinen
Henri Ahokangas Miehet Yleinen
Eric Jansson Miehet Yleinen
Matti Simola ProVictoria Miehet 50 v
Ilmari Helen Louheen Lupaus Miehet Yleinen
Kari Fuss Miehet 40 v
Tomi Suomi Turun Urheiluliito Miehet 40 v
Veikko Reiniö Hämeen ammattikorkeakoulu Miehet Yleinen
Kim Jaatinen Gladius Kirkkonummi Miehet 40 v
Juuso Honkonen Helsingin kielilukio Miehet Yleinen
Arttu Juselius Miehet 50 v
Janne Juhala Downtown 65 Miehet 40 v
Jean-Luc Olives Tri Coaching Finland Miehet 50 v
Mikko Lahti Miehet 50 v
Marek Haller Triathlon Vantaa Miehet 40 v
Tommi Pastinen KANTVIK Miehet 50 v
Marko Kiiskinen Stamina TC Miehet 40 v
Tatu Turunen Miehet Yleinen
Osku Eskelinen Miehet Yleinen
Janne Siltanen TriathlonSuomi Miehet 40 v
Henrik Kettunen Suur-Töölön Pyöräkerho Miehet Yleinen
Jens Palomäki TAMPERE Miehet Yleinen
Juhana Häkkinen Hiki Hki Miehet 40 v
Heikki Sanelma Teisko Triathlon Ry / Fysio Heikki Miehet Yleinen
Mikko Sopanen Kultaa Miehet 40 v
Jukka Hakuni Suomen kustavin sauna- ja hiihtoseurue Miehet 50 v
Pekka Kanerva TriathlonSuomi Miehet 50 v
Janne Blomqvist Suomen Kustavin sauna- & hiihtoseurue Miehet 50 v
Reeti Saarinen Miehet Yleinen
Kasper Sjöholm VEIKKOLA Miehet 40 v
Evgenii Kolmakov Tri Coaching Finland Miehet Yleinen
Tomer Shahar SKC Racing Triathlon Team Miehet 40 v

Ultimate Sport Service   |   Langelandsvej 38   |   5800 Nyborg   |   Denmark