Vantaa Triathlon 2023

Osallistujalista

Lähtöryhmä:
10.06. 9:00 SM Special Triathlon
(15)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (15)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1 Atte Birling IBD Cycling Miehet Yleinen
2 Elmeri Hämäläinen Orivesi Miehet Yleinen
3 Roope Kontkanen Tampereen triathlonklubi Miehet Yleinen
4 Jaakko Mikkonen HyTri Miehet Yleinen
5 Roope Nevalainen Tampere Miehet Yleinen
6 Valtteri Ojala HELSINKI Miehet Yleinen
7 Saimi Oksa Juupajoki Naiset Yleinen
8 Matti Rainio Espoo Miehet Yleinen
9 Leevi Salmi Special olympics triathlon Miehet Yleinen
10 Elias Harja Espoo Miehet Yleinen
11 Aada Björkman Ammattiopisto Live Naiset Yleinen
12 Leo Rawstorne Hyvinkää triathlon Miehet Yleinen
13 Saku Schrader Tampere Miehet Yleinen
14 Johanna Vepsä Ammattiopisto Live Naiset Yleinen
15

Lähtöryhmä:
10.06. 9:15 Pojat 9 v
(10)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (10)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
16 Väinö Holopainen Triathlon Vantaa Pojat 9 v
17 Henri Kaila NasTri Pojat 9 v
18 Teo Lehtonen Vantaa Pojat 9 v
19 Joel Ruonio Triatlon Vantaa Pojat 9 v
20 Antti Seppälä Vihti Triathlon Pojat 9 v
21 Anssi Teho TriVATeam Pojat 9 v
22
23
24
25

Lähtöryhmä:
10.06. 9:15 Tytöt 9 v
(4)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (4)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
26 Velma Kössi Turun urheiluliitto ry Tytöt 9 v
27 Anni Uuspelto Triathlon Vantaa Tytöt 9 v
28
29

Lähtöryhmä:
10.06. 9:20 Pojat 11 v
(11)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (11)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
30 Arseni Borouhhin Uimaseura Helsinki Pojat 11 v
31 Nicolas Garcia Estebarena Pojat 11 v
32 Edvin Kervinen Triathlon Vantaa Pojat 11 v
33 Heikki Seppälä Vihti Triathlon Pojat 11 v
34 Eemeli Siivonen VANTAA Pojat 11 v
35 Markus Tervajoki Gladius Kirkkonummi Pojat 11 v
36 Anton Uusilehto Turku Pojat 11 v
37 Kalle Sipilä Espoo Pojat 11 v
38
39
40

Lähtöryhmä:
10.06. 9:20 Tytöt 11 v
(10)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (10)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
41 Tuuli Järvinen Stamina Triathlon Club Tytöt 11 v
42 Mimmi Koivisto Kauniaisten Taitoluisteluklubi Tytöt 11 v
43 Kaisla Lehtiö Länsi-Helsingin Ratsastajat Tytöt 11 v
44 Julia Selezneva triVAteam ry Tytöt 11 v
45 Venla Sinko Turun Urheiluliitto Triathlon Tytöt 11 v
46 Alisa Teho TriVATeam Tytöt 11 v
47 Siiri Toiviainen SGR Tytöt 11 v
48
49
50

Lähtöryhmä:
10.06. 9:30 Lapsi & Aikuinen
(55)
matkat:
50-100m - 3,5km - 1km (55)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1445 Anthea Blomster Greger Blomster Helsinki
1446 Aaron Dos Reis Guilherme Reis LANE4
1447 Paula Garcia Estebarena Gonzalo Garcia Estebarena
1448 Felix Gyllenberg Jenni Gyllenberg TUUSULA
1449 Patrik Halima Nina Vallin Espoo
1450 Jaakko Hattunen Henna Hattunen Tööt
1451 Senni Hattunen Misa Hattunen Kaksi palloa
1452 Riina Heikkilä Kaisa Toivonen Kuninkaisten kuntoilijat
1453 Inari Hemminki Sami Hemminki Team Hemminki
1454 Otto Horko Hannu Horko EKS
1455 Peetu Hulkkonen Johanna Keski-Nikkola JOPE
1456 Pihla Hulkkonen Tommi Hulkkonen Myllikän Parhaat
1457 Eetu Hämäläinen Markus Hämäläinen Team ME
1458 Aava Juopperi Toni Juopperi Puistolan apinat
1459 Veeti Keinänen Tuija Keinänen Lumijoen Lumiukot
1460 Lilja Koikkalainen Aki Koikkalainen Lentävät Yksisarviset
1461 Eetu Kostiainen Ville Kostiainen
1462 Valma Kyytsönen Ville Kyytsönen ESPOO
1463 Iiro Leinonen Maarit Leinonen
1464 Emma Leppäniemi Heidi Leppäniemi Team Aurinko
1465 Benjamin Lind Johan Lind Espoo
1466 Jeremi Lindell Niko Lindell Espoo
1467 Lola Monte Tomas Monte Cetus
1468 Vera Monte Noora Monte Cetus
1469 Helen Nousiainen Marko Nousiainen JÄRVENPÄÄ
1470 Oliver Paaermaa Mika Svartsjö ESPOO
1471 Nella Piirainen Esko Piirainen Helsinki Triathlon
1472 Ville Päivinen Vinnie Päivinen Triathlon Vantaa
1473 Alex Ranta Katja Graff Lucky Triathletes
1474 Tyyne Rintala Joanna Rintala JÄRVENPÄÄ
1475 Sini Rosti Hanna Rosti Norppa-ananakset
1476 Helmi Rousi Lasse Rousi 4Speed Triathlon
1477 Akseli Ruohoalho Timo Ruohoalho SKB
1478 Mimosa Ruohola Hannu Ruohola VANTAA
1479 Emma Ruonio Janne Ruonio Triathlon Vantaa
1480 Oiva Ruusunen Ronja Ruusunen KOTKA
1481 Kaapo Salila Juho Salila Hiirenheiluttajat
1482 Vilho Salmela Terhi Salmela Rehti & Holvi
1483 Amanda Savonsaari Kristiina Thessman VANTAA
1484 Justus Savonsaari Hermanni Ahonen VANTAA
1485 Urho Seppälä Rosa Seppälä VANTAA
1486 Leo Toivanen Aurora Toivanen
1487 Emma Udd Heli Udd HELSINKI
1488 Emil Airas Aleksi Airas HELSINKI
1489 Viljo Kapiainen Simo Kapiainen HELSINKI
1490 Mea Vahtera Mirka Vahtera TriathlonSuomi
1491 Stella Tuominen Noora-Maria Tuominen Kirkkonummi
1492
1493
1494
1495
1496
1497
1498
1499

Lähtöryhmä:
10.06. 9:50 Pojat 13 v
(8)
matkat:
200m - 5km - 1,5km (8)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
51 Elias Kleemola Tampereen triathlon klubi Pojat 13 v
52 Onni Koikkalainen Pojat 13 v
53 Aleksi Konttinen VANTAA Pojat 13 v
54 Otto Vesikansa Triathlon Vantaa Pojat 13 v
55
56
57
58

Lähtöryhmä:
10.06. 9:55 Tytöt 13 v
(17)
matkat:
200m - 5km - 1,5km (17)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
59 Mette Borremans Hyvinkää triathlon Tytöt 13 v
60 Vilma Hautamäki TriVATeam Tytöt 13 v
61 Viola Holopainen Triathlon Vantaa Tytöt 13 v
62 Emmi Hämäläinen TriVAteam Tytöt 13 v
63 Amanda Junttonen Triathlon Vantaa Ry Tytöt 13 v
64 Elvira Kervinen Triathlon Vantaa Tytöt 13 v
65 Aamu Rekola HytRi Tytöt 13 v
66 Kaisli Ruha Triathlon Vantaa ry Tytöt 13 v
67 Nilla Schula Triathlon Vantaa ry Tytöt 13 v
68 Roosa Teho TriVATeam Tytöt 13 v
69 Janna Turunen TDT triathlon club Tytöt 13 v
70 Mea Uppa Triathlon Vantaa Tytöt 13 v
71 Aino Uuspelto Triathlon Vantaa Tytöt 13 v
72
73
74
75

Lähtöryhmä:
10.06. 10:10 Kokeile Triathlonia Miehet
(23)
matkat:
200m - 14km - 2,5km (23)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
76 Nikodem Chlodny Vantaa Miehet 40 v
77 Antti Eskelinen Jumppakerho Miehet Yleinen
78 Toni Halonen VANTAA Miehet Yleinen
79 Henri Heinonen VANTAA Miehet Yleinen
80 Jay Klievink VANTAA Miehet Yleinen
81 Mitja Kylliäinen IBD Triathlon Miehet Yleinen
82 Aleksei Lesnyak HELSINKI Miehet Yleinen
83 Roman Lesnyak HELSINKI Miehet Yleinen
84 Elias Mäkelä VEIKKOLA Miehet Yleinen
85 Leo Rawstorne Hytri Miehet Yleinen
86 Hannu Ruuskanen VANTAA Miehet Yleinen
87 Peetu Santalahti Rajan Urheilijat Miehet 40 v
89 Matti Sten Ammattiopisto Live Miehet Yleinen
90 Anssi Vainio HELSINKI Miehet 60 v
91 Lauri Vainio ESPOO Miehet Yleinen
92 Henry Wallen Miehet 40 v
93 Lars Vilhunen Koivumäen halkojat Miehet 50 v
94 Aaro Sipilä Espoo Miehet Yleinen
95 Olli Lammi VANTAA Miehet Yleinen
96
97
98
99

Lähtöryhmä:
10.06. 10:15 Kokeile Triathlonia Naiset
(46)
matkat:
200m - 14km - 2,5km (46)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
88 Mervi Seppi Vantaan Sanomat Naiset Yleinen
100 Meeri Akkila INKEROINEN Naiset Yleinen
101 Emmi Benson Naiset Yleinen
102 Saara Busi Naiset Yleinen
103 Sari Busi Triathlon club Heinola Naiset 60 v
104 Heidi Haapiainen Kouvola Naiset Yleinen
105 Sini Hakkarainen HYVINKÄÄ Naiset Yleinen
106 Tuulia Halla Helsingin Luistelijat Naiset Yleinen
107 Tuula Happonen Naiset Yleinen
108 Heidi Hienonen VANTAA Naiset 40 v
109 Olivia Hjelt HELSINKI Naiset Yleinen
110 Anna Järvinen Jyväskylä Naiset 40 v
111 Maria Kallio Vantaa Naiset Yleinen
112 Sanna Kants HELSINKI Naiset Yleinen
113 Johanna Karvonen Kuusamo Naiset 60 v
114 Taina Kaunisto VILLÄHDE Naiset 50 v
115 Lotta Keinänen TURKU Naiset Yleinen
116 Päivi Koskinen Naiset 40 v
117 Katja Luntamo TURKU Naiset 50 v
118 Tuula Mathlin Live-säätiö Naiset Yleinen
119 Satu Miikkulainen Espoo Naiset 50 v
120 Nona Moosmann VANTAA Naiset Yleinen
121 Tanja Muhli KOUVOLA Naiset Yleinen
122 Juulia Möksy HELSINKI Naiset Yleinen
123 Hui-Ju Niinimäki Live-säätiö Naiset Yleinen
124 Katariina Nokka Naiset Yleinen
125 Triinu Pitkänen VANTAA Naiset 50 v
126 Alina Ruonala-Lindgren Naiset 50 v
127 Kristiina Rämö Ylä-Tikkurilan Kipinä Naiset 60 v
128 Anna-Maria Sultan ESPOO Naiset Yleinen
129 Amanda Säilä VANTAA Naiset Yleinen
130 Kirsi-Marja Söder Espoo Naiset 60 v
131 Kristiina Thessman VS Team Naiset 40 v
132 Leena Toivonen Turku Naiset 40 v
133 Anne Uusilehto Turku Naiset 40 v
134 Eija-Sinikka Wiiala PORVOO Naiset Yleinen
135 Sanna Yli-Hakula VANTAA Naiset Yleinen
136 Sonia Zavaleta Toukkari Naiset Yleinen
137 Natalia Mozovko Live-säätiö Naiset 40 v
138 Marja-Leena Keränen Naiset 50 v
139
140
141
142
143
144

Lähtöryhmä:
10.06. 11:00 Tytöt 15v
(13)
matkat:
300m - 7km - 2.5km (13)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
145 Lotte Borremans Hyvinkää triathlon Tytöt 15 v
146 Ellen Fröjdö Turun Urheiluliitto Tytöt 15 v
147 Emma Haka-Risku Triathlonteam 226, Nokia Tytöt 15 v
148 Aino Hurmansalo TriVAteam Tytöt 15 v
149 Sofia Hämäläinen triVAteam Tytöt 15 v
150 Isa Hänninen Stamina TC Tytöt 15 v
151 Vilma Koivula TriVAteam ry Tytöt 15 v
152 Emilia Mäntyharju Tytöt 15 v
153 Lila Pieri HELSINKI Tytöt 15 v
154 Eerika Tiihonen Triathlon Vantaa Tytöt 15 v
155
156
157

Lähtöryhmä:
10.06. 11:10 Pojat 15 v
(12)
matkat:
300m - 7km - 2.5km (12)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
158 Riku Frilander Stamina TC Pojat 15 v
159 Leo Kervinen Triathlon Vantaa Pojat 15 v
160 Henri Källström Triathlon Vantaa Pojat 15 v
161 Eino Kämäri Uintiseura Kuhat Pojat 15 v
162 Karlo Lehtiö HIFK akatemia Pojat 15 v
163 Santeri Palvanen Nastola Triathlon Pojat 15 v
164 Aarne Ryynänen Nurmijärven Yleisurheilu Pojat 15 v
165 Johannes Strömsholm Aquaplus triathlon Pojat 15 v
166
167
168
169

Lähtöryhmä:
10.06. 11:45 Peesivapaa Naiset, SM Sprintti Yleinen
(5)
matkat:
750m - 20km - 5km (5)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
171 Janina Saarnio Turun Urheiluliitto ry Naiset Yleinen
172 Tytti Åberg Helsinki Triathlon ry Naiset Yleinen
174 Tiina Pohjalainen TriathlonSuomi ry Naiset Yleinen
176 Venla Koivula triVATeam ry Naiset Yleinen
178 Nella Paronen TriathlonSuomi ry Naiset Yleinen

Lähtöryhmä:
10.06. 11:45 Peesivapaa Naiset, SM Sprintti 23 v
(16)
matkat:
750m - 20km - 5km (16)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
170 Julia Kekkonen TriathlonSuomi ry Naiset 23 v
173 Ida Kontkanen Turun Urheiluliitto ry Naiset 23 v
177 Alexandra Arenius Turun Urheiluliitto ry Naiset 23 v
179
180 Ronja Haavisto TriathlonTeam 226 ry Naiset 23 v
181 Ada Holm Oulu Triathlon & Cycling ry Naiset 23 v
182 Tuuli Janhunen Stamina Triathlon Club ry Naiset 23 v
183 Pinja Kauppila X-tri Lahti Naiset 23 v
184 Lumi Laitinen Stamina Triathlon Club ry Naiset 23 v
185 Jutta Puranen Järvenpään Pyöräilijät ry Naiset 23 v
186 Emma Rainio Stamina Triathlon Club ry Naiset 23 v
187 Iida Reini Turun Urheiluliitto ry Naiset 23 v
188 Ida Wikman Keski-Pohjanmaan Triathlon ry Naiset 23 v
189
190
191

Lähtöryhmä:
10.06. 11:45 Peesivapaa Naiset, SM Sprintti 19 v
(10)
matkat:
750m - 20km - 5km (10)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
192 Veera Alihaanperä Turun Urheiluliitto ry Naiset 19 v
193 Elsa Aronniemi Helsinki Triathlon ry Naiset 19 v
194 Julianna Hannus TriathlonTeam 226 ry Naiset 19 v
195 Emilia Holmila Triathlon Vantaa ry Naiset 19 v
196 Eerika Lapinkero Stamina Triathlon Club ry Naiset 19 v
197 Vilma Puttonen Oulu Triathlon & Cycling ry Naiset 19 v
198 Aleksandra Räsänen Turun Urheiluliitto ry Naiset 19 v
199 Aava Tammilehto Helsinki Triathlon ry Naiset 19 v
200
201

Lähtöryhmä:
10.06. 11:45 Peesivapaa Naiset, SM Sprintti 17v
(19)
matkat:
750m - 20km - 5km (19)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
175 Kaisa Keränen Oulu Triathlon & Cycling ry Naiset 17 v
202
203 Mandi Hämäläinen Turun Urheiluliitto ry Naiset 17 v
204 Filippa Kokki TDT Triathlon Club Ry Naiset 17 v
205 Nenna Mäkinen X-tri Lahti Naiset 17 v
206 Kaisla Seppänen Helsinki Triathlon ry Naiset 17 v
207 Misella Suvitie Kajo Triathlon Naiset 17 v
208 Iina Vänttinen Triathlon Vantaa ry Naiset 17 v
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219

Lähtöryhmä:
10.06. 12:30 Peesivapaa Miehet, SM Sprintti Yleinen
(10)
matkat:
750m - 20km - 5km (10)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
222 Joona Tuikka TriathlonSuomi ry Miehet Yleinen
224 Mikko Karppinen Turun Urheiluliitto ry Miehet Yleinen
225 Jere Helminen Turun Urheiluliitto ry Miehet Yleinen
227 Timi Malinen TriathlonSuomi ry Miehet Yleinen
229 Otto Loukkalahti Turun Urheiluliitto ry Miehet Yleinen
230 Samu Hanhela NT Urheilu Oy Miehet Yleinen
231 Kim Harju Turun Urheiluliitto ry Miehet Yleinen
232 Juuso Manninen TriathlonSuomi ry Miehet Yleinen
233 Lassi Okka triVATeam ry Miehet Yleinen
234 Ilkka Utriainen Turun Urheiluliitto ry Miehet Yleinen

Lähtöryhmä:
10.06. 12:30 Peesivapaa Miehet, SM Sprintti 23 v
(16)
matkat:
750m - 20km - 5km (16)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
220 Max Walther TriathlonSuomi ry Miehet 23 v
221 Veikka Saren Someron Esa ry Miehet 23 v
223 Joona Lehtonen Aqua Plus Triathlon ry Miehet 23 v
226 Ville-Valtteri Salonen Aqua Plus Triathlon ry Miehet 23 v
228 Teppo Malinen TriathlonSuomi ry Miehet 23 v
235 Juuso Honkanen NT Urheilu Oy Miehet 23 v
236 Lauri Krapf Helsinki Triathlon ry Miehet 23 v
237 Pyry Paloviita TriathlonTeam 226 ry Miehet 23 v
238 Akseli Ylikoski Porin Tarmo Triathlon Miehet 23 v
239
240
241
242
243
244
245

Lähtöryhmä:
10.06. 12:30 Peesivapaa Miehet, SM Sprintti 19 v
(7)
matkat:
750m - 20km - 5km (7)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
246 Onni Jussila Turun Urheiluliitto ry Miehet 19 v
247 Jimi Mujunen X-tri Lahti Miehet 19 v
248 Roni Piilinen Turun Urheiluliitto ry Miehet 19 v
249 Pasi Retkin TriathlonTeam 226 ry Miehet 19 v
250 Miro Välitalo Stamina Triathlon Club ry Miehet 19 v
251
252

Lähtöryhmä:
10.06. 12:30 Peesivapaa Miehet, SM Sprintti 17 v
(18)
matkat:
750m - 20km - 5km (18)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
253 Saku Aro TriathlonTeam 226 ry Miehet 17 v
254 Joonatan Davie Turun Urheiluliitto ry Miehet 17 v
255 Lauri Huhtanen Stamina Triathlon Club ry Miehet 17 v
256 Aaro Imppola Hyvinkää Triathlon ry Miehet 17 v
257 Veikka Lassila Triathlon Vantaa ry Miehet 17 v
258 Tuomas Suikki Turun Urheiluliitto ry Miehet 17 v
259 Antero Tiihonen Triathlon Vantaa ry Miehet 17 v
260 Onni Venäläinen Stamina Triathlon Club ry Miehet 17 v
261 René Vuorio Turun Urheiluliitto ry Miehet 17 v
262
263
264
265
266
267
268
269
270

Lähtöryhmä:
10.06. 13:20 SM-Sprintti Miehet ikäsarjat 18-44v
(59)
matkat:
750m - 20km - 5km (59)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
271 Arttu Aaltonen Multisport Racing Miehet 40-44 v
272 Daniel Af Hällström Triathlon Vantaa ry Miehet 35-39 v
273 Iiro Christensen TriathlonSuomi ry Miehet 40-44 v
274 Timo Eronen TDT Triathlon Club Ry Miehet 30-34 v
275 Samuli Heikkilä Järvenpään Pyöräilijät ry Miehet 40-44 v
276 Pasi Heiskanen Tampereen Triathlon Klubi Miehet 35-39 v
277 Kimmo Holmström TKU Endurance Miehet 40-44 v
278 Juuso Högblom TriathlonSuomi ry Miehet 18-29 v
279 Johan Jern Helsinki Triathlon ry Miehet 18-29 v
280 Tomi Junkkila Keski-Pohjanmaan Triathlon ry Miehet 40-44 v
281 Ville Junttila IBD Triathlon Miehet 30-34 v
282 Juho Jurvelin TriathlonSuomi ry Miehet 30-34 v
283 Mika Jurvelin TriathlonSuomi ry Miehet 35-39 v
284 Antti Kaikkonen Miehet 30-34 v
285 Juho Kallio X-tri Lahti Miehet 40-44 v
286 Lauri Kiilholma X-tri Lahti Miehet 30-34 v
287 Daniel Kivilohkare TriathlonSuomi ry Miehet 35-39 v
288 Kalle Komi Miehet 18-29 v
289 Mika Korvenranta X-tri Lahti Miehet 35-39 v
290 Teemu Koskinen Turun Urheiluliitto ry Miehet 35-39 v
291 Oskari Kulmala Turun Urheiluliitto ry Miehet 40-44 v
292 Mitja Kylliäinen IBD Triathlon Miehet 30-34 v
293 Joel Kättö uWatts Helsinki ry Miehet 30-34 v
294 Aleksi Lager Turun Urheiluliitto ry Miehet 18-29 v
295 Janne Lehtovaara TriathlonSuomi ry Miehet 40-44 v
296 Mika Lievonen Karjalan Uimarit Triathlon Miehet 40-44 v
297 Jukka Liukkonen TKU Endurance Miehet 40-44 v
298 Sami Länsimaa Stamina Triathlon Club ry Miehet 35-39 v
299 Eetu Makkonen Miehet 18-29 v
300 Daniel Mannström Triathlon For Fun rf. Miehet 40-44 v
301 Lauri Marjamaa Velo Salo ry Miehet 18-29 v
302 Mikael Mård Helsinki Triathlon ry Miehet 40-44 v
303 Heikki Mäihäniemi Aqua Plus Triathlon ry Miehet 40-44 v
304 Mikko Mäkinen triVATeam ry Miehet 35-39 v
305 Arto Pajunen Triathlon Team Reckless Race ry Miehet 40-44 v
306 Heikki Parisod Turun Urheiluliitto ry Miehet 40-44 v
307 Antti Peltokorpi Turun Urheiluliitto ry Miehet 18-29 v
308 Santtu Pyymäki Multisport Racing ry Miehet 40-44 v
309 Henrik Rajala triVATeam ry Miehet 35-39 v
310 Jaakko Rantala 4speed Triathlon Team ry. Miehet 35-39 v
311 Juha-Pekka Rantanen Järvenpään Pyöräilijät ry Miehet 40-44 v
312 Jari Ruokonen Velo Salo ry Miehet 35-39 v
313 Heikki Sanelma Teisko Triathlon ry Miehet 35-39 v
314 Aleksi Sillanpää Tampereen Triathlon Klubi Miehet 18-29 v
315 Joni Sinko Turun Urheiluliitto ry Miehet 40-44 v
316 Peter Starck X-tri Lahti Miehet 40-44 v
317 Johannes Tervo uWatts Helsinki ry Miehet 30-34 v
318 Tuomas Tikkanen TriathlonSuomi ry Miehet 40-44 v
319 Marko Toivonen TriathlonSuomi ry Miehet 40-44 v
320 Antti Uusilehto Turun Urheiluliitto ry Miehet 35-39 v
321 Matias Warsta Järvenpään Pyöräilijät ry Miehet 40-44 v
322 Jukka Vartiainen Järvenpään Pyöräilijät ry Miehet 40-44 v
323 Tuomo Viskari Velo Saimaa ry. Miehet 40-44 v
324 Kerkko Visuri Helsinki Triathlon ry Miehet 18-29 v
325 Eemeli Hytönen VO2Magnum Miehet 40-44 v
326 Jukka Luoma-Halkola Espoo Miehet 35-39 v
327 Mikko Aro K3 Strength + Endurance Miehet 30-34 v
328
329

Lähtöryhmä:
10.06. 13:55 SM-Sprintti Miehet ikäsarjat 45v -
(76)
matkat:
750m - 20km - 5km (76)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
330 Sakari Ahlfors Hyvinkään Pyöräilijät ry Miehet 75-79
331 Juhani Airo X-tri Lahti Miehet 70-74 v
332 Niklas Andersson TriathlonSuomi ry Miehet 45-49 v
333 Erwin Borremans SKB Racing Triathlon Team ry Miehet 45-49 v
334 Jarno Eerikäinen 4speed Triathlon Team ry. Miehet 50-54 v
335 Tony Elomaa Triathlon Team Reckless Race ry Miehet 50-54 v
336 Petri Forma Wasa Triathlon ry Miehet 60-64 v
337 Jari Heino Hyvinkään Pyöräilijät ry Miehet 60-64 v
338 Esa Heinonen X-tri Lahti Miehet 55-59 v
339 Hannu Henriksson TriathlonTeam 226 ry Miehet 60-64 v
340 Juho Himanen Velo Saimaa ry. Miehet 50-54 v
341 Ilkka Hurmansalo Multisport racing Miehet 45-49 v
342 Jussi Isokoski Keski-Pohjanmaan Triathlon ry Miehet 50-54 v
343 Steve Joyce Hyvinkää Triathlon ry Miehet 60-64 v
344 Hannu Junkkaala 4speed Triathlon Team ry. Miehet 50-54 v
345 Ville Jussila Turun Urheiluliitto ry Miehet 45-49 v
346 Teuvo Juutilainen Endurance Club Joroinen ry Miehet 70-74 v
347 Jarkko Jäppinen Triathlon Club Heinola ry Miehet 55-59 v
348 Jari Järvinen Stamina Triathlon Club ry Miehet 45-49 v
349 Janne Kallio Suunto Elite Team Miehet 45-49 v
350 Timo Kanninen TDT Triathlon Club Ry Miehet 45-49 v
351 Marko Karppinen Triathlon Vantaa ry Miehet 50-54 v
352 Jari Kellokoski Stamina Triathlon Club ry Miehet 45-49 v
353 Toni Kilpinen Kieri ry Miehet 45-49 v
354 Tero Korhonen Helsinki Triathlon ry Miehet 50-54 v
355 Jarmo Koskela Helsinki Triathlon ry Miehet 50-54 v
356 Antti Koski Kajo Triathlon Miehet 55-59 v
357 Lauri Kölhi TriathlonSuomi ry Miehet 55-59 v
358 Petteri Lahti Helsinki Triathlon ry Miehet 50-54 v
359 Pekka Lehtinen SKB Racing Triathlon Team ry Miehet 45-49 v
360 Robert Liljequist TriathlonSuomi ry Miehet 50-54 v
361 Marcus Lindqvist Triathlon Team Reckless Race ry Miehet 45-49 v
362 Janne Lumia Team Upbeat Miehet 50-54 v
363 Marko Luomansuu TriathlonSuomi ry Miehet 55-59 v
364 Mikael Löfqvist Wasa Endurance ry Miehet 45-49 v
365 Juha Marjamaa TriathlonSuomi ry Miehet 55-59 v
366 Petri Mikkola Tawast Cycling Club ry Miehet 45-49 v
367 Jouni Mähönen TriathlonSuomi ry Miehet 50-54 v
368 Pasi Nevalainen Multisport Racing Miehet 50-54 v
369 Matti Nieminen Triathlon Club Heinola ry Miehet 70-74 v
370 Matti Nurvo Triathlon Vantaa ry Miehet 55-59 v
371 Miikka Osmo Team Manyone Miehet 45-49 v
372 Toni Paasiluoto Helsinki Triathlon ry Miehet 50-54 v
373 Kari Panula Wasa Endurance ry Miehet 65-69 v
374 Tom Perttala Velo Salo ry Miehet 45-49 v
375 Toni Pilsari Järvenpään Pyöräilijät ry Miehet 50-54 v
376 Raine Pulkkinen X-tri Lahti Miehet 45-49 v
377 Matti Punkari Hyvinkään Pyöräilijät ry Miehet 50-54 v
378 Mika Puskala Pyörä-68 Turku ry Miehet 50-54 v
379 Yrjö Qvarnberg Stamina Triathlon Club ry Miehet 75-79
380 Timo Rautamo Wasa Endurance ry Miehet 60-64 v
381 Mika Ropponen Karjalan Uimarit Triathlon Miehet 45-49 v
382 Jori Ruuskanen Turun Urheiluliitto ry Miehet 50-54 v
383 Pasi Salmela Keski-Pohjanmaan Triathlon ry Miehet 60-64 v
384 Jukka Salminen Helsinki Triathlon ry Miehet 60-64 v
385 Aleksi Seppänen TDT Triathlon Club Ry Miehet 45-49 v
386 Mikko Sillanpää Finntriathlon Miehet 50-54 v
387 Kasper Sjöholm Helsinki Triathlon ry Miehet 45-49 v
388 Mika Somppi X-tri Lahti Miehet 55-59 v
389 Timo Soukka TriathlonSuomi ry Miehet 55-59 v
390 Pasi Syyli Triathlon Team Reckless Race ry Miehet 55-59 v
391 Pekka Tauriainen Triathlon Vantaa ry Miehet 55-59 v
392 Antti Tikkanen Stamina Triathlon Club ry Miehet 45-49 v
393 Timo Turpeinen Karjalan Uimarit Triathlon Miehet 60-64 v
394 Leo Ukkonen TriathlonTeam 226 ry Miehet 65-69 v
395 Marko Vesanto Triathlon Vantaa ry Miehet 55-59 v
396 Henri Vähä-Ypyä TriathlonTeam 226 ry Miehet 50-54 v
397 Marko Andersson Järvenpään Pyöräilijät ry Miehet 55-59 v
398 Arto Helovuo TriathlonSuomi ry Miehet 45-49 v
399 Toni Kivinen Triathlon Vantaa ry Miehet 45-49 v
400
401
402
403
404
405

Lähtöryhmä:
10.06. 14:35 SM-Sprintti Naiset ikäsarjat 18v -
(94)
matkat:
750m - 20km - 5km (94)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
406 Emma Aho X-tri Lahti Naiset 18-29 v
407 Martina Aitolehti Helsinki Triathlon ry Naiset 40-44 v
408 Satu Alavalkama Helsinki Triathlon ry Naiset 60-64 v
409 Johanna Aronniemi Helsinki Triathlon ry Naiset 45-49 v
410 Nina Bergkulla Aqua Plus Triathlon ry Naiset 50-54 v
411 Maija Dietrich Triathlon Vantaa ry Naiset 45-49 v
412 Lotta Ekebom Turun Urheiluliitto ry Naiset 55-59 v
413 Anne Elo-Kinnunen Turun Urheiluliitto ry Naiset 65-69 v
414 Sara Erka X-tri Lahti Naiset 40-44 v
415 Susanne Frondelius Karjalan Uimarit Triathlon Naiset 18-29 v
416 Michaela Gräsbeck Porvoon Uimarit - Borgå Simmare ry Naiset 65-69 v
417 Anna Havas Kajo Triathlon Naiset 35-39 v
418 Maria Heikkinen Karjalan Uimarit Triathlon Naiset 40-44 v
419 Sanna Heikkinen Helsinki Triathlon ry Naiset 18-29 v
420 Susanne Heinonen Hyvinkään Pyöräilijät ry Naiset 45-49 v
421 Elina Honkavuori Tawast Cycling Club ry Naiset 40-44 v
422 Pirta Hotulainen TriathlonSuomi ry Naiset 45-49 v
423 Emely Häger Triathlon For Fun rf. Naiset 35-39 v
424 Niina Häkkinen TriathlonSuomi ry Naiset 40-44 v
425 Imke Höfling KUTU Triathlon Naiset 50-54 v
426 Heidi Immonen Turun Urheiluliitto ry Naiset 40-44 v
427 Aila Jaako-Hallqvist Arctic Triathlon Ry Naiset 65-69 v
428 Pinja-Liina Jalkanen Helsinki Triathlon ry Naiset 40-44 v
429 Katja Kallioinen X-tri Lahti Naiset 50-54 v
430 Jonna Kanninen TDT Triathlon Club Ry Naiset 35-39 v
431 Minna Kotamäki Tampereen Maratonklubi ry. Naiset 45-49 v
432 Iida Kulman TriathlonSuomi ry Naiset 18-29 v
433 Riina Kuuselo TriathlonSuomi ry Naiset 45-49 v
434 Sini Kössi Turun Urheiluliitto ry Naiset 35-39 v
435 Minna Lahtinen TriathlonSuomi ry Naiset 55-59 v
436 Essi Laine X-tri Lahti Naiset 35-39 v
437 Elina Laitinen Triathlonteam AquaTerra ry Naiset 55-59 v
438 Anu Lammi Turun Urheiluliitto ry Naiset 35-39 v
439 Anna Latva-Pukkila TriathlonSuomi ry Naiset 35-39 v
440 Katariina Lehtilahti TriathlonSuomi ry Naiset 18-29 v
441 Maria Lehto Stamina Triathlon Club ry Naiset 40-44 v
442 Kirsi Levä Tawast Cycling Club ry Naiset 55-59 v
443 Mirka Lumia Team Upbeat Naiset 45-49 v
444 Kaisa Lällä Stamina Triathlon Club ry Naiset 40-44 v
445 Niina Maisniemi SKB Racing Triathlon Team ry Naiset 55-59 v
446 Tuula Majander Tawast Cycling Club ry Naiset 60-64 v
447 Terhi Martikainen Keski-Pohjanmaan Triathlon ry Naiset 35-39 v
448 Tarja Masalin NT Urheilu Oy Naiset 40-44 v
449 Kaisa Mäkinen triVATeam ry Naiset 35-39 v
450 Taru Niemi Triathlon Club Heinola ry Naiset 30-34 v
451 Katariina Nuoranne Turun Urheiluliitto ry Naiset 45-49 v
452 Minna Nurvo Triathlon Vantaa ry Naiset 50-54 v
453 Riikka Nuutinen Triathlonteam AquaTerra ry Naiset 30-34 v
454 Nina Olin Helsinki Triathlon ry Naiset 45-49 v
455 Essi Olivès Helsinki Triathlon ry Naiset 50-54 v
456 Viivi Ollila TriathlonSuomi ry Naiset 30-34 v
457 Eija Pasanen Stamina Triathlon Club ry Naiset 50-54 v
458 Riitta Peitsala TriathlonSuomi ry Naiset 40-44 v
459 Jenny Pettersson Åland Triathlon Club Naiset 40-44 v
460 Satu Pippola Turun Urheiluliitto ry Naiset 50-54 v
461 Karoliina Pitkänen Aqua Plus Triathlon ry Naiset 35-39 v
462 Tuula Pitkänen Hyvinkään Pyöräilijät ry Naiset 55-59 v
463 Iina Puskala Pyörä-68 Turku ry Naiset 45-49 v
464 Arja Puttonen Järvenpään Pyöräilijät ry Naiset 60-64 v
465 Hanna Pyymäki TDT Triathlon Club Ry Naiset 35-39 v
466 Marika Rantanen X-tri Lahti Naiset 60-64 v
467 Liisa Rantatulkkila Haukiputaan Heitto ry Naiset 40-44 v
468 Joanna Rintala Järvenpään Pyöräilijät ry Naiset 35-39 v
469 Kirsi Roine Triathlon Vantaa ry Naiset 45-49 v
470 Hannele Rosti Saarijärven Pullistus Naiset 45-49 v
471 Kiti Ruissalo Team Manyone Naiset 35-39 v
472 Inger Ruotanen Helsinki Triathlon ry Naiset 55-59 v
473 Paula Saari X-tri Lahti Naiset 35-39 v
474 Taru Schroderus X-tri Lahti Naiset 45-49 v
475 Sini Seppälä TriathlonSuomi ry Naiset 30-34 v
476 Minna Sivunen triVATeam ry Naiset 60-64 v
477 Annika Suvela TriBabes Finland ry Naiset 45-49 v
478 Maria Söderström TriathlonSuomi ry Naiset 45-49 v
479 Pirjo Tenhu Triathlon Club Heinola ry Naiset 55-59 v
480 Paula Luokola TriathlonSuomi ry Naiset 40-44 v
481 Henriikka Timonen TriathlonSuomi ry Naiset 35-39 v
482 Kirsi Tuunanen Lapuan Virkiä Naiset 45-49 v
483 Sari Tuuri Ride Etelä-Pohjanmaa ry Naiset 40-44 v
484 Ella Tyrväinen TriathlonSuomi ry Naiset 35-39 v
485 Sini Virtanen VO2Magnum Naiset 35-39 v
486 Karoliina Welin TDT Triathlon Club Ry Naiset 30-34 v
487 Laura Vuoristo Turun Urheiluliitto ry Naiset 30-34 v
488 Ulla Yrjölä Stamina Triathlon Club ry Naiset 50-54 v
489 Sigrid Österlund Naiset 18-29 v
490 Juulia Paavonen Helsinki Triathlon ry Naiset 50-54 v
491 Heidi Nousiainen TriathlonSuomi ry Naiset 35-39 v
492
493
494
495
496
497
498
499

Lähtöryhmä:
10.06. 15:20 Kilpakunto Miehet
(100)
matkat:
750m - 20km - 5km (100)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
500 Jussi Ahtikari Triathlon Vantaa Miehet 40 v
501 Veli-Pekka Anttonen Triathlon Vantaa Miehet 40 v
502 Tomi Arola ESPOO Miehet 40 v
503 Iiro Asplund X-tri Lahti Miehet Yleinen
504 Tube Avonius Helsinki Triathlon Miehet 50 v
505 Ilja Barinov Miehet 40 v
506 Mika Benson Kerava Miehet Yleinen
507 Markku Björn HelTri Miehet 70 v
508 Mikael Gardberg Sanomain kerho Miehet 50 v
509 Jarko Hammar Turunseudun kenttäurheilijat Miehet Yleinen
510 Aleksanteri Hanska Miehet Yleinen
511 Jari Hanska Helsinki Triathlon Miehet 40 v
512 Anton Hassel CrossFit 10k Miehet Yleinen
513 Sami Hemminki Hupa Triathlon Miehet 40 v
514 Jonas Holm ESPOO Miehet Yleinen
515 Jussi Hyvärinen HELSINKI Miehet Yleinen
516 Petteri Hyyppä GladiusTri Miehet 40 v
517 Juuso Johansson KUUSISTO Miehet Yleinen
518 Jani Joki Miehet 40 v
519 Tapio Jokinen Veikkaus Miehet Yleinen
520 Jari Kainulainen Triathlon Vantaa Miehet 50 v
521 Marko Kangasmäki Manyone Miehet 40 v
522 Joni Karras Miehet Yleinen
523 Emil Anila Heltri Miehet Yleinen
524 Olli Kaure IBD Triathlon Miehet 40 v
525 Vladimir Kekez Renta Runners Miehet Yleinen
526 Mikko Keskinen Turun Urheiluliitto Miehet Yleinen
527 Antti Kimpimäki SÖDERKULLA Miehet 40 v
528 Tuomas Kinanen Hannuksen Ponnistus Miehet 50 v
529 Jussi Kinnari Vantaa Miehet 40 v
530 Tero Kojo Helsingin Luistelijat Miehet 40 v
531 Jonne Koski CrossFit 10k Miehet Yleinen
532 Jukka Kumpulainen Tampereen Maratonklubi Miehet 50 v
533 Joonas Kuosa Hieronta Jumiton Miehet Yleinen
534 Mitja Kylliäinen IBD Triathlon Miehet Yleinen
535 Vallo Kärbo Triathlon Vantaa Miehet 40 v
536 Veljo Kärbo Triathlon Vantaa Miehet 40 v
537 Jyri Lamminmäki HELSINKI Miehet 50 v
538 Juha Latvala Kosu Miehet Yleinen
539 Kaido Lepalind Hyvinkää Triathlon Miehet 40 v
540 Joonas Levón Lucky Triathletes Miehet Yleinen
541 Jaakko Linna IBD Triathlon Miehet 50 v
542 Petrus Luhtaniemi TriathlonSuomi Miehet Yleinen
543 Pauli Lönnoth HELSINKI Miehet 50 v
544 Jukka Majander Tawast Cycling Club Miehet 60 v
545 Mikael Mattlin Miehet 40 v
546 Peter Mero X-tri Miehet 50 v
547 Thomas Metzner Ekenäs simsällskap Miehet 50 v
548 Jaakko Mikkonen HyTri Miehet Yleinen
549 Artur Moberg Helsinki Miehet 40 v
550 Markus Mutikainen Triathlon Suomi ry Miehet 50 v
551 Miikka Mäkelä Helsinki Miehet Yleinen
552 Mikko Mäkelä Hyvinkää Triathlon Miehet 40 v
553 Antti Männistö Hyvinkää Triathlon Miehet 40 v
554 Ville Määttänen VANTAA Miehet Yleinen
555 Eerno Niemenmaa Miehet Yleinen
556 Veikko Niinikoski Helsinki Triathlon ry Miehet 40 v
557 Henri Nyroos Helsinki Miehet 40 v
558 Markus Oksanen Vantaan Hiihtoseura Miehet 40 v
559 Vesa Parikka Tammela Miehet 60 v
560 Ante Pettersson HELSINKI Miehet Yleinen
561 Ari Pitkänen Miehet 50 v
562 Antti Pulkki Vantaa Miehet 40 v
563 Eerik Pulkkinen TURKU Miehet Yleinen
564 Mikko Pusa Miehet Yleinen
565 Niko Pyhtilä Miehet Yleinen
566 Mikko Rautala Karkkila Miehet 60 v
567 Juha Rinne Vääksy Miehet 40 v
568 Leevi Salmi Special olympics triathlon Miehet Yleinen
569
570 Arto Saviranta SALO Miehet 60 v
571 Pertti Saviranta HELSINKI Miehet 60 v
572 Valtteri Seraste VANTAA Miehet Yleinen
573 Marko Siro Triathlon Vantaa Miehet 50 v
574 Cyril Sjöström Helsingin Juoksijat Miehet Yleinen
575 Markku Szymczak TriathlonSuomi Miehet 40 v
576 Hindrek Tamm Helsinki Triathlon Miehet 40 v
577 Aleksi Tikkanen Uinti Imatra Miehet 40 v
578 Mikko Utecht IBD Triathlon Miehet Yleinen
579 Mikko Valimaa Järvenpään Pyöräilijät ry Miehet 40 v
580 Erkki Valtonen Järvenpään Pyöräilijät Miehet 40 v
581 Niklas Wickholm VANTAA Miehet Yleinen
582 Aleksi Vihanto HELSINKI Miehet Yleinen
583 Antti-Juhani Wihuri TriathlonSuomi Miehet 50 v
584 Lauri Viitanen Tampereen Triathlon Klubi Miehet 60 v
585 Jukka Viljanen Miehet 50 v
586 Jussi Wirgentius VANTAA Miehet 40 v
587 Jari Väyrynen Vantaa Miehet 60 v
588 Petri Väänänen Isännöinti P. Väänänen Miehet 60 v
589 Kimmo Väyrynen Kauniainen Miehet 50 v
590 Ilmari Lehtinen HELSINKI Miehet Yleinen
591 Oskari Kruth Miehet Yleinen
592 Timo Wagner HELSINKI Miehet Yleinen
593
594
595
596
597
598
599

Lähtöryhmä:
10.06. 15:20 Miehet Joukkueviesti Lyhyt
(5)
matkat:
750m - 20km - 5km (5)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
600 Anna Lindholm, Tommi Lindholm, Tommi Lindholm 4speed Triathlon Team Miehet
601 Sari Pulkkinen, Juhani Pulkkinen, Sakari Pulkkinen HELSINKI Miehet
602
603
604

Lähtöryhmä:
10.06. 15:30 Lasten Joukkueviestit
(11)
matkat:
200m - 7km - 2,5km (11)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
605 Kaisli Ruha, Fanny Eskolin, Elvira Kervinen Triathlon Vantaa ry T13
606 Ilona Antila, Viivi Paavola, Tara Hallia Järvenpään Uintiklubi ry T15
607 Väinö Holopainen, Joel Ruonio, Matilda Junttonen Triathlon Vantaa ry P11
608 Leo Kervinen, Henri Källström, Eerika Tiihonen Triathlon Vantaa ry P15
609 Otto Vesikansa, Edvin Kervinen, Onni Koikkalainen Triathlon Vantaa ry P13
610 Aino Uuspelto, Viola Holopainen, Amanda Junttonen Triathlon Vantaa ry T13
611 Anni Uuspelto, Nilla Schula, Mea Uppa Triathlon Vantaa ry T13
612
613
614
615

Lähtöryhmä:
10.06. 15:40 Kilpakunto Naiset
(89)
matkat:
750m - 20km - 5km (89)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
616 Päivi Bosquet Hyvinkään Triathlon Naiset 50 v
617 Katja Graff Lucky Triathletes Naiset Yleinen
618 Oona Haavisto IBD Triathlon Naiset Yleinen
619 Taru Halla Raatamo Naiset 40 v
620 Mari Hartikainen LIVE Naiset Yleinen
621 Anni Heikkinen TriathlonSuomi ry Naiset Yleinen
622 Malla Heinonen Hyvinkää Triathlon Naiset 40 v
623 Nea Hellman Triathlon Vantaa Naiset Yleinen
624 Tea Telamo TriathlonSuomi Naiset 40 v
625 Anne-Mari Ilo Vantaa Triahtlon Naiset Yleinen
626 Jessica Jokivirta JÄRVENPÄÄ Naiset Yleinen
627 Pia Jormanainen Naiset 40 v
628 Paula Jukarainen Naiset Yleinen
629 Ripsa Järvi Sisä-Suomen Valjakkourheilijat Naiset Yleinen
630 Aino Kari Porvoo Naiset Yleinen
631 Tanja Kari LOHJA Naiset 40 v
632 Eeva-Mari Karine Naiset 40 v
633 Heidi Kaunisto TriathlonSuomi Naiset Yleinen
634 Laura Koskiniemi Naiset Yleinen
635 Sari Kukkonen KeUi Triathlon Naiset 50 v
636 Pauliina Kulman Triathlon Suomi Tampere Naiset Yleinen
637 Hanna Kunelius CrossFit10k Naiset Yleinen
638 Heidi Kunelius Crossfit 10k Naiset Yleinen
639 Ilona Kunnas X-tri Lahti Naiset Yleinen
640 Suvi Lehtinen Järvenpään pyöräilijät ry Naiset 40 v
641 Roosa Lehtola Team Raasto Naiset Yleinen
642 Teija Lehtola Espoo Naiset 50 v
643 Minna Lehtonen Tawast cycling club Naiset Yleinen
644 Heidi Leino Triathlon Vantaa Naiset 50 v
645 Henna Leivo HELSINKI Naiset Yleinen
646 Emilia Leppänen CrossFit 10k Naiset Yleinen
647
648 Jenny Lindqvist Naiset 40 v
649 Satu-Maija Länsimaa X-tri Lahti Naiset Yleinen
650 Tanja Manninen VANTAA Naiset 40 v
651 Carita Marttunen Helsinki Triathlon Naiset 40 v
652 Evgenia Molchina ESPOO Naiset Yleinen
653 Hanna-Mari Mustonen ASKAINEN Naiset 50 v
654 Minttu Mustonen Espoon kilpauinti Naiset 40 v
655 Outi Mäkinen TIKKALA Naiset 40 v
656 Katja Mölsä Vantaa Triathlon Naiset 40 v
657 Pia Naakka HAMINA Naiset 50 v
658 Sanni Nevala TriathlonSuomi Naiset Yleinen
659 Tanja Niemi Stamina Naiset Yleinen
660 Hanna Niinimäki LEMPÄÄLÄ Naiset Yleinen
661 Outi Pakkala IBD Triathlon Naiset 40 v
662 Susanna Palvanen Tuusula Naiset Yleinen
663 Helena Pennanen TriathlonSuomi ry Naiset Yleinen
664 Tuuli Petäjä-Sirén Naiset 40 v
665 Pia Piirainen Triathlon Suomi Naiset 50 v
666 Sini Piiroinen Tawast Cycling Club Naiset Yleinen
667 Polina Polusk Naiset Yleinen
668 Saija Pouru Helsinki Naiset Yleinen
669 Juulia Purho Naiset Yleinen
670 Pinja Pöllänen Rasti-Hyry Naiset Yleinen
671 Hanne-Mari Rautio Helsinki Naiset 50 v
672 Marjo Reijonen-Borremans SKB Racing Triathlon Team ry Naiset 40 v
673 Sanna Riihinen Triathlon Suomi Naiset 60 v
674 Ulla Saarikko-Piirainen Naiset 50 v
675 Essi Sainio Helsinki Naiset Yleinen
676 Eeva Salmenpohja Naiset 40 v
677 Salla Salo VANTAA Naiset Yleinen
678 Anne Sankari Aqua Plus Triathlon Naiset 50 v
679 Neea Seppänen JYVÄSKYLÄ Naiset Yleinen
680 Elina Sipinen CrossFit 10K Naiset Yleinen
681 Johanna Tanhuanpää Naiset 40 v
682 Oona Tenhunen Puharin tytöt Naiset Yleinen
683 Tuula Tenkanen IBD Triathlon Naiset Yleinen
684 Kati Teuri Espoo Naiset 50 v
685 Pihla Tornberg VANTAA Naiset Yleinen
686 Elina Törmä RIIHIMÄKI Naiset 40 v
687 Mette Uljens Vaasa Naiset Yleinen
688 Laura Utriainen Naiset Yleinen
689 Henna Wahlsten Tuusula Naiset 40 v
690 Mirka Vainikka HELSINKI Naiset 40 v
691 Milja Vepsäläinen HTU Stadi Naiset 40 v
692 Minna Westersund Tawast Cycling Club ry Naiset 40 v
693 Maria Vickholm BS-PU triathlon Naiset 40 v
694 Eleonoora Wihuri Helsinki triathlon Naiset Yleinen
695 Mari Neuvonen Helsinki Triathlon Naiset 50 v
696 Noora Perhiö TriathlonSuomi Naiset Yleinen
697 Vilma Setälä HELSINKI Naiset Yleinen
698 Heidi Tikkanen Naiset Yleinen
699 Vivian Vapaavuori ESPOO Naiset Yleinen
700
701
702
703
704

Lähtöryhmä:
10.06. 15:40 Naiset joukkueviesti Lyhyt
(5)
matkat:
750m - 20km - 5km (5)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
705 Mia Keinänen, Sonja Keinänen, Laura Keinänen Naiset
706
707
708
709

Lähtöryhmä:
10.06. 17:00 SM-joukkueviesti Yleinen
(17)
matkat:
200m - 5km - 1,5-2 km (17)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1500 Kim Harju,Janina Saarnio Mikko Puputti, Vuokko Suomäki Turun Urheiluliitto ry yhteisikä: 128 vuotta
1501 Henri Pohjalainen,Laura Hietanen Johannes Tervo, Oona Hilkamo uWatts Helsinki ry yhteisikä: 129 vuotta
1502 Max Walther,Julia Kekkonen Timi Malinen, Nella Paronen TriathlonSuomi ry yhteisikä: 91 vuotta
1503 Juuso Manninen,Mirka Vahtera Joona Tuikka, Tiina Pohjalainen TriathlonSuomi ry yhteisikä: 140 vuotta
1504 Teppo Malinen,Meri Savolainen Juha-Matti Halonen, Maria Söderström TriathlonSuomi ry yhteisikä: 135 vuotta
1505 Lassi Okka,Sofia Hämäläinen Anssi Huttunen, Venla Koivula triVATeam ry yhteisikä: 126 vuotta
1506 Leevi Hietanen,Astrid Snäll Ilkka Utriainen, Jenny Vuori Turun Urheiluliitto ry yhteisikä: 111 vuotta
1507 Joel Af Hällström,Mira Sillanpää Daniel Af Hällström, Maria Hari Triathlon Vantaa ry yhteisikä: 145 vuotta
1508 Jere Helminen,Iida Reini Otto Loukkalahti, Ida Kontkanen Turun Urheiluliitto ry yhteisikä: 96 vuotta
1509 Teemu Parviainen,Anna Punkkinen Jaakko Rantala, Aira-Maarit Mantsinen 4speed Triathlon Team ry. yhteisikä: 132 vuotta
1510 Mikko Mäkinen,Tiina Sandell Mika Hämäläinen, Anni Eskola triVATeam ry yhteisikä: 156 vuotta
1511 Lauri Krapf,Sanna Heikkinen Bernd Mom, Tytti Åberg Helsinki Triathlon ry yhteisikä: 119 vuotta
1512
1513
1514
1515
1516

Lähtöryhmä:
10.06. 17:00 SM-joukkueviesti Nuorten sarja
(9)
matkat:
200m - 5km - 1,5-2 km (9)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1517 Onni Venäläinen,Oona Venäläinen Lauri Huhtanen, Eerika Lapinkero Stamina Triathlon Club ry yhteisikä: 67 vuotta
1518 Rene-Petter Vuorio,Mandi Hämäläinen Roni Piilinen, Veera Alihaanperä Turun Urheiluliitto ry yhteisikä: 70 vuotta
1519 Leo Kervinen,Emilia Holmila Henri Källström, Iina Vänttinen Triathlon Vantaa ry yhteisikä: 65 vuotta
1520 Joonatan Davie,Ellen Fröjö Tuomas Suikki, Alexandra Räsänen Turun Urheiluliitto ry yhteisikä: 67 vuotta
1521 Ohto Heiskanen,Kaisla Seppänen Aava Tammileho, Elsa Aronniemi Helsinki Triathlon ry yhteisikä: 70 vuotta
1522
1523
1524
1525

Lähtöryhmä:
10.06. 17:00 SM-joukkueviesti Masters 170v
(9)
matkat:
200m - 5km - 1,5-2 km (9)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1526 Magnus Hellström,Henrika Backlund Eric Roos, Laura Askola Gladius Kirkkonummi ry yhteisikä: 179 vuotta
1527 Jari Järvinen,Anu Holmstedt Antti Tikkanen, Maria Lehto Stamina Triathlon Club ry yhteisikä: 179 vuotta
1528 Timo Ustinov,Daniela Kaskivirta Pekka Lehtinen, Sini Hartikainen SKB Racing Triathlon Team ry yhteisikä: 172 vuotta
1529 Tuomas Perälä,Jatta Sederholm Olli Hoikka, Outi Matikainen WillTri ry yhteisikä: 171 vuotta
1530 Kaj Järveläinen,Sini Loponen Juhapekka Tukiainen, Hanna Järveläinen Joroisten Sporttiklubi yhteisikä: 189 vuotta
1531
1532
1533
1534

Lähtöryhmä:
10.06. 17:00 SM-joukkueviesti Masters 210v
(10)
matkat:
200m - 5km - 1,5-2 km (10)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1535 Juha-Pekka Halmeenmäki,Paula Luokola Marko Keskikukko, Minna Lahtinen TriathlonSuomi ry yhteisikä: 212 vuotta
1536 Pekka Tauriainen,Minna Nurvo Fred Keus, Kirsi Roine Triathlon Vantaa ry yhteisikä: 213 vuotta
1537 Harri Westerlund,Jaana Vaulamo Matti Punkari, Sanna Lehtinen Hyvinkään Pyöräilijät ry yhteisikä: 210 vuotta
1538
1539
1540
1541
1542
1543
1544

Lähtöryhmä:
11.06. 9:00 Kuntosarja Miehet
(50)
matkat:
500m - 20km - 5km (50)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
710 Juuso Aitta Miehet Yleinen
711 Miika Aulakoski Miehet Yleinen
712 Alexander Brantberg Miehet Yleinen
713 Anthony Brantberg KOUVOLA Miehet 50 v
714 Niklas Forsman SMURF Miehet 50 v
715 Olivier Guenec SMURF Miehet 50 v
716 Panu Hiekkataipale Helsinki Miehet 40 v
717 Aapo Häkkinen HELSINKI Miehet 40 v
718 Panu Jalas LAHTI Miehet 60 v
719 Jorma Järvinen KERAVA Miehet 70 v
720 Olli Kiikkilä VT Miehet Yleinen
721 Pekka Kiviahde Siuntio Miehet Yleinen
722 Atte Kurko Tri4C Miehet Yleinen
723 Mitja Kylliäinen IBD Triathlon Miehet Yleinen
724 Risto Laakkonen LAAKKOset Miehet 60 v
725 Jean Laurila Miehet Yleinen
726 Herkko Liimatainen Miehet Yleinen
727 Lauri Lilja Miehet Yleinen
728 Jani Lukkarinen HELSINKI Miehet Yleinen
729 Jan-Erik Luukkonen Miehet 40 v
730 Henri Manner HELSINKI Miehet Yleinen
731 Juho Martikainen Miehet Yleinen
732 Mika Meller Tilun kunto Miehet 50 v
733 Kasperi Murtolehto Miehet Yleinen
734 Niko Nuutinen Miehet Yleinen
735 Jesper Nyberg HELSINKI Miehet 40 v
736 Jonathan Nyberg GV if Miehet 40 v
737 Mihail Papazoglou Miehet Yleinen
738 Patrik Salminen Miehet Yleinen
739 Juha Sartanen HELSINKI Miehet Yleinen
740 Jaakko Sippola Miehet 40 v
741 Henrik Söderholm Miehet Yleinen
742 Nicholas Söderholm HELSINKI Miehet Yleinen
743 Anssi Tölski HELSINKI Miehet Yleinen
744 Juha-Pekka Vainikka Aimolan Urheilijat Miehet 40 v
745 Olli Veikkola Miehet Yleinen
746 Aleks Voynov VANTAA Miehet Yleinen
747 Toni Yli-Honkaluoma VANTAA Miehet Yleinen
748 Joni Åke SMURF Miehet Yleinen
749
750
751
752
753
754
755
756
757
758
759

Lähtöryhmä:
11.06. 9:03 Kuntosarja Naiset
(35)
matkat:
500m - 20km - 5km (35)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
760 Tarja Hammarberg Kerava Naiset 50 v
761 Marjo Holopainen Triathlon Vantaa Naiset 40 v
762 Jonna Hämäläinen Espoo Naiset Yleinen
763 Liina Kankaanpää-Wickström Sipoo Naiset 50 v
764 Satu Kilpirova Järvenpään pyörä Naiset 40 v
765 Sonia Klepinine Naiset Yleinen
766 Kaisa Tirkkonen Stamina TC Naiset 40 v
767
768 Heidi Lindholm VANTAA Naiset Yleinen
769 Minna Luukka UPPSALA Naiset Yleinen
770 Terhi Makkonen JÄRVENPÄÄ Naiset 40 v
771 Linda Melanen HELSINKI Naiset Yleinen
772 Heidi Metsola Kehokulma Naiset 40 v
773 Alzbeta Necadova HELSINKI Naiset Yleinen
774 Nina Norjama HTU Silakkasiskot Naiset 40 v
775 Sanna Peltomäki Naiset Yleinen
776
777 Pilvi Rautio HELSINKI Naiset Yleinen
778 Niina Roiko-Jokela Naiset Yleinen
779 Jonna Sirkka Naiset 40 v
780 Sanna Sopanen HELSINKI Naiset 40 v
781 Juulia Tala Helsinki Naiset Yleinen
782 Darja Toivanen Naiset 40 v
783 Anna-Maija Törmälä Triathlon Vantaa Naiset 40 v
784 Emilia Varhimo Naiset 40 v
785 Jenni Vehviläinen HelTri Naiset Yleinen
786
787
788
789
790
791
792
793
794

Lähtöryhmä:
11.06. 9:40 Puolimatka Miehet
(65)
matkat:
1,9km - 90km - 21km (65)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
795 Jaakko Ala-Rämi Kylmäkosken Ninjakerho Miehet Yleinen
796 Ville Alopaeus TriathlonSuomi Miehet 50 v
797 Robin Aspelin PARAINEN Miehet 40 v
798 Peter Blanz Miehet 40 v
799 Christian Ellinger LANE4 Miehet 40 v
800 Liam Foley TAMPERE Miehet Yleinen
801 Janne Haaksluoto Miehet 40 v
802 Markus Heikkilä Veikkaus Miehet 40 v
803 Veikko Heikkilä BS-PU Triathlon Miehet 40 v
804 Joonas Illikainen TriathlonSuomi Miehet Yleinen
805 Klaus Julin Miehet Yleinen
806 Petri Kasurinen SOK Miehet 50 v
807 Niko Kettunen Heltri Miehet 50 v
808 Tommy Korin Peräkylän Ponnistus Miehet 40 v
809 Mikko Kotamies Reaktor Miehet Yleinen
810
811 Dmytro Lesnyak Miehet 40 v
812 Marcus Lindqvist Triathlon Team Reckless Race Miehet 40 v
813 Nikita Lunin Miehet Yleinen
814 Oskari Mantere HELSINKI Miehet Yleinen
815 Terho Mutikainen ESPOO Miehet Yleinen
816 Johannes Mutta Helsinki Miehet Yleinen
817 Pekka Mäkelä Aqua Plus Triathlon Miehet 50 v
818 Toni Mäkelä Miehet Yleinen
819 Jarno Naumanen HPU Miehet Yleinen
820 Henri Noste Miehet Yleinen
821 Joonas Notkola TriathlonSuomi ry Miehet Yleinen
822 Antti Olin Team Kamplela Miehet 50 v
823 Jean-Luc Olives Tri Coaching Finland Miehet 50 v
824 Esa Ollikainen Helsinki Triathlon Miehet 50 v
825 Jouni Pasanen Hölkkämäyrät Miehet 40 v
826 Tuomas Peltola Turun Urheiluliitto Miehet Yleinen
827 Andrea Pieri HELSINKI Miehet 50 v
828 Pauli Piirainen Willtri Miehet Yleinen
829 Tuukka Pirttiniemi Helsinki triathlon Miehet Yleinen
830 Jukka Rapo Team Kampela Miehet 50 v
831 Aatu Ratinen X-tri Lahti Miehet Yleinen
832 Nicolas Recorbet TriathlonSuomi Miehet 40 v
833 Henri Rosenström TriathlonSuomi Miehet Yleinen
834 Pablo Rafael Ruiz Martinez Miehet 50 v
835 Jussi Ruokolainen DDR Miehet 40 v
836 Pekka Ruuska 4 Speed Triathlon Team Miehet 40 v
837 Reeti Saarinen Miehet Yleinen
838 Janne Siltanen TriathlonSuomi ry Miehet 40 v
839 Mikko Sopanen Team Bachata Miehet 40 v
840 Anssi Törmä HELSINKI Miehet 40 v
841 Eetu Uotinen Team Savuo Miehet 40 v
842 Antti Uusitupa Turun Urheiluliitto Miehet Yleinen
843
844 Tuomo Valtari Vantaa Miehet Yleinen
845 Konsta Varonen ESPOO Miehet Yleinen
846 Ville Viitanen Helsinki Triathlon Miehet 50 v
847 Vova Vlasjuk Triathlon Vantaa Miehet Yleinen
848 Paavo Väänänen LUP-82 Miehet 40 v
849 Yue Yu Ressun Lukio Miehet Yleinen
850 Nico Österberg Miehet Yleinen
851 Antti Snicker Helsinki Triathlon Miehet Yleinen
852
853
854
855
856
857
858
859

Lähtöryhmä:
11.06. 9:43 Puolimatka Naiset
(25)
matkat:
1,9km - 90km - 21km (25)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
860 Laura Airaksinen Tawast cycling club Naiset Yleinen
861 Vilhelmiina Alaoja JYPS Naiset Yleinen
862 Yvonne Aspelin PARAINEN Naiset 40 v
863 Anna-Liina Blomberg Naiset Yleinen
864
865 Heini Karvonen HelTri Naiset Yleinen
866 Sonja Klaus Reckless Race Naiset 50 v
867 Venla Lymysalo Naiset Yleinen
868 Camilla Långsjö TriathlonSuomi Naiset Yleinen
869 Terhi Pohjanhovi TriathlonSuomi Naiset 40 v
870 Liisa Saaranen MIKKELI Naiset Yleinen
871 Niina Saaranen HELSINKI Naiset Yleinen
872 Leena Sakko Oulu Triathlon & Cycling Naiset Yleinen
873 Hanna Tervo Triathlonteam AquaTerra ry Naiset Yleinen
874 Liisa Tiussa MTBCF Naiset 40 v
875 Kirsi Tuunanen Lapuan Virkiä Naiset 40 v
876 Jenni Tynkkynen HÄMEENLINNA Naiset Yleinen
877 Miira Saarinen HELSINKI Naiset Yleinen
878
879
880
881
882
883
884

Lähtöryhmä:
11.06. 10:30 Avovesiuinti 250m
(3)
matkat:
250 m (3)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
885 Tuomas Peltola VANTAA Miehet Yleinen
886
887

Lähtöryhmä:
11.06. 10:30 Avovesiuinti 750m
(7)
matkat:
750 m (7)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
888 Maria Eronen-Valli Seinäjoki Naiset Yleinen
889 Pirta Hotulainen TriathlonSuomi Naiset Yleinen
890 Timo Koivula Vantaa Miehet Yleinen
891
892
893
894

Lähtöryhmä:
11.06. 10:30 Avovesiuinti 1500m
(25)
matkat:
1500 m (25)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
895 Pavlo Dmytrenko ESPOO Miehet Yleinen
896 Oskari Ihalainen HELSINKI Miehet Yleinen
897 Johanna Kara Espoon Kilpauinti Naiset Yleinen
898 Mari Kasvio Espoon Kilpauinti Naiset Yleinen
899 Niklas Kaustinen Helsinii Miehet Yleinen
900 Mitja Kylliäinen IBD Triathlon Miehet Yleinen
901 Vallo Kärbo Triathlon Vantaa Miehet Yleinen
902 Veljo Kärbo Triathlon Vantaa Miehet Yleinen
903 Janne Lundberg TEAM BERLIININMUNKKI Miehet Yleinen
904 Marko Lysmä Cetus Miehet Yleinen
905 Terhi Martikainen Keski-Pohjanmaa Triathlon Naiset Yleinen
906 Pauliina Melamies Triathlon Vantaa Naiset Yleinen
907 Reijo Mylläri Heltri Miehet Yleinen
908 Outi Pakkala IBD Triathlon Naiset Yleinen
909 Annaleena Wuorenrinne Helsinki Triathlon Naiset Yleinen
910 Milla Hollmén Turun Urheiluliitto ry Naiset Yleinen
911 Juha-Pekka Halmeenmäki Triathlonsuomi Miehet Yleinen
912
913
914
915
916
917
918
919

Lähtöryhmä:
11.06. 10:45 Kuusijärvijuoksu 10 km
(15)
matkat:
10 km (15)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
920 Juha Enberg JÄRVENPÄÄ Miehet Yleinen
921 Hanna-Maria Habes VANTAA Naiset Yleinen
922 Reetta Laine VANTAA Naiset Yleinen
923 Anna Mantere HELSINKI Naiset Yleinen
924 Marko Savolainen Ku-58 Miehet Yleinen
925 Tuija Savolainen VANTAA Naiset Yleinen
926 Johanna Vepsä Ammattiopisto Live Naiset Yleinen
927 Titta Hänninen Ammattiopisto Live Naiset Yleinen
928
929
930
931
932
933
934

Lähtöryhmä:
11.06. 10:45 Kuusijärvijuoksu 5 km
(6)
matkat:
5 km (6)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
935 Riina Autio Naiset Yleinen
936 Veka Ohtamaa HelTri Miehet Yleinen
937
938
939
940

Lähtöryhmä:
11.06. 10:45 Kuusijärvi juoksu 2.5km
(4)
matkat:
2.5 km (4)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
941
942
943
944

Lähtöryhmä:
11.06. 11:15 Perusmatka Miehet, Yleinen
(146)
matkat:
1500m - 40km - 10km (146)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
945 Rami Ahonen TriathlonSuomi Yleinen
946 Kalle Alanko VANTAA Yleinen
947 Jesse Alho Yleinen
948 Matti Anunti HELSINKI Yleinen
949 Kim Björkman Yleinen
950 Kevin Conley Yleinen
951 Sylvain Dieras Yleinen
952 Henrik Dombovari ESPOO Yleinen
953 Daniel Ekblad TriathlonSuomi Yleinen
954 Simo Ellilä ESPOO Yleinen
955 Tommi Ellonen FTA Yleinen
956 Aleksi Eskelinen Helsinki Yleinen
957 Henri Eskelinen Pakilan Parahdus Yleinen
958 Kirill Filianin HELSINKI Yleinen
959 William Forsen Turun Urheiluliitto Yleinen
960 Tuomas Grönman Rakennustoimisto Grönman Oy Yleinen
961 Noel Gustafsson Gladius Kirkkonummi Ry Yleinen
962 Miika Haataja HELSINKI Yleinen
963 Santeri Haikala HELSINKI Yleinen
964 Petter Hapola Yleinen
965 Anton Hokkonen VANTAA Yleinen
966 Jusri Hassanein Yleinen
967 Jesse Heikkilä TriathlonSuomi ry Yleinen
968 Joni Heikkola Yleinen
969 Lassi Heinilä HELSINKI Yleinen
970 Oskari Helosuo Yleinen
971 Olli Hildén HSR Yleinen
972 Juuso Honkanen Nastola Triathlon Yleinen
973 Joni Hyvärinen Yleinen
974 Tapio Hyvönen Yleinen
975 Sebastian Hägglund HelTri Yleinen
976 Antti Hämmäinen Coach Carter Yleinen
977 Henri Härkönen nopeet syö hitaat ja hitaat ei syö ollenkaan Yleinen
978 Jim Härtull Danotec oy Yleinen
979 Marko Ilvonen Yleinen
980 Veiko Innos Helsinki triathlon Yleinen
981 Joni Jantunen Helsinki triathlon Yleinen
982 Juho Jarvenpaa Helsinki Triathlon Yleinen
983 Joel Jokivuori Helsinki Triathlon Yleinen
984 Tuomo Junes HELSINKI Yleinen
985 Juho Jurvelin TriathlonSuomi Ry Yleinen
986 Mika Jurvelin VANTAA Yleinen
987 Joni Karjalainen Danotec Yleinen
988 Tuomo Karjalainen Team Sata Yleinen
989 Miikka Kataja Triathlon Suomi Yleinen
990 Mikko Kaunisvaara ESPOO Yleinen
991 Toni Kiviahde Yleinen
992 Teemu Koivunen Helsinki Triathlon Yleinen
993 Santeri Kokkinen TriathlonSuomi Yleinen
994 Niko Kokkonen Yleinen
995 Olli Kopakkala triathlonsuomi Yleinen
996 Joakim Koponen Yleinen
997 Jere Korteniemi TeekSu Yleinen
998 Aleksi Kuusijärvi TriathlonSuomi Yleinen
999 Otto Kuusisto HELSINKI Yleinen
1000 Mitja Kylliäinen IBD Triathlon Yleinen
1001 Juha Kyyhkynen HAAS Yleinen
1002 Veikko Kähkönen HELSINKI Yleinen
1003 Simo Laiho Yleinen
1004 Joonas Laitala Tribase Yleinen
1005 Otso Lappalainen HELSINKI Yleinen
1006 Teemu Lappalainen TriathlonSuomi ry Yleinen
1007 Miikka Laurila HELSINKI Yleinen
1008 Ville Lehtonen HELSINKI Yleinen
1009 Jussi Leivo Turku Yleinen
1010 Jerry Lindholm Yleinen
1011 Alexander Lindroos Espoo Yleinen
1012 Paavo Lyytikäinen Espoo Yleinen
1013 Markus Lähteenmäki ROVANIEMI Yleinen
1014 Henri Löppönen HELTRI Yleinen
1015 Juuso Manninen TriathlonSuomi - Team Cervélo Yleinen
1016 Kristian Markkanen Yleinen
1017 Andy Matias Yleinen
1018 Taavi Mattila TriathlonSuomi Yleinen
1019 Arto Merivaara Sikapantteri Yleinen
1020 Jussi Mikkola Lane4 Yleinen
1021 Dmitry Molchin Kuitezha Yleinen
1022 Bernd Mom Heltri Yleinen
1023 Agron Moralija VANTAA Yleinen
1024 Mikael Myllymäki Heltri Yleinen
1025 Anssi Mäki-Rekola HOLLOLA Yleinen
1026 Aku Nevalainen HELSINKI Yleinen
1027 Nghia Nguyen HELSINKI Yleinen
1028 Marcel Niedermeier Helsinki Triathlon ry Yleinen
1029 Riku Niemi HELSINKI Yleinen
1030 Iisakki Nivala Danotec Oy Yleinen
1031 Jaakko Nurkka Triathlon Suomi Yleinen
1032 Perttu Nurkka Turku Yleinen
1033 Antti Nyyssönen HÄMEENLINNA Yleinen
1034 Markus Palgi Yleinen
1035 Ville Paunonen Velosaimaa Yleinen
1036 Sakari Peltonen Team Sata Yleinen
1037 Jerry Piipponen TriathlonSuomi Yleinen
1038 Henri Pohjalainen uWatts Helsinki Yleinen
1039 Janne Posti HELSINKI Yleinen
1040 Mikko Posti Team Trilho Yleinen
1041 Daniel Pryjma Mix3 Triathlon Yleinen
1042 Zoran Radosavljevic Triathlon Vantaa ry Yleinen
1043 Henri Rantanen Yleinen
1044 Konsta Rauhala Yleinen
1045 Juuso Raukola Viafin GAS Oy Yleinen
1046 Miika Ruismäki TriathlonSuomi Yleinen
1047 Aapo Räntilä HELSINKI Yleinen
1048 Meelis Saard ESPOO Yleinen
1049 Samuel Sahlberg Tribabes Yleinen
1050 Jesse Salmi LEPSÄMÄ Yleinen
1051 Lasse Salopuro ESPOO Yleinen
1052 Moritz Schineis HELSINKI Yleinen
1053 Viljar Sedrik KALAJOKI Yleinen
1054 Alexey Shelepaev Positive team Yleinen
1055 Riku Siilos - Yleinen
1056 Ville Simola Yleinen
1057 Petteri Siponen FTA Yleinen
1058 Lasse Sivenius TriathlonSuomi Yleinen
1059 Miika Soronen Miika Soronen Oy Triathlonseura Yleinen
1060 Pietari Soronen Miika Soronen Oy Triathlonseura Yleinen
1061 Niko Stark Yleinen
1062 Pietari Sulonen TriathlonSuomi Yleinen
1063 Anthony Sundström Boss Level Infinity Yleinen
1064 Asla Suutari-Jääskö Oulu Triathlon & Cycling Yleinen
1065 Teemu Blomqvist TriathlonSuomi Yleinen
1066 Simke Talsma Dutch and Lost in Finland Yleinen
1067 Mikko Tauriainen Yleinen
1068 Christoffer Tverin Mellavuo ESPOO Yleinen
1069 Akseli Tölö Yleinen
1070 Artur Uttu ABB Yleinen
1071 Joonas Vainio 4Speed Triathlon Team Yleinen
1072 Christoffer Wickström Yleinen
1073 Ville Väisänen Yleinen
1074 Aki Vänttinen ESPOO Yleinen
1075 Santeri Vänttinen KØBENHAVN SV Yleinen
1076 Matias Österman Yleinen
1077 Arttu Niskakangas Triathlon Vantaa Yleinen
1078 Aleksi Airas HELSINKI Yleinen
1079 Simo Kapiainen HELSINKI Yleinen
1080
1081
1082
1083
1084
1085
1086
1087
1088
1089
1090

Lähtöryhmä:
11.06. 12:15 Perusmatka Naiset
(139)
matkat:
1500m - 40km - 10km (139)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1091 Sanna Aalto Lappeenranta Naiset 40 v
1092 Alexandra Abzalova Naiset Yleinen
1093 Marja Vesikko SUNDSBERG Naiset 50 v
1094 Paula Akkanen TriathlonSuomi Naiset 40 v
1095 Anna-Kaisa Arvo HELSINKI Naiset Yleinen
1096
1097 Annette Backholm Turun Urheiluliitto Naiset 40 v
1098 Henrika Backlund Gladius Kirkkonummi Naiset 40 v
1099 Ann-Sofie Björkhem Naiset 40 v
1100 Linda Blom Espoo Naiset 40 v
1101 Alessandra Boratino Lucky Triathletes Naiset Yleinen
1102 Jenna Bovellan TriBabes Finland Naiset Yleinen
1103 Thanh Dao Naiset Yleinen
1104 Elisa Forsman KAUNIAINEN Naiset Yleinen
1105 Raisa Friberg HelTri Naiset 40 v
1106 Minna Makkonen Järvenpään pyöräilijät Naiset 50 v
1107 Marja Hagström IBD-Triathlon Naiset 40 v
1108 Aleksia Halonen TRIing Finns Naiset Yleinen
1109 Jenni Hammarberg TriathlonSuomi Naiset Yleinen
1110 Maria Hari Triathlon Vantaa Naiset 40 v
1111 Pauliina Hartikainen TriathlonSuomi Naiset Yleinen
1112 Jonna Heinonen JOENSUU Naiset Yleinen
1113 Outi Helenius TriathlonSuomi Naiset 40 v
1114 Heidi Hellsten ESPOOESPOO Naiset 40 v
1115 Christel Henriksson Heltri Naiset Yleinen
1116 Laura Hietanen uWatts Helsinki ry Naiset Yleinen
1117 Pinja Hokkanen HELSINKI Naiset Yleinen
1118 Janka Holma HelTri Naiset 50 v
1119 Suvi Holmberg TriBabes Finland Naiset 40 v
1120 Krista Huhtamäki TriathlonSuomi Naiset Yleinen
1121 Hanna Häkkinen OULU Naiset Yleinen
1122 Niina Häkkinen TriathlonSuomi Naiset 40 v
1123 Karoliina Hätälä HELSINKI Naiset Yleinen
1124 Meri-Leija Ikonen X-tri Lahti Naiset Yleinen
1125 Anitta Iline Triathlon Suomi ry Naiset 40 v
1126 Kaisa Ilola Helsinki Triathlon Naiset 50 v
1127 Sirpa Isomäki VANTAA Naiset 40 v
1128 Katri Kaila NasTri Naiset 40 v
1129 Agneta Kallas LAPPEENRANTA Naiset Yleinen
1131 Maija Kallio Xtri-Lahti Naiset 40 v
1132 Mari Kanerva TriathlonSuomi Naiset 50 v
1133 Sanni Karhu TriathlonSuomi Naiset Yleinen
1134 Petra Karttunen Triathlon Suomi Naiset Yleinen
1135 Suvi Kaunisto TriathlonSuomi Naiset 40 v
1136 Pinja Keinänen EY Naiset Yleinen
1137 Tuija Keinänen Lumijoen Lumiukot Naiset Yleinen
1138 Johanna Keski-Nikkola HELSINKI Naiset Yleinen
1139 Taru Koivisto HelTri Naiset 40 v
1140 Kaisla Kollanus ESPOO Naiset Yleinen
1141 Hilkka Koskenranta TriathlonSuomi Naiset 40 v
1142 Annamari Kotka TriathlonSuomi Naiset Yleinen
1143 Johanna Manner TKU Endurance Naiset Yleinen
1144 Iiris Lahti Helsinki Triathlon Naiset Yleinen
1145 Minna Lahtinen TriathlonSuomi Naiset 50 v
1146 Jenni Lehtosaari Naiset Yleinen
1147 Laura Liikanen Team Trilho Naiset Yleinen
1148 Taina Linnakylä Raval Helsinki Oy Naiset 40 v
1149 Jasmin Lukkala VANTAA Naiset Yleinen
1150 Satu Lundberg TEAM BERLIININMUNKKI Naiset 50 v
1151 Jatta Lundén Naiset Yleinen
1152
1153 Meri Långström Järvenpään pyöräilijät Naiset 40 v
1154 Adeline Maijala KAUNIAINEN Naiset 40 v
1155 Noora Markkanen Turun urheiluliitto Naiset Yleinen
1156 Tarja Masalin NasTri Naiset Yleinen
1157 Kristina Mentula Naiset Yleinen
1158 Eleri Morgen Triathloniseura UP43 Naiset 40 v
1159 Tiina Muona HAMINAHAMINA Naiset 40 v
1160 Milla Mustonen Triathlon Team Reckless Race Naiset 40 v
1161
1162
1163 Satu Norhomaa VANTAA Naiset 40 v
1164 Jaana Nuku Triathlon Vantaa ry Naiset Yleinen
1165 Maret Nurm HELSINKI Naiset 50 v
1166 Johanna Osmala Lucky Triathletes Naiset 40 v
1167 Emmi Paukku Tampereen Triathlon Klubi Naiset Yleinen
1168 Pinja Peippo HELSINKI Naiset Yleinen
1169 Päivi Peltokumpu TriathlonSuomi Naiset 40 v
1170 Irene Perez Molina Tri Coaching Finland Naiset Yleinen
1171 Tuula Perkiö TriathlonSuomi Naiset 60 v
1172 Jenny Pettersson Åland triathlon club Naiset 40 v
1173 Anna Polvenlahti HELSINKI Naiset 40 v
1174
1175 Sari Pulkkinen Naiset 50 v
1176 Arja Puttonen Järvenpään Pyöräilijät ry Naiset 60 v
1177 Kirsi Päiväniemi Tri4Friends Naiset 40 v
1178 Sanna Qvist TriathlonSuomi Naiset 40 v
1179 Hanna Rantasalo tampereen triathlon klubi Naiset Yleinen
1180 Nella Reinikainen TAMPERE Naiset Yleinen
1181 Hannele Rosti Saarijärven Pullistus Naiset 40 v
1182 Maija Saanio TriathlonSuomi Naiset 40 v
1183 Maija Saari Triathlon Suomi Naiset Yleinen
1184 Sirkku Sahlberg X-tri Lahti Naiset 50 v
1185 Tiina Salmén ESPOO Naiset Yleinen
1186 Sirpa Salmi KELLOKOSKI Naiset 40 v
1187 Janni Salo Triathlon Vantaa Naiset Yleinen
1188 Leena Seitovirta Naiset 40 v
1189 Jonna Selroos Helsinki Triathlon Naiset Yleinen
1190 Saara Sotikov Helsinki Triahlon Naiset Yleinen
1191 Piia Sulonen FORSSA Naiset 40 v
1192 Armi Sutinen TriathlonSuomi Naiset 60 v
1193 Sanna Suur-Hamari KeUi Triathlon Naiset 50 v
1194 Monika Szpoton Hel Tri Cup Naiset Yleinen
1195 Triin Söber Triatloniklubi UP43 Naiset 40 v
1196 Maria Söderström TriathlonSuomi Naiset Yleinen
1197 Emmi Tervala Helsinki Triathlon Naiset Yleinen
1198 Henriikka Timonen TriathlonSuomi ry Naiset Yleinen
1199 Kaisa Toivonen Helsinki Triathlon ry Naiset 40 v
1200 Sanna Tonteri VANTAA Naiset 40 v
1201
1202 Reetta Tuomala Järvenpään Pyöräilijät Naiset 40 v
1203 Noora-Maria Tuominen Helsinki Triathlon Naiset 40 v
1204 Sari Tuuri Ride Etelä-Pohjanmaa Naiset 40 v
1205 Hanna Ukkonen Riihimäki Naiset Yleinen
1206 Lissu Vanninen Triathlon Vantaa Naiset 50 v
1207 Kerttuli Vaviolahti-Tikkanen Helsinki Triathlon Naiset Yleinen
1208 Meri Verho TriathlonSuomi Naiset 40 v
1209 Heli Vienonen Järvenpään pyöräilijät Naiset 40 v
1210 Sari Virrankoski Turun Urheiluliitto Naiset 40 v
1211 Kaisa Voho Vantaa Naiset 40 v
1212 Taina Vuorela Tiirismaan latu Naiset 60 v
1213 Katri Vuori KeUi Triathlon Naiset 50 v
1214 Hannele Väänänen TriathlonSuomi Naiset 40 v
1215 Inga-Lill Åberg HYPY Triathlon Naiset 50 v
1216 Saija Paavola Triathlon Vantaa Naiset 40 v
1217 Annika Eurola Triathlon Suomi Naiset Yleinen
1218 Mari Kankaanranta HELSINKI Naiset Yleinen
1219
1220
1221
1222
1223
1224
1225
1226
1227
1228
1229
1230

Lähtöryhmä:
11.06. 12:15 Naiset Joukkueviesti pitkä
(9)
matkat:
1500m - 40km - 10km (9)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1231 Jenni Johansson, Reija Helmi-Johansson, Jenni Johansson VANTAA Naiset
1232 Päivi Kuikka, Paula Kuikka, Anna Kuikka Team Kuikka Kuopio Naiset
1233 Pinja Suonpää, Nina Salminen, Rosa Rantala Naiset
1234 Johanna Väisänen, Laura Lätti, Saija Jaatinen ESPOO Naiset
1235
1236
1237
1238
1239

Lähtöryhmä:
11.06. 13:00 Perusmatka Miehet Ikäsarjat 40v -
(156)
matkat:
1500m - 40km - 10km (156)
numero etunimi sukunimi seura/kunta ikäsarja
1130 Janne Kallio Naiset 40 v
1240 Janne Aarniovuori Helsinki Miehet 40 v
1241 Panu Ahola TT226 Miehet 40 v
1242 Ossi Ahto Ahto Advisory Oy Miehet 40 v
1243 Mika Ala-Koukkari TriathlonSuomi Miehet 50 v
1244 Jere Alanko Miehet 50 v
1245 Aki Arvo Taloasema Rauma Miehet 50 v
1246 Janne Auvinen Turun Urheiluliitto Miehet 40 v
1247 Daniel Björkhem BS-PU Triathlon Miehet 40 v
1248 Olli Brummer HELSINKI Miehet 40 v
1249 Petri Burman Karjalan Uimarit Triathlon Miehet 40 v
1250 Patrick Dalez TriathlonSuomi Miehet 40 v
1251 Martin Evers KAUNIAINEN Miehet 40 v
1252 Kari Fuss Miehet 40 v
1253 Gonzalo Garcia Estebarena Miehet 40 v
1254 Nikolaos Georgiadis Helsinki Triathlon Miehet 40 v
1255 Harri Grönberg HELSINKI Miehet 40 v
1256 Peter Grönholm Helsinki Triathlon Miehet 70 v
1257 Sami Hagelberg Helsinki Triathlon Miehet 50 v
1258 Marek Haller Triathlon Vantaa Miehet 40 v
1259 Teemu Harju ESPOO Miehet 50 v
1260 Jari Haverinen Heltri Miehet 50 v
1261 Sami Heikkinen Downtown 65 Endurance Miehet 50 v
1262 Antti Heino HelTri Miehet 50 v
1263 Marko Heino Järvenpään Pyöräilijät ry Miehet 50 v
1264 Miikka Hernesaho BS-PU Triathlon Miehet 50 v
1265 Seppo Hietaoja Turun Urheiluliitto triathlon Miehet 40 v
1266 Jasse Huhtamaa TriathlonSuomi Miehet 50 v
1267 Lasse Hydén Triathlon Vantaa Miehet 50 v
1268 Kalle Hyvönen Helsinki Myllypuro Miehet 40 v
1269 Juha Jokinen TuUL Triathlon Miehet 50 v
1270 Janne Juhala Downtown 65 Endurance ry Miehet 40 v
1271 Johannes Junes Triathlon Vantaa Miehet 40 v
1272 Tommi Kananoja Helsinki Miehet 40 v
1273 Pekka Kanerva TriathlonSuomi Miehet 50 v
1274 Onur Kapucu SASfit Miehet 40 v
1275 Antti Karessuo TriathlonSuomi Miehet 40 v
1276 Jarkko Karjalainen VANTAAVANTAA Miehet 50 v
1277 Stefan Karlsson Turun Urheiluliitto/triathlon Miehet 50 v
1278 Kimmo Kasslin TriathlonSuomi Miehet 40 v
1279 Fred Keus Triathlon Vantaa Miehet 60 v
1280 Sami Kilpeläinen Vantaa Miehet 40 v
1281 Toni Kilpinen Kieri Miehet 40 v
1282 Janne Kinnunen Helsinki Triathlon ry Miehet 40 v
1283 Asko Kiukas HelTri Miehet 50 v
1284 Aaro Kivelä Tawast Cycling Club Miehet 40 v
1285 Aarne Kiviniemi Aa & Aa Consulting Oy Miehet 50 v
1286 Guido Kohl Team Upbeat Miehet 50 v
1287 Aki Koikkalainen Deviam Fight Club - DFC Miehet 40 v
1288 Joni Koivusaari Gladius Tri Miehet 50 v
1289 Antti Koski Kajo Triathlon Miehet 50 v
1290 Teemu Kunttu Miehet 50 v
1291 Ville Kyytsönen ESPOO Miehet 40 v
1292 Jauri Laakkonen Miehet 40 v
1293 Ari Lappi LUHTAJOKI Miehet 50 v
1294 Petri Lassi Lane4 Miehet 40 v
1295 Markku Laukka Miehet 40 v
1296 Kari Lehtinen triathlonSuomi Miehet 50 v
1297 Pekka Lehtinen SKB Racing Triathlon Team Miehet 40 v
1298 Marko Leibenau Miehet 40 v
1299 Toni Leinikka Helsinki triathlon Miehet 40 v
1300 Markku Linnoskivi Heltri Miehet 40 v
1301 Panu Lonka Miehet 50 v
1302 Teemu Lukkari Peräkylän ponnistus Miehet 40 v
1303 Aki Luntamo Team SBR Finland Miehet 50 v
1304 Kalle Luokola ESPOO Miehet 40 v
1305 Aarne Luukko EY Triathlon club Miehet 50 v
1306 Antti Lyytikainen Kirkkonummi Miehet 60 v
1307 Kari-Matti Malmivaara KERAVA Miehet 50 v
1308 Jukka Markkanen Downtown 65 Miehet 40 v
1309 Raul Mero HelTri Miehet 50 v
1310 Terho Miettinen Helsinki Triathlon Miehet 50 v
1311 Tomi Miettinen HELSINKI Miehet 40 v
1312 Mikko Missi Helsinki Miehet 40 v
1313 Teemu Moisala Miehet 40 v
1314 Jaakko Myllymäki Helsinki Triathlon Miehet 60 v
1315 Mikael Mård Helsinki Triathlon Miehet 40 v
1316 Pasi Määttä Keravan urheilijat Miehet 50 v
1317 Tarik Nasretdin Järvenpään Pyöräilijät ry Miehet 40 v
1318 Timo Naukkarinen Helsinki Triathlon Miehet 60 v
1319 Marko Nevalainen VANTAA Miehet 50 v
1320 Vesa Nikkanen Triathlon Vantaa Miehet 40 v
1321 Markus Nilsson Miehet 40 v
1322 Marko Nousiainen TFW Vantaa Miehet 40 v
1323 Olli Ohrankämmen Gladius Miehet 60 v
1324 Jyrki Oinaanoja HelTri Miehet 50 v
1325 Juha Ollikainen RAISIO Miehet 50 v
1326 Tommi Pastinen Gladius Kirkkonummi Miehet 50 v
1327 Marko Paunonen MAJAVESI Miehet 40 v
1328 Albert Petrov Triathlon For Fun Miehet 40 v
1329 Pasi Pihlajaniemi Helsinki Triathlon Miehet 50 v
1330 Tuomas Pärnänen heltri Miehet 40 v
1331 Markus Qvist TriathlonSuomi Miehet 40 v
1332 Kimmo Rajavuori Enus Miehet 50 v
1333 Timo Rapeli Rauman Seudun Pyöräilijät Miehet 50 v
1334 Jukka Rautajuuri Espoo Miehet 40 v
1335 Niilo Rautionmaa Puhti Triathlon Miehet 50 v
1336 Peter Renvall ESPOO Miehet 40 v
1337 Timo Rihtniemi Lane 4 Miehet 50 v
1338 Keijo Rikala Järvenpää Miehet 50 v
1339 Marko Rinne F-Box Miehet 40 v
1340 Tuomo Saarinen Helsinki Triathlon Miehet 40 v
1341 Karri Safo Helsinki Triathlon Miehet 40 v
1342 Pekka Sahlberg X-tri Lahti Miehet 50 v
1343 Antti Salakka HELSINKI Miehet 40 v
1344 Juho Salila Helsinki Triathlon Miehet 40 v
1345 Jukka Salminen Heltri Miehet 60 v
1346 Timo Seppälä Helsinki Triathlon Miehet 50 v
1347 Aleksi Seppänen Tdt TriathlonClub Miehet