Malminkartanon huipun valloitus 2022

Lähtölista

matka: Kilpasarja (23) Lähtöaika: 10:05 (23) matkat: Pyöräily 18 km (8 x 2.3 km kierros) + porrasnousu 347 porrasta 6. kertaa ( yhteensä 2082 porrasta) (23)
Numero Nimi Seura/Joukkue Kansallisuus Matka Sarja
2 Piia Autonen-Laakso Keravan Urheilijat FIN Kilpasarja Naiset 40-49 v
4 Tatu Koistinen TriathlonSuomi FIN Kilpasarja Miehet 40-49 v
5 Ryan Turpin Helsinki Harps GAA Club USA Kilpasarja Miehet Yleinen
6 Jani Harju FIN Kilpasarja Miehet Yleinen
7 Timo Tapio FIN Kilpasarja Miehet 40-49 v
8 Henri Kouhia 2c Team FIN Kilpasarja Miehet 50-59 v
9 Samuel Halme FIN Kilpasarja Miehet Yleinen
10 Tero Tanninen TLC FIN Kilpasarja Miehet Yleinen
11 Johannes Junes Triathlon Vantaa FIN Kilpasarja Miehet 40-49 v
12 Jarno Piik TriathlonSuomi FIN Kilpasarja Miehet Yleinen
13 Ville Kapanen FIN Kilpasarja Miehet 40-49 v
14 Mitja Kylliäinen IBD Triathlon FIN Kilpasarja Miehet Yleinen
15 Tuomas Tervo Live High - Train Low FIN Kilpasarja Miehet Yleinen
16 Pekka Tauriainen Triathlon Vantaa FIN Kilpasarja Miehet 50-59 v
17 Marek Haller Triathlon Vantaa EST Kilpasarja Miehet 40-49 v
18 Vesa Nikkanen Triathlon Vantaa FIN Kilpasarja Miehet Yleinen
19 Sasu Halme FIN Kilpasarja Miehet Yleinen
20 Jutta Puranen Järvenpään Pyöräilijät FIN Kilpasarja Naiset Yleinen
21 Tiina Toivonen Järvenpään pyöräilijät FIN Kilpasarja Naiset 50-59 v
22 Timo Petänen FIN Kilpasarja Miehet 40-49 v
23 Jesse Mukkala XXL FIN Kilpasarja Miehet Yleinen
24 Mari Torkkeli BiBi Racing FIN Kilpasarja Naiset 40-49 v
25 Anssi Häkkinen IBD Cycling FIN Kilpasarja Miehet Yleinen

matka: Kuntosarja (10) Lähtöaika: 10:06 (10) matkat: Pyöräily 9 km (4 x 2.3 km kierros) + porrasnousu 347 porrasta 3. kertaa ( yhteensä 1041 porrasta) (10)
Numero Nimi Seura/Joukkue Kansallisuus Matka Sarja
41 Marko Simonen FIN Kuntosarja Miehet 40-49 v
42 Larri Juurikka MK Racing FIN Kuntosarja Miehet 40-49 v
43 Mika Teikari MK Racing FIN Kuntosarja Miehet 40-49 v
44 Heidi Viljamaa FIN Kuntosarja Naiset 50-59 v
45 Valdo Jahilo Team MyPromise EST Kuntosarja Miehet 50-59 v
46 Janni Salo FIN Kuntosarja Naiset Yleinen
47 Jarkko Karttunen FIN Kuntosarja Miehet Yleinen
48 Jari Reponen LEKA FIN Kuntosarja Miehet Yleinen
49 Philipp Fuss Triathlon Vantaa Ry FIN Kuntosarja Miehet 60 +
50 Fred Keus Triathlon Vantaa FIN Kuntosarja Miehet 50-59 v

matka: 16v sarja (4) Lähtöaika: 10:06 (4) matkat: Pyöräily 9 km (4 x 2.3 km kierros) + porrasnousu 347 porrasta 3. kertaa ( yhteensä 1041 porrasta) (4)
Numero Nimi Seura/Joukkue Kansallisuus Matka Sarja
31 Henri Källström Triathlon Vantaa FIN 16v sarja Miehet 16 v
32 Leo Kervinen Triathlon Vantaa FIN 16v sarja Miehet 16 v
33 Veikka Lassila Triathlon Vantaa FIN 16v sarja Miehet 16 v
34 Viola Holopainen Triva FIN 16v sarja Naiset 16 v

matka: Sprinttisarja (1) Lähtöaika: 10:06 (1) matkat: Pyöräily 5 km (2 x 2.3 km kierros) + porrasnousu 347 porrasta 2. kertaa ( yhteensä 694 porrasta) (1)
Numero Nimi Seura/Joukkue Kansallisuus Matka Sarja
61 Nea Hellman Triathlon Vantaa FIN Sprinttisarja Naiset Yleinen

matka: Porrasnousu 10 (10) Lähtöaika: 10:00 (10) matkat: Porrasnousu 347 porrasta 10. kertaa ( yhteensä 3470 porrasta) (10)
Numero Nimi Seura/Joukkue Kansallisuus Matka Sarja
70 Matti Loukonen Viherkummun Weikot FIN Porrasnousu 10 Miehet 60 +
73 Rauno Tiits Towerrunning Estonia EST Porrasnousu 10 Miehet Yleinen
74 Klaus Halén FIN Porrasnousu 10 Miehet 50-59 v
75 Meeri Seppik EST Porrasnousu 10 Naiset Yleinen
76 Minna Syvälä FIN Porrasnousu 10 Naiset 40-49 v
77 Marko Karppinen FIN Porrasnousu 10 Miehet 50-59 v
78 Aki Koikkalainen Deviam Oy FIN Porrasnousu 10 Miehet 40-49 v
79 Kimmo Sukanen Deviam Oy FIN Porrasnousu 10 Miehet 40-49 v
80 Mika Toivanen FIN Porrasnousu 10 Miehet 50-59 v
81 Manu Mutka Malmi Golden Nights FIN Porrasnousu 10 Miehet 40-49 v

matka: Porrasnousu 5 (12) Lähtöaika: 10:00 (12) matkat: Porrasnousu 347 porrasta 5. kertaa ( yhteensä 1735 porrasta) (12)
Numero Nimi Seura/Joukkue Kansallisuus Matka Sarja
91 Auri Halén FIN Porrasnousu 5 Naiset 60+ v
92 Saara Kaikkonen FIN Porrasnousu 5 Naiset Yleinen
93 Pinja Peippo Kuusikko FIN Porrasnousu 5 Naiset Yleinen
94 Oskari Ihalainen Espoon Kopsu Frisbeegolf & Ultimate FIN Porrasnousu 5 Miehet Yleinen
95 Jaana Wuoma FIN Porrasnousu 5 Naiset Yleinen
96 Arttu Arstila Sulava Oy FIN Porrasnousu 5 Miehet Yleinen
97 Henri Hyttinen FIN Porrasnousu 5 Miehet Yleinen
98 Elisa Halén FIN Porrasnousu 5 Naiset Yleinen
99 Tommi Oinonen Espoon Kopsu FIN Porrasnousu 5 Miehet Yleinen
100 Henje Kasslin FIN Porrasnousu 5 Naiset Yleinen
101 Kari Halen FIN Porrasnousu 5 Miehet 50-59 v
150 Jussi Patana FIN Porrasnousu 5 Miehet Yleinen

matka: Porrasnousu 16v sarja (5 kierrosta) (4) Lähtöaika: 10:00 (4) matkat: Porrasnousu 347 porrasta 5. kertaa ( yhteensä 1735 porrasta) (4)
Numero Nimi Seura/Joukkue Kansallisuus Matka Sarja
85 Olli Sukanen Vanders FIN Porrasnousu 16v sarja (5 kierrosta) Meihet 16 v
86 Onni Koikkalainen Triathlon Vantaa FIN Porrasnousu 16v sarja (5 kierrosta) Meihet 16 v
87 Olivier Vouillon Lycée Simone Veil - Valbonne FIN Porrasnousu 16v sarja (5 kierrosta) Meihet 16 v
88 Max Hatakka Helsingin Juoksijat FIN Porrasnousu 16v sarja (5 kierrosta) Meihet 16 v

Ultimate Sport Service   |   Langelandsvej 38   |   5800 Nyborg   |   Denmark