Vantaa Triathlon 2024

Lähtölista

Lähtöryhmä:
08.06. 9:00 SM Special Triathlon
(20)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (20)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
1 Anni Aalto Tampere FIN Naiset Yleinen
2 Fatima Al Sibahi FIN Naiset Yleinen
3 Tarmo Allikas Live Itis Telma FIN Miehet Yleinen
4 Atte Birling IBD Triathlon FIN Miehet Yleinen
5 Jafar Hosseini Live FIN Miehet Yleinen
6 Elmeri Hämäläinen Orivesi FIN Miehet Yleinen
7 Roope Kontkanen Tampereen triathlon klubi FIN Miehet Yleinen
8
9 Anna Karolina Lång - FIN Naiset Yleinen
10 Jaakko Mikkonen HyTri FIN Miehet Yleinen
11 Hamza Eljas Asad Moalim Live Itis Telma FIN Miehet Yleinen
12 Valtteri Ojala HELSINKI FIN Miehet Yleinen
13 Saimi Oksa Special Tretriathlonklubi FIN Naiset Yleinen
14 Teemu Pentti Ammattiopisto Live FIN Miehet Yleinen
15 Matti Rainio Espoo FIN Miehet Yleinen
16
17 Leevi Salmi Special triathlon FIN Miehet Yleinen
18
19
20

Lähtöryhmä:
08.06. 9:15 Pojat 9 v
(7)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (7)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
21 Peetu Heiskanen KHS FIN Pojat 9 v
22 Eetu Hämäläinen TriVATeam FIN Pojat 9 v
23 Otso Mannonen Triathlon Vantaa FIN Pojat 9 v
24 Mauri Ronkanen OTC FIN Pojat 9 v
25
26
27

Lähtöryhmä:
08.06. 9:15 Tytöt 9 v
(6)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (6)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
28 Viivi Hell FIN Tytöt 9 v
29
30 Kerttu Ranta TriathlonTeam 226 ry FIN Tytöt 9 v
31
32
33

Lähtöryhmä:
08.06. 9:20 Pojat 11 v
(14)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (14)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
34 Väinö Holopainen Triathlon Vantaa FIN Pojat 11 v
35 Henri Kaila Nastola Triathlon NT Urheilu Oy FIN Pojat 11 v
36 Edvin Kervinen Triathlon Vantaa ry FIN Pojat 11 v
37 Lev Perevoshchikov Espoo FIN Pojat 11 v
38 Emil Ruissalo Tampereen triathlon klubi FIN Pojat 11 v
39 Antti Seppälä Vihti Triathlon FIN Pojat 11 v
40 Heikki Seppälä Vihti Triathlon FIN Pojat 11 v
41 Daniel Turunen TDT Triathlon Club Ry FIN Pojat 11 v
42 Hendrik Mäihäniemi Aqua Plus Triathlon FIN Pojat 11 v
43 Teo Lehtonen - FIN Pojat 11 v
44
45
46
47

Lähtöryhmä:
08.06. 9:20 Tytöt 11 v
(13)
matkat:
100m - 3.5km - 1km (13)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
48 Aada Hannula Triathlon Vantaa FIN Tytöt 11 v
49 Mimmi Koivisto Triathlon Suomi ry FIN Tytöt 11 v
50 Tyyne Kärki TDT triathlon club ry FIN Tytöt 11 v
51 Vivian Lahti TriathlonTeam 226 ry FIN Tytöt 11 v
52 Eva Nieminen FIN Tytöt 11 v
53 Emma Nurminen KLAUKKALA FIN Tytöt 11 v
54 Anni Uuspelto Triathlon Vantaa FIN Tytöt 11 v
55 Nadezhda Vallander Espoo FIN Yleinen
56 Liina Lehtonen Turun urheiluliitto FIN Tytöt 11 v
57
58
59
60

Lähtöryhmä:
08.06. 9:30 Lapsi & Aikuinen
(65)
matkat:
50-100m - 3,5km - 1km (65)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
1435 Emil Airas Aleksi Airas HELSINKI FIN
1436 Anthea Blomster Jenni Blomster FIN
1437 Lucas Castro Susanna Ahomäki Helsinki triathlon FIN
1438 Iia Hannula Miika Hannula Triathlon Vantaa FIN
1439 Riina Heikkilä Maarit Haikonen Piggys FIN
1440 Tuuli Heikkilä Kaisa Toivonen Flareonit FIN
1441 Pipsa Heiskanen Jasmin Heiskanen KHS FIN
1442 Eero Herttuainen Linda Koivunen Team Rusku 2 FIN
1443 Elviira Häsä Hanna-Kaisa Häsä FIN
1444 Jesse Ikonen Pekka Ikonen FIN
1445 Seela Isoniemi Julia FIN
1446 Aava Juopperi Toni Juopperi HELSINKI FIN
1447 Aino Järvi Lasse Järvi Järvenpää FIN
1448 Joonatan Järvimäki Ilkka Järvimäki HELSINKI FIN
1449 Viljo Kapiainen Simo Kapiainen Marsujen valtakunta FIN
1450 Sofia Kauppinen Miika Vestala FIN
1451 Veeti Keinänen Tuija Keinänen Lumijoen Lumiukot FIN
1452 Pihla Kiiskilä Jussi Kiiskilä PJ Kiiski FIN
1453 Lilja Koikkalainen Aki Koikkalainen Esteponit FIN
1454 Viljo Kovanen Tuuli Kovanen KERAVA FIN
1455 Lassi Kuronen Viivi Ollila FILLARIT FIN
1456 Onni Kuusijärvi Aleksi Kuusijärvi Triathlon Suomi FIN
1457 Emma Leppäniemi Heidi Leppäniemi Team Aurinkoiset FIN
1458 Samu Linnoskivi Markku Linnoskivi Peetuscifior-team FIN
1459 Matilda Liuhanen Johanna Liuhanen KAUNIAINEN FIN
1460 Theo Logtmeijer Chrystele Tissier ESPOO FIN
1461 Viera Necadova Alzbeta Necadova HELSINKI CZE
1462 Senni Niinikoski Veikko Niinikoski Jedan hirmuhauet HelTri Edition FIN
1463 Hugo Nurmi Petteri Nurmi FIN
1464 Eelis Nyroos Henri Nyroos Team H&E.N. FIN
1465 Juho Orpana Janne Orpana Team kahden kilon siika FIN
1466 Emil Paajanen Manu Paajanen EMP Triathlon Racing Team FIN
1467 Elina Peitsala Riitta Peitsala HELSINKI FIN
1468 Minea Perkiö Veera Jämsén FIN
1469 Samuel Perkiö Ville Perkiö FIN
1470 Timi Rautama Heidi Holm HYVINKÄÄ FIN
1471 Anton Repo Olli Repo FIN
1472 Roosa Rinne Timo Rinne SKB Racing Triathlon Team FIN
1473 Tyyne Rintala Joanna Rintala JÄRVENPÄÄ FIN
1474 Sylvia Roininen Marianne Martikainen Triathlon Vantaa ry FIN
1475 Verne Salo Tuula Aino Maria Happonen JÄRVENPÄÄ FIN
1476 Amanda Savonsaari Sonja Thessman Vantaa FIN
1477 Justus Savonsaari Hermanni Ahonen VANTAA FIN
1478 Silvia Schlegel Sebastian Schlegel Triathlon Vantaa FIN
1479 Nea Silen Miika Vestala FIN
1480 Tia Silen Sami Silen FIN
1481 Oskar Szydlowski Michal Szydlowski FIN
1482 Nora Tervolin Aleksina Shemeikka Helsinki FIN
1483 Saaga Tikanoja Juuso Tikanoja Rudin ulkoiluttajat FIN
1484 Leo Toivanen Jukka Toivanen Team Lohikäärmeet FIN
1485 Emma Udd Heli Udd HELSINKI FIN
1486 Lili Vahtera Erkka Vahtera Kauniainen FIN
1487 Mea Vahtera Mirka Vahtera Kauniainen FIN
1488 Edvin Valtonen Erkki Valtonen Järvenpään Pyöräilijät FIN
1489 Roope Vass Anu Vass FIN
1490 Paula Garcia Estebarena Gonzalo Garcia Estebarena Hiekkaharjun koulu FIN
1491 Elias Helanne Petteri Helanne Lähdelahden Ponnistus FIN
1492 Nea Haukinen Jani Haukinen Team Triathlon Unicorns FIN
1493 Oliver Lehmuskoski Saara Lehmuskoski HELSINKI FIN
1494 Stella Lehmuskoski Mikko Lehmuskoski HELSINKI FIN
1495 Helmi Tokola Johanna Tokola Team Tahto FIN
1496 Teemu Tokola Jussi Tokola Team Tahto FIN
1497 Sela Airas Paula Airas FIN
1498 Aaron Lehtonen Jaakko Lehtonen Vantaa FIN
1499 Daniel Hytönen Eemeli Hytönen VO2 Magnum FIN

Lähtöryhmä:
08.06. 9:50 Pojat 13 v
(10)
matkat:
200m - 5km - 1,5km (10)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
61 Ian Fagerman KYIF FIN Pojat 13 v
62 Elias Kleemola Tampereen Triathlonklubi FIN Pojat 13 v
63 Onni Koikkalainen Triathlon Vantaa FIN Pojat 13 v
64 Maru Mäesepp Yess EST Pojat 13 v
65 Kevin Repo KyIF FIN Pojat 13 v
66 Aron Sandholm FIN Pojat 13 v
67
68 Väinö Hautakoski Triathlon Team 226 FIN Pojat 13 v
69
70

Lähtöryhmä:
08.06. 9:50 Tytöt 13 v
(17)
matkat:
200m - 5km - 1,5km (17)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
71 Mette Borremans SKB racing FIN Tytöt 13 v
72 Taimi Elo Turun Urheiluliitto FIN Tytöt 13 v
73 Viola Holopainen Triathlon Vantaa FIN Tytöt 13 v
74 Emmi Hämäläinen TriVATeam FIN Tytöt 13 v
75 Maisa Liinalaakso triVATeam FIN Tytöt 13 v
76 Elsa Pomrén Turun Urheiluliitto FIN Tytöt 13 v
77 Venla Rutila FIN Tytöt 13 v
78 Vivi Ruuskanen Triathlon Vantaa FIN Tytöt 13 v
79 Venla Sinko Turun Urheiluliitto triathlon FIN Tytöt 13 v
80 Siiri Toiviainen SGR FIN Tytöt 13 v
81 Mea Uppa Vantaa triathlon FIN Tytöt 13 v
82 Aino Uuspelto Triathlon Vantaa FIN Tytöt 13 v
83 Karin Visuri FIN Tytöt 13 v
84 Erin Carstens SGR FIN Tytöt 13 v
85
86
87

Lähtöryhmä:
08.06. 10:00 Kokeile Triathlonia Miehet
(37)
matkat:
200m - 10km - 2,5km (37)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
88 Janne Airaksinen FIN Miehet Yleinen
89 Gleb Burakov KLAUKKALA FIN Miehet Yleinen
90 Jesper Dolk NURMIJÄRVI FIN Miehet Yleinen
91 Ahti Erola HELSINKI FIN Miehet Yleinen
92 Ahto Heikkilä Vantaa FIN Miehet Yleinen
93 Olli Huopio FIN Miehet Yleinen
94 Joni Hyvärinen FIN Miehet Yleinen
95 Jalmari Höök HÄMEENLINNA FIN Miehet Yleinen
96 Mikko Jaatinen PERNIÖ AS FIN Miehet Yleinen
97 Anssi Ketonen SALO FIN Miehet Yleinen
98 Karlo Lehtiö GrIFK Ishockey FIN Miehet Yleinen
99
100 Santeri Pohjola Vantaa FIN Miehet Yleinen
101 Eemeli Purmonen FIN Miehet Yleinen
102 Atte Suutari FIN Miehet Yleinen
103 Oiva Tuomaala PORVOO FIN Miehet Yleinen
104 Henri Halme VEIKKOLA FIN Miehet Yleinen
105 Eero Heikkilä Helsinki FIN Miehet Yleinen
106 Sami Hakala FIN Miehet 40 v
107 Kari Heikkilä Helsingin moottorikerho FIN Miehet 40 v
108 Jonas Jansson HELSINKI FIN Miehet 40 v
109 Heikki Laukkanen Espoon Akilles FIN Miehet 40 v
110 Marko Martikainen Kenttäurheilijat-58 FIN Miehet 40 v
111 Valtteri Mattsson VANTAA FIN Miehet 40 v
112 Tuomas Pärnänen HELSINKI FIN Miehet 40 v
113 Jukka Ronkainen VANTAA FIN Miehet 40 v
114 Lotta Vuorre HELSINKI FIN Miehet 40 v
115 Marko Haanpää OtisGTR FIN Miehet 50 v
116 Heikki Keränen OTC FIN Miehet 50 v
117 Marko Mäkisyrjä ESPOOESPOO FIN Miehet 50 v
118 Pasi Pohjola FIN Miehet 50 v
119 Marko Teerioja FIN Miehet 50 v
120 Hannu Ruuskanen VANTAA FIN Miehet 60 v
121 Anssi Vainio Helsinki FIN Miehet 60 v
122 Seppo Niiranen JYVÄSKYLÄ FIN Miehet 70 v
123 Mikko Järvi VANTAA FIN Miehet Yleinen
124 Veli-Matti Lahnala Vantaa FIN Miehet 40 v

Lähtöryhmä:
08.06. 10:10 Kokeile Triathlonia Naiset
(76)
matkat:
200m - 10km - 2,5km (76)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
125 Lotta Jussila FIN Naiset 50 v
126 Juulia Nurminen FIN Naiset Yleinen
127 Anitta Iline Triathlon Suomi FIN Naiset 40 v
128 Reeta Laine FIN Naiset Yleinen
129 Jasmin Virta Live FIN Naiset Yleinen
130 Anna-Liisa Bergström HELSINKI FIN Naiset Yleinen
131 Emma Eerola HELSINKI FIN Naiset Yleinen
132 Maria Hakala TAMPERE FIN Naiset Yleinen
133 Paula Halio TriathlonSuomi FIN Naiset Yleinen
134 Rebekka Halme KIRKKONUMMI FIN Naiset Yleinen
135 Carolina Husu VANTAA FIN Naiset Yleinen
136 Anna Isotalo TAMPERE FIN Naiset Yleinen
137 Miranna Kaltti HÄMEENLINNA FIN Naiset Yleinen
138 Hanna-Maria Kananen FIN Naiset Yleinen
139 Ella Koivu VANTAA FIN Naiset Yleinen
140 Minna Kontro FIN Naiset Yleinen
141 Adelina Korkala HELSINKI FIN Naiset Yleinen
142 Jenni Kujala HELSINKI FIN Naiset Yleinen
143 Jutta Kujala HELSINKI FIN Naiset Yleinen
144 Karoliina Laine TALMA FIN Naiset Yleinen
145 Emmi Lehtinen FIN Naiset Yleinen
146 Janella Lehtinen Helsinki FIN Naiset Yleinen
147 Sari Linden FIN Naiset Yleinen
148 Laura Markkanen FIN Naiset Yleinen
149 Jenni Moilanen Kato Mihin Mä Meen FIN Naiset Yleinen
150 Tanja Muhli KOUVOLA FIN Naiset Yleinen
151 Susanna Nowak JÄRVENPÄÄ FIN Naiset Yleinen
152 Julia Pekkala HELSINKI FIN Naiset Yleinen
153 Tiia-Maria Pelli HELSINKI FIN Naiset Yleinen
154 Vilma Purmonen HÄMEENLINNA FIN Naiset Yleinen
155 Marianne Rajahalme HELSINKI FIN Naiset Yleinen
156 Kerttu Saarinen HELSINKI FIN Naiset Yleinen
157 Suvi Saarni HELSINKI FIN Naiset Yleinen
158 Laura Simpura HELSINKI FIN Naiset Yleinen
159 Matilda Suonpää FIN Naiset Yleinen
160 Matleena Suonpää TUUSULA FIN Naiset Yleinen
161 Nora Taivassalo VANTAA FIN Naiset Yleinen
162 Vera Taivassalo VANTAA FIN Naiset Yleinen
163 Noora Turunen JYVÄSKYLÄ FIN Naiset Yleinen
164 Elina Töyry TURKU FIN Naiset Yleinen
165 Pauliina Dal FIN Naiset Yleinen
166 Leila Haapasalmi ESPOO FIN Naiset Yleinen
167 Jenny Saksola JYVÄSKYLÄ FIN Naiset Yleinen
168 Saara Solanpää BOX FIN Naiset Yleinen
169 Inka Tamminen Sibborunners FIN Naiset Yleinen
170 Veneta Nieminen FIN Naiset Yleinen
171 Karla Blåfield HELSINKI FIN Naiset 40 v
172 Angela Carpenter LapakistoLiikkuu USA Naiset 40 v
173 Päivi Haapanala HELSINKI FIN Naiset 40 v
174 Henna Hellstén FIN Naiset 40 v
175 Päivi Honkanen FIN Naiset 40 v
176 Anu Hyrkkänen KERAVA FIN Naiset 40 v
177 Eunice Joensuu Triathlon Suomi FIN Naiset 40 v
178
179 Jonna Less KALKKIRANTA FIN Naiset 40 v
180 Riikka Lindholm FIN Naiset 40 v
181 Satu Meriluoto Kato Mihin Mä Meen FIN Naiset 40 v
182 Anne Moilanen HELSINKI FIN Naiset 40 v
183 Sari Nuutinen VÄSTERSKOG FIN Naiset 40 v
184 Eija Piensalmi PORNAINEN FIN Naiset 40 v
185 Linda Sandholm - FIN Naiset 40 v
186 Jonna Sirkka SIPOO FIN Naiset 40 v
187 Kristiina Thessman Vantaa FIN Naiset 40 v
188 Anu Tuomaala PORVOO FIN Naiset 40 v
189 Anne Uusilehto Kotikunta FIN Naiset 40 v
190 Kaisa Kaaresoja Ei seuraa FIN Naiset 50 v
191 Satu Miikkulainen Espoo FIN Naiset 50 v
192 Terhi Nurmi TURKU FIN Naiset 50 v
193 Päivi Puhakka KLAUKKALA FIN Naiset 50 v
194 Nora Steiner-Forsberg HELSINKI FIN Naiset 50 v
195 Tanja Westman ESPOO FIN Naiset 50 v
196 Kristiina Rämö Ylä-Tikkurilan kipinä FIN Naiset 60 v
197 Kirsi Söder Helsinki Triathlon FIN Naiset 60 v
198 Venla Niskanen HELSINKI FIN Naiset Yleinen
199 Sini Hagman Dexdent FIN Naiset 40 v
200 Hanna Halme Live FIN Naiset Yleinen

Lähtöryhmä:
08.06. 11:00 Peesivapaa Miehet, SM Supersprintti Yleinen
(14)
matkat:
375m - 10km - 2,5km (14)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
202 Jere Helminen Turun Urheiluliitto ry FIN Miehet yleinen
203 Kim Harju Turun Urheiluliitto ry FIN Miehet yleinen
211 Samu Hanhela NT Urheilu Oy FIN Miehet yleinen
212
213 Antti Peltokorpi Turun Urheiluliitto ry FIN Miehet yleinen
214
215
216 Antti Uusitupa Turun Urheiluliitto ry FIN Miehet yleinen
217
218
219
220
221
222

Lähtöryhmä:
08.06. 11:00 Peesivapaa Miehet, SM Supersprintti 23 v
(16)
matkat:
750m - 20km - 5km (16)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
201 Veikka Saren Someron Esa ry FIN Miehet 23 v
204 Teppo Malinen TriathlonSuomi ry FIN Miehet 23 v
206 Joona Lehtonen Aqua Plus Triathlon ry FIN Miehet 23 v
207 Max Walther TriathlonSuomi ry FIN Miehet 23 v
208 Pyry Paloviita TriathlonTeam 226 ry FIN Miehet 23 v
223 Juuso Honkanen NT Urheilu Oy FIN Miehet 23 v
224 Akseli Ylikoski Porin Tarmo Triathlon FIN Miehet 23 v
225
226
227
228
229
230
231
232
233

Lähtöryhmä:
08.06. 11:00 Peesivapaa Miehet, SM Supersprintti 19 v
(30)
matkat:
375m - 10km - 2,5km (30)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
205 René Vuorio Turun Urheiluliitto ry FIN Miehet 19 v
209 Robin Randoja EST Miehet 19 v
210 Eirik Alexander Håkansson ÅsaneCykleKlubb NOR Miehet 19 v
234 Saku Aro TriathlonTeam 226 ry FIN Miehet 19 v
235 Casper Christiansen DEN Miehet 19 v
236 Luis Francisco Dias Väsby SS Triathlon SWE Miehet 19 v
237 Thomas Green Karlslunde Tri DEN Miehet 19 v
238 Kaspar Haav 21CC Triatloniklubi EST Miehet 19 v
239 Christopher Bjerne Jensen Odense Triathlon Klub DEN Miehet 19 v
240 Onni Jussila Turun Urheiluliitto ry FIN Miehet 19 v
241 Veikka Lassila Triathlon Vantaa ry FIN Miehet 19 v
242 Frederik Mathiesen Hørsholm Tri DEN Miehet 19 v
243 Roni Piilinen Turun Urheiluliitto ry FIN Miehet 19 v
244 Hugo Rask EST Miehet 19 v
245 Riku Rissanen Koiviston Isku ry FIN Miehet 19 v
246 Ronan Salmu 21CC Triatloniklubi EST Miehet 19 v
247 Tobias Skou OTK DEN Miehet 19 v
248 Tuomas Suikki Turun Urheiluliitto ry FIN Miehet 19 v
249 Alex Sundstedt Aqua Plus Triathlon ry FIN Miehet 19 v
250 David Tylén SWE Miehet 19 v
251 Onni Venäläinen Stamina Triathlon Club ry FIN Miehet 19 v
252 Tristan Vertmann EST Miehet 19 v
253 Niklas Aratz Villà Páramo DEN Miehet 19 v
254 Leon Dahlin SWE Miehet 19 v
255 Oscar Scheurer Petersen DEN Miehet 19 v
256
257
258
259
260

Lähtöryhmä:
08.06. 11:15 Peesivapaa Miehet, SM Supersprintti 17v
(19)
matkat:
375m - 10km - 2,5km (19)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
261 Artur Abras Ujumise Spordiklubi EST Miehet 17 v
262 Joonas Haav 21CC Triatloniklubi EST Miehet 17 v
263 Ohto Heiskanen Helsinki Triathlon ry FIN Miehet 17 v
264 Lauri Huhtanen Stamina Triathlon Club ry FIN Miehet 17 v
265 Aapeli Karislahti Tampereen Triathlon Klubi FIN Miehet 17 v
266 Anton Karlsson Väsby SS Triathlon SWE Miehet 17 v
267 Leo Kervinen Triathlon Vantaa ry FIN Miehet 17 v
268 Henri Källström Triathlon Vantaa ry FIN Miehet 17 v
269 Kai Mattlin Helsinki Triathlon ry FIN Miehet 17 v
270 Tau Sebastian Mölder EST Miehet 17 v
271 August Siverskog SWE Miehet 17 v
272 Johannes Strömsholm Aqua Plus Triathlon ry FIN Miehet 17 v
273 Aarre Tuikkala NT Urheilu Oy FIN Miehet 17 v
274 Holger Vitsur 21CC Triatloniklubi EST Miehet 17 v
275
276
277
278
279

Lähtöryhmä:
08.06. 11:15 Peesivapaa Miehet, SM Supersprintti 15v
(11)
matkat:
375m - 10km - 2,5km (11)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
280 Mikk-Mihkel Engel 21CC Triatloniklubi EST Pojat 15 v
281 Riku Frilander Stamina Triathlon Club ry FIN Pojat 15 v
282 Elliot Gladney Rundqvist DEN Pojat 15 v
283 Toivo Koivu Stormin Teräs ry. FIN Pojat 15 v
284 Väinö Koivu Stormin Teräs ry. FIN Pojat 15 v
285 Erik Naumanen TDT Triathlon Club Ry FIN Pojat 15 v
286 Santeri Palvanen NT Urheilu Oy FIN Pojat 15 v
287 Otto Vesikansa Triathlon Vantaa ry FIN Pojat 15 v
288
289
290

Lähtöryhmä:
08.06. 11:35 Peesivapaa Naiset, SM Supersprintti Yleinen
(13)
matkat:
375m - 10km - 2,5km (13)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
291 Julia Kekkonen TriathlonSuomi ry FIN Naiset Yleinen
292 Iida Reini Turun Urheiluliitto ry FIN Naiset Yleinen
296
297
299 Janina Saarnio Turun Urheiluliitto ry FIN Naiset Yleinen
301 Helena Knaapi TriathlonSuomi ry FIN Naiset Yleinen
302 Emma O'brien Ireland IRL Naiset Yleinen
303 Nella Paronen TriathlonSuomi ry FIN Naiset Yleinen
304 Astrid Snäll Turun Urheiluliitto ry FIN Naiset Yleinen
305 Tytti Åberg Helsinki Triathlon ry FIN Naiset Yleinen
306
307
308

Lähtöryhmä:
08.06. 11:35 Peesivapaa Naiset, SM Supersprintti 23 v
(10)
matkat:
375m - 10km - 2,5km (10)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
293 Jutta Puranen Järvenpään Pyöräilijät ry FIN Naiset 23 v
300 Ida Kontkanen Turun Urheiluliitto ry FIN Naiset 23 v
309 Ada Holm Oulu Triathlon & Cycling ry FIN Naiset 23 v
310 Lumi Laitinen Stamina Triathlon Club ry FIN Naiset 23 v
311 Niina Roiko-Jokela Stamina Triathlon Club ry FIN Naiset 23 v
312 Kaisa Seppälä Turun Urheiluliitto ry FIN Naiset 23 v
313 Ida Wikman Keski-Pohjanmaan Triathlon ry FIN Naiset 23 v
314 Emilia Malinen Stamina Triathlon Club ry FIN Naiset 23 v
315 Aliina Karvonen Simmis Wanda Triathlon FIN Naiset 23 v
316

Lähtöryhmä:
08.06. 11:35 Peesivapaa Naiset, SM Supersprintti 19 v
(22)
matkat:
375m - 10km - 2,5km (22)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
294 Kaisa Keränen Oulu Triathlon & Cycling ry FIN Naiset 19 v
295 Elina Turunen Oulu Triathlon & Cycling ry FIN Naiset 19 v
298 Alma Bergqvist SWE Naiset 19 v
317 Karin Aaviste 21CC Triatloniklubi EST Naiset 19 v
318 Julianna Hannus TriathlonTeam 226 ry FIN Naiset 19 v
319 Emilia Holmila TriathlonSuomi ry FIN Naiset 19 v
320 Minea Kankkonen Triathlonteam AquaTerra ry FIN Naiset 19 v
321 Filippa Kokki TDT Triathlon Club Ry FIN Naiset 19 v
322 Neela Notkonen X-tri Lahti FIN Naiset 19 v
323 Saana Paananen TriathlonTeam 226 ry FIN Naiset 19 v
324
325
326 Alexandra Schipai EST Naiset 19 v
327 Kaisla Seppänen IBD Triathlon FIN Naiset 19 v
328 Anna Söderqvist SWE Naiset 19 v
329 Iina Vänttinen Triathlon Vantaa ry FIN Naiset 19 v
330 Peppiina Elo TriathlonTeam 226 ry FIN Naiset 19 v
331
332 Veera Alihaanperä Turun Urheiluliitto ry FIN Naiset 19 v
333
334
335

Lähtöryhmä:
08.06. 11:50 Peesivapaa Naiset, SM Supersprintti 17v
(8)
matkat:
375m - 10km - 2,5km (8)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
336 Rebecka Backholm Turun Urheiluliitto ry FIN Naiset 17 v
337 Ellen Fröjdö Turun Urheiluliitto ry FIN Naiset 17 v
338 Taija Huovinen Endurance Club Joroinen ry FIN Naiset 17 v
339 Sofia Hämäläinen triVATeam ry FIN Naiset 17 v
340 Anni Luhtanen TriathlonSuomi ry FIN Naiset 17 v
341 Nenna Mäkinen X-tri Lahti FIN Naiset 17 v
342 Laura Volanen Triathlon Club Heinola ry FIN Naiset 17 v
343 Vilma Koivula triVATeam ry FIN Naiset 17 v

Lähtöryhmä:
08.06. 11:50 Peesivapaa Naiset, SM Supersprintti 15v
(16)
matkat:
(16)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
344 Evamaria Albert 21CC Triatloniklubi EST Tytöt 15 v
345 Sara Fuss TriathlonSuomi ry FIN Tytöt 15 v
346 Emma Haka-Risku TriathlonTeam 226 ry FIN Tytöt 15 v
347 Vilma Hautamäki triVATeam ry FIN Tytöt 15 v
348 Amanda Junttonen Triathlon Vantaa ry FIN Tytöt 15 v
349 Enni Kataja SSU-Triathlon FIN Tytöt 15 v
350 Minna Li Mäesepp Yess EST Tytöt 15 v
351 Emilia Mäntyharju Tampereen Triathlon Klubi FIN Tytöt 15 v
352 Aamu Rekola Hyvinkää Triathlon ry FIN Tytöt 15 v
353 Eerika Tiihonen Triathlon Vantaa ry FIN Tytöt 15 v
354 Janna Turunen TDT Triathlon Club Ry FIN Tytöt 15 v
355 Karola Viinapuu Audentes EST Tytöt 15 v
356 Aamu Hilma Päivätär Himanen Velo Saimaa ry. FIN Tytöt 15 v
357 Kaisli Ruha Triathlon Vantaa ry FIN Tytöt 15 v
358
359

Lähtöryhmä:
08.06. 12:10 SM-Supersprintti Miehet ikäsarjat
(53)
matkat:
375m - 10km - 2,5km (53)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
360 Joona Uljala Triathlon Vantaa ry FIN Miehet 18-29 v
361 Anssi Ahokainen TriathlonSuomi ry FIN Miehet 30-34 v
362 Mitja Kylliäinen IBD Triathlon FIN Miehet 30-34 v
363 Lauri Kiilholma X-tri Lahti FIN Miehet 35-39 v
364 Mika Korvenranta X-tri Lahti FIN Miehet 35-39 v
365 Miika Ruismäki TriathlonSuomi ry FIN Miehet 35-39 v
366 Joonas Notkola TriathlonSuomi ry FIN Miehet 35-39 v
367 Mikko Pusa Vihti Triathlon ry FIN Miehet 35-39 v
368 Juuso Tikanoja Lane 4 Swimming Triathlon Club Ry FIN Miehet 35-39 v
369 Antti Uusilehto Turun Urheiluliitto ry FIN Miehet 40-44 v
370 Markus Hämäläinen triVATeam ry FIN Miehet 40-44 v
371 Vesa Nikkanen Triathlon Vantaa ry FIN Miehet 40-44 v
372 Arttu Aaltonen Multisport Racing ry FIN Miehet 40-44 v
373 Jarkko Koivunen Keski-Pohjanmaan Triathlon ry FIN Miehet 40-44 v
374 Santtu Pyymäki Multisport Racing ry FIN Miehet 40-44 v
375 Joni Sinko Turun Urheiluliitto ry FIN Miehet 40-44 v
376 Erwin Borremans SKB Racing Triathlon Team ry FIN Miehet 45-49 v
377 Toni Kilpinen Kieri ry FIN Miehet 45-49 v
378 Marcus Lindqvist Triathlon Team Reckless Race ry FIN Miehet 45-49 v
379 Antti Tikkanen Stamina Triathlon Club ry FIN Miehet 45-49 v
380 Sauli Haahtela SKB Racing Triathlon Team ry FIN Miehet 45-49 v
381
382 Arto Helovuo TriathlonSuomi ry FIN Miehet 50-54 v
383 Jarno Eerikäinen 4speed Triathlon Team ry. FIN Miehet 50-54 v
384 Juho Himanen Velo Saimaa ry. FIN Miehet 50-54 v
385 Tero Korhonen Helsinki Triathlon ry FIN Miehet 50-54 v
386 Tube Avonius Helsinki Triathlon ry FIN Miehet 55-59 v
387 Pertti Karjalainen TriathlonSuomi ry FIN Miehet 55-59 v
388 Mikko Sillanpaa TriathlonSuomi ry FIN Miehet 55-59 v
389 Jarkko Jäppinen Triathlon Club Heinola ry FIN Miehet 55-59 v
390 Pasi Syyli Triathlon Team Reckless Race ry FIN Miehet 55-59 v
391 Juha Lundberg Turun Urheiluliitto ry FIN Miehet 55-59 v
392 Pekka Tauriainen Triathlon Vantaa ry FIN Miehet 55-59 v
393 Marko Vesanto Triathlon Vantaa ry FIN Miehet 55-59 v
394 Juha-Pekka Halmeenmäki TriathlonSuomi ry FIN Miehet 60-64 v
395 Timo Soukka TriathlonSuomi ry FIN Miehet 60-64 v
396 Fred Keus Triathlon Vantaa ry FIN Miehet 60-64 v
397 Jukka Majander Tawast Cycling Club ry FIN Miehet 60-64 v
398 Juhani Rönnberg Helsinki Triathlon ry FIN Miehet 60-64 v
399 Petri Väänänen Porvoon Uimarit - Borgå Simmare ry FIN Miehet 65-69 v
400 Tapani Ojalainen X-tri Lahti FIN Miehet 65-69 v
401 Hannu Kaikkonen Triathlon Club Heinola ry FIN Miehet 70-74 v
402 Matti Nieminen Triathlon Club Heinola ry FIN Miehet 70-74 v
403 Teuvo Juutilainen Endurance Club Joroinen ry FIN Miehet 70-74 v
404 Yrjö Qvarnberg Stamina Triathlon Club ry FIN Miehet 80 +
405 Asko Saarinen Helsinki Triathlon ry FIN Miehet 80 +
406 Christer Lybeck SKB Racing Triathlon Team ry FIN Miehet 50-54 v
407 Marko Andersson Järvenpään Pyöräilijät ry FIN Miehet 55-59 v
408 Timo Kanninen TDT Triathlon Club Ry FIN Miehet 45-49 v
409 Heikki Mäihäniemi Multisport Racing ry FIN Miehet 40-44 v
410 Raimo Tuohimaa Triathlon Vantaa ry FIN Miehet 80 +
411
412 Petri Sivunen Tawast Cycling Club ry FIN Miehet 60-64 v

Lähtöryhmä:
08.06. 12:30 SM-Supersprintti Naiset ikäsarjat
(41)
matkat:
375m - 10km - 2,5km (41)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
413 Rauha Pesonen Aqua Plus Triathlon ry FIN Naiset 18-29 v
414 Aino Alitalo Turun Urheiluliitto ry FIN Naiset 18-29 v
415 Emma Aho X-tri Lahti FIN Naiset 30-34 v
416 Karoliina Welin TDT Triathlon Club Ry FIN Naiset 30-34 v
417 Aira-Maarit Mantsinen 4speed Triathlon Team ry. FIN Naiset 30-34 v
418 Sonia Zavaleta Toukkari Tri Coaching Finland FIN Naiset 35-39 v
419 Harriet Lönnqvist Turun Urheiluliitto ry FIN Naiset 35-39 v
420 Minna Truhponen Saarijärven Pullistus FIN Naiset 35-39 v
421 Paula Saari X-tri Lahti FIN Naiset 35-39 v
422 Maarit Viljakainen X-tri Lahti FIN Naiset 35-39 v
423 Sini Virtanen VO2Magnum FIN Naiset 35-39 v
424 Jonna Kanninen TDT Triathlon Club Ry FIN Naiset 40-44 v
425 Sara Erka X-tri Lahti FIN Naiset 40-44 v
426 Elina Honkavuori Tawast Cycling Club ry FIN Naiset 40-44 v
427 Maija Hovila SKB Racing Triathlon Team ry FIN Naiset 40-44 v
428 Maija Kallio X-tri Lahti FIN Naiset 40-44 v
429 Johanna Aronniemi Helsinki Triathlon ry FIN Naiset 45-49 v
430 Laura Jalasto 4speed Triathlon Team ry. FIN Naiset 45-49 v
431 Hannele Rosti Saarijärven Pullistus FIN Naiset 45-49 v
432 Maria Söderström TriathlonSuomi ry FIN Naiset 50-54 v
433 Sanna Heiskanen KUTU Triathlon FIN Naiset 50-54 v
434 Minna Nurvo Triathlon Vantaa ry FIN Naiset 50-54 v
435 Juulia Paavonen Helsinki Triathlon ry FIN Naiset 50-54 v
436 Imke Höfling KUTU Triathlon FIN Naiset 50-54 v
437 Matleena Livson Helsinki Triathlon ry FIN Naiset 55-59 v
438 Satu Pippola Turun Urheiluliitto ry FIN Naiset 55-59 v
439 Pirjo Tenhu Triathlon Club Heinola ry FIN Naiset 55-59 v
440 Inger Ruotanen Helsinki Triathlon ry FIN Naiset 55-59 v
441 Lotta Ekebom TKU Endurance FIN Naiset 60-64 v
442 Heidi Tenhunen Helsinki Triathlon ry FIN Naiset 60-64 v
443 Minna Sivunen triVATeam ry FIN Naiset 60-64 v
444 Satu Alavalkama Helsinki Triathlon ry FIN Naiset 60-64 v
445 Tuula Majander Tawast Cycling Club ry FIN Naiset 60-64 v
446 Sari Busi Triathlon Club Heinola ry FIN Naiset 65-69 v
447 Anne Elo-Kinnunen Turun Urheiluliitto ry FIN Naiset 65-69 v
448 Maarit Pasanen TriathlonSuomi ry FIN Naiset 65-69 v
449 Sanna Järvinen X-tri Lahti FIN Naiset 30-34 v
450
451
452
453

Lähtöryhmä:
08.06. 13:10 Kilpakunto Miehet Yleinen
(64)
matkat:
750m - 20km - 5km (64)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
454 Ehsan Afzali TCF FIN Miehet Yleinen
455 Miika Avela Stamina Triathlon Club ry FIN Miehet Yleinen
456 Mike Belinskiy FIN Miehet Yleinen
457 Aleksi Eskelinen HELSINKI FIN Miehet Yleinen
458 Niko Haimilahti X-tri Lahti FIN Miehet Yleinen
459 Oskari Helosuo Helsinki FIN Miehet Yleinen
460 Markus Hämäläinen Vehkalahden veikot FIN Miehet Yleinen
461 Juho Kauhanen Helsinki FIN Miehet Yleinen
462 Markus Kankare FIN Miehet Yleinen
463 Joel Kettunen Triathlon Suomi FIN Miehet Yleinen
464 Seiji Kokeguchi HELSINKI FIN Miehet Yleinen
465 Joni Kolehmainen Posti FIN Miehet Yleinen
466 Kalle-Petteri Komi FIN Miehet Yleinen
467 Aleksi Koski GRK FIN Miehet Yleinen
468 Teemu Kuivakangas HUHMARI FIN Miehet Yleinen
469 Leevi Kullaa ESPOO FIN Miehet Yleinen
470 Jesaja Kärkkäinen FIN Miehet Yleinen
471 Jaakko Lehtonen ESPOO FIN Miehet Yleinen
472 Anatoly Lvov FIN Miehet Yleinen
473 Zechen Ma ESPOO FIN Miehet Yleinen
474 Eetu Makkonen LAPPEENRANTA FIN Miehet Yleinen
475 Aleksi Michel HELSINKI FIN Miehet Yleinen
476 Jaakko Mikkonen HYVINKÄÄ FIN Miehet Yleinen
477 Miikka Mäkelä HELSINKI FIN Miehet Yleinen
478 Tomi Mänttäri VANTAA FIN Miehet Yleinen
479 Niclas Nyholm FIN Miehet Yleinen
480 Tommi Paappanen Signify Finland Oy FIN Miehet Yleinen
481 Niilo Partanen FIN Miehet Yleinen
482 Paulus Partanen Helsinki FIN Miehet Yleinen
483 Sakari Penttinen Helsinki Triathlon FIN Miehet Yleinen
484 Iiro Perttilä FIN Miehet Yleinen
485 Juho Perttilä FIN Miehet Yleinen
486 Juuso Perttilä FIN Miehet Yleinen
487 Heigo Põld HYVINKÄÄ FIN Miehet Yleinen
488 Teemu Putkonen FIN Miehet Yleinen
489 Henrik Rajala Trivateam FIN Miehet Yleinen
490 Leograwstorne@gmail.com Rawstorne HELSINKI FIN Miehet Yleinen
491 Aarne Ryynänen Nurmijärven Yleisurheilu FIN Miehet Yleinen
493 Patrik Salminen FIN Miehet Yleinen
494 Tomas Sarikkola ESPOO FIN Miehet Yleinen
495 Ilari Satta HELSINKI FIN Miehet Yleinen
496 Rasmus Saviranta FIN Miehet Yleinen
497
498 Jami Suominen FIN Miehet Yleinen
499 Lauri Tukiainen FIN Miehet Yleinen
500 Olli Uotila Helsinki FIN Miehet Yleinen
501 Eemil Vaulamo HyPy Triathlon FIN Miehet Yleinen
502 Niklas Wickholm VANTAA FIN Miehet Yleinen
503 Joonas Viljanen JÄRVENPÄÄ FIN Miehet Yleinen
504 Joni Åke FIN Miehet Yleinen
505 Matias Österman Triathlon Suomi FIN Miehet Yleinen
506 Mikko Ekqvist HELSINKI FIN Miehet Yleinen
507 Lari Oksala Helsinki FIN Miehet Yleinen
508 Arto Pajunen VANTAA FIN Miehet Yleinen
509 Samuel Svahnström GRK FIN Miehet Yleinen
510 Sami Parvela FIN Miehet Yleinen
511
512
513
514
515
516
517
518

Lähtöryhmä:
08.06. 13:15 Lasten Joukkueviestit
(8)
matkat:
200m - 7km - 2,5km (8)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
519 Edvin Kervinen, Väinö Holopainen, Onni Koikkalainen Triathlon Vantaa ry FIN P13
520 Kaisli Ruha, Mea Uppa, Amanda Junttonen Triathlon Vantaa ry FIN T15
521 Vivi Ruuskanen, Viola Holopainen, Aino Uuspelto Triathlon Vantaa ry FIN T13
522 Eerika Tiihonen, Otto Vesikansa, Sara Volotinen Triathlon Vantaa ry FIN P15
523 Anni Uuspelto, Otso Mannonen, Aada Hannula Triahtlon Vantaa ry FIN P13
524 Emma Leppäniemi, Iia Hannula, Silvia Schlegel Triathlon Vantaa ry FIN T13
525
526

Lähtöryhmä:
08.06. 13:40 Kilpakunto Miehet 40+
(80)
matkat:
750m - 20km - 5km (80)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
492 Leevi Salmi Special triathlon FIN Miehet Yleinen
527 Mikko Aronniemi Helsinki Triathlon FIN Miehet 40 v
528 Olli Brummer FIN Miehet 40 v
529 Nikodem Chlodny VANTAA FIN Miehet 40 v
530 Marcos Dias Väsby SS Triathlon SWE Miehet 40 v
531 Kimmo Frilander Stamina Triathlon Club Ry FIN Miehet 40 v
532 Karri Glasin Triathlon Vantaa FIN Miehet 40 v
533 Veli-Pekka Hakatie FIN Miehet 40 v
534 Pekka Ikonen FIN Miehet 40 v
535 Joni Jantunen Helsinki triathlon FIN Miehet 40 v
536 Tero Jormanainen Team Electrofit FIN Miehet 40 v
537 Tomi Juhola Rusko FIN Miehet 40 v
538 Marko Kangasmäki Manyone FIN Miehet 40 v
539 Mikael Karlsson Väsby SS Triathlon SWE Miehet 40 v
540 Jussi Kinnari FIN Miehet 40 v
541 Tero Kojo Helsingin Luistelijat FIN Miehet 40 v
542 Sami Kokki TDT Triathlon Club FIN Miehet 40 v
543 Ville Kostiainen FIN Miehet 40 v
544 Teemu Kurppa HELSINKI FIN Miehet 40 v
545 Vallo Kärbo Triathlon Vantaa EST Miehet 40 v
546 Tommi Lappalainen Heinlahti FIN Miehet 40 v
547 Markus Laurell X-tri Lahti FIN Miehet 40 v
548 Ilmari Lehtinen Helsinki FIN Miehet 40 v
549 Kimmo Lehtonen JYVÄSKYLÄ FIN Miehet 40 v
550 Kaido Lepalind Hytri EST Miehet 40 v
551 Mikko Lisitsin FIN Miehet 40 v
552 Marko Mettenranta Helsinki triathlon FIN Miehet 40 v
553 Artur Moberg HELSINKI FIN Miehet 40 v
554 Mikko Mäkelä Hyvinkää Triathlon FIN Miehet 40 v
555 Mikko Mäkinen TriVAteam FIN Miehet 40 v
556 Ville Määttänen VANTAA FIN Miehet 40 v
557 Veikko Niinikoski Helsinki Triathlon FIN Miehet 40 v
558 Henri Nyroos Helsinki FIN Miehet 40 v
559 Markus Oksanen VHS FIN Miehet 40 v
560 Mika Pakarinen King4Fit FIN Miehet 40 v
561 Antti Pulkki Sisäisen kosmoksen tutkijat FIN Miehet 40 v
562 Juha Seppälä Vihti Triathlon FIN Miehet 40 v
563 Peter Starck X-tri Lahti FIN Miehet 40 v
564 Tony Strömsholm King4Fit FIN Miehet 40 v
565 Hindrek Tamm HelTri EST Miehet 40 v
566 Aleksi Tikkanen Uinti Imatra FIN Miehet 40 v
567 Timo Tukiainen Signify Finland Oy FIN Miehet 40 v
568 Eki Zaiedman FIN Miehet 40 v
569 Arto Öljymäki Sporttioravat FIN Miehet 40 v
570 Marko Aalto FIN Miehet 50 v
571 Niklas Forsman S.M.U.R.F FIN Miehet 50 v
572 Jani Joki NVIDIA FIN Miehet 50 v
573 Marko Karppinen Triathlon Vantaa FIN Miehet 50 v
574 Tuomas Kinanen HanPo FIN Miehet 50 v
575 Jukka Kumpulainen Posti FIN Miehet 50 v
576 Sergei Lemetti SÖDERKULLA FIN Miehet 50 v
577 Toomas Dettenborn LOHJA FIN Miehet 60 v
578 Pauli Lönnroth HELSINKI FIN Miehet 50 v
579 Juha Marjamaa Triathlon Suomi ry FIN Miehet 50 v
580 Thomas Metzner TAMMISAARI FIN Miehet 50 v
581 Lari Murtonen Espoo FIN Miehet 50 v
582 Antti Männistö HyTri FIN Miehet 50 v
583 Fredrik Nars HelTri FIN Miehet 50 v
584 Toni Paasiluoto HelTri FIN Miehet 50 v
585 Juha Pöyry Helsinki FIN Miehet 50 v
586 Erkki Siltala TUUSULA FIN Miehet 50 v
587 Marko Siro Triathlon Vantaa FIN Miehet 50 v
588 Sebi Suárez Katainen Triathlonsuomi ry FIN Miehet 50 v
589 Peter Tietz Triathlon Vantaa FIN Miehet 50 v
590 Turo Turja Wide MC ry FIN Miehet 50 v
591 Jukka Viljanen FIN Miehet 50 v
592 Ilpo Kivelä TriathlonSuomi ry. FIN Miehet 60 v
593 Mika Perttilä FIN Miehet 60 v
594 Arto Saviranta Salo FIN Miehet 60 v
595 Pertti Saviranta HELSINKI FIN Miehet 60 v
596 Lauri Viitanen Tampereen Triathlonklubi FIN Miehet 60 v
597 Markku Björn Helsinki Triathlon FIN Miehet 70 v
598
599 Antti Kujala M-Files FIN Miehet 50 v
600 Joona Venäläinen Crossfit Vantaa FIN Miehet 40 v
601 Renee Nurm Ktl Raicing EST Miehet 40 v
602 Jari Väyrynen Vantaa FIN Miehet 60 v
603 Tuomas Martikainen Helsinki Triathlon FIN Miehet 50 v
604
605

Lähtöryhmä:
08.06. 13:40 Miehet Joukkueviesti Lyhyt
(5)
matkat:
750m - 20km - 5km (5)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
606 Anton Hokkonen, Tiia Aitavaara, Alexey Shelepaev FIN Miehet
607 Joel Kettunen, Eetu Makkonen, Kalle Komi LAPPEENRANTA FIN Miehet
608 Sampo Rissanen, Seppo Kilpelänaho, Antti Jokiranta TURKU FIN Miehet
609 Matti Pelkonen, Mari Pelkonen-Mutanen, Ella Mutanen Tawast Cycling Club FIN Miehet
610

Lähtöryhmä:
08.06. 14:10 Kilpakunto Naiset Yleinen
(61)
matkat:
750m - 20km - 5km (61)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
611 Anni Aalto TAMPERE FIN Naiset Yleinen
612 Mari Alapappila HelTri FIN Naiset Yleinen
613 Suvi Aulavuo FIN Naiset Yleinen
614 Anna-Liina Blomberg FIN Naiset Yleinen
615 Carolina Byman ESPOO FIN Naiset Yleinen
616 Anna Gagneur HELSINKI FIN Naiset Yleinen
617 Eeva Heikkinen FIN Naiset Yleinen
618 Paula Jukarainen ESPOO FIN Naiset Yleinen
619 Mari Jylhä JYVÄSKYLÄ FIN Naiset Yleinen
620 Anna-Kaisa Tolvanen FIN Naiset Yleinen
621 Mirella Keinänen Helsinki Triathlon FIN Naiset Yleinen
622 Inka Kervinen FIN Naiset Yleinen
623 Henna-Riikka Kivioja Stamina Triathlon Club FIN Naiset Yleinen
624 Sonja Korpela TriathlonSuomi FIN Naiset Yleinen
625 Kiia Koskinen TriathlonSuomi FIN Naiset Yleinen
626 Susanna Larkimo TTAqua Terra FIN Naiset Yleinen
627 Hilla Lehtinen HyPy Triathlon FIN Naiset Yleinen
628 Roosa Lehtola Järvenpään Pyöräilijät FIN Naiset Yleinen
629 Pauliina Loponen TriathlonSuomi FIN Naiset Yleinen
630 Ina Lund Helsinki FIN Naiset Yleinen
631 Sara Luttinen Helsinki Triathlon Ry FIN Naiset Yleinen
632 Heidi Tikkanen Munkkiniemen Triathlon FIN Naiset Yleinen
633 Julia Manni TriathlonSuomi ry FIN Naiset Yleinen
635 Emma-Reetta Musakka TTAquaTerra FIN Naiset Yleinen
636 Elina Mäkinen Helsinki FIN Naiset Yleinen
637 Minna Westersund Helsinki Triathlon ry FIN Naiset Yleinen
638 Mari Nikonen HELSINKI FIN Naiset Yleinen
639 Helmi Nupponen Triathlon Vantaa FIN Naiset Yleinen
640 Lauren Oddie VANTAA FIN Naiset Yleinen
641 Marge Ollila KOKKOLA FIN Naiset Yleinen
642 Julia Peltokorpi Team Superkompensaatio FIN Naiset Yleinen
643 Saara Peltola Ekami, Kotka FIN Naiset Yleinen
644 Sara Peräaho OTC FIN Naiset Yleinen
645 Maija Pärssinen Team Superkompensaatio ry FIN Naiset Yleinen
646 Pauliina Rauste HELSINKI FIN Naiset Yleinen
647 Maite Salinas VANTAA FIN Naiset Yleinen
648 Oona Sarén KLAUKKALA FIN Naiset Yleinen
649 Laura Seppänen HELSINKI FIN Naiset Yleinen
650 Neea Seppänen Stamina TC FIN Naiset Yleinen
651 Irina Shelepaeva FIN Naiset Yleinen
652 Anna Silventoinen FIN Naiset Yleinen
653 Emma Sipari Helsinki Triathlon FIN Naiset Yleinen
654 Elena Sirviö Hyvinkää Triahtlon ry FIN Naiset Yleinen
655 Sanni Suoniemi FIN Naiset Yleinen
656 Oona Tenhunen Puharin tytöt FIN Naiset Yleinen
657 Tiiamari Tolonen FIN Naiset Yleinen
658 Vilhelmiina Tornberg FIN Naiset Yleinen
659 Ella Tyrväinen Aqua+ Triathlon FIN Naiset Yleinen
660 Salla Valtari Helsinki FIN Naiset Yleinen
661 Linn-Sofie Wieliczko-Fagerman KYIF FIN Naiset Yleinen
662 Hilkka Ylimartimo TUUSULA FIN Naiset Yleinen
663
664 Anne-Mari Ström HELSINKI FIN Naiset Yleinen
665 Laura Liikanen Team Trilho FIN Naiset Yleinen
666 Yasmine Ahola TriathlonSuomi FIN Naiset Yleinen
667 Marjaana Määttä HELSINKI FIN Naiset Yleinen
668
669
670
671
672

Lähtöryhmä:
08.06. 14:40 Kilpakunto naiset 40+
(56)
matkat:
750m - 20km - 5km (56)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
634 Charlotte Mogck GER Naiset Yleinen
673 Hanna Aholaakko WillTri FIN Naiset 40 v
674 Pauliina Frend PUHTI triathlon FIN Naiset 40 v
675 Taru Halla Raatamo FIN Naiset 40 v
676 Suvi Marie Heilman Järvenpään pyöräilijät ry FIN Naiset 40 v
677 Matilda Jylhä EPH FIN Naiset 40 v
678 Annamari Jääskeläinen Pakilan Visa FIN Naiset 40 v
679 Annika Kostiainen FIN Naiset 40 v
680 Heidi Lindholm TriathlonSuomi FIN Naiset 40 v
681 Liisa Männistö Hyvinkää Triathlon ry FIN Naiset 40 v
682 Katja Mölsä Triathlon Vantaa FIN Naiset 40 v
683 Anne Nurminen Hyvinkää Triathlon ry FIN Naiset 40 v
684 Johanna Vänttinen VANTAA FIN Naiset 50 v
685 Johanna Osmala Lucky Triathletes FIN Naiset 40 v
686 Susanna Palvanen Tuusula FIN Naiset 40 v
687 Anna Pertola Tampere FIN Naiset 40 v
688 Laura Petäjämäki Triathlonteam 226 FIN Naiset 40 v
689 Johanna Pietikäinen TriathlonSuomi FIN Naiset 40 v
690 Hanna Rosti KeUi Triathlon FIN Naiset 40 v
691 Heini Savolainen LAHTI FIN Naiset 40 v
692 Mia Siltala-Stellberg FIN Naiset 40 v
693 Annika Suvela TriBabes Finland FIN Naiset 40 v
694 Anja Söderholm Triathlon Vantaa FIN Naiset 40 v
695 Jenni Tiikasalo HELSINKIHELSINKI FIN Naiset 40 v
696 Vuokko Tiilikainen WillTri FIN Naiset 40 v
697 Tiina Tukiainen FIN Naiset 40 v
698 Henna Wahlsten Tuusula FIN Naiset 40 v
699 Essi Tamminen TriathlonSuomi FIN Naiset 40 v
700 Mette Ryyti-Hänninen Triathlon Vantaa FIN Naiset 50 v
701
702 Annika Astola Helsinki Triathlon ry FIN Naiset 50 v
703 Päivi Bosquet Hyvinkään Triathlon FIN Naiset 50 v
704 Janka Holma HelTri FIN Naiset 50 v
705 Marja-Leena Keränen OTC FIN Naiset 50 v
706 Sari Kukkonen Keravan uimarit triathlon FIN Naiset 50 v
707 Heidi Leino Triathlon Vantaa FIN Naiset 50 v
708 Sari Lindblom Heltri FIN Naiset 50 v
709 Hanne Malkki Heltri ry FIN Naiset 50 v
710 Pauliina Melamies Triathlon Vantaa FIN Naiset 50 v
711 Katja Myllys Helsinki Triathlon ry FIN Naiset 50 v
712 Pia Naakka HAMINA FIN Naiset 50 v
713 Nina Norjama Triathlon Vantaa FIN Naiset 50 v
714 Hanne-Mari Rautio HELSINKI FIN Naiset 50 v
715 Alina Ruonala-Lindgren Helsinki Triathlon FIN Naiset 50 v
716 Anne Sankari Aqua Plus Triathlon FIN Naiset 50 v
717 Paula Määttä TriathlonSuomi FIN Naiset 40 v
718 Nina Suni Puhti triathlon FIN Naiset 50 v
719 Mari Tervonen Triathlon Vantaa FIN Naiset 50 v
720 Heli Oikarinen Helsinki Triathlon ry FIN Naiset 40 v
721 Ulla Saarikko-Piirainen Triathlon Suomi FIN Naiset 50 v
722 Laura Räty IBD Triathlon FIN Naiset 40 v
723
724
725
726
727

Lähtöryhmä:
08.06. 14:40 Naiset joukkueviesti Lyhyt
(6)
matkat:
750m - 20km - 5km (6)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
728 Agneta Kallas, Jonna Heinonen, Sanna Saarinen VANTAA FIN Naiset
729 Pinja Peippo, Nette Hurme, Hilla Höyhtyä VANTAA FIN Naiset
730
731 Johanna Salmela, Laura Ferm, Sonja Ferm SaFe/ VANTAA-KERAVA FIN Naiset
732
733

Lähtöryhmä:
08.06. 16:15 SM-joukkueviesti Yleinen
(19)
matkat:
200m - 5km - 1,5-2 km (19)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
1500
1501 Lauri Huhtanen,Niina Roiko-Jokela Onni Venäläinen, Lumi Laitinen Stamina Triathlon Club ry FIN yhteisikä: 81 vuotta
1502 Samu Hanhela,Rebecca Immonen Juuso Honkanen, Tarja Masalin NT Urheilu Oy FIN yhteisikä: 117 vuotta
1503 Juuso Manninen,Julia Kekkonen Juha-Matti Halonen, Tiina Pohjalainen TriathlonSuomi ry FIN yhteisikä: 128 vuotta
1504 Max Walther,Emilia Holmila Teppo Malinen, Nella Paronen TriathlonSuomi ry FIN yhteisikä: 87 vuotta
1505 Janne Lehtovaara,Viivi Ollila Arto Helovuo, Maria Söderström TriathlonSuomi ry FIN yhteisikä: 173 vuotta
1506 René Vuorio,Astrid Snäll Jere Helminen, Ida Kontkanen Turun Urheiluliitto ry FIN yhteisikä: 89 vuotta
1507 Kim Harju,Kaisa Seppälä Antti Peltokorpi, Janina Saarnio Turun Urheiluliitto ry FIN yhteisikä: 115 vuotta
1508 Eetu Ovaska,Lissu Vanninen Vesa Nikkanen, Maria Hari Triathlon Vantaa ry FIN yhteisikä: 156 vuotta
1509 Teemu Siitonen,Laura Hietanen Johannes Tervo, Oona Hilkamo uWatts Helsinki ry FIN yhteisikä: 121 vuotta
1510 Tommi Vainio,Kaisa Toivonen Niklas Aalto-Setälä, Ella Toimela Helsinki Triathlon ry FIN yhteisikä: 130 vuotta
1511 Veikka Saren,Kaisa Keränen Pyry Paloviita, Elina Turunen Sekajoukkue FIN yhteisikä: 79 vuotta
1512 Timi Malinen,Nenna Mäkinen Akseli Ylikoski, Filippa Kokki FIN yhteisikä: 82 vuotta
1513
1514
1515
1516
1517
1518

Lähtöryhmä:
08.06. 16:15 SM-joukkueviesti Nuorten sarja
(7)
matkat:
200m - 5km - 1,5-2 km (7)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
1519 Leo Kervinen,Iina Vänttinen Henri Källström, Maria Karvonen Triathlon Vantaa ry FIN yhteisikä: 68 vuotta
1520 Roni Piilinen,Ellen Fröjdö Onni Jussila, Veera Alihaanperä Turun Urheiluliitto ry FIN yhteisikä: 73 vuotta
1521 Leon Dahlin,Alma Bergqvist August Siverskog, Anna Söderqvist SWE yhteisikä: 72 vuotta
1522 Holger Vitsur,Evamaria Albert Ronan Salmu, Alexandra Schipai 21CC Triatloniklubi EST yhteisikä: 66 vuotta
1523 Tristan Vertmann,Karola Viinapuu Kaspar Haav, Minna Li Mäesepp 21CC Triatloniklubi EST yhteisikä: 67 vuotta
1524 Veikka Lassila,Eerika Tiihonen Otto Vesikansa, Kaisli Ruha Triathlon Vantaa ry FIN yhteisikä: 61 vuotta
1525 Hugo Rask,Karin Aaviste Tau Sebastian Mölder, Janna Turunen 21CC Triatloniklubi FIN yhteisikä: 67 vuotta

Lähtöryhmä:
08.06. 16:15 SM-joukkueviesti Masters
(14)
matkat:
200m - 5km - 1,5-2 km (14)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
1526 Erwin Borremans,Niina Maisniemi Darby Thomas, Sini Hartikainen SKB Racing Triathlon Team ry FIN yhteisikä: 182 vuotta
1527 Antti Vuorikoski,Maija Hovila Sauli Haahtela, Emilia Thomas SKB Racing Triathlon Team ry FIN yhteisikä: 182 vuotta
1528 Johannes Junes,Minna Nurvo Pekka Tauriainen, Kirsi Roine Triathlon Vantaa ry FIN yhteisikä: 198 vuotta
1529 Jari Vuorinen,Essi Olives Toni Paasiluoto, Matleena Livson Helsinki Triathlon ry FIN yhteisikä: 210 vuotta
1530 Jussi Puustinen,Jatta Sederholm Jorma Miettinen, Outi Matikainen WillTri ry FIN yhteisikä: 195 vuotta
1531 Harri Martikainen,Hannele Rosti Arttu Harju, Minna Truhponen Saarijärven Pullistus FIN yhteisikä: 181 vuotta
1532 Magnus Hellström,Henrika Backluns Eric Roos, Laura Askola Gladius Kirkkonummi ry FIN yhteisikä: 183 vuotta
1533 Harri Westerlund,Jaana Vaulamo Matti Punkari, Sanna Lehtinen Hyvinkään Pyöräilijät ry FIN yhteisikä: 214 vuotta
1534
1535
1536
1537
1538
1539

Lähtöryhmä:
09.06. 9:00 Kuntosarja Miehet
(42)
matkat:
500m - 20km - 5km (42)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
734 Sam Backlund VANTA FIN Miehet Yleinen
735 Niko Dahl LOHJA FIN Miehet Yleinen
736 Risto Eerola Hovio ESPOOESPOO FIN Miehet Yleinen
737 Toni Erola FIN Miehet Yleinen
738 Thomas Hindersson Lohja FIN Miehet Yleinen
739 Ilari Jaakola Huu Mori FIN Miehet Yleinen
740 Henri Sahamies CAN Miehet Yleinen
741 Niko Laukkonen VANTAA FIN Miehet Yleinen
742 Toni Laulajainen FIN Miehet Yleinen
743 Roman Lesnyak Helsinki FIN Miehet Yleinen
744 Teemu Lilleberg KaupaSport FIN Miehet Yleinen
745
746 Teemu Mikkonen FIN Miehet Yleinen
747 Jaakko Nikkola HELSINKI FIN Miehet Yleinen
748 Timo Nätynki FIN Miehet Yleinen
749 Juha Sartanen HELSINKI FIN Miehet Yleinen
750 Henrik Söderholm FIN Miehet Yleinen
751 Nicholas Söderholm FIN Miehet Yleinen
752 Tommi Tenkanen FIN Miehet Yleinen
753 Olli Veikkola FIN Miehet Yleinen
754 Mikael Vitikainen FIN Miehet Yleinen
755 Joni Joule HelTri FIN Miehet Yleinen
756 Jean Laurila FIN Miehet Yleinen
757 Jarno Suoperä MÄNTSÄLÄ FIN Miehet Yleinen
758 Panu Hiekkataipale Helsinki FIN Miehet 40 v
759 Antti Holopainen KERAVA FIN Miehet 40 v
760 Aapo Häkkinen FIN Miehet 40 v
761 Tatu Ikonen VANTAA FIN Miehet 40 v
762 Sakari Laurikainen Sisäisen kosmoksen tutkijat FIN Miehet 40 v
763 Herkko Liimatainen FIN Miehet 40 v
764
765 Jaakko Ijäs FIN Miehet 50 v
766
767 Olli Saarinen FIN Miehet 50 v
768 Aarne Oja See Through Solutions FIN Miehet 60 v
769 Vesa Parikka Tammela FIN Miehet 60 v
770 Jorma Järvinen KERAVA FIN Miehet 70 v
771
772
773
774
775

Lähtöryhmä:
09.06. 9:05 Kuntosarja Naiset
(37)
matkat:
500m - 20km - 5km (37)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
776 Laura Aavikko Vantaa FIN Naiset Yleinen
777 Anniliina Ahlstedt HELSINKI FIN Naiset Yleinen
778 Heini-Sofia Iho VANTAA FIN Naiset Yleinen
779 Maija Jones FIN Naiset Yleinen
780 Tuuli Kallio FIN Naiset Yleinen
781 Oona Kinni VANTAA FIN Naiset Yleinen
782 Emma Koho VANTAA FIN Naiset Yleinen
783 Siru Lampainen VANTAA FIN Naiset Yleinen
784 Minna Luukka UPPSALA FIN Naiset Yleinen
785 Iina Mönkkönen ESPOO FIN Naiset Yleinen
786 Netta Olander VANTAA FIN Naiset Yleinen
787 Hanna Partanen TriathlonSuomi FIN Naiset Yleinen
788 Eveliina Santahuhta FIN Naiset Yleinen
789 Emmi Teppo FIN Naiset Yleinen
790 Silja Torvasti VANTAA FIN Naiset Yleinen
791 Jenni Vehviläinen HelTri FIN Naiset Yleinen
792 Julia Vänskä FIN Naiset Yleinen
793 Anna Österlund Helsinki FIN Naiset Yleinen
794
795 Päivi Weckman Triathlon Suomi FIN Naiset Yleinen
796 Sinikka Weihe-Välikylä HELSINKI GER Naiset Yleinen
797 Laura Aittola TriathlonSuomi ry FIN Naiset 40 v
798 Tiina Käpylä JÄRVENPÄÄ FIN Naiset 40 v
799 Mirka Lammi Helsinki FIN Naiset 40 v
800 Heidi Metsola Kehokulma FIN Naiset 40 v
801 Natalia Mozovko Live FIN Naiset 40 v
802 Jonna Sirkka SIPOO FIN Naiset 40 v
803 Milja Tuoriniemi TuUl FIN Naiset 40 v
804 Mari Pilvesvuori Triathlon Suomi FIN Naiset 50 v
805 Johanna Pyhälä FIN Naiset 50 v
806 Nina Skinnari Kokemäki FIN Naiset 50 v
807 Hanna Viertiö-Oja Move4Life FIN Naiset 60 v
808 Jutta Saurén Helsinki Triathlon FIN Naiset Yleinen
809
810
811
812

Lähtöryhmä:
09.06. 10:00 Perusmatka Suomen Cup Miehet
(82)
matkat:
1500m - 40km - 10km (82)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
813 Juha Arino TriathlonSuomi FIN Miehet 18-29 v
814 Noel Gustafsson Gladius Kirkkonummi Ry FIN Miehet 18-29 v
815 Samu Hanhela NT urheilu FIN Miehet 18-29 v
816 Antti Hämmäinen Helsinki Triathlon FIN Miehet 18-29 v
817 Atso Lindström Porvoon Uimarit - Borgå Simmare ry FIN Miehet 18-29 v
818 Marcel Niedermeier Helsinki Triathlon GER Miehet 18-29 v
819 Timo Ustinov SKB Racing Triathlon Team FIN Miehet 50-59 v
820 Atte Somero NasTri FIN Miehet 18-29 v
821 Asla Suutari-Jääskö TriathlonSuomi FIN Miehet 18-29 v
822 Antti Uusitupa Turun Urheiluliitto FIN Miehet 18-29 v
823 Daniel Af Hallstrom Triathlon Vantaa FIN Miehet 30-39 v
824 Rami Ahonen TriathlonSuomi FIN Miehet 30-39 v
825 Luis Anula Triathlon Team Reckless Race ry ESP Miehet 30-39 v
826 Eemeli Haataja Tawast cycling club FIN Miehet 30-39 v
827 Olli Hilden TriathlonSuomi FIN Miehet 30-39 v
828 Illo Jõe Tri Coaching Finland FIN Miehet 30-39 v
829 Mitja Kylliäinen IBD Triathlon FIN Miehet 30-39 v
830 Aleksi Lager TriathlonSuomi FIN Miehet 30-39 v
831 Taavi Mattila TriathlonSuomi FIN Miehet 30-39 v
832 Mikael Myllymäki Helsinki Triathlon FIN Miehet 30-39 v
833 Otto Paaso TriathlonSuomi FIN Miehet 30-39 v
834 Ossi Raita Kauniainen FIN Miehet 30-39 v
835 Lasse Sivenius TriathlonSuomi FIN Miehet 30-39 v
836 Rami Gagneur Triathlon Suomi FIN Miehet 40-49 v
837 Nikolaos Georgiadis Helsinki Triathlon FIN Miehet 40-49 v
838 Marek Haller Triathlon Vantaa EST Miehet 40-49 v
839 Janne Hamari TriathlonSuomi FIN Miehet 40-49 v
840 Markus Heikkilä Helsinki Triathlon FIN Miehet 40-49 v
841 Janne Juhala Downtown 65 FIN Miehet 40-49 v
842 Johannes Junes Triathlon Vantaa FIN Miehet 40-49 v
843 Antti Karessuo TriathlonSuomi FIN Miehet 40-49 v
844 Jari Kellokoski Stamina Triathlon Club ry FIN Miehet 40-49 v
845 Toni Kilpinen Kieri FIN Miehet 40-49 v
846 Jussi Leivo Turun Urheiluliitto triathlon FIN Miehet 40-49 v
847 Marcus Lindqvist Triathlon Team Reckless Race FIN Miehet 40-49 v
848 Markku Linnoskivi HelTri ry FIN Miehet 40-49 v
849 Kalle Luokola Downtown 65 FIN Miehet 40-49 v
850 Mikael Mård TriathlonSuomi FIN Miehet 40-49 v
851 Arto Pajunen Reckless Race FIN Miehet 40-49 v
852 Arto Helovuo Triathlon Suomi FIN Miehet 50-59 v
853 Juho Poutanen Downtown 65 FIN Miehet 40-49 v
854 Aleksi Seppänen TDT-Triathlon club FIN Miehet 40-49 v
855 Tomi Suomi TurunUrheiluliitto FIN Miehet 40-49 v
856 Tomi Tikkanen TriathlonSuomi FIN Miehet 40-49 v
857 Teemu Tolvanen Triathlon team Reckless Race FIN Miehet 40-49 v
858 Anssi Törmä Triathlon Vantaa FIN Miehet 40-49 v
859
860 Mikko Virtanen TriathlonSuomi FIN Miehet 40-49 v
861 Tuomo Viskari Velo Saimaa ry. FIN Miehet 40-49 v
862 Norman Zielke TriathlonSuomi GER Miehet 40-49 v
863 Sami Heikkinen Downtown 65 Endurance FIN Miehet 50-59 v
864 Petri Huhtinen Turun Urheiluliitto ry FIN Miehet 50-59 v
865 Juha Jokinen Turun Urheiluliitto ry FIN Miehet 50-59 v
866 Markus Kaarto HelTri FIN Miehet 50-59 v
867 Pekka Kanerva TriathlonSuomi FIN Miehet 50-59 v
868
869 Teemu Siitonen uWatts Helsinki FIN Miehet 30-39 v
870 Guido Kohl Team Upbeat GER Miehet 50-59 v
871 Petteri Lahti HelTri FIN Miehet 50-59 v
872 Marko Luomansuu Triathlon Suomi ry FIN Miehet 50-59 v
873 Jaakko Myllymäki Helsinki Triathlon FIN Miehet 60-69 v
874 Marko Myllymäki Triathlonteam 226 FIN Miehet 50-59 v
875 Jean-Luc Olives Tri Coaching Finland FRA Miehet 50-59 v
876 Esa Ollikainen Helsinki Triathlon FIN Miehet 50-59 v
877 Johannes Tervo uWatts Helsinki Ry FIN Miehet 30-39 v
878 Timo Rapeli Rauman Seudun Pyöräilijät ry FIN Miehet 50-59 v
879 Marko Sundholm Rauman Seudun Pyöräilijät FIN Miehet 50-59 v
880
881 Janne Lehtovaara Triathlonsuomi FIN Miehet 40-49 v
882
883 Harri Westerlund HYPY FIN Miehet 50-59 v
884 Toni Virtanen Tampereen Triathlon Klubi ry FIN Miehet 50-59 v
885 Sami Visti Helsinki Triathlon FIN Miehet 50-59 v
886
887 Juho Leppänen Stamina TC FIN Miehet 18-29 v
888 Artjom Savin Tri Coaching Finland EST Miehet 18-29 v
889 Henri Pohjalainen uWatts Helsinki FIN Miehet 30-39 v
890
891 Lauri Kölhi TriathlonSuomi FIN Miehet 50-59 v
892 Vesa Lehto TriathlonSuomi FIN Miehet 40-49 v
893 Kalle Muli Stamina Triathlon Club FIN Miehet 30-39 v
894

Lähtöryhmä:
09.06. 10:15 Kuusijärvijuoksu 10 km
(6)
matkat:
10 km (6)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
895 Tanja Nuutinen Team Berliininmunkki FIN Naiset 40 v
896 Mikael Pursi Live-säätiö FIN Miehet Yleinen
897 Laura Soininen FIN Naiset 40 v
898
899
900

Lähtöryhmä:
09.06. 10:15 Kuusijärvijuoksu 5 km
(6)
matkat:
5 km (6)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
901 Jukka Sjosten TuUl FIN Miehet 50 v
902 Noora Sjösten PIISPANRISTI FIN Naiset 50 v
903 Sabina Wiberg FIN Naiset Yleinen
904 Hui-Ju Niinimäki HELSINKI FIN Naiset Yleinen
905 Jafar Hosseini FIN Miehet Yleinen
906

Lähtöryhmä:
09.06. 10:30 Perusmatka Suomen Cup Naiset
(42)
matkat:
1500m - 40km - 10km (42)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
907 Tiia Aitavaara Triathlon Vantaa Ry FIN Naiset 30-39 v
908 Anna-Liina Blomberg Arctic Triathlon FIN Naiset 18-29 v
909 Annika Eurola TriathlonSuomi FIN Naiset 30-39 v
910 Jenni Johansson Helsinki Triathlon FIN Naiset 18-29 v
911 Sanni Karhu TriathlonSuomi FIN Naiset 30-39 v
912 Aira-Maarit Mantsinen 4speed triathlon team FIN Naiset 30-39 v
913 Joanna Rintala Järvenpään Pyöräilijät FIN Naiset 30-39 v
914 Janni Salo Triathlon Vantaa FIN Naiset 30-39 v
915 Saara Sotikov Helsinki Triahlon FIN Naiset 30-39 v
916 Tiina-Mari Tulimaa Triathlon Vantaa FIN Naiset 30-39 v
917 Karoliina Welin TDT Triathlon Club Ry FIN Naiset 30-39 v
918 Maiju Welling TriathlonSuomi FIN Naiset 30-39 v
919 Tuula Vesalainen Turun Urheiluliitto FIN Naiset 30-39 v
920 Maija Dietrich Triathlon Vantaa FIN Naiset 40-49 v
921 Maria Hari FIN Naiset 40-49 v
922 Maija Hovila SKB Racing Triathlon Team FIN Naiset 40-49 v
923 Katri Kaila Nastola Triathlon FIN Naiset 40-49 v
924 Kati Karinharju TriBabes Finland FIN Naiset 40-49 v
925 Iiris Lahti Helsinki Triathlon FIN Naiset 40-49 v
926
927 Milla Mustonen Triathlon Team Reckless Race FIN Naiset 40-49 v
928
929 Kirsi Roine Triathlon vantaa FIN Naiset 40-49 v
930
931 Triin Söber UP43 FIN Naiset 40-49 v
932 Kaisa Toivonen Helsinki Triathlon FIN Naiset 40-49 v
933
934 Meri Verho TriathlonSuomi FIN Naiset 40-49 v
935
936 Mari Kanerva TriathlonSuomi FIN Naiset 50-59 v
937 Essi Olivès Helsinki Triathlon FIN Naiset 50-59 v
938 Sanna Suur-Hamari KeUi Triathlon FIN Naiset 50-59 v
939 Maria Söderström TriathlonSuomi FIN Naiset 50-59 v
940 Lissu Vanninen Triathlon Vantaa FIN Naiset 50-59 v
941 Marja Vesikko Finntriathlon FIN Naiset 50-59 v
942 Satu Alavalkama Helsinki Triathlon FIN Naiset 60-69 v
943 Michaela Gräsbeck BS-PU FIN Naiset 60-69 v
944 Riitta Kilpeläinen Järvenpään pyöräilijät FIN Naiset 50-59 v
945
946
947
948

Lähtöryhmä:
09.06. 11:15 Avovesiuinti 750m
(7)
matkat:
750 m (7)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
949 Maria Eronen-Valli Seinäjoki FIN Naiset Yleinen
950 Johanna Sariola Helsinki FIN Naiset 50 v
951 Jukka Sjosten TuUl FIN Miehet 50 v
952 Noora Sjösten PIISPANRISTI FIN Naiset 40 v
953
954 Kaisla Seppänen IBD Triathlon FIN Naiset Yleinen
955 Jenitta Juuti Espoon kilpauinti FIN Naiset 40 v

Lähtöryhmä:
09.06. 11:15 Avovesiuinti 1500m
(22)
matkat:
1500 m (22)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
956 Valentin Averchenko ESPOO FIN Miehet 40 v
957 Juha-Pekka Halmeenmäki Lane4 Swimming Triathlon Club FIN Miehet 60 v
958 Harri Hokkanen Tampere FIN Miehet Yleinen
959 Sanna Hokkanen Espoon Kilpauinti FIN Naiset 40 v
960 Miia Hurskainen Uimalla yli FIN Naiset Yleinen
961 Oskari Ihalainen Espoon Kopsu FIN Miehet Yleinen
962 Laura Jalasto 4speed Triathlon Team FIN Naiset 40 v
963 Johanna Kara Espoon Kilpauinti FIN Naiset 50 v
964 Mari Kasvio Espoon Kilpauinti FIN Naiset 50 v
965 Marko Lysmä Lane4 FIN Miehet 50 v
966 Ahmet Merev Istanbul Yüzme Ihtisas TUR Miehet 50 v
967 Mikaela Rydberg ESPOO FIN Naiset Yleinen
968 Outi Salminen Helsingin Uimarit FIN Naiset 60 v
969 Emma Sipari HelsinkiTriathlon FIN Naiset Yleinen
970 Emilie Sjösten PIISPANRISTI FIN Naiset Yleinen
971 Mari Tervonen Triathlon Vantaa FIN Naiset 50 v
972 Aurora Toivanen FIN Naiset Yleinen
973 Antero Väisänen Antero Väisänen FIN Miehet 40 v
974 Eetu Autio Espoon Kilpauinti FIN Miehet Yleinen
975 Eleri Morgen UP43 FIN Naiset 40 v
976 Jero Marjalahti Speedo Masters Finland FIN Miehet 40 v
977

Lähtöryhmä:
09.06. 11:45 Perusmatka Kuntosarja Miehet yleinen
(173)
matkat:
1500m - 40km - 10km (173)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
978 Markus Ahlbäck HELSINKI FIN Miehet Yleinen
979 Jaakko Ala-Rämi Kylmäkosken Ninjakerho FIN Miehet Yleinen
980 Ville Alonen VANTAA FIN Miehet Yleinen
981 Juho Anetjärvi TriathlonSuomi ry FIN Miehet Yleinen
982 Arttu Anttonen HELSINKI FIN Miehet Yleinen
983 Nikolai Babitzin HELSINKI FIN Miehet Yleinen
984 Jarno Coenen LANE4 FIN Miehet Yleinen
985 Kevin Conley USA Miehet Yleinen
986 Pietro Della Briotta Parolo ESPOO FIN Miehet Yleinen
987 Pavlo Dmytrenko TriathlonSuomi UKR Miehet Yleinen
988 Luca Elshout SÖDERKULLA FIN Miehet Yleinen
989 Henri Eskelinen Pakilan Parahdus FIN Miehet Yleinen
990 Kirill Filianin HELSINKI FIN Miehet Yleinen
991 Liam Foley FIN Miehet Yleinen
992 Niklas Granqvist Kammolaaki Racing Team FIN Miehet Yleinen
993 Henri Hannula HELSINKI FIN Miehet Yleinen
994 Aleksanteri Hanska PORVOO FIN Miehet Yleinen
995 Jusri Hassanein Helsinki FIN Miehet Yleinen
996 Rasmus Hellman Helsinki triathlon ry FIN Miehet Yleinen
997 Taneli Hirvola uWatts Helsinki FIN Miehet Yleinen
998 Aleksis Honkanen Triathlon Vantaa FIN Miehet Yleinen
999 Miika Huhtala KOKKOLA FIN Miehet Yleinen
1000 Topi Hukkanen Helsinki Triathlon FIN Miehet Yleinen
1001 Tommi Hulkkonen Helsinki triathlon FIN Miehet Yleinen
1002 Jussi Hyvärinen HELSINKI FIN Miehet Yleinen
1003 Miika Hätinen Helsinki FIN Miehet Yleinen
1004 Joonas Illikainen TriathlonSuomi FIN Miehet Yleinen
1005 Aku Itkonen HELSINKI FIN Miehet Yleinen
1006 Simon Janhunen FIN Miehet Yleinen
1007 Eric Jansson FIN Miehet Yleinen
1008 Antti Jormalainen FIN Miehet Yleinen
1009 Tuomo Junes HELSINKI FIN Miehet Yleinen
1010 Marko Juuti HELSINKI FIN Miehet Yleinen
1011 Ilkka Jyrkinen TriathlonSuomi FIN Miehet Yleinen
1012 Niklas Kaikonen X-tri Lahti FIN Miehet Yleinen
1013 Sami Kalliomäki Kolmix Oy FIN Miehet Yleinen
1014 Markus Kangas Haapaniemen Rapa FIN Miehet Yleinen
1015 Joni Karjalainen Night Riders FIN Miehet Yleinen
1016 Taneli Karppila HYVINKÄÄ FIN Miehet Yleinen
1017 Mikko Kaunisvirta Helsinki Triathlon FIN Miehet Yleinen
1018 Mikko Keskinen Turun Urheiluliitto FIN Miehet Yleinen
1019 Joakim Koponen FIN Miehet Yleinen
1020 Joonas Korhonen HELSINKI FIN Miehet Yleinen
1021 Vili Korhonen FIN Miehet Yleinen
1022 Roope Korpiniitty Vihtijärven Uhka FIN Miehet Yleinen
1023 Jere Korteniemi TeekSu FIN Miehet Yleinen
1024 Daniel Koskelainen FIN Miehet Yleinen
1025 Juha Koskinen ABB FIN Miehet Yleinen
1026 Oskari Kruth HELSINKI FIN Miehet Yleinen
1027 Otto Kylmälä FIN Miehet Yleinen
1028 Otto Kytölä Hytri FIN Miehet Yleinen
1029 Veikko Kähkönen HELSINKI FIN Miehet Yleinen
1030 Elias Lahtinen HELSINKI FIN Miehet Yleinen
1031 Kristian Lahtinen FIN Miehet Yleinen
1032 Simo Laiho FIN Miehet Yleinen
1033 Teemu Lappalainen TriathlonSuomi FIN Miehet Yleinen
1034 Miikka Laurila Triathlon Team Reckless Race ry FIN Miehet Yleinen
1035 Verneri Lehtovirta FIN Miehet Yleinen
1036 Lukas Lundin Gladius Tri FIN Miehet Yleinen
1037 Nikita Lunin FIN Miehet Yleinen
1038 Juho Luoma HELSINKI FIN Miehet Yleinen
1039 Markus Lähteenmäki ROVANIEMI FIN Miehet Yleinen
1040 Toni Maarno FIN Miehet Yleinen
1041 Jere Malmström HELSINKI FIN Miehet Yleinen
1042 Juuso Manninen Team Cervelo - TriathlonSuomi FIN Miehet Yleinen
1043 Oskari Mantere HELSINKI FIN Miehet Yleinen
1044 Juho Martikainen Helsinki Triathlon FIN Miehet Yleinen
1045 Ayoze Mentado Reckless Race ESP Miehet Yleinen
1046 Tuomas Metsälä KLAUKKALA FIN Miehet Yleinen
1047 Jussi Mikkola Lane4 Swimming Triathlon Club FIN Miehet Yleinen
1048 Agron Moralija FIN Miehet Yleinen
1049 Schineis Moritz GER Miehet Yleinen
1050 Arto Muikku WillTri FIN Miehet Yleinen
1051 Aku Nevalainen HELSINKI FIN Miehet Yleinen
1052 Riku Niemi FIN Miehet Yleinen
1053 Antti Nikula TriathlonSuomi FIN Miehet Yleinen
1054 Arttu Niskakangas Triathlon Suomi FIN Miehet Yleinen
1055 Oula Niskakangas VANTAA FIN Miehet Yleinen
1056 Iisakki Nivala X-tri Lahti FIN Miehet Yleinen
1057 Petteri Nurmi Mäyräjärvi Triathlon FIN Miehet Yleinen
1058 Emppu Nyman HELSINKI FIN Miehet Yleinen
1059 Antti Nyyssönen HÄMEENLINNA FIN Miehet Yleinen
1060 Janne Paavola FIN Miehet Yleinen
1061 Jens Palomäki FIN Miehet Yleinen
1062 Ville Paunonen Velosaimaa FIN Miehet Yleinen
1063 Veli-Matti Peltola HELSINKI FIN Miehet Yleinen
1064 Saku Petain TriathlonSuomi ry FIN Miehet Yleinen
1065 Jerry Piipponen TriathlonSuomi FIN Miehet Yleinen
1066 Pyry-Peetri Piironen PAIK FIN Miehet Yleinen
1067 Janne Pitkänen HELSINKI FIN Miehet Yleinen
1068 Janne Posti HELSINKI FIN Miehet Yleinen
1069 Mikko Posti Team Trilho FIN Miehet Yleinen
1070 Tapio Poutiainen FIN Miehet Yleinen
1071 Daniel Pryjma Mix3 Triathlon BRA Miehet Yleinen
1072 Asser Puroila Triathlon Suomi ry FIN Miehet Yleinen
1073 Henry Pärmi TriathlonSuomi FIN Miehet Yleinen
1074 Mikko Pöllänen FIN Miehet Yleinen
1075 Kalle Rantala ESPOO FIN Miehet Yleinen
1076 Henri Rantanen FIN Miehet Yleinen
1077 Aatu Ratinen X-tri Lahti FIN Miehet Yleinen
1078 Juuso Raukola Viafin GAS Oy FIN Miehet Yleinen
1079 Lauri Riikonen VANTAA FIN Miehet Yleinen
1080 Anton Rinta-Jouppi Helsinki Triathlon FIN Miehet Yleinen
1081 Jukka Rinta-Luoma HELSINKI FIN Miehet Yleinen
1082 Ilkka Rosenberg Mellow minutes FIN Miehet Yleinen
1083 Henri Rosenström TriathlonSuomi FIN Miehet Yleinen
1084 Miika Ruismäki TriathlonSuomi FIN Miehet Yleinen
1085 Santeri Ryhänen HELSINKI FIN Miehet Yleinen
1086 Aapo Räntilä HELSINKI FIN Miehet Yleinen
1087 Meelis Saard Gladius Tri FIN Miehet Yleinen
1088 Niko Saarijärvi FIN Miehet Yleinen
1089 Reeti Saarinen FIN Miehet Yleinen
1090 Samuel Sahlberg TriBabes Finland FIN Miehet Yleinen
1091 Veli-Matti Salonen FIN Miehet Yleinen
1092 Samuli Saloranta Triathlon Vantaa FIN Miehet Yleinen
1093 Joona-Petteri Saurén KIRKKONUMMI FIN Miehet Yleinen
1094 Valtteri Seraste FIN Miehet Yleinen
1095 Toni Shnoro EY Running Club FIN Miehet Yleinen
1096 Gonzalo Garcia Estebarena ARG Miehet Yleinen
1097 Roman Sloog IK32 FIN Miehet Yleinen
1098 Viktors Sobolevs Polar Electro LAT Miehet Yleinen
1099 Niko Stark FIN Miehet Yleinen
1100 Anthony Sundström BossLevelInfinity FIN Miehet Yleinen
1101 Olli Syrjälä ESPOO FIN Miehet Yleinen
1102 Jari Takalo TriathlonSuomi FIN Miehet Yleinen
1103 Ville Tammi UJ Maniacs FIN Miehet Yleinen
1104 Petteri Tarkiainen FIN Miehet Yleinen
1105 Mikko Kärkkäinen FIN Miehet Yleinen
1106 Lauri Tiili ESPOO FIN Miehet Yleinen
1107 Tomas Tilli GRK FIN Miehet Yleinen
1108 Leo Toroi Ku-58 FIN Miehet Yleinen
1109 Christoffer Tverin Mellavuo FIN Miehet Yleinen
1110 Artur Uttu TriathlonSuomi FIN Miehet Yleinen
1111 Tommi Vainio Helsinki Triathlon FIN Miehet Yleinen
1112 Tuomo Valtari Vantaa FIN Miehet Yleinen
1113 Jarkko-Petteri Vattulainen TUUSULA FIN Miehet Yleinen
1114 Juuso Veijonen FIN Miehet Yleinen
1115 Matti Weitz ESPOO GER Miehet Yleinen
1116 Aarne Vepsäläinen Heltri FIN Miehet Yleinen
1117 Ville-Hjalmar Vickholm Bs-pu FIN Miehet Yleinen
1118 Riku Vidqvist Helsinki triathlon ry FIN Miehet Yleinen
1119 Teemu Vuohtoniemi Helsinki FIN Miehet Yleinen
1120
1121
1122 Kalle Väänänen X-tri Lahti FIN Miehet Yleinen
1123 Alexander Zacharias HELSINKI FIN Miehet Yleinen
1124 Fredrik Åkerlund FIN Miehet Yleinen
1125 Matti Anunti FIN Miehet Yleinen
1126 Mikko Eerola ESPOO FIN Miehet Yleinen
1127 Kalle Hyvönen Helsinki FIN Miehet Yleinen
1128 Mikko Kaunisvaara ESPOO FIN Miehet Yleinen
1129 Toni Kivimäki LIETO FIN Miehet Yleinen
1130 Juha Kyyhkynen Haas FIN Miehet Yleinen
1131 Kalevi Saarela Pirkkolan Pedot FIN Miehet Yleinen
1132 Patrik Andsten HELSINKI FIN Miehet Yleinen
1133 Emil Anila Heltri FIN Miehet Yleinen
1134 Marcus Mara Kolmix Oy FIN Miehet Yleinen
1135 Andrea Vianello ITA Miehet Yleinen
1136 Antti Seitovirta FIN Miehet Yleinen
1137
1138
1139
1140
1141
1142
1143
1144
1145
1146
1147
1148
1149
1150

Lähtöryhmä:
09.06. 12:45 Perusmatka Kuntosarja Miehet ikäsarjat 40, 50, 60,
(130)
matkat:
1500m - 40km - 10km (130)
numero etunimi sukunimi seura/kunta Kansallisuus ikäsarja
1151 Jussi Aalto TC Stamina FIN Miehet 40 v
1152 Antti Ahola PUHTI triathlon FIN Miehet 40 v
1153 Aleksi Airas HELSINKI FIN Miehet 40 v
1154 Kim Björkman Espoo FIN Miehet 40 v
1155 Juha Degerstedt