Danish championship start list - Senior
Kvinder Senior
Navn Fødselsår Klub Land
Anita Thoning 1965 Snik Atletik DEN
Bolette Rich 1995 Politiets Idrætsforening Motion, Dansk Politiidræt DEN
Caroline Lindsted Melsen 1983 Adidas Runners Copenhagen DEN
Charlotte Pihlkjær 1981 Team Hechmann Sport DEN
Connie Olsen 1983 Sparta Atletik og Løb DEN
Elisabeth Wolffhechel 1988 Sparta Atletik og Løb DEN
Hanne Loff 1985 Aarhus Gymnastikforening af 1880 DEN
Henriette Olsen 1964 IK Helles DEN
Iben Schmidt Laursen 1985 Herning Løbeklub DEN
Idinna Lützhøft 1983 Sparta Atletik og Løb DEN
Julie Schwartz 1991 Sparta Atletik og Løb DEN
Karen Ehrenreich 1984 Aarhus 1900 Atletik og Løb DEN
Kathrine Højgaard 1995 Adidas Runners Copenhagen DEN
Katrine Hein Bünger 1987 Sparta Atletik og Løb DEN
Kristina Schøler Kjeldsen 1994 Aarhus 1900 Atletik og Løb DEN
Lene Hansen 1996 Aarhus 1900 Atletik og Løb DEN
Lilly Cordes 1992 Sparta Atletik og Løb DEN
Lotte Hansen 1995 Aarhus 1900 Atletik og Løb DEN
Mai Blichfeld-Grosen 1993 Sparta Atletik og Løb DEN
Maia Lervad 1997 Aarhus 1900 Atletik og Løb DEN
Maibritt Kristoffersen 1975 Sparta Atletik og Løb DEN
Maibritt Munk 1996 Aarhus 1900 Atletik og Løb DEN
Maria Bro Kloster 1982 Aalborg Atletik & Motion DEN
Maria Kolby Rasmussen 1976 TIK LØBERNE DEN
Marie Mørch 1994 Sparta Atletik og Løb DEN
Melinda Sembach 1997 Aalborg Atletik & Motion DEN
Mette Sommer Fritze 1979 Sparta Atletik og Løb DEN
Michelle Sigvardt 1991 NBRO National Racing Club DEN
Mona Steensbro 1963 Sparta Atletik og Løb DEN
Ninna Porsmose 1994 Aarhus 1900 Atletik og Løb DEN
Pernille Hertel 1973 Frederiksberg IF atletik og motion DEN
Pia Nysteen 1983 Blovstrød - Løverne DEN
Pia Joan Sørensen 1967 AC Pain DEN
Sara Schou Kristensen 1997 Aarhus Gymnastikforening af 1880 DEN
Sidsel Horsholt 1989 Adidas Runners Copenhagen DEN
Signe Øllgaard 1993 Sparta Atletik og Løb DEN
Simone Kronborg Riis 1997 NBRO National Racing Club DEN
Stine Schønning 1992 NBRO National Racing Club DEN
Stine Katrine Bækgaard Olsen 1992 Team Meins RUNning Løbeklub DEN
Susanne Michelsen 1962 Sparta Atletik og Løb DEN
Tina Grau Arvidsen 1962 Sparta Atletik og Løb DEN

Mænd Senior
Navn Fødselsår Klub Land
Alexander Baun Riggelsen 1995 Sparta Atletik og Løb DEN
Anders Bojesen 1977 Snik Atletik DEN
Anders Enevold Dahl 1997 Sparta Atletik og Løb DEN
Anders Randolf 1973 Furesø Løbeklub DEN
Anders Abildgaard Pedersen 1994 Aalborg Atletik & Motion DEN
Anders Nedergaard Justesen 2001 Aarhus Gymnastikforening af 1880 DEN
Andreas Kjer Steffensen 1993 Adidas Runners Copenhagen DEN
Andreas Larsen 1993 Aalborg Atletik & Motion DEN
Andreas Martin Steiner 1992 Sparta Atletik og Løb DEN
Antonino Castrone 1961 Sparta Atletik og Løb DEN
Bastien Flaud 1996 NBRO National Racing Club DEN
Bjørn Hansen 1980 Aalborg Atletik & Motion DEN
Carl Riisgaard 1993 Adidas Runners Copenhagen DEN
Cenk Daniel Polat 1980 Greve Trim Motionsklub DEN
Christian Birch Okkels 1989 Hvidovre Atletik & Motion DEN
Christian Brøndum 1972 Sparta Atletik og Løb DEN
Christian Gaaei Jensen 1988 Sparta Atletik og Løb DEN
Christian Nørgaard Nielsen 1983 Aalborg Atletik & Motion DEN
Daniel Nørgaard 1980 Sparta Atletik og Løb DEN
Danny Linaa 1972 Aarhus 1900 Atletik og Løb DEN
Dennis Matzen 1987 Sparta Atletik og Løb DEN
Emil Dam Sommer 1984 Fjordløberne DEN
Eskil Schøning 1993 Aarhus Gymnastikforening af 1880 DEN
Finn Rydal 1967 Snik Atletik DEN
Finn Sunde 1958 Sparta Atletik og Løb DEN
Flemming Adler Bank 1974 Amager Atletik Club DEN
Frank Barrit 1975 Byparken Running ? Brørup DEN
Frank Robben 1992 Sparta Atletik og Løb DEN
Frederik Tronier Kapper 1995 Sparta Atletik og Løb DEN
Hans Blond 1990 Sparta Atletik og Løb DEN
Hans Mygind 1965 VEXA HLM Running DEN
Henrich Ewers 1982 Nordtrim DEN
Henrik Holm 1993 Sparta Atletik og Løb DEN
Henrik N. Knudsen 1962 Furesø Løbeklub DEN
Jacob Dahl 1988 Sparta Atletik og Løb DEN
Jacob Falkencrone 1989 Sparta Atletik og Løb DEN
Jacob Gramm Gren 1991 Silkeborg Atletik Klub 77 DEN
Jacob Sommer Simonsen 1995 Aarhus Gymnastikforening af 1880 DEN
Jakob Rasmussen 1989 Blovstrød - Løverne DEN
Jakob Worm Bisfort 1980 Aarhus Gymnastikforening af 1880 DEN
Jan Madsen 1953 Snik Atletik DEN
Jan Brik Hansen 1958 Thorsager-Rønde Idrætsforening (TRIF) DEN
Jan Kindt Nielsen 1996 Aarhus Gymnastikforening af 1880 DEN
Jeppe Ethelberg-Findsen 1996 Sparta Atletik og Løb DEN
Jesper Greve 1977 VEXA HLM Running DEN
Jesper Andkjær Larsen 1977 Hvidovre Atletik & Motion DEN
Jesper Harrild Sørensen 1985 Sparta Atletik og Løb DEN
Jimmy Bak Rasmussen 1975 Sparta Atletik og Løb DEN
Joachim Skak 2002 Sparta Atletik og Løb DEN
Joakim Korslund 1994 Adidas Runners Copenhagen DEN
Joakim Svolgaard 1987 Sparta Atletik og Løb DEN
John Gulstad 1976 Snik Atletik DEN
Johnny Robertson 1995 Aarhus 1900 Atletik og Løb DEN
Jonas Ingvardsen 1980 Hvidovre Atletik & Motion DEN
Jonas Lange 1994 Herning Løbeklub DEN
Jonas Risborg 1992 Køge Atletik DEN
Jonas Bach Jensen 1996 Adidas Runners Copenhagen DEN
Jonas Kvottrup Nielsen 1992 Aarhus Gymnastikforening af 1880 DEN
Kasper Laumann Hartlev 1991 Blovstrød - Løverne DEN
Kim Bastian 1987 Sparta Atletik og Løb DEN
Kim Fossum 1966 Fjordløberne DEN
Kim Karved 1969 Team DistanceRunning.dk DEN
Kjeld Adam 1968 Sparta Atletik og Løb DEN
Klavs Frederiksen 1975 Aalborg Atletik & Motion DEN
Kristian Humlegaard 1987 Sparta Atletik og Løb DEN
Kristian Larsen 1994 Adidas Runners Copenhagen DEN
Lars Drauschke 1966 Frederiksberg IF atletik og motion DEN
Lars Nyrup 1960 Blovstrød - Løverne DEN
Lars Ostergaard 1958 Aarhus Fremad Atletik DEN
Lucas Schütt 2001 Aarhus 1900 Atletik og Løb DEN
Mads Kragh 1988 Sparta Atletik og Løb DEN
Mads Leth 1973 Team DistanceRunning.dk DEN
Mads Andreas Simonsen 1955 Idrætsforeningen Langgarverne DEN
Mark Olsen 1995 Hvidovre Atletik & Motion DEN
Marko Birk Nielsen 2000 Aalborg Atletik & Motion DEN
Martin Carstensen 1973 Team DistanceRunning.dk DEN
Martin Hyldgaard 1985 Greve Trim Motionsklub DEN
Martin Egebjerg Olesen 1995 Sparta Atletik og Løb DEN
Mathias Marcussen 1995 Adidas Runners Copenhagen DEN
Mathias Nørholm 1998 NBRO National Racing Club DEN
Michael Grove 1988 VEXA HLM Running DEN
Michael Johannesen 1968 Aalborg Atletik & Motion DEN
Michael Tønner Stokholm 1993 Aarhus Gymnastikforening af 1880 DEN
Mikkel Birch Gormsen 1974 Bagsværd Atletik Club DEN
Mikkel Egeberg 1986 Fjordløberne DEN
Mikkel Nielsen 1985 NBRO National Racing Club DEN
Mikkel Meldgaard Nielsen 1999 Aarhus Gymnastikforening af 1880 DEN
Morten Green 1987 Hvidovre Atletik & Motion DEN
Morten Harpsøe 1979 HVRunners DEN
Morten Kofoed 1988 Aarhus 1900 Atletik og Løb DEN
Morten Schultz 1980 Team DistanceRunning.dk DEN
Nicolai Riise Madsen 1993 NBRO National Racing Club DEN
Niels Peter Nielsen 1987 Aarhus Gymnastikforening af 1880 DEN
Ole Andersen 2007 Hørsholm Rungsted Løbeklub DEN
Ole Gram Clausen 1972 Sparta Atletik og Løb DEN
Oskar Kader 1992 Sparta Atletik og Løb DEN
Pau Laursen 1987 VEXA HLM Running DEN
Peter Rask Møller 1969 Sparta Atletik og Løb DEN
Rasmus Dall-Hansen 1991 Sparta Atletik og Løb DEN
Rasmus Sommer 1985 VEXA HLM Running DEN
Rasmus Vidø 1980 Team DistanceRunning.dk DEN
Robin Lenz Ostenfeldt 1999 Odense Atletik - O.G.F. DEN
Simon Lund Larsen 1997 Sparta Atletik og Løb DEN
Tarek Kim El Barky 1981 Snik Atletik DEN
Thijs Mathisen Nijhuis 1992 Viborg Atletik og Motionsforening DEN
Thomas Bredtoft 1968 Nordtrim DEN
Thomas Petersen 1968 Blovstrød - Løverne DEN
Torben Andersen 1969 Frederiksberg IF atletik og motion DEN
Torsten Lauritsen 1988 Aarhus 1900 Atletik og Løb DEN
Troels Lautrup 1989 Aarhus 1900 Atletik og Løb DEN
Valdemar Meiling 2003 Blovstrød - Løverne DEN
Victor Heinecke 2002 Fjordløberne DEN



Sparta | sparta@sparta.dk | Gunnar Nu Hansens Plads 11 | 2100 København Ø

Instagram
Facebook