OmDieDam Marathon 2020

Om Die Dam Ultra Marathon 2020 : Confirmed Contenders

< Category > < Club > < Distance > < FirstName > < LastName > < Gender > < ODD Bib > < Amount >
15-19 Tuks Athletic Club 21km Joshua Venter M 1
20-24 Run Walk For Life 21km Goitse Peter Kotsedi M 1
25-29 21km Sandile Dikana M 1
25-29 21km Vuyisile Tshoba M 1
25-29 Hartbeespoort Marathon Club 21km Reginald Hasha M 1
25-29 Murray & Roberts Running Club AGN 21km Alexandre Stuart-Smith W 1
25-29 Nedbank Running Club Central North West 21km David Manja M 1
25-29 Nedbank Running Club Johannesburg 21km Phillimon Tebogo Mathiba M 1
25-29 North West University Marathon Club 21km Henno Havenga M 1
30-34 21km Darryl Allcock M 1
30-34 Eskom Athletic Club - CGA 21km David Hlalele M 1
30-34 Hartbeespoort Marathon Club 21km Elias Mulahleque M 1
30-34 Impala Marathon Club 21km Tk Moshwetsi M 1
30-34 Murray & Roberts Running Club AGN 21km Roné Reynecke W 1
30-34 Run Walk for Life NW Rustenburg 21km Eileen Shannon W 1
30-34 Sita Athletics Club 21km Mojalefa Mosia M 1
35-39 21km Lerato Molefe W 1
35-39 Honey Lotus Athletics Club 21km Matidi Gally Mokwana M 1
35-39 Protea Athletic Club 21km Florence Bruwer W 1
35-39 Rainbow Athletic Club - CG 21km Sibusiso Magudulela M 1
40-44 21km Moeketsi Tsoeliane M 1
40-44 21km Sello Maleka M 1
45-49 21km Jill Oliphant W 1
45-49 21km Philippa Stravino W 1
45-49 Platinum Financial Service 21km Shadrack Hoff M 1
45-49 Protea Athletic Club 21km Willem Odendaal M 1
50-54 Ceres Athletic Club 21km Retha Van Schalkwyk W 1
50-54 Outeniqua Harriers 21km Berdine Grobbelaar W 1
50-54 Outeniqua Harriers 21km Francois Grobbelaar M 1
50-54 Run Walk for Life NW Rustenburg 21km Elmarie Pretorius W 900 1
55-59 Aerobics 4 All 21km Isaac Dintshi M 1
55-59 Nedbank Running Club Gauteng North 21km Dan Mothibe M 1
60-64 21km Grand Master Molefi Manase M 1
60-64 Dabulamanzi Canoe Club 21km Grand Master Glenn Tippett M 29 1
60-64 Run Walk For Life 21km Grand Master Corrie Van Antwerpen W 1
60-64 Run Walk for Life NW Rustenburg 21km Grand Master Lynn Van Tonder W 1
60-64 Striders Athletic Club 21km Grand Master David Smith M 1
20-24 Massmart Athletics Club 50km Melinda Jansen Van Vuuren W 1
20-24 Striders Athletic Club 50km Madeli Smith W 1
25-29 Bella's Athletics Club 50km Sifiso Shange M 1
25-29 Impala Marathon Club 50km Itumeleng Moitse M 1
25-29 Impala Marathon Club 50km Itumeleng Phala M 1
25-29 Murray & Roberts Running Club WPA 50km Lehlohonolo Nyombane M 1
25-29 Nedbank Running Club Gauteng North 50km Moselakwe Matshailwe M 1
25-29 Nedbank Running Club Western Province 50km Simthembile Swarts M 1
25-29 Top Runners AC MPU 50km Gerald Bambilo M 1
30-34 50km Lulamile Danile M 1
30-34 Magnolia Road Runners 50km Danka Erasmus W 1
30-34 Massmart Athletics Club 50km Kathryn Van Meter W 1
30-34 Midrand Striders 50km Siyanda Sikhosana M 1
30-34 Murray & Roberts Running Club LIMA 50km Calvin Malatji M 1
30-34 Murray & Roberts Running Club LIMA 50km Lutendo Mapoto M 1
30-34 Murray & Roberts Running Club LIMA 50km Pfareno Mathada M 1
30-34 Murray & Roberts Running Club LIMA 50km Timothy Munzhelele M 1
30-34 Nedbank Running Club Gauteng North 50km Obed Kopong M 1
30-34 Nedbank Running Club Johannesburg 50km Craig Cynkin M 1
30-34 Phantane Athletic Club 50km Mahlomola Sekhonyana M 1
35-39 50km Mduduzi Khumalo M 1
35-39 50km Motsamai Rantho M 1
35-39 50km Sbusiso Mchunu M 1
35-39 Alpha Centurion Runners And Walkers 50km Musawenkosi Sibiya M 1
35-39 Alpha Centurion Runners And Walkers 50km Reginald Poopedi M 1
35-39 Bedfordview Country Club Athletics Section 50km Grant Johnson M 1
35-39 Impala Marathon Club 50km David Gatebe M 1
35-39 Irene Athletic Club 50km Elani Swanepoel W 1
35-39 Marula Platinum Mine Athletics Club 50km Diakanya Frans Shawane M 1
35-39 Marula Platinum Mine Athletics Club 50km Isaac Mkhabela M 1
35-39 Marula Platinum Mine Athletics Club 50km Joel Mpuru M 1
35-39 Massmart Athletics Club 50km Gina Pocock W 1
35-39 Massmart Athletics Club 50km Nadia Groenewald W 1
35-39 Massmart Athletics Club 50km Renata Vosloo W 1
35-39 Murray & Roberts Running Club AGN 50km Leilani Scheffer W 1
35-39 Murray & Roberts Running Club AGN 50km Lesego Hlako W 1
35-39 Murray & Roberts Running Club AGN 50km Renier Grobler M 1
35-39 Murray & Roberts Running Club LIMA 50km Munyai Sam M 1
35-39 Murray & Roberts Running Club LIMA 50km Rufus Photo M 1
35-39 Murray & Roberts Running Club CGA 50km Caroline Josten W 1
35-39 Murray & Roberts Running Club CGA 50km Lyle Timm M 1
35-39 Murray & Roberts Running Club CGA 50km Nicholas Mccann M 1
35-39 Nedbank Running Club Gauteng North 50km Edward Mothibi M 1
35-39 Nedbank Running Club Gauteng North 50km Joseph Manyedi M 1
35-39 Nedbank Running Club Gauteng North 50km Juan Van Deventer M 1
35-39 Nedbank Running Club Johannesburg 50km Cobie Smith W 1
35-39 Nedbank Running Club Western Province 50km Siyabonga Sakwe M 1
35-39 Old Selbornian Road Runners 50km Franza Landman W 1
35-39 Platinum Financial Service 50km Kemoreng Jeffrey Moabankwe M 1
35-39 Springs Platinum Refinery Athletic Club 50km Themba Masango M 1
35-39 Top Runners AC MPU 50km Vusi Nhlabatsi M 1
40-44 50km Simon Motloung M 1
40-44 Marula Platinum Mine Athletics Club 50km Abel Herbert Mokgala M 1
40-44 Marula Platinum Mine Athletics Club 50km Edward Masete M 1
40-44 Massmart Athletics Club 50km Daniella Morrison-Jones W 1
40-44 Mr Price CG 50km Peter Ramoloto M 1
40-44 Murray & Roberts Running Club AGN 50km Charne Bosman W 1
40-44 Murray & Roberts Running Club AGN 50km Yolande Maclean W 1
40-44 Murray & Roberts Running Club CGA 50km Duane Rabie M 1
40-44 Murray & Roberts Running Club CGA 50km Harmans Mokgadi M 1
40-44 Murray & Roberts Running Club CGA 50km Kate Rees W 1
40-44 Murray & Roberts Running Club CGA 50km Maria Vilakazi W 1
40-44 Murray & Roberts Running Club CGA 50km Salome Cooper W 2274 1
40-44 Murray & Roberts Running Club CGA 50km Thulane Magagula M 1
40-44 Nedbank Running Club Gauteng North 50km Modibe Ludwick Mamabolo M 1
40-44 Nedbank Running Club Johannesburg 50km Tanith Maxwell M 1
40-44 Run Walk for Life NW Rustenburg 50km Tania Pienaar W 1
40-44 Run Zone AC 50km Nceba Mahlawe M 1
45-49 50km Dirk Ligthelm M 1
45-49 Klerksdorp Marathon Club 50km Tikologo Makhoana M 1
45-49 Massmart Athletics Club 50km Jenni Kruse W 1
45-49 Murray & Roberts Running Club CGA 50km Belinda Waghorn W 1
45-49 Murray & Roberts Running Club CGA 50km Lesley Train Austin W 1053 1
45-49 Nedbank Running Club Gauteng North 50km Claude Moshiywa M 1
45-49 Nedbank Running Club Gauteng North 50km Peter Medupe M 1
45-49 Nedbank Running Club Gauteng North 50km Philimon Manyaka M 1
45-49 Nedbank Running Club Gauteng North 50km Solice Makgetlaneng M 1
45-49 Run Walk for Life NW Rustenburg 50km Johnny Young M 1
45-49 SANDF Athletic Club - Northern Cape 50km Onkabetse Thole M 1
45-49 Sasolburg Athletic Club 50km Jose Marques M 1
45-49 Tuks Athletic Club 50km Sonet Marais-Werner W 1
50-54 50km James Mcewan M 978 1
50-54 Correctional Services - Pretoria 50km Johannes Molepo M 465 1
50-54 Kempton Road Runners 50km Lindsay Van Aswegen W 1405 1
50-54 Midrand Striders 50km Tsenoli Tiheli M 1
50-54 Old Selbornian Road Runners 50km Liam Victor M 1
50-54 Rand Water Athletic Club 50km Disebo Thebapelo W 1
50-54 Roodepoort Athletic Club 50km Fantine Nel W 1
50-54 Team Vitality - Central Gauteng 50km Dumisa Sibiya M 1
55-59 Benoni Northerns Athletics Club 50km Dieter Stapel M 732 1
55-59 Boksburg Athletic Club 50km Jabulani Gamede M 1
55-59 RunAvation 50km Connie Blom W 696 1
55-59 Team Vitality - Gauteng North 50km Moses Machailo M 1
60-64 Bethlehem Marathon Club 50km Grand Master Elmarie Kruger W 766 1
60-64 Hillside Athletics Club 50km Grand Master Johnny Van Der Walt M 55 1
60-64 Kathu Road Runners 50km Grand Master Gielie Loots M 1
60-64 Murray & Roberts Running Club CGA 50km Grand Master Valerie Watson W 264 1
60-64 Run Walk for Life NW Rustenburg 50km Grand Master Theodor Moller M 1
60-64 Striders Athletic Club 50km Grand Master Karin Smith W 632 1
60-64 Team Vitality - Central Gauteng 50km Grand Master Marius Carstens M 256 1
70-74 Sunninghill Striders Running Club 50km Great Grand Master Peter Rolland M 1
35-39 Gaborone Striders 50km Non-RSA Entry Zuleikha Zil-Lee Steinbach W 1
45-49 Nedbank Running Club Zimbabwe 50km Non-RSA Entry Marko Mambo M 1



OmDieDam Marathon 2020
© 2019 All rights reserved. Om Die Dam Ultra Marathon 2020
Powered by OnReg.com / ChampionChip Africa