Vuokattihiihto 2021


Finnish English

Start List

Matka: Classic 30 km (122)
Name Club Representing City Distance
Riikka Aaltonen Team Aaltonen of Espoo FIN ESPOO Classic 30 km
Veikka Aaltonen Team Aaltonen of Espoo FIN ESPOO Classic 30 km
Nina Andersen Kuhmo Ski FIN Classic 30 km
Jari Aspegren Haapavesi FIN HAAPAVESI Classic 30 km
Maija-Leena Autio FIN PALOKKA Classic 30 km
Soile Autio FIN Classic 30 km
Patrik Borenius FIN HELSINKI Classic 30 km
Andreas Byfält IS Söderby FIN KRONOBY Classic 30 km
Dmitrii Dimaretckii RUS ST.PETERSBURG Classic 30 km
Immo Eloranta FIN JYVÄSKYLÄ Classic 30 km
Hannes Ervasti FIN KUUSAMO Classic 30 km
Samuli Ervasti Kuusamon Erä-Veikot FIN JYVÄSKYLÄ Classic 30 km
Sari Ervasti FIN KUUSAMO Classic 30 km
Sofia Ervasti FIN KUUSAMO Classic 30 km
Ari Gren VesiPerä FIN LAPPEENRANTA Classic 30 km
Ari Grönstrand Ylikiimingin kunto tanssijat FIN MUHOS Classic 30 km
Reijo Hakonen FIN SUOMUSSALMI KK Classic 30 km
Eva Hammarberg Lappeenranta FIN LAPPEENRANTA Classic 30 km
Tapio Heikkilä K-Rauta Rautapohja FIN Classic 30 km
Lasse Heikkinen Puolangan Ryhti FIN PUOLANKA Classic 30 km
Jukka Heinonen FIN OULU Classic 30 km
Sami Heinonen Downtown 65 FIN HELSINKI Classic 30 km
Outi Helkama Perniön Urheilijat FIN VUOKATTI Classic 30 km
Antti Henell FIN JYVÄSKYLÄ Classic 30 km
Kaisa Hjelt Nummisten Vilkas FIN NUMMINEN Classic 30 km
Monica Huldén IK Myran FIN ALAVETELI Classic 30 km
Riikka Hytönen Äänekoski FIN ÄÄNEKOSKI Classic 30 km
Mikko Hämäläinen Jatke Oy FIN Classic 30 km
Christer Johnsson Lohja FIN LOHJA Classic 30 km
Pentti Jokinen FIN LAHTI Classic 30 km
Ly Jonuks EST TALLINN Classic 30 km
Ari Jousmäki VesiPerä FIN Classic 30 km
Terhi Junttila FIN ROVANIEMI Classic 30 km
Anja Juntunen Vuokatti FIN VUOKATTI Classic 30 km
Sandra Jurd GBR WIMBORNE Classic 30 km
Ville Juusola Kalajoen Junkkarit FIN TAMPERE Classic 30 km
Ari Jäntti FIN KUOPIO Classic 30 km
Tuire Jäntti FIN KUOPIO Classic 30 km
Pertti Jäppinen 06150 FIN 06150 Classic 30 km
Juho-Matti Kaivosoja K-Rauta Rautapohja FIN Classic 30 km
Vadim Kamyshny RUS MOSCOW Classic 30 km
Pirjo Karetie FIN LAUKAA Classic 30 km
Pauli Karjalainen Jatke Oy FIN Classic 30 km
Hannu Kauppinen Alapitkä FIN ALAPITKÄ Classic 30 km
Jukka Kauppinen FIN KURENPOLVI Classic 30 km
Timo Kauppinen FIN OULUNSALO Classic 30 km
Robert Kettunen Downtown 65 FIN VANTAA Classic 30 km
Ossi Kilpeläinen Saviahon Sampo FIN SOTKAMO Classic 30 km
Vesa Koirikivi Ponsse FIN KIURUVESI Classic 30 km
Veikko Kolehmainen Nokia FIN NOKIA Classic 30 km
Eerika Konu Kokkolan veikot FIN Classic 30 km
Teija Korhonen FIN SEINÄJOKI Classic 30 km
Merja Kosamo FIN YLÖJÄRVI Classic 30 km
Timo Koskela Porukkalenkit FIN JULKUJÄRVI Classic 30 km
Paavo Koskenkorva Downtown 65 FIN VANTAA Classic 30 km
Mikko Kulmala Porukkalenkit FIN PIRKKALA Classic 30 km
Juho Kyllönen V02Magnum FIN Classic 30 km
Anneli Kärki Kaukalampi FIN KAUKALAMPI Classic 30 km
Johanna Lahti FIN KERAVA Classic 30 km
Veera Lahtinen Pohtolan Pauhu FIN Classic 30 km
Jari Laine Downtown 65 FIN VANTAA Classic 30 km
Jussi Laine Fat Pete Boys FIN LAPPEENRANTA Classic 30 km
Panu Latva FIN VANTAA Classic 30 km
Juha Lerssi Kaustisen Pohjan-Veikot FIN KAUSTINEN Classic 30 km
Mitri Lerssi Pyhäjärven Pohti FIN PIHTIPUDAS Classic 30 km
Timo Liikanen Pudasjärvi FIN PUDASJÄRVI Classic 30 km
Jennie Lindvall IF Åsarna FIN KRUUNUPYY Classic 30 km
Vesa Linnamo Jyu/Vuokatti FIN Classic 30 km
Katriina Lipponen Vantaan Hiihtoseura FIN HELSINKI Classic 30 km
Harri Lyytinen FIN JÄNNEVIRTA Classic 30 km
Tommi Mannonen Espoo FIN ESPOO Classic 30 km
Juuso Mattila Himangan Urheilijat FIN VUOKATTI Classic 30 km
Teemu Moilanen Pulkkilan Ponsi FIN PULKKILA Classic 30 km
Tiina Moilanen Kajaani FIN KAJAANI Classic 30 km
Samuli Nevanperä Saloisten Salama FIN VUOKATTI Classic 30 km
Niko Niklander Downtown 65 FIN ESPOO Classic 30 km
Juha Nissinen YIT FIN KUOPIO Classic 30 km
Sami Nuijanmaa VesiPerä FIN VANTAA Classic 30 km
Johan Nykvist IS Söderby FIN JAKOBSTAD Classic 30 km
Antti Ojajärvi Kokkola FIN KOKKOLA Classic 30 km
Eero Okkonen Kuluntalahti FIN KULUNTALAHTI Classic 30 km
Mari Ollikainen FIN TAMPERE Classic 30 km
Tomi Ollikainen FIN TAMPERE Classic 30 km
Anu Pakkanen FIN PUUPPOLA Classic 30 km
Visa Palonen FIN HELSINKI Classic 30 km
Jussi Patana FIN Classic 30 km
Pekka Paunu Tiirismaan Latu FIN LAHTI Classic 30 km
Ismo Pekkonen LähiTapiola Savo FIN KUOPIO Classic 30 km
Seppo Pitkälä FIN HAAPAVESI Classic 30 km
Timo Pohjola CABB FIN KOKKOLA Classic 30 km
Verneri Poikonen Äänekosken Huima FIN VUOKATTI Classic 30 km
Leonid Primak BikeSkiTeamGornyak RUS SANKT PETERBURG Classic 30 km
Keijo Pulkkinen Kempeleen Maratonklubi FIN Classic 30 km
Heli Roivainen Linnantaus FIN KAJAANI Classic 30 km
Kirsi Roivainen Kuopio FIN KUOPIO Classic 30 km
Ted Saarinen Downtown 65 FIN VANTAA Classic 30 km
Toivo Saikkonen Oulu FIN OULU Classic 30 km
Pertti Salmensalo Paltamon Urheilijat FIN PALTAMO Classic 30 km
Matti Soutua Matti Soutua TEAM FIN HALLI Classic 30 km
Patrik Still If Brahe FIN PIETARSAARI Classic 30 km
Harri Suutari FIN KAJAANI Classic 30 km
Jaana Suutari FIN KAJAANI Classic 30 km
Satu Säilä Lamminpään Loiske FIN Classic 30 km
Timo Tavi Villala FIN KITEE Classic 30 km
Lauri Tenhunen Downtown 65 FIN ESPOO Classic 30 km
Ulla Teppo JAMSKI FIN JYVÄSKYLÄ Classic 30 km
Tapani Tikkanen Jatke Oy FIN Classic 30 km
Mikko Toivanen Jatke Oy FIN Classic 30 km
Sari Tupitsa FIN Classic 30 km
Svetlana Tyshova SC Alfa-Bitza RUS MOSCOW Classic 30 km
Jari Tähkä FIN LAPPEENRANTA Classic 30 km
Teuvo Törhönen FIN PORVOO Classic 30 km
Juho Uotila FIN HINNERJOKI Classic 30 km
Saara Uusiheimala FIN KAJAANI Classic 30 km
Timo Vaara FIN VANTAA Classic 30 km
Eija Vesterinen FIN KUUSA Classic 30 km
Esa Vesterinen FIN HÄMEENLINNA Classic 30 km
Kirsi Vesterinen FIN HÄMEENLINNA Classic 30 km
Kalle Widbom FIN ESPOO Classic 30 km
Arto Viitala Edux ski team FIN NIVALA Classic 30 km
Juha Viskari Hiihtoukot FIN LAHTI Classic 30 km
Juha Ylioinas VesiPerä FIN TORNIO Classic 30 km

Matka: Classic 50 km (164)
Name Club Representing City Distance
Pami Aalto HIFK Fotboll FIN HELSINKI Classic 50 km
Markku Aaltonen Team Aaltonen of Espoo FIN ESPOO Classic 50 km
Kimmo Aholainen FIN MIKKELI Classic 50 km
Ismo Ahonkivi TT TALLI FIN SÖÖRMARKKU.PORI Classic 50 km
Arto Alajääski FIN VALKEALA Classic 50 km
Raine Alajääski KHS FIN KAIPIAINEN Classic 50 km
Markku Alakoski FIN JYVÄSKYLÄ Classic 50 km
Aleksey Andrianov Aleksandrov RUS ALEKSANDROV Classic 50 km
Aimo Arffman Sotkamo FIN SOTKAMO Classic 50 km
Petri Blomqvist Iniö FIN MUSTASAARI Classic 50 km
Vladislav Chaitsyn RUS KIRZACH Classic 50 km
Merja Eronen Joroisten Urheilijat FIN KUOPIO Classic 50 km
Timo Eronen Joroisten Urheilijat FIN KUOPIO Classic 50 km
Joona Eskelinen FIN NUMMELA Classic 50 km
Heljä Flink-Lukkarinen FIN LAPPEENRANTA Classic 50 km
Kim Grusander Koski As FIN SALO Classic 50 km
Juho Halonen Pohti SkiTeam FIN Classic 50 km
Tuomo Halonen FIN KUOPIO Classic 50 km
Jussi Heikkilä Downtown 65 FIN VANTAA Classic 50 km
Sami Heikkinen Downtown 65 FIN HELSINKI Classic 50 km
Oona Heilala FIN LAPPEENRANTA Classic 50 km
Keijo Heinämäki FIN LAHTI Classic 50 km
Jarkko Herronen FIN KOKKOLA Classic 50 km
Petri Hietala Tampereen Maratonklubi ry FIN TAMPERE Classic 50 km
Kirsi Hietanen Polarbears Lahti FIN LAHTI Classic 50 km
Matti Hokkanen Suuret SEikkailijat FIN OULU Classic 50 km
Severi Honkonen Perhon Kiri FIN PERHO Classic 50 km
Asko Huntus Kaustisen Pohjan-Veikot FIN KAUSTINEN Classic 50 km
Esa Hyvärinen FIN KEMI Classic 50 km
Reijo Hyvönen Kiuruveden Urheilijat FIN KIURUVESI Classic 50 km
Anita Hämäläinen FIN VALKEALA Classic 50 km
Ari Hänninen Kahvakopla FIN RIIHIMÄKI Classic 50 km
Rauno Hänninen Jyväskylä FIN JYVÄSKYLÄ Classic 50 km
Kim Ignatius Vasaviikingit FIN HELSINKI Classic 50 km
Juho Jaakonsaari FIN JOKELA Classic 50 km
Marjaana Jaakonsaari Tampereen hiihtoklubi FIN NOKIA Classic 50 km
Mia Johnsson FIN LOHJA Classic 50 km
Kalle Junnikkala Junnikkala Oy FIN KALAJOKI Classic 50 km
Janne Junttila FIN RUSUTJÄRVI Classic 50 km
Ahti Juntunen Metsähallitus FIN PUOLANKA Classic 50 km
Mike Jurd Wimborne AC GBR WIMBORNE Classic 50 km
Sami Juutinen Team FysioFactor FIN VANTAA Classic 50 km
Miika Jyränen FIN VALKEAKOSKI Classic 50 km
Jörg Kaiser GER WEIßWASSER Classic 50 km
Monika Kaiser GER WEIßWASSER Classic 50 km
Martti Kaunisto Tampereen Maratonklubi FIN TAMPERE Classic 50 km
Esa Keskisaari APETTAS FIN LAPPEENRANTA Classic 50 km
Katariina Keskisaari APETTAS FIN LAPPEENRANTA Classic 50 km
Miikka Kinnunen Pohti Ski Team FIN PIHTIPUDAS Classic 50 km
Marika Kittilä Rovaniemen Maratonhiihtäjät FIN ROVANIEMI Classic 50 km
Seppo Kolari FIN HÄMEENLINNA Classic 50 km
Hannu Koskelainen KUOPIO FIN KUOPIO Classic 50 km
Anastasiya Kostina Vokueva Team RUS MOSCOW Classic 50 km
Markku Kouva Salomon Suomi FIN Classic 50 km
Anttoni Kumpunen MIKKELI FIN MIKKELI Classic 50 km
Kari Kuula FIN SUONENJOKI Classic 50 km
Mikhail Kuzmich KLLG RUS ST. PETERSBURG Classic 50 km
Roman Kuzmich KLLG RUS ST. PETERSBURG Classic 50 km
Taisto Kylmäniemi Nummisten Vilkas FIN NUMMINEN Classic 50 km
Juha Kähkölä Kempeleen Maraton Klubi FIN KEMPELE Classic 50 km
Minna Kärki Hautakankankaan Haju FIN Classic 50 km
Markku Laaksonen UPM Kymi sellu FIN Classic 50 km
Markku Laaksonen FIN KUUSANKOSKI Classic 50 km
Jouni Laine FIN JYVÄSKYLÄ Classic 50 km
Markus Laitila Valmet FIN JÄRVENPÄÄ Classic 50 km
Heikki Laivamaa Joutsenon Kullervo FIN JOUTSENO Classic 50 km
Niko Latva Jurvan Urheilijat FIN VAASA Classic 50 km
Erkki Laukkanen Kangasala SK FIN ORIVESI Classic 50 km
Timo Lehtimäki TT TALLI FIN PANELIA Classic 50 km
Ismo Lehtonen Tampereen Maratonklubi ry FIN TAMPERE Classic 50 km
Sven-Erik Libäck Canorama FIN Classic 50 km
Juha Liukkonen FIN HELSINKI Classic 50 km
Roosa Lukkarinen FIN VANTAA Classic 50 km
Tatu Malinen Downtown 65 FIN HELSINKI Classic 50 km
Jari Malminen Korian Ponsi FIN KORIA Classic 50 km
Markus Mattsson Downtown 65 FIN VANTAA Classic 50 km
Jukka Mehtälä OHS FIN OULU Classic 50 km
Kirsi Mertaniemi Oulu FIN OULU Classic 50 km
Tuomo Mertaniemi Oulu FIN OULU Classic 50 km
Antti Metsola FIN KUOPIO Classic 50 km
Jaakko Metsola FIN KUOPIO Classic 50 km
Pasi Mikkonen Pihtipudas FIN PIHTIPUDAS Classic 50 km
Tomi Mikkonen Imatran Urheilijat FIN LAPPEENRANTA Classic 50 km
Juhani Mäkelä FIN RIIHIMÄKI Classic 50 km
Harri Määttä Oulu Triathlon & Cycling FIN KEMPELE Classic 50 km
Jussi Mökkönen Edux Ski Team FIN SIEVI Classic 50 km
Arto Nikkarinen Helsinki triathlon FIN HELSINKI Classic 50 km
Jyrki Nikkinen VesiPerä FIN TUPOS Classic 50 km
Irina Nousiainen Salomon Suomi FIN Classic 50 km
Janne Nurmi Downtown 65 FIN VANTAA Classic 50 km
Juha-Pekka Ojanen FIN METSÄKANSA Classic 50 km
Mervi Ojanen FIN METSÄKANSA Classic 50 km
Jani Oravamäki SporttiOravat FIN OULU Classic 50 km
Kari Paavilainen P9 Polvijärvi FIN POLVIJÄRVI Classic 50 km
Sami Pahkala Himangan Urheilijat FIN HIMANKA Classic 50 km
Pekka Pajamo Vasaviikingit FIN TUUSULA Classic 50 km
Niku Pakarinen FIN HELSINKI Classic 50 km
Tuomas Parttimaa Droit FIN OULU Classic 50 km
Anssi Parviainen Vantaan Hiihtoseura FIN VANTAA Classic 50 km
Pekka Peltoniemi FIN Classic 50 km
Hannu Pietilä Korholanmäen kiri FIN SOTKAMO Classic 50 km
Jeremias Pirinen Team Electrofit FIN VANTAA Classic 50 km
Terhi Pollari Skimarathon Team Austria FIN JYVÄSKYLÄ Classic 50 km
Juha Puhakka Sippolan Kunto FIN RUOTILA Classic 50 km
Tarmo Pyykkönen Jatke Oy FIN Classic 50 km
Ville Pääkkönen Ski Team Slipery FIN SIRKKA Classic 50 km
Joni Pöllänen FIN KAJAANI Classic 50 km
Jenni Raivio Ski Jyväskylä FIN JYVÄSKYLÄ Classic 50 km
Sami Rantaeskola Oulaisten huima FIN OULAINEN Classic 50 km
Esa Rautanen Jatke Oy FIN Classic 50 km
Pasi Rautevaara Palokka FIN PALOKKA Classic 50 km
Jyrki Riekki Suomussalmen Rasti FIN SUOMUSSALMI Classic 50 km
Harri Ristolainen Lappeenranta FIN LAPPEENRANTA Classic 50 km
Johanna Ritanotko FIN TAMPERE Classic 50 km
Markku Ritanotko Turku FIN TURKU Classic 50 km
Elli Roivainen FIN LAPINLAHTI Classic 50 km
Jorma Roivainen FIN LAPINLAHTI Classic 50 km
Lauri Ruberg IK Falken EST ESSE Classic 50 km
Miika Ruokonen Team Wassu FIN HELSINKI Classic 50 km
Pasi Rutanen FIN LEPPÄVESI Classic 50 km
Santeri Ryhänen Vantaan Hiihtoseura FIN HELSINKI Classic 50 km
Veli-Matti Räsänen Skimarathon Team Austria FIN JYVÄSKYLÄ Classic 50 km
Kati Saarni Pjura Sports FIN ESPOOESPOO Classic 50 km
Risto Saarni Pjura Sports FIN ESPOO Classic 50 km
Taito Saikkonen Joukkue Saikkonen FIN LIEVESTUORE Classic 50 km
Jyrki Saksa Teuva FIN TEUVA Classic 50 km
Jouni Salmi Roschier Ski Team FIN ESPOO Classic 50 km
Kari Salminen Lahti FIN LAHTI Classic 50 km
Reija Salomäki Tampereen maratonklubi FIN NOKIA Classic 50 km
Petri Salonpää FIN SOTKAMO Classic 50 km
Heikki Savolainen SSRT FIN PALOKKA Classic 50 km
Marja Serkosalmi Polarbears Lahti FIN LAHTI Classic 50 km
Alexander Shabunin KLLG RUS ST. PETERSBURG Classic 50 km
Dmitry Shapochkin Meteor RUS ZHUKOVSKY Classic 50 km
Jari Sikkilä Sievin Sisu FIN SIEVI Classic 50 km
Olli-Pekka Silfverhuth Tampereen Hiihtoklubi FIN PIRKKALA Classic 50 km
Risto Sinkko Downtown 65 FIN ESPOO Classic 50 km
Juhani Sinkkonen X-tri Lahti FIN LAHTI Classic 50 km
Roman Slobodyanik RUS MOSCOW Classic 50 km
Ari-Pekka Stein KAJAANI FIN KAJAANI Classic 50 km
Leena Sulonen Tampereen Maratonklubi FIN Classic 50 km
Mika Suomalainen FIN LAPPEENRANTA Classic 50 km
Pasi Surakka Stamina Triathlon club Jyväskylä FIN JYVÄSKYLÄ Classic 50 km
Jaakko Suutari Kontiolahden urheilijat FIN LEHMO Classic 50 km
Marco Sylvelin Eräjormat Tampere FIN TAMPERE Classic 50 km
Tuomas Säkkinen FIN KUUSAMO Classic 50 km
Jari Takala Kura FIN KANNUS Classic 50 km
Jukka Toivanen Kuusiston Jylhä FIN HAMMASLAHTI Classic 50 km
Mika Toivanen Hillers Trail Running Club FIN JORMUA Classic 50 km
Tuomo Toivari Ski Jyväskylä FIN JYVÄSKYLÄ Classic 50 km
Petri Torvinen Liperin Hiihtoseura FIN JOENSUU Classic 50 km
Teemu Tuomarla Eräjormat Tampere FIN TAMPERE Classic 50 km
Rauno Tuomi TT TALLI FIN Classic 50 km
Olli Tyrväinen Team Minken/Ski Jyväskylä FIN JYVÄSKYLÄ Classic 50 km
Anu Udd Rovaniemen maratonhiihtäjät FIN Classic 50 km
Paavali Uramo Jatke Oy FIN Classic 50 km
Katja Valjakka FIN MIKKELI Classic 50 km
Rauno Vanhalakka FIN KOUVOLA Classic 50 km
Risto Varpula Vantaa FIN VANTAA Classic 50 km
Lauri Viitanen Downtown 65 FIN VANTAA Classic 50 km
Joni Virtanen FIN VUOKATTI Classic 50 km
Toni Vuorinen FIN VANTAA Classic 50 km
Dmitrii Zhukov Medera RUS SAINT-PETERSBURG Classic 50 km
Ekaterina Zolotykh Saint-Petersburg RUS SAINT-PETERSBURG Classic 50 km

Matka: Freestyle/Classic 10 km (23)
Name Club Representing City Distance
Matthias Bühler UHT Tornados Frutigen SUI SCHWANDEN Freestyle/Classic 10 km
Daniel Fahrni UHT Tornados Frutigen SUI WIMMIS Freestyle/Classic 10 km
Eeva Heikkinen FIN PUOLANKA Freestyle/Classic 10 km
Jaana Holmström RRR FIN KUOPIO Freestyle/Classic 10 km
Merja Korhonen FIN KUOPIO Freestyle/Classic 10 km
Pia Koskelo LähiTapiola Savo FIN KUOPIO Freestyle/Classic 10 km
Katariina Laivamaa FIN JOUTSENO Freestyle/Classic 10 km
Eino Lundgren Paltanmäen Punnerrus FIN Freestyle/Classic 10 km
Marika Lundström Kaarinan juoksuklubi FIN PIIKKIÖ Freestyle/Classic 10 km
Tapani Nero Kömön Kisatoverit FIN Freestyle/Classic 10 km
Eelis Ojalehto FIN KAJAANI Freestyle/Classic 10 km
Ilari Ojalehto FIN KAJAANI Freestyle/Classic 10 km
Mart Pais FIN Freestyle/Classic 10 km
Marta Pais FIN Freestyle/Classic 10 km
Martina Pais FIN Freestyle/Classic 10 km
Mirva Raappana FIN ROVANIEMI Freestyle/Classic 10 km
Maarit Ristolainen FIN LAPPEENRANTA Freestyle/Classic 10 km
Eveliina Räisänen Puijon Hiihtoseura FIN KUOPIO Freestyle/Classic 10 km
Emilia Sirén FIN VUOKATTI Freestyle/Classic 10 km
Tiina Suomalainen FIN LAPPEENRANTA Freestyle/Classic 10 km
Irene Uusitalo FIN VANTAA Freestyle/Classic 10 km
Reijo Vesakoivu FIN JOENSUU Freestyle/Classic 10 km
Aira Vilmi Kajaanin Latu FIN KAJAANI Freestyle/Classic 10 km

Matka: Freestyle 30 km (129)
Name Club Representing City Distance
Horzeboi 85 Uudenkylän NMKY FIN KANGASALA Freestyle 30 km
Timo Aalto FIN HÄMEENLINNA Freestyle 30 km
Arttu Ahola FIN HELSINKI Freestyle 30 km
Petteri Arovainio Haapajärven Kiilat FIN HAAPAJÄRVI Freestyle 30 km
Adrian Blake Cooma Ski Club AUS COOMA Freestyle 30 km
Sergei Bogdanov RUS SAINT-PETERSBURG Freestyle 30 km
Viacheslav Borovskikh Nikels Team RUS ST. PETERBURG Freestyle 30 km
Dmitrii Bystrov Gornyak RUS SAINT-PETERSBURG Freestyle 30 km
Arto Elomäki Nakkilan Vire FIN PORI Freestyle 30 km
Hannu Ervasti FIN KUUSAMO Freestyle 30 km
Vladimir Golosov RUS SAINT PETERSBURG Freestyle 30 km
Liisa Haikonen FIN RAHULA Freestyle 30 km
Anssi Heikkinen FIN OULU Freestyle 30 km
Eero Heiskanen VO2Magnum FIN HOLLOLA Freestyle 30 km
Mari Heiskanen Sonkajärven Pahka FIN KAJAANI Freestyle 30 km
Tomas Hellqvist Canorama FIN Freestyle 30 km
Jaakko Helminen FIN KUOPIO Freestyle 30 km
Jouni Hirvonen Jordan Team FIN HELSINKI Freestyle 30 km
Tuuli Hjelt Mäntsälän Urheilijat FIN NUMMINEN Freestyle 30 km
Kari Holappa Kemaki FIN OULU Freestyle 30 km
Markku Honkanen FIN HAAPANIEMI Freestyle 30 km
Seppo Huotari Kaipr FIN KAJAANI Freestyle 30 km
Eero Husso VesiPerä FIN KUOPIO Freestyle 30 km
Matti Hyyryläinen Suomen Talotekniikka Pieksä Oy FIN LIEVESTUORE Freestyle 30 km
Tomi Immonen Destia Oy FIN Freestyle 30 km
Mikko Innanen Kouvolan Hiihtoseura FIN KOUVOLA Freestyle 30 km
Mikhail Ivanov Sankt-Peterburg RUS SANKT-PETERBURG Freestyle 30 km
Janita Jokelainen FIN HELSINKI Freestyle 30 km
Virve Jouhten Team Köykkyrin kiertäjät FIN KEMPELE Freestyle 30 km
Miko Juvonen FIN KONTIOLAHTI Freestyle 30 km
Risto Jääskeläinen Haapajärvi FIN HAAPAJÄRVI Freestyle 30 km
Esa Kalapudas FIN MERIJÄRVI Freestyle 30 km
Heta-Maija Kalilainen Pieksämäki FIN NAARAJÄRVI Freestyle 30 km
Mikko Kalilainen Pieksämäki FIN NAARAJÄRVI Freestyle 30 km
Jari-Ville Kallio Porukkalenkit FIN METSÄKANSA Freestyle 30 km
Terttu Kareketo-Greijer FIN Freestyle 30 km
Antti Karjalainen Downtown 65 FIN VANTAA Freestyle 30 km
Jani Karonen IBD Cycling ry FIN VANTAA Freestyle 30 km
Olli Karppinen KHS - Ski Team 5 FIN KAJAANI Freestyle 30 km
Paula Karppinen Kauneusvoimala FIN KAJAANI Freestyle 30 km
Pekka Kemppainen FIN OULU Freestyle 30 km
Tiina-Sisko Kirssi FIN MIKKELI Freestyle 30 km
Risto Komulainen FIN KUHMO Freestyle 30 km
Kristiina Koponen LähiTapiola Savo FIN KUOPIO Freestyle 30 km
Eino Korhonen Heinämäen Heitto FIN OULUNSALO Freestyle 30 km
Sauli Korkiakoski Camtronic Oy FIN Freestyle 30 km
Janne Koski LähiTapiola Savo FIN KUOPIO Freestyle 30 km
Pauli Koskivirta FIN KITTILÄ Freestyle 30 km
Kirsi Kotajärvi Raahen Ykköspalvelu Oy FIN PATTIJOKI Freestyle 30 km
Jesse Kruus Downtown 65 FIN VANTAA Freestyle 30 km
Tiia-Maria Kukkonen FIN KONTIOLAHTI Freestyle 30 km
Joona Lahtinen Hillers Trail Running Club FIN KAJAANI Freestyle 30 km
Alisa Laitinen Mikkelin hiihtäjät FIN MIKKELI Freestyle 30 km
Pirkko Laitinen Mikkeli FIN MIKKELI Freestyle 30 km
Irja Leinonen KHS FIN KAJAANI Freestyle 30 km
Juha Leinonen FIN IISALMI Freestyle 30 km
Daria Likhovich RUS SAINT-PETERSBURG Freestyle 30 km
Satu Linnaranta LähiTapiola Savo FIN KUOPIO Freestyle 30 km
Matti Lipponen Meso IFK FIN Freestyle 30 km
Mette Lipponen FIN JYVÄSKYLÄ Freestyle 30 km
Kaisa Loikkanen Kajaani FIN KAJAANI Freestyle 30 km
Pekka Loikkanen Kajaani FIN KAJAANI Freestyle 30 km
Alexander Malich Ski Time, Saint-Petersburg RUS SAINT-PETERSBURG Freestyle 30 km
Ella Marjomaa Mäntsälän Urheilijat FIN NUMMINEN Freestyle 30 km
Kalle Melanen FIN LAPPEENRANTA Freestyle 30 km
Arto Mustonen Osuuskauppa Maakunta FIN Freestyle 30 km
Niina Mäntyniemi Team Köykkyrin kiertäjät FIN KUOPIO Freestyle 30 km
Yulia Nagavkina RUS SAINT-PETERSBURG Freestyle 30 km
Teuvo Ohenoja Saloisten Salama FIN PATTIJOKI Freestyle 30 km
Henrik Olin Karakallion ryhti FIN OTALAMPI Freestyle 30 km
Andrei Ovcharov Ski Time RUS SAINT-PETERSBURG Freestyle 30 km
Aki Palola Camtronic Oy FIN Freestyle 30 km
Jari Partanen FIN OULU Freestyle 30 km
Jyrki Partio Jordan Team FIN HANGASTENMAA Freestyle 30 km
Taina Peltonen Tohtoritiimi / TP-Metsä Oy FIN SUONENJOKI Freestyle 30 km
Jukka-Pekka Perttula FIN JYVÄSKYLÄ Freestyle 30 km
Dmitrii Petrov FIN HELSINKI Freestyle 30 km
Timo Pihlajamaa Nivala FIN NIVALA Freestyle 30 km
Oskari Pukkila FIN KUOPIO Freestyle 30 km
Teemu Punkka Downtown 65 FIN VANTAA Freestyle 30 km
Mari Punna FIN JYVÄSKYLÄ Freestyle 30 km
Joni Purmonen Joensuu FIN JOENSUU Freestyle 30 km
Taisto Pöllänen FIN KAJAANI Freestyle 30 km
Rauno Qvick FIN PYHÄSALMI Freestyle 30 km
Merja Raatikainen LähiTapiola Savo FIN KUOPIO Freestyle 30 km
Risto Rissanen LähiTapiola Savo FIN KUOPIO Freestyle 30 km
Ekaterina Rozhkova Ski Time, Saint Petersburg RUS SAINT PETERSBURG Freestyle 30 km
Minna Rönkkö FIN KAJAANI Freestyle 30 km
Merja Santaniemi OAJ Kempeleen paikallisyhdistys FIN OULU Freestyle 30 km
Mikko Savolainen FIN KUOPIO Freestyle 30 km
Leena Savukoski Ylivieskan Kuula FIN YLIVIESKA Freestyle 30 km
Nadezhda Sdobnikova RUS SAINT PETERSBURG Freestyle 30 km
Sanna Sihvonen JAMKSKI FIN JYVÄSKYLÄ Freestyle 30 km
Arto Sikanen FIN KARTTULA Freestyle 30 km
Simo Siltanen Perniön Urheilijat FIN TURKU Freestyle 30 km
Jussi Simula Jämsänkosken Ilves FIN Freestyle 30 km
Elena Smirnova RUS SAINT PETERSBURG Freestyle 30 km
Maria Solovyeva Ski Time RUS SAINT-PETERSBURG Freestyle 30 km
Martti Sorvoja K-Rauta Rautapohja FIN Freestyle 30 km
Risto Suutari FIN MIKKELI Freestyle 30 km
Reijo Särkkä Tillinmäen ryhti FIN RISTIINA Freestyle 30 km
Jenni Tahkola Kiinteistötahkola FIN Freestyle 30 km
Juuso Tahkola Kiinteistötahkola FIN Freestyle 30 km
Oliver Tahkola Kiinteistötahkola FIN Freestyle 30 km
Paulus Tahkola Kiinteistötahkola FIN Freestyle 30 km
Samu Tahkola Kiinteistötahkola FIN Freestyle 30 km
Seppo Tahkola Kiinteistötahkola FIN Freestyle 30 km
Sanna Tervo FIN OULU Freestyle 30 km
Tapani Tikkanen Kiuruveden Urheilijat FIN MYLLYNIEMI Freestyle 30 km
Andrei Tretiakov Ski Time RUS SANKT PETERSBURG Freestyle 30 km
Simo Tuorilainen FIN KUOPIO Freestyle 30 km
Harri Uotinen Muuratsalo Riders FIN JYVÄSKYLÄ Freestyle 30 km
Raimo Uotinen FIN JUVA Freestyle 30 km
Mikko Valjus FIN NURMES Freestyle 30 km
Oiva Valjus FIN SOTKAMO Freestyle 30 km
Taina Vehmanen TT TALLI FIN PORI Freestyle 30 km
Jorma Vehviläinen FIN Freestyle 30 km
Filip Vikström Is söderby FIN PIETARSAARI Freestyle 30 km
Anna Willberg FIN HELSINKI Freestyle 30 km
Johanna Visuri FIN KUOPIO Freestyle 30 km
Virpi Vähäkangas Keravan Urheilijat FIN KERAVA Freestyle 30 km
Henri Välilä FIN LEHMO Freestyle 30 km
Markus Välkky FIN OULU Freestyle 30 km
Ari Vänttilä FIN HAUKIPUDAS Freestyle 30 km
Jyrki Vänttilä FIN HAUKIPUDAS Freestyle 30 km
Juha Yli-Kankahila UPM Kymi sellu FIN Freestyle 30 km
Daniel Åbacka IS Söderby FIN PIETARSAARI Freestyle 30 km
Stefan Åbacka IS Söderby FIN KRUUNUPYY Freestyle 30 km
Krista Åman FIN KEMPELE Freestyle 30 km

Matka: Freestyle 50 km (282)
Name Club Representing City Distance
Erno Aalto KUOPIO FIN KUOPIO Freestyle 50 km
Sami Aarras Pyrkivän Voima FIN ESPOO Freestyle 50 km
Raimo Aho FIN HAAPAJÄRVI Freestyle 50 km
Arja Ahti HPV FIN HELSINKI Freestyle 50 km
Timo Alalääkkölä Vahvat Juoksijat FIN OULU Freestyle 50 km
Kimmo Alaniska FIN OULU Freestyle 50 km
Marko Alin Säkylän Urheilijat FIN SÄKYLÄ Freestyle 50 km
Sini Alusniemi Ikaalisten urheilijat FIN JYVÄSKYLÄ Freestyle 50 km
Mikko Ampuja FIN HAAPA-KIMOLA Freestyle 50 km
Anton Andreev Ski Time RUS SAINT PETERSBURG Freestyle 50 km
Henri Ansio Salomon Suomi FIN Freestyle 50 km
Veli Jukka Antikainen FIN HAMINA Freestyle 50 km
Jouni Anttila Tampere FIN TAMPERE Freestyle 50 km
Sami Anttilainen FIN JYVÄSKYLÄ Freestyle 50 km
Jussi Anttonen FIN HELSINKI Freestyle 50 km
Markku Autio FIN Freestyle 50 km
Matti Autio Ähtärin Urheilijat FIN PALOKKA Freestyle 50 km
Maria Bolodin Haatala FIN HAATALA Freestyle 50 km
Anatoliy Bugmyrin RUS ST.PETERSBURG Freestyle 50 km
Matthias Bürge UHT Tornados Frutigen SUI SPIEZ Freestyle 50 km
Andrey Chernychko skiing club temptraining.ru RUS ST.PETERSBURG Freestyle 50 km
Danchenko Denis LADOGA MARATHON TEAM RUS SORTAVALA Freestyle 50 km
Semenov Dmitrii LAES RUS SOSNOVY BOR, LENINGRAD REGION Freestyle 50 km
Jari Emmes Canorama FIN Freestyle 50 km
Esa Eskelinen Pakilan Veto FIN VANTAA Freestyle 50 km
Sonja Eskola FIN RAAHE Freestyle 50 km
Timo Eskola Miilux Oy FIN ARKKUKARI Freestyle 50 km
Sergei Fedorchuk RUS SANKT - PETERBURG Freestyle 50 km
Tom Fors FIN TEERIJÄRVI Freestyle 50 km
Shakhov Gennadii Moroz-Marathon RUS SAINT PETERSBURG Freestyle 50 km
Minna Haapakoski FIN JYVÄSKYLÄ Freestyle 50 km
Kaisa Hallenberg-Roine Hämeenlinna FIN HÄMEENLINNA Freestyle 50 km
Jonna Halttunen Pennalanranta Oy FIN KOIVULA Freestyle 50 km
Marko Halttunen Pennalanranta Oy FIN KOIVULA Freestyle 50 km
Ilkka Hanhela Hanhiperän vauhti FIN HAUKIPUDAS Freestyle 50 km
Juho Hannula FIN OULU Freestyle 50 km
Markus Hannula Järvenpää FIN JÄRVENPÄÄ Freestyle 50 km
Riku Hasanen FIN Freestyle 50 km
Mauri Hautala Seinäjoki FIN SEINÄJOKI Freestyle 50 km
Jarkko Hautamäki FIN OULU Freestyle 50 km
Miika Heikkilä Espoon Hiihtoseura FIN ESPOO Freestyle 50 km
Jani Heikkinen FIN KAJAANI Freestyle 50 km
Mika Heikkinen Turku FIN TURKU Freestyle 50 km
Mikko Heikkinen Jatke Oy FIN Freestyle 50 km
Arttu Heilala Taivalkosken Metsäveikot FIN VUOKATTI Freestyle 50 km
Mika Heilala Vuokatti FIN VUOKATTI Freestyle 50 km
Mika Heimonen FIN SUOLAHTI Freestyle 50 km
Martti Heinonen Team Liquid FIN ESPOO Freestyle 50 km
Pasi Heinonen Valkeakosken Haka FIN VALKEAKOSKI Freestyle 50 km
Niina Heiskanen FIN KOTKA Freestyle 50 km
Antti Helén FIN JYVÄSKYLÄ Freestyle 50 km
Seppo Henriksson FIN YLÄNE Freestyle 50 km
Juha Hiekkaranta Sikaosasto FIN KAJAANI Freestyle 50 km
Perttu Hietala Vahvat Juoksijat FIN OULU Freestyle 50 km
Kalle Hirvelä FIN MUURAME Freestyle 50 km
Jyrki Holmström FIN PUDASJÄRVI Freestyle 50 km
Eemeli Holopainen Jumi Ski Team FIN KUOPIO Freestyle 50 km
Harri Holopainen Ergo-Kalusteet Oy FIN KARTTULA Freestyle 50 km
Veli-Matti Hulkko LähiTapiola Savo FIN KUOPIO Freestyle 50 km
Jaana Huotari Sukset kuntoon FIN SUOMUSSALMI Freestyle 50 km
Eero Huusko Pänikkäkylän ukot FIN KAJAANI Freestyle 50 km
Erkki Huuskonen FIN KUOPIO Freestyle 50 km
Riku Hynninen FIN OULU Freestyle 50 km
Jyri Hyvärinen Suonenjoen Vasama FIN SUONENJOKI Freestyle 50 km
Herkko Hämäläinen MHY ETELÄ-SAVO FIN MIKKELI Freestyle 50 km
Simo Hämäläinen Joensuun Kataja FIN JOENSUU Freestyle 50 km
Andrey Ibragimov SPb RUS SAINT-PETERSBURG Freestyle 50 km
Jouko Ihalainen FIN Freestyle 50 km
Pauliina Ikäkoivu FIN TOIVALA Freestyle 50 km
Andrey Ivantsov Vokueva team RUS UKHTA Freestyle 50 km
Sari Jalomäki FIN VANTAA Freestyle 50 km
Hannu Joona FIN TUUSULA Freestyle 50 km
Heini Joona FIN HELSINKI Freestyle 50 km
Sami Joutjärvi JPU FIN JOENSUU Freestyle 50 km
Anu Junes-Kähkölä OTC FIN KEMPELE Freestyle 50 km
Aro Juutinen FIN KUOPIO Freestyle 50 km
Arto Juutinen TuuU FIN TUUPOVAARA Freestyle 50 km
Mikko Juvonen Downtown 65 FIN MÄNTSÄLÄ Freestyle 50 km
Juha Järvelä FIN TIKKAKOSKI Freestyle 50 km
Jani Kaarivaara LähiTapiola Savo FIN KUOPIO Freestyle 50 km
Janne Kainulainen Kiuruveden urheilijat FIN IISALMI Freestyle 50 km
Riitta Kareinen Ilomantsin Urheilijat FIN SONKAJA Freestyle 50 km
Kirsi Karhunen FIN LIPERI Freestyle 50 km
Jari Karjalainen FIN KUOPIO Freestyle 50 km
Asko Karppinen FC PaiSe FIN VAASA Freestyle 50 km
Pasi Kauppila FIN VALKEALA Freestyle 50 km
Timo Kauppila Tervajoki FIN TERVAJOKI Freestyle 50 km
Hanna Kemppainen FIN KOUVOLA Freestyle 50 km
Jukka Keränen Suomen Levyprofiili Oy FIN LIPERI Freestyle 50 km
Lauri Keränen Kajaanin liitäjät FIN KAJAANI Freestyle 50 km
Jukka Keskitalo Pyhäjoki Ski Team FIN Freestyle 50 km
Marko Kesti FIN KAJAANI Freestyle 50 km
Alexey Kharchevnikov RUS MURMANSK Freestyle 50 km
Dmitry Khmyznikov Ski Time RUS SAINT-PETERSBURG Freestyle 50 km
Kauko Kinnunen FIN OULU Freestyle 50 km
Viljam Knif Ekorrens Bil FIN PIETARSAARI Freestyle 50 km
Jenni Koho Vieremän Koitto FIN VIEREMÄ Freestyle 50 km
Sergey Kolyshev volkusha RUS ZHUKOVSKII Freestyle 50 km
Mikko Komulainen FIN VANTAA Freestyle 50 km
Aleksi Korhonen FIN KAJAANI Freestyle 50 km
Arto Korhonen FIN JOENSUU Freestyle 50 km
Hannu Korhonen FIN JYVÄSKYLÄ Freestyle 50 km
Jouni Korkatti K-Rauta Rautapohja FIN Freestyle 50 km
Vladimir Korolev Volkusha RUS ZHUKOVSKY Freestyle 50 km
Pasi Korpela Noormarkun Nopsa FIN NOORMARKKU Freestyle 50 km
Timo Koskenkorva Columella Oy FIN OULU Freestyle 50 km
Vesa Koskinen TMWP Ski Team FIN KOUVOLA Freestyle 50 km
Jarmo Kotajärvi Raahen Ykköspalvelu Oy FIN PATTIJOKI Freestyle 50 km
Jussi Kotilahti FIN TAMPERE Freestyle 50 km
Pasi Kumpula TIV FIN VANTAA Freestyle 50 km
Keijo Kunelius Kippeet Ukkelit ry FIN JYVÄSKYLÄ Freestyle 50 km
Kari Kuokka Lapinlahti FIN LAPINLAHTI Freestyle 50 km
Jari Kyllönen Sukset kuntoon FIN SUOMUSSALMI Freestyle 50 km
Juha Kytäjä FIN VANTAA Freestyle 50 km
Marko Kyyrö ProTeam FIN ESPOO Freestyle 50 km
Juha Kähkönen Hillers Trail Running Club FIN KAJAANI Freestyle 50 km
Juho Kämäräinen ohs FIN MUHOS Freestyle 50 km
Anne Laatikainen Hillers Trail Running Club FIN KAJAANI Freestyle 50 km
Ville Laatikainen ilomantsin urheilijat FIN ILOMANTSI Freestyle 50 km
Aki Laine Linkki2000 FIN PORVOO Freestyle 50 km
Hannu Laine Karkku FIN SASTAMALA Freestyle 50 km
Marko Laine Haapajärven Kiilat FIN HAAPAJÄRVI Freestyle 50 km
Teppo Laitala Seinäjoen hiihtoseura FIN LAPUA Freestyle 50 km
Minna Laitinen Mikkeli FIN MIKKELI Freestyle 50 km
Hannu Lallukka FIN SEINÄJOKI Freestyle 50 km
Matias Lantta mikkelin hiihtäjät FIN JOENSUU Freestyle 50 km
Timo-Juhani Laurila TIV FIN OTALAMPI Freestyle 50 km
Veikko Lavonen TekU-Kajaani FIN KAJAANI Freestyle 50 km
Jari Lehmusmetsä TMWP Ski Team FIN KOUVOLA Freestyle 50 km
Kimmo Lehtimaki FIN HELSINKI Freestyle 50 km
Timo Lehtonen TT TALLI FIN KÖYLIÖ Freestyle 50 km
Jukka Leinonen Suojamäen Sisu FIN PYHÄNTÄ Freestyle 50 km
Timo Leinonen KHS FIN KAJAANI Freestyle 50 km
Kari Leivonen Vantaa FIN VANTAA Freestyle 50 km
Juha Lemmetyinen VesiPerä FIN JOENSUU Freestyle 50 km
Antti Leppänen Vihtavuoren Pamaus FIN VIHTAVUORI Freestyle 50 km
Ilkka Leskelä Ile Racing FIN KLAUKKALA Freestyle 50 km
Marko Liimatainen LähiTapiola Savo FIN KUOPIO Freestyle 50 km
Kevin Lindholm IF Minken FIN Freestyle 50 km
Juha-Matti Liukkonen FIN TURKU Freestyle 50 km
Eevakaisa Loukusa Siilinjärven Hiihtoseura FIN SEINÄJOKI Freestyle 50 km
Kalle Luokola Downtown 65 FIN ESPOO Freestyle 50 km
Reetta Lyytikäinen-Isonen Espoon Hiihtoseura FIN ESPOO Freestyle 50 km
Jari Marjoniemi FIN HAAPAJÄRVI Freestyle 50 km
Jani Markkanen Downtown 65 FIN VANTAA Freestyle 50 km
Jukka Markkanen Downtown 65 FIN VANTAA Freestyle 50 km
Alessandro Maula Jyu/Vuokatti FIN Freestyle 50 km
Aleksei Meleshenkov Beluga RUS VSEVOLOZHSK Freestyle 50 km
Mervi Meriläinen FIN NURMES Freestyle 50 km
Kirsi Metsävainio Tampereen maratonklubi FIN HYVINKÄÄ Freestyle 50 km
Toni Mikkonen Mikkosen laulavat tukkijätkät FIN LIEKSA Freestyle 50 km
Marko Miss FIN KAJAANI Freestyle 50 km
Markus Mitronen Jatke Oy FIN Freestyle 50 km
Heikki Molari Savonlinna FIN SAVONLINNA Freestyle 50 km
Päivi Molari Savonlinna FIN SAVONLINNA Freestyle 50 km
Antti Myllys Linkki2000 FIN TUUSULA Freestyle 50 km
Henri Mäkelä Autolähde Oy FIN TAMPERE Freestyle 50 km
Jari Mäkelä FIN VESANKA Freestyle 50 km
Katri Mäkelä FIN VESANKA Freestyle 50 km
Kari Mäki Jämsänkosken Ilves FIN Freestyle 50 km
Markus Mäkinen Keski-Kankolan Jysäys FIN LAHTI Freestyle 50 km
Juha Mäntymaa Isterintien Irvistys FIN OULU Freestyle 50 km
Matti Mäntymaa Isterin Irvistys FIN OULU Freestyle 50 km
Petri Nevalainen Tampereen maraton klubi FIN KANGASALA AS Freestyle 50 km
Kari Niemi TT TALLI FIN PORI Freestyle 50 km
Matti Ilmari Niemi Suomenkylän Sisu FIN LAPPEENRANTA Freestyle 50 km
Eetu Nissinen FIN KUOPIO Freestyle 50 km
Tommi Nissinen histamiini racing team FIN SUONENJOKI Freestyle 50 km
Ulla Nissinen FIN JYVÄSKYLÄ Freestyle 50 km
Maija Nivala Taivalkosken metsäveikot-85 FIN HETEJÄRVI Freestyle 50 km
Matti Norja Kuopion Hiihtäjät FIN KUOPIO Freestyle 50 km
Juha Nurminen VesiPerä FIN KAJAANI Freestyle 50 km
Jussi Nurminen Kuopio FIN KUOPIO Freestyle 50 km
Pekka Nykänen Tampereen Maraton Klubi FIN PIRKKALA Freestyle 50 km
Mikael Nyman FIN Freestyle 50 km
Pekka Närvänen FIN VUOKATTI Freestyle 50 km
Pekka Ojala FIN OULU Freestyle 50 km
Kimmo Ojalehto FIN KAJAANI Freestyle 50 km
Juha-Pekka Ollikainen Mikkelin Hiihtäjät FIN MIKKELI Freestyle 50 km
Juha Onatsu Medishare Oy FIN KUOPIO Freestyle 50 km
Maija Oravamäki Salomon Suomi FIN OULU Freestyle 50 km
Noora Paajanen TIV ja Hyvinkään juoksijat FIN HYVINKÄÄ Freestyle 50 km
Jukka Paaso Oulun hiihtoseura FIN OULU Freestyle 50 km
Pasi Paavolainen VesiPerä FIN KOTKA Freestyle 50 km
Heikki Palosaari Rannanperän Raju FIN OULU Freestyle 50 km
Jouko Parppei FIN LAPPEENRANTA Freestyle 50 km
Antti Partanen Jumi Ski Team FIN KUOPIO Freestyle 50 km
Jari Partanen Karttulan Fysioterapia FIN KARTTULA Freestyle 50 km
Olli Partanen Jumi Ski Team FIN KUOPIO Freestyle 50 km
Arto Pauna oulainen FIN OULAINEN Freestyle 50 km
Tuomas Pauna FIN OULAINEN Freestyle 50 km
Markku Pehkonen SAPPI KIRKNIEMI FIN LOHJA Freestyle 50 km
Tommi Pekkanen Kirkkonummi FIN KIRKKONUMMI Freestyle 50 km
Jari Pellikka Helsinki FIN HELSINKI Freestyle 50 km
Mikko Peltokangas TU FIN TOHOLAMPI Freestyle 50 km
Timo Pikkarainen Kokkolan Veikot FIN KOKKOLA Freestyle 50 km
Harri Pitkänen Sosson Sudet FIN KUUSAMO Freestyle 50 km
Pavel Porvatov Ski Time, Saint-Petersburg RUS SAINT-PETERSBURG Freestyle 50 km
Aleksandr Prokofev RUS ST.PETERSBURG Freestyle 50 km
Natalia Prokofeva RUS ST.PETERBURG Freestyle 50 km
Konstantin Ptsarev RUS ST-PETERSBURG Freestyle 50 km
Paavo Purmonen Liperin Hiihtoseura FIN YLÄMYLLY Freestyle 50 km
Anu Puttonen Ristiinan Urheilijat FIN RISTIINA Freestyle 50 km
Matti Pääkkönen Turun Soutajat FIN RIIHIKOSKI Freestyle 50 km
Markus Pörsti Noormarkun nopsa FIN PORI Freestyle 50 km
Antti Rahikkala KHS - Ski Team FIN Freestyle 50 km
Henrik Rantala Riikku Group Oy FIN OULU Freestyle 50 km
Matti Rantala Versowood FIN MIKKELI Freestyle 50 km
Jyrki Rantanen Skitopolino FIN LAHTI Freestyle 50 km
Kai Rasmus FIN JYVÄSKYLÄ Freestyle 50 km
Roope Reponen Dentina FIN KUOPIO Freestyle 50 km
Mika Rikkola Lempäälä FIN LEMPÄÄLÄ Freestyle 50 km
Igor Rodkin RUS KOSTAMUS Freestyle 50 km
Matti Roininen Valtimon Vasama FIN VALTIMO Freestyle 50 km
Margus Rõuk EST VINNI Freestyle 50 km
Yuriy Rumyantsev Ski Time RUS ST-PETERSBURG Freestyle 50 km
Antti Ruotsalainen Jumi Ski Team FIN KUOPIO Freestyle 50 km
Ari-Pekka Räisänen Hippoksen Maratonkerho FIN PALOKKA Freestyle 50 km
Tomi Rämä PPP-97 FIN Freestyle 50 km
Simo Räsänen FIN VUORELA Freestyle 50 km
Kati Rönkkö FIN IISALMI Freestyle 50 km
Petri Rönkkö KHS - Ski Team 5 FIN Freestyle 50 km
Sergei Safronov Sberbank Triathlon Team RUS MOSKOW Freestyle 50 km
Jani Saikko FIN HELSINKI Freestyle 50 km
Jaska Sainio Downtown 65 FIN ESPOO Freestyle 50 km
Esko Salo Puijon Hiihtoseura FIN KUOPIO Freestyle 50 km
Henna-Riikka Salo Puijon Hiihtoseura FIN KUOPIO Freestyle 50 km
Toni Salojärvi Ile Racing FIN KLAUKKALA Freestyle 50 km
Olavi Salomaa Haapajärvi FIN HAAPAJÄRVI Freestyle 50 km
Aarre Salonen FIN LAHTI Freestyle 50 km
Piia Saukko Camtronic Oy FIN Freestyle 50 km
Pirjo Saukko Ylivieska FIN YLIVIESKA Freestyle 50 km
Juha-Matti Savukoski Sikaosasto FIN OULU Freestyle 50 km
Andrey Sdobnikov RUS SAINT PETERSBURG Freestyle 50 km
Sergey Shipunov Team Priboy Pietari RUS PIETARI Freestyle 50 km
Marjukka Siponen FIN SIILINJÄRVI Freestyle 50 km
Pekka Sirviö FIN SOTKAMO Freestyle 50 km
Urho Sivonen Raahe Saloisten Reipas FIN LASIKANGAS Freestyle 50 km
Alexey Skibin Ski Time, Saint Petersburg RUS ST PETERSBURG Freestyle 50 km
Lauri Sorvali FIN LAIHIALAIHIA Freestyle 50 km
Jukka Sorvoja FIN JYVÄSKYLÄ Freestyle 50 km
Gleb Steniushkin SkiTime RUS SAINT-PETERSBURG Freestyle 50 km
Eric Storvall AZ Grit Team FIN LARSMO Freestyle 50 km
Risto Sulankivi Äetsän Kunto-81 FIN SASTAMALA Freestyle 50 km
Mika Suomalainen Vieremän Koitto FIN VIEREMÄ Freestyle 50 km
Raimo Suominen Kempeleen hiihtäjä FIN KEMPELE Freestyle 50 km
Lauri Sutinen Jatke Oy FIN Freestyle 50 km
Niinimäki Suvi FIN VANTAA Freestyle 50 km
Tuomas Tampsi Halti FIN RIIHIMÄKI Freestyle 50 km
Tea Telamo C&S Ski Team FIN Freestyle 50 km
Tomi Tissari FIN JYVÄSKYLÄ Freestyle 50 km
Jukka Toivari VaajaSaneerauS FIN VAAJAKOSKI Freestyle 50 km
Lauri Tolkki FIN KUOPIO Freestyle 50 km
Juha Tolonen Vihtavuoren Pamaus FIN KUUSA Freestyle 50 km
Juuso Tossavainen Kuusamon Erä-Veikot FIN VUOKATTI Freestyle 50 km
Petri Tuomainen STARK SUOMI FIN KUOPIO Freestyle 50 km
Harri Tuovila FIN KUUSAMO Freestyle 50 km
Juho Tuppurainen FIN JYVÄSKYLÄ Freestyle 50 km
Juuso Tuppurainen FIN JYVÄSKYLÄ Freestyle 50 km
Kari Turunen VesiPerä FIN KERAVA Freestyle 50 km
Taru Törmälehto MC Vaselinos FIN OUTOKUMPU Freestyle 50 km
Kari Wahlman FIN ESPOO Freestyle 50 km
Tuomo Valkonen Vantaa FIN VANTAA Freestyle 50 km
Kimmo Wallenius Helsinki FIN HELSINKI Freestyle 50 km
Niko Vartiainen FIN KONTIOLAHTI Freestyle 50 km
Igor Vasiliev Nikels Team RUS Freestyle 50 km
Pertti Vehkavuori Vaajakosken Kuntohoito OY FIN VAAJAKOSKI Freestyle 50 km
Jari Vilmi LähiTapiola Savo FIN KUOPIO Freestyle 50 km
Markku Virtanen Kuusamon Erä-Veikot FIN ESPOO Freestyle 50 km
Michael Von Känel UHT Tornados Frutigen SUI FRUTIGEN Freestyle 50 km
Kari Vuorinen Tampereen Pyrintö FIN LEMPÄÄLÄ Freestyle 50 km
Sanni Vuorinen BMB Kainuu FIN JORMUA Freestyle 50 km
Jussi Vähäkylä Linkki2000 FIN ESPOO Freestyle 50 km
Jussi Väisänen Drinking team with sports problem FIN OULU Freestyle 50 km
Antti Väkevä FIN JOENSUU Freestyle 50 km
Matias Välikangas Toholampi FIN TOHOLAMPI Freestyle 50 km
Jukka Vänttinen Downtown 65 FIN HELSINKI Freestyle 50 km
Simo Ylikoski Keltaräme FIN KEMPELE Freestyle 50 km
Kai Ylä-Outinen Triathlonteam226 FIN PIRKKALA Freestyle 50 km
Sergei Zvirbul RUS SAINT PETERSBURG Freestyle 50 km
Iiro Åman FIN KEMPELE Freestyle 50 km
Harri Österberg FIN VANTAA Freestyle 50 km

Matka: Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle) (76)
Name Club Representing City Distance
Erik Bauman EST RAE VALD Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Matti Borg Tampereen Maratonklubi FIN TAMPERE Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Mikko Harju Skimarathon Team Austria FIN JYVÄSKYLÄ Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Reima Harju OC Puisto FIN ESPOO Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Janne Haukipuro Helminiemen helmet FIN JÄNNEVIRTA Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Teemu Heikkilä Veteliin urheilijat FIN HIRVIHAARA Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Teemu Heikkinen Jyu/Vuokatti FIN Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Nea Heilala Ultrasisu FIN JOENSUU Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Markku Helin OC Puisto FIN KAUNIAINEN Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Pertti Hiltunen K-Rauta Rautapohja FIN Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Mikko Hollmén FIN KUOPIO Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Miika Huikkola Tampereen Maratonklubi FIN TAMPERE Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Pekka Huttunen KHS - Ski Team 5 FIN Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Matti Hynninen Varkaus FIN VARKAUS Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Mikko Hyvärinen Tervola FIN TERVOLA Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Imke Höfling Rovaniemen marathonhiihtäjät FIN KAJAANI Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Jorma Ikäheimo Downtown 65 FIN ESPOO Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Noora Ilola Imjärven teräsreis FIN HELSINKI Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Matti Isoherranen Kaitaan Sprintterit FIN ESPOO Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Lauri Jaakola Kähtävä FIN KÄHTÄVÄ Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Nina Jauhiainen Tampereen Maratonklubi FIN TAMPERE Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Jens Jensen Kunnon Luisto FIN TUUSULA Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Mika Johnsson FIN LOHJA Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Martti Jylhä C&S Ski Team. FIN Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Pauliina Kaisla Tampereen Maratonklubi FIN SIURO Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Aivo Kaljumäe Areal team EST VIIMSI Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Tuomo Kauhaniemi Vilppulan Veikot FIN VILPPULA Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Seppo Ketola FIN TAMPERE Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Roni Knuutila Edux Skiteam FIN YLIVIESKA Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Janne Kohvakka Muhos FIN MUHOS Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Ari-Pekka Lassila Vetelin Urheilijat FIN TAMPERE Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Karin Laurik Sparta EST TALLINN Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Tero Lausala FIN ESPOO Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Mikko Lehmus Kuurnan Koitto FIN KAJAANI Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Mikko Lehtinen FIN KAJAANI Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Sara Lindfors Tampereen Maratonklubi FIN TAMPERE Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Markus Lippo Oulu FIN OULU Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Mari Lummi-Hiekka FIN PUUPPOLA Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Tomi Lähteenoja Suvituulitiimi Turku FIN ILMARINEN Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Timo Markkula Lempäälän Kisa FIN LEMPÄÄLÄ Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Mikko Matilainen Kunnon Luisto FIN ESPOO Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Miia Moilanen Kajaanin Urheilijat FIN KAJAANI Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Vesa Moilanen Edux Ski Team FIN YLIVIESKA Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Jan Mäntyharju Porukkalenkit FIN LEMPÄÄLÄ Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Sami Nenonen Siilin Pienkone-Ekspertit FIN SIILINJÄRVI Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Jouko Niemi Jatke Oy FIN Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Arto Nissinen FIN JYVÄSKYLÄ Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Tommi Nummila FIN TAIVASSALO Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Nils Näkkäläjärvi RoiMH/Team Hiihtokonsultti FIN OULU Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Olli Ohtonen Jyu/Vuokatti FIN Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Ari Orava FIN Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Pauli Pehkonen Sweco Rakennetekniikka FIN HILTULALAHTI Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Jari Piispanen FIN KOKKOLA Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Timo Pullinen Tampereen Maratonklubi FIN TAMPERE Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Denis Rodikov MazurovTeam RUS SAINT-PETERSBURG Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Tapani Ronkainen Kantola &Koramo FIN VUOKATTI Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Mikko Rönkkö FIN IISALMI Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Sami Saarela NGNG FIN HELSINKI 24 Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Tuomas Saari Edux Ski Team FIN YLIVIESKA Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Sirpa Salo-Saari Valkeakosken Haka FIN VALKEAKOSKI Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Marco Sang Sura EST SUOMUSSALMI Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Miikka Seppälä Seppala Racing Team FIN YLÖJÄRVI Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Ville Säde Espoo FIN ESPOO Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Jukka Tarkiainen LC Stamina FIN KLAUKKALA Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Aarne Tiainen HÖU FIN JOENSUU Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Ilan Tokazier FIN ESPOO Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Mikko Tommola FIN Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Helinä Turtinen FIN KAJAANI Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Annika Vaher Sarma EST KURESSAARE Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Henri Wahlman FIN VUOKATTI Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Tero Viik Äänekosken Huima FIN ÄÄNEKOSKI Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Timo Vuorikallas Helsinki FIN HELSINKI Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Sami Vuoti Oulu FIN OULU Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Hannu Välimäki Helsinki FIN HELSINKI Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Jesse Väänänen C&S Ski Team FIN Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)
Andrey Zolotykh GoldTeam RUS SAINT-PETERSBURG Kainuulainen sprintti 100 km (50 km Classic +50 km Freestyle)

Matka: Freestyle 30 km Under 18 years discount (3)
Name Club Representing City Distance
Ville-Valtteri Karvinen Kontiolahden Urheilijat FIN LEHMO Freestyle 30 km Under 18 years discount
Markus Kesti Kajaanin GOLF FIN KAJAANI Freestyle 30 km Under 18 years discount
Maria Nagavkina RUS PIETARI Freestyle 30 km Under 18 years discount

Ultimate Sport Service   |   Langelandsvej 38   |   5800 Nyborg   |   Denmark